m 1WAMÜ Eén weelde van Belgisch kant J Bergen. ren voor- Langedijk. tand toverzicht irmerend In 's-Hertogenbosch verzameld Geen devaluatie-eis aan Nederland? Hotelwereld HET CONTACT WALLACE-STAUN Kangoeroe-vliegtuig V. Van nabij i en verre BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN D AMRUBRIEK Wij Duitse inpolderingen aan Noordzee Als de wijn de is in man te Bergen jdvak van 7 ilgende voor- aangegeven: ripen, zwart akmes, brute ngtouw, nik- weefvliegtuig st zilv. scha- radiotoestel, ïaie, autoped, >ostzegels. voorwerpen ik vermeldt: alpinomuts, bankbiljetten biljetten van nbandhorloge, en portefeuil- deren porte- mbandhorloge teitskaart, 1 hoenen, grote roche (zilver), ïen aan het Karei de elke werkdag v. J. N. Koe- Nelly, doch- Leyen. Jonker en 'ohannes, zoon Duyn, Ge en A. J. Kee nt en J. de aunten en J. Zoonen te C, Langedijk jon en N. Wa- 1 M. Houttuin. r, dat denieu- koude grond n. Het is dit groot en de hoog. Zater- markt van er van 1600 kg. rden ook weer Liep f 2.06 per de kwam nog- or f 9 van de herstelde zich m de f 7 draai- prijahouden, ging de prijs weede tot f 25. dagelijks gaan ken voorbij en iet nieuwe sei- jroken. i: Aangevoerd vette koeien, 2 alveren en 24 or de levering, in f 475—f 800 i f 300—f 590 1 180—f 275 talveren (lok) stug); 15 stie- 122 schapen animeren f 28— :en en geiten biggen f 35 ld); 71 paarden 00 oude kippen tte) f 3—1 3..50 len en hanen per kg.; 650 f 3.60—1 3.75 nen (rode en tg.; 700 jonge ik; 600 eenden konijnen 1 3— ;en f 4—1 6 per tot burgemees- ille facetten, die der heelt, wer- gemeesters van 5t. Pancras en van de bekende vertelde mevr. telandsvrouwen- instelling welke W.O.E. is. randweer werd Reinders die de ïgstelling aanbe- hoofd der plaat- n een geestige ïg tussen burge en van dagen en warm-menselijk le heer Jongsma. uziekvereniging, ud is en sukkelt instrumenten, :ht aan. es op het ver- de aid. Koedijk en de heer But- ■eniging „West", n „Zuid" kwam met grieven en 'moederlijk be an de gemeente worden. heer Molenaar de Gymver- rde heer Slager n de Ned. Her- ■en Bloothoold. 'der, welke laat- ie P. v. d. A. aid. idden. was het rgemeester, die een kernachtig genblik, waarop nieuwe ambts et een hartelijk- ïtuigen mogen, ihellinger harte- gen is. zagen in 't Provinciaal Museum te 's' Hertogenbosch de tentoonstelling van Belgische kant. Deze tentoonstel ling mogelijk gemaakt dank zij de bijzondere medewerking van de stad Brugge staat onder auspiciën van het Comité van Belgisch-Nederlands- Luxemburgse samenwerking, en ge niet de hoge bescherming van H. M. Koningin Wilhelmina. Dat deze expositie wel buitenge woon in het brandpunt der belang stelling staat, bewijst wel het feit dat zij met tien dagen (tot 20 Mei) ver lengd is. Onder de vele verzamelingen van de Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis van België en van vele particulieren bevindt zich eveneens een keur van kantwerken uit de ver zameling van H. M. Koningin Elisa beth en van H. K. H. Hertogin de Vendöme. Buitengewoon mooie werken zijn er te bezichtigen, in 't bijzonder willen we hier noemen het wiegekleed van Brusselse naaldkant van de „Roi de Rome" uit het Eerste Keizerrijk. De trouwsluier van Prinses Henriëtte van België, ter gelegenheid van haar huwelijk met de Hertog van Vendöme, door de Belgische vrouwen aangebo den. Men vindt er de koninklijke wa pens van België en die van het Huis Bourbon Orléans van Frankrijk in te rug. Een schitterend stuk is ook een ta fellaken in naaldkant van H. M. Ko ningin Elisabeth van België. Het is versierd met een geheel van planten der «treek, die de omlijsting vormen; verder vertoont het de schilden der „verwoeste steden", evenals een af beelding van de Heilige Joris die de draak doodt en van de H. Elisabeth van Hongarije, die de persoonlijkheid van Koning Albert en Koningin Eli sabeth symboliseren. Dit kleed is tij dens de eerste wereldoorlog vervaar digd. Er was echter niet alleen het kantwerk uit deze en uit de vorige eeuw, doch ook vele stukken uit vroegere eeuwen, t.w. van pl.m. 1600 af. Zo zijn vijl eeuwen verlopen sinds de opkomst van de eenvoudige versie ringen die het linnen aantrekkelijker moesten maken. Oorspronkelijk was 't de bedoeling om die delen van het linnen, die het meest aan slijtage blootgesteld waren, te versieren. De fijne smaak van de linnennaaisters vormde deze practische noodzakelijk heid om tot een versiering en nijvere handen wrochtten wonderen van ver nuft. behendigheid en eindeloos ge duld en ontwikkelde haar tot sublieme verfijning. Een getuigenis hiervan is wel het voetkleed, dat in 1599 werd aangebo den aan Aartshertog Albrecht en Isa bella, ter gelegenheid van hun huwe lijk en van hun inhuldiging als herto gen van Brabant. Hierin zijn gods dienstige. historische, folkloristische taferelen, vergezeld van de wapen schilden der aanverwante regerende huizen en o.m. de symbolen van het huwelijk verwerkt. Gedurende de tweede helft der 16e eeuw dringt de kant in alle rangen der maatschappij binnen, waarvan de toenmalige klederdrachten getuigen. In de 17e eeuw is de kantproductie in de Nederlanden op haar hoogtepunt, rijk in haar uitingen.... Er is ruimschoots gelegenheid om de techniek van de naaldkant en de kloskant te bestuderen en vergelijkin gen. te treffen tussen kantwerk uit Brussel. Mechelen, Valenciennes, Brug ge en Binche. Een unieke gèlegenheid tevens om de fraaie collectie schilderijen die mee kwamen uit het Stedelijk Museum te Brugge, te bewonderen. Er wordt met deze uitgelezen expo sitie een prestatie getoond, die het voortleven van de Belgische kantnij verheid zal verzekeren. Naar aanleiding van 't Reuterbericht dat de. Verenigde Staten van de landen van het Plan-Marshall zouden „eisen" een devaluatie van hun valuta in overwe ging te nemen, vernemen wij van wel ingelichte zijde, dat het in Nederland se kringen niet waarschijnlijk wordt geacht, dat dergelijke voorwaarden ook aan Nederland zullen worden ge steld. Uit de besprekingen, welke van Ne derlandse zijde naar aanleiding van de Amerikaanse hulpverlening aan Euro pa tot dusverre met de Amerikaanse autoriteiten zijn gevoerd, is steeds de conclusie naar voren gekomen, dat 'n eventuele valuta-devaluatie in het ka der van het Plan-Marshall in de eer ste plaats zou moeten gelden voor o.m. Frankrijk, Italië en Griekenland. Engeland „verslindt" komkommers Thans gaan dagelijks grote hoeveel heden komkommers naar Engeland. Dezer dagen bedroeg een dagaanvoer voor de export ruim 10.000 kistjes, resp. van 12 en van 24 stuks. Het wa ren zowel kasproducten als komkom mers van onder het platte glas uit Loosduinen, uit Delft, uit Pijnacker en Veur. De prijzen dalen thans; de vorige week deden de komkommers nog ruim 1 1 per stuk. De Mei-aflevering van de „Hotel- wereld" is voor een belangrijk deel ge wijd aan de bijeenkomst van de Coun cil der „International Hotel Associa tion", welke de afgelopen maand in Den Haag gehouden werd. Prominenten uit de internationale hotelwereld bespraken op dit congres de vele belangen, die op hun terrein behartiging verdienen, doch bovenal werd het accent gelegd op de vriend- schnpstaak, waaraan men zich wijdt. Een groot aantal foto's van de vele sectievergaderingen aan dit congres verbonden, alsmede een stukje „laven de" historie over de Italiaanse Ver mouth maken ook deze aflevering van de Hoielwereld tot zeer levenswaardig. Naar de mening van Amerikaanse functionarissen is dd mogelijkheid van Amerikaans-Sovjet Russisch overleg ter bijlegging van de bestaande ge schillen verminderd dooi" het antwoord van Stalin op de open brief van Wal lace. Men wijst er op, dat Stalin geen gespecificeerde voorstellen heeft ge daan, zoals waarop door Marshall is aangedrongen, en dat hij zich bereid verklaard heeft tot besprekingen op basis van de voorstellen van Wallace, ofschoon de Amerikaanse regering zich bij monde van Truman uitdruk kelijk van Wallace heeft gedistancieerd Henry Wallace heeft voor de radio in een interview gezegd, dat het ant woord van Stalin op zijn open brief „een verklaring van de Sovjet-Russi sche premier aan het volk van de Ver enigde Staten" was, „waarin hij vrede aanbiedt". Verder zeide hij. „Ik hoop nederig, dat ik een instrument heb mogen zijn tot het scheppen van een gelegenheid voor overleg tussen onze landen. Wan neer ik iets gedaan heb, dat de we reld verder brengt tot de vrede, dan zal mijn campagne een succes beteke nen". Landman vervangt Kraak Naar wij vernemen vertoeft Kraak momenteel in Engeland, zodat hij zijn plaats niet kan innemen in het doel van het voorlopig Ned. elftal dat Woensdag 19 Mei op het Spartaterrein te Rotter dam een oefenwedstrijd tegen de En- ge.lse derdeklasser Rotherham zal spe len. Hij. wordt vervangen door Land man van Neptunus. Als reserve-doel man blijft aangewezen de Munck van Sittkrdse Boys. De „United States Air Forces" hebben bekend gemaakt, dat er een klein jachtvliegtuig met straal aandrijving is ontwikkeld, dat op geborgen wordt binnen in de bommen-ruimte van een reusach tige B-36 bommenwerper. Het jachtvliegtuig zal men laten vlie gen, wanneer het in een gevecht de bommenwerpers moet bescher men. De jager bezit geen landings gestel. De machine zou uit de bommenwerper het luchtruim moeten kiezen en er later ook in moeten „landen". In de bommen- ruimte van de B-36 zal de jager voorzien kunnen worden van brandstof en munitie. .Het jacht vliegtuig, genaamd Modonnel XF-85 is slechts vijftien voet lang. Zijn vleugels kunnen opge vouwen worden. In uitgestrekte toestand is de spanwijdte der vleu gels een en twintig voet. Het toestel heeft, naar wordt gezegd, de normale jager-bewapening. Het zal vliegen met snelheden van meer dan 880 kilometer per uur. Mislukte onthulling Ter gelegenheid van de herdenking van de 400ste verjaardag van de ge boorte van de humanist Justus Lipsius uit de tweede helft der zestiende eeuw zou in de tuin van het Justus Liusius-college te Leuven een borst beeld van de denker worden onthuld. Wie schetst de verbazing van de ve le hoge autoriteiten, toen na het weg trekken van het doek bleek, dat de buste zich niet meer op het voetstuk bevond. De rectormagnificus, mgr. Waeyen- hurg. die een toespraak zou houden, toonde zich verontwaardigd. Hij" ver klaarde, dat hier een misplaatste stu dentengrap in het spel moest zijn. Engelse fabrieksmeisjes tegen „New Look" In Nelson (Lancashire) heeft sen aantal fabrieksmeisjes haar werk neer gelegd om te ageren tegen de nieuwe mode. Zij zeiden: „We willen niet overwerken voor dollars, die worden weggesmeten voor stof voor lange rok ken en omvangrijke heupen. Sommige vrouwen denken, dat ze elegant zijn met haar lange rokken, maar ze zien er daarentegen idioot uit". De mannen in de fabrieksstad, die 38.000 zielen telt, denken er al evenzo over. Komt Rijkseenheid niet met eigen lijst? (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen staat het nog geenszins vast, dat men van de zijde van het Nationaal comité Handhaving Rijkseenheid met een eigen lijst voor de a.s. verkiezingen van de Tweede Kamer zal komen. Men loopt wel met plannen in die richting, maar die heb ben ïjog geenszins een definitieve vorm gekregen. Ook is over de figuur van de lijstaanvoerder nog geen be paalde gedachte gevormd. Volgens een ver klaring van gene raal Spoor zal de demobilisatie van de 7 Dec.-devisie vrij zeker plaats vinden in het voorjaar van 1949. Alleen wanneer de toestand ernstig zou wor den zou in de terugkeer van de betref fende divisie vertraging kunnen komen. xOp 21 Mei zal door Churchill in de Westminster Abbey te Londen een gedenkteken worden onthuld, onder meer ter herdenking dey gevallen Air- bornes. De commissaris der koning n in Gelderland zal als vertegenwoordiger van de talrijke Airborne-vrienden :n Arnhem en omgeving deze plechtigheid bijwonen. xVan officiële zijae wordt bevestigd, dat de administateur van het Europese herstelprogramma de Nederlandse regering in kennis heeft gesteld van een voorlopige beslissing waarbij Nederland voor de periode van 3 April 1948 tot 30 Juni 1948 wordt toe gekend 80 mill dollar als schenking en 23 mill dollars als lening. xDe Ver. Staten bezitten een reactiemotor voor vliegtuigen, die sterker is dan enige motor, tot dusverre vervaardigd. Een Amerikaanse jager, met deze motor toe gerust, zal een snelheid van 1040 km per uur kunnen ontwikkelen. x Prins August Wilhelm, de vierde zoon van de keizer, is door een zuiverings hof te Ludwigsburg in Württemberg tot twee-en-een-half jaar opsluiting in sen arbeidskamp en confiscatie van 40 pet, van zijn bezittingen veroordeeld. Hij zal nu worden vrijgelaten, daar hij ge noemde t;jd reeds in voorarrest heeft doorgebracht. xTe Bangkok is een hoeveelheid goud ter waai de van 10 millioen gulden gestolen. x— Bij Voi- tura Appula (Italië) is een autobus in een ravijn gestort. Drie inzittenden werden gedood. xGistermorgen is hei prinselijk paar per vliegtuig van Le Bourget vertrokken voor de terug reis naar Engeland, —x— Na sluiting is brand uitgebroken in een gedeelte van de Parijse Jaarbeurs. De schade wordt op vjjf millioen fr. geschat. xBezin zoi Amerika ervan in kennis hebben gesteld, dat hij een spoedige bijeenroe ping van een vredesconferentie voor Japan zeer wenselijk acht. x—- Vol- gens het Duitse nieuwsbureau zou het Amerikaanse militaire bestuur in Duitsland de Instelling van „een soort ministerie van buitenlandse zaken voor de Westelijke zönes" overwegen. x Oplossing probleem 32. Stand: Zw. 7 sch„ op: 9, 19. 22, 24, 30, 36, 40. Wit 7 schijven op: 27, 38, 40, 42. 44, 45, 50. Oplossing; 1. 48—43 (40x49). 2. 32—28 (22x33), 3. 38x20 (49x 15), 4. -20, 24, 29, S« 35 x 4. Zwart kan nu 15- of 36—41. Op 36—41 volgt 47x36 (zw. 15x47) en 415 wint. Op 15—20 enz. volgt 42—38 en 47 x 38, zw. 36—41. wit 4—10 en 10—5 of 10—15 wint. En nu nog even het volgende standje: Zwart 2 schijven op 19, 32 en dam op 37. Wit 4 schijven op 33, 34. 45, 47 en dam op 4, Op zeer originele wijze besloot wit deze stand. Hij speelde 4741 (37 x 46), 33—28 (zw. 32x23) en 4— 10! wint. Men onderzoeke de diverse varianten, ook als de zwarte dam speelt. Ter oplossing van deze week: Probleem 33 van P. Kleute Jr. (zie diagram) Zwart: 5 schijven op: 12, 13, 24, 34, 45 en dam op 48. Wit 8 schijven op: 22, 23, 28, 32, 33, 38, 43, 44. Wit speelt en wint. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND LUISTEREN NAAR.... Nieuwe inpolderingen in de Jade- bocht bij Wilhelmshaven zijn door de minister van Landbouw in de Land-1 dag van Neüer-Saksen in uitzicht ge steld. Volgens de plannen zullen 5780 hectaren nieuw land worden gewon nen. Noordelijk en Zuidelijk van Wil- heimshaven en aan de Noordkust van Jeverland. Hierin zijn begrepen dui zend hectaren land Noordelijk van de voormalige marine-basis, die op last van de Duitse marine reeds waren drooggelegd, doch die geheel uit zand bestaan. Het ligt in de bedoeling deze zandgronden met dertig centimeter dikke stiklaag te bedekken. Volgens 'tfoonplaten 11,35 sio"t-accoor'd plan zal binnen vijf jaren reeds 3500 hectaren van het, nieuwe land be bouwd kunnen zijn. In de toekomst wil men voorts de gehele' Jade-bocht, 18.000 hectaren, inpolderen. HILVERSUM I, 301 m, Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur VARA: 6,15 Vaia- varta 6,20 Gramo foonplaten 7,00 Gelelde economie 7.15 Orgel. (Johan Jeugduitzending jong) VPRO: 7,80 VARA: 8,15 Omroeporkest 8,00 Naam loos (hoorspel) 9,45 Meester trio 10,15 The Ramblers 10,45 In de tuin dor poé- zie n,15 Graag gehoorde platen HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,00 Onze Nederlandse koren en korpsen 6.30 Hoogtijdagen in het leven van plant en dier 7,15 Het nieuws uit Indië 7,30 Het actueel geluid 7.45 Engelse les 8,16 Gramofoonplaten 8,30 Stanley (hoorspel) 9.00 Radio Philhai-moniscn orkest 10,00 Jehudi Menuhln (grpl) 10,25 Avonaoverdenklng 11,15 Gramo Char les Trenet vastgehouden De Franse zanger Charles Trenet is bij zijn aankomst per vliegtuig in New York uit Parijs door de inspecteurs van de immigratiedienst aangehouden en naar Ellis Island overgebracht. Na ver hoor zal besloten worden over al dan niet toelating. Men meent te weten, dat Trenet, die een permanent visum voor de Verenigde Staten bezit, bekend hee.ft verscheidene jaren geleden in Frankrijk een boete te hebben opgelo pen doch thans „van onberispelijk ge drag te zijn". doer Jan Dirk van Extar CoDyrtah» r.d.p. Rikki en inspecteur Barendse zijn de twee enigen, die op het toneel van de strijd zijn achtergebleven. De inspecteur, die begrijpt, dat hij ogenblikkelijk maatregelen moet ne men, heeft tot zijn opluchting be merkt, dat de telefoon in de jeep nog werkt en liij vraagt om onmid dellijke versterkingen. Rikki houdt de wacht. Ze moeten nog steeds be dacht zijn op eventuele aanvallers. De inspecteur gaat de balans eens opmaken. Van de smokkelaars zijn er vier min of meer zwaar gewond, Knijp-oog is dood. Alleen de Rat is ontsnapt. De politie-agenten van karton worden door hem netjes op een sta pel gelegd. Ze zijn flink stukgescho ten. „Als ik nu toch maar kon begrij pen, waarom die poppen gebruikt zijn en door wie?" vraagt hij zich zelf af. Ja, dan zou de inspecteur eens een zeker reclame-bureau moeten opbel len. Dan zou hij kunnen horen, dat die poppen speciaal besteld waren voor een politie-fuifje. Maar daar weet de inspecteur allemaal niets van. Als de inspecteur de laatste twee poppen aansleept komen juist de ver sterkingen aanzetten. 56) „Dat hoef je me niet te vertellen," snauwde de commissaris. „Dat kan de stomste brigadier van het hoofdbureau begrijpen. Die meneer in Arnhem heeft er natuurlijk belang bij, dat De Vries dood is, verondersteld natuur lijk, dat ie geweten heeft, dat er zo'n douceurtje op komst was. Waar gaat dat geld heen als die meneer in Arnhem op dezelfde onnaspeurlijke wijze als meneer De Vries van het toneel mocht verdwijnen?" „Ik geloof naar de paters van een Afrikaanse missie," zei de reporter. „Prachtig," zei de commissaris, „dat vereenvoudigt de zaak. „We kunnen niet veronderstellen, dat er zo'n pater zal overkomen om dat gelukskind in Arnhem om zeep te brengen. Rest nog de mogelijkheid, dat die sinjeur in Gelderland geweten heeft wat er op komét is en tijdig gezorgd heeft, dat nummero één van het lijstje geschrapt is." „Gelooft U niet, dat die meneer in Gelderland nu gevaar loopt, commis saris?" vroeg inspecteur Beekman. „Neen," zei de commissaris, „dat geloof ik niet. Wie zou daar belang b\j hebben? Alleen die Afrikaanse missionarissen. Neen, voor zover ik het zien kan zjjn er twee mogelijkheden. De eerste is, dat het loskomen van die erfe nis op dit ijdstip een zuiver toevallige kwestie is, die met die hele moord geschiedenis niks te maken heeft. De tweede mogelijkheid is en dat ge loof ik eerder dat het er wèl mee te maken heeft en dan ligt het voor de hand, dat we zo spoedig mogelijk in Arnhem onze voelhoorns moeten uit strekken." Hjj keek haastig op zijn horloge. „Kwart voor elf," zei hij ontevreden. „Ik vrees, dat die testamentenfossiel al over de beddeplank is gekropen. Enfin, er is mijns inziens geen reden waarom we niet tot morgen kunnen wachten. Zal ik dat zaakje aan jou overlaten, Cornelissen?" „Morgenochtend om negen uur ben ik op zijn kantoor," beloofde de hoofd inspecteur. „Moetent we mr. Feenstra niet waarschuwen, commissaris?" „Och wel nee," zei de commissaris grimmig. „Zo mededeelzaam is hg tegenover mij ook niet. Laat hij zich voorlopig maar voor de Rat interes seren." „Over de Rat gesproken, commissaris," zei de reporter, „ik had een vrien delijk verzoek aan U." „En dat is?" „Als hjj vandaag of morgen wordt vrijgelaten en geschaduwd wordt, zou ik graag een seintje krjjgen als het bekend is, dat hij naar Amsterdam komt." „Heeft U er verstand van om iemand onopgemerkt te volgen?", vroeg de commissaris wantrouwig. „Ik geloof niet, dat die geschiedenis zo erg be langrijk is, maar er zit voor ons toch wel een interessant kantje aan. We kunnen niet riskeren, meneer, dat de zaak door U in de soep wordt geré'den." „Daarvoor behoeft U niet bang te zijn, commissaris." „Hm, nou, vooruit dan maar," zet de commissaris een beetje onwillig, 't Zal wel 't beste zijn, dat U zich dan maar bij ons aansluit, hoewel ik voor mij niet geloof, dat 't zo gauw zal gebeuren. Enfin, dat zullen we dan wel 's zien.". „Ik krijg dus een seintje, commissaris." „Ja, dat zei ik toch al!" riep de commissaris geprikkeld. „Man, wat heb je een haast! Die Rat zit nog goed en wel in zijn hok. Net iets voor Feenstra. Enfinals U nog eens wat weet, meneerik bedoel, als U nog eens wat goeds weet „Dan kunt U op mij rekenen, commissaris," zei de reporter. „En omge keerd natuurlijk ook." Commissaris Vonkenberg stak de handen in zjjn broekzakken. „Ja, ja," zei hij zonder veel enthousiasme, „dat zullen we dan wel eens zien." „Neen, commissaris, dat moet U mij beloven." „Nou, goed dan," bromde de commissaris, „Kom, heren, we gaan de zaak voor vanavond sluiten. Laten we maar eens gaan kijken of ik thuis nog een borrel kan vinden. Als mijn vrouw naar bed is zal 't wel lukken, denk ik." Htj hees zich in zijn overjas, liet de bezoekers voorgaan en sloot aan de gangzijde zorgvuldig de deur van zijn kamer. (Wordt vervolgd.) PROGRAMMA VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 Nieuwsberichten om 7, 8. 1, 6, 8 en 11 uur AVRO: 7,30 Gramofoonplaten 750 Dagopening 8,15 Gramofoonplaten 9,15 Morgenwij ding 9,30 Gramofoonplaten 9,45 Ar beidsvitaminen 10,30 Van vrouw tot vrouw 10,35 Gramofoonplaten 10,50 Kleutertje luister 11,00 Gramofoonpla ten 11,45 Als >t kind maar een naam heeft 12,00 Pierre Palla en Mimi Aar den (plano en Vang) 12,30 Weerpraatj» 12,33 In 't spionnetje a- 12,33 Zigeuner- muziek 1,15 Metropole-orkeat 2,20 Soliateneoncert 4,00 U kunt het geloven of niet 4,05 Kinderzang (gr pl) 4,30 Het Radio-Dansorkest 5,00 AVRO Ka- lc-idoscoop -- 5.20 Welk dier 5,30 Avro's Radio -filmkrant 6,15 Sportpraatje 6,30 voor de Strijdkrachten 7,00 Gramofoon platen 7.15 De Radio Volksmuziek school 7.45 Regerings Voorlichtings dienst 8.15 Noorwegen zingt 8,45 De spiegel (hoorspel) 9,45 Omroeporkest 10,15 Indische wetenswaardigheden 10.30 The Romancere 11,15 Gramofoon platen HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 7,15 Gramofoonplaten 7,45 Morgengebed 8,15 Pluk de dag 9,00 Voor de vrouw 9.05 Gramofoonplaten 9,30 Waterstan den 9,35 Helin Cala (grpl) 9,45 Schoolraad NCRV: 10,00 Gramofoon platen 10,15 Morgendienst 10,45 Het Staats- en Domkoor KRO: 11,00 De Zonnebloem 11,45 Gramofoonplaten 13,03 Orkest Klaas van Beeck 12,55 Zonnewijzer 1,20 Cello en plano 1.45 Hors d'Oeuvre NCRV: 2,00 Jaarver gadering Ned, Christen Vrouwenbond 3,30 Piano-recital 4,00 Bijbellezing 4,45 Gramofoonplaten 5,00 Radio Jeugdjour naal 5,30x Gramofoonplaten 5,50 Jeugd uitzending 6,00 Mandolinata 6,15 C I4V-kwartier 6,30 Vervolg Mandolinata 6,45 Beroepskeuze (van zingende pijpen en trillende snaren) 7,15 Leger des Heils- kwartier 7,30 Het actueel geluid 7,45 Gramofoonplaten 7,55 Bach-koraal 8,15 Lest best (Studio-Steravond) 9,39 „De vaart der volken" 9,40 Gramo foonplaten 9,50 Vervolg Lest-best 10,30 Gramofoonplaten —10,45 Avondover denking U.15 Orgel 11,40 Gramofoon platen Een 74-jarige Hillegersbergenaar meende, dat hem met het oog op de feestdagen ook een verzetje toekwam en zich de dagen zijner jonkheid her innerend, begaf hij zich naar 'n dan cing in Rotterdams binnenstad, waar hij kennis maakte met een 17-jarig meisje, met wie hij menig borreltje verschalkte. Wat later op de avond voegde zich'n jonge man bij het ongelijke paar, die zich voorstelde als de broer van het meisje. Gedrieën togen zij omstreeks drie uur in de nacht naar de woning van de oude baas, waar het feest werd voortgezet. Op een gegeven ogenblik haalde de gastheer zijn portefeuille te voorschijn om het adres van broer en zuster te noteren, waarbij hij de porte feuille even op tafel neerlegde. De jonge man maakte van de gelegenheid gebruik, de portefeuille in te zien en f 1300 naar zijn eigen zak te laten var huizen. De jongen en het meisje namen daarop de benen, terwijl hun gastheer machteloos in zijn stoel moest blijven zitten en de diefstal aanzien, daar hij zo „vol zoeten wijns" was, dat hij geen voet meer kon verzetten. De. volgende dag kwam hij nuchter, doch ongetwij feld zich minder prettig voelend bij de politie aangifte doen van de diefstal. Het meisje werd in dezelfde dancing gearresteerd. Hoofdprijs Luva-verloting Vrijdagmorgen trok ten kantore ven de notarissen J. C. J. Waldorp, L, W. A. Duynstee, J. L. Neuteboom te Den Haag. de Luva-Verloting ten behoeve van de K. N. V. 'v.' L. De hoofdprijs, een waarde vertegen woordigend van f 6000 viel op no. 31517.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3