Benelux gelijkwaardige partners bij overleg inzake West-Duitsland Gespannen stemming te Kalioerang Nieuwe „Karei Doorman" voor de eerste maal thuis Donderdag 3 Juni 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145ste Jaa^an« No- 130 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Örenseisen worden spoedig behandeld Amerikaanse leger lelt volgend jaar 790.000 man Fullriede krijgt 2]\2 jaar Goederentrein ontspoord bij Holwerd Het Zweeds elftal voor Amsterdam WEERBERICHT Meisje in liftkoker gestort Extra kindertoeslag grote gezinnen? Verbetering in salarispositie van Rijkspersoneel Markos' voorstellen worden afgewezen Grote aanwinst voor de Kon. Marine Nieuwe Bonnen Dit jaar emigreren 20.000 Nederlanders BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK ALKMAARSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 16 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. Rayonredacteur: W. Oliemans. De zes mogendheden, die deelgeno men hebben aan de conferentie te Londen over Duitsland, hebben Woensdagavond bekend gemaakt, dat de besprekingen hebben geleid tot overeenkomst over aanbevelin gen, die het gehele terrein bestrij ken, aldus schrijft Reuters diploma tieke correspondent. Naar te Londen verluidt, zijn de voornaamste aanbevelingen van de zesmogendhedenconferentie de vol gende: 1. De vorming van een Duitse con stituerende vergadering tegen 1 Sep tember. 2. Een internationale controle van zeven mogendheden (de zes deelne mende landen en afgevaardigden van West-Duitsland) over de verdeling van de voornaamste producten van de in dustrie van het Ruhrgebied, voorna melijk steenkolen, cokes en staal. 3. Een voorziening voor de bezetting van de vitale gebieden van West- Duitsland na de beëindiging van de militaire bezetting van de drie Weste- ke zones en gemeenschappelijk over leg en maatregelen van de Westelijke mogendheden betreffende de demilitari- satie van Duitsland. Hoewel deze ge bieden niet genoemd worden, zouden zij het Ruhrgebied en een gedeelte van het Rijnland omvatten. 4. Een valuta-herziening voor de Westelijke zones waarschijnlijk in gaande de volgende maand. GELIJKWAARDIGE PARTNERS Waarnemers te Londen zijn van me ning, dat men op alle voorname pun ten vrijwel geheel tot overeenstem ming is gekomen. De punten van overeenkomst kun nen als volgt worden samengevat: 1. De Benelux-landen zullen als ge lijkwaardige deelgenoten aan het overleg inzake de Duitse vraagstuk ken met Amerika, Engeland en Frankrijk blijven deelnemen, behal ve waar 't kwesties betreft, die uit sluitend het militaire bestuur aan gaan. 2. Krachtens het besluit van de 16 Marshall-landen in Parijs zal West- Duitsland volledig vertegenwoordigd zijn in de permanente planning-orga nen voor het Europese hetstelpro- gram. Op internationale controle van het Ruhrgebied is om twee rede nen aangedrongen om te voorkomen, dat de hulpbronnen van de Ruhr niet gebruikt worden om het Duitse mili tarisme te doen herleven en te verze keren, dat de voornaamste industriële grondstoffen eerlijk verdeeld worden onder de landen in Europa, die ze no dig hebben voor hun economisch her stel. De behoeften van Frankrijk zijn verzekerd door een nieuwe bekrachti ging van de wisselende schaal voor 1 steenkool- en cokesleveranties, oor spronkelijk vastgesteld op de confe rentie van de ministerraad te Moskou. 3. Toegestaan wordt, dat tegen 1 September de constituerende vergade ring, bestaande uit vertegenwoordi gers van de „Lander" van de dr;e Westelijke zones van Duitsland wordt samengesteld. Aan de respectieve „Lan der" wordt overgelaten of de leden hiervan zullen worden gekozen vol gens algemeen direct kiesrecht zo als door Amerika en Engeland voor gesteld of door de regeringen der „Lander" worden benoemd zoals door Frankrijk is voorgesteld. DE GRENSCORRECTIES 4. Een verzekering, dat de grens- eisen van de Benelux t.a.v. Duits land zo spoedig mogelijk behandeld zullen worden, is gegeven, doch zon der definitieve toezegging, dat dit zal geschieden vóór de vorming van een Duitse regering, zoals men weet waarop de Benelux-delegatie met klem heeft aangedrongen. 5. Een voorziening voor het handha ven van sommige geallieerde troepen in stategische gebieden van Duitsland nadat de bezettingstroepen voor het grootste deel zijn teruggetrokken. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat deze gebieden noch een vastgestel de tijdslimiet voor een verdere bezet ting zijn gespecificeerd. Het Amerikaanse leger wil met een aanwas van 30.000 man per maand op 1 Maart 1949 zijn sterkte hebben op gevoerd tot 790.000 man, indien het Congres de wet op de lichtingen aan neemt, aldus heeft de Commissie voor de Toewijzingen van het Huis van Afgevaardigden bekend gemaakt. In gehejme besprekingen had de com missie, die de jaarlijkse begroting voor leger en luchtmacht voor het jaar, dat 1 Juli ijegint, thans aan het Huis heeft toegezonden, van de legerautoriteiten vernomen, dat het leger over 8'lt mil- lioen ton ammunitie van allerlei aard beschikt (in 1939 was er practisch niets) en verder over 2'It millioen geweren en 7.9 millioen ton tanks, vrachtauto's, lor- rie's, kanonnen en andere uitrusting. Een gedeelte van het materiaal was versleten, doch het meeste kon voor ge bruik in orde gemaakt worden. Het leger hoopt ongeveer 1 Juli met de lichting te beginnen, doch houdt re kening met de mogelijkheid, dat deze tot September of October moet worden uitgesteld. Het Bijzonder Gerechtshof te Arnhem beeft gistermorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de Duitse officier Full riede, wie ten laste werd gelegd, dat hij °P 1 en 2 October 1944 als „Oberst" van de Duitse Wehrmacht, vergeldingsmaat regelen nam tegen de inwoners van het Veluwse dorp Putten in verband met «en aanslag op Duitse militairen. EV procureur-generaal mr. Fikkert eiste tijdens de behandeling van deze zaak op 19 Mei j.l. een gevangenisstraf van 5 jaar. Het Bijzonder Hof veroor deelde Fullriede tot een gevangenisstraf van 2'/i jaar met aftrek. PERIODIEK VOLKSONDERZOEK OP T.B.C. (Van onze Haagse redacteur) Er bestaan plannen bij de regering tot het organiseren van een systematisch Periodiek volksonderzoek op tubercu lose. Er zal evenwel nog moeten wor den beslist in hoeverre deze plannen op korte termijn verwezenlijkt kunnen worden. Worden onderhandelingen afgebroken Aneta's speciale correspondent te Kalioerang meldt, dat sedert het be kend worden van de persberichten ten aanzien van de Russisch-Republi- keinse betrekkingen, tot stand ge bracht door Soeripno, te Kalioerang een gespannen stemming vooral aan republikeinse zijde heerst. In onofficiële kringen is veelal sprake van het afbreken der onderhandelin gen van Nederlandse zijde als gevolg hiervan. Vooral het persinterview met Hatta onlangs, waarin gesproken werd over „jarenlang doorvechten, indien 'n hernieuwde militaire actie van Neder landse zijde zou plaatsvinden," trok sterk de aandacht. Toen Aneta's cor respondent dit deel van het interview met Hatta gisteren in een onderhoud met mr. Van Vredenburch ter sprake bracht, zeide deze, dat dit mogelijk „wishful thinking" van republikeinse zijde was. Op de vraag van Aneta's cor respondent, wat de republiek hoopte te bereiken met het lanceren van derge lijke berichten omtrent een hernieuwde militaire actie tegen de republiek, ant woordde mr. Van Vredenburch met een wedervraag: „Zou het kunnen zijn, dat men op deze wijze hoopt stemming te kweken in het buitenland?" Op de vraag of het standpunt der re gering nopens de republikeins-Russi sche kwestie heden aan Hatta bekend zal worden gemaakt in het onderhoud, dat de heren Neher en Van Vreden burch met Hatta zullen hebben, wenste mr. Van Vredenburch geen commentaar te geven. H.M. DE KONINGIN BEZOEKT DE BOMMELERWAARD. H.M. de Koningin tijdens Haar bezoek aan Ammerzoden in gezelschap van de Commissaris der Koningin, Jhr. Quarles van Ufford en de burgemeester van Ammerzoden, de heer van Erp. Een dode Dinsdagmiddag is, door een vergissing bij het rangeren, te Holwerd de loco motief van een goederentrein, komende uit de richting Ternaard, ontspoord, waarna de locomotief op een stilstaan de, zich op een andere lijn bevindende wagon ipet kolen is gereden. Vier lege wagons en een bagagewagen werden ernstig beschadigd en uit de rails ge wipt. Een van de mannen, die bezig v/as de kolenwagen te lossen, kon zich niet tijdig in veiligheid stellen en bleef met gebroken benen liggen. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij inmiddels is overleden. De vrachtauto, waarin de kolen werden overgeladen, werd op zij geworpen doch de bestuur der, evenals de vier spoormannen, die zich op de locomotief en in de bagage wagen bevonden, kwamen er met de schrik af. Het Zweedse elftal voor de wedstrijd tegen Nederland op 9 Juni a.s. te Am sterdam is als volgt samengesteld: doel: Torsten Lindberg; achter: Knut Nor- dahl en Erik Nilsson; midden: Suue Andersson, Borje Leander en Kjell Ro sen; voor: Henry Carlsson, Gunnar Gren, Gunnar Nordahl, Nils Liedholm en Stellar Nilsson. Reserves: Karl Svensson, John Wikdahl, Rune Ema- nuelsson en Egon Svensson. De Bel gische scheidsrechter Jorssen zal de wedstrijd leiden. Mr. Dr. Buiskool wederom naar ons land Naar wij vernemen, wordt 11 Juni a.s. in Nederland verwacht Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, voorzitter der Suri- naamse delegatie van de rondetafel conferentie met West-Indië. Zijn ver blijf houdt verband met de voorberei ding van de tweede phase der ronde tafelconferentie met de West. Voor hetzelfde doel wordt ook de heer W. R. Plantz van de Curacaose delegatie binnenkort hier te lande verwacht. Weersverwachting, geldig tot Don derdagavond. TIJDELIJK VEEL WIND. Tijdelijk krachtige, en aan de kust nu en dan harde wind draaiend naar Westelijke richtingen. Wisse lende bewolking met enkele re genbuien. Koel. In de fabriek van de firma Andrélon te Bodegraven is de 22-jarige Annie Houtman uit Alphen a. d. Rijn in een liftkoker omlaag gestort. Het meisje begaf zich met enige vriendinnen in de fabriek op een verdieping naar de lift en wilde daarin stappen. Zij opende de deur en bemerkte niet, dat de lift zich 'n etage hoger bevond. Achteruit stap te zij in het donkere gat en met een gil stortte zij omlaag. Hoewel onmid- deUijk medische hulp ter plaatse was kon deze niet meer baten. De politie stelt een onderzoek in naar de vraag hoe het mogelijk was, dat de liftdeur geopend kon worden, terwijl de lift zich een verdieping hoger bevond. (Vjn onze Haagse redacteur) Van verschillende kanten is de laat ste tijd bij de minister van Sociale Za ken bepleit de gezinnen met vier of meer niet-verdienende kinderen door middel van een extra-kindertoeslag te gemoet te komen. Daartoe heeft mr. Van Spaandonck in het blad „Econo mie" een plan ontwikkeld. Dit plan en de daarmede samenhan gende kwesties zijn thans in overwe ging zo vernemen wij mede in verband met een drietal aanvragen bij het College van Rijksbemiddelaars om vergunning dit systeem te mogen toe passen. Er zal overleg gepleegd worden met de Stichting van de Arbeid. Voorstellen der regering Het ligt in het voornemen van de re gering te bevorderen, dat de aange kondigde verbeteringen van de sala rispositie van het Rijkspersoneel t.w. de verlaging van het pensioenpremie- verhaal tot 7*/j procent, de afschaf fing van de ongehuwdenaftrek, de verhoging van de wedden boven de f 3600.per jaar met 5 procent van het basis-bedrag en de verhoging van de garantielonen voor gehuwden met f 200 per jaar worden opgeno men in de algemene maatregel van bestuijr, welke de technische herzie ning van het rijksbezoldigingsbesluit zal bevatten. De totstandkoming van deze technische herziening eist uiteraard een nauw gezette overweging, waarbij zowel de belangen van de ambtenaren als die van de onderscheidene rijksdiensten on der ogen moeten worden gezien. Niet temin kan thans reeds worden gecon stateerd, dat de voorbereidingen gesta dig vorderen en is het te verwachten, dat de regering binnen afzienbare tijd definitieve voorstellen ter zake zullen bereiken. Aan de kroon zal worden voorgesteld het complex van vorenstaande maatre gelen te doen ingaan op 1 Januari 1948, zodat, na verwezenlijking der voorstel len, in vele gevallen een herberekening der reeds uitbetaalde salarissen zal plaats vinden. Voorts is reeds met kracht de studie ter hand genomen, welke is vereist om, overeenkomstig het voornemen der re gering, te komen tot de pensioen-voor ziening voor de arbeidscontractanten, die ten minste 2 jaar in dienst zijn en niet zijn belast met werkzaamheden, die een kennelijk tijdelijk karakter dragen. Na de voorstellen van generaal Mar kos grondig te hebben onderzocht ver klaren regeringskringen dat daaraan geen gevolg zal gegeven worden door de regering, die onvoorwaardelijke overgave verwacht. Deze kringen schriiven bot initiatief van Markos toe aan de hoop, een scheuring te verwekken in het natio nale front, tussen de voorstanders van een vergelijk en die van een strijd tot het uiterste en aan de hoop de Ameri kaanse en Europese openbare opinie er toe te kunnen brengen druk te oefenen op de Griekse regering om een vrede door vergelijk te verkrijgen. De reus kwam in zicht, naderde en verdween weer (Van onze speciale verslaggever) Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman", Vrijdagmorgen door de Konink lijke Nederlandse Marine te Plymouth van de Britten overgenomen, is gister in de namiddag voor de eerste maal in een Nederlandse haven gearriveerd. Was deze aankomst voor de opvarenden van de geweldige kolos weinig emotievol, voor ons was dat wel anders. Op de wal dacht men er over om de winterjas weer voor de dag te halen, op het water was het weer nog een tikje ruwer. Diep in de kraag van onze jas gedoken, wachtten wij het moment van aankomst van het vliegkampschip af aan boord van de kleine marine sleepboot RS 8, die ons vanuit de Berghaven te Hoek van Holland naar het v/oelige water tussen de geweldige pieren van de Nieuwe Waterweg had gebracht. Sombere wolkenflarden zwiepten laag over de zee, die er ook al grauw en grijs uitzag en alles een triest aanschijn gaf. Naarmate wij de mond van de Wa terweg naderden werden de golven ruwer en de kapitein besloot, van zijn oorspronkelijke plan, de „Doorman" op zee tegemoet te varen, af te zien. De „Doorman"daar doemde het schip al op als een hoog en toch langgerekt silhouet juist tussen een zeekiezende donkere rookwolken uitspuwende koopvaarder en een de Noordelijke koers pakkende Vlaardingse haring- logger. De spanning steeg, maar er scheen niet veel beweging in het schip te zitten «n dus gooide de kapitein het roer nog maar een keertje om en dob berden wij de Waterweg weer op. Doch ineens dook uit de nevelflarden een ander vaartuig van de Kon. Marine op. Snel naderde het schip en wij herken den de „Queen Wilhelmina", het es cortevaartuig, dat tijdens de oorlogs jaren door President Roosevelt aan H.M. de Koningin werd aangeboden. Het schip minderde vaart en praaide ons. Blijkens de driekleur met de twee witte sterren in de top, moest zich de Commandant Zeemacht Nederland, Schout bij Nacht J J. L. Willinge aan boord bevinden. Was hij dan niet zoals in de bedoeling lag, voor IJmuiden op de Karei Doorman ter verwelkoming overgestapt? De ruwe zee bleek als spelbreker te zijn opgetreden. Men had het risico van brokken niet durven nemen. De C.Z.N. liet zich naar de wal brengen, waar het motorjacht „Nep tunes" gereed lag om de „Doorman" straks na te snellen. ONTMOETING MET DE REUS De RS 8 stak zijn lage kop weer in wind en golven en voer opnieuw in de richting van het vliegdekschip, dat nu recht voor de monding van de haven lag. Drie Mitchels met foto-journalisten scheerden laag over het vaartuig, dat snel naderbij kwam. Wij wendden de steven teneinde opzij van de Doorman te kunnen komen en met deze nieuwe aanwinst van de Marine de verdere reis naar de Merwedehaven mee te maken. Duidelijk werd nu de fraaie lijn van het geweldige schip, dat een waterver plaatsing heeft van bijna 14.000 ton, zichtbaar: de sierlijke v-vormige steven, de hoge commandotoren aan stuur boord, het ruim tweehonderd meter lange vliegdek, de aan de zijkanten in nissen hangende reddingboten en het eveneens opzij aangebrachte luchtaf weergeschut. Steeds cirkelden met da verend geronk de Mitchels laag boven onze hoofden. Een zevental Fireflies, van welk type de „Doorman" er straks naast de twintig Seafuries twaalf zal herber gen, kwamen het schip bij zijn aan komst in zijn nieuwe vaderland een groet brengen. En zij deden het bijna even elegant en sierlijk als de ranke sterns, die op de stormvlagen rondom de masten zweefden. Enkele honderden meters achter de „Doorman" hielden de grote zeesleper „Zwarte Zee" en een kleinere soortge noot een oogje in het zeil op de nieuwe ling, die op eigen kracht de Waterweg cpvoer. DE WEG TERUG Wij hadden het schip nu aan bak boord. Van de torenhoge wand werd een statietrap neergelaten, opdat wif aan boord van de „Doorman" zouden kunnen klimmen. Deze plannen mis lukten helaas. Het grote schip kon zijn snelheid, wilde het niet stuur loos worden in de smalle vaargeul, niet beneden de tien mijl verminde ren. Deze vaart kon de RS 8 nauwe lijks halen. Bovendien was de stro ming te sterk. Verscheidene malen waren \$j het schip tot op een enkele meter genaderd, doch sloegen stroom en wind ons terug. Eindelijk wist een tweetal van de dertig journalis ten over te springen, doch de derde gelukte dit niet. Onze sleper werd tegen de statietrap aangedrukt en één der juist overspringende verslaggevers liep een ernstige verwonding op aan het gelaat. Dit ongeval noopte ons met spoed de haven van de Hoek weer op te zoeken, terwijl de „Karei Doorman" snel in de richting Rotter dam verder gleed Nadat Schout bij Nacht Willinge nauwkeurig had toegezien, hoe het in middels verbonden slachtoffer per zie kenauto van de Marine werd vervoerd, stapte hij aan boord van de „Neptunus" om tegen negen uur in de avond de toen in de Merwedehaven gemeerde „Karei Doorman" te bereiken, die hij, zij het met ongeveer een halve etmaal vertraging, dan toch eindelijk in Ne derlandse wateren kon welkom heten. EEN GROTE AANWINST. Hr. Ms. vliegdekschip „Karei Door man" mag voor de Kon. Marine en in het bijzonder voor de Marinelucht vaartdienst een bijzonder goede aan winst genoemd worden. Het schip be hoort tot de z.g. Colossus-klasse en is van een uiterst modern type. Het werd in 1945 afgeleverd door dezelfde werf, die het Britse slagschip „Rodney" en het bekende passagiersschip de „Maure- tania'' bouwde. Het heeft behalve het „vliegende" personeel een bemanning van 850 koppen en kan een snelheid van 25 mijl bereiken. Deze zomer zal de „Doorman" deel nemen aan manoeuvres van de Britse vloot, teneinde een zo perfect mogelijke opleiding voor de bemanning te verwe zenlijken. Moge de dienst van de nieuwe „Karei Doorman" in onze Kon. Marine een voorspoedige en een succesvolle sijo. Voor het tijdvak van 6 t/m 19 Juni geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 806 421 Melk 6 liter melk. 423 Melk 7 liter melk. 426 Vlees 100 gram vlees. 427 Vlees 300 gram vlees 428, 429 Boter 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet. 446 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 448 Algemeen 1600 gr. brood (geldig t/m 12 Juni). 449 Algemeen 400 gram brood of één rants, vermicelli e.d. 485 Reserve 1200 gr. brood (geldig t/m 12 Juni). 434, 437 Res. 500 gram boter of mar garine of 400 gr. vet. 438 Reserve 400 gram brood (geldig t/m 12 Juni) BONKAARTEN KD, KE 806 923 Melk 12 liter melk. 926, 927 Vlees 100 gram vlees. 928 Boter 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet. 929 Boter 125 gram boter of mar garine of 100 gr. vet. 946 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 948 Algemeen 400 gram brood (geldig t/m 12 Juni). 949 Algemeen 400 gram brood of één rants, vermicelli e.d. 935 Reserve 400 gram brood (geldig t/m 12 Juni). BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 807 (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van strook G. Deze bonnen zij 14 dagen geldig Op de B- en C-kaarten raken de bonnen 433 en 436 Reserve los van de kaart. Deze bonnen zullen nog worden aangewezen. Men beware deze dus zorgvuldig. Op Donderdag 10 Juni zullen op A-, B-, C- en D-kaarten bonnen voor 400 gram brood méér worden aangewezen dan deze week, zodat per veertien da gen in totaal op de A-kaarten 3600, op de B-kaarten 6000, op de C-kaarten 4400, op de D-kaarten 2200 en op E- kaarten 800 gram brood verkrijgbaar is op de gewone broodbonnen. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 4 Juni worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag T Juni a.s. mag worden gekocht. (Van onze Haagse redacteur) Ongeveer 20.000 personen zullen in 1948 waarschijnlijk uit ons land emi greren. Dat is geen gering aantal. Toch wordt een verdere stijging van het aantal emigranten bevorderd en naar men verwacht zal het inderdaad nog toenemen. Emigratie is een van de belangrijkste middelen om in de naaste toekomst de werkloosheidsdruk te verlichten. Ver moedelijk zal de bevolking in ons land in 1950 tot tien millioen zielen zijn ge stegen. Dit betekent, dat voor een groot aantal arbeidskrachten op betrekkelijk korte termijn werkgelegenheid moet worden gevonden. De landbouw kan niet veel mensen opnemen. Industriali satie zal het voornaamste middel zijn ter voorkoming van uit de bevolkings aanwas voortvloeiende werkloosheid. Daarnaast zal emigratie niet ontbeerd kunnen worden. Een gelukkige omstan digheid hierbij is, dat verschillende landen r\>g vrij veel arbeiders opne men, mits zij bekwaam zijn tot agrari sche of vakarbeid. In andere beroepen is weinig kans op emplooi. Verlaging rantsoenwaarde paardenvlees Zoals bekend, is destijds het rant soen paardenvlees dat op een vleesbon van 100 gram verkrijgbaar was, vast gesteld op 150 gram, teneinde de ver koop van paardenvlees ten opzichte van andere vleessoorten aantrekkelijk te maken. De verkoop van bevroren vlees en schapenvlees heeft in vele gevallen voor de runderslagers een omzetver- mindering teweeg gebracht, waar te genover staat dat de omzetten van da paardenslagers sterk zijn gestegen. Teneinde het nog verder scheeftrek- ken van normale verhoudingen ta voorkomen, zal met ingang van Vrij dag 4 Juni de rantsoenwaarde van paardenvlees tot nader order worden verminderd. De nieuwe vleesbonnen geven per 100 gram vlees recht op het kopen van 125 gram paardenvlees. Nederlandse krachtsportploeg voor Londen Zoals wij reeds meedeelden zullen in totaal vier worstelaars en twee ge- wichtheffers worden uitgezonden naar de Olympische Spelen. De Nederlandse Krachtsportbond heeft hiervoor thans de volgende athleten aangewezen: wor stelen: vedergewicht H. Dijk (Am sterdam); lichtgewicht J. H. Munni- kes (Amsterdam)lichtmiddengewicht F. Schouten (Amsterdam); midden gewicht K. de Groot (Wormerveeiv. Gewichtheffen: middengewicht J. G. Smeekens (Breda); zwaargewicht A. Charite (Den Haag). Al deze athleten zijn houders van het nationale kam pioenschap in hun categorie.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1