NIEUWE POLITIEVERORDENING VOOR EGMOND AAN ZEE Werk in B^t-kleding I li Biedt de plaats te veel vermaak? Obdam. Heiloo. De slechte Westerweg Schoorl. Langedijk Philatelica gaat zo mogelijk op excursie Stompetoren. Graft. Hensbroek. De baggermachine in de practijk Ovartollig Haar MAISON GEELS VAKKLEDING Adverteert in dit blad De gemeenteraad vergaderde Dins dagavond voltallig, onder voorzitter schap van burgemeester Niele. Na afhandeling der ingekomen stuk ken werd de gemeenterekening over 1946 vastgesteld, sluitend met een na delig saldo van ƒ72.550. Op haar verzoek werd aan mej. Heep eervol ontslag verleend als on derwijzeres aan de o.l. school, ingaan de 15 April 1948. Daar het aantal leerkrachten met 1 verminderd moet worden wegens daling van het leer lingental, zal in de vacature niet wor den voorzien. Ged. Staten stellen voor alle tijde lijke toelagen in de jaarwedden der secretarissen en ontvangers te incor poreren, gerekend vanaf 1 Juli 1947. De Raad kon zich daarmede vereni gen. SCHOOL CENTRAAL GENOOTSCHAP. Het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies verzocht de medewerking van de Raad voor de stichting van een lagere school voor de kinderen der zgn. B- verpleging in de koloniehuizen, daar deze kinderen ongeveer een half jaar verpleegd worden en zolang van on derwijs verstoken zijn. B. en W. stelden voor hierop af wijzend te beschikken, omdat wel een verklaring was overgelegd, dat 50 kinderen deze school zullen bezoeken, maar deze verklaring niet bekrachtigd was door de handtekeningen van ouders van 50 kinderen. De gemeente heeft er overigens geen belang bij, omdat het allemaal kinderen van el ders zijn. Joh. Koeman was niet voor een botte weigering. Het gaat hier om een volksbelang. De kinderen der B-ver- pleglng raken achter met onderwijs. Bovendien zijn de koloniehuizen voor de gemeente van belang. Veel zaken mensen leveren daar aan, ook b.v. de NACO en de caféhouders profiteren uan het bezoek der ouders. De voorzitter wees er op, dat veel gemeenten geen koloniehuizen wen sen. Egmond aan Zee heeft ze nooit geweerd, maar moet nu niet met der gelijke kosten bezwaard worden. De gemeente en de inwoners hebben nau welijks belang bij de koloniehuizen. Nadat wethouder Zwart er nog op gewezen had, dat er wel 8 kolonie huizen zijn, die alle op de duur op kosten der gemeente een school zou den kunnen aanvragen, besloot de Raad met algemene stemmen de mede werking te weigeren. NIEUWE ALGEMENE POLITIEVERORDENING. Een nieuwe algemene politieveror dening was in ontwerp aan de Raads leden voorgelegd. Verschillende nadere wijzigingen werden ter vergadering door de voorzitter toegelicht. Veel stof deed het nieuwe artikel 29 opwaaien. Nadat aanvankelijk nog al vergaande bepalingen dienaangaan de waren voorgesteld, kwamen B. en W. thans ter tafel met een gematig der voorstel. Het zal thans verboden zijn in badcostuum over straat te gaan, tenzij men daarover een bad mantel draagt of tenzij het kinderen onder de 12 jaar betreft. Ook dit laat ste zal echter 's avonds niet geoor loofd zijn, volgens voorstel van B. en W. na 8 uur, hetgeen de Raad nader bepaalde om 10 uur, met het oog op gasten, die na kantoortijd nog naar Egmond komen. Het sluitingsuur voor café's, tot nu toe van 15 Mei1 Sept. op 12 uur bepaald en overigens op half 11, werd nu bepaald op 12 uur van 1 Mei tot 1 October en overigens het gehele jaar op 11 uur. De maximum-snelheid in de bebouw de kom werd verlaagd van 45 tot 30 K.M., waarbij de heer G. Groen op merkte, dat de politie daar dan ook wel eens naar kijken mag, daar het schandelijk is, zo hard als de meesten nu in het dorp rijden. Nadat nog verschillende kleinere wijzigingen waren aangenomen, werd de verordening met algemene stem men aangenomen. KLEINE PUNTEN. gegaan, hetgeen beter geoordeeld werd dan de vaststelling van een schade vergoedingsverordening. RONDVRAAG. De heer Van Pel informeerde of het waar was, dat er dit seizoen een Lunapark komt. Hij achtte dit niet in het belang van de badplaats, daar Egmond juist zijn goede naam dankt aan de rust en niet aan het vermaak, dat er geboden wordt. De voorzitter achtte juist een at tractie voor de gasten van belang. Het vorige jaar stuitte een en ander af op moeilijkheden inzake electriciteitsleve- ring. Er zal een Lunapark komen op het Pompplein, met uitsluitend eerste klas zaken. Voor de gemeente levert dit een belangrijke bate op, terwijl weliswaar exploitanten geld uit de ge meente halen en bovendien de zaken lieden meer vertier in hun zaken heb ben. De gasten zullen er geen last van hebben, daar het alleen des avonds open zal zgn, terwijl het niet langer dan 8 dagen zal duren. Na deze toelichting besloot de Raad de proef te nemen. Blijken de bezwa ren overwegend, dan komt er vol gend jaar geen Lunapark meer. De heer Van Pel vond het geen aan winst, dat op het strand zoveel paar den en ezeltjes zijn gekomen, terwijl de heer Snoeks het minder gewenst achtte, dat er ook een poffertjeskraam staat. De Raad besloot ook deze exploita ties dit jaar eens aan te zien, daar het toch attracties voor de gasten zijn. Blijkt een en ander ongewenst, dan kan het volgend jaar anders be sloten worden. Op voorstel van de heer Koeman werd besloten het gemeentewerk niet meer aan te besteden, maar alle vak lieden bij toerbeurt het werk op te dragen tot een nader vast te stellen bedrag der begroting. Op diens vraag kon de voorzitter voorts mededelen, dat de nieuwe klok in de gemeentetoren deze maand ge leverd zal worden. De heer Groen stelde voor de jaar wedden der wethouders, die thans slechts 200.bedragen, te verhogen tot 350.- per jaar, waartoe de Raad besloot, gerekend vanaf 1 Januari '48. De heer Groen achtte voorts de exploitatie yan het strand door de Maatschappij Zeebad Egmond min der juist, daar het materiaal niet vol doende wordt onderhouden. De voorzitter wees er op, dat dit ook niet het eigenlijke werk dezer maatschappij is. Het betreft hier een millioenen-concern, dat grote plannen ontworpen heeft voor Egmond. Archi tect Wils heeft plannen ontworpen voor de bouw van verschillende grote hotels en paviljoens, flatwoningen en villa's, waarvoor de maatschappij reeds uitgestrekte bouwterreinen be zit. De strandexploitatie is bijzaak, maar niettemin zal hierop geatten deerd worden en mocht de exploita tie inderdaad te wensen overlaten, dan zal overwogen worden het strand in het vervolg aan andere gegadigden te verpachten. Te 10 uur sloot de voorzitter de ge animeerde vergadering. Nationale reclasseringsdag Evenals het vorig jaar hebben de sa menwerkende Reclasseringsinstellingen het voornemen een Nationale Reclasse ringsdag te organiseren Deze collectedag zal voor Egmond aan Zee gehouden worden op Zaterdag 5 Juni a s. Het plaatselijk comité van uitvoering bericht ons, dat deze collecte niet ge schiedt ten bate van de politieke gevan genen De Stichting Politieke Delinquenten staat geheel los van de bestaande reclas- seringsinstèllingen en deelt dus niet mee in de opbrengst der 'collecte Eerste auto-service-station De heer Groot heelt per 1 Juni in Eg mond aan Zee een Garage- en Taxi-bedrijf geopend, met twee moderne wagens Tot heden was er in Egmond aan Zee nog geen auto-service-statiön, zodat auto mobilisten, die Egmond aan Zee bezoch ten eerst in Den Hoef de nodige service konden vinden De oude garage aan de Prins Hendrik straat is geheel gemoderniseerd Een keu rige Shellpomp wijst U de plaats der garage reeds van verre aan en de vak kundig gesorteerde bussen met diverse soorten smeerolie lokken tot kopen Er is een ruime gelegenheid tot stalling en tevens een reparatie-inrich ting voor rijwielen en motoren Dit voor ziet in Egmond aan Zee in een grote behoefte Wij juichen dan c<ok het ini tiatief, dat de heer Groot genomen heeft van harte toe Egmond aan Zee is een mooi bedrijf rijker geworden Aan de Egmondsa auto-bezitters wordt nu overgelaten, om te bewijzen, dat Eg- Besloten werd van het P.W.N. aan te kopen 2083 M2. grond voor wo ningbouw. De heer Koeman stelde hierna nog voor een stuk grond te ruilen met de V.V.V. by het vroegere informatie bureau, daar de gemeente daar een weg heeft aangelegd op terrein dezer mond aan Zee dit bedrijf waardig is vereniging, hetgeen bij de verkoop van dit bureau moeiiykheden ople verde. Aldus werd besloten. Van Ged. Staten was bericht inge komen, dat dit college zich kon ver enigen met de voorgestelde reorgani satie van de dienst van openbare wer ken. Volgens dit voorstel mochten volgens de voorzitter nu 4 gemeente werklieden in vaste dienst worden aangesteld en kon tot aanschaffing van een vuilnisauto worden overge gaan. Met algemene stemmen werden naast de reeds vast benoemde werk man aangesteld G. Dekker en J. Glas, ingaande 1 Juli 1948, op een jaar wedde van ƒ1992.—. De 4e werkman zal aangesteld worden, zodra de be stelde vuilnisauto geleverd is. Na uitvoerige discussie besloot de Raad de bebouwingsvoorschriften aan te vullen met een bepaling, dat, als iemand niet mag herbouwen tot aan koop of onteigening zal worden over- Eerste aardappelveiling Woensdagochtend werd door de vei lingvereniging „De Tuinbouw" te Ob dam de eerste aardappelveiling in dit seizoen gehouden. Na een openings woord door -de voorzitter, de" heer H. P. de Wijs, waarin hij o.m. de hoop op een goede samenwerking uitsprak, werd een aanvang gemaakt. De aanvoer bedroeg 3500 kg. De prijzen waren: groot 17.3019.50; drieling 12.70—15.10; kriel 11.10—12.70. GESLAAGD De heer Jac. Leek te Obdam is te Amsterdam .geslaagd voor het examen warenkennis. MUZIEKLUST NAAR CONCOURS De plaatselijke fanfarevereniging „Muzieklust" zal Zondag a.s. te West woud op het concours uitkomen in de afd. uitmuntendheid. Gedurende de laatste weken is her haaldelijk de slechte toestand van het wegdek van de Westerweg ter sprake gekomen. Vooral voor diegenen, die naar zeer gaan vanuit Alkmaar is deze weg 'n grote teleurstelling. En dan be hoeven we nog niet te spreken over de neringdoenden die dagelijks deze weg moeten gaan om hun cliënten te voor zien van de dagelijkse benodigdheden. Het is ons bekend, dat B. en W. alle moeite doen om van deze weg een zeer goede te maken, doch enkele bewoners zijn wat onwillig om een gedeelte van hun tuintje vóór de woningen daarvoor af te staan. Toch zal deze weg over het algemeen een breedte krijgen van pl.m. 7 meter en zal, op verzoek van B. en W. menig bewoner wel medewerken om de weg een behoorlijk aanzien te geven. De Basaltmij., die deze werken uit voert. had reeds een gedeelte van de Schuine Hondsbosselaan verbeterd, doch kreeg storing aan de wals, en de benodigde onderdelen waren niet di rect voorhanden. Zo spoedig moge lijk zal een en ander weer ter hand worden genomen. Het verkeer zal er zeker mede gediend zijn. Paardensport Aan de Streekwedstrijden van Noord- holland-„Midden" te Purmer namen ook verschillende Heilooër paardensportlief hebbers deel. In de achttallen klasse nieuwelingen wist de landelijke rij- vereniging „Heiloo en O." een le prijs te behalen. Verder werden nog enkele individuele prijzen gewonnen, t.w. in de rit voor gevorderden: 1. L. Stam op Sister Bonts, 2. M. Meijer op Meta, 3. J. Hoogschagen met Hiltaletta en 4. A. Hoedjes met Dison. In klasse B was deze volgde: 1. J. Sleutel met Giel, 2. P. Borst met Peter Pan; 3. mej. N. Wonder met Zephir. In het parcours nieuwelingen behaalde mej. N. Wonder met Joka eveneens nog een prijs. Aanbesteding Bij de op 2 Juni j.l. gehouden aan besteding voor het bouwen van een semi-permanente 3-klassige school \oor Chr. Lager Onderwijs te Heiloo is als volgt ingeschreven: Fa. IJ. Kops en Zn., Heiloo f 34.900; fa. IJ. Kroonenburg, Heiloo f 44.975; fa. M. van Steeg. Hei loo f 39.400; Gebr. Kuiper, Heiloo f 39.300; Gebr. Opdam. Heiloo f40.970; D. Langendijk, Heiloo f 40.022; fa. De Haan en Reek, Alkmaar f 43.450; fa. J. Rosing Zn., Egmond a.d. Hoef f 35.683; fa. R. J. L. Bot. Alkmaar f 49.450; fa. A. Peperkamp, Alkmaar f 49.500; fa. P. Doorn. Zijpe f 55.460; fa. Gebr. de Geus, Heiloo f 37.988; Louwbedr. Berghuis, Velsen f47.350.75; fa. P. Kaandorp, Heiloo f 36.680; fa. K. Koopman, Nieuwe Niedorp f 35.338; L. van der Lingen, Wormer f 35,100. De begroting bedroeg f 33.9871 Bridgeclub Sans Atout De bridgeclub Sans Atout die reeds ruim tien jaar bestaat is einde lijk overgegaan tot aansluiting bij de Ned. Bridgebond. Reeds herhaaldelijk was voorgekomen dat moeilijkheden ontstonden, wanneer tegen clubs uit an dere plaatsen gespeeld moest worden. Dit euvel is nu opgeheven. Met bijna algemene stemmen werd dit bestuurs voorstel aanvaard. Een techn. commis sie zal op de a.s. ledenvergadering wor den benoemd, ter assistentie van de wedstrijdleider, de heer De Zwijger. Niet 6, docb 13 Juni HSV zou aanvankelijk Zondag a.s. een wedstrijd spelen tegen naar elders ver trokken actieve oud-HSV-spelers. De organisatoren hadden niet met alle om standigheden rekening gehouden, waar door deze ontmoeting één week is uit gesteld. In de ploeg van oud-HSV-ers zullen o.a. worden opgesteld spelers als Eduard Lambaart, Jaap Pater, gebr. Keeman e.a. Tevens zal in deze ont moeting 'Jan Dekker de keeper van het le elftal officieel afscheid nemen als actief speler. EEN GOEDE RAAD! Het jubileumcomité tot viering van de feesten van het Regeringsjubileum van H. M. de Koningin adviseert zo veel mogelijk bloemen te zaaien of te planten, om straks, wanneer de festivi teiten plaats hebben, zo voordelig mo gelijk te kunnen deelnemen aan de ver siering der gevels of eventueel deze bloemen te kunnen gebruiken voor de optocht die 's middags gehouden zal worden. Burgerlijke Stand Geboren: Bauke, zoen van U Min- kama en T Boender Gerardus C A, zoon van A de Waard en J A Druijven Maria C C, dochter van P A de Waard en C Zwagerman Maria J G C( (Joch- ter van GAM van Schaik en M C G Keijzer Ondertrouwd Willem Minkema en Marijtje Wildeboer Getrouwd: L J de Vries en A J Roskam BA Strooker en R Wildeboer N J Grootéman en M Th Orij Een partijtje voetbal onder ons Door de besturen van de Langedij- ker voetbalverenigingen L.S.V.V. en D. T.S. en het bestuur van Vrone is thans besloten, dat nog dit seizoen, de beker, beschikbaar gesteld door de zuurkool- fabrikanten, verspeeld zal worden. Als voorwaarde geldt voorts, dat die ver eniging, welke vijfmaal achteréén de beker wint, eigenaar wordt. De eerste ontmoeting binnen het kader van deze competitie is voorlopig vastgesteld op 12 Juni a.s. Vrone-D.T.S. te St. Fan- cras. Woensdagavond vergaderde de Lan- gedijker afd. van Philatelica in zaal de Berg. Als voorzitter fungeerde de heer Tuin, daar de heer van Hout ver hinderd was. Na de formele opening gaf de heer Kemper, lid van 't Hoofd bestuur een korte toelichting op de besluiten genomen door de alg. verga dering. Een kleine veiling besloot de avond. Er bestaan plannen om deze zomer zo mogelijk de papierfabrieken van Van Gelder Zonen te bezichtigen. Een des betreffend verzoek zal tot de directie worden gericht. In afwijking van de in andere jaren gevolgde gedragslijn, zal dit jaar geen vacantie worden gehouden. Ter stimu lering van het jeugdwerk zullen maat regelen worden getroffen. Het eigen aardige verschijnsel deed zich voor, dat de verst-wonende leden Amster dam en Wieringen wel aanwezig waren, terwijl de opkomst uit de om geving te wensen overliet. Het probleem van land- en tuinbouw Ir. A. Vondeling, lid van de Tweede Kamerfractie van de Partij van de Ar beid, heeft Dinsdagavond een rede ge houden over de landbouwpolitiek tij dens de ministeries-ColijnOud en die van thans. Spr. wees er op dat tussen 1918 en 1940 geen arbeid zo slecht be taald werd als die van de landbouwer, terwijl de kleine boerensteun van vrij wel geen betekenis was. De landbouw stond ook toen aan velerlei voorschrif ten bloot maar het is beschamend, dat de mensen die het voedsel moesten voortbrengen hun arbeid zo slecht be taald zagen, dat zij zelf gebrek ledën. Spreker hekelde in scherpe bewoordin gen de tijd der grote werkloosheid. Thans is er een zelfstandig departe ment van landbouw en de levensom standigheden der landarbeiders zijn verbeterd, maar de grote vraag is, af wij de te verwachten sterke bevol kingsaanwas ook werk kunnen ver schaffen en de industrie zal daarbij te hulp moeten komen. Meerdere bewo ners eisen intensievere en betere be werking van de bodem om meer voe dingsmiddelen te kunnen krijgen en ook vele nieuwe wettelijke -maatregelen zullen daarvoor noodzakelijk zijn. waar bij men steeds de grote lijnen zal moeten volgen. Spr. bepleitte bij de verkiezingen het uitbrengen van stem men op de Partij van de Arbeid die dege kwesties op de juiste wijze zal aanvatten. In een uitvoerige gedachten- wisseling na de rede hekelde spreker nogmaals de politiek van mr. Oud wiens schatkist altijd leeg bleek als er doeltreffende voorzieningen moesten worden getroffen. Burgerlijke Stand Geboren: Peter A, zoon van C A Cuijpers en A Visser Getrouwd: Hendrik Slooten, 26 jr, wonende te Limmen, en Aaltje Broekhuis Overleden: Cornelis de Jongh, 47 jaar, echtgenoot van J C Konz Jan Ceelie, 66 jaar, echtgenoot van T Oud Polderbestuur bijeen Het college van dijkgraaf, heem raden en hoofdingelanden van de pol der Hensbroek kwam Dinsdagmiddag iD openbare vergadering bijeen. Allereerst deelde voorzitter, de heer D. Wit Sz„ mede, dat het baggerwerk met de baggermachine reeds flink ge vorderd is. De oorspronkelijk geraam de kosten zullen echter tengevolge van uitbreiding van het tariefwerk vrij be langrijk worden overschreden. Op een plaats in de Weeresloot, die heel breed is, heeft, men de bagger daardoor niet cp de wal of er tegen aan kunnen werpen, zodat nu een kade op een afstand van enkele meters van de wal in de sloot is ontstaan. Het bestuur zal proberen hier een stortplaats van vuilnis te maken, waarbij er op zal worden toegezien dat geen oud roest wordt gebracht, op welke wijze men t.z.t. de ruimte hoopt te hebben opge vuld, zodat de landgebruikers weer met vaartuig aan de wal kunnen ko men. Een andere oplossing voor het kwijtraken van de bagger bleek moei lijk te vinden, zodat, wanneer deze weliswaar minder geschikte maatregel niet getroffen was, dit brede slootge- gedeelte niet was uitgediept, wat weer minder gewenst was met het oog op het vervoer der tuinbouwproducten naar de veiling Obdam. Voorts werd er op gewezen dat het thans wel de minst geschikte tijd van het jaar is, om bagger op de landerij en te storten, waar de aardappelen nog niet gerooid kunnen worden, het hooi land niet gemaaid, etc. De herfst, No vember b.v., was de landgebruikers hisi voor, en de bonnenhandel, die daar veel beter gelegen gekomen. Verschil- aan vast kleeft, is met de^ berichten lende omstandigheden, buiten de schuld stemming van het polderbestuur ver eist is. De heer A. W. Bait kreeg vergun ning voor het plaatsen van een vaste dam tussen zijn landerijen. Ingelaten zijn 1650 st. karper; mon- té zal nog volgen; ook is het mogelijk dat de Ned. Heide Mij. een andere vissoort zendt. VERHOGING VAN LASTEN De begroting gaf aan op ontvang sten en uitgaven f 57363.89. waarbij een onvoorzien van f 3814.32, waarin o.m. de aflossing met rente van bag gerwerk en de bemalingsinstallatie zijn begrepen. De lasten werden verhoogd van f 21 op f 24 en de gedeeltelijke om slag van f 9.27 op f 10.27. De rekening 1947 werd goedgekeurd met een ontvangsten van f 57848.01 en uitgaven f 56877.32. batig saldo f 970.69. Hierna sluiting. TELEFONISCH BEREIKBAAR Onze correspondent de heer J. Blauw. Hensbroek is thans telefonisch aangesloten onder K 2265206. Purmerender Marktoverzicht Men kon het gistermorgen best op merken, dat de grasgroei niet te best en de weiders daarom reeds beginnen af te zetten, waarvan dan ook de leve ring voor de vleesvoorziening profiteert, daar deze heel wat groter was en er waren al tamelijk vette beesten onder. Door dezelfde oorzaak van gras gebrek is de handel ook maar heel kalm. Het scheen echter wel dat er in de verse melkkoeien iets meer was te doen, niet dat het een vlugge boel was, maar er was minder aanbod en daar door ging de verkoop iets beter. Met de geldekoeien was het een heel stille beweging. Daar was weinig koop van het polderbestuur, hebben echter tot dit verlate tijdstip voor het uit voeren der baggerwerken bijgedragen. De heer J, Turkstra had een ver zoek ingediend om vergunning voor cnderbemaling van de door hem ge bruikte percelen Pieterman .en de Weere. Met de bepaling van tot weder opzegging werd deze vergunning ver leend. Ged. Staten hadden laten weten dat de geldlening ten behoeve van de bag gerwerken niet in 25 maar in 20 jaar diende te worden afgelost, waarmede de vergadering zich thans kon vereni gen. Door hetzelfde college werd er voorts op gewezen dat gratificaties alleen bij ambtsjubilea mogen worden toege kend. Op zijn verzoek werd toegestaan aan de heer A. W. Bart een gedeelte poldergrond, gelegen op zijn erf en oorspronkelijk water tegen de prijs van f 1 over te nemen, echter onder voorwaarde dat het land van de aan vrager aan de overzijde der vaart zal worden weggestoken over ongeveer 1 meter breedte. Over de mindere be vaarbaarheid van dit water zijn reeds eerder klachten bij het bestuur bin nengekomen. Op deze wijze hoopt men ru verbetering aan te brengen. NIET ZELF POLDERBAAS Op de vraag van de heer Hulzentop werd medegedeeld dat voor het gra ven en dempen van sloten, ook al zijn deze geen poldereigendom, steeds toe- daarover, die nog al tegenstrijdig zijn, riet meer van grote invloed. Er warea nog wel kopers voor, maar die boden zo ongeveer 2 centen. Met de graskalveren ging het ook heel langzaam aan en voor de gebruiksstieren is ook de lief hebberij grotendeels weg Voor de fok- kalveren schijnt de goede liefhebberij er ook af te raken. Enkele vaste klanten uit Zeeland waren Dinsdagmorgen niet aan de markt. Op de wolveemarkt was het ook niet beter voor de schapen. Er- was maar weinig trek, zodat daarvan de prijzen lager kwamen, en met de lammetjes ging het maar heel traag, waardoor de prijzen er ook niet beter op waren. Op de bokken- en geiten markt was het al heel stug, daar is de kooplust geheel weg. Met de biggen ging het in de vroegte nog wel aardig, maai- de afloop was heel matig. De prijzen houden echter vrij goed stand. Op de paajrdemarkt weer een stugge boel. In de slachtpaarden zit meer gang dan in de gebruikspaarden. De pluimveemarkt was weer goed be zet, maar er was een trage gang met iets lagere prijzen. DEN BURG, 31 Mek Op de derde grote lammerenmarkt was de aanvoer niet zo groot als op de tweede. Aange voerd werden 2500 lammeren. De prij zen liepen van 27.tot 34.—, ter wijl dc middelprijs iets lager lag dan de vorige week. Toch moet de handel vlot worden genoemd. Verder werden aangevoerd: 3 koeien 475—600 en 26 biggen 4065. Voor de levering 2 koeien en 22 nuchtere kalveren. In -liet gemeenteblad van Alkmaar ni's. 1949, 1953 en 1954 zijn opge nomen «Je besluiten van de gemeenteraad van 29 April 1948, 29 April 194? en 12 Maart 1948 tot a. wijziging der verorde ning regelende de werkkring en sa menstelling van de commissie van_, ad vies. als bedoeld in artikel 8 van de woonmimtewet 1947, Stbl. lir- H 291 (ge meenteblad nr. 1923): b. herziening van liet uitbreidingsplan „West"; afschaffng van de belasting voor het recht van aansluitine op het gemeenteriool Burgemeeftter en Wethouders van Alkmaai WYTEMA, .Burgemeester. B VEENDORP, Secretaris' Alkmaar, 2 Juni 1948. Hypotheekbank Noord-Hollandsch Gronderedlet N.V gevestigd te Alkmaar, JAARLIJKSCHE ALGE- MEENE VERGADERING van AANDEELHOUDERS op VRIJDAG 18 JUNi 1948, te 10,30 uur v.m. ten kantore der vennoot schap, waar de agenda ter visie ligt. Jaarverslag, balans, verlies- en winstrekening over 1947 en benoeming van commissarissen) moedervlekken, wrat ten en vele andere on regelmatigheden ver wijderen wij geheel onzichtbaar. Slecht houdbaar haar wordt door ons met succes gepermanent. Ondegr. 231. tel- 3528 Alkmaar. Alle naden drie maal gestikt Knopen onwrikbaar be vestigd met boogpennen Versterkingsstukken in de zakken Werkbroek met duim- stokzak Versterkt kruis Alle zij- en schritnaden met elastische, nimmer knappende steek genaaid en talloze andere voordelen en versterkingen. Wie helpt strand-bad- meester tegen vergoeding gedurende de zomer maanden aan een ZEE- of VERREKIJKER. Brieven onder no. A 499 bureau van dit blad. GROTE AFSLAG BIJL'S SOEPKIPPEN 2.50 p. BRAADKUIKENS 2.75 p. panklaar. Wognumsebuurt 17, bij Spoorwegtunnel. Tel. 2466. Te koop: SPRUIT- GROENE, en RODE KOOLPLANTEN (beste soort) bij J. SCHILDER, Zuider- vaarl, Stompetoren. :ig»-3 ,'Éll

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3