VOORJURSGROENIEH ZWAKTf SCHADUW „ACHTER DE WOLKEN" r Sedert Coster zagen 30 millioen boeken het licht Medische Brief tan nabij is overleden e Wel of niei Een ontroerend filmwerk Vul uw vitaminevoorraad aan door: J Over boeken en auteurs Zeventig duizend maal Napoleon VACANTIEFONDS VOOR DE LANDBOUW door Jan Dirk van Exter door Dr. P. H. v. d. Hoog rR bestaan enige ernstige ziektetoe- standen die door langdurige bed- rust en inwendig gebruik van medi cijnen tot genezing kunnen worden gebracht, maar waarbij hetzelfde resultaat (en dan meestal in iets korter tijd) ook door een operatie te bereiken is. Wanneer men als arts voor het feit geplaatst wordt een patiënt de een of andere behande lingsmethode te moeten adviseren, verkeert men dikwijls in een ernstig dilemma. Aan een operatie zijn altijd enige risico's verbonden, ook al zijn deze, dank zij de grote kennis en er varing van onze moderne operateurs en narcotiseurs, tot een minimum teruggebracht. Maar wanneer die patiënt, aan wie men de operatie heeft geadviseerd, nu juist tot die enkele gevallen be hoort met wie het niet goed afloopt, dan heeft men door zulks -te doen toch wel een ontzettend grote ver antwoordelijkheid op zich genomen. Een van deze ziekten is de vergifti gingstoestand van het lichaam, welke door een verkeerde schildklier werking kan ontstaan en waarvan enkele der uitwendige ,,Basedowver- schijnselen" de dikke hals de z.g. „struma" de uitpuilende ogen en de snelle pols enz., voldoende aan het publiek bekend zijn. Het hierboven gezegde is van des te meer belang, omdat onze inzichten in het wezen van de ziekte van Base dow zich in de loop der jaren enigs zins gewijzigd hebben. DE OOKZAAK. r\E oorzaak ervan is waarschijnlijk van algemeen constitutionele aara, v/elke voornamelijk in het gebied van de Sympathicus-zenuw tot uiting komt. Maar het sympathische zenuw, stelsel staat weer in het nauwste verband met de schildklier. En aan gezien deze klier grote invloed heeft op de voedingstoestand van het orga nisme,- het watergehalte ervan regelt en weer in wisselwerking staat met alle andere inwendige klieren, is hier mede het buitengewoon ftvisselende ziektebeeld te verklaren, dat hierbij kan optreden. Maar juist omdat de primaire oor zaak in een ziekte van het zenuw stelsel ligt, is de ouderwetse behan delingsmethode, de langdurige rust kuur in bed, maar tevens in de bui tenlucht, waarbij alle bezoek en emoties verre worden gehouden en waarbij de arts aan het zieleven van de patiënt zijn goede zorgen wijdt, van het hoogste belang en zijn daar- W Te 's-Gravenhage ICkJ VED9E heel' C' wilden" tN VERRE berg, oud-parle- -j—mentair redacteur van de Nieuwe Haagse Courant en de „Rotterdammer". Hij was o.m. oud-secretaris van de Nod. Journalisten Kring. xDe Maas trichtse recherche heeft drie personen aangehouden, die trachtten tubes mor fine te verkopen. Men slaagde erin der tig tubes van dit gevaarlijke verdoven de goedje in beslag te nemen. x— De federatie van Nederl. schoenfabrikan ten heeft een fonds in het leven geroe pen ter verstrekking van extra kinder toeslagen ten behoeve van de gezinnen der werknemers met drie of meer niet verdienende kinderen. xHet Apel- doornse inwonertal bereikte dezer da gen de sterkte van 85.000 zielen. x Een Deense en een Nederlandse dele gatie hebben een overeenkomst gete kend, die een wederzijdse goederenruil ter waarde van f36 millioen (ongeveer 65 millioen Deense kronen) regeltx De sociaal-democraten, die bij de ge meenteraadsverkiezingen in Beieren aan de spits kwamen, dringen aan op nieu we parlementsverkiezingen, omdat de christelijk-socialen hun overwicht ver loren zouden hebben. xIn twee edities met een totale oplaag van 7.680.000 exemplaren is een korte bio- graphie van Stalin gepubliceerd in 54 talen, waaronder Duits, Frans en En gels. xTijdens de eerste twee da gen van de herdenking in de Ver. Staten van de in de oorlog gestorvenen zijn meer dan 200 personen door ver keersongevallen om het leven gekomen. xAustralië heeft zich sterk verzet tegen de plannen, die McArthur zou hebben om het Japanse bevolkingsover schot over te planten naar eilanden in de Stille Oceaan. xTe Warschau hebben Bulgarije en Polen een verdrag van vriendschap en samenwerking ge tekend. xDe Joden in Irak hebben in een brief aan de Iraakse premier verklaard, dat zij zich schamen voor het zionisme en bereid zijn het te bestrij den. Zij verklaarden van mening te zijn, dat zionisme erger is dan nazisme. xPaula Busch heeft te Berlijn een circusmpseum opgericht. Men ziet er souvenirs van circussen van weleer: de hoed van Buffalo Bill, het kleed van de dochter van Raspoetin en vele an dere voorwerpen. xYvette Horner is de eerste wereldkampioene geworden in het bespelen van de harmonica. Elf landen hadden afgevaardigden naar Lausanne gezonden voor het eerste kampioenschap. xCarl Frölich, de Duitse filmregisseur is door een zuive ringshof vrijgesproken, omdat gebleken is dat hij slechts nominaal lid van de partij is geweest en een niet-naziïstische houding in acht genomen heeft. x Het personeel van de ondergrondse spoorweg en van de bussen te Berlijn is Woensdagmorgen om 6 uur voor een dag in staking gegaan. Bij deze staking zijn bijna 20.000 arbeiders betrokken. Zij eisen hoger loon en voedselrantsoe nen en gen warm middagmaal. opereren? mede dan ook uitstekende resultaten j te bereiken. Bovendien beschikken j wij tegenwoordig over een uitstekend I inwendig geneesmiddel, het Thisu- j rocil. Zo'n rustkuur zal minstens zes maanden moeten duren en de plaats waar zij gedaan wordt, is niet geheel onverschillig, aangezien b.v. vele van dergelijke patiënten een verblijf aan zee niet kunnen verdragen. Wanneer ik dus mijn persoonlijk oordeel zou moeten formulieren, zou dit luiden, dat de ziekte van Basedow een inwendige ziekte is en dus langs inwendige weg behandeld moet wor den. Pas wanneer deze behandeling gefaald heeft, zal men over opereren gaan denken. En ook dan zal een hy giënische, dieëtische en medicamen- teuse voorbehandeling nodig zijn om de patiënt voor het ingrijpen van de chirurg voor te bereiden en daardoor te maken dat bij de schok van de operatie te boven komt. Dit alles geldt tenminste voor de echte ziekte van Basedow en niet voor die scherp omschreven toxische gevallen, waarbij verwijdering van één enkele knobbel uit de struma al gemene genezing kan teweeg - bren gen. De totale wegneming van de klier, waarbij deze uit haar kapsel wordt weggepeld, heeft goede resul taten, maar blijft tenslotte een ern stige operatie. RÖNTGENSTRALEN. CR bestaat tenslotte ook nog een derde behandelingsmethode, name lijk die met Röntgen-stralen. Deze is veel minder gevaarlijk. De dosering der stralen blijft natuurlijk zeer las tig en daardoor zijn de resultaten met deze methode bereikt wel eens ongelijk, maar ze kunnen toch buiten gewoon mooi zijn. Men zal deze be straling echter niet als voorbereiding voor een operatie toepassen, aange zien er dan vergroeiingen ontstaan, die het chirurgische ingrijpen zeer kunnen bemoeilijken. Het ongevaarlijkst is tenslotte de interne behandeling en bij juiste toe passing en volharding zijn de resul taten hiervan alleszins bevredigend en doen zij mijns inziens niet voor de chirurgische onder! De traditionele Opmeerse Kermis-Paardenmarkt, uitgaande van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, trok ook dit jaar honderden bezoekers. In de inzet: Eventuele kopers laten, alvorens tot koop over te gaan, de paarden draven ora te zien „wat er in zit". De film van de maand Uitstekend passend in het kader van de huidige propaganda-actie voor het werk van de UNAC, opgezet om de schrijnende nood van 20 millioen hon gerende kinderen op deze aardbol te le nigen, draaien er deze week in de hoofdstad twee zéér opmerkelijke films over na-oorlogse jeugdproblemen. Twee films, totaal verschillend in probleem-stelling en probleem-uitwer king, in doel en in inzicht. „Misleide jeugd" (To-morvow the World) uitgebracht door de Columbia- film B.O. (door de VARA onlangs in Verkorte vorm tot hoorspel bewerkt onder de titel „Und Morgen die ganze Weltgeeft een echt Amerikaanse visie op het probleem van de heropvoe ding der Duitse jeugd. Al de narigheid die een Amerikaanse familie moet doorstaan omwille van hun Duits pleeg- zoontje, wiens met nazi-waanzin ver giftigde kinderziel hun leven tot een ware hel maakt, wordt rauw en hard, in niet mis te verstane filmtaal, onder Uwe aandacht gebracht. Dat aan het slot een ongenadige aframmeling de Wanneer we bij de groenteboer de vermengen met de ui, de fijngesne- etalage met voorjaarsgroenten be kijken, blijkt wel, dat er een bonte verscheidenheid is op dit gebied. Het is wel aan te raden, dat iedereen hier volop gebruik van maakt! Dagelijks wat verse, jonge groenten gebruiken, betekent dat men een voorraad vita mine C opdoet. In de winter is die voorraad door het gebruik van vita mine-arme aardappelen en stapel groenten sterk verminderd. Is het nog noodzakelijk, U er op te v/ijzen, dat de bladgroenten zo goed rauw te gebruiken zijn als sla, al of niet gemengd met gekookte groen ten? Dat ze rauw door de aardappe len verwerkt kunnen worden? En wat het koken betreft: zo kort mo gelijk, met zo weinig mogelijk water! Terwijl het kookwater tot smakelijke sausen en soepen verwerkt kan wor den. Een paar practische recepten voor voorjaarsgroenten volgen hierbij voor 4 personen. POSTELEIN KOKEN: 1% kg postelein, zout, bloem of vlugkokende havermout of aardappel meel, een klontje boter of margarine. De postelein schoonmaken, wassen, enige keren doorsnijden en opzetten met aanhangend water. De groente., als ze even geslonken is, snel aan de kook brengen in een gesloten pan, na enige tijd omleggen en in pl.m. 10 minuten gaar koken. Wat zout toe voegen, zo nodig een deel van het vocht afgieten (voor de soep bewa ren), de rest van het vocht binden met aangemengde bloem, aardappel meel of wat vlugkokende havermout. Een klontje boter of margaj-ine door de groente roeren en haar niet meer laten stoven maar direct op doen. SLA VAN SPINAZIE OF SNIJBIET: kg spinazie of snijbiet, een uitje, slasaus of een sausje van: 2 gekookte aardappelen, een uitje, wat melk, azijn, een theelepel suiker, zout. De groente uitzoeken, wassen, la ten uitlekken en vlak voor de maal tijd zeer fijn snijden. De gekookte aardappelen met een vork fijnwrlj- ven, ze vermengen met het fijnge hakte uitje, wat melk, azijn, zout en suiker. De spinazie of de snijbiet met dit sausje of met wat slasaus, waar men een uitje in heeft fijngesnipperd, aanmengen en in een schaal doen. Men kan deze sla versieren met wat geraspte wortel of radijs. GEVULDE SLAKROPJES: 4 kropjes sla, 2 gekookte aardap pelen en wat fijngehakt vlees, worst of garnalen, 1 uitje, fijngehakte tuin kruiden, zout, aroma, boter of mar garine. De sla schoonmaken, de kropjes echter heel laten en goed wassen. Ze opzetten met een weinig kokend wa ter en zout en vlug gaar koken. Zor gen, dat de kropjes in hun geheel blijven. Kooktijd pl.m. 20 min. De aardappelen fijn wrijven, de vleesresten of de worst fijn snijden. Het uitje snipperen. De aardappelen den tuinkruiden, zout, aroma, de vleesresten of garnalen en er een pikant mengsel van maken. De slakropjes laten uitlekken, ze overdoen in een vuurvaste schotel en vullen met het mengsel (mén kan natuurlijk ook gehakt nemen). Wat kookvocht' en bruin gebrande boter of margarine er over gieten en er wat paneermeel over strooien. Het gerecht nog even door en door warm laten worden of in de oven een bruin korstje geven. Sprookje werd werkelijkheid Prinses Elisabeth en haar man hebben te parijs zeer genoten van een bezoek aan een beroem de Montmartriaanse nachtclub, vertelt „De Stem van Nederland", waar Edith Piaf o.a. „La vie en rose" voor haar heeft gezongen. De prinses vond dit zo mooi, dat zij de kleine rode Edith, met haar rauwe, ontroerende stem, bij zich aan tafel heeft uitgenodigd. Zodat het, als in een sprookje, werkelijk gebeurd is, dat de dochter van een straatacrobaat, een zwerfster, een meisje dat tot haar vierde jaar blind is ge weest, jarenlang op straat en op de terrassen gezongen heeft, door de troonopvolgster van het Brit se Koninkrijk is uitgenodigd een glas champagne te drinken. kleine boef tot andere, betere inzichten brengt, doet o.i. het vraagteken achter het brandende probleem der Duitse jeugd zeker niet verdwijnen de op lossing blijft nog verre! Niet minder dan drie Amsterdamse theaters tegelijk startten de eerste ver toningen voor Nederland van het veel besproken „Achter de wolken door de Nederlandse Filmclub begiftigd met het praedicaat „Film van de maand". Alhoewel de ervaring ons heeft geleerd geen al te grote waarde aan deze betiteling te schenken, werd de erepalm, ditmaal toch zeer terecht, aan dit Zwitserse product toegekend. Zéér terecht, al ware het slechts om de diep menselijke intenties waarmede het werd vervaardigd. „Achter de wolkenbehandelt ock een jeugdprobleem en wel dat der Europeese „displaced children", die van huis en haard verdreven, veelal ouder loos en totaal verwilderd, na de oorlog zwervende in Duitsland achterbleven. De UNRRA (thans opgegaan in de In ternational Refugee Organisation, de IRO) stelde zich tot taak deze kinderen van alle nationaliteiten in kampen bij een te brengen, ze te registreren en Ie verzorgen. De belevenissen van elk dezer duizen den kinderen vormen een drama op zichzelf. Uit al deze duizenden drama's komt de geschiedenis van het Tsjechi sche jongetje Karei Malik naar voren. De verschillende etappen van zijn door de o.orlogverwoeste kinderleven rijen zich aaneen tot een verhaal van name loos leed. Na een vluchtige episode waarin wjj kennis maken met het gelukkige huis gezin van dr. Malik in Praag, verschij nen als stomme symbolen de prikkel draadversperringen van een concentra tiekamp. Die er oorzaak van zijn dat de kleine Karei nü van zijn moeder ge scheiden is. Vanaf dat ogenblik behoort de hummel, naam en afkomst vergeten, tot de vaderlandslozen, als een opge jaagd dier, dodelijk beangst voor uni formen, dwalend door de puinhopen van Hitler's derde rijk. Tot hij tenslotte wordt opgepikt door een jonge Amerikaanse soldaat, die htm onderdak verschaft en zijn opvoe ding ter hand neemt. Parallel met deze beelden lopen die van de moeder, vruchteloos zoekend naar haar zoon, het enige dat haar nog aan het leven doet hechten. En drama tisch verantwoord zien wij dan, door allerlei wederwaardigheden en herin neringen, in de gedachten van de jon gen de vraag naar zijn moeder levend worden. Tot ook de kleine Karei op zoek gaat naar zijn moeder, die hij inderdaad vindt. Dit was dan in grove trekken de in houd van deze ontroerende, voortref felijk gespeelde Zwitserse film, die zo als wij aan het begin van deze be schouwing reeds nadrukkelijk onder streepten, totaal verschilt met de Ame rikaanse „Misleide jeugd". Daarvoor lopen de problemen dan ook tè ver uit een. H.K.H. prinses-regentes Juliana was ais voorzitster van het ere-comité van de Nederlandse UNAC aanwezig bij de gala-première van j.l. Woensdag in het Indisch Instituut te Amsterdam. Ook verscheidene ministers en andere hoog geplaatste persoonlijkheden gaven van hun belangstelling blijk. „Achter de wolken.." verdient deze belangstelling, óók van U! Vlak voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog werd In Parijs een congres van bibliothecarissen gehouden, tijdens welke bijeen komst mededeling werd gedaan van het feit, dat er sinds de uitvin ding van de boekdrukkunst in totaal 30 millioen boeken uitgege ven waren. Over wie de meeste boeken zijn geschreven? Juist, over Napoleon Bonaparte, de „kleine korporaal", die ih niet minder dan 70.000 wer ken een rol speelt. Wanneer in Amerika van een boek meer dan een millioen exemplaren verkocht worden, neemt men het in de lijst van „best sellers" op. Wie echter weet, dat er nog steeds 12 millioen exemplaren van de bijbel per jaar worden verkocht, zal toe geven, dat het woord „best seller" toch maar betrekkelijk is. De bijbel is in 750 talen vertaald en de Britse Bijbel Vereniging, gesticht in het jaar 1804, heeft sinds dat jaar 600 millioen exemplaren verspreid Behalve de bijbel was ook Web- sterks beroemde woordenboek in de V.S. uiterst populair. Van 't jaar 1840 af werden meer dan één millioen exemplaren hiervan per jaar ver kocht. Ook in Rusland hebben boeken enorme oplagecijfers. Zo zijn er ruim 7 millioen boeken in 31 talen! tussen 1918 en 1940 verkocht van de gedichten van Wladimir Maza- lcowsky. In dezelfde periode werden in 72 talen 30 millioen exem plaren verkocht van Poesj kin's klas sieke werken. stalin als auteur. Ook Joseph Stalin mag zich tot de uiterst populaire Russische schrijvers rekenen. Zijn boeken zijn in 93 talen verschenen en alleen in Rusland cir culeren er' 200 millioen, terwijl er 70.000.000 buiten de Sovjet-Unie zijn verspreid. Neen, voor zover bekend, ontvangt de „man van staal" geen cent voor zijn boeken. ECHT CHINEES. Neen, dan de Wenhu-tempel in Chengto (China)Daar worden 61 delen van de zogenaamde „Hu yen Soetra" bewaard, een der oudste handschriften over het Boeddhisme, dat de schrijver met zijn eigen bloed heeft opgetekend. Het kostte hem vijftien jaar alvorens hij gereea kwam en hij moest zich 400.000 maal met een naald prikken om het bloéd te verkrijgen, dat hij nodig had. In Europa kunnen we tegen iets dergelijks niet op. Maar wij kennen daarentegen wel de „blanco" boeken. Zo staan er in Dicken's bibliotheek een aantal prachtig gebonden delen, met kalfslederen ruggen, waarop de beroemde Engelse schrijver met gou den letters de titels liet zetten („Vijf minuten in China", „Catalogus om trent de standbeelden van de hertog van Wellington", „Hansard's Gids voor gezondheid"), waarvan de blad zijden onbeschreven zijn. En een Engelse hertog heeft een bibiotheek met tienduizenden boeken, waarvan geen bladzij is bedrukt. Deze hertog had n.l. een papa, die geld nodig had en daarom al de schilderijen van zijn voorvaderen, plus alle beroemde boe ken uit zijn bibliotheek verkocht. Be halve een grote som gelds was een der voorwaarden voor de verkoop, dat de koper goed gelijkende copieën van de schilderijen zowel als van de boeken (onbedrukt) liet maken ZONDER DE LETTER E. Vincent Wright, een Amerikaanse schrijver uit Los Angeles, eist de eer voor zich op in zijn ruim 50.000 woorden tellende roman „Gadby' niet een woord met de letter e ge schreven te hebben, in navolging van klassieke voorgangers. Zo schreef Pandar een gedicht, waarin de letter s ontbreekt, zodat een van zijn vrien den, die lispelde, het kon voorlezen zonder uitgelachen te worden. Ful- kentius, een Latinist, schreef een 23 hoofdstukken tellend werk, waarbij in elk hoofdstuk een letter van het al phabet ontbreekt. Voorts bestaan er vijf romans van Lopez de Vera, waar van in de eerste de letter a, in de tweede de b enz. niet gebruikt wordt. VEDIENSTEN. Of al die schrijvers en dichters rijk zijn geworden? Toen Rudyard Kip ling stierf, bezat hij 155.000 pond sterling, o.m. dank zij zijn „Jungle- book", dat hem per jaar 10.000 pond opleverde. Lloyd George verdiende 100.000 pond met zijn mémoires, Churchill deed nog betere zaken met zijn thans in druk verschijnende oorlogsherin neringen. Shakespeare daarentegen „verdiende" 50 pond per jaar aan zijn toneel-stukken en 130 pond als auteur. Hilton kreeg 10 pond voor zijn „Paradise Lost", zijn weduwe nog eens8 pond. Margaret Mitchell verdiende alleen al 50.000 pond ster ling aan de filmrechten van „Gone with the Wind", Virgilius ontving de waarde van 8 pond voor een gedicht van 8 regels, waarin hij de lof bezong van de overleden zoon van keizer Augustinus. Dit honorarium stond gelijk met zeven dollar per woord, waartegen dat van G. B. Shaw (ruim 2 dollar per woord) in het niet ver zinkt. Sir James Barrie, de beroemde Engelsman, bracht het tot een kwart millioen pond, waarmede hij slechts 50.000 pond bleef onder de Franse schrijver Victor Hugo, die bij zijn dood 300.000 pond sterling naliet. SNEL LEZEN. E. T. Lawrence (van Arabië) kon er zich op beroemen alle 50.000 boe ken van de Oxford Union Bibiotheek gelezen te hebben. Volgens zjjn eigen mededelingen deed hij hierover zes jaar, zodat hij gemiddeld 20 boeken per dag „doorvloog". Maar ja, hij be steedde er 18 a 20 uur per etmaal aan. Oscar Wilde, eveneens een man, die vlug las, deed een uur over een roman van normale omvang. Toen hij eens bij zijn uitgever in diens kan toor zat te wachten, las h(j in 35 mi nuten een pas verschenen boek. Hij vertelde dit de uitgever, die aan zijn ongeloof uitdrukking gaf. Wilde ci teerde toen uit het hoofd gehele pas sages uit het boek Verzilvering Vacantiebonnen voor de Landbouw. - Zomer- verzilvering. Het bestuur van het Vacantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat alle vacantiebonnen van het boek jaar 19471948, welke thans nog in het bezit van de arbeiders zijn, in de periode van Zaterdag 12 Juni tot en met Zaterdag 19 Juni a.s. ter verzil vering moeten worden ingeleverd. Arbeiders, die ziek zijn geweest en van de bedrijfsverenigingen cheque bonnen hebben ontvangen, kunnen deze tegelijk met de gewone vacan tiebonnen ter verzilvering aanbieden. De uitbetaling der verschillende bedragen zal plaats hebben in de periode van Zaterdag 24 Juli tot en met Zaterdag 31 Juli a.s. Het aanbieden van bonnen kan uitsluitend geschieden bij een plaat selijk penningmeester van één der navolgende bonden: Algemene Ned. Landarbeidersbond; Ned. CHr. Landarbeidersbond en de Ned. R.k!. Landarbeidersbond „St. Deus dedit". De uitbetaling vindt plaats bij de zelfde penningmeester bij wie men de bonnen heeft ingeleverd. Bonnen, welke niet in de hiervoor bestemde opplakboekjes van het Va cantiefonds voor de Landbouw zijn geplakt, kunnen niet worden aange nomen. De aandacht wordt er voorts op gevestigd, dat de bonnen van het boekjaar 19481949, welke na 1 Mei 1948 in omloop zijn gebracht, thans nog in geen geval reeds ter verzilve ring mogen worden aangeboden. Copyright B.D.P." 77. En dan wordt de rust van de zomermiddag verstoord door het ge brom van een motorboot, die met on behoorlijke snelheid tussen de riet kragen doortrekt, 't Schijnt de 'opva renden niets te kunnen schelen, dat ze de vis wegjagen, neeze gaan nog verder met hun plagerij! Wat is de be doeling van die lui om de vissers zo te sarren? Wat gebeurt er nu? De mo torboot houdt recht Op een vlet aan.... dc stomverbaasde en verontwaardigde visser kan hem nog maar net afhou den en dan worden hem ook nog zijn hengels uit de hand gerukt!! En vóór de arme kerel begrijpt wat er gebeurt, worden ze stok voor stok over de knie gebroken!! „Niks", roept Nelis en weg stuift de motorboot! Een stel gekken? Het lijkt er veel op.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5