Alcmaria won van Bath City Schuit» de Cauber Bath zwemmers beter dan in 1946 Eervol resuliaai van de Boys Velen zagen Engelse Voetballers nPocrzitfsnS. Oplichting Burgerlijke Stand Wedvlucht Pont St. Maxence Waterschade Italiaans Opera-concert Malle fratsen Viswedstrijd in het Kanaal De tunnel aan de Bergerweg HET ELECTRA HUIS RADIO-REPARATIES Hardnekkig LUISTEREN HAAR Plum won bij de amateurs B.V.V. LANDSKAMPIOEN Davis Cup-team doe Engeland uitgeschakeld In een door Alcmaria uitstekend gespeelde wedstrijd is het de witbemden mogen gelukken het team van de Engelse gasten met 5—2 te verslaan. Voor al na de rust was het spel van de Alcmarianen goed en in tactisch opzicht beter dan dat van de Engelsen. Door deze overwinning is Alcmaria winnaar geworden van de halve competitie die tussen Bath City. Alkmaarse Boys en Alcmaria Victrix is gespeeld. De Alkmaarse Boys verloren hun wedstrijd in een zeer spannende strijd met het kleinst mogelijk verschil. Ook nu weer bewezen de Westerweg- bewoners, dat die degradatie naar de derde klasse niet van lange duur zal behoeven te zijn. Zoals zij vorige week tegen Alcmaria speelde en Zaterdag tegen Bath City is de Alkmaarse Boys zeker geen derde klasser. De Engelse ploeg met klinkende namen als Woodley Mc Culloch e.a. is ons tegen gevallen, waarmee wij echter aan het resultaat van Alcmaria en de uiterst kleine nederlaag van de Boys niets willen afdoen. Het Bath-team dat wij deze dagen zagen spelen, was echter aanmerkelijk zwakker dan het team dat wij in 1916 in Engeland mochten aanschouwen. de Boys noodlottig want met een uit stekend schot passeerde Mills doelman Kramer. Meerdere malen moest Kramer nog ingrijpen, doch de tweede goal van Bath, evenals het eerste gemaakt met behulp van een Boys been, bleef het laatste. Het betekende voor de Boys een al leszins eervolle nederlaag. Naar onze mening hadden Kramer, Admiraal, Metzelaar en Bart een zeer belangrijk aandeel In dit succes. In de voorhoede vonden wij de Grand en Bakker het beste. VICTRIX—BATH Ruim 3000 toeschouwers hadden zich langs het lijntje en op de tribune ge schaard om te kijken met hoeveel de Boys nu. wel zouden verliezen van het Engelse elftal waaraan zo'n grote roep voorafging. De Boys verloren inderdaad, doch geruime tijd was de uitslag van de wedstrijd zeer twijfelachtig, hetgeen de uitslag 2I wel bewijst. Voor de aanvang der wedstrijd, evenals bij die van Alcmaria van de daarop volgende dag luisterde de Postharmonie de wedstrijd met pit tige marsmuziek op en speelde, zo als gebruikelijk bij dit soort ont moetingen het „Gode save the King" en het Wilhelmus. RUSTSTAND 1—0 VOOR BOYS. DE In de eerste minuut trapte Metselaar de bal mis en even liet het zich aan zien dat dit ernstige gevolgen zou op leveren doch de gasten wisten hier niet van te profiteren. Na enkele po gingen van de Bath aanvalslinie om Kramer heiligdom te belagen, pogingen die geen resultaat opleverden, togen de Boys ten aanval. De rechtsback Stevens van Bath kwam in benauwdheid en hij moest de bal op Woodley terug spelen, hetgeen echter zo hard gebeurde dat deze oud internationaal bijna werd verrast. Dit was overigens een zeldzaamheid want Woodley bleek heel moeilijk te passeren en bleef in de meest lastigste situaties ijzig kalm. Een goede combi natie van Onslow (linkshalf) en Bro- rone (rechtsbinnen) bracht de bal voor de voeten van de midvoor Mc Culloch. Kramer voorkwam een zeker doelpunt door zich voor de voeten van de Schot te werpen, doch direct werd zijn uittrap weer opgevangen en moest hij nogmaals ingrijpen. Waren de eer ste minuten voor Bath, hierna kwa men de Boys aan het woord en reeds na 9 minuten spelen, schiep Blok een goede kans voor Bakker die iets te hoog over schoot. Een andere aanval van de Boys leverde een corner op die uitstekend door de Grand werd geno men. De linksback van Bath ruimde echter uitstekend op en met een ver re trap belandde de bal bij Mc Culloch die een soloren op Kramer onder nam.. De uitlopende Kramer zag kans om het gevaar Te bezweren, zij het dan ook ten koste van een corner. Na ongeveer een kwartier spelen bleek wel dat het Bath-team de over winning niet cadeau zou krijgen en nadat de Boys wat meer zelfvertrou wen kregen, kon men spreken van twee gelijkwaardige tegenstanders, hoewel de balbehandeUng bij de Engelsen beter was. In de Boys-voorhoede zagen wij soms goede combinaties van de Grand en Bakker maar ook de rechter linie ALCMARIA CITY. Was de nederlaag van de Boys eer vol, de overwinning van Alcmaria was dit in niet mindere mate. Ontegenzeggelijk was Alcmaria in het voordeel dat zij Zaterdagavond hun tegenstanders behoorlijk had kunnen observeren en ook het feit dat Bath City twee wedstrijden aeh- ter elkaar moest spelen was naar onze mening een niet onbelangrijke factor. Dit neemt niet weg dat Alc maria de beste van de drie deelne mers aan deze halve competitie was en de uitslag 5—2 is duidelijk ge noeg. Na de rust was Aiomaria aanmerke lijk sterker dan Bath City hetgeen voornamelijk werd bereikt door het systeem wat de withemden speelden. Midvoor Untied opereerde, vooral na de rust, ver achter zijn aanvalsli nie, waardoor de verdediging van Bath steeds weer uit positie werd gespeeld. NU SCOORT BATH EERSTE GOAL DE Uit een vrije trap, genomen door de Buyzer kopte Schmidt in de eerste mi nuut de bal naast. De eerste aanvallen waren voor Alcmaria en het duurde niet lang of de Alkmaarders kregen 'n vrije trap te nemen. Doch na 10 mi nuten spelen trok Bath City op het doel van Brouwer af, door middel van rechtsbuiten Dougthy. Brouwer kon slechts een doelpunt voorkomen door zich voor de voeten van de toelopende Dougthy te werpen. Even later was hij minder actief toen een bal oh hem werd terug gespeeld en zijn langzaam reageren noodlottig had kunnen wor den. Doch Mc Culloch en Mills rea geerden te laat waardoor Brouwer's doel aan een gevaar ontsnapte. Geruime tijd konden wij geen gevaarlij ke aanvallen noteren, noch door de gasten, noch door de gastheren. Na twintig minuten spelen kreeg de Buyzer een „dot" van een kans van Willy Schmidt, doch te lang wachten van de Buyzer deed deze kans teloor gaan en leverde alleen een corner op, een corner echter die niets opleveVde. Enkele minutn later kreeg de Buyzer weer een behoorlijke kans doch zijn schot ging naast, evenals een keihard schot van Mc Culluch aan de andere zijde. Hierna was het Untied die goed werk verrichtte door Schmidt een kans te bieden, doch ook deze speler wist hier geen gebruik van te maken. Nadat Marshall aan Willy Schmidt een dikke lip had bezorgd door te hoog trappen, kwam op ongeveer hetzelfde tijdstip als in de wedstrijd Boys— Bath het eerste doelpunt. Het waren echter nu de gasten die de leiding na men. Het was welhaast de tweede wer kelijk gevaarlijke aanval en Mc Cul loch maakte hiervan gebruik door Brouwen te passeren. Kort hierop werd Maasen aan" zijn oog geblesseerd doch gelukkig kon hij blijven door spelen. Bij een Alcmaria-aanval werd Un tied van de bal afgelopen, waardoor het leer buiten het doel rolde maar Untied er in. Doch ook nu stond Woodley klaar om te vangen al was het dan geen bal, Nog slechts twee minuten waren er van de eerste helft te spelen toen de rechtsback Stevens hands in het straf schopgebied veroorzaakte hetgeen de scheidsrechter niet ontging en onver- biddellijk wees deze naar de beruchte stip voor de doelmond. Woodley bleek niet in staat de ze ker niet onhoudbare penalty van Hen driks te keren, zodat de rust met ge lijke stand inging. ALCMARIA OP ZIJN BEST. Na de rust zagen wij Alcmaria op zijn best. Steeds weer kem de voorhoe de zich vrij spelen, en vooral de lin kervleugel met de Buyzer op de buiten plaats. Onder de lat stond thans Avink die zeer goede momenten met zeer matige afwisselde. Hij ving de bal tot twee keer toe slecht op. gelukkig zonder ongelukken. Untied ontdekte dat de doelpaal van Woodley's goal behoorlijk stevig was en de Buyzer ontdekte weinig minuten later, en wij met hem, dat Stevens zeer slechts zijn dekking verzorgde. Hier van profiteerde de Buyzer en passeer de Woodley voor de tweede maal, Me. Culloch wist vlak hierna uit een corner Avink te verschalken doch de gelijkmaker liet nog even op zich wachten. Deze kwam 10 minuten later. Weer was het Mo Culloch die uit 'n corner inkopte waarnaar de opspringen de Avink, tevergeefs had gegrepen, Maar een minuut later had Alcma ria weer de leiding door een uitste kend doelpunt van v, Wieringen. Toen deze zelfde speler iets later de Buy zer met een practisch balletje een niet te missen kans gaf was het bekeken. Het werd zelfs nog 5—2. Uit een voorzet van de Buyzer schoot v. Wie- ringen ineens keihard tegen de lat. De terugspringende bal werd door Un tied weer opgevangen en deze maakte aan alle onzekerheid een einde. Het backstel Maasen—Hendriks was ais van ouds, terwijl de halflinie met Godvüet als uitblinker uitstekend op dreef was. Na de rust was Sehmidt minder dan wij van hem gewend zijn, doch vermoedelijk zal zijn blessure daaraan wel debet zijn geweest, Van Wieringen was goed en na de rust wa ren ook de Buyzer en Untied goed op dreef. Het elftal van Bath City, dat gedurende twee dagen tegen de Alkmaarse Boys en Alcmaria Victrix de Engelse kleuren hoog wist te houden. De zwemwedstrijden in de Overdekte betekende 'n revanche voor de Bath- zwemmers, die in 1948 een stevige nederlaag kregen te incasseren, Waren in Bath de Alkmaarders op alle nummers heer en meester, thans was hiervan geen sprake meer. De Engelsen bleven zelfs de baas, zij het dan ook met miniem verschil. Tussen de verschillende zwemnum- mers demonstreerde de Alkmaarse red dingsbrigade met reddend zwemmen en enkele komische nummers. Buitengewoon aardig was het num mertje waarin een 5-jarig meisje een drenkeling aan de kant sleepte, hoewel niet geheel en al zonder medewerking met Indri en Blok was actief en dfe vaJ? drenkeling, aanvallen waren zeker niet zonder ge- manager van de Bath-voetbalelub, vaar. mr. Mortimer, was hierover zo enthou- De Ley speelde beter dan in de competitie-wedstrijden en nog beter dan in de wedstrijd tegen Alcmaria. Het spel was ongeveer 35 minuten oud toen Bakker zich van de matig spelende Stevens vrij maakte en een seherpe voorzet gaf waarop de beide Smith's te langzaam reageerden waar door de toelopende Indri een kans kreeg die hij dankbaar accepteerde en met een goede kopbal Woodley kans loos passeerde. Nadat Mc Culloch het zijnet van Kramers doel had geprobeerd en en kele kansen om zeep bracht, en aan de andere kant Bakker uit een scrim mage naast Woodley's hok had gescho ten brak de rust aan. METSELAAR MAAKT GELIJK. Na half time werd de' verdedi ging van de Boys vaker aan het werk gezet, doch Admiraal en Metselaar waren goed op dreef. Het was daarom jammer voor Metselaar dat hij, op zijn hielen gezeten door Mc Culloch, de bal te bard op Kramer terugspeel de die onmogelijk in staat was de bal te stoppen die in het uiterste rechter hoekte van zijn goal verdween. Het was jammer voor Metselaar maar ook voor de gehele ploeg. De Boys lieten de moed niet zakken en bijna hadden zij de leiding weer heroverd toen de Grand goed voorzette en de Ley over de bal heen stapte waardoor Indri 'n goede kans kreeg. Hij schoot in doch de bal was niet goed geplaatst en Woodley had dan ook geen moéite om de bal op te vangen. Langzamerhand komen de gasten nu in de meerderheid en zien wij meer gevaarlijke momenten voor het Boys- doel ontstaan dan bij de gasten, het geen daarvoor zeker niet het geval is. Een hard schot van rechtsbinnen Mills verwerkt Kramer corner die zeer scherp wordt genomen, Ook de hoog VPpr het doel zwevende bal werd weer door Kramer onderschept. Een goed door Marshall, de rechts half van Bath, opgezette aanval wordt siast, dat bij de kleine een 'gesehenk overhandigde. Laat ons hopen dat de aanwezige zwemofficials dit niet hebben bemerkt, v/ant anders zal het meisje haar zwem- loopbaan als amateur reeds bij haar eerste optreden hebben beëindigd. De ietwat verouderde komische sprongen van de heer Denneboom, vielen bij het publiek in het algemeen goed in de smaak. Het nummer schoonspringen, ver zorgd door mej. v. d, Horn en de heer Avink was goed. Vooral eerstgenoem de liet ziep, dat zij reeds zeer ver ge vorderd was. Deze middag werd besloten met een polo-wedstrijd, die door D.A.W. met 5—2 werd gewonnen. De wedstrijd MIDDENSTANDSVRAAGSTUKKEN De problemen, die de middenstand beroeren zijn vele. Men kan zeggen, dat de middenstand een der grootste problemen van deze tijd vormt, Vegf dg Partij van de Arbeid zal a.s, Woens dagavond in het Wapen van Heems kerk deer de heer J, Schilthuis een redevoering worden gehouden, die zich met dit onderwerp bezig houdt, OUDEN VAN DAGEN OP REIS De autotocht georganiseerd door het Comité „Ouden van Dagen" zal mor genmiddag worden gehouden, Het reisdoel is deze keer Velserbeek. In dien het weer zieh handhaaft, zullen de oudjes morgen ongetwijfeld een prachtige dag hebben, die hen nog lang zal heugen, WELKOM IN HET VADERLAND In onze vermelding der namen van repatriërenden, die met het nps, Rota Barae vermoedelijk op 30 Juni a.a. te Rotterdam zullen arriveren, is wegge vallen de naam van de T. Sergt, OVW LV R. A- Kroes, Huiswaard fi, Koe dijk. Ons welkom geldt natuurlijk ook hem. stond op een laag peil en zowel D.A.W. als de B.D.S.C. moeten nog veel leren, De uitslagen luidden: 50 m. schoolslag heren: 1. I. Shep- pard 37.3 B.D.S.C., 2, W. de Waal 40 D.A.W., 3. K. Zut 41,9 D,A,W„ 4, I. Montgomery 43 B.D.S.C. 50 m, vrije slag heren: 1. A. Boxem 27.8 DAW, 3. J, Henneman 30,7 DAW, 3. M, Dayman 31 BDSC, 4, R, Shaekell 31.8 BDSC, 50 m. rugslag heren: 1. A. O. Wyth 35.8 BDSC, 2. I. Montgomery 37.2 BDSC, 3. M. Verheul 38:5 DAW, 4. A. Boomgaard 39.3 DAW. Koppelestafette 150 m.: 1. DAW I 1.20,2, 2, BDSC I 1.29,4, 3. BDSC II 1,32, 4. DAW II 1,34. Polo-estafette 7 x 25 m,: 1- DAW 1,42,6, 2, BDSC 1,43.7, '•Tl Verzacht-Geneest Door een tweetal grote instellin gen hier ter stede is bij de politie aangifte gedaan van oplichting. De instellingen waren opgebeld uit Arn hem door een zich noemende „Ver enigde Cacao-groothandel", die een partij cacao te koop had, welke in beslag was genomen en verkocht moest worden op last vpn de voedsel- oommissaris. Aldus luidde het ver haal met de bijvoeging, dat het ver schuldigde bedrag moest worden overgemaakt, waarna de cacao zou worden- afgezonden. Bij ontvangst bleek de cacao te bestaan uit fijnge malen cacaodoppen, dus waardeloos te zijn. Bij onderzoek bleek de groot handel niet te bestaan, Ook elders p,a. te Nijmegen en in onze omgeving Zijn slachtoffers dezer practijken ge vallen, Men zij dus gewaarschuwd. Geboren: Gerai'dina, d, v. P. J. Hofman en M. P. van piepen; Maja M„ d, v, M. Poeste en G. Paarlberg; Arie., z. v. A. Klasing en A. A. Spel; Johanna C., d. v. H. J, van Bieren en S. Stam; Jacobus N. J., z. v. H- J- A. Bouwman en J. J. G, Koopal; Petro- nella, d. v. N. Morsch en C. M. Louter; Maria A., d. v. A- G. Scheerman en O. de Bruin. Gehuwd: Gerbrand van den Berg en Catharina E. M. Geels, Zondag 6 Juni hield de Alkm- Con- courseommissie een wedvlucht met post duiven vanaf Pont Sint Maxence, De wind was Zuid-Zuid-West, waardoor de duiven een formidabele snelheid bereik ten. De eerste duiveyi vlogen ruim 1500 meter per minuut. De eerst duif kwam aan om 13 uur 17 min, 16 sec., terwijl ze om 9 uur gelost was- De letters echter de namen betekenen: A (Alem, Victrix), H (Heiloo's Luchtpost), P (■postduif) en S (Steeds in Spanning), Be uitslag is: C. D. Huiberts (A) 1, 8; A, Haring (A) 2; C. Al (A) 3, 14, 16; Pater-de Geus (H) 4, 45; Bielsma (P) 5, 18, 32, 62; C, Schipper (P) 6; J. v, d, Idsert (S) 7, 36, 39; L, van Vuure <A) 9; S. Dingerdis •(A) 10, 78; G. Admiraal (S) 11, 37, 68; A. de Best (S) 12, 53; C. Rabeling (P) 13; C. Streicher CS) 15; J, Bleeker (A) 17; R. H. de Beer (P) 19; J, Huiberts (A) 20, 27; J. W, de Moei (P) 21, 72; M. Pronk (A) 22, 34 en 38; J. A. Egbergen (P) 23, 24, 46; A. de Jager (P) 35; W., Peters (S) 28; C. Jansen (P) 29, 48; Eok de Groot (P) 30; H, Pronk 31; Gebr. Teileman (S) 33, 50, 61; N. v. d. Kamer (A) 35; H. Bakker (H) 36; J. Heidbuurt (A) 40, 43, 52; N, Volkers (A) 41, -63; A. J Ruiter (A) 42; H. de Jager (P) 44, 84; N IJpma (A) 47, 49, 73; J. v. d. Elskamp (A) 51, 77; R. H. de Beer (P) 54; Vras- donk-Oldenburg (A) 55, 57, 60; H. Bouwens (A) 56, 65; H- Schipper (A) 58, 69; S. v. d. Meulen (S) 59; J. Mannes (Hl 66; Godsehalk-Noome (A) 67; F, J. Feijen (P) 70; Kaper-Termaat (Al 71; Hoed-de Vries (H) 74; W, Groot (H) 75; W. Pijper (S) ,76; H. Struijs (P) 79; A, Heijmans (P) 80; C. J. Pijper (A) 81. „ONGUNSTIG BEKEND". In ons rechtbankverslag van Don derdag j,l. is een onjuistheid geslo pen. Herman J. F. uit Alkmaar, die brandstoffen kocht, werd door ons gehoemd „ongunstig bekend staand". Hiermede werd ter zitting echter bedoeld een halfbroer van F., n.l. J, v E. Het was de eerste maal, dat F. met de rechterlijke maeht in aan raking kwam. Waarvan aote, HET V V.V-BORD Men verzoekt ons te melden, dat 't nieuwe uithangbord, dat de gevel van het V.V.V.-informatiebureau in het Waaggebouw siert, werd ontworpen door het reclame-bureau Coni, alhier. Een grossier in Koloniale waren deed bij de politie aangifte dat van een grote partij suiker in zijn pakhuis 3400 kilo door water verloren ging. Uit het onderzoek bleek, dat de bovenbewo ners vergeten hadden een kraan van da wasbak te sluiten, waardoor lekkage ontstond en bet water door het plafond liep. De slordige bewoners kregen een proces-verbaal. Het had wel iets van het weerzien der MeflBters, toen een viertal promi nente figuren van de „Opera Italia- na" het podium van 't Gulden Vlies betraden. Immers talrijke herinneringen van vóór de oorlog, aan brillante vocale opera-concerten werden weer leven dig en ook deze avond werd het weer een triomf van het „Bel Canto". Een groot aantal aria's gekozen uit zo ongeveer het gehele Italiaanse repertoire passeerden de revue, Ver di, Rossini, Donizetti, Puccini e.a, en daar kwam nog een geheel program' ma aan toenummers bij. Want de Italianen bleken in dit opzicht even als voorheen zeer gul te z(jn. De bekende tenór Luigi Fort had weer onmiddellijk het pleit gewon nen, al stond hij dan ook niet in de decoratieve omgeving van het Opera toneel. Zijn zeer gevoelige lyriek boeit en brengt de toehoorders in ver rukking. De sopraan Diana Micelli frappeerde door een bijzonder vir tuose zangtechniek, welke echter ge dragen werd door een intensief mu zikale voordracht. De grandioze bas Eraldo Coda bleek aan stemkwaliteit nog niets te hebben ingeboet en toonde zich weer de ras-musicus, die vooral veel te ge nieten gaf door een meesterlijke tekstuitbeelding. Mario Bolaffio, de bariton, een jong artiest, die blijkbaar nog wat ervaring moet opdoen in zake zingen met resonans, er waren teveel toon loze vocalen in de overigens tech nisch knappe prestaties, Opvallend was de voortreffelijke pianist Henk Bijvanck, die niet, zo als men veel hoort, de begeleidingen er routineus doordraaide, maar ze met kennelijk toewijding zéér muzi kaal speelde. Vervolgens speelde hij één klavier-solo en bracht daarmede in artistiek opzicht „de noviteit van de avond", n,l. Dance rituelle du feu Sacré van de Spaanse componist Em, de Falla in perfecte reproductie. Zo wisten ook nu weer de Ral, zan gers het aanwezige publiek tot groot enthousiasme op te voeren en een eclatant succes te behalen. Zeer vele opera-liefhebbers gingen weer met een onvergetelijke herinnering huiswaarts. MUSICUS, De buurtvereniging Bioerr.wijk zette de leden j.l. Zaterdagavond in Het Wapen van Heemskerk een programma voor dat klonk als een klok. Na een inleidend woord van voorzitter Jonker en het zingen van het verenigingslied trad het bekende gezelschap van Fred Bagel voor het voetlicht met eer? caba- ret-revue, getiteld Maile fratsen". Reeds eerder hadden wij gelegenheid te wijzen op de goede kwaliteiten, die dit troepje bezit, en ook Zaterdag is weer gebleken, dat deze zeker niet zijn verminderd. Fred Fagel, Rens van Dorth, Else Schild, Cas Oosthoek en het Dieoia-trio, w.o, Sylvia Sylvestra, Jules Karnas en Dick Binnendijk heb ben de toeschouwers in een ongelooflijk vlot tempo een programma gebracht, dat alle waardering ten volle verdient. De moordende temperatuur in de zaal is niet in staat gebleken, aan het ent housiasme op het podium afbreuk te doen en de medewerkenden lieten zich door de hitte niet uit het veld slaan, een prestatie, wagrvqpr eep extra woord van lof verdiend, is. De verschillende nummers, als solo of als sketch ge bracht, de muzikale prestaties van Oosthoek op vleugel en accordeon, de dapsen van de Dicola's (hun stepdans op klompen ennog iets) alles dwong terecht bewondering af- Vooral dat nog iets, een acrobatische dans is zo verbluffend dat men zich niet ver wondert dat de Dicola's thans op tgur- r.ee gaan door Afrika, ginds Fagel Rens van Dorth aan zijn ensemble toe voegde, zijn zijn nummers zo mogelijk r,og beter geworden. De buurtvereni ging deed met de keuze van dit pro gramma een goede greep. Verloting en bal, die de avond beslo ten slaagden evenzeer geheel volgens de verwachtingen. De afd. Alkmaar van de Ned. Henge- laarsbond hield Zondag haar eerste viswedstrijd. Begunstigd door prachtig weer, ging men met ongeveer 100 deelnemers per boet richting Zijpersluis, om het geluk daar-- in het kanaal te proberen. Er werd uitsluitend op baars gevist van niet kleiner dan 15 cm. Of nu de baarsen dat( vernomen hebben, weten we niet, doch ze gaven niet thuis; er werd zeer weinig gevapgen. Dit deed echter aan de gezelligheid van de tocht geen af breuk. De bereidwillige hulp van enige dames, die op de boot voor èen prima kop koffie zorgden, en zelfs broodjes met haring presenteerden, verhoogde de gezelligheid in hoge mate! Wat waren deze dames die alle best aan hun gewicht waren, spoedig thuis in de keuken van de boot, met (echt prima hofmeesteressen! De prijsuitreiking vond plaats in het bekende café van de heer Schuit 'te. Koedijk, waar de voorzitter met een hartelijk woord de mooie prijzen aan de gelukkige vissers kon uitreiken. De prijswinnaars waren: le prijs R. de Vries, 2e pr. H. van Weert, 3e pr. J. Zandvoort, 4e pr. J. Bruin, 5e pr. C. v. d. Pol, 6e pr. P. Kroon, 7e pr, G. A. de Boer, 8e pr. J. Soenveld. 9e pr J, Besteman, 10e pr. R, y, d. Sluis, 11e pr. Chr .Schouten, 12e pr, J, Frie- iink, 13e pr. H. W. Arendsen, 13e pr. N. Tool, 15e pr. P. J. Borst, 16e pr. D, Hesseling! De grootste baars werd ge vangen door J. Bruin, Totaal aantal 59 baargen! Om ongeveer half vijf was men weer op de Handelskade, na een heerlijke dag doorgebracht te hebben aan ons mooie kanaal met zijn ruisend riet en zijn prachtig vergezicht over ops duin landschap. BIOSCOPEN. Harmonie-theater: 8 uur, Mademoiselle amuseert zich, 18 jaar. Victoria-theater: 8 uur, De Kopermijn, 14 jaar. Clnema-Americain: 8 uur, De Cobra- af go'd, 14 jaar. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Zomerbad 22° Celsius. Pesie's bad 22° Celsius. Reeds sedert 1921 worden onderhan delingen gevoerd door het gemeente bestuur met de Nederlandse Spoorwe gen, om te komen tot de bouw van 'n tunnel onden de spoorwegovergang aan de Bergerweg. Het laatste plan dienaangaande da- teert, van 1931. Inmiddels zijn echter de inzichten betreffende de construc tie gewijzigd. Het werk zal te zijner tijd uitgevoerd worden door de N.S. In verband daarmede is de spoorweg direct bereid een nieuw schetsontwerp met globale begroting te maken, waar- van de kosten op f 3000 worden ge raamd. B. en W. stellen thans de Raad voor de directeur der N.S. te verzoe ken, dit ontwerp te doen vervaardi gen en vragen daartoe een crediet van f 3000, welke kosten t.z.t. in minder- ring zullen komen van het door de gemeente te betalen bedrag. THOM HOOGERVORST Magdalenenstraat 5 Alkmaar Telefoon 2803 voor al uw snelle en correcte bediening. Een 55-jarige stoker, die verblijf houdt in een logement aan de Voormeer, werd diïsdanig door de warmte geplaagd, dat hij zich ontkleedde op zijn kamer, en slechts in zijn onderbroek gehuld een fris bad in het Noordhollands kanaal nam. Daar ook Bacchus niet .vreemd was aan 's mans gedragingen durfde hij aan de overkant gekomen, niet weer terug te zwemmen en ondernam cie wandeling via Tienenwal en Vlot brug. Bij het Luttik-Oudorp werd hij echter door de politie aangehouden, die hem een procesverbaal bezorgde in verband met zijn nonchalante kledij, en hem naar zijn logement terug bracht. Des avonds echter werd de man opnieuw in kennelijke staat in de Langestraat aangetroffen, zij het dan ook, vollediger gekleed. Thans werd hij ter ontnuchtering in het politie bureau opgesloten, en kreeg opnieuw een bon. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. \J^i| Hilversum I, 301 TT 'J M.: Nieuwsberich ten om 6 en 11 u. V.A.R.A.: 6.15 V.A.R.A.-varia; 6.20 gr.pl.; 6.30 Voor de Strfjd- krachten; 7.00 Sem Nijveen (viool); 7.15 Twente; 7.45 De sociale verzeke ring in nieuwe banen? 8.05 Gez. pr.; 8.15 Gez. pr. Germaine Devèze; 8.55 Ik ben het niet met U eens; 9,15 P.S. Actuele kanttekeningen; 9.45 Nederland in opbouw; 10.00 Meester- trio; 10.30 The Ramblers; 11.15 Vau deville strijkorkest; 11.50 gr.pl. Hilversum II, 415 M. Nieuwsberich ten om 7, 8 en 11 uur. N.C.R.V.: 6.15 Sportrubriek; 6.30 Met band en plaat voor U paraat; 7.15 Onder de N-C. R.V.-leeslamp; 7,30 Het actueel ge luid; 7,45-Mi'. A, Bouroan (orgel); 8,05 Programmapraioog; 8,15 Zomer avond kerkconcert; 8.45 J. de Ruiter spreekt over Landbouwvragen; 9.05 Amati trio; 9.50 Snow white and the seven dwarfs; PROGRAMMA VOOR DINSDAG. Hilversum I, 301 M. Nieuwsberich ten om 7, 8, 1, 6, 8, 11 u. A.V.R.O.: 8.15 (Gez. pr.) „Aubade"; 8.45 gr.pl.; 9.15 Morgenwijding; 9.30 gr.pl.; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 gr.pl.; 10.50 Kleutertje luister; 11.00 Gez. pr.; 11.15 Qez. pr.; 11.45 Gez. pr. „Graaf Ber- nadotte, de Zweedse vredesonderhan- delaar"; 12.00 Het Vaudeville strijk orkest; 12.30 Weerpraatje; 12.43 Pia- noduo1.15 The Skymasters; 1.45 gr.pl,; 2.00 Met naald en schaar; 2.30 Gez, pp,; 4,25 Robinson Cleaver (gr. pl.)4.40 De schoolbel; 5.00 Dat kim jjj ook; 5,30 Zigeunerorkest van Gri- goras Dinici (gr,pi,); 5,45 Het Indo nesisch Radiogeschiedenisboek6,15 Tom Erich (piano); 6.30 Voor de Strijdkrachten; 7.00 Dennenheuvel en de hoofdarbeiders; 7,10 gr.pl.; 7.15 Groten van het chanson; 7.45 Njwiu- klanken; 7,50 Rubriek van de weder opbouw; 8,05 Echo van de dag; 8.15 Musicorda; 8.45 Paul Steenbergen 25 jaar aan het toneel; 9.15 Pierre Palla; 9.45 „Waar was de Rem brandt?" 10.00 Serenade door orkest Glen Miller (gr.pl.); 10.15 Buitenlands overzicht; Hilversum II, 415 M. Nieuwsberich ten om 7, 8, 1, 7 en 11 uur. K.R.O.: 8.15 Pluk de dag; 9.00 Hoogmis; 10.15 „Wie komt er in mijn hokje?" 10.30 Schoolradio; 11.00 gr.pl.; 11.30 Licht baken; 12.03 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-orkest; 12.55 Zonnewijzer; 1.20 gr.pl,; 1.45 „Uit het boek der boe ken"; 2.00 „Slok wat wils"; 2.30 On der ons; 3.00 Schoolradio; 3.30 Opge wekte klanken bjj de arbeid; 4.00 „De Zonnebloem"; 4.30 Ziekenlof; 5.00 Na schooltijd; 5.15 15 vrolijke rftinuut- ies; 5.30 „Lang zullen ze leven"; 5.45 Gez. pr.; 6.20 Sportpraatje; 6.30 Klaas van Beeek en zijn orkest; 6.50 Actua liteiten; 7.15 Cyclus; 7.45 gr.pl.; 8.05 De gewone man; 8.12 „Koning Oide- poes"; 10.45 Avondgebed; 11.15 Ka mermuziek. Bijna 20.000 toeschouwers vol gisteren de wedstrijden te Valken om het kampioenschap van Neder! Kort na de start vormde zich reeds kleine kopgroep, bestaande uit Sne Pauwels, de Ruyter, Vooren en Mi dia in de vierde ronde 1 minuut sprong hadden op Jefke Janssen, ter wie op 15 seconden het grote pel volgde. In de vijfde ronde waren St bakkers, Lakeman en Landgraaf het peloton ontsnapt en voegden zie! Janssen. Piet van Nek gaf in deze de op. Intussen zakte Sijen af tot h de zesde ronde 2 min. 10 sec. acl stand had, terwijl v. Beek door een partij gewond werd en moest sta Daarna voegden de beide groepen op de Cauberg samen. De Korver verde in de tiende ronde een sch rende prestatie door een achterstand bijna 32 seconden in te lopen. Sch en Middelkamp reden de ronden soepele gang en namen de Cauber; schitterende stijl. Schweitzer en S len zakten in de tiende ronde af, wijl Sijen alles op alles zette en de 1 groep wist te achterhalen. In de twaalfde ronde bestond de uit negen man: Schulte, Sijen, Jans Middelkamp, Schweitzer, Lambrichs Ruiter, Vooren en de Korver. Het p ton volgde op 30 seconden. In de ronde had Pauwels, die sterk was men opzetten, een voorsprong van 10 sec. op Schulte, daarna volgden c min. 40 sec. Janssen en Middelkamp de 15e ronde lagen Schulte, Midi kamp en-Janssen op de Cauberg aar kop. De strijd werd heviger en ronden voor het einde bestond de 1 groep uit Schulte, Middelkamp, Si Pauwels en Janssen, op 1 min. 50 gevolgd door Lambrichs en Van Zande. Geleidelijk aan werkte Schulte los. In de 21e ronde had hij bij de fir een voorsprong van 15 sec. veroverd bij de Cauberg had hij deze reeds i groot tot 35 sec. op Pauwels, Mid< kamp, Sijen en Janssen, Hij wist voorsprong in de laatste ronde te houden en won het nationale ki pioenschap met de tijd van 5 uur 31 48 see. Bij de amateurs reed de winnaar Pl uit Kerkrade eveneens een uitstekei wedstrijd. Het Bosse B.V.V. heeft de ere-pa in de Nederlandse voetbalwer weggedragen. Zy keerde met een J gelijk spel uit de Spaarnestad tei en dit was voldoende om zich Lan kampioen te noemen. Voor Heer< veen, waar de hoop op een nederla van de B.V.V.-ers tegen E.D.O. r levendig was, vormt dit een tele: stellend slot van een succesvol s zoen. B.V.V. heeft evenwel haar k; gegrepen en op uitstekende wijze 1 kampioenschap behaald. Een felici tie Is hier op haar plaats. De uitslag gaf de verhouding vrij go weer. De Haarlemmers hebben zich de eerste helft en in de laatste minut bijzonder ingespannen en de gasten vi toonden na de rust een behoorlijk sp dat succes verdiende. Het maken v doelpunten leverde echter voor bei partijen moeilijkheden op en in 1 laatste kwartier kwamen die pas, ee: in" het voordeel van B.V.V, Kort voor het einde slaagde E.D.O in, de partijen op gelijke voet te bre gen, nadat reeds vele vergeefse pogi gen in het werk waren gesteld. Het begin van de strijd deed vc goeds verwachten. De Haarlemme zetten er terstond alles op. Indien E.D. in deze competitie steeds op dezelf wijze gespeeld had, zouden er bete resultaten zijn bereikt. Een kwartier voor het einde gaf vi Dungen B.V.V. ^Ie leiding, doch dertii minuten later kopte Schijvenaar ei corner in. De eindstand petitie luidt: B V.V, Heerenveen Go Ahead E.D.O. Haarlem P.S.V. in de kampioenscor 18—10 26—20 21—20 16—19 18—22 15—23 Zaterdag werd de landenwedstri; EngelandNederland voor de Dav Cup voortgezet met de partij tuss£ Paish en van Swol. Faish won met 6- 2-6, 7-5, 1-6, 6-4, waarmee hij zijn lar een beslissende 3—1-voorsprong gaf Nederland was hiermede uitgesehi keld. ongeacht de uitslag van het laa ste enkelspel. Dit werd gewonnen doe Mottram die van Meegeren sloeg m( 6-3, 6-4, 6-3. De eindstand is dus 41 voor Enge land. De partij tussen v. Swol en Paish wer Eespeeld in stralende zonneschijn te aanschouwe van 2500 toeschouwer; Beide spelers hadden last van de hitt en Paish moest herhaaldelijk stoppe om zijn brilleglazen af te vegen. Va Swol was aan het eind.van de partij z Vermoeid dat hij nauwelijks zijn racke kon opheffen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2