SERIE INBRAKEN TE HEILOO ONREGELMATIGHEDEN bij Vleeskeuringsdienst Schagen Vetkaarsdruppels wezen politie de weg WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? IJmuiden. Visserij-besommingen AmbtenarenRij kspolitie 5—5 Voor de jubileumfeesten is geld nodig Chr. Gemengd Koor Heiloo'er reisclub Bridgeclub Sans Atout Langedijk. Nog geen duidelijk beeld St. Pancras Vrouwen in feestrok DOE DAT NOOIT! Middenstanders en de politiek Langedijker marktoverzicht Slag op het groene laken weer geëindigd Hensbroek. Wapenveld op bezoek Woonhuis afgebrand Groot-Schermer. Ouden van dagen Egmond aan den Hoef. Viswedstrijd De athleHekvereniging Doves te Heiloo organiseerde Zondag atletiekwed strijden. KI. Bakker, die eerste werd bij het discuswerpen, in volle concen tratie. Mevr. Affourtit, mevr. HoetStrjjbis en mej. N. Klerk, die op het zelfde nummer bij de dames zegevierde, kijken gespannen toe. Zoals wij reeds in ons nummer van gisteren meldden is ingebroken in de Noodschool aan de Westerweg. Het ingestelde onderzoek heeft uit- gewzen, dat men hier te doen heeft met een hele serie inbraken, die in de Noodschool haar begin vond. Toen gisterochtend de onderwijzers en onderwijzeressen aan de Noodschool kwamen om hun dagelijkse lessen aan de kinderen te geven, werd direct ge constateerd, dat ongenode gasten een bezoek aan deze wel zeer primitieve noodschool hadden gebracht. Een onderzoek werd direct door de gewaarschuwde Rijkspolitie ingesteld en de schoolkinderen werden naar huis gezonden om het onderzoek niet te be moeilijken. Als een lopend vuurtje werd het „grote" nieuws door al deze kinderen in Heiloo verspreid en al spoedig wist een ieder, dat er was in gebroken in de Noodschool. Doch de ongenode gasten hebben meerdere bezoeken afgelegd. Toen zij de voordeur van de Nood school hadden geopend deze was door haar wankelmoedigheid blijkbaar niet gesloten geweest hebben zij al lereerst de RK klasse onderzocht. Vele lucifers op de grond toonden aan. dat hier op primitieve wijze te werk is ge gaan, doch dat men daar een kaars vond, die bij 't verdere gedeelte van hun toch als verlichting zou dienen. De achterste klasse in gebruik bij het Chr. schoolonderwijs kregen even eens een bezoek. In de laagste klasse werd een spaartrommel van de Nuts- spaarbank gevonden en medegenomen. Een potje met geld en een andere spaartrommel waar veel meer geld in aanwezig was, werden over het hoofd gezien en bleven onaangeroerd. Het was alles een klein kunstje geweest, omdat de kasten met een mes open gesneden konden worden, daar deze allen van carton of van triplexhout $ijn vervaardigd. Het vermoeden be staat, dat daarna een bezoek gebracht is aan de bakkerij van Lou Jonker aan de Stationsweg, waar een bijltje ver mist werd, en waarmede waarschijn lijk de geldtrommel is geforceerd. De ze werd ledig achter de bakkerij te ruggevonden. Daarna is men over de spoorlijn gegaan en heeft men een be zoek gebracht aan het café van de heer Morsch, hoek Holleweg-Stations- weg. De kaarsvetdruppels wezen uit, dat de noodverlichting hier weer dienst gedaan had en dat de „heren" hier een wijle uitgerust hebben. Ter plaat se werd zelfs een heren-onderbroek gevonden. Dat de inbreker (s) noncha lant te werk is gegaan, bleek uti het feit, dat de sporen overal duidelijk wa ren te volgen. Na het bezoek aan de achterkant van café Morsch, waar niets werd ver mist, maar waar de kaars op het pas geschilderde kozijn heeft staan branden, werd een bezoek gebracht aan het woonhuis van de kruidenier J. Ranzijn, aan de overkant. Door het indrukken van een glas-in-lood-raamp- je kwam men na het .verschuiven van de grendel naar binnen en de heren hadden hier gemakkelijk werk. Een tweetal portefeilles werden medegeno men, totaal bevattende pl.m. f 1000. Er werd niets bizonders overhoop ge haald en de firma Ranzijn mag van geluk spreken, dat ook hier weer geen grondig onderzoek door de onverlaten Alblasserdijk, 14 Juni van Gulfport naar New Orleans. Arnedijk, Ant- werpen-Rotterdam, passeerde 15 Juni Vlissingen. Delft, 14 Juni van Cris tobal naar Curagao. Hermes, 15 Ju ni van Havana naar Tampico. Oemar, Port Said-Gibraltar, passeerde 15 Juni Capa Tenez. Rijn, 14 Juni van Gefle naar Vesteras. Riouw, Amsterdam-Java, passeerde 15 JuniFi- nisterre. Stad Alkmaar, Rotterdam- New Port News, 15 Juni 240 mijl West Land's End. Telamon, 15 Juni van Maracaibo naar San Laurenzo. Va lerius, 15 Juni van Bandjermasin naar Makassar. Gisteren waren aan de Rijksvisafslag 5180 kisten aangevoerd De besommingen V/aren ais volgt: ongemerkte trawie,- 38,500; RO 46 „Claesje" 1 8990; IJM 39 „Schoorl" 1 14,400; IJM 98 „Libië" 1 10,030; 183 „Vikingbonk 13,200; KW 84 13180: 160 f 2070; 53 £2000; IJM 231 £20; 343 £60; 307 £25; 5 £130; 249 £150; 229 1 376; 213 vf 220; 241 £140; VD 8 £200; UK 99 £107, 69 £86; 90 £166; 119 £135; 86 1 130; 239 £30; 202 £30; 247 1 28; HA 16 £36; HD 83 £18 is ingesteld. Veel geld, doch vooral een groot aantal coupures voor levensmid delen, die nog moesten worden inge leverd, bleven onaangeroerd. Ook hier had de medegenomen kaars uit het noodschooltje zijn dienst weer bewe zen als verlichting. Dat van de dader (s) elk spoor ont breekt, daarvan is hier geen sprake. De Rijkspolitie pakt de zaak ener giek aan en wij hopen en vertrouwen dat de dader (s) spoedig gepakt zullen worden. De Rijkspolitie wilde in het zomer- voetbal-millieu niet achterblijven en had eveneens een elftal geformeerd. Er waren spelers bij, die inderdaad goed voetbal vertoonden, doch ook, die het louter als een verzetje en genoegelijk- heidsvoetbal beschouwden. De „opper" deed zijn uiterste best, z'n pupillen een goed voorbeeld te geven, doch menige „ambtenaar" was hem te vlug af. Zo zagen wij aan de andere kant de bur gemeester ter plaatse „gevloerd" wor den door 'n politieagent, wat nu alleen de lachlust opwekte, doch in een nor maal geval zeker verontwaardiging zou hebben veroorzaakt. Er speelden bij de ambtenaren nog enkele onderwijzers mede, en zo zagen wij het hoofd der openbare lager school het steeds „net jes" doen, echt demonstratief het goede voorbeeld gevende. Hij had trouwens 'n „makkie" aan de „opper", want hij was deze steeds te vlug af. Wat de wedstrijd betreft nog het vol gende: Reeds direct ontwikkelde zich een levendige strijd en al spoedig bleek dat de ambtenaren beter op elkaar in gespeeld waren. Zij namen spoedig de leiding. 1—0. Na een half uur spelen zagen de Politiemannen hun activiteit beloond met een tegenpunt. 11. Nog vóór de rust wisten de ambtenaren nog twee doelpunten aan de score toe te voegen, zodat de rust met 31 inging. Na de thee scoorden de ambtenaren een 4e goal. Toen kwamen de politiemannen eerst recht in het offensief. Zij wisten door enkele fraaie doelpunten de stand gelijk te maken, 44. De ambtenaren deden hierna nog een aanval en uit de ■ontstane doelworsteling werd het 54, doch de politie nam revanche en enkele momenten vóór 't einde werd het 55. Het was een prettige wedstrijd, die door een talrijk publiek werd bijge woond. Zo men weet, is het gevormde Ju bileumcomité druk bezig met het voorbereiden van de Jubileumviering in AugustusSeptember. Reeds wer den verschillende besprekingen ge houden met de vertegenwoordigers van een groot aantal plaatselijke verenigingen, teneinde de viering van het regeringsjubileum van H.M. de Koningin Wilhelmina zodanig te or ganiseren, dat aan „elck wat wils" wordt geboden. Wij geloven, dat men daarbij op de goede weg is. We behoeven slechts te herinneren aan de plannen om een optocht, een fakkeloptocht, een ron de door Heiloo, volksspelen, een paar culturele avonden, zowel in de zalen van de Rustende Jager als in het Brunogebouw, filmavonden, kamp vuur etc. etc. te organiseren, om reeds een indruk te geven van het geen er in Heiloo die dagen te doen zal zijn. De gehele bevolking zal dus in de feestelijkheden worden betrokken, v/at echter inhoudt, dat de gehele be volking de organisatoren financieel tot het uitwerken van de plannen in staat moet stellen. Een ieder moet zijn schouders onder het voorberei dende werk zetten en dat moet aller eerst gebeuren door een geldelijke bijdrage. De gemeente Heiloo gaf reeds het goede voorbeeld en stelde het comité 1000 beschikbaar als eerste inzet. Maar er zijn enkele dui zenden meer nodig. Wanneer men bedenkt, dat alleen voor versnaperin gen en prijzen voor de kinderspelen reeds ruim 1000 benodigd is en dat het plan bestaat ieder kind een aar dige herinnering aan de jubileum feesten te offreren, kan men begrij- pën, dat veel geld daarmede gepaard gaat. De verlichting, die men door het gehele dorp wil aanbrengen, zal een feestelijk aanzien geven, doch kost 'eveneens veel geld. Doch het Jubileum-comité wil dit feest in Hei loo op waardige wijze gedenken en de enthousiaste voorbesprekingen wij zen erop, dat een en ander zal slagen als de burgerij financieel haar mede werking op goede wijze toont. Wan neer dus één dezer dagen de lijsten worden aangeboden, geeft dan mild. Het is het feest waard! Onder leiding van de heer A. van Hartingsveldt is dezer dagen definitief besloten tot oprichting van een Chr. Gemengd koor. Dit koortje is ontstaan door samenwerking van hervormden en gereformeerden alhier. Het plan bestaat in de toekomst tijdens de kerkdiensten var. beide richtingen op te treden. De repetities hebben Donderdagsavonds plaats in het Evangelisatiegebouw aan de Kerkelaan. Er kunnen nog enkele tenoren geplaatst worden. Men kan zich hiervoor Donderdagsavonds om 8 uur aan het Evangelisatiegebouw vervoegen. Op Woensdag 30 Juni zal de Heilooër Reisclub haar grote dag-autotocht ma ken van het gespaarde geld over het afgelopen boekjaar 1947'48. Dit jaar is het doel Apeldoorn en omgeving. Over Amsterdam naar Loosdrecht waar het kasteel Sypestein bezichtigd wordt. Daarna over Amersfoort naar Harder wijk en Noord-Veluwe naar Apeldoorn waar een Gelderse koffietafel gebruikt wordt met bezoek aan Berg en Bos, Julianatoren. Tot besluit 's avonds in Amersfoort een diner. Dit jaar gaat het gezelschap met 3 autobussen op toer tocht, wat wel een bewijs is dat de tochten in de smaak vallen. Gisteravond had in de „Rustende Jager" de laatste avond plaats van de bridge club ,,Sans Atout", alhier( van het sei zoen 1947-1948 Ingewijden weten, dat dit als regel één der hoogtepunten is van het bridge-selzoen Ook nu weer is dit ge bleken De prijzendrive, die door het be stuur hiervoor was georganiseerd, was meer dan af Vele fraaie en nuttige prijzen waren voor het toneel uitgestald, en bij het zien van de geweldige taarten, paling, likeuren en dranken, e a, konden wij ons met recht verenigen met de woorden van de heer F van Dijk, die het bestuur, vocrr de prijs uitreiking plaats vond, daarvoor har telijk dank zegde Alvorens tot de brid gedrive werd overgegaan werden eerst nog de recordhouders van dit seizoen be kend gemaakt De heren Brandse—Visser hadden het gebracht op 24 M^art 1948, spelende na 5 tafels met 25 spellen op 68 matchpunten; en de heren Köhne Postma aan 8 tafels met 24 spellen op 110,5 machpunt In de kascommissie werden benoemd de heren Hamburg en Pel Met het oog op de as Kroningsfeesten zal het nieuwe seizoen niet op de eerste Dinsdag in September plaats vinden, doch op de laatste Dinsdag van deze maand De heren De Zwijger en Jekel hadden beide een aardige attentie in ontvangst te nemen voor het vele en prachtige werk wat zij in het afgelopen seizoen voor de leden van de bridgeclub Sans Atout had den verricht De Rustende Jager had een fles likeur beschikbaar gesteld, die ge- wónnen werd door de heer en mevr Hamburg Hierna kon worden overgegaan tot uitreiking van de gewonnen prijzen der bridgedrive, die uitstekend en vlot verliep en waar een gezellige sfeer heerste De uitslag was: Eerste prijswinnaars: heren Brandse Visser, heer en mevr Van Gelder, dames Postma—De Jager, heer Harre veld mevr Stuveling, heren Ruiter—Jekel en dames Arendsen—Backer; Tweede prijswinnaars: heren Slikker- Middelburg, heren De Zwijger—Van Dijk. heren LakemanHommes, heren Arend- sen—-Kueter, heren BackerVan Dijk en de heer en mevr Klopper; Derde prijswinnaars: heren Bammens- Visser, de heren Schole^Van Steeg, he ren Wieringa—Van Kensen, heer en mevr Jonkman, heren Stuveling—Agsteribbe, mevr Versteeg en de heer Muller; Vierde prijswinnaars: mevr Kueter— Versteeg, mevr Roest—heer Bonnewitz, heren Repko—Park, heren Nap—Versteeg, mevr Brandsede heer Roest, heer en mevr Pel; VUfde prijswinnaars: dames De Zwij ger—Bakker, heren Köhne-^Postma, heren Oud—Watering, heer en mevr Klaver, heren Beemster—Nooij, heren Visser—v d Meer; Zesde prijswinnaars: mevr Harreveld —heer Knegt, dames Van Dijk—Teer, heer Moeyes—mevr Gutter, mevr Schimmel- heer Eekhof, de heer en mevr De Jager, heren KoersenKomen, heer en mevr Hamburg De verloting had tot resultaat, dat de heer Postma de paling van ruim 4 pond won en de heer Bammens de tweede prijs, één pchd paling TWEE FIETSEN VERNIELD. Gistermorgen had op de hoek Sta tionswegHeerenweg een aanrijding plaats tussen twee wielrijders, een 16- jarig meisje, wonende alhier en een bewoner uit Alkmaar. Het ongeluk ont stond door onvoorzichtigheid #van onze jeugdige plaatsgenote. Beide fietsen werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GEVONDEN VOORWERPEN. Diverse portemonnaie's met inhoud, schakejriem, inlegvel van stamkaart, witte sok; kindervest; bril met étui, kaatsballen, zakmes, kralen ketting, kindertasje. Verloren: reservewiel van auto. Zoals wij gisteren reeds in het kort meldden, hebben bij de Vleeskeurings dienst te Schagen onregelmatigheden plaats gehad. In verband hiermede werden twee arrestaties verricht, t.w. de Directeur van deze dienst, tevens hoofdkeurmeester, de heer de B. en de chef van de vrijbank, de heer H„ terwijl als mede-verdachte in deze affaire de heer K. werd gehoord. Politie en C.C.D. kwamen op het spoor van deze knoeierijen, toen zij bij de vishandelaar S. te Schagen een emmer met vet ontdekten. Tijdens zijn ver hoor deelde S. mede, dat hij dit vet voor het „zoete" prijsje van 8 per kg van H. had gekocht. Een bezoek aan H. bleef, natuurlijk niet uit. Deze bekende en vertelde, dat het vet afkomstig was van voorwaardelijk goedgekeurde varkens, waaruit hij eigenhandig het vet zou hebben verwijderd. Volgens H. zou dat met mede weten van de B. en V. zijn geschied. De heer de B. bevindt zich op het ogen blik weer op vrije voeten. verslag van het blad dat blijkbaar meer weet dan de officier van justitie, staat nog een bewering die wij niet gaarne zouden onderschrijven. Het blad schrijft o.a. dat de slacht- afvallen, uitgezonderd het hart, de nie ren en de lever, naar de slagers gingen om tot worst te worden verwerkt en dat hiervoor de heer de B. zorg droeg. De slagers in Schagen en omgeving lazen deze regels met gemengde gevoe lens en speciaal de slagers die nooit of te nimmer een en ander van de keu ringsdienst betrokken. Voorwaardelijk goedgekeurd vlees van varkens of welk ander vee dan ook, dient over de vrijbank te worden ver kocht, evenals het uitgesmolten vet. Het losse vet dat zich in deze voor waardelijk goedgekeurde dieren tussen de ingewanden bevindt moet na stereli- satie aan het Bedrijfschap van Marga rine, vetten en oliën worden overgedia- gen. Het vlees, hart, nieren en lever moeten aan de Plaatselijke Toewijzings commissie worden overhandigd, welke dienst met de distributie van vrijbank- vlees is belast. In hoeverre de heer B. dus schuldig is aan slechte of helemaal geen distributie, van vrijbankvlees staat nog allerminst vast. DUISTERE KANALEN. Nu lazen wij in een streekblad dat genoemde artikelen langs duistere ka nalen verdwenen en dat niet de heer H maar de heer B. de hoofdschuldige is. De officier van justitie deelde ons echter mede dat welke rol de heer de B. dan ook gespeeld zou hebben, uit het onderzoek niet is komen vast te staan dat hij fraude zou hebben gepleegd. Op geen enkele manier willen wij de heer de B. verdedigen, maar in het DE SLAGERS. Wij spraken gistermiddag zo 'n slager die ons vertelde, dat hij reeds een keer of vier was opgebeld door klanten, die worst van hem hadden betrokken en die enige dagen hadden laten lig gen. De worst was dus niet bepaald fris meer en zijn klanten die na het le zer. van het verhaal in genoemd streek blad de schrik om het hart was gesla gen, informeerden of de worst soms ge maakt was van afvallen afkomstig van de destructor. ER IS GEKNOEID. Inderdaad, er is geknoeid op de Vleeskeuringsdienst te Schagen, maar de berichten die wij van verschillende officiële instanties mochten ontvangen, zjjn allerminst duidelijk en spreken elkaar hier en daar tegen. Duidelijk is echter dat er overtre dingen zijn begaan tegen economische voorschriften en bepalingen van de Vleeskeuringsdienst. In hoeverre de heren de B., V. en H. hieraan schuldig zijn, staat nog niet duidelijk vast, zodat wij thans nog geen aanleiding kunnen vinden verder op de zaak in te gaan. Wanneer het onderzoek definitieve feiten aan het licht brengt, zullen wij die zeker publiceren zonder aanzien des persoons, daar ook wij menen dat onrechtmatige handelingen gestraft dienen te worden en in ieder geval wanneer hiermedeeen volksbelang is gediend. Enige bladen plaatsten de oproep hun redacties in kennis te stellen van verdere gegevens, waarna publicatie zou volgen. Deze handelswijze lijkt ons een goedkope zucht naar sen satie en een voedingsbodem voor geroddel. Het lijkt ons nuttiger dat zij, die over gegevens beschikken, deze aan de Rijkspolitie mededelen die naar onze mehing volkomen capabel is om de zaak tot een goed einde te brengen. Op 2 September a.s. zal er in Den Haag een feestelijke bijeenkomst ge houden worden op 't Binnenhof. Deze bijeenkomst, gaat uit van de stichting „De Nederlandse Vrouw 1898-1948", waarvan Prinses-Regentes Juliana ere-voorüitster is. Dit alles zal opge luisterd worden door koorzang en volksdans, voorafgegaan door een défilé, waaraan vrouwen in kleder dracht of feestrok kunnen deelnemen. Degenen in onze gemeente, die hier iets voor voelen, kunnen zich opgege ven bij mevr. Kroonenburg, die vol ledige inlichtingen omtrent de reis en de kosten kan verstrekken. Ook be langstellenden kunnen meegaan om dit feest mee te maken. Rijden met uitgetrokken choke is buitengewoon schadelijk, doe dat NOOIT! Maandagavond had de plaatselijke afdeling van de Partij v. d. Arbeid in zaal Kramer een speciale vergade ring belegd voor de middenstanders. De vergadering, waarin de heer Happé uit Haarlem als spreker op trad, werd geopend door de voorzit ter, de heer M. Kuiper. De opkomst was niet groot. De heer Happé begon zijn betoog met er op tewijzen, dat de arbeider in engere zin zijn positie, door zich te organiseren, ontzaggelijk had ver beterd. Bij de middenstand is men van het nut der organisatie nog te weinig overtuigd. Na de ontwikkeling der vestigings wet besproken te hebben, wees spr. op diverse klachten, die in het mid denstandsleven van alle dag, zo dikwjjls gehoord worden als b.v. te veel ambtenaren, beslommeringen voortvloeiende uit overheidsbemoeiin gen. Als kern van zijn betoog poneer de spr. de overtuiging, dat geleide economie niét samenhangt' met for mulieren en ambtenaren, maar de bestaanszekerheid van allen en óók van de middenstander poogt veilig te stellen. Fèl keerde spr. zich tegen vrijheid in liberale zin, vrijheid moet zijn een organische gebondenheid. Nadat de heer Post spr. dank ge bracht had voor zijn interessant be toog, werd gelegenheid tot het stel len van vragen gegeven, waarvan door meerderen gebruik werd ge maakt. Hierbij kwamen bekende mid- denstandsgrieven ter sprake als: groot-winkelbedrijf, prijspolitiek, e.d. De prijsdaling van de vroege aard appelen zette zich de eerste dagen der afgelopen week voort. Van ruim f 20 werd in het midden der week f 12 be reikt, maar hierna zette zich weer een herstel in, zodat de week sloot met een markt, die om en bij de f 17—f 18 lag. Deze prijs lijkt hoog, maar het aanhou dende gure weer van enkele weken ge leden en de voortdurende droogte van nu houden het beschpt laag, zodat de prijs juist een lonende teelt mogelijk maakt. De rode Schotten lagen iets be ter, terwijl over het algemeen de L.G.C. een betere markt bood dan de N.M.B. De rabarber heeft de lijdensweg van alle jaren weer goeddeels afgelegd. Voor de tijd van het jaar en het ge ringe aanbod is de bloemkool niet be paald uitbundig, f 31 voor eerste en f 24 voor tweede kwaliteit is niet hoog. Een partijtje plantuien ging weg voor f 28; de vroege wortelen draaiden bij een nog klein aanbod om de f 12 f 31. Dit product vond een langzaam teruglopende markt. De aanvoer van tomaten had nog weinig te betekenen, de prijzen bleven hoog: ongeveer f 170. De biljartcompetitie vond weer een feestelijk eind in café Vijzelaar. Eer het zover was moesten er ruim 600 partijen gespeeld worden en klik-klakten avon den en avonden de ballen tegen elkaar. Van de eerste klas werd C. Vijzelaar kampioen. Hij verwierf het hoogste aantal punten, n.l. 20 en bereikte in elf partijen een totaal van 2028. Tweede werd Jn. Dekker met 18 en een totaal van 1365 in 11 partijen. Van de tweede klas werd A. Kamp eerste met 18 punten en een totaal van 1212 in 11 partijen. Tweede werd P. Schoorl met 16 punten en een totaal van 1198 in 11 partijen. Derde werd C. Rus met 14 punten en een totaal van 958 in 10 partijen. In de derde klas wisten drie deelne mers elk 16 punten te veroveren. Ten slotte wist B. Bruyn de definitieve overwinning te behalen met een totaal van 660 in 11. A. Kroon werd tweede met eveneens 16 punten en een totaal van 878 in 10. In de vierde klas kwamen ook twee deelnemers met kampioenskansen uit de bus, nl. A. Jonker en D. de Jong, allebei met 14 punten. Tenslotte werd Jonker eerste met een totaal van 554 in 9; de Jong werd tweede met 460 in 9. In de vijfde afdeling kwam T. de Boer als eerste uit de strijd met 14 pun ten en een totaal van 284 in 9. Tweede werd H. Blok met 12 punten en een to taal van 282 in 10. De wedstrijden werden gedurende de hele competitie geleid door de heer P. Kraakmap, die zich zo langzamerhand een verdiende reputatie op dit terrein verworven heeft en nu weer kan terug zien op een geslaagd seizoen. De leerlingen van ae hoogte klas sen der o.l. scholen Wapenveld en Hensbroek onderhouden reeds ge ruime tijd correspondentie met elkaar. Het is zeker een ietwat vreemde situatie, zolang men de an dere partij niet persoonlijk kent. En zo hadden de hoofden van beide scho len 't plan geopperd om wederzijds bij elkaar op bezoek te gaan. Vorig jaar was Wapenveld gastvrouwe, thans viel Hensbroek de eer te beurt en was Vrijdag voor de jeugd dan eindelijk de zo verbeide dag aange broken. Nadat de Wapenveldertjes Artis en Schiphol hadden bezocht, arriveer den ze 's avonds aan het station te Obdam, verwelkomd door de saam gedrongen Hensbroeker kinderen. Ge zamenlijk wandelend trok men door de beide dorpen naar de verschillen de adressen, waar inkwartiering zou worden verleend. Voor Zaterdag stonden Bergen en Bergen aan Zee op het programma. Mede dank zij het gunstige weer, dat trouwens geen der andere dagen van de trip op zich liet wachten, is er bijzonder genoten. Zondagmorgen een door welhaast alle betrokken kinde ren bezochte kerkdienst in de Ned. herv. kerk te Hensbroek, met 's mid dags een stevige wandeling doop de polder en per motorboot van de heer Leegwater huiswaarts. Na deze heerlijke dagen, waarvoor aan de organisatoren en leidei-s, c.q. het onderwijzend personeel der heide scholen, alle lof toekomt, was 't Maan dagmorgen te half acht reveille bij de o.l. school te Hensbroek en werd aan de trein op de meest hartelijke wijze afscheid genomen. Wapenveld keerde via Amsterdam en vandaar per boot over het IJselmeer naar Harderwijk weer naar de zo vertrouwde bossen en heide. Aan beide kanten zijn veel nieuwe en prettige indrukken opge daan, ongetwijfeld van groot belang. Het ligt in de vaste bedoeling, dat „Hensbroek" volgend jaar opnieuw een tegenbezoek zal brengen. Dinsdagmorgen ontstond door een petroleumstel brand in de dubbele gemeentewoning te Wogmeer, gemeente Hensbroek, bewoond door de ge zinnen Wytman en van Veen. De brand greep dadelijk snel om zich heen, zo dat van de inboedel van de heer Wyt man nagenoeg niets gered kon worden. Van de inboedel van de heer van Veen is gelukkig alles in veiligheid gebracht De brandweren van Ursem en Obdam, met welke laatste gemeente Hensbroek een gemeenschappelijke regeling heeft, waren spoedig ter plaatse, alsmede de handspuit van de Wogmeer, doch kon den niet verhoeden dat het pand tot de grond toe afbrandde. Schade wordt door verzekering gedekt. Burgemeester Kooyman en de beide wethouders gaven van hun aanwezig heid blijk van belangstelling. Reeds de zelfde morgen kon er bij de gezinnen behoorlijke woonruimte geboden wor den. Het comité voor de uitgaansdag der oudjes van dagen is weer bijeen ge weest, om het resultaat der inteken lijsten op te maken. Dit was een enorm succes. Ruim f 580 werd bijeen gebracht. Het is nu weer mogelijk de oudjes een heerlijke dag te bezorgen. Op 7 Juli a.s. zal de tocht plaats vinden. Eerst 's mor gens stemmen en dan via Alkmaar, Hei loo naar Velserend, waar koffie ge- dronkèn wordt, terwijl men in Groe- nendaal het middagmaal zal gebrui ken, 's middags naar Zandvoort. Later nog langs de sluizen in IJmuiden en dan' weer huiswaarts, terwijl dan nog een gezellig samenzijn volgt bij van Truyen. Ook de palingwedstrijd is een succes geworden voor de pas ongerichte visclub „De Egmonden", hetgeen mede te dan ken is aan de voortreffelijk prettige lei ding van de heer Visser Toen de strijd om 10 uur 's avonds eindigde waren er vier hoogst geplaatsten, zodat er onder de leiding van de voorzitter, de heer J Koopman, om de drie uitgeloofde prijzen geloot moest worden J Bos, C van Pel en G v d Molen waren de gelukkige win naars Na afloop dankte de voorzitter de wed strijdleider en reikte de prijzen uit Vergeten we niet te vern^eldent dat er weer veel belangstelling was Jaarltyks worden door het stormweer duizenden basaltblokken van de Afsluitdijk weggeslagen. In de zomermaanden wordt de geleden schade her steld. Thans z|jn de herstelwerkzaamheden in volle gang; het dijkgedeelte van de voorgrond is weer gereed, het aansluitende gedeelte wordt bUgestovt.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5