Veiligheidsraad vraagt rapport Nederland in Olympisch tournooi tegen Ierse Vrijstaat Vr$feg 18 Juni 1948 VERENIÓDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145ste Jaargang No. 143 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Over afbreken der Nederl. Republikeinse onderhandelingen Veldmaarschalk SMUTS in ons land Amerikaans vliegtuig neergestort 41 Doden Recordvlucht van K.L.M. Ook Rusland voor Duitse vaiutahervorming C.G.T. GELAST STAKING VAN EEN UUR WEERBERICHT Amateurs vangen televisie-uitzendingen op Zuidvruchten gedeeltelijk van de bon Daarna eventueel tegen Engeland Oplichter uit St. Pancras gearresteerd Engeland erkent Ned. souvereiniteit Uitbreiding van stakingen in België Lezing voor alle suikerzieken Geen Zwitsers in Tour de Franse Jhr. van Vredenburgh naar Tanger VAN f^ABIJ ~ËN yERRE Nederlands bridgeteam nog vol goede moed BUREAU ADMINISTRATIS Voordam 9 - Tel. 3S30 REDACTIE Achterdam 20 - Tele/. 2-274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. Rayonredacteur: W. Oliemans. Bij de behandeling van de Indone sische kwestie in de Veiligheidsraad heeft de afgevaardigde van India, dr. P. Pillai, de Raad er vodr gewaar schuwd, dat de toestand in Indonesië ernstig is en dat, indien zekere ont wikkelingen zouden kunnen voort gaan, de mogelijkheid bestaat, dat de republiek opgerold wordt. De Raad hield zich bezig met de laatste rapporten van de Commissie voor Goede Diensten, in het bijzonder met het rapport over de conferentie te Bandoeng. Met betrekking tot de in Maart ge vormde interim igering voor Indone sië verklaarde dr. Pillai: Door de wereld voor een voldongen feit te stellen, zijn de Nederlanders er in geslaagd de kwestie zo verward te maken, dat de mening heeft postgevat, dat deze eenzijdige gevormde interim regering de werkelijke federale interim regering is, waarin bij de Renville-over- eenkomst werd voorzien, terwijl de re publiek er van wordt beschuldigd niet te willen samenwerken in een aange legenheid, waarbij zij de eerste was, die haar medewerking aanbood. Het werkelijke doel van deze voor lopige interim-regerinr is de bevorde ring van het program van verdelen en heersen in Indonesië. De afgevaardigde van China, dr. Tsiang, was het niet eens met de ver klaring van mr. Van Kleffens, toen deze vorige week zeide, dat de unitaris- iische koers en de negatieve houding van de republiek de oorzaken waren van het voortduren der moeilijkheden. De Russische afgevaardigde, Malik brandmerkte in een lange rede de Ne derlandse koloniale overheersing, wel ke de Indonesische strijd voor vrijheid cn onafhankelijkheid verstikt, terwijl de commissie voor goede diensten het Nederlands gezag begunstigt. De Australische afgevaardigde, Hood bracht in herinnering het afbreken van de onderhandelingen tussen Nederland en de Republiek, naar aanleiding van de publicatie van een strikt vertrou welijk document. De Veiligheidsraad kan dit niet negeren. Hij stelde de raad voor, de commissie voor goede diensten te verzoeken om onmiddellijk rapport uit te brengen over deze aan gelegenheid en ook omtrent dit docu ment. Mr. van Kleffens verzekerde dat de onderhandelingen niet waren afgebro ken, doch dat de onderhandelingen voor een politieke overeenkomst voor enige tijd waren opgeschort, terwijl de besprekingen over de uitvoering van het bestand doorgang vonden. Boven dien hebben dr. van Mook en drs. Hat- ta een lange en nuttige bespreking ge houden, in zeer vriendschappelijke sfeer. Het opschorten der besprekingen geschiedde slechts, omdat de publica tie van genoemd document opschud ding verwekte, welke niet bevorderlijk is voor onderhandelingen omtrent de betreffende delicate aangelegenheden. De 78-jarige veldmaarschalk Smuts uit Zuid-Afrlka, die zich enige tijd in Engeland ophoudt, is gistermorgen om 11.05 uur in zijn eigen viermotorig Yorktoestel op Schiphol aangekomen. Zijn bezoek aan ons land houdt ver band met zijn ere-promotie, die hem heden door de Leidse universiteit zal worden aangeboden. Nauwelijks was de grijze veldmaar schalk uit zijn vliegtuig gestapt, of hij liep met uitgestrekte arm een Neder landse dame tegemoet, die hem harte lijk verwelkomde. Zij is de dochter van een der oudste particuliere vrienden Van de veldmaarschalk, aan wie hij van ie voren een telegram had gezonden wet het verzoek hem op Schiphol te komen begroeten. De hoge' gast gaf daarop zijn secretaris, die de reis heeft medegemaakt, opdracht iets uit het toe stel te halen en een minuut later bood hij de onbekende mevrouw een enorme s bonbons aan. Ruim tien minuten stonden verschillende officials en een talrijke groep agenten der rijkspolitie afwachtend op het platform, terwijl de veldmaarschalk, die in een khaki-jas gekleed was en een zwarte hoed droeg, aich in opgewekte stemming met de dochter van zijn vriend onderhield, En kele ogenblikken later begeleidde hij kaar naar de machine, .iep het trapje 1 en toonde haar interieur. Tezamen met de Zuidafrikaanse ge- Sant, de heer L. Fouche, diens echt- üenote en dochter, en met mr. J. Vis- ter, chef van het protocol Buitenlandse Zaken, wandelde hij vervolgens naar de gereedstaande wagens, waarop hij hartelijk afscheid nam van de Neder landse vrouw en zonder politie-escorte °m half twaalf naar Den Haag vertrok. Hij zeide: „Hoe minder over de kwes tie gesproken wordt, hoe eerder deze is opgelost". De Belg van Langenhove achtte de internationale vrede niet in gevaar en steunde het Nederlandse standpunt. De afgevaardigde van de Ver. Staten, Jessup, zeide, dat de Verenigde Sta ten met voldoening hebben kennis ge nomen van de verklaring van mr. van Kleffens, dat de bedoeling van Neder land geen andere is Ran bepaalde on derdelen der besprekingen niet voort te zetten. De heer Jessup koesterde de hoop, dat de onderhandelingen in In- dië, na de ontvangst van de verwach te instructies van de Ned. regering, spoedig zullen worden hervat. De Veilig heidsraad dient er zich, aldus deze spreker, toe te bepalen, de onderhan delingen te bevorderen en er zich van te onthouden, instructies te sturen aan de CVGD, welke dit lichaam in zijn werkzaamheden zouden belemmeren. De Veiligheidsraad moet ook niet trachten, op de CVGD aandrang uit te oefenen, om een oordeel uit te spre ken over de positie van partijen, noch over de rechtmatigheid of niet-recht- matigheid van bepaalde handelingen, zolang ,jn gang zijnde onderhandelingen niet zijn afgebroken. De zitting werd hierna verdaagd tot 18 Juli. Dan zal een rapport van de CVGD over het af breken der onderhandelingen behan deld worden. Een vliegtuig van de „United Air Lines" is gisteren nahjj Mount Car- mel (een stad in Pennsylvania) bran dend neergestort. Men gelooft, dat 41 personen om het leven zijn gekomen. Te Washington deelde de raad voor de burgerluchtvaart mede, dat bericht was ontvangen, dat er geen overleven den waren. De „United Airlines" te New York deelde mede, dat 't neergestorte vlieg tuig een van de toestellen moet zijn, die vliegen van San Diego naar New York, met 37 passagiers en een vier koppen tellende bemanning aan boord. Volgens ooggetuigen is er niets van het toestel overgebleven en zou het te gen een hoogspanningsdraad zijn opge vlogen. Een groot stuk van het om liggende bos ging in vlammen op. Het toestel is een viermotorige „Douglas D C Y", een type, dat pas Onlangs, na gedurende meer dan viér maanden niet te hebben gevlogen wegens constructie fouten, weer in de algemene dienst op genomen werd. Earl Carrol, een bekend theaterdirec teur, de voormalige echtgenote van de filmspeler Jack Oakie en de actrice Betty Wallace behoren tot de slacht offers. De K.L.M. DC-6-PH-TIP gezag voerder Ronald F. George welke in charter vloog voor een groep deel nemers aan het te Los Angelos ge houden congres voor morele herbe wapening, die gistermiddag op Schip hol arriveerde, heeft een zeer snelle vlucht Sydney (Canada)Londen gemaakt. De tijd 8 uur en 9 minuten kan, naar de K.L.M. meedeelt, een officieel record voor een normaal pas sagiersvliegtuig worden genoemd De grondsnelheid van het toestel be droeg af en toe 510 km en de gemid delde snelheid 300 „knots". VELDMAARSCHALK SMUTS IN NEDERLAND. Veldmaarschalk J. Smuts, wien heden het ere-doctoraat van de Leidse Universiteit zal worden aangeboden, arriveerde gister op Schiphol. Maarschalk Wassily Sokolofsky, de Sovjet-militaire gouverneur in Duitsland, heeft gisteravond ver klaard, dat het Sovjet-militaire be stuur bereid is mede te werken aan maatregelen, die ten doel hebben de valutahervorming in Duitsland door alle vier mogendheden te doen plaats hebben. „Ik denk nog steeds, dat dit moge lijk is". Volgens het onder Sovjet controle staande nieuwsbureau ADN heeft maarschalk Sokolofsky deze verklaring afgelegd voor leden van de socialistische eenheidspartij. Duitse kringen, die in nauw con tact staan met het Sovjet militaire bestuur, verklaarden, dat de gehele westelijke grens van de Sovjet-bezet- tingszóne onmiddellijk hermetisch ge sloten zal worden, wanneer er een af zonderlijke valutahervorming in West-Duitsland wordt ingevoerd. De zegslieden verklaarden, dat dit door hoge Sovjetambtenaren was medege deeld tijdens een geheime cdnferentie met dr. Ferdinand Friedensburg, plaatsvervangend burgemeester van Berlijn. Het door de communisten beheerste Franse vakverbond CGT heeft voor a.s. Zaterdag in geheel Frankrijk een algemene staking van een uur gelast. In welingelichte kringen wordt verno- mén, dat het besluit van de CGT een sympathiebetuiging met de stakers van Clermont Ferrand betekent. Verwacht weid, dat een delegatie van de CGT zich onaangediend naar het ministerie van binnenlandse zaken zou begeven om de socialistische mi nister Jules Moch haar eisen te over handigen. Teneinde zulk een bezoek te voorkomen, werd het ministerie gis termiddag door bijna duizend politie mannen bewaakt. In ondertrouw De wonderen zijn nog steeds de we reld niet uit, want dezer dagen is de 74-jarige mej. Egberdina ten Kate uit de buurtschap Westerschaar, gemeente Vriezenveen, in ondertrouw gegaan met de 84-jarige Christiaan Beugelink uit Kloosterhaar, gemeente Vriezen veen. Deze beide oudjes zullen elkan der een genoeglijke oude dag bezor gen. Weersverwachting, geldig tot he denavond: WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt me: plaatselijk regenbuien. Langs de kust tijdelijr krachtige, elders matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke wind. Koel. Een Utrechtse televisie-amateur was zoals bekend, de eerste in Nederland, die de experimentele uitzendingen van Philips, die drie avonden in de week worden gehouden, met zijn apparatuur opving. Verleden week hebben vier Rotterdamse amateurs, die samenwer ken, dit succes geboekt en thans heeft ook de amateur C. de Roon te Dor drecht, dank zij zijn „Beam"-antenne voor grote afstand, de uitzendingen ontvangen. De reikwijdte van de proefzender van Philips is 30 km., de afstand DordrechtEindhoven circa 60 km. Van het Philips-persbureau vernemen wij nader, dat op een af stand van 60 km. van de zender slechts een zeer vaag beeld kan worden opge vangen. Het verst van de zender ver wijderde ontvangtoestel, waarmee nog een scherp beeld kan worden opgevan gen, is waarschijnlijk het eigen-ge bouwde toestel van een zoon van de radio-handelaar Meerding aan de Kromme Steenweg te Helmond, waar mee geregeld openbare „voorstellin gen" worden gegeven. Gedroogde zuidvruchten zullen voort aan bij eventuele invoer niet meer op bonnen of toewijzingen worden gedis tribueerd. Ook voor verse zuidvruchten en bananen zullen dan in het alge meen geen bonnen meer worden aan gewezen, met dien verstande echter, dat een uitzondering kan worden ver wacht voor sinaasappelen, die in de periode van de Spaanse en Palestijnse exportseizoenen worden ingevoerd. In en voor de duur van bedoelde perio den zal dan voor sinaasappelen de dis tributie op bonnen weer gelden. De afschaffing van de bonnendistributie van bananen zal eerst van toepassing zijn wanneer de nog lopende bonnen voor dit artikel geheel zullen zijn ge honoreerd. Drie-en-twintig landen hebben deel genomen aan de loting voor bet Olympisch voet.baltournooi, welke lo ting in het gebouw van de F.I.F.A. te Zurich plaats vond. Aangezien de achtste finales (tussen 16 landen) in het kader van het Olympisch pro gramma te Londen zijn opgenomen, zullen enkele voorwedstrijden vóór de aanvangsdatum van 29 Juli moeten plaats vinden. Nederland heeft in de voorronde geloot tegen de Ierse Vrij staat en mocht deze ontmoeting wor den gewonnen, dan zal het Neder lands elftal in de achtste finale te Londen tegen Groot-Brittannië moe ten spelen, de zelfde tegenstander van het Bondselftal op de Olympische Dag, Ylsndag 20 Juni a.s. In de voorronde komen de volgende landen tegen elkaar uit: Luxemburg- Afghanistan, EgypteDenemarken, Zuid-SlaviëPakistan, BurmaIndia, Ierse VrijstaatNederland, China Turkije en ZwedenOostenrijk. Het schema voor de eerste ronde (achtste finales) ziet er als volgt uit: PolenVer. Staten, winnaar Luxem burgAfghanistan tegen winnaar EgypteDenemarken, winnaar Zuid- SlaviëPakistan tegen Palestina, Frank rijk tegen winnaar BurmaIndia, win naar Ierse Vrijstaat—Nederland tegen Groot-Brittannië, HongarijeItalië, KoreaMexico, winnaaj- ChinaTur kije tegen winnaar ZwedenOostenrijk. Naar aanleiding van deze uitslag heb ben wij de heer Herberts, voorzitter van de Keuze Commissie, naar zijn me ning gevraagd over de kansen, die Oranje heeft om de kwart finale te be reiken. De heer Herberts, die zich zeer verrast toonde over het aantal voor voetbal ingeschreven landen, gaf als zijn mening te kennen, dat men in Ne derland absoluut onbekend is met de sterkte van de Ierse amateurs, zodat het dus ondoenlijk is een voorspelling te geven. Wat de eventuele wedstrijd tegen Groot-Brittannië betreft, zeide de K.C.-voorzitter dat men zich hierover na de ontmoeting, die Zondag tijdens de Olympische Dag met de Britse ama teurs zal plaats hebben, beter een oor deel zal kunnen vormen. Gezien het feit, dat een Nederlandse B-ploeg tijdens het drielanden-tournooi, dat met Pasen te Londen werd gehouden, een keurige overwinning op deze Engelsen behaal den, mogen we deze wedstrijd wel met enig vertrouwen tegemoet zien. In ieder geval zullen we ons uiterste best doen, aldus de heer Herberts. Het totaal-aantal ianden, dat heeft in geschreven voor de Olympische Spelen te Londen, is gisteren door de binnen- gekomep inschrijvingen van de Ierse Vrijstaat, Afghanistan en Irak tot 60 ge stegen. Men acht het zelf' mogelijk, dat het er 61 zullen worden, daar het niet uitgesloten is, dat de inschrijving van Libanon door de slechte verbindingen is verlaat en dus ieder ogefiblik kan worden verwacht. 33 DEELNEMERS De volgende landen hebben defini tief ingeschreven voor het Olympisch voetbaltournooi: Afghanistan, Argen tinië. Oostenrijk, Brazilië, Bulgarije, Burma, China, Tsjecho-Slowakije, De nemarken, Egypte, Eire, Finland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Grieken land, Nederland, Hongarije, IJsland, India, Italië, Korea, Luxemburg, Mexi co, Noorwegen, Pakistan, Palestina, Polen, Roemenië, Spanje, Zweden, Turkije, Ver. Staten en Zuid-Slavië. Achttien landen hebben ingeschre ven voor het Olympisch hockey-tour- nooi: Afghanistan, Argentinië, Oosten rijk, België, Tsjecho-Slowakije. Dene marken, Egypte, Eire, Frankrijk Groot Brittannië. Nederland, Hongarije, In dia, Italië, Pakistan, Palestina, Zwit serland en d« Verenigd» Staten. De Amsterdamse politie is er in ge slaagd de 21-jarige chauffeur G. G. uit St. Pancras aan te houden, die verleden week als lifter op een groente-auto uit Hoorn naar de markt te R'dam was meegereden. Hij had toen kans gezien, de quitantie, die bij de vracht hoorde, en welke een bedrag van 800 gulden vertegenwoordigde in zijn bezit te krij gen en te innen bij de koper. Van het geld had hij bij zijn arrestatie nog maar ƒ17,27 over, de rest had hij vrolijk op gesoupeerd. Hij is door de Amsterdam se politie op transport gesteld naar Rot terdam. Een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat Engeland de Ne derlandse souvereiniteit over Indone sië heeft aanvaard. Het Foreign Office heeft alle Britse diplomatieke missies in Indonesië op dracht gegeven, niet langer Indonesi sche Republikeinse paspoorten te er kennen. Volgens regeringskringen be tekent deze stap, dat Engeland zijn informele 'erkenning van de Indone sische Republiek heeft ingetrokken. De mijnwerkers van Dampremy hebben uit solidariteit met de stakers in de Belgische metaalnijverheid het werk neergelegd. Deze uitbreiding van de stakingsactie is vrij ernstig. Men vreest, dat dit het begin is van een wassende vloed. Het plan van de communisten is, om na de metaalnij verheid en de mijnen, de havens, de levensmiddelenbedrijven en de open bare diensten bij de actie te betrek ken. De minister van Arbeid, Troclet, heeft aan de vakbonden en de werk gevers vragenlijsten gezonden Hij verwacht morgen, op grond van de binnengekomen antwoorden, een basis te kunnen vinden, om de onderhande lingen te hervatten. Donderdag, 24 Juni a.s., des avonds om 8 uur zal in de Aula van het Mur- mellius Gymnasium, Bergerhout 1, te Alkmaar, dr. J. v. d. Minne, specialist voor inwendige ziekten te Alkmaar, een lezing houden over: „Wat is suiker ziekte en welke behandeling verlangt ze in de practijk". Mej. D. J. ten Haaf, hoofddiëtiste van het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad, zal daarna spreken over: „Wat kunnen en mogen suikerzieken eten". Tenslotte behandelt dr. F. Gerritzen, medisch adviseur van de N.V.S., de vraag: „Waarom bent U lid van de N.V.S.?" Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Toegang kosteloos. De commissie van aanbeveling, mr. dr. H. J. Wijtema, burgemeester; dr. W. J. Lojenga, directeur G.G. en G.D.; dr. J. J. Jungerhans, gen.-dir. St. Eliza beth Ziekenhuis; dr J. van der Minne, internist; dr. R. J. Hamburger, internist. Met de ronde van Frankrijk ziet het er voor de aanvang niet fraai uit. Eerst ontving men het bericht, dat de Ita lianen met twee ploegen zouden star ten, of anders.geen Italiaan en de organisatoren hadden het besluit van de Italiaanse wielerbond maar te aan vaarden. Verder is het nog steeds niet zeker, of de vier Luxemburgers met de zes Nederlanders zullen rijden en thans kemt het bericht uit Bern, dat de ge hele Zwitserse ploeg verstek zal laten gaan. Mochten de Zwitsers en Luxem burgers volharden in hun weigering, dan wordt het een Frans-Italiaans- Belgische aangelegenheid met nog en kele Nederlanders er bij om het ge heel althans een meer internationaal tintje te geven. De controlecommissie van de inter nationale zóne van Tanger heeft in vergadering van 17 Juni benoemd tot administrateur van de «internationale zóne van Tanger jhr. mr. H. F. L. van Vredenburch. Naar verwacht wordt, zal jhr. van Vredenburch deze post niet vóór Augustus of September van dit jaar betrekken. ANTOON COOLEN DOOR EEN PASTOOR ONTTROOND. Bij het dezer dagen gehouden ko- ningschieten van het St. Antonius- gilde te Deurne heeft pastoor J. van Dinter te Deurne de koningstitel ver overd, en daarmee de oude koning, de bekende schrijver Antoon Coolen, onttroond. De Amsterdamse raad nam met de aantekening van de heren Van Zoelen (VVD) en Meewezen (C.H.) te hebben tegengestemd (beide leden meenden dat een doeltreffende wagen voor lager prijs gekocht kon worden) het voor stel aan tot het beschikbaar stellen van f 16.000 voor het aanschaffen van een personenauto ten behoeve van de bur gemeester. Het kampioenselftal van B.V.V. gaat zeer binnenkort een trip door Spanje maken, en zal daar enige wedstrijden spelen. xNa een tocht over de daken slaagde de recherche te Den Haag erin een 16-jarige jongen, die uit het Opvoedingsgesticht te Doe- tinchem ontvlucht was, ter arresteren. xDe Tsjecho-Slowaakse roering heeft haar werkprogram bekend ge maakt. Harold Wilson, de Engelse minister van handel, heeft meegedeeld, dat Engeland en de S. U. voorbereidende besprekingen hebben gevoerd over de uitwisseling van films. -xEen Da kota van de Sovjet-Roemeense lucht vaartmaatschappij is op een wilde vlucht uit Boekarest te Salzburg ge land. Op de piloot na weigeren de 19 passagiers en de bemanning naar Roe menië terug te keren. xA Calwell, de Australische minister van immigra tie, heeft meegedeeld, dat Australië al le verplaatste personen tot een getal van 20.000 per jaar gedurende een aan tal jaren kan opnemen in plaats van het huidige aantal van 12.000 per jaar. Zij moeten echter minstens één jaar werkzaam blijven in de plaats, die hun wordt aangewezen. De 4e t/m 6e ronde van het bridge- tournooi bracht de Nederlanders slechts één overwinning, n.l. op Ierland; ver loren werd van Noorwegen (2850) en Van het buitengewoon sterk spelende Engelse team (7829); de kans, dat Nederland nog op de eerste plaats zou eindigen, is thans vrijwel uitgesloten. Er moeten nog drie wedstrijden ge speeld worden en de rangorde is: 1. Engeland 11 punten; 2. Zweden 18 punten; 3. Noorwegen 9 pnt.; 4. Dene marken 7 pnt.; 5. en 6. Nederland en Frankrijk met 6 punten; 7. Ierland 5 pnt.; 8. België 4 pnt.; 9. IJsland 2 pnt.; 10. Finland 0 punten. De Engelsen sloegen in de 6e ronde het Zweedse team (4666) en wanneer ze in de volgende (7e) ronde van Noorwegen weten te winnen, is hun kampioenstitel vrijwel verzekerd. Het is jammer, dat ons team tegen Noorwegen en Engeland zo matig speelde. Een overwinning op de Noren had zeker tot de mogelijkheden be hoord. Ongetwijfeld heeft Engeland de beste kansen;' hun spil is buitengewoon ge raffineerd en gedegen. In het damestournooi staat Dene marken onbetwist aan de kop en slechts een wonder kan de Deense dames de Europese titel nog onthou den. Heden (Donderdag) moest des och tends om 9.30 uur gespeeld worden, het geen bij de deelnemers, die pas 's nachts om 2 uur hun wedstrijden van Woensdag eindigden, niet in bijster goede smaak viel. De stemming blijft echter prima en het tournooi staat op een hoog plan wat sportiviteit en speeikunde betreft. De Nederlanders zijn vastbesloten hun kans op een eervolle plaats zo, goed mogelijk te verdedigen. Vrijdag is voor hen de belangrijk» dag. Dan wordt tegen de Denen ge speeld, die ook nog een kans maken op de 3e of 4e plaats. H. W. FILARSKI. OPBOUW IN INDIE. In de weg Indaroeng ligt een Baily- brug, gelegd door de 3de Genie VeldCie tijdens de politionele actie. Thans wordt deze brug vervangen door een betonbrug, waarvoor men met het betonstorten bezig is.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1