Sokolofsky heft Kommandatura op Warschau-conferentie over Oost-Duitsland Nieuwe faze in koude oorlog ie Berlijn DEWEY TWEE BOERDERIJEN TE URSEM VERBRAND BEROERING IN BERLIJN Vrijdag 25 Juni 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145ste Jaargang No. 149 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Republikeins candidaai AMERlKA's NIEUWE PRESIDENT? INVAL IN CENTRUM VAN IRGOEN Een wonder-kip J Autobus reed op groep jongens in Beruchte S.D.-beulen voor hun rechters Schade van f 150.000 - Bepalingen voor een vredesverdrag opgesierd Enquêtecommissie onderzoekt England Spiel Militair botste tegen boom HetWimbledon-tournooi WEERBERICHT 9 BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.— elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. Rayonredacteur: W. Oliemans. MAARSCHALK SOKOLOFSKY, de Sovjet bevelhebber in Duitsland, heeft zich in een proclamatie tot de bevolking van Berlijn gericht. Hij ver klaart daarin, dat het gealieerde bestuursbureau (Kommandatura) te Ber lijn „in alle opzichten" heeft opgehouden te bestaan. In zijn proclamatie verklaart maarschalk Sokolofsky, dat „de westelijke mogendheden getracht hadden de controle over de Sovjet-bezettingszone te verkrijgen door hun voorstellen ter oplossing van het Berlijnse valuta- vraagstuk". Hjj beschuldigt hen ervan gepoogd te hebben „het economische leven in de Sovjet-zone en Berlijn te verstikken." „De initiatiefnemers inzake de gescheiden valutahervorming in Berlijn stellen zich niet alleen tevreden met de vernietiging der Duitse eenheid, doch wensen thans tegelijkertijd Berlijn te vernietigen. Het voorstel om de viermogendhedenbesprekingen over valutahervorming in het bestuursbureau van Berlijn dat in alle opzichten opgehouden heeft te bestaan te hervatten, is slechts weer een voorwendsel om nog een vier-mogendheden- oonferentie te doen mislukken", aldus de proclamatie. De Britse militaire autoriteiten heb ben alle vervoer van steenkool, staal en andere goederen uit de Britse naar de Sovjet-zone van Duitsland verboden. De Sovjet-zone heeft de levering van verse melk voor zuigelingen en ziekenhuizen in de Westelijke secto ren van Berlijn zonder waarschuwing stopgezet. Wat de verbinding met Berlijn aangaat is de toestand thans als volgt: Voertui- gen van de Westelijke geallieerden I kunnen nog uit Berlijn naar het Wes- ten gaan. Verkeer in omgekeerde rich ting is echter niet toegestaan. Het spoorwegverkeer ligt geheel stil nu de Sovjets de laatste spoorlijn hebben gesloten „wegens reparatie". Britse, Amerikaanse en Franse vliegtuigen kunnen nog van en naar Berlijn vlie gen. De telefoon- en telegraafverbin dingen van Berlijn met het Westen functioneren nog. Generaal Clay heeft te Heidelberg gezegd, dat hij zich geen zorgen maakt over de toestand te Berlijn. Er is niet veel veranderd, zo zei hij. De water voorziening van de Westelijke sectoren is verzekerd en de helft van de beno digde electriciteit kan worden betrok ken van stations binnen het rechtsge bied dezer sectoren, aldus Clay. Thomas Dewey (New York) is gekozen als candidaat van de Repu blikeinse partij voor de Ameri kaanse presidentsverkiezingen, die in November plaats zullen hebben. Nadat Taft en Stassen zich als candidaten teruggetrokken hadden, werd een formele derde stemming gehouden, waarbij Dewey 1094 stem men verkreeg en niemand tegen stemde. Toen de uitslag bekend werd gemaakt, had een minutenlange enthousiaste demonstratie plaats. De wey hoorde het nieuws in zijn hotel en begaf zich onmiddellijk naar de verkiezingszaal om een rede te hou den. Met het oog op de zwakke posi tie, waarin president Truman's demo cratische partij zich op het ogenblik bevindt, aldus Reuter, ts het vrijwel zeker, dat' de candidaat van de repu blikeinse partij de volgende president der V.S. zal worden. Thomas Dewey, de 46-jarige can didaat der republikeinse partij, werd geboren te Owosse. een kleine stad in Michigan. Zijn vader was winkelier en uitgever van het plaatselijk week blad. Aanvankelijk van plan opera zanger te worden, veranderde hij tij dens zijn opleiding te New York van gedachte en ging aan de Columbia- universiteit rechten studeren. In 1926 werd hij aan de balie te New York verbonden, waar hij in 1929 assistent werd van de districts procureur. Dewey volgde deze in 1931 bji diens aftreden op. 11 jaar later vatte hij weer een particuliere prac- tijk op, doch keek onderdehand uit naar een politieke loopbaan. Het scheelde niet veel. of hij was in 1938 tot gouverneur van New Y'ork benoemd, terwijl hij in 1940 door Wendell Willkie als candidaat der republikeinse partij voor het pre sidentschap werd verslagen. In 1942 werd hij verkozen tot gouverneur van New York. In 1944 won hij het van alle mede dingers bjj de candidaatsbenoeming, doch werd bij de verkiezingen door Roosevelt geslagen. Dewey is gehuwd met de voorma lige revue-artiste Frances Hutt, bij wie hij twee zoons heeft van resp. 15 en 12 jaar. Men verwacht, dat in geval van be noeming van Dewey tot president de door Byrnes begonnen en door Marshall voortgezette politiek van „geduld en standvastigheid" tegenovei de S. U. zal worden voortgezet, waarbij het accent echter meer zou vallen op ..standvastig heid". en dat zijn politiek ten aanzien van Palestina nog meer Israel zou steu nen dan die van Truman. „WIJ BLIJVEN IN BERLIJN Een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat Frankrijk „vast van plan is in Berlijn te blijven". Wat de „koude oorlog" in de Duitse hoofd stad betreft, zei hij: „Wij zijn in staat met gelijke munt te betalen. Wij kun nen wat gas aangaat meer afsnijden dan de Russen en hetzelfde geldt voor water". „Ik wens de Berlijnse Devolking ter kennis te brengen, dat de voedselvoor raden in de Amerikaanse sector vol doende zijn voor dertig dagen. Men zal het Berlijnse volk niet laten uithonge ren" aldus verklaarde kolonel Howley bevelhebber an de Amerikaanse sec tor, in een boodschap aan de Berlij- ners. „Leen niet het oor aan paniek zaaiers, herinner U dat de misdadige krachten, die de herrijzing van het Duitse volk niet wensen, wanorde wil len stichten om hun doeleinde te berei ken". De correspondent van het ANP deelt nog mee, dat de Amerikaanse generaal Ciay in zijn toespraak tot de staf officieren te Neurenberg gezegd heeft, dat de Sovjet-autoriteiten dc Amerika nen „door geen enkele actie behalve oorlog" uit Berlijn zouden kunnen krij gen. In West-Berlijn hebben 30.000 perso nen gedemonstreerd tegen de Sovjet maatregelen. In verband met het feit, dat de Engelsen de uitvoer van kolen en staal naar de Sovjet-zóne hebben stopgezet, wordt opgemerkt, dat deze zóne daarvan weinig last zou ondervin den, aangezien het gederfde materiaal uit Polen ingevoerd zou kunnen wor den. Strijdkrachten van de veiligheids dienst van de regering van Israël heb ben een overval gedaan op het centrum van de Irgoen Zwai Leoemi te Tel Aviv. Meer dan 60 leden werden ge arresteerd, onder wie zich Peter Berg- son bevond, voorzitter van het He breeuwse comité in de V.S. voor de nationale bevrijding. Eveneens werden leden van de be manning van het vaartuig, van waar uit men Maandag getracht had een bruggehoofd aan de kust bij Tel Aviv te vormen, gearresteerd. De overval geschiedde, nadat de com mandant der Irgoc-i, Menaham Beigin, verklaard had, dat zijn strijdkrachten de voorlopige regering niet langer er kenden en hij haar onmiddellijk aftre den geëist had. Hij voegde er aan toe, dat de bataljons van de Irgoen uit het leger van Israël teruggetrokken waren. Gistermorgen kwam ons ter ore, dat de heer A. Wolf uit 's-Gravenhage in het bezit is van een leghorn die eieren produceert van niet minder dan 140 gram. Wij vernamen van de heer Wolf, dat eer. van zijn kippen hem inderdaad vrij regelmatig verrast met buitengewoon grote eieren, waarvan het gewicht va rieert tussen normaal en 120 of 125 gram Gistermorgen overtrof het dier echter zichzelf en voerde zijn productie op tot een ei van 140 gram, waarin zich toch slechts ééjn dooier bevond. Het dier is pas een jaar oud zodat de heer Wolf, wanneer de kip tenminste niet aan haar krachtprestaties bezwijkt, nog wel een jaar of twee van zijn won derdier genieten kan. Heeft Amerika iets tegen onze haring „Wat hebben de Amerikanen opeens tegen de Hollandse ha ring?", dat is de vraag, waarop de haring-exporteur Jacob J. van der Zwan, die Maandag aan boord van de „Noordam" uit Ne derland te New-York is aangeko men, het antwoord hoopt je kun nen vinden. In 1939 gebruikte de bevolking van de Ver. Staten na melijk ongeveer achttien millioen pond van 't Hollandse zeebanket, doch thans is deze consumptie verminderd tot slechts twee en een half millioen pond. Gisteravond werd een autobus uit Schijndel op de Graafseweg te Nijme gen bij het uitwijken voor een vóór de bus marcherende groep jongens van de Don Boscostichting aangereden door twee met elkaar verbonden mili taire auto's. Deze auto's trachtten de autobus te passeren en raakten daar bij het voorspatbord van de bus. De chauffeur der autobus raakte de macht over het stuur kwijt en reed middenin de marcherende groep. Eén van de jongens, de 16-jarige V., werd op slag gedood, de jongens van D. en van A. werden zwaar gewond en drie min of meer licht gewond. De reizigers in de autobus, die een rticht door de Betuwe hadden ge maakt, kwamen allen met de schrik vrij. Vele malen reeds zijn de meeste in ons land gedetineerde Duitse „Kriminal- beambten" der verschillende Sicher- heitspolizei-bureaux als getuigen ge hoord in de processen, die voor bijzon dere hoven tegen Nederlandse SD- agenten zijn gevoerd. Het Amsterdams Bijzonder Hof maakt thans een aanvang met de berechting der Duitsers zelf. Zo staat Dinsdag a.s. Willy Zuehlke uit Sonnenburg terecht. Deze Waffen SS-er was gedetacheerd bij de SD in de Euterpestraat te Amsterdam en deed als commandant van een bewakingsploeg dienst in de gevangenis aan de Amstel- veense weg. Hem wordt o.m. ten laste gelegd, dat hij Joodse gevangenen sloeg en trapte, hen de gangen der gevange nis met een tandenborstel liet schoon maken, waarna hij emmers met vuil water over de ongelukkigen uitstortte. Ook wordt hij er van beschuldigd de ter dood veroordeelde gevangenen de door hen gevraagde geestelijke bijstand te hebben geweigerd. Des middags verschijnt de Duitser J. A. Zint uit Letzkau in het verdachten bankje, die in Utrecht bij de Sicher- heitspolizei was gedetacheerd en er van wordt beschuldigd een der gevan genen ernstig te hebben mishandeld. De grootste zaak, die voorlopig op 't programma van het Amsterdams Bij zonder Hof staat, is die tegen de 45- jarige Kriminalbeambte Paul Fröhlich, ub Resselkow in Duitsland, die gedu rende de gehele bezetting een der meest gevreesde figuren van de Utr. Si- cherheitspolizei was. Onder de meer dan 25 getuigen, die in dit proces zullen worden gehoord, bevinden zich ruim 10 der beruchtste S.D.-ers. Nieuwe functie voor Dr. P A. Kasteel Naar liet A.N.P verneemt, is binnen kort do benoeming te verwachten van dr P A Kasteel tot H. M.'s buiten gewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Santiago (Chili), De conferentie van acht ministers van Buitenlandse Zaken te Warschau heeft o.a. een vredesverdrag voor Duitsland verlangd, waardoor de be zettingstroepen een jaar na onder- tekening van het verdrag zouden verdwijnen. De ministers verlangen: 1. Nakoming van de te Potsdam ge stelde eisen aangaande demobilisatie en demilitairisatie van Duitsland door Frankrijk, Groot-Brittannië, de Sov jet-Unie en de Verenigde Staten. 2. De Ruhr moet onder het beheer der vier mogendheden komen. 3. Instelling van een voorlopige re gering voor geheel Duitsland, waarin vertegenwoordigers van alle democra tische partijen en organisaties zitting hebben. 4 Een vredesverdrag volgens de be ginselen van Potsdam, waarin voorzien wordt in de terugtrekking van bezet tingstroepen binnen het jaar. 5. Regelingen. waardoor Duitsland zijn verplichtingen tot herstelbetalin gen kan nakomen aan landen, die schade hebben geleden door Duitse agressie. Het communiqué zegt verder o.m.: Men mag ook niet over het hoofd zien dat de Benelux-landen in de conferen tie van de drie Westerse mogendheden betrokken, terwijl nabuurlanden van Duitsland zoals Polen en Tsjecho-Slo- wakije uitgesloten waren. Het communiqué beschuldigt de Westelijke mogendheden van openlijke schennis van alle overeenkomsten met betrekking tot Duitsland gemaakt. Hierdoor wordt de Duitse agressie in de hand gewerkt. Na heftige critiek op de Westerse mogendheden besluit het communi qué, „dat de ministers de wetskraeht of het moreel gezag van de besluiten der Londense conferentie dienen te er kennen" In buitenlandse diplomatieke krin gen te Warschau is men van mening, dat Molotof, de Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken, van plan is he denochtend naar Moskou te vertrek ken. Volgens Amerikaanse kringen zal de conferentie worden voortgezet on der voorzitterschap van de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken, An na Pauker. Men verwacht, dat de meeste gedelegeerden Zaterdag War schau zullen verlaten. Te Warschau wordt officieus mede gedeeld. dat maarschalk Sokolofsky, de Sovjet-opperbevelhebber in Duits land, gistermiddag in Warschau is aangekomen om deel te nemen aan de ondertekening van een verklaring met betrekking tot de vorming van een Oost-Duitse regering. (Van onze speciale verslaggever) Gistermiddag werd de brandweer van Ursem gealarmeerd voor een uit slaande brand in de boerderij van de heer C. Pauw aan de Walingsdijk te Ursem. Door tot nog toe onbeken de oorzaak was brand uitgebroken, die, aangewakkerd door de felle wind snel om zich heen greep. Terwijl de brandweer bezig was met de blus sing, ontstond eveneens brand in het bedrijf van de gebroeders Hoo- gerwerf aan de Mijzendijk, op twee honderd meter afstand aan de over zijde van het water gelegen. Beide boerderijen brandden geheel af. Lo co-burgemeester Duyn van Ursem was op het terrein van de brand aan wezig. De schade wordt geschat op f 150.000. Zodra men bemerkte, dat ook het rie ten dak van Hoogerwerf's boerderij had vlamgevat door de overwaaiende vonken, werd assistentie ingeroepen van de brandweren van Alkmaar, Avenhorn en Obdam, waarna het corps van Ursem zich geheel kon wijden aan de brand bij Hoogerwerf en dat van Avénhorn de taa^ overnam aan de Walingsdijk. De Alkmaarse brandweer werd ge alarmeerd om 3.15 uur. De ladderwa gen reed om 3.20 uur van de kazerne af en arriveerde op het terein van de ramp om 3.32. Ook de overige brand weren waren in recordtijd ter plaatse. Behalve de magirusladder waren uit Alkmaar een manschappenwagen en 'n motorspuit aanwezig Het gehele Alk maarse corps stond onder leiding van brandmeester De Wit. Nadat de brandweer van Ursem er in was geslaagd, ook de boerderij van Kager, die links van het brandende bedrijf ligt, en waarvan het rieten dak vlamvatte, te behouden, ontstond er een defect aan de motorspuit, zodat de Alkmaarse brandweer de taak bij de boerderij van Hoogerwerf moest over nemen. Toen wij op het terrein van de bran den arriveerden, was de boerderij van Pauw reeds voor het grootste gedeelte uitgebrand. Aan de overzijde van het water stond die van Hoogerwerf in lichte laaie en hoog sloegen de vlam men op. Een grote menigte sloeg het blus- singswerk gade en tal van omstanders hielpen mede met het in veiligheid brengen van de inboedels. De inboedel van de heer Pauw kon voor een deel worden gered, die van de gebr. Hoo gerwerf wist men practisch geheel te behouden. Dikke rookwolken trokken over de landerijen en deden de nieuws gierigen van alle kanten toestormen. Daar beide boerderijen volgens het W.- friese model zijn gebouwd werden ze in een rokende puinhoop herschapen. Het vee liep gelukkig in de weide, zo dat hiervan niets verloren ging. Beide eigenaars waren tegen brand schade verzekerd. Het medeleven en de ontsteltenis on der de bevolking van Ursem, die zo geheel op het boerenbedrijf is inge steld. is groot. Allerwege hoorde men gissingen naar de oorzaal: van de brand. Hieromtrent wordt nog een onderzoek ingesteld, doch men denkt aan een defect in de electrische ge leiding. De bewoners van de afgebran de boerderijen zijn bij andere ingezete nen liefderijk ondergebracht. wereldkampioen zwaargewicht bokser Joe Louis en zijn tegenstander Joe Waloott. Mr. L. A. Donker, voorzitter der parlementaire enquete-commissie, sprak gisteravond voor de radio een' rede uit, waarin hjj o.m. mededeel de, dat de verhoren over zes van de vijftien in het enquetebesluit ge noemde onderwerpen, die onder zocht moeten worden, omstreeks September beëindigd zullen zijn. Deze zes onderwerpen zijn: de wis seling van het opperbevel in Februari 1940 alsmede de oorlog in de Meidagen van 1940, het vertrek van de regering naar Londen, de opvattingen over de voortzetting van de oorlog, het aftre den van jhr. de Geer, de terugkeer van de heer De Geer naar Nederland en de gevoerde financiële en economi sche politiek. De vele dringende beroepen op de enquete-commissie om ook een onder zoek in te stellen naar de verantwoor delijkheid inzake het „England Spiel", zijn, hoe begrijpelijk zij ook zijn, eigen lijk overbodig. Het heeft van de aan vang af reeds in de bedoeling gelegen, dat de enquêtecommissie ook deze zaak zou onderzoeken. Het is een van de onderdelen van haar opdracht. De enquêtecommissie bestaat uit leden van verschillende politieke richting en al deze leden zijn door' drongen van de noodzakelijkheid dat deze zaak moet worden opgehelderd. De verantwoordelijkheid voor het feit. dat zovele moedige strijders voor de herwinning van onze vrijheid daarbij of tengevolge daarvan zijn omgeko men, moet worden vastgesteld. Met de verhoren over deze zaak is reeds een aanvang gemaakt. Binnenkort zullen ook verschillende Duitsers, die zich met dit sinistere spel hebben bezig gehouden, zoals Schreieder en Giskes, worden verhoord. Men kan er zich dus van verzekerd houden, dat de com missie al het mogelijke zal doen om in dit opzicht klaarheid te verschaf fen. Zij beschikt over grote bevoegd heden. De getuigen zijn verplicht voor haar te verschijnen en moeten hun verklaringen onder ede afleggen. Al leen: men moet zijn ongeduld nog even traohten la bedwingen. p|ET is niet onze gewoonte twee ach tereenvolgende malen in deze kolom aandacht te schenken aan hetzelfde on derwerp, doch de snelle loop der ge beurtenissen rondom het Duitse pro bleem doet ons voor ditmaal van die gewoonte afwijken. In het nummer van Woensdag j.l. schreven wij, dat een herstel van de Duitse eenheid verder weg staat dan ooit. Door de jongste stappen van de Russen bij monde van Sokolofsky is deze eenheid nu zeker binnen lange tijd geheel van de baan. Duitsland bestaat nu uit twee delen. Het Westen, dat spoedig een eigen rege ring zal krijgen en het Oosten, dat wel licht op het moment, waarop ge de krant in handen krijgt door de Russen tot een aparte staat is uitgeroepen met als hoofdstad Leipzig en als regering. Moskou heeft de geldzuivering als „directe" aanleiding bij de horens gevat om de tweespalt tussen de bezettende machten van Duitsland groter dan ooit te maken. Immers deze zaak sprak het meest tot het gevoel van de brede massa. Het ging meer dan iets anders iedereen aan. Weer begon het met di verse maatregelen, kleine plagerijen en dwarsbomerij in het eiland Berlijn. Zij blokkeerden het verkeer met het Wes ten en werpen nu ook enkele belemme ringen op inzake de voedselvoorziening. Dit alles om chaos te scheppen en de bevolking van Berlijn tot wanhoop te drijven met als zondebok de Westelijke bezetters. Dat deed de Amerikaanse autoriteiten te Berlijn een beroep doen op de bevolking om geen gehoor te ver lenen aan „de paniekzaaiers", die ge vormd worden door misdadige krach ten". Tenslotte heeft thans de Russische bevelhebber Sokolofsky een proclama tie uitgevaardigd, waarin hij verklaart, dat het Gealliëerde Bestuursbureau in alle opzichten heeft opgehouden te be staan. Scherp geschut dus. Voorts lan ceert hij een reeks beschuldigingen met als clou, dat de Westelijke bezet ters Berlijn zouden wensen te vernieti gen. Jammer voor hem, dat de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk deze woorden doorzien. En -de conferentie te War schau en de actie-Berlijn en de zo in het oog bijkomstige zaken in dit kader hebben slechts één doel: uitbreiding van het Sovjetgezag. Elk middel, hoe onwettig ook, heiligt dit doel. Daarom wordt overal, waar de ande ren proberen een oplossing te vinden dooi de Sovjetafgevaardigde „neen" verkocht. Dat gebeurde in de Veilig heidsraad, in de commissie voor de controle op de atoomenergie, in de com missie voor de rechten van de mens, bij de besprekingen over Oostenrijk en dat deed de Londense Conferentie over het Duitse vredesverdrag mislukken. De anderen besloten toen huns weegs te gaan zonder de deur voor overleg te sluiten. Juist Moskou verbreedde de kloof en geeft nu de schuld aan do an der. Nogmaals de Westelijke machten zijn niet blind meer. Zij hebben de les van Hitier en de Mikado goed geleerd en laten zich niet opnieuw, door wie dan ook, in de luren leggen. Zij zullen de eenheid bewaren.en versterken. En dat is het lichtende punt in deze weer sombere situatie. AD INTERIM. Op de weg AssenRolde is de voor ste rijde*- van een colonne militaire mo torrijders in een bocht van de weg tegen een boom gereden. De militairen, die hem volgden, een luitenant, drie in structeurs en vier soldaten die rijles kregen, konden niet zo snel remmen en kwamen bovenop hun onfortuinlijke collega terecht. De botsing had tot ge volg, dat de voorste rijder, de twintig jarige soldaat A. van Pol uit Diever, met zeer ernstige verwondingen naar het militaire hospitaal te Assen moest worden vervoerd, waar hij in de loop van de dag is overleden. De overige militairen kregen lichte verwondingen. In de derde ronde van het heren enkelspel won Van Swol met 86, 16, 63, 61 van Nath (India). In de eerste ronde van het gemengd dubbelspel wonnen Nichols en mevr. Passingham (Eng.) met 62, 62 van Grandet (Fr.) en mej. Rollin Couquer- que (Ned.) Van Meegeren en mevrouw LubbersFischer (Ned.) versloegen met 63, 63 Mc Cabe en mej. Brenner (Ierland) In de tweede ronde sloegen Jacques Brugnon (Fr.) en mevr. Blaisse—Ter- windt (Ned.) met 6—3, 64 David en mevr. Glover (Eng.) Weersverwachting, geldig tot he denavond: DROOG WEER. Overdrijvende wolkenbanken. Droog weer. Langs de Waddenzee tijdelijk vrij krachtige wind tus sen West en Noord. Weinig ver andering in temperatuur. (I

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1