„NEW L0( P.0.A.n.v. Payglop LEVEN DER SUIKERZIEKEN IN NORMALE BANEN Reynolds Flyer Druk bezoek van overal Stad en Omgeving Moderne opvattingen over diëet Uiteenzettingen van deskundigen Werk, dat bekeken kan worden Hervormde jeugdraad Voetbal in dienst der mensheid Burgerlijke Stand De Tripleden gaan uit Heiloo. De nieuwe kleuterschool Heer-Hagotoaard. De bond zonder naam Burgerlijke Stand Hensbroek. Schermerhorn DE KAASMARKT Tragisch ongeval te Blokker Incidenten op Java St. Pancras. Langedijh. Broek op Langendijk. Egmond aan Zee. Bridgeclub „De Egmonden'' Omroeper boekt succes Noordscharwoade. De Brandweer ln actie Crq&at n/jzts (rw&n. CALVÉs PRINSELIJK GEZIN OF TERSCHELLING Gisteravond werd in de aula van het Murmelliusgymnasium een lezing gehouden, speciaal voor suikerzieken en voor him verzorg (st)ers. De zaal was voor het grootste gedeelte gevuld, toen als eerste spreker dr. J. v. d. Minne het woord nam over het onderwerp: „Wat is suiker ziekte en welke behandeling verlangt ze in de practyk?" Spr. zeide, dat het doel van deze lezing en de daarop te volgen cursus is, aan te tonen, dat een diabeticus een normaal leven kan lelden en dat zijn dieet zeer gevarieerd kan zijn om hem zodoende het leven aangenamer te maken. Uit haar inleiding bleek, dat het thans mogelijk is voor diabetici een zeer gevarieerd dieet te houden. Daar bij zijn de hulpmiddelen de voedings tabel en de equivalentenlijst. Hierbij moet echter niet uit het oog worden verloren, dat ieder dieet persoonlijk is en dus verschillend. Uit de voe dingstabel, aldus mej. Ten Haaf, blijkt, dat een patiënt alles mag eten, be halve een paar voedingsmiddelen, die misschien enkele procenten van het totaal uitmaken. De enige beperking is overigens de hoeveelheid. Over dit onderwerp zal een cursus worden gehouden in de Huishoud school alhier, omvattende vier lessen elk van twee uur. De eerste les volgt op Dinsdag 1 September a.s. Men ontvangt daar niet alleen voorlich ting, doch ook de voedingstabel ter oriëntatie. Gezien het feit, dat ons land 40 k 50.000 diabetici telt (een der hoogste aantallen) zal deze cursus, die ook in tal van andere plaatsen wordt geor ganiseerd, niet nalaten groot nut af te werpen en de patiënten het leven aangenamer te maken. De avond werd besloten met een op wekking aan alle patiënten, het werk van de Ned. Ver. tot Behartiging van belangen der suikerziekten (N.V.S.) te steunen. 0 0 (Ontleend aan onze advertentie kolommen). BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Springtime in the Rockies, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: De vrouw van mijnheer, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De zwarte zwaan, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 20 graden Celsius. Pesie's bad 20 graden Celsius. Ons lichaam verricht energie, al dus spr., evenals in een motor het geval is. Daartoe is brandstof no dig, die wij in de vorm van voedsel tot ons nemen. De vorm waarin de energie zich openbaart is spier arbeid, het op temperatuur houden van het lichaam, de groei en de aan vulling van „slijtage". De gebruikte eenheid is de calorfe. Ons voedsel nu bevat drie soorten brandstof, n.l. koolhydraten, waarvan één gram verbrand vier calorieën oplevert (suiker en zetmeel. Zetmeel wordt in het lichaam ook omgezet In sui ker). Veel koolhydraten bevatten brood, aardappelen, erwten en bo nen e.d. Vervolgens eiwitten. Eén gram verbrande eiwitten levert eveneens vier calorieën (vis, vlees, ei, kaas) en ten slotte vetten. Eén gram vetten levert negen calorieën (boter, rundvet, spek, olie). Men zou dus de koolhydraten en de eiwitten kunnen vergelijken met hout en turf en de vetten met anthraciet. Bovendien zijn er nog enkele onmis bare stoffen, n.l. zouten, vitaminen en water, die wel geen calorieën leveren, maar waar het lichaam toch niet bui ten kan. Een normaal mens heeft nodig per kg. lichaamsgewicht 35 calorieën per etmaal. Zodat iemand, die 70 kg. weegt 2450 calorieën nodig heeft. Hij kan daarmee normaal werken, zonder te vermageren of dikker te worden. Wie moet vermageren, krijgt een dieet en gaat dan eigen vet verbranden, om de nodige cal. op te leveren. WAT IS SUIKERZIEKTE? Suikerziekte, aldus dr. v. d. Minne, is een ziekte van de alvleesklier, die de insuline afscheidt en in dit geval te weinig geeft. Daardoor verbrandt de suiker onvoldoende en hoopt zich op in het bloed. De verschijnselen zijn dan: moeheid, vermagering, honger, dorst en veel urineren. Aan de ziekte zijn gevaren verbonden, die behande ling door de arts en contröle eisen, n.l. een verhoogde neiging tot infec tie, steenpuisten. Het lichaam gaat andere brandstof zoeken en neemt vetten, maar ook die verbranden niet voldoende en laten vergiftige afbraak- stoffen achter (aceton in de urine). Dan kan snel ingrijpen nodig zijn, om het gevreesde coma te voorkomen Een volgend gevaar is een verhoog de neiging tot aderverkalking, waar door lichaamsdelen kunnen afsterven en geamputeerd zouden moeten wor den. Het is daarom zaak op kleine wondjes te letten. DE BEHANDELING. De behandeling bestaat in de eerste plaats in de beperking der koolhydra ten. In lichte gevallen door het1 schrappen van de suiker en alles, waarin die voorkomt, als likeur, jam, stroop, honing, bonbons, chocolade, gebakjes. Blijft er dan nog suiker in de urine, dan moet worden overge gaan tot een zgn. afgewogen dieet. Dit is gebaseerd op nauwkeurige be rekeningen. Een normaal mens heeft nodig 1 gram eiwit per kg. gewicht, in ons geval dus 70 gram, die opleve ren 280 cal. Hij mag niet meer heb ben dan 150 gram vet per dag (co ma), zijnde 150 x 9 1350 cal. De resterende hoeveelheid cal. moeten geleverd worden door de koolhydraten, n.l. door 205 gram. Het is nodig, dit dieet in het begin dagelijks af te we gen, tot men voldoende ervaring heeft, om met één keer per week te vol staan. Heeft dit dieet nog geen suc ces, dan blijft het enige goede mid del over, n.l. insuline-insjecties. Hoe veel en wanneer staat daarbij alleen ter beoordeling van de arts, omdat er verschillende soorten insuline bestaan (protamine-zink-insuline, di-insuline Bij een te groot gebruik van insuline kan zich het verschijnsel voordoen, dat de patiënt de indruk maakt, dron ken te zijn. Een klontje suiker of een stukje brood helpen dan. Tot slot van zijn rede beantwoordde dr. v. d. Minne een groot aantal vra gen. GEVARIEERD DIEET. Mej. D. J. ten Haaf, hoofd-diëtiste van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad, sprak vervolgens over „Wat kunnen en mogen suikerziekten eten?" Donderdagmiddag werd op de bo venverdieping van de school voor buitengewoon lager onderwijs 'n ten toonstelling gehouden van werkstuk ken door de 102 leerlingen vervaar digd. Door de meisjes is veel practisch werk gemaakt, wat tenvolle het be kijken waard was. Ook de jongens hebben zich uitstekend geweerd, ge- ten welke de expositie sierden, zien de vernuftig uitgevoerde objec- Een ding is voor de school jammer en dat is het gebrek aan materialen, zoals biezen en pitriet. De tentoonstelling trok veel pu bliek. Onderwijzend personeel van andere scholen gaf o.m. door 'n bezoek blijk van belangstelling voor dit zo nuttige onderwijs, waar de met verstandelijke gaven minder bedeelden toch worden gevormd tot mensen, die in de maat schappij straks niet met verkeerde handen komen te staan. Zij, die zich met ingau^ van 1 JULI voor ten minste drie maanden op deze COURANT abonneren, ontvangen de tot die datum verschijnende nummers GRATIS. BEGIN JULI KOMT DE Let op de Etalage De jeugddienst van a.s Zondag 27 Juni zal ditmaal een I.K.O.R.-dienst zijn, d.w.z. dat deze dienst door be middeling van de I.K.O.R. per radio zal worden uitgezonden. Voorganger in deze dienst zal zijn, de zeer bekende Jeugd-Predikant uit Amsterdam, Ds H H. A. Visser. Twee voorgaande diensten voor de Jeugd werden reeds uitgezonden, terwijl de ze dienst de laatste zal zijn van 'n se rie van drie. Het onderwerp is dit maal „De Jeugd wil VISIE". Ds. Visser is speciaal belast met het Jeugdwerk. De dienst zal ditmaal aanvangen om 5 uur n.m., terwijl er van 4 uur 30 tot 5 uur een zangdienst zal wor den gehouden. Wij doen een ernstig beroep op al le Jongeren; Kerkelijk zowel als Bui tenkerkelijk om deze belangrijke dienst bij te wonen, Een Alcmaria-combinatie speelt Zaterdagavond een wedstrijd tegen D.T.S. uit Langedijk en op dezelfde tijd ontmoet B.S.V. in Bergen de 2e klasser O.S.V. Ondanks het feit, dat de belang stelling voor het voetbal wel enigs zins tanende is en deze wedstrijden bovendien vriendschappelijk zijn, kun nen wij ze warm in de publieke be langstelling aanbevelen. De wedstrijd op het Sportpark wordt namelijk ten bate van de Niwin gespeeld, terwijl B.S.V. en O.S.V. geld bij elkaar gaan trappen voor de U.N.A.C. GEBOREN: Nieolaas J.. zoon van N. P. Bijl en C. de Moei. Bert, zoon van H. van Urk en G. Kooij. Dirk P., zoon van D. J. Saai en C. W. Vrije. Anna L., dochter van H. Schmidt en G. Winkel. ONDERTROUWD: Wigle Visser en Jacoba M. Meijer. Johannes F. M. Bosma en Elisabeth M. Karskens. Benjamin Cretier en Maartje Stam. Leendert A. Hoïjtink en Aaltje S. van der Meulen. GEHUWD: Johannes Baars en Ca- tharina Kruijer. Johannes F. Wor tel en Cornelia M. Mol. FieterBlok en Johanna Elings. EXAMENS HANDENARBEID. Voor het examen Handenarbeid slaagden aan de Rijkskweekschool te Alkmaar de dames: A. Bak te Krom menie; A. van den Beidt te Alkmaar; A. Blankers 't Hooft te Alkmaar; G. Dirkmaat te Broek op Langendijk; A. Laan te Abbekerk; G. H. A. J. de Lange te Bergen; N. Lugthart te Oudorp; T. Smit te Opperdoes; S. E. M. Verberne te Den Helder; F. A. de Vries te Alkmaar en J. Woelders te Schermerhorn en de heren: H. Dul- lemond te Noord-Scharwoude; A. En ge) te Kolhorn; K. de Geus te Koe dijk; J. Hottentot te Oosthuizen; W. Koelemaij te Beemster; A. Watertor te Oudesluis en E. Wilhelm te Lim- men. DIERENBESCHERMING Ter beschikking een jong zwart hondje, teef plm. 8 weken oud en een bruine dobberman pincher, plm. 4 jaar oud, reu zeer lief karakter en raszuiver. Deze dieren worden gedood indien geen liefhebbers zich melden. Ter beschikking enige jonge poes jes. Er is een te veel aan honden en katten. Ter voorkoming van veel leed wordt in 't belang van deze dieren verzocht bij de geboorte maatregelen te nemen. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. Als het weer uitstekend is, het rij dend materiaal in orde, een ervaren chauffeur achter het stuur, de leden der reisvereniging „De Trip" te Oudorp (Ooievaarsnest) in de beste stemming, wat wil men dan meer verlangen om een jaarlijks uitstapje te doen slagen? Ditmaal trok men via Amsterdam de Veluwe in, met als eerste pleisterplaats Bunschoten. Daar werd de koffie ge bruikt in café „De Jonge Korporaal". Door bossen en heide op Barneveld en Putten aan, waar de lunch al klaar stond in Pension Boschzicht". Op de Woeste Hoeve aan, om deze plaats, bekend om het geval „Rauter", eens van nabij te zien, dan even naai de ondergrondse verblijfplaats van Seyss Inquart. in de Loolaan welke zeer interessant was. Vervolgens ging men verpozing zoe ken in de bekende uitspanning met de Juliana uitkijktoren, waar jong en oud zich amuseert in de autobaan of in het varen met de bootjes en de nog zo vele attracties. Voorts ging het naar Lun- teren alwaar in hotel „De Pelikaan" werd gedineerd. Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Zo dacht ook het be stuur en dus werd de terugtocht (nu over Utrecht) aanvaard, met de Dom stad als laatste pleisterplaats. In café 't Kalfje bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. Te half één arriveerde 't gezelschap weer op de plaats van ver trek. Voor het bestuur en hen die heb ben medegewerkt tot het doen slagen van deze dag moet het wel een grote voldoening wezen hierop terug te zien. t SPREEKUUR SECRETARIS VAN DE SOCIALE RAAD, DISTRICTS ARMENRAAD. Door afwezigheid van de Secreta ris van de Sociale Raad, Districts- Armenraad, te Alkmaar, zullen diens spreekuren op de le en 2e Woensdag en le en 2e Vrijdag in Juli niet worden gehouden. DE SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN Wij vestigen er de aandacht op, dat de schoolzwemwedstrijden, die mor genmiddag zullen worden gehouden, plaats vinden in het Zomerbad, en niet, zoals wij meldden in de Over dekte. SPREEKUUR WETHOUDER. De wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting zal, in plaats van 's morgens, op Dinsdag 29 Juni a.s. van 14 tot 15 uur spreekuur houden ten stadhuize. ij Allen kennen we in Heiloo het mooie, stijlvolle en smaakvol inge richte kleuterschooltje, dat gebouwd is onder de eminente leiding van onze gemeente-opzichter, de heer Torken. Het was jammer, dat toen enkele maanden geleden de eerste resultaten van de exploitatie van dit schooltje bekend werden, de uitkomsten, door verschillende oorzaken niet van die aard waren, dat men ze rooskleurig kon noemen. Maar de Commissie van Toezicht en het bestuur van de Kleu terschool hebben deze week verga derd en hebben de zaak nog eens energiek aangepakt. Allereerst heeft men een nieuwe voorzitter gekozen ln plaats van de heer Vennik die be dankt had wegens ziekte waar voor gekozen werd de heer P. 't Hart. Het plan is daarna gemaakt loten- verkoop te houden, die k ƒ1.per lot verkrijgbaar worden gesteld Een pracht collectie prijzen is daarvoor beschikbaar. t.w. radio-gramofoon, wasdroogmachine, rijwiel enz. enz. Deze loterij moet slagen, want dit prachtige schooltje, dat in een zeer grote behoefte voorziet, is het dubbel en dwars waard. Verder hoopt het bestuur en wij hopen dit eveneens en sporen U daartoe zelfs aan dat velen zich alsnog als contribuant zul len opgeven. Wanneer U twijfelt of uw geld goed besteed is, als U voor dit sympathieke doel iets zoudt wil len offeren, zouden wij U willen aan raden: spreekt eens met het bestuur van de Kleuterschool of gaat U eens kijken naar het prachtige fröbelon derwijs, dat in dit schooltje door mej. Rap wordt gegeven. Donderdagavond was pater H. de Greve, de gast van de afdeling van de „Bond zonder Naam", van welke ge legenheid de heer De Greve gebruik maakte in de zaal van de heer Hei ligenberg een propagandistische rede voor die Bond uit te spreken. Hijvul- des de avond met twee spreekbeurten om 7 uur en te 9 uur 30. Beide keren was de grote zaal geheel gevuld en de spreker had een zeer aandachtig ge hoor. Treffende voorbeelden werden de toehoorders vgorgehouden en uitge beeld. Even fulmineerde de pater te gen het communisme in zijn oog het grote kwaad, evenwel aanvoelend, dat vele oorzaken het communisme in de kaart spelen. Voor alle aanwezigen een rede, die een diepe indruk nalaat, de gewetens wakker schudt, de mensen opwekt zo veel mogelijk het goede te bevorderen, het slechte en het kwade te vermijden. Geboren: Petrus M„ z. van J. Groenveld en C. Plak. Ignatius C. M„ z. van F. J. Lubbers en H. G. van Braak. Cornelia A„ d. van N. Groot en H. Duits. Anna C. M„ d. van J. Tamis en D. Boots. Jacobus M., z. van A Breed en G. A. Berepoot. Theodorus M„ z. van J. Kuiper en C. J. Quant. Petrus A. H., z. van J. A. A. 't Hoen en H. D. J. E. Bierman. Fran- ciscus J. M., z. van W. F. van der Meer en M. H. P. Vollering. Jacob C„ z. van A. de Wit en A. A. Dekker. Bar bara A. M„ d. van J. L. Ranzijn en M. Druyven. Lucia M„ d. van J. Schot ten en M. van Kleef. Catharina W. M., d. van D. Jongkind en A. Dekker. Adrianus P. M„ z. van Th. Koppes en A. C. van Heiningen. Gerardus N. P.. z. van P. M. Snoek en M. C. Bruin. Ondertrouwd: A. J. Weerkamp, Heukelum en C. de Krijger. Getrouwd: N. J. Kramer, Lange dijk en A. Bot. J. Vries, Barsinger- horn en J. A. Beemsterboer. G. C. Bontekoning, Sijbecarspel en B. Kuiper. L. H. Kamp en C. G. de Moei. P. M. Meijer, Akersloot en P. G. van Stipriaan. Overleden: A. C. M. Tamis, 2 da gen, d. van J. Tamis en D. Boots. A. P. Ottenbros, 2 maanden, z. van Th. Ot- tenbros en M. J. Schilder. J. Bakker, 69 jaar; wedr van A. Mulder. AANRIJDING. Donderdagmiddag te ruim drie uur bad een aanrijding plaats op de Mid denweg ter hoogte van de garage Groot. De heer P. Beers reed met een duorijder van huis, naar de garage om benzine te laden en stak bij het over steken van de weg de hand uit. Een snel naderende auto, weUicht te laat het oversteken bemerkend raakte het spatbord van de motorfiets. Beide rij ders werden van de motor geslingerd en bekwamen min of meer ernstige beenwonden. Proces-verbaal werd op gemaakt. EXAMEN. De heer C. N. P. van Leeuwen is gisteren aan de Bisschoppelijke Kweek school te Beverwijk geslaagd voor de acte 1. o. COLLECTE RECLASSERING Naar men ons mededeelde, bedroeg de opbrengst der collecte, welke ten bate van de Reclassering werd gehou den, in deze gemeente een bedrag van 57,03. PLATTELANDSVROUWEN. Dezer dagen hielden de Plattelands vrouwen weer een bijeenkomst ln de zaal Kossen, onder leiding van de voorzitster mevrouw de BoerPool man. Na het lezen der notulen werden enige huishoudelijke punten bespro ken. De uitnodiging van Aartswoud werd door een 15-tal dames aangeno men. Inmiddels was de spreekster van deze avond, zuster Leegwater, inspec- trice van het Witte Kruis, gearriveerd. Met aandacht werd er geluisterd naar een causerie over Volksgezondheid en wat hier verder mee in verband staat. Tegen 11 uur dankte mevrouw de Boer voor de aangename wijze waar op dit alles werd verteld, en ging men voldaan huiswaarts. OUDEN VAN DAGEN GAAN OP REIS. Hoewel er enkele bezwaren aan de dag traden, in het bizonder met be trekking tot de financiering, heeft het bestuur van de afd. Hensbroek-Obdam van de Bond voor Staatspensionnering toch besloten om ook dit jaar weer een reisje voor de ouden van dagen te or ganiseren. Om ook hen die niets of weinig kun nen bijdragen in de gelegenheid te stel len dit reisje mede te maken, zal aan de gemeentenaren een lijst worden aan geboden. Het bestuur hoopt dat de re sultaten voldoende zullen zijn om het gang te doen vinden. De Kaasmarkt vertoonde heden morgen een levendig en opgewekt beeld, dat gunstig afstak bij de vori ge week. De warme zon, die na da genlang guur weer eindelijk weer liet voelen, dat de langste dag al weer achter ons ligt, was daar niet vreemd aan. De aanvoer was niet groter dan de vorige week, doch er waren zeker méér bezoekers, die in dichte drommen om de kaasstapels stonden. Steeds opnieuw doet zich het bezwaar voelen van de late aan voer, waardoor het publiek al zo dicht opeengepakt staat, dat de sta pels kaas op een betrekkelijk kleine ruimte bijeen gezet worden. De markt had vanmorgen een pri meur. Een primeur, die overigens met de eigenlijke kaasmarkt niets te maken had, maar die toch te belangrijk is, om niet genoemd te worden. Op één der voordeligste punten van het grote plein, n.l. vlak voor de Bathbrug JUBILEUMSPELDJE doet zijn intrede stond voor het eerst het kraampje, waar de jubileumspeldjes werden ver kocht. Voor die verkoop heeft men een ori ginele manier bedacht. Het zijn gee» meisjes, die (zoals gebruikelijk) met het ere-metaal lopen, doch het perso neel van het Victory-Hotel heeft zich daarmee belast. Daar lopen een goedgegaloneerde portier, deftig zwart, gerokte obers, een kok in witte jas, met geruite pan talon en hoog-gemutst. „Tot eind Augustus draagt iedereen het jubileum speldje" staat in sierlijke letters boven het tentje en de stem uit de luidspre ker adviseert van tijd tot tijd tot ko pen. Een sympathieke actie, op een aantrekkelijke wijze gebrach. Een pri meur voor Alkmaar! Er waren weer bezoekers uit vele delen van het land, schoolkinderen uit Bussum, een reisgezelschap uit Rot terdam, en ook buitenlanders van heinde en verre. O.a. zagen wij een aantal officieren uit Curasao. Spraken wij vorige week van de trip, die vanaf de kaasmarkt kan worden gemaakt naar de Wieringermeer, vandaag is al weer een nieuwe ingelast, n.l. naar Schoorl en Groet-Camperduin, welke autotocht ongeveer twee uur in be slag neemt. De rondvaart, die het op de overige Ongecorrigeerd De 22-jarige zoon van de expediteur A. Oud reed gistermorgen zijn auto achteruit het erf af en bemerkte niet, dat zijn 2-jarig zoontje Dik onder één van de achterwielen geraakte en dode lijk gewond werd. De bestuurder had aan het vreselijk ongeluk geen schuld. Uit betrouwbare bron, die niet ge noemd wenst te worden, verneemt Aneta heden, dat vijf Nederlandse mi litairen zijn gesneuveld in Tasikmalaja, toen kort geleden een Nederlandse pa trouille in een hinderlaag viel bij het plaatsje Tjiali. Uit Oost-Java wordt een beschieting gemeld, namelijk bij de havenplaats Probolinggo; daar werd een jeep be schoten, waarbij een Nederlandse mi litair en een politie-agent gedood wer den. VICE-COMMANDANT VAN IRGOEN GEARRESTEERD. Men verneemt dat de vice-comman- dant van de Irgoen, Itzhak Meridor die onlangs uit een Brits interneringskamp in Kenia is ontsnapt, door de politie van Israël is aangehouden. VRONE-NIEUWS. Zaterdagavond 26 Juni a.s. speelt Vrone 1 de laatste thuiswedstrijd om de Zuurkoolbeker. Deze keer gaat de strijd tussen Vrone 1 en LSW 1. We verwachten een zeer spannende strijd, waarin beide partijen niets zullen toe geven. Naar wij vernemen zal Vrone met enige invallers moeten uitkomen en er zal zeer hard gewerkt moeten worden om de punten thuis te hou den. De wedstrijd begint om half acht en na afloop blijven de spelers nog even gezamenlijk bijeen. Voor onze jongens in Indië speelde Dinsdagavond „Ons Aller Belang" te gen de Houtzagers uit Alkmaar. Er werd vrij goed voetbal te zien gege ven doch het was zeer jammer dat het spel zo slecht te volgen was, gezien de bonte mengeling van sportkleding en het is te hopen dat in het vervolg meer in gelijke sportkleding gespeeld wordt. Wellicht wordt dan ook de pu blieke belangstelling groter ten voor dele van onze jongens in de Oost. dagen niet zo druk heeft, genoot veel belangstelling. Deze tocht biedt dan ook veel aantrekkelijks, maar het v/eer moet willen meewerken. Beiaardier v. d. Veen liet zijn caril lonklanken buitelen over het plein en aan de overzijde van het water zag het zwart van de kijkers, die omhoog tuurden naar de ruitertjes Nog zijn de vacanties niet begon nen, maar als het volgende maand éénmaal zover is, zal de drukte nog toenemen, en wij durven een seizoen voorspellen, dat voor dat van ver leden jaar niet zal onderdoen. DE AANVOER. De aanvoer bedroeg 41.000 kg, verdeeld over 12 stapels fabrleks- kaas en 9 stapels boerenkaas, tegen een notering ran resp. 79 en 78.50 per 50 kg. MEDISCHE DIENST. De Medische dienst voor Langedijk en St. Pancras wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. Wilmink te Zuidscharwoud», telefoon K 2260-488. UITSTAPJE NAAR AMSTERDAM. De Ned. Herv. Dameskransen maak ten Donderdag hun jaarlijkse uitstap je. Met een bus vertrok het ongeveer 50 leden tellende gezelschap naar Am sterdam. Eerst maakten de dames een rondvaart door de stad en door de havens. Na afloop werd de inwendige mens versterkt. Des middags werd de toht voortgezet en bracht het gezel schap een bezoek aan Valkeveen. Daar waagden de dames zich aan bootjeva ren en op de schommel. Des avonds arriveerde het gezelschap weer aan de Langedijk, zeer voldaan over de dag, die door het mooie weer zeer begun stigd werd. BEROEPEN Ds. Bijlsma te Broek op Langendijk is beroepen tot predikant te Rinsuma- geest. UITSLAG ONDERLINGE BRIDGE DRIVE. A-groep: 1. Gebr. v. d. Molen 50,5; 2. HopmanDe Goede 48,5; 3. Hopman —Ruiter 43,5; 4. Fam. Zwaan 41.5; 5. Hopman—Modder 40,5; 6. Gebr. Dek ker 37,5; 7. Hartgrink—Scholten 37,5; 8. Karels-Kleij 36,5. B-groep: 1. HopmanVerver 30,5; 2. Hopman—Gouda 30; 3. Fam. Smit 26,5; 4. DekkerSmit 26,5; 5. mevr. DekkerApeldoorn 22,5; 6. Admiraal de Raadt 19; 7. Jonker-Groen 13. Egmond aan Zee behoort tot de wei nige gemeenten, die nog in het bezit zijn van een omroeper. Met zijn glim mend koperen bekken wandelt hij door Egmonds straten en stegen. Voor afgegaan door enige slagen, waarvan het rhythme weldra bij de inwoners be kend is, roept hij wat er te roepen is. Ramen en deuren gaan open, om toch .maar vooral geen woord te missen. Vooral zij, die iets verloren hebben wenden zich nog al eens tot de om roeper en een uur lang klinkt er door het dorp: Er is verloren.enz. In de afgelopen week had de om roeper- het druk, want zijn roepstem j klonk nog al eens -'oor het dorp en.... met succes. Verschillende voorwerpen, met een gezamenlijke waarde van 200 gulden zijn weer in het bezit van de eigenaar gekomen. Woensdag kreeg een automobilist panne op de Nieuwe weg. Toen hij deze trachtte te herstellen, vloog de wagen ln brand. De brandweer kwam eraan te pas, die kort en bondig de auto in de sloot reed. Later werd het i vehikel door een kraanwagen op het j droge gebracht. De schade was niet onbeduidend. De oorzaak moet in kort sluiting worden gezocht. Dior creëert de ene w na de andere Er loopt een jnffrouw voorbij m een beige pakje, een bUJartgroei tas, even biljartgroene schoenen handschoenen, en een beige hoed a een wagenwiel met langs de rai duizend deinende veertjes. De jn frouw heeft een middeltje als ei mier, de gang van een ree en all bij elkaar doet zij ons ons glass, druivensap vergeten en onze gerui rok verachten. De juffrouw is zo u een der laatste afleveringen vi Vogue de Champs Elysées gestapt, demonstreert wat 'n Parlslenne ka doen met de new look en wat ee niet-Parisienne vooral moet laten. Wij houden vooral van die Parisiei nes voor wie de thee in de Ritz te dui is en een model van Lanvin onbereB baar. We houden van de studentjes, di met boeken en tassen langs de linke Seine-oever slenteren, van de winke meisjes die vóór negenen de Plac Vendöme op een holletje overstekei van de voorbijsnellende vrouwen, di na kantoortijd haastig huiswaarts gaai Zij zijn Parijs. Er is er geen onder he die de new-look in optima forma zo kunnen betalen. Ze hebben allen lar gere rokken o veel langere rokke PUDDING gig CUSTARD.MAIZSNA CP 10-OJ7 Beatrix en Irene kamperen ei Met het prinselijk jacht de „Pie' Hein" zijn gistermorgen om 9 uur Ir de haven van West-Terschellinf H.K.H. de Prinses-regentes Juliana Z.K.H. Prins Bemhard en tot verras sing van een ieder ook het jongste prinsesje Marijke aangekomen. Deze laatste is echter onder goede hoede aan boord van het jacht gebleven terwijl haar vader en moeder zich per auto naar het kamp „De Wier- schuur" by Oosterend begaven, al waar de twee andere prinsesje teza men met de overige leerlingen van de school van Kees Boeke op het ogen blik op vacantie zijn. Daar zagen de prinsesjes Beatrix en Irene (Margriet is de enige van het prinselijk gezin, die zich niet op Terschelling bevind) t voor het eersl sedert enige dagen hun ouders terug. Met grote blijdschap stapten zij korte tijd later in de gereedstaande taxi en "«den met ue prins en de Drinses cerug naar West-Terschelling om •tven de baby van het gezin te be groeten. De tocht naar de haven werd ech ter niet zonder onderbreking ge maakt. Onverwacht hield de wagen stil voor de vuurtoren „Brandaris", v/a.ar de prins filmopnamen maaku Van zijn familie voor de hoge toren. Voort het eerst kreeg gister Ter- schelling's bevolking gelegenheid het Prinselijk gezin van nabij toe te juichen en het haar aanhankelijkheid en liefde voor het koningshuis te tonen. Een half uur later keerden Bes- tri> en Irene per auto terug naar net kamp bij Oosterend, terwijl prins Bernhard en prinses Juliana zich op de Piet Hein aan tafel zetten voor het nuttigen van de lunch. 88) „Nu ja, ik weet natuurlijk niet of i: ste maanden bij meneer Lagerman ei kerel." „En dat vertelt ie ons jandorie r „Waarom heb je niet „Omdat ik nog nooit verband tusse; commissaris. Ik wist toen in Arnhem was. Er is hier later wei over een dol immers dood en „Nouen?" „Ja, ik heb natuurlijk helemaal niel nog kon leven, maar nu meneer Corne en meneer Dupois De hoofdinspecteur knikte.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2