Velocette en Norton op ereplaatsen in de T.T, 1 Faanhof Nederlands Baankampioen over 50 K.M. Dick Renooy wint de 125c.c. klasse Draverijen te Alkmaar Overweldigende belangstelling DE ZWARTE NOOT en Jonker Flonker Jac v. Egmond nog steeds een gevaarlijk sprinter PORT I —ALLERLEI J. Metz, damkapioen van Noord-Holland *r ait Hillegers- [ewezen voor lische Spelen, woordigen in mpische zeil- VI, Visser uit Wisselende in buien, hier Aanvankelijk •lijk tot vrij Noord-Weste- ilette had zeer 3et echter nog nbeeld worden ie: BK Har. mstede), dir J van Zeiler uit behoorlijk ge- den we gaarne De ouverture Suppê, had uit kwam er tech- (Zaandam), dir at de operette- te sfeer getrof- waardelijk zeer -illant gespeelde Kossini Tech- lonie", dir Alb Zeller's „Vo nder goede ook ornamelijk het ns wat scherp d'or" van Dei- goed uitgevoerd teid Fanfare: test" (Amster- t gemengde ge- uverlure „Sym- isterd, met zéér gelijke passages re" van Avon racht gespeeld Excelsior" (Zaan- ..Tschaikowsky in zeer fraai de voordracht er gewenst De an Furgeotwerd !are Excelsior, Ru Kaag. e van Handel oerd. Finlandia uitstekend voor en fraai klank uitvoering dan nate kon wor- UITSLAGEN. oor Wilskracht punten 2e prijs; ebroek, 348 pun ,nie St. Michael, 3e' prijs; Ver dam 350 punten armonie Rotter- ijs; Amsterdams rdam, 337 pun- Zaandam, 386 br, Andijk-West Ere-wedstrijden jursdag bekend :r met spanning Zaterdag tege- MUSICUS. namen van die dat Lagerman schreef hem als afhankelijk van n leven van en bben." zijn belangen, ns niet veel te ;r Burger heeft i, dat natuurlijk, ;edeeld, dat zijn ie ook medicus icht, dat Lager- lem daarna wil- nsterdam waren vel eens willen n een telefoon- >rdt vervolgd.) (Van onze speciale verslaggever) VEEL MEER DAN HONDERDDUIZEND motorenthousiasten waren Zater dag naar het Circuit van Drente gekomen om voor de 17e maal getuige te z)Jn van het grootste race-festijn van het vasteland van Europa. De deelne merslijsten vermeldden het puikje van 's werelds beste renners en machines en de verwachtingen waren hoog gespannen voor hevige duels van de Engelse Norton», A.J.S. en Velocettes tegen de oersnelle Italiaanse Gilera's en Guzzi's. Helaas Is het zover niet gekomen. Wel was er na de start van de 500 cc-klasse direct aan de kop een enorm gevecht tussen Bell (Norton) en Masarini (4-cy- linder Gllera), maar na de tweede ronde was de Gilera al uit de running door een valpartljtje, zodat Engeland verder de toon kon aangeven. Ook de 350 cc boette veel van de spanning in, doordat Bell, op het laatste ogenblik door Joe Craig ingezet, niet van start kon komen, zodat van duels tussen deze super-jockey en de Velocette-rijders Bills en Frith geen sprake was. In de klasse der bromvliegen van 125 cc waren de Hollandse verwachtingen hoog gespannen. Onze favoriet Dick Renooy op Eysink was een goede kans hebber, al wist men niet wat de Italianen op Morini met hun schitterende cou reurs In hun mars hadden. Ook de Spanjaarden op Monteza werden gevreesd. Het bleek echter al gauw dat Dick Renooy de zaak bekeken had. Met de re gelmatigheid van een klok liep hij elke ronde een tiental seconden op zijn ge vreesde tegenstander Pagani (Morini) uit en onbedreigd zorgde de Eysink- fabrleksrijder voor een eerste Nederlandse overwinning in een internationale race. Renooy reed de 100 km met een gemiddelde van 98.05 km per uur, een ongelooflijke snelheid voor een motortje van 125 cc inhoud. De Alkmaarder Dupont reed in deze klasse een verstandige race op zijn zelf „opgefokte" en gestroomlijnde J.L.O. en eindigde als zeer goede zesde. De twee Italiaanse M.V.-cracks Clemencich en Leoni startten niet, daar hun motoren niet op tijd waren gearriveerd. Uet was eigen lijk Frith, de winnaar van de T.T. op het eiland Man, die de strijd in de 350 cc-klasse in zijn voordeel had moeten be slissen. Hij lag ge durende de gehele race bijna 20 sec. op zijn Velocette- collega Bills voor. Tijdens de laatste ronde verminderde hij echter aanzien lijk in snelheid, zo dat Bills zijn ach terstand inliep, waarna de twee rijders de laatste 5 km van het circuit naast elkaar afleg den. Het was ten slotte Bills, die in een spannende eindstrijd Frith met precies een lengte sloeg. "Van het duel met de Nortons is wei nig gekomen. Zoals reeds gezegd had constructeur Joe Craig op het laatste moment besloten, de sterkste Norton- rijder Bell ook in deze klasse te laten meerijden. Bell kon echter bij de start zijn machine niet op gang brengen, viel en boekte dientengevolge een achterstand van 31/! minuut. De eerste twee ronden lag hij geheel achteraan, maar gedurende de resterende acht, Wist hij per ronde 4 a 5 tegenstanders te passeren en op deze wijze nog als achtste te eindigen. De andere fabrieksrijder van Norton, Loc- kett, moest de strijd in de tweede ron de staken wegens een gescheurde olie tank. De derde Engelsman, die op Nor ton reed, Beevers. gaf eveneens we gens een machinedefect op. Zo was het alleen Briggs, die de strijd voortzette, maar tegen de snelle Velocettes geen kans maakte. Hij eindigde als derde na dat de Engelsman Frend op AJS, met wie hij een hevig duel uitvocht, in de laatste bocht voor de finish ten val was gekomen. Een bewonderenswaardig goede race reed onze landgenoot Lou van Rijswijk, die in de 5e ronde zelfs op de derde plaats lag en tenslotte als zesde eindig de. Zijn prestatie is des te groter, wan neer men bedenkt, dat hij op zijn 10 jaar oude Velocette dit goede resultaat wist te bereiken te midden van een in ternationaal veld, dat uit de snelste mo torrijders ter wereld bestond. DE 500 C.C. KLASSE. Artie Bell, de eerste fabrieksrijder van de Norton Motor Ltd en winnaar in 1947, heeft in dezelfde klasse op nieuw een magistrale zege behaald. Hij won de westrijd, die ditmaal over 20 ronden (vorig jaar over 18 ronden) met gróte voorsprong op al zijn te genstanders. Van de ruim 40 renners die gestart waren, viel meer dan de helft uit en van de overigen slaagden er slechts 4 in niet een volle ronde van de 16j£ km. door Bell te worden ingelopen. Van een grote strijd tussen de 8 Italianen op de Gilera's en Guzzi's en de Engelse fabrieksmerken is niet veel gekomen, doordat de nieuwe 4 cylin der Gilera, waarop Masserini reed, na een val van deze rijder in de tweede ronde niet meer op toeren kon komen en doordat Lorenzetti op Guzzi, die vervolgens Bell het vuur na aan de schenen legde, in de 7de ronde door rcotorpech moest opgeven. Bell lag toen onbedreigd aan de kop en liep steeds verder op zijn andere tegen standers uit. Het circuit, dat tot op dit moment droog was gebleven werd vrij glad door een aantal regenbuien, die nadien vielen en daardoor zakte de gemiddelde snelheid van 138 km. tot 132 km. per uur en dat laatste werd dan nog uitsluitend door Bell geno teerd. UITSLAGEN 125 C.C.-KLASSE 1. Renooy (Nederland) op Eysink de 99.190 km in 1 uur 0 min. 43.1 sec. (gemiddelde snelheid 98.05 km.). 2. Nello Pagani (Italië) op Morini 1.01.33.1 (gemidd. 96.7 km.). 3. Heine- man (Nederland) op Eysink 1.01.57.7 gem. 96.09 km). 4. Alberti (Italië) op Morini. 5. Llobet (Spanje) op Monte- sa. 6. Dupont (Nederland) op JLO. 7. Bills, de Norton-crack„ in. gesprek met Joe Craig, de constructeur van de Norton-machines. De Rijk* (Nederland) op Eysinfc. 8. C. Hufbrechts (Nederland) op Eysink, 9. Mila (Spanje) op Montesa. 10. Luy- bregts (Nederland) op C.Z. DE 350 C.C. 1. Kenneth Bills (Engeland) op Ve locette 165.30 km. in 1 uur 15 min. 14.7 sec. (gëmid. uursnelheid 131.8 km). 2. Freddie Frith .Engeland) op Velocette 1.15.15.2 (131 km.). 3. E. E. Briggs (En geland) op Norton 1.15.33.4 (131.3 km). 4. Franta Juhan (Tsjecho Slowakije) op Velocette 1.15.49.3. (130.8 km). 5. Van Rijswijk (Nederland) op Velocet te 1.15.49.3 (130.7 km). 6. Withworth (Engeland) op Velocette 1.16.39.2 (129.3 km.). 7. Poel (Nederland) op Velocette (129.2 km). 8. Bell (Eng.) op Norton 1.17.29.9 (128.1 km.). 9. Oliver (Engeland) op Velocette 1.18.07.3 (127 km.) 10. Dear (Engeland) op AJS 1.18.30.2 (126.4 km.). DE ZWARE KLASSE 1. Bell (Engeland) Norton 2 uur 29 min. 52.2 sec., gem. snelheid 132.4 km. 2. Nello Pagani (Italië) Gilera 2 uur 32 min. 21.4 sec., gem. snelheid 130.3 km. 3. West (Engeland) A.J.S. 2 uur 34 min. 7.4 sec., gem. snelheid 128.7 km. 4 Withworth (Engeland) Triumph 2 uur 35 min. 11.3 sec gem. snelheid 127.8 km. 5. Weddel (Engeland) Nor ton 2 uur 36 min. 17.4 sec., gem. snel heid 126.9 km. Op een ronde: 6. Piet Knijnenburg (Nederland) op B.M.W. 7. Fry {Engeland) op Norton. 8. De Ortueta (Spanje) op Norton, 9. Hum- phreay (Engeland) op Norton. 10. Pel- likaan (Nederland) B.M.W. De snelste ronde 'werd gemaak't door Bell in de tweede ronde 7 min. 4 sec. met de gem. snelheid van 140.4 km per uur. J^OKTE DE OMROEPER, Piet Nortier, het noodlot uit, toen hij aan het begin van de Zaterdag in Drente gehouden T.T.-races zei- de, dat het circuit niet alleen het fraaiste van Europa, doch ook het veiligste was? Enkele minuten later, tijdens de tweede ronde, vloog de Fin Gösta Lönnfors bij het Jodenkerkhof uit een scherpe bocht en viel van het stro in de baan terug. De achter hem komende Fransman Perrin kon hem niet ontwijken, met het noodlottig gevolg, dat de Fin tij dens het transport naar het Asser ziekenhuis overleed. Doch ook de Fransman kwam ten val. Hij liep een lichte hersenschudding op. In de laatste spurt naar de finish van deze zelfde race voor de derde plaats, vloog de Engelse AJS-fa- brieksrijder Frend met volle vaart uit een bocht. Hij sloeg dwars door de stromuur heen en moest zich gelukkig prijzen dat slechts zijn duim ontwricht was. In de 500 cc kwam het eveneens tot ernstige valpartijen. Het was op zichzelf een wonder, dat de massastart der 40 zware motoren zonder stoornis verliep, doch toen het tijdens de tweede ronde begon te regenen en de weg glad werd, kon ieder op zijn vingers natellen dat er nog meer ongelukken zou den gebeuren. Binnen vijf ronden kwamen verscheidene renners ten val. De Triumph-rljder major H. I. Watts kwam echter met de Ita liaan Guide Leoni zo onzacht met het wegdek in aanraking, dat bei den naar het Asser ziekenhuis moesten worden vervoerd. Leoni had zijn rug bezeerd, maar ver liet het hospitaal, tegen het protest van de doktoren in, later op de avond op eigen benen. Watts (een lid van het Engelse bezettingsle ger in Duitsland) daarentegen had een hersenschudding en een ge broken enkel opgelopen. Zijn toe stand wordt ernstig genoemd, zon der dat men echter voor zijn le ven vreest. Tenslotte wist in de zevende ronde de op dat moment vlak ach ter Bell op de tweede plaats lig gende Italiaan Lorenzetti, die koste wat wil de leiding van de Engels man wilde overnemen, zijn motor niet in bedwang te houden. Hij liep een ernstige hoofdwonde op, als mede een hersenschudding, zodat ook hij naar het ziekenhuis werd vervoerd. De balans van deze valpartijen is dus: 1 dode en 6 gewonden, waarvan er 2, Watts en Lorenzetti, voorlopig ter verpleging in het Asser ziekenhuis moeten blijven. 3. De grote damesjachthond met 't paardengebit bleef vlak voor Boen- zel staan. „O m'n lieve Boenzel" zei ze met een valse lach. „Ken je me niet meer? Ik ben toch Christien en ik woon toch ook in de Grutjessteeg. aan de overkant, bij Slaffer de krui denier. Wat heb je een mooie strepen op je rug gekregen" en metéén gaf ze Boenzel een lik en voordat de arme hond wist wat er met hem gebeurde waren de strepen aan één kant van zijn rug al voor een groot deel ver dwenen. „O kijk eens!" riepen de mensen verontwaardigd. „Die strepen waren niet echt. Wat een gemeen stel is dat!'' en het werd een rumoer om Boenzel heen en de meneer die Jonker Flon ker de eerste prijs van duizend gul den gegeven had griste hem de enve loppe uit zijn hand. „Gemene oplich ter!" riep hij woedend, „ik zal je leren om ons voor de gek te houden!" en hij pakte Jonker Flonker bij de schou- ders en gooide hem de deur uit. Even later volgde Boenzel. „Au" jankte hij, „ik zit vol blauwe plekken. Die ge mene Christien! Zij heeft me eens ten huwelijk gevraagd, maar ik wou niet..." „Natuurlijk" zei Jonker Flonker, „je moet altijd aan je stand denken. Maar wat moeten we nou beginnen?" „Ik heb een plan" zei Boenzel, „maar veeg eerst die strepen van m'n rug. Aan de ene kant ben ik een zebra en aan de andere een geschoren haze wind. Ik sta hier gewoon voor gek". Deze „Aardbeien"-draverijen troffen het niet met het weer in de ochtend, wat zijn invloed deed gelden op het bezoek. Gedurende de courses was het weer uitstekend. Toch waren vele van de oude getrouwen op de Alkmaarse baan aanwezig. Omdat draverij-be stuursleden in Beverwijk wonen, had het bestuur de aardige attentie aan elke rijder van een winnend paard een slof aardbeien te offreren. G. v. d. Wal was de eerste gelukkige. Hij won de eerste course met Heny's Gold. Op hem volgde W. Geersen, die met Lietze Mitzi onbedreigd de eerste afd. van het tweede nummer won. De tweede afd. was voor Larus gereden door Kruithof. De Moulin-Rouge-prijs was voort Martine van Axkit gereden door J. v. Leeuwen. De heatdraverij begon met 9 paarden. De eerste heat was voor Johannes, terwijl 4 paarden af vielen. De tweede heat was voor Jesephine V, waarbij 2 paarden afvielen. Ook Jo hannes. De 3e heat werd gewonnen door. Lady Zora en ook de vierde. De uitslagen waren: Amazone-prijs, afstand 2040 m. voor amateurrijders. Internationaal v prd welke f 4000 of meer hebben gewon nen: 1. Heny's Gold (G. v. d. Wal) tijd 3.01.2 km tijd 1.27.1; 2. Frits van Sil- ladar (W. Brouwer); 3. Gretta Trothan (D. de Graaf). Dutch Evernprijs, afstand 2040 m. (Ie afdeling) voor prd van 4 jaar en ouder, welke nog geen f 500 hebben gewonnen. 1. Lietse Mitzi (W. H. Geersen), tijd 3.02.6 km tijd 1.31.3; 2. Laay Heny (F. A. Bosveld); 3. Koos je Deter. Dutch Evernprijs, afstand 2040 m (2e afdeling). 1. Larus S (J. Kruithof) tijd 3.08 km tijd 1.34. 2. Lady Gregor (R. v. Wierin- gen). Moulin Rougeprijs, afstand 2040 m. voor 3-jarige paarden welke nog geen f 500 hebben gewonnen. 1. Martine van Exkit (J. v. Leeuwen Jr.) tijd 3.04 km tijd 1.32; 2. Mary Ax kit (E. G. in 't Veen); 3. Margretha Hanover (J. M. v. d. Berg). Kennemer Aardbeienprijs, afstand 1640 m. heat v prd welke f 2000 doch nog geen f 6500 hebben gewonnen. 1. Lady Zora (J. Wagenaar), tijd 2.38 km tijd 1.36.3; 2. Josephine V (W. Leeuwenkamp) Mizzi Schindlerprijs, afstand 2040 m. voor prd welke f 500 doch nog geen f 2000 hebben gewonnen. 1. Koerier (J. Kruithof) tijd 3.04.6 km tijd 1.29.6; 2. Karei Diamant (J. N. Vis); 3. Lady Soprana E (J. Wagenaar). Elephant-prfjs, afstand 2360 m. inter nationaal v prd welke f 6000 of meer hebben gewonnen. 1. Irene Frances (B. de Vries), tijd 3.26.9 km tijd 1.28.5; 2. Eton Brewer (J. A. Bakker); 3. Fellow (K. Kramer). (Van onze speciale verslaggever) JJONKER EN GRAUW waren de luchten Zaterdagmorgen boven het Stadion, donker en grauw was ook de 500 meter lange cementen baan toen om zeven minuten over negen het eerste startschot voor de Nederlandse baankampioen- schappen klonk. Mistroostig leeg waren bovendien de tribunes waar hier en daar slechts een werkman verveeld en slaperig stond toe te kijken. Allengs klaarde het weer echter op en in de namiddag bescheen een vrolijk zonnetje de hoofdschotel van deze dag: de strijd tussen de amateurs over 50 km zonder gangmaking, waaruit Faanhof als kampioen naar voren kwam. Was het weer Zaterdagmorgen dan al niet ideaal, Zondagmiddag was het zo slecht dat de wedstrijden voor een groot deel naar Maandagavond verschoven moesten worden. Nadat de kwart finales achtervolging voor professionals waren verreden en enkele ritten van de achtste sprint finales voor amateurs, gooide Fluvius roet in het eten, of met andere woorden, water op de baan, waardoor deze te glad en daardoor te gevaarlijk werd. Uitzonderlijke prestaties werden den tot nu toe niet geleverd, hoewel het meerijden van de 40-jarige van Egmond een bijzonderheid op zich zelf was, te meer daar deze renner in acht jaar niet op de baan is ge weest. ACHTERVOLGING PROFESSIONALS De Zaankanters, v. Beek en Evers plaatsten zich in de halve finale door overwinningen resp. op Lakeman en Arie Vooren. Van meet af aan nam v. Beek een kleine voorsprong die hij met iedere ronde vergrootte en met nog een ronde te rijden keek hij Lakeman in zijn nek. Dick Renooy op Eysink werd als enige Nederlander eerste en wel in 125 oc klasse Ook de overwinning van Evers was geen moment in gevaar, ondanks het feit dat Vooren zeer snel van start ging (wellicht «te snel) en daardoor enkele meters voorsprong kreeg, die echter met het ingaan van de vierde ronde reeds door Evers waren inge lopen. Evers begon toen uit te lopen en in de 10e ronde, tevens laatste, had hij een veilige voorsprong die door de eindspurt van Vooren niet meer te niet kon worden gedaan. Peters won van de matig rijdende Middelkamp. De rit tussen Schulte en van Egmond was zo zouteloos dat het publiek in de achtste ronde belang stellend bij de „oude" Jacques infor meerde wanneer hij van plan was eens te beginnen. Van Egmond zag er ver moedelijk geen heil in een vuurwerk tegen de Vliegende Hollander te ont ketenen. De tijden van Peters en Schulte wa ren zeer matig, beiden reden boven de 7 minuten, terwiil van Beek de snelste tijd noteerde. 6.36(4. Tot dat moment had Evers de snel ste rit gemaakt met een tijd van 6.41. Op deze tijden kunnen wij echter niet afgaan met veronderstellingen t.a.v het kampioenschap daar Schulte en Peters nog geen strijd hadden te voeren en geen moment hebben laten zien waar toe zij in staat zijn. Ver moedelijk zullen in de halve finale Schulte tegen Evers en van Beek tegen Peters uitkomen. SPRINT PROFESSIONALS Jan Derksen moest zich door middel van een herkansingsrit in de kwart finale rijden daar hij enkele meters voor de finish een lekke band kreeg. Al» «ltjjd wu Derksen vrij nerveui en het feit dat hij met het rugnummer „Dertien" moest starten deed hier geen goed aan. Zijn herkansingsrit won hij echter op zijn sloffen. Ook in de sprint startte van Egmond en hij wist zich zo waar in de kwart finale te plaatsen, waar mee hij bewees dat een sprinter van klasse steeds een goed renner blijft. Te samen met Pronk noteerde hij boven dien nog de beste tijd, die Zaterdag in de sprint werd gemaakt, n.l. 12.3. Uit de achtste finale plaatsten zich in de kwart finale de sprinters, v. Vliet, Derksen, v. d. Vijver, Bijster. Peters, Remkes, Pronk en v. Egmond. In deze kwart finales komen heden avond tegen elkaar uit v. Vliet Pronk, Derksenv. Egmond. Peters Bijster, v. d. VijverRemkes. SPRINT AMATEURS Ook hier startte een „grijsaard". Het was Bernard Leene die met zijn 42 jaren zonder al te grote inspanning de jeugdige Duijns versloeg. Hijzelendoorn, Bontekoe, v. Gelder, Contelaar, Leene. Buchly, Kiekens, Peters. Faanhof, Groeneveld, Gerritsen, v. d. Vliet, Favejee, Kooijman, Duijns en Willekes werden hier de candidaten voor de achtste finale waarvan Zondag slechts twee ritten doorgang vonden. Bontekoe en van Gelder werden win naar in hun rit tegen Favejee en Groe neveld. DE HOOFDSCHOTEL Een hoofdschotel dient doorgaans iets bijzonders te zijn doch deze hoofdschotel was maar zeer matig. Honderd ronden lang bleven de 50 amateurs bijeen en geen enkele uit looppoging was in staat om het veld uit elkaar te rukken. De meest serieuze poging was die van Voorting en Harmans, die gezame- lijk een 200 meter op het peleton uit liepen, voordat de wedstrijd voor de helft was verreden. Harmans kon het tempo echter niet volhouden en moest lossen en enkele ronden later zag Voorting het nutteloze van zijn poging in en liet zich ook weer in de grote -groep terug vallen. Een paar maal wer den hierna nog pogingen van de Alk maarder Jan Henning ondernomen, doch ook deze renner kreeg te weinig steun om zijn uitlooppogingen zelfs maar gevaarlijk te doen schijnen. De sprint moest de beslissing brengen en daarin toonde Faanhof zich de meer dere. Van Gelder zag nog maar ternauwer nood kans een spurt uit zijn pedalen te persen, doch het was juist voldoen de om hem een tweede plaats te be zorgen enkele centimeters vóór de goed rijdende Kiekens. Door een 21 zege op GVAV 2 be haalde RFC 2 het voetbalkampioen schap der res. eerste klasse. Westerkwartier noteerde een 85 zege op Zuilen en hiermede 't korf balkampioenschap van Nederland. My Love, het paard van de Aga Khan, dat de Derby won, werd giste ren ook winnaar van de Franse Grand Prix. Mc. Kenley uit Jamaica verbeterde voor de tweede maal in drie weken zjjn eigen wereldrecord op de 440 yards met 1/10 sec. Het record staat op 46.3 sec. De Amerikaan Dillard liep de 220 yards horden 0.1 sec. binnen zijn we reldrecordtijd van 22.5 sec. In de vierde ronde van het heren enkelspel te Wimbledon versloeg de Australiër Bromwich v. Swol met 64, 6—3, 64. De verrassing van de ze ronde was de nederlaag van de Zuid Afrikaan Sturgess tegen de Hon gaar Asboth (26, 97, 75, 26, 61) De Deense voetbalploeg versloeg te Kopenhagen Polen met 80. Te Nije speelde het Kikvorsen- polozevental tegen het Australisch Olympisch team en won met maar liefst 13—1. Het wereldrecord, dat mevr. Blan- kers-Koen tijdens de Olympische Dag op de 80 m. horden vestigde, zal als nog voor erkenning worden aange vraagd. Naar de KNZB meldt, zal Nederland niet aari de 1500 m. vrije slag heren te Londen deelnemen. De Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen zullen worden ofi-' dergebracht in het RAF-kamp te Ux- bridge, evenals die van de Ver. Sta ten, Canada, Groot Brittannië, Frank rijk, België. Luxemburg, Zwitserland en Lichtenstein. Op 31 Juli wordt op het Arsenal- terrein de wedstrijd Groot Brittannië winnaar EireNederland gespeeld. Zaterdag en Zondag zpn de laatste ronden van het kampioenschap ge speeld. J. Metz won Zaterdag van Mol en speelde Zondag remise met A. de Jong, waardoor hij op 17 pt. kwam en ongeslagen het kampioenschap van Noord-Holland won. Een uitstekende prestatie. Een zeer goede tweede was J. de Doer uit Bovenkarspel, die zeer sterk speelde en slechts 1 punt bij Metz achterbleef. Ook IJ. de Jong en Stahlberg hebben zeer goed ge speeld. Zondag werd na afloop de winnaar hartelijk gecomplimenteerd door de voorzitter van het district N.-Holland, de heer O. J. B. v. d. Sleen uit Am sterdam. Deze had ook hartelijke woorden voor de andere spelers en ook voor de heer Baas uit Beverwijk, die kampioen le klas werd. Hij dankte de spelers voor alle opofferingen, die zij zich hadden getroost en ook de wedstrijdleiders, die zoveel tot het welslagen van dit tournooi hadden bijgedragen, o.a. de heren Jorna, De Haas, Hemels enz. Aanwezig waren ook bij deze slotzitting de bekende spelers R. C. Keiler uit Amsterdam en P. Beers uit N.-Scharwoude. De heer Baas had uit Beverwijk een aardige attentie voor de kampioen Metz meegebracht n.l. een slof aard beien. Welverdiend! De uitslagen van Zaterdag en Zon dag waren: Stahlberg—A. de Jong 0—2, Slui terIJ. de Jong 11, MolMetz 02, De Boer—v. Amstel 20, Steen huisSlot 11, IJ. de JongStahl berg 2—0, A. de Jong—Metz 1—1, SluiterJ. J. de Jong 20, Stroo Slot 02, De Boer—Steenhuis 20. le klasse: Bak Bais 02, Oud— Tenty 02, OudBaas 11. De eindstand was: 1. Metz 17 pt., 2. J. de Boer 16 pt., 3. IJ. de Jong 14 pt., 4. J. Mol 13 pt., 5. Stahlberg 12 pt., v. Amstel 11 pt., Sluiter 11 pt., A. de Jong 10 pt., Slot 9 pt., J. J. de Jong 7 pt., Steenhuis 7 pt, Stroo 5 pt.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3