Automatisch DOBBER en KLIEKJE UITSLAANDE BRAND IN LANDBOUWHUIS HET Fa. Gelir. KAAL Siad en OmgeviaQ Brandweer rukt met groot materiaal uit Speldjesdag Kinderbescherming De H.L.O. gaat wandelen Verkeersongevallen Van de politie Burgerlijke stand Communisten vergaderden Het taxi-tarief in Alkmaar Afscheid met vele dankbare dames Sneeuwwitje en de zeven dwergen OOGSTHULP 1948 icexamens H.B.S. I_aatste N Barsen. IN ZUID-A F RIK A leuws Koude redde Hitler's leven Vrij krachtige wind Ontvingen arbeiders te hoog loon? Hensbroek. Schoolfeest Gisteravond omstreeks acht uur werden vele voorbijgangers en inge zetenen, die rnstig voor hun ramen zaten, opgeschrikt door het gerinkel van de bellen der brandweer-auto's, die in volle vaart van de kazerne wegstoven. De weg, die werd afge. legd was slechts kort. Op nog geen drie minuten gaans van de kazerne woedde een brand op de bovenver dieping van het Landbouwhuls. ladderwagen, twee motorspuiten en manschappemvagen met daarachter gekoppeld de derde spuit snelden te hulp en in een oogwenk lagen tien brandslangen uit en was het vuur van alle kanten ingesloten. Ordon nansen'reden met knetterende motor af en aan, de politie zorgde voor of- zetting en rustig deden de brand weerlieden hun werk. Binnendoor werd een aantal slan gen gelegd, vanaf de top van de magirusladder sloeg een straal.wa ter in de vuurzee en op het dak, balancerend in de dakgoot zaten de gehelmde mannen om ook van die kant te trachten het vuur onder de ■knie te krijgen. In het bijzonder werd gelet op de huizen tegenover het Landbouwhuis aan de Pater nosterstraat, die gevaar liepen door de Westenwind. De commandant J. van Maarleveld had de leiding, daarbij terzijde gestaan doorzijn rechterhand hoofdbrandmeester J. v. d. Idsert' en de chef-materieel K. Kossen. Een grote menigte sloeg het blussingswerk gade en was er ge tuige van hoe in enkele minuten tjjds de Alkmaarse vrijwillige brand weer erin slaagde het vuur in te sluiten en het grootste gevaar te keren, het dak reeds brandde en de vlammen uit de gesprongen ramen sloegen. Na ruim een uur was men de brand meester en kon het mate riaal geleidelijk-aan weer inrukken. Zo zou het waarschijnlijk gegaan zijn, als het hier een echte brand was geweest, die in het oude gebouw, met zjjn zo brandbare inhoud gretig Voed sel zou hebben gevonden. Gelukkig liep het zo'n vaart niet en betrof het hier slechts een oefening in groot ver band. Ingewijden hadden dat kunnen weten, want de uitrukkende rode mon sters maakten geen gebruik van hun sirenes, iets, vat ze alleen doen als er werkelijk brand is. Maar overigens werd de gehele oefening door precies^ zo gehandeld, alsof er werkelijk ge vaar dreigde en tal van toeschouwers bleven lange tijd in onzekerheid, of er nu eigenlijk brand was of niet. Er werd water gegeven uit de Dubbele Buurt, vanaf de Paternosterstraat, uit het Zevenhuizen en uit een brand- kraan op de Molenbuurt en heel wat meters slang werden uitgelegd. Toen alles naar genoegen van commandant en hoofdbrandmeester was voorbe reid werd er ook werkelijk water ge geven, waarvan velen uit het publiek, aan. den lijve getuige waren, doordat de wind een ware regen van zware druppels over de straat deed sproeien. Een oefening als deze heeft groot nut. Niet alleen blijven de manschap pen getraind in hun toch altijd ge vaarlijk werk in dakgoten en op glad de pannen, maar bovendien leren ze het inwendige van het gebouw terdege kennen. En een oefening in de prac- tjjk werkt jaren lang na, veel meer, dan welke theorie ook kan doen. Het ligt dan ook in de bedoeling derge lijke oefeningen regelmatig te herha len en dan telkens een ander groot gebouw in Alkmaar onderhanden te nemen. Opnieuw is gisteravond duidelijk geworden, dat onze Alkmaarse brand weer niets onbeproefd laat om paraat te blijven. Dat kan de burgers moed geven, want als er werkelijk ernst in het spel is, kan men op de vrijwillige brandweer rekenen. Ten bate van de combinatie van prot. christ. instellingen voor kinderbescher ming in Nederland zal op Zaterdag 3 Juli a.s. een speldjesdag worden gehou den. Zoals de lezers bekend zal zijn wendden de hieronder genoemde instel lingen zich tot nu toe ieder afzonder lijk tot hen om financiële steun voor haar arbeid. Van nu af aan zullen deze instellingen, een zestal, zich gezamelijk tot de bevolking wendenr Dit betekent dat de opbrengst van de bovenaange- kor.digde speldjesdag gelijkelijk onder deze instellingen zal worden verdeeld. Aan allen wordt dan ook dringend ver zocht, eraan te willen denken, dat, nu zich zes instellingen tegelijk tot U wen den, het zeer gewenst is dat Uw gave daarmede in overeenstemming wordt gebracht. De instellingen zijn: 1. Jon gensopvoedingsgesticht- „Valkenheide" te Maarsbergen; 2. Stichting Hoenderloo te Hoenderloo: 3. Heldring-gestichten te Zetten; 4. Marthastichting, Alpben aan de Rijn; 5. Nederlandsch Mettray te.Eefde; 6. Weesinrichting „Neerbosch" te Neerbosch. Vorengenoemde instellin gen verplegen tezamen enige duizenden kinderen en jonge mensen. Bedenk, dat elk van deze instellingen haar zware lasten en zorgen kent; dat elk van deze instellingen kampt met de door de oorlog toegebrachte schade tn nadelen. Voorts dat allen staan voor de bittere noodzaak tot uitbreiden, omdat een ontstellend aantal jongeren, mede door de oorlog ontwricht, gezonken en verwaarloosd, wacht op opname in vorengenoemde instellingen. Laat daarom Uw gave mild zijn! EEN ZEKERE DE BOER. In ons nummer van Dinsdag j.l. brachten wij het bericht omtrent de zaak tegen A. de Boer uit Alkmaar, die voor de Bijzondere Raad van Cas satie had terechtgestaan als ex-NSB-er. Wij vestigen er de aandacht op dat de ze de Boer niet is de heer A. de Boer, aannemer, wonende in de Nieuw- poortslaan alhier, zulks ter voorkoming van onaangenaamheden, die laatstge noemde zou kunnen ondervinden. De Nationale Vereniging tot bevor dering van Harmonische Lichaamsont wikkeling, afd. Alkmaar, zal Zaterdag middag, de jeugdige gegadigden voor het H.L.O.-diploma de wandelproef afnemen. Om half 2 vindt de start plaats van de deelnemers, die 25 of 30 km moeten wandelen en een half uur later gaan de deelnemers aan de 10 en 15 km van start. Beide groepen vertrekken vanaf de Overdekte, waar zij zich 15 minuten vóór de start in het restaurant bij leraren of officials moeten melden. Voor deelnemers en belangstellenden geven wij hier de parcoursen, waar langs de verschillende groepen zullen wandelen. Parcours 10 km: Start en finish Over dekte zweminrichting. Overdekte, Molenbuurt, Bergerbrug, Geesterweg, Scharloo, Bergerweg, Groe- neweg. Meerweg, Sluislaan, "Mosselen- buurt, Eeuwigelaan, Dorpsstraat, Berger- weg, Scharloo, Geesterweg, Molenbuurt, einde. Parcours 15 km: Start en finish Over dekte zweminrichting. Overdekte, Molenbuurt, Bergerbrug, Geesterweg, Scharloo, Bergerweg. Groe- neweg, Meerweg, Sluislaan, Mosselen- buurt, Eeuwigelaan, daarna Sparrenlaan tot café Dulnvermaak, Breelaan. Dorps straat, Bergerweg, Scharloo, Geester weg, Molenbuurt, einde. Parcours 25 km: Start en finish als boven. Overdekte, Molenbuurt, Bergerbrug, Geesterweg, Scharloo, Bergerweg, Groe- neweg, Meerweg, Sluislaan, Mosselen- buurt, Eeuwigelaan, daarna Sparrenlaan tot café Duinvermaak, daarna weg over steken en langs de waterleiding de nieuwe weg volgen door de duinen tiaar Schoorl, Munnikeiiweg, Herenweg, rust (café Schuit), Herenweg volgen naar Bergen, Breelaan, Dorpsstraat, Bergerweg, Scharloo, Geesterweg, Mo lenbuurt, einde. Parcours 30 km: Als 23 km tot Mun- r-ikenweg daarna fietspad volgen tot kerkje in Groet rechts af Herenweg naar Schoorl, rust café Schuit, Heren weg volgen naar Bergen, Breelaan, Dorpsstraat, Bergerweg, Scharloo, Gees terweg, Molenbuurt, einde. Gistermiddag wilde een fietser op de Laat linksaf de Huigbrouwerstraat in rijden, terwijl hij achter een autoreed en een tegenkomende motor te laat opmerkte. Het gevolg was een aanrij ding, met schade aan de fiets en aan de bril van de motorrijder. Geen per soonlijke ongelukken. Op de Kennemerstraatweg werd een wielrijdster op het rijwielpad aange reden door een fietser, die uit een steeg kwam en over het trottoir het rijwielpad opreed. De kleding van de dame werd ernstig beschadigd. De fietser is nog onbekend. Een nader on derzoek wordt ingesteld. Een militaire motorrijder werd met een enkelblessure naar het Centraal ziekenhuis vervoerd, die hij opliep bij een val van zijn motor. De man pas seerde een militaire colonne en reed een langs de weg staande bakfiets aan. Door zijn krachtig remmen slipte hij en kwam te vallen. Aan het bureau van politie, afd. re cherche zijn inlichtingen te bekomen over zes, in deze gemeente gevonden rijwielen, t.w. 4 herenfietsen en 2 da mesrijwielen. O— Door de politie werd in een café een persoon aangetroffen, die door de bur gemeester op de „zwarte lijst" was ge plaatst Tegen de caféhouder is pro ces-verbaal opgemaakt. O— Op Maandag 5 Juli a.s. zal de spoor wegovergang aan de Bergerweg van '618 uur voor alle verkeer zijn afge sloten. Geboren: Nicolaas, z. van N. Mo lenaar en C. Roos. Petrus, z. van C. H Dekker en J. M. Bilars. Jan, z. van J. Blauw en M. Koolmoes. Getrouwd: Claudius Blokker in Geertje C. Brakenhoff. Hendrik Duits en Jacoba Roobeek. Gerrit C. Baken en Cornelia A. Jansen van Jorksveld. Overleden: Clasina H. Smit, gen. met J. Tjeertjes. 69 jaar. Catharina O Gallandat Huet. gescli. van K. N Zur Mühlen. 71 jaar. Cornelis Bak ker, geh. met IJ. Constant, 84 jaar. (Ontleend aan onze adverentie- rubriek). EIOSCOPEN .Harmonie Theater, 8 uur: Springtime in the Rockies, 14 jaar. Victoria theater, 8 uur: De vrouw van mijnheer, 14 jaar. Cinema Americain, 8 uur: De zwarte zwaan, 18 jaar. (Vanaf Vrijdag). Harmonie .Theater, 8 uur: Miranda, 18 j. Victoria Theater, 8 uur: Spipnnage in New York, 14 jaar. Cinema Americain, 8 uur: Dark Com mand, 18 jaar. i TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 20 graden Celsius. Pesie's bad 20 graden Celsius. Gisteravond vond in een vrij goed bezette zaal van 't Wapen van Heems kerk 'n verkiezingsvergadering plaats, waarop Berend Blokzijl sprak voor de CPN. Nadat spreker stil had gestaan bij de loon- en prijspolitiek hield hij zich bezig met Indonesië. De toestand aldaar is volgens Blokzijl te wijten aan de politiek van de minister van Over zeese gebiedsdelen, die „de kanonnen laat spreken tegen zijn socialistische collega Sjarifoeddin". De kosten, die in Indonesië moeten worden gemaakt zijn een handicap voor de regering bij het uitvoeren van wederopbouw en an dere problemen in ons na-oorlogse Ne derland. Volgens spreker kiest de PvdA steeds meer de zijde van het kapitaal en plaatst zich daardoor tegenover de arbeiders. Volgens spreker waren er in Amsterdam 80.000 demonstranten op de •CPN-betoging, waarin hij een bewijs zag, dat steeds nfeer arbeiders zich achter de CPN scharen. Na de pauze hield de heer Blokzijl zich bezig met Tsjechoslowakije. Bij dit onderwerp gaf hij de visie der communisten weer op de aldaar ge voerde politiek. Spreker besloot zijn rede met te zeggen, dat de communis ten in ons land Nederlandse communis ten zijn en dus hun politiek bepalen, aangepast aan Nederlandse verhoudin gen en op Nederlandse grondslag. j Tot besluit van de vergadering werd een aantal vragen beantwoord. kunt U Uwe grainofoonmuziek 1-5 minuten onderbreken met DE NIEUWE PHILIPS PLATENWISSELAAR. Prijs in cassette 215. Alkmaar, Houttil 52 Tel. 4374 De commissaris van politie te Alk maar maakt bekend, dat het tarief voor het gebruik van een taxi (onder taxi is te verstaan een stationnerende huur auto) dient berekend' te worden vol gens een in de taxi aanwezige taxa- meter. Voor taxi's is geen minimum ta rief vastgesteld zoals dat b.v. voor huurauto's 1.50) is bepaald. Het taxi-tarief bedraagt: Binnen de bebouwde kom: Eerste aan slag 0.75 voor 1000 beladen afge legde meters of gedeelte daarvan, te vermeerderen met: 0.10 voor iedere boven deze 1000 meters beladen afgelegde of aangevangen 300 meters. Buitenritten: Eerste aanslag 0.75 voor 1000 meters. Verder 0.10 per 400 meters van garage tot garage. Wachten: 0.10 per 2'li minuut 2.40 per uur). Van 07 uur 50 toe slag). Bagage: Meer dan 10 kg: 0.20 per collo (met uitzondering van lichte handbagage) Enkele richtprijzen zijn: (berekend naar het aantal km vermeld achter de prijs) Akersloot 6,75 25 km; Bergen 3,50 12 km; Bergen aan Zee 5,75 21 km; Castricum 6,50 24 km; Egmond aan Zee 5,50 20 km; Heiloo 3,25 11 km; Oudorp 3.10 km; Schermerhorn 6.25 23 km; Schoorl 6.25 23 km; Uitgeest 8.30 km; Amsterdam 20.50 80 km; Den Helder 20.50 80 km. Het bedingen van fooien is verboden. Controleer de taxameter. BENOEMING BIJ DE RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE ALKMAAR. Bij beschikking van de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning is benoemd tot leraar in vaste dienst bij de Rijkslandbouw winter- school te Alkmaar de heer J. C. Mul ler, te rekenen met ingang van 1 Sep tember a.s. ADSPIRANTENDAG IN DE MUZIEKTUIN. - De Chr. sportvereniging „Jong Hol land" alhier, organiseert namens de turnkring West-Friesland op Zaterdag middag 3 Juli een adspirantendag in de muziektuin. Ruim 500 jongens en meisjes zullen strijden om de vereni- gingsprijs. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. GESLAAGD. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het examen schei kundig ingenieur onze plaatsgenoot, de heer A. P. van Amatel, Gisteren nam Mej. v. d. Weide, directrice van de Landbouwhuis- houdschool te Alkmaar afscheid van haar oud-leerlingen. Vanaf heden zal zjj haar arbeid voortzetten als directrice van de Landbouwhuishoud school te Sneek. Meer dan twintjg jaar heeft z\j hier in Alkmaar haa? beste krach ten gegeven aan dit zo prachtige onderwijs. Zjj heeft de school door haar toewijding op velerlei gebied doen uitbreiden. Bekijken we darw- voor alleen het leerlingenaantal maar. Twintig jaar terug hoogop 50 meisjes en nu het vijfvoudige! ALS EEN MOEDER. We hebben gisteren op de af- scheldsdag een oud-leerlinge gevraagd naar deze scheidende directrice. „Al drie en twintig jaar is het ge leden, dat ik bij „de Juf" op school was en nog steeds staat ze bij mij aangeschreven als een moeder". Haar taak beperkte zich niet bin nen de schoolmuren, nee, bij leed en ziekte van haar „kroost" was daar de directrice. Welke onderwijskracht kwam voor twintig jaar op de ge dachte, om een hele week met de klas te gaan kamperen? Mejuffrouw v. d. Weide trok er toen al op uit! Wekt het nu dan verwondering wanneer, bij het vernemen van haar vertrek, oud-leerlingen uit alle delen van het land, ja zelfs uit Indië, spon taan hun bijdragen voor een af scheidscadeau opzonden HET AFSCHEID. En op het afscheidsfeest, o tegen stelling in één woord! kwamen op de receptie maar liefst 101 owd-leer- lingen met hun beste Wensen voor de toekomst aandragen. Vriendelijke woorden werden gesproken en als stoffelijk blijk een fraaie boekenkast aangeboden. Juffrouw v. d. Weide dankte op een wijze die een ieder ontroerde. En als slotstuk van deze dag werd er in Pa viljoen Kinheim aan de directrice een diner aangeboden, waarbij het gezel lig toeging. Oud-leerlingen als mevr. ZaadnoordijkSchenk en mevr. de MoorKostelijk wisten met hun ta lenten de stemming t§ verhogen en natuurlijk kon men zich urenlang bezig houden met de herinneringen aan de schooltijd en de centrale fi guur; De Juf. Het slot van de avond kwam men met een voorstel, dat met algemene stem men werd aangenomen. Volgend jaar zullen al de oud-leer lingen met enkele bussen Juffrouw v. d. Weide in Sneek bezoeken. Gelukkige vrouw, die zoveel harte lijkheid weet te verwerven! Gistermiddag heeft opnieuw een gro te schare kinderen genoten van de op voering van het sprookje „Sneeuw witje en de zeven dwergen" door het gezelschap van Chris Hofland. Chris Hpfland begint zo langzamerhand in Alkmaar een goede bekende te worden, een graag geziene gast bij de jeugd. En terecht, want de kinderoperettes, die dit ensemble brengt, staan op hoog peil. De ene uitvoering mag dan wat beter geslaagd zijn, dan de andere, het ene stuk van het repertoire mag het beter doen dan een ander, er valt altijd veel te waarderen en te genieten. Sneeuwwitje is-zeker de operette, die ons het meest bekoort, gelijk wij reeds eerder betoogden. Ook nu weer ging het oog te gast aan de kleur en de fleur van de costuums, de belichting en de decors, vjaartoe de groteske mas kers der dwergen het hunne bijdroe gen. De Alkmaarse jeugd, die deze op voering meemaakte heeft ten volle kunnen genieten. Wij hopen Chris Hof land nog vaak in Alkmaar terug te zien. Beroep op de scholieren De vacantietijd breekt weer aan voor de jeugd van de Middelbare scholen, de tijd, waarin zij naar hartelust naar buiten kunnen trekken en genieten van hun vrije tijd. Voor de landbouwers be tekent deze tijd echter juist extra-hard werken. Want het is de tüd van het aardappelen rooien. De pootaardappe- len moeten vlug gerooid worden, an ders komen ze in een andere klasse en dat betekent een verlies voor de boe ren. Het Bureau Oogstvoorziening kijkt uit naar reserve-werkkrachten. Het bureau werkt nauw samen met pet Gewestelijk arbeidsbureau, welke sa menwerking tot vruchtbare resultaten leidt, overkoepeld door de provincia le commissie in Haarlem. Maar ook met Inschakeling van alle beschikbare arbeidskrachten uit de DUW enz. blijft het de vraag, of er ge noeg werkvolk te vinden zal zijn, om de werkzaamheden op tijd klaar te krijgen. En daarom doet het Gewestelijk Ar beidsbureau ook dit jaar weer een be roep op .ongeschoolden, vooral de jeugd van de Middelbare scholen, om hun werkkracht ter beschikking te stellen bij het rooien van poot-aardap pelen. Verleden jaar is gebleken, dat dit uitstekende resultaten oplevert en dat de verdiensten, die het werk mee brengt, zeker niet te versmaden zijn.- Er woVdt in tarief gewerkt, en een dag loon van f 5f 6 is gemakkelijk te be reiken. Ons zijn gevallen bekend van leerlingen der Middelbare scholen, die wilden gaan kamperen en op deze ma nier het geld voor hun vacantie bij el kaar verdienden. De regeling is zo ontworpen, dat de objecten gemakkelijk te bereiken zijn, zodat de deelnemers niet in kampen hoeven te verblijven, doch per fiets heen en terug kunnen gaan. Mocht de afstand hier of daar toch te groot zijn, dan wordt voor vervoer per bus ge zorgd. De periode, waarin om hulp wordt gevraagd ligt tussen 15 Juli en 15 Augustus en degenen, die ervoor voe len, op deze manier het nuttige met het aangename te verenigen kunnen zich vóór 10 Juli a.s. aanmelden bij het gewestelijk arbeidsbureau te Alk maar of het bijkantoor te Den Heldor. Verleden jaar hebben een 120 scholie ren uit Alkmaar en naaste omgeving medegewerkt en het bureau rekent er op, dit jaar minstens een even groot aantal te kunnen inschrijven. Gisteren deed de vierde groep HBS- ers eindexamen voor het diploma B. Daarmede zijn alle candidates voor de B-afd. gexamineerd. Op Woensdag 7 Juli komen de leerlingen aan de beurt die examen afleggen voor 't diploma A. De namen van de cadidaten, die gis teren. hun diploma behaalden zijn: P. J. Schroevers, M. F. Smid, R. J. Swaner.burg de Vei.ie, J. van Til en M. de Vries, allen te Alkmaar, M. D. Schrooder te Oude Niedorp, J. S. Tevel te Bergen. C. H. Zwaan en C. L. Zwaan tet Bergen aan Zee en J. C. Wilms te Anna Paulowna. ZOMERFEEST VAN DE MIDDELBARE MEISJESSCHOOL. Op Zaterdag 10 Juli viert de middel bare meisjesschool te Bergen haar zo merfeest met ouders en genodigden. Om 10 uur 's morgens zijn er sport wedstrijden van alle klassen op het BSV-terrein aan de Kerkedijk. Om 2 uur n.m. worden in het open luchttheater van de VW Indische dan sen uitgevoerd door Indra Kamadjodjo en 's avonds om half negen volgt een bal-champêtre in „Duinvermaak", on der leiding van de Alkmaarse dans- leraar, de heer Arendsen. Na afloop rijden bussen naar Alkmaar. Ilex kiek z'n ogen uithin6 daar no niet een-«stok, vle6« boven aan die paal? de leeuw .stond even -stil en -snoof EENS FLINK NIET z'n NEUS ïn DE LUCHT .*- JA,HOOR, nu Rook Mij HET VLEE-S MET e'e'n -SpRoNG» -stond ALEX AL op DE KOOI EN BEGON MOtiZAAM NAAR BOVEN TE KLIMMEN *-» DAAl^ VA-S Hj At MET Z'N NEUS Bn HET VLEE-S .-*= ALEX -SLOEG Z'N TANDEN IN,HET VLEEA EN TROK EN TROK Ongecorrigeerd De jonge officier, die op 13 Maart 1943 een bom plaatste in het vlieg tuig van Hitier, waardoor dit boven Minsk moest ontploffen, hêeft tijdens het proces der „ministeries" ver haald, hoe het eerste grote complot tegen Hitier tot stand kwam en waardoor het mislukte. Als getuige ten gunste van Ernst von Weizsaecker verklaarde Fabian von Schlabrendorff, schrijver van het boek „Alen wilde Hitier doden", dat bij, na reeds vroeg te zijn toegetie- den tot het Duitse verzet, in Engeland zelfs contact had gekregen met Churchill. Als leiders van de anti- Hitler-beweging noemde h\j generaal Ludwig Beek en de burgemeester van Leipzig, Goerdeler. Op 13 Maart 1943, toen de Fiihrer zich uit zijn commandopost van de legergroep centrum naar zijn hoofd kwartier in Oost-Pruisen zou bege ven, plaatste von Schlabrendorff in het toestel van de Fiihrer een kist cognacflessen, waarin de bom was verborgen. De grote koude in de streek stelde evenwel de ontstekings buis buiten werking, zodat het toe stel niet kon ontploffen. De jonge of ficier begaf zich zo spoedig mogelijk naar het hoofdkwartier van de Führer en slaagde er in opnjeuw in het bezit te komen van de bom. Von Schlabrendorff werd na de aanslag van 20 Juli 1944 aangehou den en heeft zijn redding slechts te danken aan de spoedige opmars der Amerikaanse troepen, die hem bevrij den uit het concentratiekamp, waar hij zijn terechtstelling afwachtte. De weersverwachting van heden morgen 11 uur luidt: Aanvankelijk zwaar bewolkt met voornamelijk in het Z.O. van het land nog enige regen. Morgen veel over drijvende bewolking, maar overwegend droog weer. Matige, in de kuststreken tijdelijk krachtige Noordelijke wind. Koel. Potitiereehler uvh hekje en Puppi hadden het ge&EURtN f*T -SpAHNmG GE* volgd— xe ai-OpEN elk naar een KANT van DE kooiPAKTEN BE rouwTies en trokken langzaam de dek-sïlï optn Alex had intussen HET STUK VLEES LOSGERUKT en liet zich langs de DAAL naak beneden zakken." KEURIG TAKTE m j m kmi IN nct een kexp sloeg de koli boven alex De gezondheidstoestand van de man van Catharina V. te Alkmaar verhin derde voor een belangrijk deel, dat de inkomsten in het gezin groot wa ren. Moeder dacht dit te compenseren door op de Chinese markt te Amster dam enkele coupons stoffen te kopen om ze in Wieringen en Anna PaUiow- na aan de man te brengen. Gisteren verscheen zij vanwege dit strafbare feit voor de Politierechter, mr. Peereboom. De officier zag Catharina echter niet zo onschuldig en meende, dat ze er een ruime bijverdienste van maakte. Hij vorderde een geldboete van f 50 of 30 dagen en veertien dagen voor waardelijk. Dit laatste liet de politie rechter vallen. TE HOGE LONEN UITBETAALD? De directeur van een steenfabriek te Schoorldam, Otto Johannes V. te Bergen woonachtig, was gedagvaard omdat in zijn bedrijf lonen waren uit betaald, die hoger lagen dan de norm vastgesteld door de Rijksbemiddelaar. V. zette op zeer gedocumenteerde wij ze uiteen, dat in zijn bedrijf in tarie ven gewerkt wordt en dat het is toe gestaan om 20 pet. meer te betalen in dien de arbeidsprestatie niet minder is dan in de jaren 1938-'39. De officier, mr. Vellinga, vroeg of verdachte deze verklaring met bewij zen kon aantonen. V. meende dit te genover een rechercheur indertijd ge daan te hebben. Tén einde inzicht te krijgen van deze bewijzen, werd de zaak aangehouden. NONCHALANT. De sigarenwinkelier Thijs de M. uit Bergen kwam, toen er controle bij hem werd uitgeoefend, 1420 rantsoe nen tabak te kort. De M. beriep zich op diefstal, maar de officier wist, dat er slechts aangif te gedaan is voor diefstal van 20 rant soenen. Verd. was, aldus de officier, mr. Vel linga, zeer nonchalant te werk ge gaan en had meer zonder bon afgegeven dan verantwoord was. Rekening hou dende met de extra winst die de M. hierdoor gemaakt had, vorderde hij een geldboete'van f 250 of 2 maanden. De rechter deed er, toen de M. ver klaarde geruïneerd te zijn f 50 af. De leerlingen van de lagere klassen der o. 1. school te Hensbroek hebben Dinsdag het jaarlijkse schoolreisje ge maakt. 's Morgens te acht uur ver trokken, liet het weer zich aanvankelijk op het eerste gezicht nogal gunstig aap zien. maar al spoedig kwam etn stortbui opzetten, waarvan geen hih- der ondervonden werd daar men nbg in de bus zat. Over Alkmaar, de Zaan streek en Amsterdam werd een be zoek aan het Muiderslot gebracht. Hierna kwam Valkenveen aan de beurt voor een bezoek aan de speeltuin. Ook toen weer regen, maar ook nu geen hinder, want men ging binnen pannekoeken eten. In Hilversum werd een wandeling gemaakt langs enkele studio's, waarna de thuisreis, al weer moest worden aanvaard. En zo kwam het gezelschap via Beemster te acht uur hoogst voldaan weer in het dorp. Vermelden we nog. dat de tocht, zeer tot genoegen werd gemaakt met een tweetal bussen van de firma Oorbeek te Edam.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2