Stad en Omgeving. j^aaisie ^\Jieuws Het jubileum-concours te Heiloo De H.L.O. wandelgroep Ten gerieve van Uw voeten Adspirantendag van ^-Holland Personeel een dagje uit Jong- Afscheid Ds. P. C. Roodenburg Terstsamenkomsten Concert in de Muziektuin Van de politie. Bergert. Hoort de kermis in het centrum thuis? Schoorl. Midzomer-wandeltochten van „Door weer en wind" Egmond aan den Hoef. De kampeerhuisjes De laatste dagen Prof. Aalberse overleden Zal Truman zich terug trekken KOEL WEER Marktbericht Kegelen Om het kampioenschap Nederland 9 Honderden kinderen lopen Het parcours Het was Zaterdagmiddag een hele drukte bij de Overdekte, toen daar honderden kinderen waren samenge stroomd, om te starten voor de H.L.O. wandelproef. Zoals wij enige tijd ge leden in een uitvoerig artikel uiteen zetten, is wandelen een der onder delen van het programma, dat $e H.L.O. geleidelijk-aan verwezenlijkt. Deze keer was uitsluitend de jeugd aan de beurt. De volwassenen wan delen in September a.s. De jongens en meisjes waren verdeeld in vier rategoriën, zij die tien km. liepen, zij die 15 km moesten afleggen en de groepen voor 25 en 30 kilometer. Tot in Bergen liep het parcours gelijk op, doch de lange-afstand-tippelaars wandelden daar verder naar Schoorl via Stenen weg en Munnikenweg en zelfs tot in Groet. De start ging met enkele moeilijkheden gepaard, daal de opkomst zo overweldigend groot was,, dat de organisatie een beetje in het water viel. Maar toch verliep het programma verder vlot en toen later Dr. Kolk en de secretaris, de heer De Wild, per auto het parcours afreden, zag men overal groepjes scholleren, die opgewekt langs de wegen trok ken en zich vermeiden in het mooie weer, dat bij uitzondering deze wan- del-Zaterdag begunstigde. Zo tegen vijf uur begonnen de eersten terug te komen, en de hele avond door is het in het restaurant van de Overdekte een gaan en komen geweest van jeugdige tippelaars, die hun kaart kwamen laten afstempelen, om die weer te kunnen tonen, ter verkrijging ven het diploma, als alle proeven een maal zijn afgelegd. De deelnemers hebben een goede, sportieve middag achter de- rug, waarin zij naar hartelust de benen konden strekken, tot heil van hun lichaam en gezondheid. En dat is toch het doel, dat de HLO nastreeft. Ten gerieve van uw voeten kunt u heel wat doen. U kunt nieuwe schoe nen kopen, u kunt ze ook laten be handelen met warm en koud water en allerlei geheimzinnig glanzende in strumenten. Ten gerieve van hen, die dergelijke voornemens koesteren heeft de heer J. .Godijn in de Hoogstraat een nieuwe winkel geopend, die een sieraad voor de winkelstand betekent. Door beslag te leggen op het naastge legen winkelpand kon de heer Godijn zijn schoenmakerij daarheen over plaatsen en zodoende zijn winkel en daarachter gelegen pedicure-ruimte de zo nodig uitbreiding geven. Door een keurige lichte betimmering en aparte verlichtingsornamenten, gepaard met glanzende vitrines, is het interieur omgetoverd in een hyper-moderne verkoopruimte, waarheen de Alkmaar- ders hun weg zeker zullen weten 'te vinden. De schat van bloemen, die Za terdagmiddag de winkel sierde, was daar reeds een bewijs van. De heer Godijn zal zijn zaken in de gemoder niseerde winkel met succes kunnen voortzetten. De plaatselijke Chr. Sportvereniging .Jong Holland" organiseerde Zaterdag een adspirantendag in de muziektuin. Mede door het mooie weer is deze dag bijzender geslaagd. De belangstel ling van de zijde der ouders was groot. Met veel sportiviteit is door de jongens en meisjes gestreden. Van de beschikbaar gestelde groeps- prijzen wist Jong Holland drie eerste prijzen te bemachtigen, n.l. de jongens van 79 jaar, meisjes van 79 jaar en van 1012 jaar. De jongens van 1012 jaar en van 1315 jaar behaalden een 2e prijs. De middag werd geopend door de Kring-yoorzitter en gesloten door de heer Jansen, 2e voorzitter van Jong Holland. Deze toonde zich verheugd over het initiatief van de Kring en hoopte dat ook deze adspirantendag mede zou werken aan de bloei van de Chr. lichamelijke opvoeding. Een woord van lof komt toe aan de juryleden, Rode Kruis en aan de le den van Jong Holland die zich deze middag geheel belangeloos beschikbaar hadden gesteld. Zaterdagmorgen half acht stonden vijf touringcars van de Magneet ge reed om met directie, personeel en' hun dames van de firma N. V. S! Krom een jaarlijks uitstapje te maken. Dit maal-was de trip naar Rotterdam, waar de Maastunnel ieders bewondering had. Ook werd een interessante boottocht gemaakt door de havens. Dwars door de zwaar getroffen stad werd de tocht voortgezet via het Westland naar Scheveningen waar men zich aange naam verpoosde. Voorts ging het naai den Haag, waar als afscheid het ge bruikelijke diner werd aangeboden. Zeer voldaan vertrok het gezelschap huiswaarts. Om elf uur arriveerde men in de kaasstad. Het weer heeft het nodige er toe bijgedragen om deze dag te doen sla gen. ALWEER ZO N KNAAP. Gistermiddag vind de heer D. Oudes, lid van het CNHV, afd. Alkmaar in dt Hoornse Vaart een snoek van een me ter lang en een gewicht van pl.m. 14 pond. Met deze vangst maakt de heer Oudes een kans voor de wekelijkse vermelding in het programma van de KRO. Zondagmiddag nam de Alkmaarse Evangelisch Lutherse Gemeente af scheid van haar predikant, ds. P. C. Roodenburg. De afscheidsdienst was goed bezocht. Uitgaande van de woor den Deutero-Jesaia: „Het gras verdort, de bloem verwelkt, maar het woord onzes Gods blijft in eeuwigheid" (Je- saia 40:81, dit gloedvol getuigenis van een profetisch Godsvertrouwen, gaf ds. Roodenburg een persoonlijke belij denis van het eigen geloof, dat hem in de vier jaren van zijn Alkmaarse ambtsperiode steeds geleid had. en waarvan hij voor zijn gemeente steeds had getuigd. Vervolgens gaven de predikanten van verwante Alkmaarse kerkgenootschap pen uiting aan hun waardering voor het werk, door ds. Roodenburg in Alkmaar verricht. Ds. Rappold, die be halve namens de Remonstrantse Ge meente, ook sprak namens de Inter kerkelijke Jeugdraad, richtte zich in het bijzonder ook tot mevrouw Roo denburg. Ds. van Wijk van de Neder lands Hervormde Gemeente legde voor al de nadruk op het vele en goede, dat ds. Roodenburg verrichtte voor de Alkmaarse vrijzinnige jeugd. Na de toespraak van de Doopsge zinde predikant, ds. van der Sluis, die vooral wees op de goede persoonlijke verhouding der vrijzinnige predikan ten onderling, nam ook de Alkmaarse VCJG zelf afscheid van haar ,.G. L.", bij monde van mejuffrouw Marwitz, die nog eens liet uitkomen, hoe on vermoeid "Us. Roodenburg de J. G. steeds met raad en daad had bijge staan. De heer Lutterot dankte namens de Lutherse Gemeente zelf en Kerkeraad de scheidende voorganger voor de grote toewijding, in de afgelopen jaren door hem betoond. Vervolgens nam ds. Roodenburg voor het laatst het woord om op sympathie ke en bescheiden wijze de vele tot hem gerichte woorden van waardering te beantwoorden. Een even vertrouwde omgang met zijn ambtgenoten als in Alkmaar hoopte hij ook in zijn nieu we gemeente, Breda, te zullen vinden. Hetzelfde gold voor de energie en toe wijding van de Kerkeraad. De VCJG wenste hij een bloeiende toekomst, de mogelijkheden immers yaren er zeker. De gemeente dankte hij voor de verrij king, die hij ook zelf in het werk in haar midden had gevonden. Ook wij wensen ds. Roodenburg van' harte een dankbaar en bevredigend arbeidsterrein in zijn Brabantse ge meente. - Het is ongeveer 8 jaar geleden, dat voor het laatst de grote evangelisatie tent van de Ned. Chr. Gemeenschaps- bond te Alkmaar was. Maar nu komt ze weer, deze keer op het Canada plein. Van 7 tot 14 Juli worden elke avond evangelisatie-samenkomsten ge houden. Deze vangen aan om 8 uur, terwijl om half acht reeds met een zangdienst wordt begonnen. Verschil lende sprekers worden verwacht, o.a. Adj. Geutjes te Alkmaar, de heer W. Baas te Amsterdam, P. Bardelmeijer te Noordwijk aan Zee, ds. P. v. d. Berg te IJmuiden, H. v. d. Brink te- Éloe- mendaal, J. de Bruin te Wassenaar. J. Dammuller te Alkmaar, F. Hofhuis te Alkmaar, H. F. Huson te Oostzaan, ds. v. Meijenfeldt te Alkmaar, Joh. v. Oostveen te Alkmaar, ds. A. F. W. Waardenburg te Gorcum, ds. Wessel- dijk te Alkmaar. Het Ned. Herv. Kerk koor en „Soli Deo Gloria" verlenen hun medewerking. Op Zaterdag 10 Juli en Woensdag 14 Juli worden bovendien kindersa menkomsten gehouden, 's middags om 3 uur. Gezien de ervaringen van vroegere jaren zullen deze samenkomsten door velen bezocht worden. Ongunstiger dan de Alkmaarse Post- harmonie, en het Postaal mannenkoor uit Haarlem, zullen het zelden concer terende verenigingen hebben getroffen. Er was bijna geen publiek, en wat er nog was werd al spoedig weggeregend. Maar de Post liet zich niet'uit 't veld regenen en concerteerde trots alles door, we hadden dus meer het idee op bezoek te zijn bij een generale repeti tie,waar enkele bekenden werden toe gelaten. Het programma was zeer een voudig en de muzikale prestaties van onze Postharmonie, overtroffen die van het Haarlem's Postaal mannen koor. De Postharmonie demonstreerde weer in een aantal nummers het fraaie klankgehalte zoals we rlat van hen ge wend zijn. Dirigent Anderson liet o.m. zeer goed spelen, een selectie uit de Vogelkoopman van Zeiler en Fantasie de Ballet vanJL. Montagne. Het man nenkoor zong wel zuiver maar zal het ensemble wat homogener moeten ma ken en geen te open vocale zingen. O.l.v. dirigent Hermes werd vrij goed gezongen „De Kuiper" van Koois en Piiet Hein van Roeske. Waarom men een onbenulligheidje als Texels Jubel lied twee maal zong eerst met en dan zonder begeleiding is ons niet duide lijk. Het hoogtepunt van deze avond was wel „Fantasie" over motieven uit de Faust van Gounod met begeleiding van de Postharmonie. Met een zo korte voorbereiding tus sen koor en orkest werd een te loven lesultaat bereikt. Het was jammer dat het concert zonder publiek moest ver lopen maar we hopen toch nogeens 'n Postaal concert te kunnen beluisteren bij mooi zomerweer en zeer veel be langstelling. MUSICUS. GESLAAGD. Aan de Gemeentelijke Universiteit tc Amsterdam slaagde vocjr het propae- o'eutisch examen geneeskunde de he ren J. Christiaanse te Alkmaar en D. Tuin te Bergen. (Ontleeid aan onze Advertentie-rubriek) BIOSCOPEN Harmonie-Theater, C uur: Miranda; 18 jr Victoria-Theater, 8 uur: Spionnage in New York; 14 jaar Cinema Americain, 8 uur: Dark Com mand; 18 jaar MAANDAG: Bergen: Kermis van 14—24 uur DINSDAG Gulden Vlies, 8 uur: Non-stop Bonte avond met Henriëtte Davids Bergen: Kermis van 14—24 uur TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad: 19 graden Celsius Pesie's bad: 19 graden Celsius Een kruidenier hier ter stede, kwam steeds bonnen te kort. Na gehouden controle bleek het lek in de bonnen trommel veroorzaakt te zijn door zijn 17-jarige bediende. Deze had kans ge zien om in 3 maanden tijd tweedui zend bonnen voor boter, suiker, koffie, thee, olie, kaas enz. achterover te drukken. Meestal verkocht hij zijn buit aan één persoone doch af en toe mocht ook een ander eens van zijn aanbieding „profiteren". Na onderzoek zijn dief en opkoper naar het huis van bewaring overgebracht, terwijl de on geregelde afnemers over de transac ties met deze knaap vermoedelijk nog wel iets zullen vernemen. Op één dag; n.l. Zaterdag, kwamen twee personen in aanraking met de neergaande boom van de Spoorwegaf sluiting op de Bergerweg. Een 18-jarige jongen die probeerde nog juist over te wippen, zag zijn haast beloond met een hoofdwond, die zo ernstig was' dat, nadat hem op het po litiebureau een snelverband was aan gelegd, hij voor verdere behandeling naar het Centraal ziekenhuis werd vervoerd. 's Middags kwam een 41-jarige vrouw met haar kin in onzachte aan raking met de spoorwegboom. Zij kwam min of meer op het bureau haar beklag doen, doch het is verboden neergaande bomen nog te passeren. In Wageningen werd een persoon aangehouden, die in Alkmaar een hor loge gestolen had. Aan de Laat werd Zaterdag een rij wiel dat behoorlijk beveiligd wis, ge stolen. Binnen één uur wist de politie 't rijwiel en zelfs de dief op te sporen. De man bleek in het bezit te zijn van een instrumentje, waarmee alle zg. ringsloten geopend kunnen worden. De dief was al vele malen met de Justitie in aanraking geweest. Tot slot van deze lijst mag melding gemaakt van de aanhouding ener vrouw die zich schuldig had gemaakt aan verduistering van textiel, sieraden en diverse huishoudelijke artikelen, welke haar in bewaring waren gege ven. NOORDERMARKTBOND. NOORD-SCHARWOUDE, 5 Juli. Aan gevoerd 21000 kg vroege aardappelen. Eerstelingen f 8.30f 10.20, drielingen f 7f 9, kleine f 3.50f 4.70, rode eer stelingen f 12.10f 13; blauwe eigen heimers f 11.50f 13.40; eigenheimers f 11.60—f 13.90; 3600 kg witte kool I f 38f 42, bloemkool II f 25, f 10.90; 360 st. bloemkool Ia f 54, bloem kool I f 38—f 42, bloemkoolII f 35, bloemkool III f 19. WARMENHUIZEN, 3 Juli 118,200 kg Aardappelen: Schotse muizen 9,40—13,20 en Eigenheimers 13,5013,70 Waar deze kwestie in de laatste raadvergadering ter sprake kwam en enkele leden een afkeurend geluid lie ten horen over de plaats van de ker mis VVV wil zelfs algehele afschaf fing meenden wij goed te doen de mening te vragen van de bewoners der Stationsstraat en het Van Reenen- park, wier percelen direct grenzen aan het kermis-terrein. Was de vorige weck nog de over grote meerderheid er tegen, nu de ker mis eenmaal draaide, bleek de oppo sitie minder algemeen. Dit neemt ech ter niet weg. dat toch het merendeel der omwonenden het Van Reenenpark e.o. geen geschikte plek voor kermis- viering bleef vinden. Het lawaai en de rommel vielen mee, daar was men het vrijwel over eens,- terwijl het sluitingstijdstip f 12 uur 's nachts) door de meeste omwonenden redelijk genoemd kon worden. De kermisexploitanten hadden over het algemeen een keurige indruk bij de omwonende gemaakt. In de dagen, voorafgaande aan de opening van de kermis, was het des avonds stiller op de weg geweest dan anders, zeiden ons verschillende mensen uit de Stations straat. De echte kermisvrienden waren van mening dat een dergelijk feest hoorde in het centrum van het dorp. De te genstanders achtten dit juist in strijd met het karaker van de omgeving. Al de woonwagens en de was die dwars over de weg te drogen hangt en die WC-huisjes vlak voor je deur.ze kun nen het Van Reenenpark beter het „Woonwagenpark" noemen smaalde er een. Uiteraard is het mogelijk dat de me ning hier en daar tijdens de kermisda gen nog weer zal veranderen, doch on ze voorlopige conclusie is, dat er geen eensgezinde afkeuring te bespeuren valt Van de 30 personen, die wij op Zater dag ondervroegen, waren er 17 tegen., Vast staat, dat Bergen dit jaar een kermis viert zo groot als nooit te vo ren en dat het niet zal meevallen voor de, kermisexploitanten elders een zo gunstige standplaats te vinden. De enige plaats, die daar o.i. voor in aanmerking komt het idee' werd in de raadszitting van j.l. Woensdag avond geopperd is het nieuwe ge deelte van de Bergerweg door Oost dorp. Hier staan weinig huizen, de ge meente ontvangt dan toch het volle pond en de Oostdorpers zullen de ker mis waarschijnlijk met open arme onf- vangen. Blijft de meerderheid van de bewo ners van het Van Reenenpark en de Stationsstraat inderdaad tegen kermis in hun omgeving, dan zal het ge meentebestuur er alleen al daarom goed aan doen naar een ander terrein uit te zien, rekening houdend met de heersende opvattingen van de betrok ken ingezetenen. De wijze waarop dit jaar binnens kamer over deze kwestie beslist werd door het gemeentebestuur, kon in ve ler ogen geen genade vinden. De be trokkenen hoorden pas' van het be sluit, toen protest geen effect meer kon hebben. DISTRICTSDAG VAN DE GIDSEN. Om het onderling contact te bevor deren hielden de gidsen uit het Dis trict Alkmaar Zondag onder leiding van de districts-commissaresse mej. A. Kruisen een samenkomst in het openluchttheater. Begunstigd door goed weer hielden de pl.m, 300 jonge men sen zich onledig met vlaggenseinen, declamatie,volksdansen, enz., enz. De wandelsportverenlglxiff „Door Weer en Wind" organiseerde Zaterdag en Zondag te Schoorl nationale wandel tochten voor afstanden van 20, 30 en 50 km, onder auspiciën van de afde ling N H W B van de Nederlandse Wandelsportbond Er was heel wat belangstelling voor deze sportdagen: Zaterdagmiddag startten er 125 deelnemers, waaronder Adola, de personeelclub van de firma Eckmann te Alkmaar, de Politie-sportvereniging te Velsen, de Jeugdvereniging te Anna Pau- lowna en In Tempo van Kolhorn Het parcours liep door de duinen van Schocfrl en Bergen en bood de deelnemers ruim schoots gelegenheid om te genieten van het natuurschoon, waaraan deze streek zo rijk is Alle deelnemers bereikten vóór 7 uur, het vastgestelde sluitinguur, de finish en waren enthousiast over de mooie tocht 's Avonds organiseerde D W W een feestavond in „De Rode Leeuw" waar door enkele leden een klucht in dri$ be drijven werd opgevoerd „He^ Vlekje" Met accordeon-muziek en mandoline- spel met zang werd voor de muzikale omlijsting gezorgd De heer D P de Jong, algemeen leider, richtte zich in zijn welkomstwoord in het bijzonder tot het gemeentebestuur van Schoorl, de WV-besturen van Schoorl, Bergen en Egmónd en tot de afdeling Bergen yan Het Rode Kruis en sprak zijn erkentelijkheid uit voor de medewerking, die men van alle zijden had mogen on dervinden Zondag was het weer vroeg dag: om 9 uur vond de start plaats voor de afstand tfr.n 50 kg, 30 km en 20 km, waarvoor plm 300 wandelaars stonden ingeschreven Er verschenen aan de start HVZ uit Alkmaar, Jeep 1945 uit Alkmaar, 2e groep In Tempo uit Kolhorn, UDI en De Een hoorn uit Hoorn en drie groepen uit Apeldoorn, d w: Vrijbuiters I en II en Trekvogels Vijftig deelnemers liepen de 50 km, plm 2Co de 30 km en de rest 20 km Alles kwam op tijd binnen en allen gin gen met een fraaie medaille, de groepen bovendien nog met een groepsmedaille, weer huistoe met de prettigste herinne ringen aan het mooie duinlandschap Het waren voor de wandelaars onvergetelijke tochten geweest BOUW VAN NEGEN WONINGEN Het gemeentebestuur van Schoorl hield dezer dagen aanbesteding van de bouw van een negental arbeiderswo ningen. Veertien biljettten waren inge komen. De drie hoogste inschrijvers waren J. Kooijman te Groet 113.12t\ A. Selhorst. Schoorl, 112.900; A. Hoog- vorst, Groet, 112.500. De laagste drie inschrijvers waren A. Gesteman, Groet, 105.090; A. J. Kroon, Bergen, 102.010 en Gebr. Kops 98.808. De B.P.V.-kampeerhuisjes langs de duinrand trekken belangstelling. In de afgelopen week is het voltallige be stuur van de NVV een kijkje komen nemen om voor eigen doeleinden eventueel, de bouw en inrichting der huisjes te bezichtigen. Aan de huisjes zullen nog enige verbeteringen wor den aangebracht om tegemoet te ko men aan de bewoonbaarheid bij lang durig guur weer. GESLAAGD Onze plaatsgenoot M, Portegies slaagde dezer dagen voor het propa- deutisch examen aan de Technische Hogeschool te Delft. Althans in muzikaal opzicht kan de organiserende vereniging „Eens gezindheid" met voldoening op het concours terug zien. De muzikale strjjd was spannend en over het ge heel stonden de prestaties op zeer respectabel peil. Trots de minder gunstige weersgesteldheid was er deze dagen veel belangstelling. Dit concours zal de burgerij van Heiloo nog lang in aangename herinnering blijven. DE ZATERDAG. 4e Afd. Fanfare: Haagse Blinden- muziekver. „Kunst naar Klacht", dir. Vleeschhouwer. De twee eenvoudige nummers werden zuiver gespeeld, vooral Le Petit Postillon" met piston solo. Ie Afd. Fanfare: „Eendracht maakt macht (Capelle d. IJsel). dir. H. Broekhuijzen. Tegenover wat min der fraai klankgehalte stonden ook momenten, die technisch zeer verdien stelijk waren, o.a. in „Les trois Glands" van Pouseau. le Afdeling Harmonie: Hoogoven Harhionie (Beverwijk), dir. W. Steijn. Zowel in de Zeiler Selectie van de Vogelkoopman als iii Maskera de van Boedijn viel muzikaal veel te waarderen, hoewel men er niet geheel gaaf doorkwam. Ere-Afdeling Fanfare: „Crescendo" (Holwerd), dir. Bijlstra. Het verplichte stuk „Freya" van Got- fried Mann miste voldoende kleur in de voordracht en klonk bovendien vrij' slordig. „De Symphonia" van Furgeot werd veel beter gespeeld en had zelfs héél uitstekende fragmenten, le Afde ling Fanfare: „Vooruitgang is ons Streven" (Mijdrecht). dir. A. Kriek, Dit corps maakte een zeer goede in druk, klankgehalte. nuancering en ook de voordracht waren lofwaardig, voor al in „Esprit Vagebond", suite van Doven. Superieure Afdeling Fanfare; „West-Frisia" (Twisk) dir. B. Kool haas. Inderdaad hier hoorden we veel wat Superieur was. Een uitstekende en stijlvolle uitvoering van Handel's Watermuziek, en prachtig klankgehal te in ..Prometheus ontboeid" van Gran ville. Hier werd „muziek" gemaakt. Superieure Afd. Harmonie: Aalsmeer's Harmonie, dir. Alb. Meyns Wz. Diri gent Meyns zorgde voor een brillant slot van de concoursdag door o.a. een mangnifieke vertolking van de „Frei- schütz-ouverture" van Weber. UITSLAGEN VAN ZATERDAG. Marswedstrijd: „Hoogoven Harmo nie" (Beverwijk) 93 p. le prijs. Concertwedstrijd; „Kunst naar Kracht" (Den Haag) 386 p. le prijs; „Vooruitgang is ons streven" (Mij drecht) 399 p. le prijs; „Eendracht maakt Macht" (Cap. a.d IJsel) 346 p. 2e prijs; Hoogoven Harmonie (Bever wijk), 353 p. 2e pr.; „Crescendo" (Hol werd) 367 p. 2e prijs; „West Frisia" (Twisk) 388 p. le prijs; „Aalsmeerse Harmonie" (Aalsmeer) 387 p. le prijs. De kist met perziken, beschikbaar gesteld voor het hoogst aantal punten van deze middag werd gewonnen door het corps uit Mijdrecht. DE ZONDAG. 4e Afdeling Fanfare: Jeugdfanfare: Nieuwendammerkrans, A'dam, dir. Evendik. Eenvoudige stukken, maar verdienstelijk uitgevoerd, in „Gouden Herfst" van Meyns Wz. was de stem ming niet al te zuiver. 2e Afd. Fan fare: „Dj: Eendracht" (Enkhuizen), dir. W. Keppel. „Een schone Meimorgen" van Bisselink had minder fortuinlijke momenten, de ouverture Cendrilonette van Andrieu werd vrij behoorlijk ge speeld. le Afdeling Fanfare: „St. Cae- ciiia (Heiloo), dir. L. Oly. In een Bal let van Delhaye bereikte St. Ceacilia zéér mooiemomenten, het begin van het verplichte stuk 'Werd minder ge lukkig utigevoerd. Amicitia (Lands meer). dir. H. Ossenburgge. „Poème Svrnphonique" van Vilette genoot een muzikale interpretatie, met veel nuan cering. Afd. Uitm. Harmonie: Arbeiders mu ziekvereniging „Avanti", A'dam, dir. W Troostwijk. „Die Schone Galathea" van Suppé had wel vitaliteit en nuan cering maar was evenals in „Czar und Zimmerman" af en toe scherp van klank mét wat ongelijk passage-werk. R.K. Harmonie Crescendo (Bovenkar- spel), dir. W, Keppel. „Die Schone Galathea" van Suppé werd brillant gespeeld. Czar und Zimmerman van Lortzing had eveneens uitstekende r:omen*or> maar klonk soms wat on gelijke in de passages. Ere afd. Harmonie: Harmonie For- zando, A'dam, dir. Alb. Meijns Wz. Na gen vrijwel mislukte inzet, herstelde men zich spoedig en werden in Han dels watermuziek nog goede dingen bereikt. „La Muette de Portici" werd wel muzikaal gespeeld, maar kwam er technisch niet vlekkeloos door. Superieure afd. Fanfare: „Ons Ge noegen", Wijdenes, dir. B. Roemer. Met Handels Balletmuziek werd een knappe prestatie geleverd. Hierna volgde het effectvol gespeelde Cortège Heroique Mahy. „Kunst na Arbeid" (Zuid-Scharwoude), dir. Pranger. De totaal indruk van de Watermuziek was zeer goed, de stemming had hier en daar wel eens 'n zwak ogenblik. De Ouverture Symphonique werd brillant gespeeld. Harmonie (Assendelft), dir. G. Koomen. Handels „Watermuziek" werd voortreffelijk uitgevoerd. Le Fesin chez Lustieru van T. Rogiister werd prachtig gespeeld. UITSLAGEN VAN ZONDAG Tamboerswedstrijd: „Avanti (A'dam) 90 p„ 2e prijs; „Crescendo" (Boven- karspel) 102 p„ le prijs. Marswedstrijd: „Jeugdfanfare", Nieu- wedairimer-Ham (A'dam) 93 p., 2e pr.; „Avanti" (A'dam) 102 p., le pr. „Cres cendo (Bovenkarspel) 102 p., le pr.; „Forzando" (A'dam) 97 p., 2e pr,; Har monie" (Assendelft) 97 p., 2e pr. Concertwedstrijd: „Jeugdfanfare" Nieuwedammer-Ham (A'dam) 306 p., 3e pr.; „De Eendracht" (Enkhuizeh) 395 p„ le pr.; „Amicilia" (Landsmeer) 360 p„ 2e pr.; „St. Ceacilia" (Heiloo) 385 p„ le pr.; „Arb. muziekvereniging Avanti" (A'dam) 307 p., 3e j>r.; „Cres cendo" (Bovenkarspel) 355 p.. 2e pr.; „Forzando" (A'dam) 336 p., 2e pr.; „Ons Genoegen" (Wijdenes) 386 p., le pr.; „Kunst na Arbeid" (Zuid-Schar woude 422 p„ le pr.; „Harmonie" (As sendelft) 454 p., le pr. Eere-wedstrijd, afd Harmonie: le pr. Aalsmeerse Harmonie, 195 p.; 2e en 3e pr. konden niet worden-toegekend. Afd Fanfare: le pr. Harmonie, As sendelft 213 p.; 2e pr. Kunst na Ar beid, Zuid-Scharwoude 202 p.; 3e pr. West-Frisia, Twisk 195 p. Extra prijzen: Hoogst aantal punten concert-wed strijd fanfare, Harmonie. Assendelft 454 pünten. Hoogst aantal punten con certwedstrijd Harmonie. Aalsmeerse Harmonie 387 punten. Hoogst aantal punten ere-wedstrijd Harmonie. As- se ndelft 213 punten. MUSICUS. Ongecorrigeerd In het pension Eykenburg te 's Gra- t venhage, waar hij verpleegd werd, is voorzien van de Sacramenten der ster venden hedennacht om half twee op 77-jarige leeftijd overleden de minis ter van staat Prof. mr. P. J. M. Aal berse. Met hem is een van Nederlands meest vooraanstaande staatslieden heengegaan, die jaren lang in ons po litieke en sociale leven een grote rol speelde. In 1899 werd hij gekozen tot lid van de Leidse gemeenteraad. Na de dood van dr. Schaepman werd prof. Aal berse in Februari 1903 voor het dis trict Almelo lid der Tweede Kamer. Toen prof. Aalberse in Februari 1916 benpemd werd tot hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, waar hij handelsrecht, staatshuishoudkunde, arbeids- en fabriekswetgeving en mijn- recht doceerde, trad/hij af als lid der Tweede Kamer. Na twee en een half jaar zag men hem echter in 's lands vergaderzaal terug en wel als hoofd van het toen nieuw ingestelde depar- tement van arbeid. Tal van sociale maatregelen kwamen onder zijn bewind tot stand. In Novemher 1922 werd de naam van zijn departement gewijzigd in Ar beid, Nijverheid en Handel. Nadat het ministerie-Ruys de Bee- renbrouck in 1925 was afgetreden werd prof. Aalberse opnieuw lid der Twee de Kamer. De Katholieke fractie koos hem in 1931 tot haar voorzitter. Prof. Aalberse werd 27 December 1943 benoemd tot minister van Staat en in 1936 tot voorzitter der Tweede Kamer na 't overlijden van Jhr. Ruys de Beerenbrouck, en in 1937 tot lid van de Raad van State, welke functie hij tot in 1946 vervulde. De overledene was commandeur in de orde van de Nederlandse Leeuw, grootofficier in het Legioen van Eer vaji Frankrijk, ridder van de H. Gre- goriusorde, commandeur van 't Groot kruis der orde van de Witte Roos van Finland en van de orde van Polonia Restituta. Prof. Aalberse was een uiterst hoffelijk en beminnelijk mens, die ieder, die met hem contact had, direct voor zich innam. Drew Pearson, commentator van de Amerikaanse radio, heeft Zondag avond verklaard, dat president Tru man aan enkele intieme vrienden zou hebben medegedeeld, op de Democra tische conventie zijn candidatuur te zullen intrekken wanneer generaal Eisenhower niet opnieuw verklaart zich niet candidaat te stellen. Weersverwachting, geldig tot Dins dagavond: Veel bewolking met enkele ver spreide buien. Wind tussen Noord en West of draaiend naar richtingen tus sen Noord en West, matig, maar- in de kuststreken tijdelijk vrij krachtig. Koel. LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 5 Juli 1948. 175.000 aard appelen. Blauwe Eigenheimers 11.80 13.50; rode eerstelingen 12.1013.30; eerstelingen 9.3010.70; drielingen 7.90 —9.80; 'kriel 3.40—6.50. 18.000 kg. rode kool 7.608.80. 1500 kg. gele kool 11.30 —12.80. 2000 stuks bloemkool 1 A 54 —55; 1, 36—44. Gisteren had in het kegelgebouw van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempelierstraat te Haarlem de laatste étappe plaats van het kampioenschap van Nederland. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter van de Ned. Kegelbond, de heer T. Albronda, na men de wedstrijden precies om half elf een aanvang. Het bleek al spoedig, c'at de eigenlijke strijd zou gaan tus sen 'Haarlem, Den Haag en Maastricht. Hoewel wij Haarlem op eigen banen de grootste kans gaven, is dit toch niet bewaarheid geworden. Haarlem moest 't afleggen tegen Den Haag, doch het verschil van hout is niet noemens waardig, n.l. 29. Om het clubkampioen- ■gchap was het verschil slechts 2 hout. S.V.M. uit Maastricht heeft voor de tweede maal beslag gêlegd op het kampioenschap. Pro Patria uit Rotterdam was twee de met slechts 2 hout verschil. De heer J. Borkus uit R'dam werd per soonlijk kampioen met 209 hout. Óver het algemeen is er niet hoog gegooid. Vorig jaar werd de Bondenstrijd ge wonnen met 3774 (60 ballen p. gooier). Gisteren met 5411 (90 ballen); dit maakt een verschil van 250 hout. S.V.M. gooide vorig jaar 1020 hout en thans 889. Onze stadgenoot A. Koel- mann won zijn kampioenschap met 214 hout, thans was het J. Borkus uit Rot terdam, die met 209 hout de titel ver overde. Hieronder volledige stand kampioenschap Bonden: 1 Den Haag 5411; 2 Haarlem 5382; 3 Maastricht 5252;; 4 N.-Nederland 5216; 5 O.-Gelderland 5074; 6 Eindhoven 4925 hout. Club-kampioenschap: 1 S.M.V. Maas tricht 889; -2 Pro Patria, R'dam 887; 3 Acht om de Lange, Dieren 854; 4 ODO Haarlem 844; 5 HBKL. Hengelo 806; 6 Holland. Eindhoven 771 hout. Persoonlijk kampioen: J. Borkus. R'dam, 209 hout.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2