Hr. Ms. „Van Galen" jaagt op vijandelijke torpedojager Wat de theaters brengen HARMONIE-THEATER Paul Vlaanderen trekt van leer VICTORIA-THEATER Voor beulen geen genade CINEMA AMERICAIN ens m China Predikbeurten Wekelijkse Oecumenische avondwijding Subsidie huishoudelijke voorlichting Werkzaamheden in het college van B. en W, Bonnen halen Nachtelijke speurtocht in Ceramzee Naar Ambon Caféhouders contra kellners Boete voor wanbetalers lichtbedrijven Heiloo. Oudkarspel. Vergadering van de polder Woudsmeer Bergen. Henriëtte Davids viert triomfen Opvoering van De Paradijs vloek in Bergen Noordscharivoude. Langedijk. Egmond aan Zee. Wethouder de Graaff gaat heen Groot-Schermer. De nationale feestrok Marktberichten Een ieder kent vermoedelijk wel Paul Vlaanderen uit de bekende en spannende radio-hoorspelen. De Har monie biedt deze week de gelegenheid om Paul Vlaanderen niet alleen te ho ren, maar ook te zien. Veelal is het zo dat een film tegen valt als men daarvóór het boek heeft gelezen of naar het hoorspel luisterde, doch dit is met deze film allerminst het geval. Paul Vlaanderen op het witte doek is beter nog dan in de hoorspelen- of boeken. Deze film is een „detective van t beste soort, zonder de goedkope bom barie maar boeiend van begin tot ein de. John Bently en Dinah Sheridan vertolken de hoofdrollen op voortref felijke wijze en ook de overige mede spelers passen zeer goed in 't geheel. De film waé zelfs zo spannend dat het geginnegap van een aantal „dames niet eens storend was, maar deson danks vragen wij ons toch af wanneer een bepaald deel van het Alkmaarse bioscooppubliek zich nu eens behoor lijk zal gaan gedragen, of wanneer men, als dat publiek zich zelf met reclasseert, daar tegen zal gaan optre den. Er kwam een tijd, waarop het Ne derlandse publiek genoeg kreeg van verzetsfilms. Men had teveel van het goede genoten en dacht dat men het nu zo langzamerhand wel wist. Ook wij verkeerden in die waan, doch Fritz Lang heeft ons met zijn „Hang men also die" anders geleerd. Ieder onderwerp, dat Lang vormt en kneedt, wordt tot een meesterwerk. Wij her inneren ons zijn „Metropolis", zijn psychologisch^ drama „M", zijn „De vrouw in het Venster", om slechts en kele te noemen en nu komt hij hier met een uitbeelding van het Tsjechi sche verzet, geconcentreerd in Praag, waar „Beul" Heydrich zetelt in het Hradzin. Nu weten wij, dat wij deze verzetsfilm gemist hebben en dat ons oordeel te vroeg kwam. Lang, fameus kunstenaar die hij is, modelleert zijn films naar zijn eigen, uitgesproken persoonlijke opvattingen en hij heeft de regie vast in de hand, evenals zijn spelersmateriaal en zijn beeld en geluid. Het executeren van 'n Gestapoman accentueert hij door een dwaas rollende bolhoed, de doodsangst van een zich betrapt ziende collabora teur werpt hij op het doek in een partieel beeld van diens lichaam, van borsthoogte tot de knie. Lang was een tijd lang in de avant- garde werkzaam en zijn ideeën in die richting heeft hij in geen van z'n films ooit losgelaten. United Artists mag zich gelukkig prijzen, deze kunstenaar in dienst te hebben, die niet schroomt, de waarheid te tonen, ontdaan vjn al le franje en daarmee een adembe klemmende film schept. Daarom ergert men zich steeds op nieuw aan de houding van het Alk maarse publiek, dat blijk geeft, geen oog te hebben voor de tragedie en dat een houding aanneemt, die men zelfs in de luguberste bioscoopjes van de hoofdstad niet aantreft. Een houding, die ronduit walgelijk is. Wat onze voorouders schreven Wij lezen in de Alkmaarsche Courant van 10 Juli 1848: Het Prov. Gerechtshof van Zd.- Holland heeft op den 3en July uitspraak gedaan in de zaak der valsche muntbiljetten, die in No vember j.l. zoowel te 's Graven- hage als te Leyden, Delft en Rot terdam zijn uitgegeven. Het Hof heeft A. van Baaien, steendruk ker, M. A. van Straaten, litogra- phisch teekenaar, en H. S. J. Scholte, commissionnair, schuldig verklaard aan het maken van muntbiljetten, en C. C. Marck, winkelier, schuldig verklaard aan het misdadig in omloop brengen der nagemaakte muntbiljetten. Het Hof heeft deze vier schuldig ver klaarden veroordeeld, om gebragt te worden ter plaatse waar men binnen de stad 's Gravenhage ge woon is executie van criminele' justitie te doen en aldaar op een schavot gestraft te worden met het zwaaijen van het zwaard over het hoofd, met al de toebe reidselen, die bij onthoofding worden in acht genomen en allen tot tuchthuisstraf, Van Balen en Van Straaten ieder voor den tijd van zes jaren en Scholte en Marck ieder voor den tijd van twaalf jaren. Voorts zijn de beschuldigden J. H. Blok, G. Blok en G. Fuld vrijgesproken van de hun ten laste gelegde misdaad van het misdadig in omloop brengen der nagemaakte muntbiljetten en terstond in vrijheid gesteld. De vier gestraften zijn in cassatie ge komen. Erg. DE BEDRIJFSCOMPETITIE. De uitslagen van deze week voor de Bedrijfscompetitie gespeelde wedstrij den luiden: Afdeling A: Ringers 1—Hoge Huys 10; RASALichtbedrijven 17. Afdeling B: MelkboerenAPSV 2 01; VensaPapierduivels 17; Tele- fonia—Postillon 24. Afdeling C. Krom—Chevroletboys 05: POAAlkmaarsche Courant 0—5; Perzifo—Ford Boys 22; Ringers 2— Landbouwhuis 2 53. China heeft voor de aanval-op Pearl Harbour reeds veel te lijden gehad van de Japanse aanvallen en van Japanse terreur. De hoofdfilm van deze week in de Cinéma Américain geeft een fel beeld van hetgeen er in het Hemelse Rijk geleden is. De bekende acteur Alan Ladd speelt met zijn trouwe hel per, als vertegenwoordiger van de benzine-leverantie een belangrijke rol in deze opwindende strijd tegen de Japanse aanvallers, vooral als hij een Amerikaanse lerares met haar klasse Chinese kostschoolmeisjes onder zijn bescherming heeft genomen. Eerst wat stug, komt hij langzamerhand onder in- \loed van de lerares, charmant gespeeld door Loretta Yöung, tot felle actie, waarbij hij aan 't slot zich opoffert om hen, die hij wil beschermen, te redden. Een film vol actie, spanning en sensa tionele taferelen: met uitstekend spel, in 't bijzonder van de drie hoofdfiguren en van de kleine „Donald Duck" en het Chinese kostschoolmeisje. Er was veel belangstelling. In het voorprogramma trok bijzonder de aandacht naast het Wereldnieuws, een natuuropname, en een tekenfilm, de interessante muziekfilm met opna men van het Amerikaanse Jeugdorkest. Inderdaad iets bijzonders. VOOR ZONDAG 11 JULI 1948. ALKMAAR, geref. kerk, 10 uur, dr. Polman (bevestiging ambtsdragers): 5 uur ds. Knoppers van Hardenberg. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 en 7 uur ds. Donner. Doops gezinde kerk, geen dienst. BERGEN, geref. kerk. v.m. 9 uur (H. Avondmaal) en half elf (H.Avondm.) en nam. half 5 (dankzegging) ds. Tel- kamp. BERGEN AAN ZEE. half 3 (H.Avond- maal), ds. Telkamp, geref. pred. te Bergen. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 10 uur, ds. Knoppers van Hardenberg; half 5 dr. Polman. EGMOND-BINNEN, half elf, ds. Plug. HEILOO. geref. kerk (in evangelisa tiegebouw a. d. Kerkelaan, half 9 ds. Knoppers van Hardenberg; 4 uur lees- •dienst. HEER-HUGOWAARD, geref. kerk. half 10 (voorb. H.Av. en openb. belij denis) en half 3 ds Huismans. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 u. (voorb.) H.Avondm.) pn 4 u. ds. Haitsma. ZUID-SCHARWOUDE, 10 uur, ds Ten Bruggencate. ST. PANCRAS, geref. kerk, 10 en 4 uur, ds. Middelkoop. N.-NIEDORP, 10 uur, ds. Appel. OUDE-NIEDORP, avond half 8, Js Appel. BENOEMING COMMISSIELID. In de vacature van de heer H. C. Lind worden als lid der commissie van toezicht op het M.O. en het Nijver heidsonderwijs aanbevolen de heren 1. Ir. W. F. Stoel; 2. de heer L. Elte. Men schrijft ons: De predikanten van' de Ned. Herv. Kerk tesamen met die der kleine kerk genootschappen hebben het plan ont- worpen voor een wekelijkse korte avondwijding in de Grote of St. Lau- renskerk en wel geregeld des "Woens dagsavonds van half acht tot acht uur. Voor de eerste maal zal het plaats vinden op Woensdag 14 Juli a.s. Wanneer men ons vraagt: waartoe dient dit dan antwoorden w:j met een wedervraag: Wie kan er niet eens midden in de week verlangen naar een stille plek buiten het geroezemoes van de alledaagse wereld? Wie wenst soms niet nog op eerf andere tijd dan op de Zondag te vertoeven binnen de prach tige ruimte van onze Grote Kerk? Wie ontvankelijk is voor de schoon heid van kleuren en lijnen zal zijn vreugde hebben in het avondlicht, zo als dat mild en spelend glijdt over de muren en hij zal als vanzelf stil wor den en bereid om te trachten naar be ter voedsel dan de wereld elke dag op onze tafel zet. Wie we er verwachten? Ieder ïs wel kom. De leden van onze verschillende gemeenten natuurlijk. Maar niet min der hartelijk degenen, die niet ge wend zijn regelmatig de kerk te be zoeken. om welke reden dan ook. En de gasten en de vreemdelingen, die in de zomermaanden binnen onze veste vertoeven.. De Grote Kerk is elke Woensdag avond om kwart na 7 open. Aan de in gang ontvangt men 'n orde van d'enst. Jongeren wijzen de bezoekers een plaats. Men beware de stilte. De dienst vangt precies half acht aan en ae schriftoverdenking duurt maximaal 10 minuten. Maar dat wordt niet aange kondigd zo min als de namen van de voorgangers. Wij hebben geen andere bedoeling dan u zo wekelijks in deze avondwij- dingen een'stil half uur te geven bin nen een gewijde ruimte. Namens het Comité voor de Oecumenische Avondwijding: J. DIKBOOM. De pl. commissie inzake huishou delijke voorlichting heeft voor 1948 een subsidie van 400.verzocht. De opnieuw volgens richtlijnen van de minister van binnenlandse zaken samengestelde commissie geeft voor lichting aan huisvrouwen door de monstraties, lezingen, films, cursus- i sen en tentoonstellingen, alsmede het i verspreiden van vouwbladen. Haar voorlichting komt voornamelijk de 1 minder draagkrachtige gezinnen .ten S goede. De commissie geniet reeds fi nanciële steun van de door het Rijk gesubsidieerde landelijl commissie inzake huishoudelijke voorlichting. De commissie, zal trachten de particu liere bijdragen te verhogen en heeft een gewijzigde begroting ingediend, waarbij thans 300.subsidie ge vraagd wordt. B. en W. stellen voor daartoe te be sluiten. Burgemeester en Wethouders heb ben op 6 Juli 1948 besloten hun werk zaamheden te verdelen overeenkom stig het besluit van 18 September 1946. De burgemeester zal zich belas ten met de algemene zaken, het on derwijs, de aangelegenheden betref fende de keuringsdienst voor waren en de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst. Wethouder G. van Slingerland, die tevens blijft aangewezen als waar nemend Burgemeester, blijft behan delen de zaken betreffende financiën, pensioenen, de personeelszaken, de aangelegenheden betreffende het ge organiseerd overleg en het markt wezen. Wethouder Mr. A. J. M. Leesberg blijft belast met de zaken betreffen de de lichtbedrijven en het slachthuis. Aan wethouder M. Coerts blijven toegewezen de zaken betreffende openbare werken, het bouw- en wo ningtoezicht, de volkshuisvesting, het gemeentelijk woningbedrijf, de haven dienst, de plantsoenen,- de begraaf plaats, het grondbedrijf en de reini gingsdienst. Wethouder Ri Bakker blijft belast met de aangelegenheden betreffende het gemeentelijk bureau voor sociale zaken, het maatschappelijk hulpbe toon en het sportpark. In verband hiermede is de Burge meester aangewezen als voorzittel van de commissie van bijstand voor het onderwijs, terwijl wethouder Van Slingerland als voorzitter van de commissies van bijstand voor de fi nanciën, voor het pensioen- en het ongevallenfonds en voor het markt wezen optreedt, zomede van de com missies van overleg voor de ambte naren en werklieden der gemeente. Wethouder Coerts treedt op als voorzitter van de commissies van bij stand voor de openbare werken en de plantsoenen, voor de reinigings dienst en voor het grondbedrijf, ter wijl wethouder Bakker optreedt als voorzitter van de commissie van bij stand voor het sportparken als voor zitter van het bestuur van de ge meentelijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon. Wethouder Mr. Leesberg blijft aan gewezen als voorzitter van de com missies van bijstand voor de lichtbe drijven en vqor het slachthuis. Zijwier familienaam begint met de letter K moeten Maandag 12 Juli hun bon kaarten 810 afhalen in het Distributie kantoor, Oudegracht, van 9—12 en 2—4. uur ALKMAARSE EXPORTVEILING, 9 Juli 1948. Andijvie 3.506; Spinazie 3250; postelein 724; worteltjes 11 24; tomaten 6080; groene kool 9.50; spitskool 1316.60; rode kool 57; aardbeien 2.103.90 per slof; peulen 32 123; uien,bos, 716; bieten,bos, 716; doperwten 3868; sperciebonen 156 172; snijbonen (stok) 156170; pronk- snijbonen (stam) 78115; bloemkool la 5578; bloemkool 1 3050; II 1228; komkommers 515; worteltjes 1122; selderie 36; selie 35; sla 25; nieu we augurken, grote 711; kleine 57 Hr. Ms. torpedojager „Van Galen" is op weg van Batjan naar Ambon, maar zal daar niet alleen aankomen. Twee jagers zullen de baai van Am- bon binnenlopen, twee iagers die en kele weken geleden oo« samen van Soerabaja- vertrokken en die straks, over een goede week, ook samen weer thuiskomen: Hr. Ms. „Van Ga len" en Hr. Ms.' „Tjerk Hiddesz".' Hr. Ms. „Van Galen" jaagt in de nacht van de 3e op' de 4e Juni door het donkere water van de Ceramzee. Er is geen maan, er zijn nauwelijks wat sterren. Maar er is wel wind en als ik op de brug sta, is het zelfs een beetje aan de ruwe kant. Deze nacht is er geen sprake van een zuster-schip, dat Tjerk Hiddesz heet. Vannacht is er alleen maar een vijandelijke torpedojager die gehan dicapt door enige machiheschade, zal trachten óf door Straat Kelang, öf door Straat Manipa, te ontkomen aan de „Van Galen". Dit heet een tactische oefening, en er is een dui delijk waarneembare spanning aan boord. De Ceramzee is groot, de straten zijn behoorlijk breed en de nacht is donker. Er zijn geen lichten in de nacht noch op Hr. Ms. „Tjerk Hid desz", noch op Hr. Ms. ,',Van Galen" Beide schepen varen geblindeerd, en dat betekent dat de „Van Galen" één zwarte klomp duisternis is. Nergens is een sprankel licht zichtbaar, voor alle ingangen hangen de blindeerkle- den. In de hutten en de stations gloeien povere rode en groene lampjes. Er wordt oorlogswacht gelopen. Dat wil zeggen: twee van de vier wachtsploegen Zijn opgeroepen. Er kan, zo nodig, terstond gevuurd wór den. Hr. Ms. „Van Galen" is door dit alles in een toestand van verhoogde paraatheid. Ergens vaart de vijandHr. Ms. „Tjerk Hiddesz". Ergens bij de eilan den, bij de zeestraten. Ergensja, maar waar? Het schgnt een onmo gelijke taak in deze chaos van donker water en donkere hemel zo'n kleine, geblindeerde jager te vinden. Het schijnt iets te maken te hebben met de speld in de hooiberg. Of iets met stom geluk? Neen, want Hr. Ms. „Van Galen"„ heeft ontzaglijke tenta kels, voelarmen waarmee hij de zee aftast, afzoekt: Radarhet profi teren van echo's dat technische won der, dat dwars door mist en dwars door een Egyptische duisternis werkt. Ook voor Hr. Ms. „Van Galen". Van nacht zijn de tentakels vele mijlen langMet 21 mijls vaart stormt het schip door de nachtzee. Het wa ter schuurt en suist en ruist voorbij. Donker water. Maar het is niet don ker, daar, waar de beide schroeven in wilde wenteling het schuim opper sen en t\pog opwerpen. In dat water schitterend en glanzen duizend kleine scherfjes diamant. Die scherfjes zijn, wat de mensen noemen: Het lichten van de zee. De tentakels van de radar zoeken. Scherpe ogen observeren het screen, 't beeldvlak, waarop iedere vaste sub stantie, hetzij land, hetzij rots, rif of schip, zich aftekent. Op de brug staan de schimmen van de commandant, de Kapitein Luitenant ter" Zee G. A. Cox, die van zijn 1ste officier, de Luitenant ter Zee der eerste klasse J. van Dappe ren, de navigatie-officier, de officier van artillerie, de schimmen van de sei ners. en nog anderen. In de ketel- ruimen, in de machinekamer spant het nu ook. Het zal er smoorheet zijn, nu 't schip met zo hoge vaart moet voort jagen. Hr. Ms. „Van Galen" ploegt door Straat Kelang, daarna door Straat Ma nipa, maar er is geen „Tjerk Hiddesz". Het wordt 2 uur.het wordt 3 uur. Als eed machtige vleermuis wentelt de radar-antenne rond de grote mast. Er wordt weinig op de brug gesproken. Er wprdt alleen gespeurd, geluisterd en... gewacht. Dan, tegen half 4 in de morgen, grij pen de radar-armen van de „Van Ga len" de vijand. „Daar is hij...!" En een ^moment breekt even de spanning. Een seconde later geeft de commandant or der voor alarm en nog 5 seconden later giert het fluitje van de schipper door de verblijven. Alarm..1 We zullen de vijand naderen. De radar wijst precies aan waar hij zich bevindt. Een kwestie van een kwartier nog.dan zullen de lichtgranaten van Hr. Ms. „Van Galen boven hem hangen. Het wordt even anders. Ook de vijand heeft de radar bijstaan en ook de vij and heeft de plaats van zijn achter volger ontdekt. En eer de granaten van de „Van Galen" wegsuizen exploderen die van de vijand boven óns. Doffe ont ploffingen, fel geel licht en lange dunne rookslierten. Een minuut later zetten we Hr. Ms. „Tjerk Hiddesz" in het zon netje. Een.twee drie granaten wor den afgevuurd, en dan zie ik, een mijl of 4 weg, het grauw silhouetje van de vijand. Daar ligt Hr. Ms. „Tjerk' Hid desz!" Maar deze vijanij, is een goede vriend en als de oefening in dit sta dium is, volgt aftrap, alarm en oorlogs wacht. Sigaretten gloeien aan, de poor ten worden weer geopend en de navi- gatielichten schijnen. Tegelijk, als had het er op gewacht, komt er nóg een licht. Dat is de maan, die bleek en miezerig door de regenwolken poogt te komen. Een paar uur slaap en dan komt de morgen. Opnieuw een oefening, maar nu is Hr. Ms. „Van Galen" in gezel schap van Hr. Ms. „Tjerk Hiddesz". Het tweetal schepen profiteert van de mijlen die ons nog van Ambon schei den door een oefening „in verband va ren" te houden. Er is nogal wat dei ning in de Banda-zee. Telkens graven de neuzen van de jagers zich diep in het watèr en de navigatie is niet zo heel eenvoudig. Geen 5 minuten wordt dezelfde koers gevaren. Nu eens is de „Tjerk" voor, dan weer de „Van Ga len". Nu eens wordt in kiellinie geva ren, dan weer verspreiden beiden zich. En opnieuw is er spanning op de brug, het denkend brein van Hr. Ms. „Van Galen" En er is ook spanning in de stuurhut, waar het zweet in stralen langs de bruine rug van de man-aan- het-wiel druipt. Tegen half twaalf die dag varen de jagers de Baai van Ambon binnen. Wat prauwtjes liggen vredig te vissen en als je door de kijker ziet, kun je -ie eerste omtrekken van de plaats Am- bon onderscheiden. Grote scholen dol fijnen stoeien uitbundig naast ons schip, als ware afgezanten van de wal die komen vertellen* dat we w'elkom zijn. De baai is spiegelglad. Tot vreug de van de Madoerese wasbazen aan boord, die een half uur geleden „over het muurtje" hingen Ambon ligt voor ons. Ambon, waar de Japse furie moord de en plunderde. Ambon, gehavend en ontluisterd. Maar nog altijd Ambon. Roemrucht eiland, met dappere kerels en kundige krijgslieden. Ambon, een der hechtste eilanden in de Indische archipel, verbonden met Nederland en Oranje. -ANTHONY VAN KAMPEN. Vorige week deelden wij reeds mede dat de Alkmaarse kellners en café houders, evenals vorig jaar weer een gecostumeerde voetbalwedstrijd zullen spelen ten bate van de Alkmaarse t.b.c.-patiënten. Niet alleen zal op het Sportpark een wedstrijd worden ge speeld maar ook in Bergen zullen de heren kellners en caféhouders elkaar in de haren vliegen. In Bergen wordt op 5 Augustus gespeeld en wel op het BSV-terrein. -Met de herinnering aan de wedstrijd van 1 November 1947 kunnen wij een ieder aanraden dit schouwspel eens te gaan zien daar het werkelijk een ko mische vertoning is. Doch niet alleen dat rechtvaardigt ee.i gang naar het BSV-terrein en op 11 Augustus naar het Sportpark. De baten van deze wedstrijden immers zijn voor de t.b.c.-patiënten, zidat al leen dit doel reeds voldoende is om belangstelling te tonen. De samenstelling van de beide elf tallen kunnen wij nog niet geven, doch wij zullen hierop volgende week nog terug komen. Wie zijn kwitantie voor de licht bedrijven niet tijdig betaalt, krijgt alvorens te worden afgesneden nog 8 dagen gelegenheid het ver schuldigde ten kantore der Lichtbedrij ven te voldoen. Waar er nu gemiddeld reeds 1000 nalatigen per maand zijn, wat extra werk en kosten met zich medebrengt, stellen B. en W. de Raad voor bij niet-betaling binnen 14 da gen na aanbieding der kwitantie een schriftelijke aanmaning met ƒ0.25 verhoging van kosten te zenden. Wanneer dan nog geen betaling volgt wordt ten tweede male per kwitantie beschikt met een kostenverhoging van 0.75, waarna bij niet-betaling afsluiting volgt. Het woord „periode" wordt in de wijziging omschreven als een tijdvak van ongeveer 60 dagen. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Voor de derde maal in dit jaar zal een parochiaan zijn eerste H. Mis op dragen. Dit keer is het de heer K* Schouten, wonende Kooimeerlaan, die Zondag 11 Juli uit de handen van Z. E. kardinaal Griffin, aartsbisschop van Westminster in Engeland, aldaar de H. Priesterwijding zal ontvangen. Za terdag 17 Juli d.a.v. wordt de neomist aan de rand der gemeente opgewacht door de gebruikelijke fleurige stoet van jeugdverenigingen, die opgesteld zullen staan aan de Oude Rijksstraatweg Zondag 18 Juli zal de neomist om 10 uur zijn eerste H. Mis opdragen in de parochiekerk St. Willibrord te Heiloo. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis, zoon van C JDekker en. A L Dekker Johannes H, zoon van Joh Scholten en Cath Bruin Jacobus J H, zoon van J J Haker- en B Krist Margaretha M A, dochter van P Beukers en Margaretha Bruin The odora M, dochter van H P van den Berg en A J van Tongeren Ondertrouwd: Paulus C Helder en Elberfha H Vermeer Getrouwd Gerardus J Ooster- meijer~'en Agatha van der Peet Ja cobus P Leek en Anna Haaker Johan nes Stipsen en Ö'ornelia M van Loo Overleden: Pieter de Jager, 25 jaar Johannes Th Leek, 51 jaart ge huwd met K Aike I Er zijn harde woorden gezegd in deze vergadering en vele agenda punten vormden een onderwerp voor scherpe discussies, b.v. de Woud meerbrug. Het zware onderhoud van deze brug wordt grotendeels veroor zaakt door het busverlceer en de ver gadering besloot nader overleg met de gemeente Langedijk te plegen in zake de kosten. De verhoging der presentiegelden van 7.50 tot 15 leverde eveneens enige wrijving op, evenals een ver zoek van enige leden om het peil te verhogen. Dit werd afgewezen. Het ensemble Ferry met als gast Henriëtte Davids trad Donderdagavond in De Rustende Jager op voor een uit verkochte zaal. Ferry trad op als con ferencier en babbelde de zeer uiteen lopende attracties van deze avond aan elkaar. Hij had er gauw de echte stem ming in. Vrolijke ogenblikken bezorg de hij het enthousiaste publiek o.m. cok in zijn met Tini Lavell gespeelde schets „De gastronoom". De Annebel- le's werden luide toegejuicht bij haar liedjes en dansen. Onder de grootste spanning volgde het publiek de ma nipulaties van de goochelaar Balsamo. Het hoogtepunt van de avond was het optreden van Henriëtte Davids. Onder een oorverdovend applaus trad zij voor het voetlicht en toen de toe juichingen even bedaarden vertelde zij over haar Amerikaanse reis. over New York, over Hollywood en zong zij haar liedjes. Als zij'zingt: „Ik ben Heintje, Heintje Davids.in mijn genre heel alleen" dan toont een ieder het hier mee eens te zijn en zing' alles dapper mee. Onder een tot een ovatie aangroei end applaus brengt Ferry haar tén slotte hulde en biedt haar namens de directie van De Rustende Jager een fraai bloemstuk aan. Het optreden van 't ensemble Ferry met Heintje Davids als gast werd een volledig succes. De Bergense Spelers, die onder lei ding van J. Haakman vorig seizoen in Bergen zo'n bijzonder succes behaal den met de opvoering van Laudy's Paradijsvloek geven a.s. Woensdag in het mooie Bergense Openlucht-Theater dat zo bijzonder geschikt is voor dit stik een reprise van De Paradijsvloek. Men verzuime deze gelegenheid niet. TENTOONSTELLING VAN DE MIDDELBARE MEISJESSCHOOL. Op Woensdag 14 Juli van 2 uur 's middags tot 10 uur 's avonds en op Donderdag 15 Juli van 10 tot 1 uur organiseert de Middelbare Meisjes school voor ouders en genodigden in het tijdelijke schoolgebouw ,,'t Heem", Breélaan 45, een tentoonstelling van handenarbeid, tekeningen en opstel- werk. De leerlingen schenken thee. VANDALISME? Aan de ingangen van het Gemeente lijk Natuurreservaat zijn onlangs bord jes, ten behoeve van de ruitersport ge plaatst. Verschillende er van zijn reeds weer verdwenen. Waar wij niet aanne men dat dit werk-van de ruiters is, zul len jeugdige vandalen hier wel de hand in gehad hebben. RIJWIELSTALLING. Door gemeentewerken is tegenover het postkantoor een aantal fietsblokken aangebracht. Het zijn betonnen hou ders, die men ook wel in trottoirs aan treft. WELKOM IN HET VADERLAND. Op 8 Juli arriveerden na volbrachte diensttijd in West-Indië de oorlogs vrijwilliger de heer J. Kluft en zijn echtgenote in Amsterdam. Met een legerwagen werd het echtpaar naar de familie in Bergen gebracht. DOKTEKSDIENST OP ZONDAG Morgen, 11 Juli, wordt de doktersdienst te Bergen en Bergen aan Zee waargeno men door dr Van Gelder, Tel. 2027, Van Reenenpark 2, alhier DE BON KEN - VEILIN G. Voor deze veiling bestond grote be langstelling van alle belanghebben den. Er werden 78 wagens aange voerd, die voor 11 tot 11.60 ver kocht werden. Een tweede veiling zal volgen. MEDISCHE DIENST. De medische dienst wordt Zondag voor Langedijk en St. Pancras waar genomen door dr. Manjero K 2267-364 Hoewel officieel hiervan nog niets bekend is, schijnt het na de gehouden ledenvergadering van de Partij van de Arbeid, "Vast te staan, dat wethouder P. de Graaff, als wethouder en raadslid bedankt. De heer de Graaff was sinds de laat ste verkiezing wethouder en tevens loco-biu'gemeester. Meningsverschil met het partijbestuur over zijn beleid schijnt oorzaak te zijn, dat de heer de Graaff geen wethouder meer wenst te zijn. HET SPORTPARK GEREED. Het sportpark in de duinen bij de watertoren is thans eindelijk gereed. De grasmat is nu zodanig^ dat dit na jaar de voetbalvereniging Egmondia het terrein zal kunnen bespelen. Het terrein, dat onder leiding van de D.U.W. is aangelegd, is door deze dienst thans officieel aan de gemeente overgedragen. Dezer dagen sprak mevr. de Boisse- vamvan Lennep, over de feestrok. De nationale feestrok ontstaat uit moeders lappen mand, en is symbool van de Wederopbouw. Eenheid uit veelheid, opbouw uit afbraak, het is het samenbrengen van vrouwelijke persoonlijkheden, kleuren, fantasie. Alles op één ondergrond, als symbool der naastenliefde en saamhorigheid. De rok wil uitdrukking geven, dat de mens een onderdeel blijft van zijn volk. Spr. vertelde, hoe het idee van dit alles in haar gegroeid was in de vreselijke jaren, die zij door bracht in concentratiekampen. In die tijd ont ving ze ook bericht, dat haar beide zoons gefusileerd waren. Na haar bevrijding door de Zweedse ambulan ce uit het kamp „Ravensbruck" ont ving zij bericht, dat haar man in een concentratiekamp gestorven was. Alle vrouwen in Nederland maken en dra gen een feestrok, hierin verwerken zij het heden, verleden en de toekomst. Een lapje van moeders japon, van het tafelkleed thuis, van een kinderjurkje, van een das, die uw vriend drqeg in oorlogsdagen, dit alles brengt ze te samen. Onderaan komt een punten- rand. Deze punten' zijn de hoogtepun ten in ons leven. LANG. GROENTENVEILING, 10-7. Aangevoerd 150000 kg aardappelen, w.o. blauwe eigenheimers f 9.80—f 11.40; rode eerstelingen f 10.50, eerstelingen f 8.10f 9.40, drielingen f 5.90f 6.50, kriel f 3.90f 4.30; 22000 kg. rode kool f 6.10—f 10.30; '13000 kg gele kool f 15.30 f 21.30; 2500 kg witte kool f 16.30 f 18.20; 640 stuks bloemkool f 51; 150 kg tomaten a f 70 en b f 73. ZUIDERKOGGE, 8 Juli. Vroege aardappelen 8—8.40; drie lingen 6.50—6.80; kriel 2.70—2.80; blau we eigenheimers 11.50; grove schot 10.40; aanvoer 600.000 kg. WARMENHUIZEN, 9 Juli 52.100 kg Aardappelen: Schotse muizen 7,90—10,80, idem kriel 44,70, idem drielingen 5,30 6,30, Eigenheimers drielingen 4,10—4,80, idem blauwe 11—12,60; 60 kg Tuinbonen 12,10 NOORD-SCHARWOUDE, 10 Juli 128,000 kg Vroege Aardappelen: Eerstelingen 7,30 —9,70, Drielingen 3,50—5,30, kleine 3,30— 3,70, rode Eerstelingen 9,30—10,20, blauwe Eigenheimers 9,7011,80 en Eigenheimers 11,40—12; 10,000 kg Witte kool 11,40—17,10; 11,50 kg Rodè kool 6,70—7,60; 800 kg Gele kool 15,70—17; 315 kg Tuinbonen 15; 450 stuks Bloemkool I A 58—62, I 35—46, II 28

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5