Nederland op de Olympische Spelen leuws Zeven ploegen samengesteld PU van Boenzel en Jonker Flonker Twee zwemtitels voor HannieTermeulen en v.Daatselaar Nederlandse Waterpolozege op Frankrijk DE DISTRICTS-TENNIS- KAMPIOENSCHAPPEN 'e Zuiderkruis'' end koel met regen veek van 17 tot en 25 September ige wedstrijden van .Turnlust'' Drie Alkmaarse meisjes in de turnploeg PORT .ALLERLEI Lataster verbetert zijn 10.000 M. record Ongecorrigeerd ene stadgenoten hebben ;d naar de vermoedelijke fi an de „Zuiderkruis". Dit 1 op 14 Juli te één uur te eerwacht. yachting, geldig van Maan- >t Dinsdagavond: ewolkt met regen. Naar ijke richtingen draaiende in de kust tot krachtig toe- nd. Koel. t-commissies voor de Mid- eft zich tot de Alkmaarse ;ewend met het volgende stelling, die wij in vorige e zijde der deelnemers, zo- het publiek, mochten on. ij de organisatie en uit- de Winkelweek heeft be- >ns doel: „De bevordering ngen van de Alkmaarse ruimschoots werd missie wenst op de inge- voort te gaan en telken v medewerking en ter ge- an de Landbouwtentoon- samenwerking met de di- >uworganisaties, te bevor- .lkmaar als centrum van id een toonaangevende innemen in het za' eden is het van het groot dat u onze actie onder- grote getale aan de Win- 8 deelneemt. Met erken- moeilijkheden, waarmede nd onder de huidige om- heeft te kampen, wil on- e met nadruk wijzen op lijkheid door het voeren meer dan voorheen, op i te treden en Alkmaar ie plaats te geven als n Noord-Holland, week biedt u bij uitstek tot het extra verzorgen ages, om het publiek tot den. De nadelen, verbon- ra etalage-verzorging, die •liggende jaren konden n in de meeste gevallen Dat door onze Commissie ijke wordt gedaan om tij- kelweek het publiek naar trekken, moge blijken dat de actie samenvalt dbouwtentoonstelling. Al- i deze dag komen duizen- ten onze stad een bezoek :luit u daarom direct tot de Winkelweek, die. van et 25 September a.s. zal uden. In dit schrijven na de voor deelneming dragen opgegeven, wordt vervolgd, doen wij ip u om prijzen ter be stellen voor de wedstrij- iwerking, die wij in voor- mochten ondervinden, overtuiging gegeven dat genheid prima in orde «rrichten werkzaamheden breid, dat als sluitingsda- inschrijving 1 Augustus ild. rse Winkelstand heeft de zich om te tonen dat zij in het zakenleven waard het streven van de Con- ie er op gericht met uw de Winkelweek te doen i is getekend door de Keijsper. voorzitter; A. icretaris, en D. Davelaar, er. ;n hield de Alkmaarse ereniging „Turnlust" on- strijden in haar lokaal iwesloot. De sportieve ioor vele bezoekers bij afloop feliciteerde de n Turnlust, de heer De Van Zoonen met 't fraaie speldde hem het insigne ïpische dag op de borst, ;nd tijdens het optreden liging in Amsterdam. Tot le morgen werden de di- ledailles uitgereikt. :n waren de volgende: Graad: 1. Mevr. Weimar 109 y2 p.; 2. S. Wiese d. Wardt' 97 p. s Graad: 1. Mevr. Mad- ïerman 76 3/4 p.; 2. Mevr. rul 70 p.; 3. de Vries Graad: 1. A. Wiese 83 p.; erg 8014 p.; 3. G. Brom- Graad: 1.. T. Kramer Rietbroek 55'/i p., 3. E. Graad: 1. P. van Heug- 2. J. Lensen 91 y, p.; 8. 90 p. Graad: 1. P. Bus 73 8/4 ger Hy, p.; 3. D. Tol dededinging!: W. Narold EB GROENTENCENTRALE, »0 kg Aardappelen: blauwe 10,50—11,60, Eerstelingen gen 4,90—5,80. Kriel 3—3,30; e kool 8,30—10,60; 550 kg 1! 2100 stuks Bloemkool IA i—58; 50 kg Tomaten A 73 Nu de Olympische Spelen te Londen met snelle schreden naderen, honden de onderscheidene sportbonden zich bezig met de samenstelling van de Olympische ploegen. Tijdens dit week-end werden zeven ploegen samengesteld. In de Neder landse dames-turnploeg werden drie Alkmaarse meisjes gekozen, t.w. mej. van Geenen, mej. Post en mej. Ton- neman, welke laatste te Hoorn woon achtig is. Allen zijn lid van De Hal- tCF. Zoals bekend, zal het N. O. C. de de finitieve beslissing voor de uitzen ding nemen. Da 13 beste turnsters van Nederland waren gisteren in het Ajax-Stadion te Amsterdam bijeen voor een laatste selectie, waarna de definitieve ploeg voor Londen samengesteld werd. Nadat alle onderdelen van het Olympische programma: evenwicht- balk, paardspringen, ringzwaaien, een vrije oefening en een baloefening, wa ren afgewerkt, werd de volgende ploeg samengesteld: Mej. A. M. van Geenen (De Hal ter, Alkmaar); mej. K. Post (De Halter, Alkmaar); mej. J. A. Ton- neman (De Halter, Alkmaar, woon plaats Hoorn); mevrouw A. HoltzKellenaars (LTC, Leiden); mej. J. Wijnands (Aspasia, Rotterdam); mevr. B. Meyer—Haantjes (DOS, Amsterdam); mej. L. Gerrietsen (Vlugheid en Kracht, Ütrecht; mej. A. Ros (Vlugheid en Kracht, Utrecht); mevr. G. Heil—Bonnet (DOS, Amster dam); als chef d'équipe gaat mee mevr. A. J. vd Bos uit Amsterdam, de heer Ch. J. Meijer (Hillegersberg) is leider voor het toestelturnen, masseuse is mej. J. M. Le Vino uit Amsterdam en pianist de heer W. Chr. J. Hollenberg uit Amsterdam. Van de negen dames die gisteren toe gewezen zijn, zal er één als reserve aangewezen worden. DE ZWEMPLOEG. De Olympische zwemploeg is als volgt samengesteld: Waterpolo: Braasem (Zian), Kore- vaar (Merwede), Smol (Zian), Carbout (GZC), Rulmschotel (HZ en PC), Kee telaar (Robben), -Rohner (Robben), Sa- lomons (HZ en PC). Van Feggelen (Meeuwen), Stam (HZ en PC), Smael (SVH). 100 meter rugslag: Kievit (Aegir). 200 meter schoolslag: Bonte (ZAR). Dames: 100 meter borstcraWl: Hanny Ter- meulen (HDZ), Marie Louise Vaessen (ZON), Irma Schuhmacher (RDZ), Mar- got Marsman (HVGB), Willy Langer- veld (ADZ), (reserve). 100 meter rugcrawl: Gre Galliard (ADZ), Dicky van Ekris (Robben), Rla van der Horst (RDZ). 200 meter schoolslag: Nel van Vliet (Robben), Janny-de Groot (ADZ), Ton- ny Hom (Robben). 400 meter borstcrawl: Hanny Ter- meulen (HDZ). Schoonspringen: Kiki Heek (Tjlki- ni). Coby Floor (ADZ). De inschrijving op de 400 meter borst crawl dames is voorlopig, aangezien op dezelfde dag te Londen ook de 4 x 100 meter estafette borstcrawl wordt gezwommen en Nederland voor dit nummer heeft ingeschreven. Chef d'equipe is de heer Sabel, leidster mevr. Suttorp van den Berg, trainster van de zwemploeg mevrouw Braun, trainer van de waterpoloploeg Kuiper en trainer van de schoonspringsters de heer Bos. WORSTELEN EN GEWICHT HEFFEN. Het bestuur van de Nederlandse krachtsportbond heeft de volgende ploe gen voor de Olympische spelen geko zen: 1 Gewichtheffen: middengewicht: J. Smeekens (Ulvenhout)Zwaargewicht: A. Charite (Den Haag); chef d'equipe: J. Perel (Amsterdam); verzorger: J. Verheijen (Den Haag). Worstelen: Vedergewicht: H. Dijk (Amsterdam); Lichtgewicht: J. H. Munnekes (Amsterdam). Licht-mid- dengewicht: F. Schouten (Amster dam); Middengewicht: C. de Groot (Wormerveer); Chef d'equipe: W. F. Eckhardt (Amsterdam); Verzorger: F. J. A. Wansink (Arnhem). HOCKEY-ELFTAL. De Olympische hockeyploeg welke de eerste wedstrijd van het Olympisch hockeytournooi tegen Zwitserland Derckx (Deventer) en Drijver (Lei den); midden: Langhout (Hilversum), Loggere (Laren) en Tiel (HHYC); voor: Van Heel (HHYC), Boerstra (HHYC), Bromberg (HHYC), Kruize (HHYC) en Esser (TOGO). (2/8) bal spelen is als volgt samenge steld: Doel: Richter (Be Fair); achter: Reserves zijn Bolsius (Tilburg), De Looper (Hilversum), Dijkstra (Lei den), Bouwman (BMHC) en Teke- broek (TOGO). Chef d'equipe is jhr. L. J. Quarles van Ufford, coach de heer H. Dupon, trainer de heer Vrie- zinga. ZES ROEIERS. Zes Nederlandse roeiers in twee bo ten zullen tijdens de komende Olym pische Spelen op de Henley-baan in Engeland onze kleuren verdedigen. Het zijn de double scull Neimeier en Van der Meer van Willem 3, die ver leden jaar te Luzern het Europese kampioenschap behaalden, en de vier zonder stuurman van de Delftse Sport, die verleden jaar nog deel uitmaak ten van de Oude Acht, t.w.: J. van den Berg (boeg), J. A. Dekker, S. Haarsma en H. C. van Suylekom (slag). Chef d'equipe, alsmede verzorger van deze twee ploegen is dr. A. A. J. H. Marres. Waarschijnlijk zal het de voor zitter van DDS, de heer Van den En- de, zijn, die de boten onder zijn hoede zal nemen. Het vertrek van de roei ers is vastgesteld op 31 Juli a.s. De bo ten worden drie dagen eerder afge zonden. RUITERPLOEG. De adviescommissie van de Neder landse hippische sportbond heeft de Olympische ruiterploeg als volgt sa mengesteld: Samengestelde wedstrijd, verdeeld over drie dagen, met resp. dressuur, uit- houdingsproef en licht springconcours (hindernissen tot 1.20 meter); L. H. M. van Loon (Tilburg) met „Spring Steele" eigenaar berijder, D. Siem (Wassenaar) met „Glens Man" van da gtichting'Ned. rijschool; dr: A. H. ten Cate (Meppell met „Unique Venval" eigenaar berijder. Zwaar springconcours (Prix des Na tions) met hindernissen tot 1.60 meter: J. Rijks Jzn (Rotterdam) met „Mas ter" van J. Dura (Voorburg). Reserve- paard „Romanichel" van A. Rijks (Rotterdam). Ritmeester J. J. Gruppelaar (Ede) met „Random Harvest" van de stich ting Nederlandse rijschool. 1 Majoor J. A. de Bruine (Eindhoven) met „Beiaart" eigenaar J. Ph. Hark- man (Scheveningen). Chef d'equipe is lt. kol. J. M. de Kruff (Bennekom). WIELRENNEN. De Olympische wielerploeg is. als volgt samengesteld: Weg Windsor Great Park: Voorting (Haarlem), Faanhof (Amsterdam), Pe ters (Haarlem), en Grift (Soest). Re serves Blankenauw (Nijmegen) en Harmans (Amsterdam) Baanploegachtervolging 4 km Herne Hill: Voorting, Faanhof, Blankenauw en Harmans. Reserves Peters en Kunst (Amsterdam). Sprint: Hijzelendoorn (Amsterdam), reserve Bontekoe. Tijdrace over 1 km: Blankenauw. Reserve: Kunst. Tandem: ContelaarWillekes (Am sterdam), reserves BuchlyVan Gel der. Chef d'equipe is de heer J. J. Stol. 15. Toen Slaffer was weggegaan wou Jonker Flonker het nachthemd aantrekken, maar dat lukte niet erg. „U zult eerst uw kleren moeten uit doen, baas. Anders komt u er niet in", zei Boenzel. „Die Slaffer is eigen lijk een gemene kerel. Het scheelde maar een haartje of hij had ons hier opgesloten en als er strakjes weer oor log is speelt ie mooi weer van onze honger. Ik had in de bezettingstijd een' neef; die hebben ze gevangen en ir. de zeep gestopt. Het is verschrik kelijk zulke slechte manieren de men sen krijgen als ze niet te eten hebben en daar werken wij nou aan mee". Jonker Flonker haalde z'n schouders op. „Ik heb m'n woord gegeven", zei hij een beetje geërgerd. „En no^ nooit heeft een Flonker zijn woord gebro ken. Hoe vind je me zo....?" Boenzel bekeek z'n baas even keu rend. „Die vlechten misstaan u niet", zei hij vriendelijk. „Houdt u maar weer m'n staart vast dan gaan we een wandelingetje door het huis maken. Onderwijl moet u gillen en schreeu wen en met uw. armen zwaaien. Het is goed, dat u dat eerst eens rustig oefent". Jonker Flonker nqm de sleep van z'n nachthemd en liep achter Boenzel de keldertrap op. In het be gin klonk het gillen nog wat onzeker. Maar in het trappenhuis, waar de echo een handje meehielp, maakte het al een hele indruk. Toen ze op de bovenverdieping wa ren, werd de voordeur opengegooid en twee mannen met lantaarns kwamen de hall binnen. Jonker Flonker bleef opeens stokstijf staan. Er kwam geen geluid meer over z'n lippen. Onder wijl waren de mannen naar een hoek van de hall gelopen en hadden daar iets weggenomen. Bij het licht van hun lantaarn zag je, dat het hooivor ken waren. Het leek alsof ze weer weg wilden gaan. Toen beet Boenzel z'n baas in een teen. „Vooruit nou", gromde hij. Jonker Flonker nam de sleep van z'n nachthemd in een hand en begon als een waanzinnige gillend en lachend de trap af te dalen. Arie van Vliet won gisteren de Grote Prijs van Parijs vóór Gerardin en Senfftleben. Zweden plaatste zich in de finale van de Europese zóne voor de Davis Cup door een zege op Engeland. De Franse bokser Cerdan herover de de Europese middengewichttitel door in een match over 15 ronden de titelhouder Delannoit op punten te slaan. Tijdens de nationale roeikampioen- schappen werden gisteren 3 Bosbaan records verbeterd. Aan de wedstrijden om de Zilve ren Bal, die op 22 en 29 Aug. en 5 Sepc op het Spartaveld worden gespeeld zul len deelnemen Eindhoven, Emma, En schede, Feijenoord, 't Gooi, Heracles, H.V.V., R.F.C., Sparta, S.V.V., Stormvo gels, V.V.V. en Willem II. De Ronde van Amersfoort werd gewonnen door de Zaandammer Bak ker, gevolgd door Schulte en de Best. Het Brits Olympisch elftal verloor in Zwitserland met 32 van een Ba- zelse ploeg. Donderdag a.s. komen te Amster dam de acht beste sprinters ter wereld aan de start in een wedstrijd om de Grote Prijs van Amsterdam.^ (Van onze speciale verslaggever) In tegenstelling tot de twee selec tiewedstrijden zijn de Nederlandse zwemkampioenschappen duidelijk ge noeg geweest voor de Technische com missie van de K.N.Z.B. ten aanzien van de samenstelling der Olympische ploeg. Weliswaar deden zich geen grote verrassingen voor, maar de gemaakte tijden waren van dien aard, dat men eindelijk op diverse dubieuze gevallen een beslissing kon nemen. Zo waren de tijden van Kievitt op de rugslag en van Bonte op de school slag, zeer 'behoorlijk en beide jonge zwemmers hebben zich hiermede in de Olympische ploeg gezwommen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat er geen enkele „heer" in deze ploeg zou uitkomen. Hannie Termeulen en Rinus v. Daat selaar gingen evenals in 1947 met twee titels naar huis. De 100 en 400 meter borstcrawl wa ren voor Hannie Termeulen, terwijl Ri- nus-van Daatselaar de 400 en 1500 me ter voor zijn rekening nam. De overwinning van Hannie Termeu len op de 100 meter hing overigens aan een zijden draadje, want het Limburg se meisje Marie Louise Vaessen, tikte een halve seconde later aan, terwijl zij bovendien aanmerkelijk te laat van start ging en gister zelfs niet kon starten we- geens een knieblessure. De tijden op de ze 100 meter waren uitstekend, want naast bovengenoemde zwemsters zwom ook Irma Schumacher beneden de 1 m. 8 sec. Dit houdt een belofte in voor de 4 x 100 meter straks in Londen. VOOR HET EERST NA 3 JAAR Voor het eerst na 3 jaar mocht Cor Kint, nog steedg wereldrecordhoudster op de 100 meter_ rugslag, aan de kam- pioenschappe ndêelnemen. Zij noteerde ruim 9 sec. meer over deze afstand dan haar wereldrecord, doch desondanks was dit voldoende om de 3e plaats te bezetten met 1.3 sec. verschil op de eerst aankomende Greetje Galliard. Dit bewijst wel dat Cor Kint eer tijds op eenzame hoogte stond en het ziet er niet naar uit, dat voorlopig haar wereldrecord ook zejfs maar zal wor den benaderd. Tweede op dit nummer werd de 15- jarige Dicky Ekris met 0.1 sec. achter Galliard. GEEN ZENUWEN MEER. Nel van Vliet rehabiliteerde zich van de nederlaag tegen Jannie de Groot en won de 200 meter schoolslag dames met ruim 8 meter voorsprong. Haar tijd was 2.56.6 sec., hetgeen er op wijst, dat zij haar oude vorm bijkans weer heeft be reikt, zodat zij geen last meer van ze nuwen behoeft te hebben. Jannie de Groot werd tweede^1 in de in ons land matige tijd van 2.2.8. Wij zijn cp deze afstand echter wel wat ver wend, want ook deze tijd is van wereld klasse en zeker voldoende" voor een plaats in de Olympische finale. Op de 100 meter borstcrawl zorgde Kees Hoving voor een verrassing door één te worden in de goede tijd van 1 m. 1 sec. Wanneer wij nu van een goede tijd spreken, bedoelen wij een tijd die men hier in Nederland goed pleegt te noe men. Internationaal telt die tijd echter niet mee, zeker wanneer men weet dat Jany nog steeds in topvorm is en zijn wereldrecord iets beneden de 56 sec. ligt. OVERTUIGENDE NED. WATER- POLO-ZEGE IN FRANKRIJK. Zaterdagavond speelde het Ned. ze vental een wedstrijd tegen het Franse team. Ging de 4 x 200 meter estafette verlo ren voor Nederland, de waterpoloiwed- strijd tegen Frankrijk werd met flinke cijfers gewonnen. Het was een door het Nederlands zevental vooral in de eerste helft verrassend goed gespeelde ontmoe ting, waardoor de Franse ploeg volko men overspeel(j werd. Een 51-stand bij rust ten gunste van Nederland was volkomen verdiend. Na de rust was het Bermijn, die na goed samenspel de stand op 52 bracht, maar Korevaar en v. Feggelen lieten snel een zesde en zevende doelpunt er op volgen. Het werd nu nog een kwes tie van uithoudingsvermogen, want even verslapte het spel in de ploeg en de Fransen profiteerden er onmiddellijk van met goede doelpunten van Dewasch en Giener, 7—4. O.i. over tijd scoorde v Feggelen tenslotte het achtste doel punt. 100 meter borstcrawl dames: 1. en Ned. kampioene Hannie Termeulen, H. D.Z., in 1 min. 6.8 sec.; 2. Marie Louise Vaessen, ZON, 1 min. 7.3 sec.; 3. Irma Schuhmacher, R.D.Z., 4. Thea Snoeks, Robben; 5. Willy Langeryeld, A.D.Z. 100 m. borstcrawl heren; 1. en Ned. kampioen Hoving, R.Z.C., 1 min. 1 sec.; 2. Sindorf, IJ, 1 min. 1.9 sec.; 3. Tjebbes, H.T. 100 meter rugslag dames: 1. en Ned. kampioene Greetje Galliard, A.D.Z., 1 min. 18.8 sec.; 2. Dicky van Ekris, Rob ben, 1 min. 18.9 sec.; 3. Cor Kint, Rot terdam; 4. Ria van der Horst, R.D.Z. 100 m. rugslag heren: 1. en Ned. kam pioen Kievit, Aegir, 1 min. 10.8 sec.; 3. v. d. Veen, L.Z.C., 1 min. 13.5 sec.; 3. Hoekstra, H.V.G.B. 200 m. schoolslag dames: 1. en Ned. kampioene Nel van Vliet, Robben, 2 m. 56.6 sec.; 2. Jannie de Groot, A.D.Z., 3 min. 2.8 sec.; 3. Tonnie Hom, Robben. 200 m. schoolslag heren: 1. en Ned. kampioen, Bonte, Z.A.R., 2 min. 49.6 sec.; 2. Joop van Daatselaar, A.Z. '47, 2 min. 55.4 sec.; 3. Smitshuijzen, A.Z. '70. 400 m. borstcrawl dames: 1. en Ned. kampioene Hannie Termeulen, H.D.Z., 5 min. 36.1 sec.; 2. Willy Willemsen, H. DZ„ 5 min. 47.5 sec.; 3. Annie Veld- huijzen, Robben. 400 m. borstcrawl heren: 1. en Ned. kampioen Rinus van Daatselaar, A.Z. '70, 5 min. 21 sec.; 2. Buijze, H.Z. en P.C., 5 min. 22.8 sec.; 3. Tjebbes, H.F.C.; 4. Sindorf, IJ. 4 x 100 m. borstcrawl dames: 1. en Ned. kampioen R.D.Z. 4 x 200 m. borstcrawl heren: 1. en Ned. kampioen A.Z. '70 (de Vreug, van Ned. kampioen A.Z. '70. Schoonspringen dames: 1. en Ned. kampioene Kiki Heek (Tjikini, Batavia) 92.15 pnt. Schoonspringen heren: 1. en Nederl. kampioen Kettler, A.Z. '70, 111.45 pt. Vier van de vijf kampioen schapgen bleven in Alkmaar De districtstenniskampioenschap- pen behoren weer tot het verle den. Uitgezonderd het damesdub- bel, dat door de dames De Wit en Postma uit Enkhuizen werd ge wonnen, kwamen de overige kam pioenschappen alle in Alkmaar terecht. De Alkmaarder F. Beek versloeg H. v. Leyden uit Krommenie en werd bovendien met zijn verloof de, mej. M. Koel, winnaar in 't ge mengd dubbel en met mr. Schuur man in het herendubbel. Het dames-enkelspel wals wel de beste partjj in de finales van deze kampioenschappen. Mej. De Wit was hier reeds drie jaar achtereen kampioen geworden en ook nu weer stonden haar papieren niet ongunstig. Zfl leed echter tegen mevr. Schuurman een duidelijke nederlaag. Het was Zondagmorgen uitstekend tennisweer, een bewolkte lucht en hoegenaamd geen wind, de baan was zoals gewoonlijk door de bij iedere Noord-Hollandse tennisspeler beken de Kees. v. d. Man weer uitstekend verzorgd en de omstandigheden wa ren er dus naar dat men een goede heren single tussen Beek en v. Leyden kon verwachtten. De eerste game werd met 63 door v. Beek gewonnen. Ook de tweede had hij kunnen winnen toen de stand 33 was geworden, doch hij kreeg even 'n inzinking, waarvan v. Leyden profi teerde door achter elkaar drie games te winnen. Er was dus een beslissende set nodig die Beek al spoedig met 40 vóór bracht. De partij was toen „be keken" en het viel nog mee dat v. Leyden deze set tot 36 wist op te halen. MEVR. SCHUURMAN IN GOEDE VORM. Mevr. Schuurman bleek na een iet wat weifelend begin in goede vorm. Vooral in de eerste set bleek haar back hand uitstekend, doch haar starten was meerdere malen iets te laat waar door zij onnodig punten verspeelde. Dit was vooral het geval in de tweede set die zij dan ook met 63 verloor (de eerste werd door haar met 62 gewonnen) en ook haar back hand liet haar in de steek. In de beslissende set herstelde zij zich echter volkomen en gaf mej. De Wit geen schijn van kans. Beheerst sloeg zij de ballen dan naar de linker- dan naar de rechterzijde en het was voor mej. De Wit onmogelijk vat op haar spel te krijgen. De uitslag van de laatste set, 61, laat dan ook aan duidelijkheid niets te wensen over. DE DUBBELSPELEN. In de middaguren vingen de dubbel spelen aan, helaas onder minder gun stige omstandigheden dan de partijen die 's morgens waren gespeeld. Het was aanmerkelijk kouder en ook de wind was toegenomen, doch deson danks was er veel belangstelling. De eerste game was met 63 voor de he ren Schuurman en Beek, hetgeen ge deeltelijk was te wijten aan het mati ge spel van Kroon. In de tweede set herstelde deze speler zich echter vol komen en liet meerdere fraaie mo menten zien, evenals zijn partner v. Leyden. Met 61 werd door hen de tweede set gewonnen zodat ook hier een beslissende set noodzakelijk was. Het beloofde spannend te worden, öoch met 62 maakten Schuurman Beek aan alle onzekerheid een einde. Het gemengd dubbelspel bracht mej. Koel en F. Beek tegen het echtpaar Schuurman in de baan, hetgeen dus zuiver een Alkmaarse aangelegenheid betekende. Het werd voor de verloof den een gemakkelijke zege op de ge huwden. Niets wilde bij de heer en mevr. Schuurman - gelukken en met 61, 51 moesten zij de baan ver laten. Vijf titels voor Fanny Er is dit jaar hard gewerkt door de Ned- athleten en athletes. Met de Olympische spelen in het zicht heb ben zij zich allen verwoed op de trai ning ingesteld en de gevolgen bleven daarom tijdens de Zaterdag en Zon dag te Eindhoven gehouden nationale athletiekkampioenschappen dan ook niet uit. De prestaties lagan alle ver boven die van het vorig jaar. Zaterdag stelde La- taster zijn record op de 10.000 meter met 14.4 sec. scherper. Hij liep de 10 km in 31.30-8. Bij de dames was Fanny Blankers Koen weer de ster op eenzame hoogte. Bij de 80 meter horden ging zij op de finishlijn door haar knie) maar het bleek gelukkig niet van ernstige aard. Vele officials maakten zich al direct grote zorgen, maar Fanny lachte: „Gelukkig valt het mee". Haar vijf titels: Ver- en hoogspringen, 100 en 200 meter en 80 meter horden won zij steeds onbedreigd, een presta tie, welke men alleen van Fanny kan verwachten. Reeds bij de eerste nummfers kwamen cok Zondag de goede prestaties naar voren. Hans Houtzager slingerde de kogel 2 maal boven de 54 meter, maar telkens raakte hij even buiten de ring de grond en moesten deze uitstekende worpen ongeldig worden verklaard. Dat hij niettemin eerste werd pleit voor hem. Jo Zwaan liep in de finale de 100 meter in 10.6 sec., eveneens een presta tie, welke het extga vermelden ver dient. Wat verder te zeggen van 3.55.6 sec. op de 100 meter door De Ruyter, 14.58.2 door Slijkhuis op de 5000 meter en dat de 5 finalisten op de 800 meter allen hun race binnen de 2 minuten lieppn? Het waren stuk voor stuk buitengewoon goede prestaties. ontving de 18-jarige >er te Den Haag op het ariaat van Politie de aille van het Carnegie- Hij redde op 10 Augustus ensgevaar een meisje uit 102 „Het spijt mij, meneer," zei de rechter-commissaris, toen de heer Dupois zijn plaats weer had ingenomen, „we zullen deze scène moeten overspelen. Blijft U rustig alstublieft. U heeft een vlammetje voor U sigaret nodig. Mag ik U nogmaals verzoeken, dat aan meneer Visser te gaan vragen?" De heer Dupois haalde spottend zijn schouders op. „Belachelijk," zei hij. „Enfin Hij verliet opnieuw de salon, waarvan hij de deur achter zich open liet, welke (foor inspecteur Beekman werd gesloten. Twee minuten gingen in doodse stilte voorbij. Toen drong een geluid van stemmen tot de kamer door. Er reed buiten een auto weg en daarna was alleen het gekletter van de regen tegen-de ruiten hoorbaar. De rechter-commissaris keek naar de invalide, die op dat ogenblik meer dan ooit een toonbeeld van menselijke ellende was. Hij zat met gekromde rug in zijn wagentje, het hoofd scheef gezakt, de ogen gesloten. Uit de half geopende mond was speeksel op zijn jas gedropen en hij snorkte met een geluid, dat allen irriteerde. Commissaris Vonkenberg, die naast hem zat kon het niet langer aan horen. „Waar blijf je nou?" zei hij, zich naar zijn buurman kerend. De invalide gaf geen teken, dat er iets tot hem doordrong. „Wat duivel!" riep de commissaris, een schop tegen het wagentje ge vend, „kom d'r nou uit, ouwe kurketrekker!" De invalide schrok. Het hoofd ging langzaam omhoog, de ogen keken verbaasd de kring rond. „Ja, jou beurt," zei de commissaris nijdig. „Strek je luie benen maar uit en ga een wandelingetje door het huis maken." Hij zag met voldoening, dat zijn woorden niet zonder uitwerking bleven. Het menselijk wrak strekte de rug, het hoofd ging nog meer omhoog. „Dokter Sn'ellemans!" riep de rechter-commissaris, „ik arresteer U we gens het plegen van twee moorden. Het heeft geen enkel nut deze comedie nog langer te spelen!" „Pas op!" riep de hoofdinspecteur, toen hjj een hand uit de plaid zag komen. De invalide stond met een vlugge sprong naast zijn wagentje en was in twee stappen bij de deur. „Grijp hem!" riep de rechter-commissaris. De lange man keerde zich haastig om. „Jij met je twee moorden," zei hij minachtend. „Je hebt vergeten jezelf er'bij te tellen!" Zijn hand vloog omhoog, het lamplicht kaatste in het nikkel van een revolver, maar op het moment, dat de trekker werd overgehaald, sloeg Inspecteur Beekman de arm naar boven. Twee schoten klonken tegelijkertijd. De kogel van de moordenaar vloog in het plafond, die uit de revolver van inspecteur Maas drong in het lichaam van de man, die met een van pijn vertrokken gelaat zijn wapen liet valleii en langzaam ineen zakte. „Roep de dokter!" riep de rechter-commissaris nerveus. Dokter Van Bremen kwam, door de schoten gewaarschuwd, vlug de kamer in. Hfl keek een ogenblik verbaasd naar het ledige wagentje en knielde toen bij de gewonde. „Wathoevroeg de rechter-commissaris naderbij komend. „Dood," antwoordde de dokter. „De kogel is recht door het hart gegaan." „Een prachtschot, Maas!" riep de commissaris goedkeurend. De heer Feenstra schudde het hoofd. „Ik had hem graag levend gevan gen," zei hij. „Enfin, er was geen keus. Meneer Beekman, ik geloof, dat U mijn leven gered heeft." „O neen, mijnheer!" zei de Inspecteur bescheiden. „Ik bedoel, dat spreekt toch vanzelf." De hoofdinspecteur knielde bfl het lijk en trok een grijze pruik van het hoofd van de invalide. „Ik denk, dat U onze vriend nu wel beter zult herkennen, commissaris," zei hij. „De chef," zei de commissaris naderbij komend. „Er is een uitstekende comediant aan hem verloren gegaan." „Wat moet er met deze man gebeuren?" vroeg de dokter. „Ik vind het absoluut verkeerd, dat de dames De commissaris liep naar de studeerkamer en kwam terug met een kleed. „Hier," zei hij, „rol hem hier maar in, dan leggen we 'm aan de overkant achter de divan." (Wordt vervolgd). P

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3