Wat de theaters brengen UIT DE ALKMA'ARSE RAAD itenprobleem Diploma's en bevorderingen Ambachtsschool heer Muller nam afscheid Vlarktbe richten Van de politie HARM0NIE-THEATE8 Tarzan in de Gouden Stad VICTORIA-THEATER Mensen in Nood "NEMA AMËRTCAÏN Avontuur aan de Amazone. EXAMENOPLEIDING RESA-ARNHEM Bevorderingen U.L.O. school Examens F.N.Z. Predikbeurten St. Pcncras. Egmond aan Zee. cki woont nog niet zo in Alkmaar. Pas in n hij als evacué vanuit ooorteplaats Nijmegen stad. Maar in die en- :n hebben honderden ers, van klein tot groot i kennen. Ai die hon- eeft hij aan het lijntje in de letterlijke bete- het woord. Want Sta- iadmeester in 't Zomer- winters, als het Zomer- ten is, in de Overdekte Janadaplein. Het aantal ers, dat van hem heeft geleerd, ligt niet de duizend af en de daarvan zijn schoolkin- ant nu tegenwoordig 't mmen ook in onze stad s vlucht heeft genomen, tezamen met zijn col- Es honderden scholie- r handen gehad. Zijn zijwaarts, buigen, wijd, almt dagelijks van vroeg iver het water. werd zes en twintig den in de stad aan de oren. De wieg van zijn ad echter in Polen, zo- ïaam ook al doet ver- Jan's vader deserteerde ederland terecht. In de getrapt, om een baantje tuurd te worden, lantje. Hij zwom voor daar een zwemmeester 'aard is, werd hem de ing voelde. Jan werd as, slaagde en bereikte w achter de Sportlaan, morgen begint en pas tijd verzorgt hij zijn ven, die van heinde en et wie hij in December zo kennen hem slechts de zwemlessen die hij •om zijn er ook zoveel groeten: „Ha, die bad- i zijn vrouw had een ge- het vlees naar een afne- cht. tonden gisteren op het ver- ie. Al eerder had de man imische delicten een vrij- ondergaan. ier wilde de man, alhoewel itrekkelijk kort uit Veen- 3 ontslagen, nog een kans ir een voorwaardelijke ge- :af van zes maanden met jd van 3 jaren te vorderen i vrouw 25 of 15 dagen, vonniste de man conform w tot 50 of 30 dagen. AN IN ROK ïaarder Bertus Jacobus K., kellner, had zonder pun- k gekocht. De man had al rezen op de moeilijkheid ellner om aan beroepskle- nnen komen. ier vroeg zich af, wat ver- tussen een ober en een ge- •ger. Beider costuum is veel slijtage onderhevig, orderde hij hier efn straf, ;elfde zaken aan anderen legd, n.l. 200 of 2 maan- ierechter voelde iets voor edenering, dat hij altijd uums moest hebben, ter maakte er toen 150 KOOPJE. uit Bergen had indertijd verkt zonder daarvoor de ergunningen te bezitten, de man de papieren en de roeg slechts een geldboete ronnis conform. iam de heer J. C. Muller, aan de Op. school voor eid. •d toegesproken door het school, de heer J. Hoek- de verdiensten van de heer smoreerde en hem namens en leerlingen een vulpen lorend vulpotlood aanbood, •zitter van de oudercom- heer Loots, offreerde na- commissie een Boekwerk en lbum. F. J. Dubois dankte na- personeel voor de goede 3it en de vriendschap van luller ondervonden, v Muller werd met een :men verrast. jr verdienstelijke leerkracht Ulo-onderwijs verlaten om rijden aan het landbouwon- is leraar "aan de landbouw- ool, alhier. -SCHARWOUDE, 17 Jüli. vroege aardappelen, Eerste- 09.50; drielingen 3,205,60; ers 9.3011,10; blauwe Eig- l; rode Eerstelingen 9.60— 1 kg. witte kool 7,5014.10; gele kool 19,40—23,20; 3000 kool 7,60—7,80; 900 kg. tuin- i024.70; 51 kg. slabonen 152; oemkool 44. DIJKER GROENTÈNCENTR- - 90.000 kg aardappelen, blau- ïeimers 8—10, eerstelingen drielingen 4.605.10, 92000 kool 6—12.80, 42000 kg gele 1—22.70, 3000 kg witte kool 0. 1000 stuks bloemkool 71— De allerverheugendste mededeling, welke wij in de raadsvergadering heb ben gekregen is, dat er een nieuwe Friese brug zal komen, hoewel dat, journalistiek gesproken, het opdrogen van een bron van talloze stadsbericht- jes betekent. Want in verloop van ja ren heeft die ouwe brug, waarin het steeds drukker wordend verkeer als door de steel van een dubbele rechter heen en weer geperst werd, ons heel wat „nieuws" opgeleverd aan bloedneu zen, kwetsuren aan armen en benen alsmede kapotte broeken, fietsen en gekraakte kinderwagens, om van de ernstiger ongelukken maar niet eens te spreken. Tientallen jaren geleden werd er al over de Friese brug geklaagd en zo ziet men weer, dat men de hoop, dat alles zich nog eens ten goede zal ke ren, nooit moet opgeven. Ook de tunnel onder de Bergerweg zal er nog wel eens komen, maar te gen de tijd, dat die er is zullen er wel andere problemen zijn want" het leven staat niet stil. Helemaal tevreden zullen we nooit worden en dat is maar goed ook om dat er anders niets meer zou zijn om er voor te vechten. Die Friese brug krijgen we kant en klaar cadeau van het Rijk met de me dedeling, dat de Schermervlotbrug dan meteens zal verdwijnen, waarom we ook al weer niet rouwig behoeven te zijn omdat één goede brug beter is dan twee die al jarenlang hopeloos uit de tijd zijn. Het Kijk is royaal over de nog te maken brug gekomen wat inderdaad een prestatie is, die men niet alle da gen kan aanschouwen. De nieuwe burgemeester is blijkbaar voornemens zich de teugels van het be wind niet te laten ontglippen, Hij ha mert haast automatisch de diverse voorstellen af en de raadsleden, die hier en daar nog wat in het midden willen brengen, moeten er gauw bij zijn alvorens een flinke slag op de ta fel verkondigt, dat onze vroedschap alweer een wijs besluit in het belang der gemeente heeft genomen. Voor min of meer gezellige onder onsjes is er geen tijd meer en dat is natuurlijk aan de ene kant wel goed want een raadsvergadering is nu een- i maal geen sociëteit, maar de oude ge moedelijkheid is toch wel een beetje verdwenen, al zal dan ook niemand van het edelachtbaar gezelschap kun nen beweren, dat hij of zij geen gele genheid krijgt naar voren te brengen wat hem of haar op het hart ligt. Wij leven heel wat sneller "dan on ze voorouders en ook de verzorging der gemeentebelangen en het laten ho ren van de stem des volks is langza merhand aan een tempo gebonden waarin de franje moet wegvallen vooral de politieke franje en-waar van de kern kort en duidelijk naar vo ren moet worden gebracht. Dat de salarieëring van ambtenaren en werklieden thans herzien werd, is een verheugende gebeurtenis, allereerst natuurlijk voor de betrokkenen zelf. Er is, vooral voor de hoofdambtena ren, een opmerkelijk verschil in ambte lijke beloning vroeger en nu en het is vanzelfsprekend, dat in een tijd dat alles wat betaald moet worden aan merkelijk in prijs is gestegen, de lo nen van tien en vijftien jaar geleden een daarmee overeenstemmende stij ging moeten ondergaan. B. en W. zijn wat de salariëring betreft, zo hoog gegaan dat het nog de vraag zal zijn of het Rijk er volle dig mee accoord gaat en meer kan men van hen niet verlangen. Tendeer niet> omdat ons begrotings tekort nu van zeven tot acht-en-een- halve ton zal stijgen en het bekend is, dat Vadertje Staat er niet meer dan de helft van zal willen bijpassen. Natuurlijk wordt daartegen geprotes teerd, maar op het ministerie zitten ambtenaren zelfs heel hoge ambte naren die dagelijks niets anders doen dan protesten aanhoren en in ver loop van jaren daarin zo gehard en Verhard zijn, dat zelfs de meest ont roerde wethouder van financiën er niet in slaagt de ijskorst om hun hart te doen smelten. Er zali1'ets anders op zitten dan dat er op de komende begroting vier ton wordt bezuinigd en hoe het college dat zal klaarspelen is de grote goo cheltoer waarnaar de raad nu al met belangstelling zit uit te kijken. Als vader van een groot gezin her denkt men altijd wel eens de een of andere vreugdevolle gebeurtenis en er gaan dan ook weinig raadsvergade ringen voorbij, dat wethouder Van Slingerland niet gecomplimenteerd wordt. Zo nu en dan wordt hem eens een ereteken op de borst gespeld en Donderdag had hij „weer" zijn zilve ren bruiloft gevierd. Trouwens, de bur gemeester kwam even later blijkbaar tot de ontdekking, dat ook wethouder Leesberg met zijn trouwe gade opzijn levensweg een respectabel aantal kilo meters in eendrachtlüke' samenwande- ling achter de rug heeft. Deze herdacht zijn 35-jarige huwe lijksverbintenis en de wethouderstafel bood met al die bruidegoms in het zil ver of in metaal van nog edeler ge halte een feestelijke aanblik. Blijkbaar is het wethoudersschap nog niet zó afmattend, dat men er niet oud en gelukkig in kan worden. Het nieuw geïnstalleerde en door de burgemeester gecomplimenteerde com munistische raadslid deed bij zijn in trede een beroep op zijn edelachtbare collega's om door een pre\tige samen werking tot nut van 't algemeen en speciaal tot heil van het volk te kun nen komen. Tot zijn spijt moest hij een uurtje la ter ondervinden, dat de liefde blijk baar van één kant kwam, daar de an dere partijen hardnekkig de hekjes ge sloten hielden van de speciale terrei nen waarop hij door zijn raadslidmaat schap recht van toegang had gekre gen. De heer Sietsrpa onderstreepte nog eens nadrukkelijk dat zijn partij er niet toe zal medewerken een com munist in een der raadscommissies te benoemen en de katholieken deden dit natuurlijk ook niet, zodat de heer Torenvlied alleen te horen kreeg, dat hij bij de een of andere afdeling in gedeeld was. een"plaats waarom blijk baar nog geen prikkeldraad was ge spannen zodat niemand hem kon be letten daar te gaan zitten. Of dit alles en wij laten dan vol komen buiten beschouwing wélke par tij het geldt demooratisch verant woord is, durven wij betwijfelen. Of het inderdaad noodzakelijk moet ge noemd worden is eveneens de grote vraag omdat een éénling wélke me ning hij dan ook toegedaan mag zijn in een commissie wel zijn stem kan laten horen maar geenszins een door slaggevende positie heeft. Wij leven inderdaad in een bewogen tijd, maar zolang het Rijk niet het voorbeeld heeft gegeven moet men in de ge meente niet plus royalist que le roi willen zijn en de ware democratie we zouden haast zeggen de vrijzinnige democratie dient aan allen die door het volk uit vrijen wil werden geko zen dezelfde rechten te waarborgen. Het is eigenlijk te dwaas, dat men hier als raadslid wel voorzitter van een stembureau kan zijn, maar te ge- vaarlijk geacht wordt om in de een of andere commissie van bijstand te mo gen zitten. Het is altijd verblijdend als er met muziek kan geëindigd worden en het verheugt ons van harte, dat onze wak. kere corpsen weer als vroeger een bescheiden subsidie hebben gekregen. Nimmer wordt er op deze enthousiaste wandelende blazers, en trommelaars tevergeefs een beroep gedaan om de vreugde hier of daar door hun feest klanken te verhogen en op de concer ten welke zij voortaan gratis in de Muziektuin zullen geven zal men on getwijfeld door een overgrote belang stelling getuigen, dat niet alleen de kunst, maar ook de kunstenaars in het hart der burgerij een vooraanstaande plaats hebben ingenomen. Door de politie werd dezer dagen procesverbaal opgemaakt tegen twee middenstanders. Een kapper en winkelier in textiel dreven hun zaken zonder de daarvoor benodigde vergunning. o-o Een 35-jarig meisje holde gistermid dag zonder op het verkeer te letten van de Knuppelbrug over de Kenne- mersingel. Nog maar juist op tijd zag een autobestuurder kans om uit te ha len waardoor de wagen tegen het hel van de Katholieke Kerk op botste Hek, wagen en knie van het meisje werden beschadigd. Als Tarzan in Alkmaar komt al is het dan ook maar op het projectie doek staan zijn supporters gereed om hem met enthousiasme te ont vangen. Zij kennen dit kolossale na tuurmens en zij weten precies wat zij van hem en zijn medespelers hebben te verwachten. Hij slingert zich als een aap door het oerwoud, drukt dg, gevaarlijkste roofdieren zo stevig de bek dicht, dat ze die nooit meer open doen en is altijd vergezeld door zijn watervlugge Jane en hgt miniatuur Tarzantje Boy, om van Tsieta de aap en de olifanten maar niet eens te spre ken. 1 „Tarzan in de gouden stad" stond er op het programma en we zagen hem in gedachten al met een boord(je) om en een confectiepak om zijn brede len denen door het een of andere wereld centrum wandelen, maar de gouden stad bleek gelukkig een geheimzinnige ver blijfplaats in het hartje van donker Afrika Palmyra geheten, een stad waar schone vrouwen in tijgervellen gehuld de zonnegod aanbidden en waar elke man. die het waagt haar kasteel te be treden onherroeplijk tot de dood of tot levenslange dwangarbeid in de goud mijnen wordt veroordeeld. Dat geeft natuurlijk weer de nodi ge spanning temeer omdat al dat ge heimzinnige zich vlak bij Tarzan's nestwoning blijkt af te spelen en er voor een bezoek aan Palmyra alleen maar een partijtje bomen ontworteld moet worden om tussen enkele rot sen een paar noodbruggen te kunnen slaan. Wie precies wil weten wat er in Palmyra gebeurt moet Tarzan's avon turen zelf maar eens gaan bekijken. Knrii»h(r0eni^e ^anaa' van Korinthe, dat de Aegeische Zee met de Golf van Kormthe verbindt, werd in de oorlog door de Duitsers onbruikbaar gemaakt. ,anaaI.,s thans weer hersteld en bevaarbaar voor schepen tot 10.000 ton. aa, de Gr,ekse minister-president Tsaldaris aan boord, vaart als eerste schip weer tussen de steile rotswanden door. Hij kan dan opnieuw genieten van dit wonderlijke spel in het oerwoud en van de gevaarlijke liefhebberij van de aap aan wie het zeker niet te danken is. dat Tarzan nog leeft en zo nu en dan voor zijn bewonderaars op het wit te doek kan verschijnen. Een uitgebreid vóórprogramma brengt o.a. een alleraardiigste film waarin de wonderlijke avonturen van een niet handige goochelaar worden vertoond. De rolprent die deze weel® in het Victorie-Theater draait is geproduceerd door J. Arthur Rank's filmmij en het is' een product geworden deze maatschap pij waardig. Het gegeven is simpel: een noodlan ding van een passagiersvliegtuig ei gens in de Alpen op een hoge gletcher. De gehele film speelt zich af rond deze noodlanding en» de personen die door deze landing in nood kwamen te verkeren. Op sublieme wijze worden de diver se karakters bloot gelegd, men ziet de mensen veranderen wanneer de mar conist geen verbinding kan krijgen en de voedselvoorraad uitgeput raakt. Hoe klein cie mens en zijn natuur is wordt hier wel zeer duidelijk tegen 'n achtergrond van gletchers én sneeuw velden geillustreerd. Maar ook zien we „kleine" mensen uitgroeien tot helden, kortom wij zien hoe zij reageren wanneer de dood om een hoekje komt kijken. Op uitstekende wijze heeft de pro ducer kans gezien de climax in deze film tot het einde vast te houden en de love-story die ook in deze film is verwerkt is gezond en begrijpelijk en ontbloot van ieder vals sentiment. „Mensen in nood" is een film waar in niet met goedkope effecten wordt gewerkt. Het spel rond de noodlan ding h'eeft deze film gemaakt tot wat zij is, een film die waard is gezien te Het hoofdnummer, dat deze week in de Cinema Americain draait, brengt de toeschouwers naar dat uitgebreide, onbekende land langs de machtige Amazonerivier, de geweldige water stroom van Brazilië. Daar speelt zich het wel wat vreemde avontuur af van Sabu. de bekende jeugdige donkere acteur, die reeds in meerdere Oosterse films optrad. De sfeer is wel goed ge troffen en Sabu speelt zijn moeilijke rol goed. Hij wordt heel goed terzijde gestaan door Bibi Ferrari een Inland se vrouw, die wel kwaliteiten bezit, die vooral in dit milieu van veel be lang zijn. Verder een aantal typen in het goede en slechte genre, die juist gekozen zijn. De film wordt voorafgegaan door een actueel Wereldnieuws, een inte ressante zeilwedstrijd in de haven van Sydney (Australië) en een gekleurde tekenfilm. Vrijdagmiddag werden de diplo ma's uitgereikt aan de leerlingen van de Ambachtsschool te Alk maar. Tevens werden de bevorde ringen bekend gemaakt. DIPLOMA'S WERDEN UIT GEREIKT AAN: Afdeling Smeden-Bankwerken P. Bak, A. Bakker, J. Barsingerhorn, H. A. Borst, J. Breed, M. P. Bregman, B J. Burger, C. K. Dokter, B. v. Duin, S. W. Dijkstra. J. C. F. Gerritsen, P. J. Groentjes, N. W. Groot, Th. Groothui zen, E. Moorman, J. L. Schreuder, J. A. Soonius, J. Visser, P. A. Zwart, E. Hemminga, H. C. A. Jacobs, J. Brand, J. Dekker^ C. J. N. Grootes, H. de Haan, H. Haanraads, H. J. Hee remans, C. Hoogeboom, F. de Jong, P. W. A. Kasten, J. Kieft, H. W. Klasing, W. B. Kolkman, C. Komen, J. G. Ko per, A. P. de Munk, A.-Neuteboom, A. Pater, G. C. Schot, C. Steinvoort, C. v. Suijdam, J. Th. Thesing, K. Visser, C. Wouters, A. Zwerver, C. v. Dijk, C. Kieft, P. C. v. d. Laan, C. Pouwer, W.H.J. Put, A. v. Riesen, P. Roskam, J. L. Rijs, R. T.®Stoffers, G. F. P. Tes- selaar, J. P. Tromp, J. Visser, S. de Vries. A. Westerbeek, W. L. v. Wester- op, S. Wctterauw, I. J. de Wilde, J. Wittebol, J. J. Zeinstra, C. Meilink, J. Ursem, S. J. Winkel. Niet gediplomeerd werden 8 leer lingen. De leerling J. P. Tromp ont ving een le prijs. De leerlingen S. W. Dijkstra, H. C. A. Jacobs, J. Visser en J. L. Rijs ontvingen een tweede prijs. Afdeling Motorrijtuig- en Rij- wielherstellen Th. M. J. M. Adrichem, L. W. Appel man. J. Bakker, P. O. Bakker, C. Barf, J. C. Berge, P. Berkhout, A. J. de Boer, P. E. Buter, B. Dalenberg, J. J. Dek ker, P. Dekker, P. Dijkstra. J. C. Gaarthuis, C. Johannes, P. de Jon M. J. W. Jonker, F. L. Kamper, E. O. Kareis, W. Klaver. J. Korver, J. Kroo- ne, E. Leeuwenkamp, J. J. Leguit, G. Leijen, W. C. H. Dieckman. J. Koop man, R. Korver, C. Mantel, J. Moeijes, C. Pater, P. H. Pouwels, J. N. H. Rijs, J. Schaap, Jochem Smit, Johan Smit, W. Smit, J. Spaans, P. A. M. Swinkels, C. Timmer, J. Vennik, D. J. de Vries, J. J. v. Wonderen, J. A. Zentveld, J. C. Zonneveld, P. Zijp, J. Geusebroek. Niet gediplomeerd werden 7 leerlin gen. De leerling W. C. H. Dieckman ont ving een tweede prijs. Afdeling Electrotechniek. A. G. Abbo, J. Bakker, P. C. Bar- horst, C. E. Bierman, D. Boot, J. H. v. Bruggen, W. Bruijn, A. Dekker, C. Dekker, K. Dissel, E. G. Duijnevelt, J. M. Th. Franse. J. de Geus, K. de Groo- te, J. den Hartigh, J. Heijne, J. Hoe ben, J. M. Th. Jacobs, B. I. Jansen, H. F. de Jong, J. Keeman, Th. Knegt, J. B. M. Pureveen, G. M. Verheul, Th. J. W. Wiebring, A. Zwart, B. Ruiter. J. W. Baar, I. Boon, J. N. A. v. d. Eng, C. Heerschap, M. Koning, J. Kraak. J. Kroon, C. Krul, J. E. Kuipers, J. v. Leijen, H. Merlijn, D. Pastoor, J. Ro sier, W. J. Sombroek. J. Th. Stroomer, J. R. Vierstra, Th. Wagenaar. L. v. d. Werf, J. S. v. Westen, P. de Winkel, F. Witte, J. P. v> Wonderen, J. Zee, A. W. van Zeist, J. G. M. Zentveld, C. Th. Zoon, J. v. Alphen. De leerling J. Heijne ontving een le prijs. Afdeling Timmeren N. Barhorst, L. den Boer, J. B. Bra- kel, A. C. van Esseveld, S. de Geus, H. J. Groen, J. C. Groot, P. M. Groot, C. G. de Groot, P. N. Hoogewerf, J. M. Hopman, C. J. Klaver, J. C. Klercq, J. Kooij, F. Kunst, N. v. Langen, J. C. v. d. Eng, J. Kooij, J. Langendijk, J. J. Mak. J. de Moei, N. M. Mul, J. M. Oorthuis. S. van Saaze, D. A. Schuit. Th. Smit, J. M. Staadegaard, G. S. Stierp, N. C. S. Stoop, C. Tesselaar, J. N. Venneker, A. W. Vogelaar, J. de Vries, G. Wassenaar, P. de Wit, N. Wit tebrood. Niet gediplomeerd werden 10 leer lingen. De leerling A. C. v. Esseveld ontvir^ een le prijs. De leerlingen N. M. Mul en A. W. Vogelaar ontvingen een 2e prijs. Afdeling Metselen J. M. v. Baar, A. A. Bakker, C. B. de Boer, C. de Graaff, A. J. Groen, J. 'de Jong, A. A. E. Min, C. M-olenaar, C. Rose, G. Scheringa. A. Swinkels. De leerling J. M. v. Baar ontving een 2e prijs. Afdeling Meubelmakenr Th. Boots, W. A. Erkamp, B. J. Geels, D. Jonker, A. E. Prins, N. C. Schou ten, J. Visser, E. Wansink, H. J. M. Wildenburg. De leerling J. D. Jonker ontving een 2e prijs. Afdeling Schilderen Th. P. v. Baar. R. S. Boon, A.' Breed, H. C. C. Burger, M. C. Dekker, S. P. Gieling, L. N. Groot, J. Kooijman. K. Meester, G. Zomerdijk. De leerling J. Kooijman ontving een e prijs. Afdeling Kleermaken A. de Beer, A. Beers, J. Buis, D. M. Feller. A. Glas, B. Glas, T. J. v. Gijzen, Harms, A. C. Mulder, T. Oldenbroek, T. Oostindiën, C. J. M. v. d. Peet, A. Snip, C. Stam, J. J. Stam, J. v. d. Struik, E. C. v. Twuijver. F. de Wilde. M. A. v. Wonderen. Niet gediplomeerd werden 2 leerlin gen. De leerling F. J. van Gijzen ontving een le prijs en de leerling A. C. Mul der een 2e prijs. Afdeling Banketbakken M. Blankendaal, H. Blokdijk, M. Drenth, A. W: P. Goudsblom, G. Hars- amp, C. M. de Jongh, W. H. A. Kroe- ders. L. H. v. Liempt, B. J. Moritz, Roos. J. Ch. v. Schagcn, W. Schil der. J. Slot, F. Stammes. A. H. Witten- berns, J. C. Zegers, W, Zwart. De leerlingen W. H. A. Kroeders en J. Slot ontvingen een eerste prijs. BEVORDERINGEN Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: Smeden-Bankwerken K. Bruin, W. C. de Bruin, D. Brun- tink, J. J. Damsté, W. R. A. Delissen, G. M. J. Dorrestein, J. F. Griffioen, A. L. Hoogewerf, P. Jonker, T. José, L. N. Kleverlaan, J. J. Knegt, K. Kolijn, J. P. Koomen, J. P. Kuil, H. S. Kuitwaard, C. Lengers, J. Molenaar, F. A. Muller, J. C. Nat, A. Roos, J. Ruigentuin, N. Ruiter, J. M. Sprengers, J. C. M. van Buitenen. Th. Bakker, Ch. J. Baltus, A. Bas, K. Boekelaar, W. L. Brouwer, W. Dalenberg. P. Dekker, J. M. Groot, K. de Groot, J. K. Hoogvorst, P. N. v. Roode, A. de Ruijter, Th. P. M. Schilder, Th. J. Schouws, M. C. Smid, H. J. Snijders, N. C. Stam, J. J. Stam, H. de Waal, P. de Waard, M. G. War menhoven, J. H. de Wilde, C. P. Zijp, J. J. Schuit. A. E. Beemsterboer, E. Brandsma, C, v. d. Busse, C. Groen. W. Ket, J. G. A Klamer, D. J. Klein. G. de Koek, J. G, Kraakman, N. Th. Nolten, J. Pols, K, Singor, W. van Stralen, N. J. Tuinman, J. N. Venneker, J. Vlaarkamp, A. Wester, F. K. Zeeman, P. Zonneveld, G. J. Schinkel, A. Vlaanderen, A. Rui ter. Niet bevorderd 12 leerlingen. Motorrijtuig- en rjiwielherstel len. J. P. M. Adrichetn, C. J. Appelman, C. N. Bakker, G. C. J. Bakker, J. Blaakmeer, P. Blokker, J. J. Dekker, J. v. Dorth, E. N. v. Duin, G. v. Enge lenhoven, J. S. Gaarthuis., C. J. Geel, A. de Graaf, Th. Greuter, J. v. Her werden, G. Kindt, N. C. J. Kuiper, J. F. v. d. Lee, M. Brommer. P. C. Blanken- daal, J. Broers, J. Drenth, P. Gootjes, P. J. F. de Groot, W. K. M. v. Lias- hout, A. P. v. d. Linden, P. G. Louwe, P. J. v. d. Molen, J. S. L. Mooij, W. J. Prins, J. B. Pureveen, P. J. Rens, J. Rikkerink, J. G. Rikkerink, S. Roozen- daal, K. v. Schoorl, J, Smit, S. J. Smit, C. A. S. v. d. Veer, W. I. A. v. d. Vorst, C. Ypma, H. Yzer, G. Th. Zon neveld, H. W. Hart. Niet bevorderd 8 leerlingen Electrotechniek. B. M. v. d. Berg, P. M. Borst, E, Bosma. J. Butter, K. Dekker, J. P. V. Dort, Th. W. J. Duncker. W. P. Gieling, P. Gul, P. de Haan, W. J. Habiecht, W. v. d. Weijden, L. Huigen, D. Huis man, J. de Jong, J. Jonker, C. Kaag, W. C. Koster, A. B. v. Kraanen, G. C, Kunnen, P. v. Lienen, Th. v. d. Linden, J. J. v. d. Molen, A. Nieuwland, J. Tebbertman, A. A. A. Entius, H. Th Brands, D. J. v. d. Aakster, J. J. Abbo, G. Coevert, S. Houtkoper, H. B. de Jong, C. H. Kroon, D. Langendijk, P Pijper, P. F. Siekman, J. A. Spaans, W. J. Stam, W. H. Tellegen, R. Troost, C. P. Vasbinder, R. v. d Veer, J. C. H, Wolf, J. Wijker, K. C. Zwart, A. Hoe kema. Niet bevorderd 20 leerlingen. Timmerlieden H. Beers, J. Boerman, P. H. G. Boe saart, N. P. Bommer, Ch. Bos, W. Brommer, J. A. Delis, A. J. Dudink, D. v. Eeten, C. S. Goudsblom, L. G. Groen, C. A. Gijzen, Th. Hoitinga, Th. A. Hollander, J. de Jongh, A. de Klerk P. C. Koger, D. J. Koopman, S. Korver, H. J. Ursem, J. Telleman, L. M. E. Brandsen., W. J. N. v. d. Aakster, J. J. v. d. Kolk, C. A. Koomen, M. Krom, D. v. d. Laan, H, de Moei, A. Molenaar, Y. C. Oldenburg, W. Oostindiën, Y. Po land, Th. M. de Rooij, C. F. J. de Ro ver, C. P. Schouten, P. Stins, A. Tim mermans, L. P. Veenstra, F. Verschuur, P. de Vries, J. de Winter, H. J. Wijte, H. H. Overtoom, J. Poel, H. Juckers. Niet bevorderd 6 leerlingen. Metselaars J. Kaandorp, S. Kaandorp, J. Rol, J. P. Mulder. Meubelmakers. N. Commandeur, J. Dingerdis, C. B. D. de Goede, W. Hartog, C. P. Kaan dorp, J. v. d. Kooi, M. J. Luitjes, J. A. Mooij, A. Tamis. Niet bevorderd 3 leerlingen. Schilderen W. Blankendaal, L. Keesman, G. H. v. Muiden, R. W. Rezelman, H. de Ridder, A. M. Soeterbroek, E. Schou ten, J. J. Moras._ Niet bevordercf 1 leerling. Kleermaken 4» G. Bakker, A. A. v. Berkum, Ch. J. Boersen, M. H. Boots, E. G. v. d. Flier, P. J. Groen, M. Hink, M. Klasing, P. A. Kok, J. Loos, E. H. Smit, T. N. Smit, W. Speets, G. Wardenaar, R. J. "Zoon, C. M. Dekker, L. K, Min, A. M. Rus tenburg. Niet bevorderd 4 leerlingen. Banketbakken G. J. M. Abbo, A. Bas, P. J. Been tjes, P. de Boer. A. B-orsjes. J. Glas, M. Jong, J. A. Louter, W. Th. Ossen, N. Timmer, J. v. Twuijver. P. Duin, P. H. Hof, J. Jansen, J. Kistemaker, J. Th. v. Kleef, W. H. Koopman, J. P. Smorenberg, G. Stam, A. Telleman, G. C. v. d. Werf, H. A. Wigmans, P. J. Erkamp. Niet bevorderd 4 leerlingen. H. B.S.-Mulo-Onder wljzertakle (Bekende Schriftelijke Cursus) WARMENHUIZEN, 16 Juli. 75000 kg aardappelen, Schotse muizen 8.30 10.90, kriel 3.403.50, drielingen 3.60 ■5.30. Eigenheimers, drielingen 4.20 4.80. blauwe aardappelen 10.1010.70. Eigenheimers kriel 3.64. 750 kg tuin bonen 18.2018.90. Bevorderd van klasse 'I haar II: M. Bartels, J. Bing, G. Blank, J. de Boorder, J. Brouwer, J. Dekker, G. Dorenbos, K. Hensy, G. Humer, A. de Koning, G. Kroon, G. Kruize, H. de Leeuw, J. Lingemans, A. Mensrink, N. Mollevanger, R. Muntjewerf, R. Roode, R. Zeegers, -M. Westers, A. de Boer, G. Brouwer, B. Buiskool, H. Dom, J. Dekker, M. Dekker, IJ. Vee ken, G. Groenland, H. Hartog, H. van Hoek, .K. Kok, T. v. d. Plaat, K. Schermerhom, F. Kok, T. Strijder, M. Verdwaalt, T. Vink, V. Vijn, H. Wil- lemse, T. Zeeman, J. Zeeman, T. Schot, W. Appel, B. Bakker, F. Blou- del, N. Blok, A. Buis, F. Bijntjes, T. Dekker, L. Groet, H. de Jong, J. Ka lis, J. Ketel, L. de Kruijff, A. Kuiper, J. Landman, T. Leeuwangh, A. Lieu- wen, C. van Nimwegen, J. Prins, J. de Ruiter, M. de Ruiter, A. Schmidt, W. Schuuring, M. Schoehuis, W. Se- venhujjsen, M. v. d. Strut's, P. S. We zel, T. Wijker, L. Spierenburg. Afgewezen: 25. Van klasse II naar III: N. Baas, J. Blokker, A. Boskamp, J. Dijkstra, D. Govers, C. van Graft, W. de Groot, A. Jofriet, N. Koedjjker, M. van Lie nen, M. Mol, C. Mulder, A. Ruiter, J. Scheepbouwen, J. Schuurman, J. Se- venhuijsen, J. Slot, K. Tiesjema, N. Timmermans, R. Torenveld, P. Wou- der, N. Zuidema, A. Makkes, A. v. d. Berg, L. van Berkum, F. Egbergen, T. Fleno, D. de Geus, L. Hartog, G. Hei nis, J. Heinis, J. Hourma, A. Hartog, T. Hottentot, C. Jansen, F. Joosten, W. Kerkmeer, G. Klaassen, C. Kleijn, A. Kooij, J: Mallée, S. v. d. Meeberg, T. Meijer, S. Meeuwse, A. Prins, A. Rol, T. Sevenhuijsen, M. Slootmaker, T. Sti-jjbis, A. Zwetsloot. Afgewezen: 12. Van klasse III naar IV: R. Bakker, B. Costar, A. Damiaans, H. Dekker, T. van Duin, S. Jansen, J. de Koek koek, U. Kommer, A. Kooij, H. Kra mer, I. Middelbeek, R. Nelis, N. Otto, R. Oudendijk, A. Ouweltjes, H. Over- duijn, J. Ruijs, A. Schermer, G. Vis ser, H. Visser, J. de Vries, T. Wijker, J. v. Zwanenburg, R. Koeman, J. Bregman, A. Daalder, A. Dorenbos, H. Doornbos, J. Flens, H. Hogensteijn, G. de Jong, L. Kamsteeg, K. Klerk, H. Kuijters, J. Leguit, H. Loots, C. Lust, E. Minderhoud, D. v. d. Neer, U. Offman, T. Smit, U. Snel, J. Stam, R. Stoop, B. Wijker, J. Wortel. Afgewezen: 4. Op 13 en 14 Juli organiseerde de Bond van op coöperatieve grondslag werkende zuivelfabrieken in Noord- Holland examens waarvoor de navol gende candidaten slaagden: Botermajker: G. Barkhof, Hoorn; J. Bosch, De Rijp; B. Bouma, Assendelft; G. Meurs. IJmuiden; K. Oosterkamp. Heerhugowaard; P. H. J. Schutte; De Rijp en" G. de Vries, IJmuiden. Afge wezen 5 candidaten. Kaasmaker: E. Duursma, Wieringer- waard; N. A. de Groot, Schagen; G. Huijberts, Baarsdorpermeer; O. Mol, Castricum en E. Spaaij, Hoogkarspel. Afgewezen 3 candidaten. Centrifugist: B. Braam, IJmuiden; J. Engels, De Rijp, A. A. de Graaf, Vel- sen; J. Mantel, Lutjewinkel; R. C. G. J. Mulder, Amsterdam; J. v. Nigtevegt, Amsterdam; S. Terpstra, Amsterdam; J. Vegeling, Spanbroek; J. Weima. Amsterdam en J. C. Willig, Beemster. Afgewezen 11 candidaten. Melkcontroleur-Zuivelfabr.: H. Brink man, Avenhorn; A. J. M. "Nijssen, Haarlem; C. Roeters, Amsterdam; A. Slegh, Texel; F. Vos, Velsen; B. Wok- ke, Limmen en P. J. Hartjes, Haarlem. Afgewezen 6 candidaten. Machinist: A. Feenstra, Wormerveer en W. v. d. Veer, Lutjewinkel. Afge wezen 1 candidaat. Stal- en Voedercontroleur: IJ. Fon- gers, Binnenwijzend. ZONDAG 18 JULI ALKMAAR, Geref. Kerk, 10 uur ds. Tiemens van Spijkenisse; 5 uur dr. Polman. BERGEN, Geref. Kerk, 9 uur, 10,30 u. en 5 uur ds. Telkamp. BROEK OP LANGENDIJK, Gerpf. Kerk, 10 en 7 uur dr. Harrenstein van Weesp. Doopsgez. Gem., 10 uur ds. Schepman. HEERHUGOWAARD, Geref. Kerk, 9.30 uur (H. Avondmaal) en 2.30 Ar (dankzegging) ds. Huismans. HEILOO, Geref. Kerk, in Evangelisa tiegebouw a. d. Kerkelaan, 8,30 uur dr. Polman; 4 uur ds. Tiemens van Spijkenisse. NOORD-SCHARWOUDE, Geref. Kerk, 10 uur (H. Avondmaal) en 4 uur ds. Haitcma. SCHERMERHORN, Geref. Kerk, 10 en 3 uur ds. Visser. SINT PANCRAS, Geref. Kerk. 10 en 4 uur ds. Middelkoop. EGMOND AAN ZEE, Geref. Kerk. 10 uur dr. PÖlman; 5,30 uur ds. Tie mens van Spijkenisse. PRINS BERNHARDFONDS- COLLECTE De op 29 Juni j.l. gehouden actie voor het Anjerfonds heeft in onze ge meente opgebracht de somma van 37.85 welk bedrag in verhouding met de andere gemeenten niet slecht te noe men is. Bij 20 winkeliers in ons 'dorp waren collectebussen geplaats. De bus bij slager Jonker heeft het meest op gebracht n.l. 6.84. Een woord van dank voor de burgers en de bereidwil lige winkeliers is hier wel op zijn plaats. GESLAAGD. De heer P. de Groot alhier slaagde te Arnhem voor het examen van bouw kundig uitvoerder.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3