Dr. Beel moet puzzelen Artillerie-oefeningen in de Java-zee En dan eindelijk.... weer Soerabaja! Wie het kleine niet eert, is het grote niet weert „Vuurvliegen" over het eskader ALS c'cze woorden neerschrijf, ligt de kleine groep schepen, de twee Hei vloeibare goud van Nederland Meneer! De koers is nog niei bekend Betere socialeverzorging in strafgestichten ZUINIG MET BENZINE BETEKENT DEVIEZEN VERDIENEN DICK RENOOY start in Egmond aan Zee VAN NABIJ ~ËN~ VERRE Waar zijn onze schepen? njl half 7 vanmorgen, tegen dag- worden, zag ik aan dek de uiter ton passeren, baken voor het Wester vaarwater, en voor zo menig marine man in het verleden en ook nu weer, het einde van een lange reis. De laatste dag dat ik aan boord van Hr. Ms. „Tjerk Hiddesz" ben, 'maar een dag die druk belooft te worden. Een overladen programma van oefeningen. Ditmaal geen navi- gatie-oefeningen maar artillerie-oefe ningen. Vandaag zal er geschoten worden en behoorlijk ook. Eet bewijs daarvan merk ik aan de nogal fikse dosis watten, die voor onze oren worden rondgedeeld. Een kwartier later komt de schijf: gesleept door de Margriet, roemrucht duvelstoejagertje, waarmee anderhalf jaar geleden een reuzentocht over, pak weg, de helft van de evenaar werd gemaakt, met een dok en een bok er achter aan zeulend. Thans wordt er op gewerkt door een geheel Indische bemanning, die het uitste kend fikst met dat ex-ijsbrekertje van de Waddenzee, gebouwd tijdens de bezetting. Ér wordt inderdaad geschoten, die dag. Keer op keer sta ik met prop pen watten in m'n oren en open mond (advies dokter). Het begint vroeg met een aanval op Fireflies der MLD, die, na op enige tientallen mij len al door de radar van Hr. Ms. Tjerk Hiddesz gepeild te zijn, ineens als speldeprikken in de hard-blauwe hemel verschijnen. Het wordt „schie ten met verlegd trefpunt" en hoewel dan uiteraard de drie Vuurvliegen zelf niet onder schot worden geno men, ontbreekt het niet aan de nodi ge emotie. Radar-station, seinstatton, brug, commandotorenalles werkt op maximum toeren. De vliegtuigen zijn enorm snel en verplaatsen zich niet een vaart van ongeveer 300 mijl. Dat is héél snelte snel waar schijnlijk voor de 4.7 inch batterijen, die nu eenmaal niet gespecialiseerd zijn op luchtdoel. Het is overigens verbazend Interessant te zien hoe snel, soepel en lenig de dubbel-lopen deze water-vlugge toestellen volgen, die als havikken over beide schepen scheren. De drie 4.7 inch batterijen krijgen die dag een goede beurt, maar ook de i mitrailleurs en de pompoms. En van daag weet, behalve de commandant en de officier van de wacht, ook de vuurleider in de commandotoren, de luitenant ter Zee II G. Zeiler, wat hem te doen staat. Tenslotte worden er met de vuurvliegen torpedo-aan- val-oefeningen gehouden, waarna de middagoefening schieten op de ge vechtsschijf oplevert. Eerst donderende salvo's van Hr. Ms. Van Galen, daarna van Hr. Ms. Tjerk Hiddesz, en vervolgens schieten beide schepen. Hr. Ms. Tjerk Hiddesz braakt vuur en smook, iedere keer opnieuw trilt de jager onder de kra kende explosies en volgen vele ogen de inslagen van de granaten.ik ten te worden, te oordelen naar de opmerkingen, die ik van terzijde op vang. Het is een dag van actie op actie en er wordt nauwelijks tijd afgeno men om even te schaften. Het is de laatste dagen hij zal benut wor den. Ik zie de kanonnen baksenIk zie het vurenik zie in de verte de inslagen van de grantenik hoor de commando'sen dat alles gebeurt in de Javazee. De Javazee is blauw en wijd en het is er heet. De zon brandt op het schip, dat sedert de ochtend vaart zonder tenten. De Javazee is het terrein van de oefeningdezelfde Javazee, waar nog niet zo lang geleden ook gescho ten werd. Ook gecommandeerd, waar óók kanonnen werden gebakst. En waar het heet was. Gruwelijk heet. Dat was in de tweede maand van het jaar 1942. Het was alleengeen oefe ning maar bloedige ennst, daarin die slag in de Javazee, weet U 't nog...? Vanavond vindt nog een nacht schietoefening op de gevechtsschijf plaats. Daarna is het voorgoed vast- vuren. En er is een kans, dat we in de loop van de nacht nog aan de Madoera-steiger liggen. Thuisin Soerabaja. Thuis, na een lange, lange reis door vele zeeën, langs vele eilanden en in vele havens. eenheid Hr. Ms. Van Galen en Hr. Ms. Tjerk Hiddesz, onder de rook van Soerabaja. Nog enkele uren en ik zal weer op een steiger staan. Dan zit de reis er op, een lange kruistocht van twee jagers, die 18 Mei van Soerabaja vertrokken en vandaag hun basis weer bereikt hebben. Ja, een lènge reis: Van Soerabaja, via Makassar, Balikpapan, Toli Toli, Ta- rakan, Menado naar Ternate, Batjan, Ambon en Boeton, met nog een kort bezoek van de Tjerk Hiddesz aan So- rong op Nw.-Guinea. De eerSte grote reis van een eskader door de Grote Oost enwat belangrijker is...... de eerste grote vlagvertoonreis. Langs vele kusten, in vele havens, op vele eilanden presenteerde zich het rood, het wit en het blauw van onze vlag en het deed weldadig aan te mogen vaststellen hoe gezien en geacht deze drie kleuren daar zijn. Het was geen gemakkelijke reis. Van officieren, onderofficieren, kor poraals en manschappen is veel ge vergd en op menigeen werd vaak een zwaar beroep gedaan. Er is veel ge ploeterd, er is veel gezweten. Maar 41 dat zweet, alle moeiten en zorgen zijn de prijs dubbel en dwars waard ge weest. Men zag onze vlag, men zag onze schepen en 420 Nederlandse ma rinemannen werden bekwaamd in het werk, dat de eeuwen door een bitter- harde noodzaak is gebleken voor iedere natie, die er prijs Op stelde zichzelf te zijn enzichzelf te blijven. De Koninklijke Marine is in op bouw. Na wat ik thans gezien heb, op deze lange reis, geloof ik, dat het tempo van die opbouw alle reden geeft tot vertrouwen in de naaste toekomst. En nu rest mij alleen nog mijn dank uit te spreken ten aanzien van de beide commandanten der jagers, de kapitein Luitenant ter Zee G. A. Cox en de Luitenant ter Zee I W. A. Montanus. Dank voor de wijze waar op zij mij in staat stelden mijn werk aan boord te verrichten, dank voor al urn goede zorgen en dank voor hun voortdurende bereidheid mij ten al ten tijde in te lichten. ANTHONY VAN KAMPEN Even uitblazen, want de temperatuur in de commandotoren van Hr. Ms. Tjerk Hiddes is nogal aan 'de hoge kant. Links de vuurleider, luitenant ter zee H G. Zeiler uit Bergen en rechts luitenant ter zee UI K.M.R. H. O. G. ten Raa, doelsofficier. JJET opnieuw uitbreken van de oorlogshandelingen in Palestina zal, als de Veiligheidsraad er niet in slaagt om voorgoed de vredes- vaan in dit oeroude centrum van karavaanwegen, tradities en be langentegenstellingen te planten, de olievoorziening van West-Europa zo niet in gevaar brengen, dan toch wel ongunstig beïnvloeden. LIET Midden-Oosten is dank szij zijn enorme oliereservoirs en de bittere hardnekkige strijd, die er tussen de olie vorsten om het verkrijgen van con cessies is gevoerd, een dankbaar ob ject geweest voor menige roman schrijver. Doch zelfs de meest sensa tionele onthullingen mogen ons ten slotte niet doen vergeten, dat dit Midden-Oosten steeds nieer een Be langrijke rol in de olie-levering gaat spelen. Gaan wij uit van de cijfers van 1947, dan zien wij, dat de Ver. Sta ten plus minus 61 pet. van de totale olieproductie' voor haar rekening ne men, daarna komt Venezuela met ca. 15% pet. en als derde meldt het Midden-Oosten zich met ca, 10 pet. (Rusland laten wij, daar dit land de olie voor eigen behoefte houdt, bui ten beschouwing). De Ver. Staten ge bruiken thans meer dan zij produ ceren en West-Europa is dus reeds aangewezen op Venezuela doch voor al door zijn gunstige ligging op het Midden-Oosten. De productie wordt hier dan ook met man en macht op gevoerd, opdat West-Europa aldaar emd 1951, als ook dank zij de Mar shallhulp de herstelperiode is afge sloten, voor 75 pet. zijn behoeften kan bevredigen. Wij spraken van een gunstige lig ging. Inderdaad, als tenminste de opgezette plannen ten uitvoer kun nen worden gelegd. In Irak wordt ten Noorden van Bagdad olie gewon nen bij Kirkuk en deze wordt thans in de ingewanden van de „Tjerk vervult het personeel van de Hiddesz" is het bloedheet, doch trouw machinekamer zijn plicht. door twee pijpleidingen vervoerd naar Tripolis (in Libanon) en Haifa (in Palestina). De-bedoeling is echter om voor een sneller transport paral lelleidingen aan te leggen. Edoch, momenteel is reeds de leiding naar Haifa afgesloten en het zal nog moe ten blijken in hoeverre deze ook na een afgedwongen vrede weer zal wor den open gedraaid. De olie van Iran, Kuwait en de Bahreineilanden ging tot nu toe naar de Perzische Golf en per tankboot naar Europa. Zo ook de olie van de splinternieuwe vindplaatsen in Saoe- die Arabië. Dit oneconomische ver voer verdroot echter de Amerikanen en zij projecteerden een pijplijn van ca. 1900 km dwars door Arabië, Transjordanië en Syria, doch zorg vuldig om Palestina heen, naar Sidon aan de Middellandse zee (precies tus- hen Haifa en Tripolis in.) Hierdoor zou dan alle olie uit het Midden- Oosten op drie punten aan de Middel landse Zee getankt kunnen worden, waardoor wordt bereikt^ dat de route niet alleen aanzienlijk verkort (rond om het Arabische schiereiland was 3% maal zo lang), doch bovendien voordeliger wordt (de Suezmaat- schappij heft liefst ca. 42 cent voor elk vat olie van 159 liter). Het heeft niet zo mogen zijn. De Amerikanen weten niet wat zij (op het ogenblik tenminste) aan de Ara bieren hebben en zij hebben daarom de pijplijn-plannen tot nader order uitgesteld. De olie gaat dus naar de Perzische Golf en het wachten is nu maar of, de tankvloot deze toevloed kan verstouwen. - In het licht van deze verhoudingen moeten wij ons in Nederland nu af vragen, wat de toekomst voor olie voor ons in haar schoot heeft verbor gen. Wij willen mechaniseren in de landbouw, wij willen meer auto's en fabrieken, wel nu, dit eist een be hoorlijke uitbreiding van ons verbruik aan benzine, stookolie en smeerolie, waarbij wij dan nog maar niet den ken aan het grotere beroep, dat de aardolie chemische indpstrie op de zal doen. In 1947 voerden wij ongeveer 1% millioen ton olieproducten in voor ca. 96 millioen. Van de totale wereld productie over dat jaar maakt dat slechts ca. 1/3 pet. uit. Doch als de wereldproductie, juist door het oor logsgeweld, ten achter blijft bij de immer stijgende vraag, kan ook dit lage percentage in gevaar komen en dan is het goed te bedenken, dat wij door de in Drente aangeboorde bron nen sedert enkele jaren mede zijn opgenomen in de rij van olieprodu centen. En al leveren onze oliebronnen van het Schoonebeekveld nog maar een zeer bescheiden aandeel, de dezer da gen over Mei 1948 gepubliceerde ctj- fers mogen met 36.745 ton deson danks gezien worden, want zij tekenen een jaarproductie van 450.000 ton of 1/4 van ons huidige verbruik. Anderzijds moeten wij ons hier echter niet blind op staren; onze, toekomstige ontwikkeling toch Is mede afhankelijk van de olie van het Midden-Oosten, die als smering en brandstof moet dienen voor de wagen enze volkswelvaart. Nadruk verboden. be- ca (Van onze parlementaire redacteur). r\E POLITIEKE PARTIJEN, die voor deelneming aan een regering, „die een zo groot mogelijk vertrouwen van de Tweede Kamer geniet", in aanmer king komen, dat zijn behalve de K.V.P. en de P. v. d. A., de C.H.U. en de V.V.D., verkeren nog steeds in het onzekere, welke richting de formateur dr. L .J. M. Beel zal uitgaan. Ontegenzeggelijk Iaat de formulering van de opdracht ruimte voor een kabi net op brede basis. Is een ministerie, samengesteld uit de twee grootste par tijen, zoals tot dusver, naar de bedoelingen, die bij de omschrijving van de opdracht hebben voorgezeten, uitgesloten? Het is de vraag, die vele politici in Den Haag interesseert en waarop verschillende antwoorden gegeven wor den. We hebben aan de fractieleider van de P.v.dA jhr. mr. M. van der Goes van Naters, gevraagd, wat zijn opvat ting is. Hij verklaarde ons, dat twee wegen mogelijk zijn: een qualitatieve versterking van het kabinet of een quantitatieve; met andere woorden: 'n verdieping van de thans demissionnaire regering of een verbreding. Wanneer de K.V.P. en de P.v.dA. het eens zouden kunnen worden over een regeringsprogram, dat in de komende periode weinig of geen aanleiding zal geven tot verschil van mening of tot spanningen, dan is daarmee voldaan aan de wens, dat het kabinet een zo groot mogelijk vertrouwen van de Tweede Kamer geniet. Uiteraard zal daarbij ook de keuze van de personen een belangrijke factor zijn. De verde ling van de portefeuilles zal de volledi ge goedkeuring zowel van de K.V.P. als van de P.v.dA. dienen weg te dra gen en in de ministers zal wederzijds een groot vertrouwengesteld moeten worden. Binnen de grenzen van de opdracht ligt eveneens een kabinet, dat uit meer dan twee partijen is samengesteld. Want ook dan kan gesproken worden Van "een zo ruim mogelijk vertrouwen van de volksvertegenwoordiging. Het is op het ogenblik nog niet be kend, wat de heer Beel zelf wil. Wij herinneren eraan, dat de formateur steeds een sterk voorstander is geweest van de Rooms-rode coalitie. Hij zal echter rekening moeten houden met de stemming in zijn partij) die verbreding van de grondslag van het kabinet als een wenselijkheid gevoelt. Het is niet oninteressant te weten, dat het contact tussen dr. Beel en de fractievoorzitter van de K.V.P., 'mr. C. P. M. Romme, die zich meermalen voor' de verbreding van de basis geporteerd heeft, steeds zeer innig is! De P.v.dA. houdt vast, zo vertrouwde jhr. Van der Goes van Naters ons toe, aan een twee-partijen-program. Zij zal dus aansturen op de vaststelling van 'n regeringsplan uitsluitend door de K.V. P en de P.v.dA. Dat Wil niet zeggen, dat de socialisten geen vertegenwoordi gers van andere politieke groeperingen in het kabinet opgenomen willen zien. Hoe meer hoe liever, vond de heer v. d Goes, doch alleen, als zij het twee- partijen-program van de K.V.P. en de P.v.dA. onderschrijven. Dit standpunt zal de arbeid van de formateur zeker niet vergemakkelijken. Zal men namelijk de heren Tilanus en Oud ooit zover krijgen dat zij bereid zijn een regeringsprogram, aan welks opstelling zij niet hebben meegewerkt het moge dan met het oog op hun eventuele medewerking enigszins ge matigd zijn te onderschrijven? De heer Tilanus, wie wij zijn oordeel vroegen, antwoordde ontkennend. De C.H.U. voelt er niets voor als klein schuitje achter het grote schip a%n te varen. Hij achtte het onwaardig, dat zijn partij hetzelfde geldt uiteraard voor de V.V.D. alleen dan van de re gering deel zou uitmaken, als zij gene gen is samen ja te knikken. Als de C. H.U. en ds V.V.D. geroepen mochten worden mede het roer van staat in handen te nemen, zullen zij niet alleen in het regeringsprogramma en de on derhandelingen gekend dienen te wor den, maa.r moeten zij op de inhoud daarvan ook een wezenlijke invloed kunnen oefenen. Ook de heer Tilanus wist nog niet, wat de plannen Van dr. Beel zijn. Dat de formateur zich naar alle kanten oriënteert en niet over één nacht ijs gaat, blijkt uit hét feit, dat hij na de heer Tilanus en de heer Oud bespre kingen gevoerd heeft. Het zal niet gemakkelijk zijn de P.v. d.A. en de C.H.U. bij elkaar te bren- igen. Niet alleen de procedure blijkt al voeten in de aarde te hebben, ook het bereiken van overeenstemming tussen de P.v.d.A. en de C.H.U. over de grote kwesties, die de aandacht van de nieuwe bewindslieden zullen vragen, stuit op schier onoplosbare problemen, zo zjj al niet geheel onmogelijk is. Ook de V.V.D. heeft een stem in het kapittel. Naar wij vernemen, stelt zij haar medewerking afhankelijk van de vervulling van enkele vrij vergaande wensen. Ze zullen de minister van Overzeese Gebiedsdelen, mr. J. A Jonkman, en de luitenant-gouverneur- generaal dr. H. J. van Mook moeten verdwijnen. Wat Djocja betreft, ver langen Oud c.s., dat zo niet tot een tweede politionele actie t wordt overge gaan de nieuwe regering het links laat liggen en dus niet meer met de Republiek gaat praten, doch al haar aandacht en al haar kracht besteedt aan de opbouw van de federatie. Ook op economisch, sociaal, cultureel en financieel gebied en t.a.v. het bui tenlandse beleid heeft de V.V.D. uiter aard nog wel het een en ander in het midden te brengen. Dr. Beel krijgt langzamerhand de brokstukjes van de legkaart in handen. Hij zal nog heel wat moeten puzzelen voor hij het Neder landse volk de volledige legprent kan aanbieden. Bfl de afdeling gevangeniswezen van het Ministerie van Justitie is een nieuwe onderafdeling in het leven geroepen, belast met de voorberei ding en 0e organisatie van de sociale verzorging in de strafgestichten. Hieronder valt ook ontwikkeling en ontspanning van de gedetineerden en de administratieve voorbereiding der voorwaardelijke invrijheidstelling, voor zover deze in de strafgestichten geschiedt. Ook zal aan deze onderafdeling een inspecteur voor de sociale verzorging in de strafgestichten worden verbon den. Zijn taak zal zijn de leiding en voorlichting van het Werk der sociale ambtenaren in de strafgestichten. Reeds geruime tijd wordt gevange nisstraf in gemeenschap ten uitvoer gelegd, bijv. in kampen, die geen cel lulaire gevangenissen zijn. Door de politieke criminaliteit was de plaats ruimte in de cellulaire gestichten t.e gering. Op deze wijze wordt ervaring opgedaan met nieuwe wijzen van strafvoltrekking. Men is begonnen met de uitwerking van een ontwerp van wet, hetwelk de beginselen voor een vernieuwd ge vangeniswezen inhoudt. In het huidige stadium bestaat be hoefte aan 'n adviescollege voor 't gevangeniswezen. Er zijn reeds stap pen gedaan, om te geraken tot sa menstelling van een ministeriële ad viescommissie daarvoor. Dezé week deelden wij reeds mede, dat de belangstelling voor de motor-terreinwedstrjjden te Egmond aan Zee zowel van de z(jde van het publiek als van de renners grote belangstelling heeft. Dat wij hiermede niet te veel hebben gezegd, blijkt wel uit het feit, dat o.m. de T.T.-winnaar Dick Renooy zal starten. Boven dien verschijnen Rietman, Jansma en Heukelom, de winnaairs van de internationale landenwedstrjjd, aan de start. Maar ook onder de overige deelnemers treffen wü bekende namen aan, als die van Veerdig, Heida, Roest en meer dere andere cracks. Het aantal aanmeldingen voor de Vierdaagse te Nijmegen beloopt thans tussen de 7100 en 7200, hetgeen aanmerkelijk meer is dan 't vorige jaar, toen er 6700 waren. Het aantal verenigingen, dat deelneemt, bedraagt 150. Luc van Dam en Harry Bos zul len Zaterdagavond, tijdens de ere- avond, waarmede de Amsterdamse Sportweek in het Olympisch Stadion wordt besloten, een boksdemonstratie geven. Door de Amerikaanse consul te Londen is het visum voor de Verenig de Staten geweigerd aan Piratin, één der twee communistische afgevaardig den uit Groot-Brittannië, die door de Nationale Conventie der Amerikaanse communistische partij zijn uitgenodigd. Volgens deskundigen zal de sche ve toren van Pisa over 400 jaar in storten. Eerstdaags zal- een begin ge maakt warden met versterkingswer- ken. De Britse regering heeft medege deeld, dat Engeland de V.S. 22.600.000 pond sterling zal betalen, als laatste afbetalingstermijn van de Leen- en Pachtovereenkomst. Een woordvoerder van het Ame rikaanse luchtlëger heeft medegedeeld, dat de Amerikanen voor de voedsel voorziening van Berlijn thans 54 Sky- masters en 110 tweemotorige C 47- toestellen gebruiken. In een fabriek te Ahlen (Westfa- len) is een cylinder met acyteleengas waarvan 8 personen om het leven kwa men en 20 gewond werden. Er woedde een brand van 4 uur. De Roemeense arbeidersparij (een fusie van communisten en socialisten) heeft besloten geen deel te nemen aan het congres van de Joegoslavische communistische partij op 21 Juli. Het Europees Radio-congres te Kopenhagen heeft met 16 tegen 11 stemmen besloten een verzoek van Is raël omtoelating tothet congres te weigeren. Het besluit werd genomen, nadat Egypte zich sterk tegen Israël's toelating had gekant en de Oost-Euro- pese landen sterk op toelating hadden aangedrongen. Door het congres van de Evange lische kerkgenootschappen, dat te Eisenach is gehouden door afgevaar digden uit de vier Duitsche bezettings zones, is besloten tot de oprichting van een verenigde Evangelische Kerk. Daarvan zullen deel uitmaken de Her vormde en de Verenigde Kerk. Volgens een amendement op het Wetboek van Strafrecht, dat door de Iraakse volksvertegenwoordiging is goedgekeurd, wordt het Zionisme als een misdaad beschouwd, waarop de doodstraf kan staan. De minimumstraf is zeven jaar dwangarbeid. Het Zionis me is hierdoor in dezelde categorie ondergebracht als het communisme of een illegale organisatie, die tegen de staat en de openbare veiligheid sa menzweert. Aldegonda, 15-7 van Bangkok te Singapore; Alphard, RotterdamBue nos Aires, 15-7 van Antwerpen; An- nenkerk, RotterdamJapan, 15-7 van Antwerpen; Arendskerk, Rotterdam Australië, pass. 15-7 Straat van Mes sina; Bantam, BataviaNew York, 15-7 17 uur van Aden; Beverwijk,*St. JohnRotterdam, pass. 15-7 13 uur Lizard; Heelsum, West-AfrikaRot terdam, 15-7 van Le Havre; Hilver sum, 16-7 van Freetown te Dakar; Indrapoera, BataviaR'dam, 15-7 9.30 uur van Suez; Ittersum, Chitta- gongR'dam, 16-7 te Londen; Kota Gede, 15-7 van Soerabaja naar Ma kassar; Lissekerk, Perzische Golf— R'dam, 15-7 van Aden naar Djibouti; Leida Bruynzeel, RotterdamBorneo, vertrekt 16-7 n.m. van Malta; Maas- kerk, 15-7 nog te Accra; Madoera, AmsterdamJava, pass. 15-7 Kaap Finisterre; Maetsuycker, 15-7 van Singapore te Batavia; Manoeran, AmsterdamBatavia, pass. 15-7 Ras- hafun; Mariekerk, ShanghaiRotter dam, 15-7 van Penang; Marken, Rot terdamBatavia, pass. 15-7 Kaap St. Vincent; Muiderkerk, 15-7 van Point Noire naar Matadi; Nieuw Amster dam, RotterdamNew York, 15-7 13 uur van Southampton; Ondina, Aba- danLe Havre, pass. 15-7 Perim; Polydorus, AmsterdamJava, 15-7 van Glasgow; Polyphemus, Makas sarAmsterdam, pass. 15-7 Perim; Rotti, 15-7 van Singapore naar Co lombo; Rijnland, 16-7 van Buenos Aires te Santa Fe; Salatiga, Bata viaR'dam, pass. 15-7 23 uur Kaap Guardafui; Stad Alkmaar, Newport NewsR'dam, pass. 15-7 200 mijl We'st! Ouessant. Tijdens de officiële herd.enking van het vijf-en-twintig jarig jubileum van het Wit-Gele Kruis te Utrecht heeft de Minister voor Sociale Zaken, de heer Drees, aan zuster J. A. v. d. Meijden uit het district Noord-Brabant, de door H.K.H. de Prinses Regentes verleende gouden medaille, behorende bjj de Orde van Oranje Nassau, overhandigd.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5