Regen boven de Polders JURIST DIE WORST KAN MAKEN De UK 230 wacht op Zuidoosten wind GOUDJACHT j^aaiste N Heer-Hugowaard. Openluchtspel Ursem. Langedijk. Districtsvergadering Chr. Landarbeidersbond ABONNEERT U OP DIT BLAD Bergen. Met de Ouden van Dagen op stap Feestavond Berger Sthool Vereniging Gevonden voorwerpen Heiloo. Gevechten in Italiaanse Kamer leuws Dreigende scheuring in Italiaans vakverbond Zuidelijke wind Zware straffen voor clandestiene slachters Voor de Alkmaarse Bijzondere Po litierechter, Mr. Stoffels, verschenen Vrijdagmiddag weer een aantal per sonen, die zich schuldig hadden ge maakt aan overtreding van diverse economische wetten of distributie voorschriften. De gedetineerde slager Cornelis v. d. E uit de Beemster had 15 Juni j.l. een varken en een kalf clandestien geslacht. De man verklaarde uit bonnennood gehandeld te hebben. Het bevroren schapenvlees, dat hij vele weken achter elkaar ontving, verloor door .de bewer king veel gewicht. De heer Rentenaar, administrateur bij de P.T.C. te Alk maar, gaf een deskundige uiteenzetting over 'de vleesdistributie. Hij schetste de moeilijkheden in het slagersbedrijf, doch verklaarde tevens, dat de slechte kwaliteit nimmer oorzaak kan zijn om clandestien te slachten. De politierechter verbaasde er zich over, dat de man wel worst genoeg had 'en hierop interrumpeerde mr. dr. Berkhouwer, dat het met de worst is als met het krentenbrood. De officier, mr. dr. Vellinga, wijt ook van de moeilijkheden in het slagers- bedrijf, maar wanneer de slagers deze op eigen manier gaan oplossen, dan blijft men met minder goed vlees suk- keien. De man is al meer veroordeeld en daarom vroeg de officier een gevan genisstraf van 4 maanden met aftrek van de tijd in detentie doorgebracht en verbeurdverklaring. De verdediger, mr. dr. Berkhouwer, vertelde in zijn pleidooi van de moei lijke situatie in de Beemster, waar de mensen bijna alle huisslachters zijn en nadat het vlees in de kuip op is, goed vlees willen hebben. Wat die worst be trof, gaf raadsman de raad aan de zit tende magistratuur om nimmer lever worst te eten, indien zij prijs stellen op een goede gezondheid, ,,'t (laat niet om lever- maar om rookworst" bracht de officier in het midden. Waarop de ver dediger zei, dat dit geen verschil maak te. Rookworst is meel, meel en dan een beetje vlees. „Ik zou het kunnen maken!" riep mr. Berkhouwer uit. De politierechter vonniste daarna tot 2 maanden met aftrek en verbeurdver klaring. De collega van slager v. d. E., Jan Hendrik J., zag al zijn klanten naar de veroordeelde trekken omdat deze worst zonder bon verkocht. Toen had hij E. aangeklampt on? ook wat vlees en de transactie, die geschiedde, kostte hem thans honderd gulden boe te of 30 dagen met verbeurdverklaring. VLEES IN DE KAMER. De slager Nicolaas D. uit Hoogwoud had onbevoegd 34 kg. vlees in voor raad. Bij de officier had hij verklaard dat hij niet wist van wie hij het ge kocht had. Dit zei hij om zijn broer te sparen, hetgeen de officier kon waarderen, echter niet de wijze waar op hij het deed door tè zeggen: „Ik zal zo dood vallen als ik 't wist". Hij vorderde f 300 of 30 dagen, ver beurdverklaring en 2 maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar. Mr. de Groot, de verdediger, verfoeide ook dit door verdachte opgediste verhaal, maar vertelde de omstandigheden die D. tot deze misstap hadden geleid. Het vonnis was een boete van f 200 of 2 maanden, verbeurdverklaring en één maand voorw. Dan kwam zijn broer Nicolaas D. uit Abbekerk voor de rechtbank. Hij had een koe geslacht, een deel ver kocht en een deel bewaard in de ka mer. Hygiënisch voor kamer èn vlees kon de Politierechter het niet vinden. De man verklaarde voorts geslacht te hebben om zijn klanten met de Pink ster inplaats van het slechte bevroren vlees een goede rollade aan te bieden. De officier meende dat hier een ge voelige straf op zijn plaats was, temeer daar verdachte als „zwart" bekend staat. Hij vorderde een gevangenisstraf van drie maanden. Ter gelegenheid van de viering van het gouden regeringsjubileum zal te Heer-Hugowaard een open luchtspel worden opgevoerd, n.l. ,,In t* lommer van de Oranjeboom", ge schreven door Wim Snitker. De heer J. A. Haakman uit Bergen voert de regie. Met het instuderen is men reeds enige tijd bezig. Medewerking wordt verleend door leden van ver schillende plaatselijke toneelvereni gingen, de zangvereniging Huygen- waert, terwijl ook contact gezocht zal worden met enkele muziekvereni gingen ter plaatse. Hiernaast wor den nog de jeugdverenigingen inge schakeld. zoals de K.J.C, en N.H. Jeugdbeweging, terwijl ook de school jeugd zal optreden en al druk met de repetities begonnen is. Er wordt nog Uitgezien naar enkele grotere figu- 17 jaar. Hiervoor kan men zich opgeven tot 20 Juli a s "-Hugowaard heeft reeds meer- hocL I"aIen ee" dpcnluchtspel ten leste gegeven en we verwachten, dat de opvoering ook thans weer tot in e puntjes verzorgd zal zijn. OUDEN VAN DAGEN. Ook te Ursem is het comité weer actief geworden om voor de ouden van dagen weer een autotocht te or ganiseren. In de komende dagen zal weer met eA lijst gecollecteerd wor- en, en het zal van de offervaardigheid der burgerij afhangen of de plannen werkelijkheid kunnen worden. Het comité heeft grote plannen, dus rekent °P aller medewerking om de oudjes hun jaarlijkse feestdag weer te. geven. Mr. de Groot, ook in deze zaak als verdediger optredend, wees óp de slechte gezondheidstoestand van zijn cliënt. Er moet in een geordende staat gerechtigheid zijn, maar er moet bij een straftoemeting degelijk rekening gehouden worden met de persoonlijke omstandigheden van beschuldigde. Voorts maakte hij bezwaar tegen 't feit, dat de officier overtredingen in bezettingtijd nu weer ophaalde. De verdediger dacht dat onder de in die tijd gepleegde feiten tegen distributie voorschriften een streep was gezet. Hij verzocht de rechter het nog eens met zijn cliënt te willen proberen. Het vonnis werd: 2 maanden' gevangenis straf. STEEN VOOR BOTER. De 60-jarige Geertje de J., echtge note van de winkelier E. te Hoorn; had serviesgoed geleverd in ruil voor bo ter. Verdachte verklaarde, dat zij de boter cadeau gekregen had. Mej. M. H„ die de boter had gegeven, verklaar de ter terechtzitting, dat zij bij mevr. E. wel wat goederen had kunnen ko pen, o.m. kop en schotels, mits de koop vergezeld ging van een pakje boter. De officier maakte er melding van, dat verdachte tegen de verbalisant verklaard had. dat het natuurlijk was dat zij er boter bij bedong en van plan was daar in de toekomst mee door te gaan. Dat nam de officier haar zeer kwa lijk en hij vorderde een geldboete van f 250 of 2 maanden. Het a sociale karakter van de daad dezer dame deed de rechter conform de eis vonnissen. Nieuwe C.A O. werd besproken Vrijdagavond hield de Chr. Landar beidersbond een districtsvergadering in zaal Concordia, waaraan afgevaar digden van de afdelingen Langendijk, Heerhugowaard, Koedijk, St. Maarten, Bergen, St. Pancras en Harenkarspel deelnamen. De voorzitter, de heer S. Pols, open de de vergadering met Schriftlezing en gebed. Het agenda-punt was de nieu we C. A. O., toegelicht door de heer Meyer. Het besproken ontwerp dient nog de goedkeuring van het college van Rijks bemiddelaars te ontvangen, eer het van kracht kan worden. Aan het con cept was in slechts beperkte' mate be kendheid gegeven om teleurstellingen te voorkomen, daar nog geen zekerheid bestaat over de goedkeuring en de C. A. O. van vorig jaar van kracht blijft. Vooral blijken de tarief-werkzaam heden een groot strnikelblok, want het is onmogelijk één tarief vast te stellen voor diverse streken. Tot he den zijn dm ook nog geen tarieven vastgesteld. HET I.OON. Voor vaste arbeiders is het aantal snipperdagen op 6 gebracht. De ar beidstijden zijn gelijk gebleven, dus gedurende de zomermaanden 10 uur per dag. gedurende de herfst 9 uur en gedurende de winter 8 uur. Het loon is eveneens onveranderd, f 40 voor vaste arbeiders en f 45 voor losse. Opgenomen is voorts' een pensioen fondsclausule, waarbij bepaald wordt, dat de lonen met het werknemers gedeelte verhoogd zullen worden. Ove rigens is het nog niet zeker of het pen sioenfonds per 1 November in werking zal treden. Het totaal der toeslagen voor diplo- nja's zal de 2.niet te boven gaan. Ook is opgenomen, dat bizonder des kundige krachten 2.-— toeslag per week zullen ontvangen, wanneer zij langer dan 2 jaar in dienst van één werkgever blijven. Voor het rooien van vroege en middelvroege aardappelen zijn de ta rieven tot 1 Aug. f 1.902.00 per 100 kg; late aardappelen 1,651.85. Po ters (vroege en middelvroege) gesor teerd 1,601,80, ongesorteerd 1.40 1.60, late gesorteerd 1,802.00, ongesorteerd 1,601.80. Voor het rooien achter de lichter gelden de zelfde tarieven, min 15 LOOFTREKKEN OF NIET? Bij de beschouwingen over de tarie ven kwam de vergadering tegenover andere moeilijkheden te staan. De toe stand is nu zo, dat in het rboiseizoen- van overal arbeiders worden aange sleept om de aardappelen vóór de vastgestelde datum er uit te hebben. De vergadering sprak zich in het al gemeen vóór het looftrekken uit. Hoe wel dit de kosten weliswaar verhoogd, is de opbrengst beduidend hoger en de kwaliteit beter. Vooral dit laatste is zeer belangrijk, want zonder dit zal de afzet van poters 'op steeds grotere moeilijkheden stuiten. De tijd waarin de arbeiders vacantie kunnen nemen. staat vast voor het tijdvak 1 Mei1 .October. Een rouleer systeem wordt overwogen, want het is in de tuin- en landbouw niet mogelijk, dat alle arbeiders gelijktijdig met va cantie gaan. Hierna ging de voorzitter tot slui ting over. MEDISCHE DIENST. A.s. Zondag zal de medische dienst voor Langedijk en St. Pancras wor den waargenomen door dr. Wilmink (K 2260 - 424). AI vroeg in de morgen was het een hele drukte in de buurt van de Her tenkamp. Van alle zijden naderden de oudjes, vergezeld van kinderen en kleinkinderen, die opoe én opa uitge leide deden. Het bestuur en een hele staf van helpsters was druk in-de weer om de 220 ouden van dagen een goed plaats je te bezorgen in bus of auto. Dan nog hier en daar een bezorgde stem „zit je goed opoe" en „dag opa, veel pleizier" en dan zette de kara vaan zich in beweging, nagewuifd door half Bergen. De reis, ging langs de duinkant en cveral genoten de oudjes van 't prach tige natuurschoon op deze mooie zon nige morgen. Via Velzen, waar de inwendige mens werd versterkt, en Haarlem ging het naar Amsterdam waar in de namiddag een rondvaart werd gemaakt door de grachten en havens. Na het debarqueren, dat zonder on gelukken verliep, werden de auto's weer opgezocht en ging het naar de Apollohal om de inwendige mens weer op te kwikken. Door de Zaanstreek Vnet haar vele fabrieken en verder naar het Noorden weiden met grazende koeien en hooi ende boeren ging het op Alkmaar af, waar in de Muziektuin een warme maaltijd wachtte en een declamatie van Piet Nanne. Het was hier dat de heer Dingerdis zich" tot tolk maakte van allen met be stuur, helpsters en allen die op enige wijze hadden meegewerkt om de ou den van dagen zo'n onvergetelijke dag te bereiden, van ganser harte dank te zeggen. BLIJDE INCOMSTE Met zachte drang werden de reizi gers ten slotte weer naar hun plaats gebracht en ging het met de beide witgehelmde rijders van de verkeers- groep Alkmaar voorop, huistoe. Half Bergen was uitgelopen om de reizigers te verwelkomen en Bergen's Harmonie liet vrolijke muziek horen. De stoet maakte een ererondje rond de hertenkamp en toen was het tot 1949!!! De Rustende Jager was tot het laat ste plaatsje bezet, toen de jeugdige Klara Braam voor het voetlicht trad om allen, die nieuwsgierig waren naar de Revue 1948 hartelijk welkom te heten. Zij zei, haar auditorium niet te willen vermoeien met een lange rede voering en kondigde daarom jnaar meteen het eerste nummer van het in teressante programma aan: ..Chinese schimmen". Prachtig werd het liedje van de Baanveger geïllustreerd door de schimmen op het witte doek. Als een volleerd conferencier, die handig de vorschillende nummers aan elkaar babbelt, kondigde zij vervolgens de „Boze vernielers" aan. Het is niet doenlijk alle nummers de revue te laten passeren doch een uit zondering willen Wij maken voor de Bruidsvaart in de sneeuw. Tegen een door de heer Buschbach geschilderd décor speelde zich het gehele gebeuren af en zag men bruid en bruidegom, wederzijdse familie en kennissen in feestkleed voorbijtrekken. Terwijl na de pauze het menuet v. Bocearini, ingestudeerd onder leiding van dansinstituut Harms wel het meest geslaagde nummer was. De dans werd keurig uitgevoerd en was door de fraaie costumes en mooie belichting een prachtig slot van deze in alle opzichten geslaagde feestavond. Ope lera-concerL Br bestaat voor het Opera-concert te Bergen, dat a.s. Donderdag 22 Juli in de Rustende Jager zal worden ge geven. veel belangstelling. Zowel van de zijde van de gasten ^ls van die van de inwoners van Bergen wordt het initi atief om in het seizoen een goed concert met vooraanstaande kunstenaars te geven ten zeerste toegejuicht. Maartje Kliffen. Theo Baijlé en Wie- be Draijer zullen o.m. het bekende trio uit Gounod's Faust zingen, terwij], oe tenor en bariton het even bekende duet uit de Parelvissers van-Bizet ten gehore zullen brengen. Verder worden uitgevoerd werken van Weber, Pucci ni. Verdi Mozart en Rossini. Theo Baijlé zal zingen de proloog uit Paljas en de beroemde Cavatine van Figaro uit de Barbier van Sevilla. Aan de vleugel de Bergense Toon kunstenaar Herman Zaal. Het belooft een prachtige avond te worden. VAN WHISKY-VAT TOT DUIVENTIL In de Berger hertenkamp staat sinds gistermorgen weer een paalwoning De afmetingen ervan zijn vrij wat geringer dan die van het in Februari j 1 omge haalde ooievaarsnest Het betreft thans ook geen deftig eiberpaas voor welke men deze woning heeft aangebracht doch een duivenfamilie De reeds lapg verwachte duiventil heeft een plaatsje gekregen in het Oostelijk deel van de Hertenkamp De bewoners kwamen nog dezelfde middag Zij blij ven voorlopig achter gaas Het was een originele vondst van ge meentewerken om de duiven onder te brengen in.... een whisky-vat (leeg ge kocht, hoor!), dat boven op een paal gezet, en gedekt met een rieten kapje een alleraardigste til is geworden 't Lijdt, geen twijfel of de Gemeente zal met deze paalwoning meer succes hebben dan met het in 1937 opgerichte ooievaars nest, 't welk om deels duistere redenen nooit bewoners heeft gekregen De hertenkamp biedt momenteel een aantrekkelijk schouwspel door alle soor ten gevogelte, die men er naast de hert jes aantreft De ganzen en eenden met jongen, de pauwen en kalkoenen, ze ge ven er een levendig en afwisselend ca chet aan In het hertenhuisje zit op het ogenblik een heel stel jonge kalkoentjes Velen zullen dezer dagen wel eens hun schre den richten naar de hertenkamp om de nieuwe aanwinsten te gaan zien Wanneer begint de Aan 't Kalf te Zaandam wacht nu de Urker botter U.K. 230 op Let draaien van wind. Want wanneer deze uit het Zuidoosten komt, lullen de heren Visser en Van der Toorn' uit de Zaan kunnen begin nen met hun pogingen, om de goudschat van de „Renate Leonhardt" te bergenOp het kaar tje rechts is met het cijfer 1 aangegeven de vermoedelijke plaats van het wrak. Foto onder: het „bergingsvaar tuig", de botter U. K. 230, waarmee de goldrush zal worden onderno men. Moge deze expeditie meer succes afwerpen dan indertijd die nagr de kostoaarhedou van de „Lutine". Wij wachten met belang stelling af. In het tijdvak van 8 tot en met 15 Juli werden aan het Politie-bureau te Ber gen de navolgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: zonnebril; dames armbandje; bruine dameshandschoenen; portemonnaie met inhoud; zilverbon; ge deelte van een kunstgebit; hond; kist komkommers; ged. bonkaart; pop; bl ceintuur; zakmes; ceintuur damesjapon; collier (doublé); bruin kinderschoentje (r) De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: leren voetbal (ki formaat); timmenmans- cluimstok; damesarmbandje met hanger; gouden, herenzakhorloge; vulpen in br. étui met mesje en vulpotlood; zonnebril; blauwe shawl; rood overbr'oekje; kope ren lepeltje; bril in étui; bruine actetas met inhoud; zwarte vulpen; bril; bruin lederen portemonnaie; damespolshorloge; blauwe ceintuur; zwarte hond; wit baby sokje; huissleutel; korte bruine jas; zilveren broche; bruin zakmes; licht bl. wollen hoofddoek; gouden broche; bl. vulpen; zonnebril (plastiek); donkerblauwe shawl: 3 snoepkaarten; 1 rokerskaart; leren tas (beige);, jongens-windjack; zij den shawl; Lipssleutel Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v m DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen/ 17 Juli, wordt de dokters- dienst te Beiden en Bergen aan Zee uit geoefend door dr Lugten, Russenweg 1, telefoon 2700' i DE A.S. KERMIS. De kermis die op 1, 2 en 3 Aug. in ons dorp wordf gehouden zal belang rijk kleiner zijn dan het vorige jaar, toen velen standhouders reeds ver trokken vóór de kermis nog een aan vang moest nemen. De kinderen (en groteren! kunnen evenwel nog vol doende van dit jaarlijkse jolijt genie ten. OPGAVE NIEUWE LEERLINGEN. Ouders die kinderen hebben voor het nieuwe RK schooljaar, dat i Sept. a.s. begint, die- niet op de RK be waarschool zijn, worden verzocht deze cd te geven bij de hoofden der RK school. De kinderen moeten vóór 1 October 6 jaar zijn- RUITERSPORTDAG GAAT NIET DOOR. Naar wij vernemen zal de reeds in ons blad aangekondigde Ruitersport dag. die in Augustus van dit jaar ge houden zou worden, niet doorgaan. Nadat de Italiaanse minister-presi dent mededeling had gedaan van de voorbereiding van een wetgeving tot beperking van het stakingsrecht is er in de Italiaanse Kamer een handge meen ontstaan, dat een kwartier duur de. Het gevecht begon toen Divittorio. de communistische secretaris van het vakverbond, een lofrede begon af te steken op Stalin en op het aandeel van de communistische partisanen in de bevrijding van Italië. Christelijk-democratische afgevaar digden, die ook tot de partisanen be hoord hebben. Interrumpeerden Divit torio en binnen enkele seconden tijds rolden de afgevaardigden al vechtend over de vloer. Na hervatting deelde hij waarschuwin- De president schorste de vergadering, gen uit aan de communisten en chris- ten-demo.craten. ^JRAUW en grijs "hangt de regen nu al weken lang boven de polders. Telkens weer komen nieuwe zware wolkenvelden van over de zee ach ter de brede duinenrij aandrijven, zij storten hun natte lading uit over het land, dat slechts zonne warmte en zoele windefn wenst, omdat het gemaaide gras tot hooi moet drogen, omdat het graan moet gelen en de korrels tot rijp heid gezwollen, moeten harden. Maar de regen slaat uur na uur over het land en brengt in de zomerse landen triestheid en somberheid. Het schijnt of na de uitbundige bloei van de weiden en de bomen zo ineens een seizoen is overgeslagen en de kille herfst zijn intrede heeft gedaan. De kleurcontrasten, die anders in deze da gen de aantrekkelijkheid van het Hol landse polderland zo typisch verhogen, lijken vervlakt en vervaagd. Het vee schuilt weg, vogels verber gen zich, vlinders komen niet tot hun dartelvluchten boven 'n geurige rood witte kleurenpracht langs de spoordij ken. De boer kijkt met strakke blik naar zijn hooiland en denkt aan de winter, die straks zal komen en door de achteruitgang van de voerwaarde van zijn hooi extra moeiten en extra kosten zal inhouden. Hij ziet hoe de harde winden de graanhalmen, die wekenlang zo keurig rechtstandig om hoog schoten en schone beloften in hielden, neerslaan en een vlotte oogst zullen vertragen. Hij ziet hoe de paar se bloemen van het blauwmaanzaad door het in 'stromen vallende water verflensen en weet, dat ook deze oogst zal gaan tegenvallen, als niet spoedig verandering komt De regen valt maar. Dag in dag uit. Donkere luchten doen 's avonds de duisternis sneller keren en jagen de mensen, die anders na lange uren van zwoegende arbeid nog een uurtje bui ten op de bank zouden rusten op een plaats, waar bijen zoemen rondom het blauw van springbalsemien en de tere geuren van overdadig bloeiende ro zen zweven, binnen de veilige muren van hun woning. Daar luisteren zij r.aar het water dat klokt in de dak goot dat drenst door de zinken pijpen, en de wind, die regendruppels flapt door een gebroken ruit van de lege, kille stal. Het. is of de regen,- die maar valt, rouw brengt over het land, rouw, terwijl er juist zo'n hartstochtelijk verlangen is naar zonnigheid, naar vrolijk ondeugend gelach ergens bij de maaiende mensen naar zomerse weelde, ja waar al niet naar. ]y|AAR zie, eindelijk hield de regen op! Blauwe plekken sloegen in het wolkendek, het grauw in de lucht werd schoongewassen en wolwitte wolken dreven als imposante mytho logische figuren op de meer naar het Westen gedraaide wind over de pol ders, die als bij toverslag herleefden. De reigers, die weer naar de slootkant kwamen, de opnieuw door de lucht klievende kieften, de popels, als ge weldige pluimen in het land, uittrek kende aardappelrooiers en gladiolen- wieders, het bracht alles onmiddellijk de fleur terug, die wij weken lang zo hadden gemist. Na het avondeten trok men opnieuw naar het veld om de zwellende koolplanten, die op onaf zienbare akkers in groene en blauwe tinten staan uitgeplant en die nog glansden van verborgen waterdruppels, te controleren, om op de verdorde tul penvelden de zeven te schudden. Doch hoe moeilijk is het leven van de landman. Met het dalen van de riapht drongen de donkere wolken weer aan over de dijk, vluchtten de brutale maar jolige eksters weg naar de beschutting van hun overdekte nesten en trommelden de eerste grote regendruppels hun onheilspellend ge luid tegen de ruiten. Opnieuw ging de boer ,te bedde met een hart vol zorg en twijfel en werd het grote gerucht van ruisende regen in de popels voor het raam van zijn vertrek tot een benauwend geluid, dat zijn slaap verdreef en zijn gedachten deed gonzen achter zijn gerimpeld voorhoofd. Opnieuw regenEn de onbere kenbaarheid en de wisselvalligheid, welke deel uitmaken van het geheim der seizoenen, werden voor hem tot een probleem, waarvan hij de oplos sing niet vermocht te ontdekken. Even v/as er de uitbundigheid van de zomer, maar de rouw van de regen keerde weerHij kan slechts hopen, dat 't enkele zonnige uurtje van diè middag een belofte inhield, die toch spoedig vervuld zal worden. Want anders W. K. Ongecorrigeerd De vertegenwoordigers van de Itali aanse Christelijke vakbonden, die ver tegenwoordigd zijn in 't hoofdbestuur van het Algemeen Italiaans Vakver bond, hebben na overleg en met goed keuring van de besturen van de ver enigingen van Christelijke arbeiders de Christelijke leiders van het Itali aans Vakverbond in een buitengewone vergadering bijeengeroepen. In 'n des betreffend communique wordt meege deeld, dat deze beslissing is genomen Baar aanleiding van de staking, die in geheel Italië door de socialistisch - communistische vakbondsleiders werd afgekondigd. Het communique ver klaart, dat deze staking in strijd is met de overeenkomst- betreffende de een heid der vakverenigingen en dat hier mede de organisatie dienstbaar gemaakt werd aan de belangen van een enkele partij. Tot besluit wordt gewezen op de noodzakelijkheid van de vorming van een zelfstandige en democratische valfbond „vrij van iedere politieke in vloed." Weersverwachting, van hedenmor gen 11 uur, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond, medegedeeld door 't KNMI te De Bilt. Meest zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Matige, aan de kust later nu en dan krachtige wind uit zuide lijke richtingen. Iets hogere tempera turen. GRAAF BERNADOTTE ZONDAG NAAR RHODOS. Van de zijde der KLM vernemen we, dat graaf Bernadotte morgenochtend (Zondag 18 Juli) uit" New York met het KLM lijntoestel op Schiphol ver wacht wordt. Hij zal diezelfde dag an dus niet Maandag doorvliegen naar zijn hoofdkwartier op Rhodos.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 7