Stad ett Omgeving. WEER KERSTPAKKETTEN NAAR DE JONGENS OVER ZEE? ALS DE LICHTEN NIET BRANDEN Dan moet één millioen bijeen gebracht worden Jodenverraders voor het Bijzonder Gerechtshof De Witte Non liljp mmm Excursie naar Marine Oterleek. Bergen. Samenkomsten van Orthodoxen en Gerefor meerden Bevorderingen Berger Meisjesschool Bergen's Harmonie concerteert Openbare aanbesteding Hensbroek. Goede oogstvooruitzichten Egmond aart Zee. Turndemonst ratie Schoolgeld Uitbreidingsplan goedgekeurd Egmond-Binnen Tocht Ouden van Dagen gaat door Katknuppelen Dijkdoorbraak te Zaandam Koeler IJmuiden Visser ij -besommingen De Rijp. Duivensportnieuws Groot-Schermer. Marktberichten Purmerender Markt In Paviljoen Kinheim werd een ver gadering gehouden, waarbij aanwezig waren vertegenwoordigers van de NIWIN-comité's in de gemeenten be noorden het Noordzeekanaal. In deze vergadering werden o.m .de vele acties besproken, welke door het NIWIN-comité te Den Haag werden ondernomen ter verkrijging van de nodige gelden voor het NIWIN-werk voor onze joAgens in Indië. Algemeen was men van mening, dat nimmer genoeg kan worden gedaan voor onze militairen, doch dat al te veel acties wel eens belemmerend werken. Besloten werd dit jaar nog een grote Kestpakkettenactie te beginnen, op dat alle jongens in Indië wederom ver blijd kunnen worden met een pakket. Hiervoor is één millioen gulden no dig, voorwaar geen klein bedrag, maar gelet op de medewerking, welke de NIWIN-comité's overal ondervinden, zal dit bedrag er zeker komen. In deze vergadering kwam de vraag naar voren welk percentage van de giften weggaat aan administratiekos ten en personeel. Zichtbaar deed het de vergadering genoegen te vernemen, dat het be drag, hetwelk wordt ingezameld voor 1 0 0 pet. de jongens ten goedekomt. Het Rijk neemt n.l. de kosten van ad ministratie en beheer geheel voor zijn rekening. Mede kwam nog ter sprake de vraag op welke wijze nog gelden kon den worden ingezameld, het doel waardig. Hierbij werd gewezen op het Sport comité, hetwelk enige tijd geleden door het NIWIN-comité in Alkmaar in het leven is geroepen. Hedenmorgen stond voor het Bij zonder Gerechtshof te Amsterdam te recht Th. H. van Gijzen te Alkmaar. Hij werd er van beschuldigd, dat hij te Amsterdam en Alkmaar, van Mei 1940 tot April 1945 aan J. W. Out, waarvan hij wist, dat hij werkzaam vfas ten behoeve van de Sicherheits- polizei, alsmede aan het lid van de Duitse politie G. Klein verschillende inlichtingen heeft verstrekt, welke voor de Duitse politie van belang wa ren onder meer: In Januari 1944 deelde hij mede, dat hij een werkster kende, die illegale blaadjes verspreidde; in Jufi 1943, te zamen met P. J. Ketting een adres te Amsterdam waar Joden verborgen waren. Het adres heeft hij aan Out aangewezen. Te Alkmaar deelde hij in de periode van Mei tot Juli 1944 mede, dat zich bij een winkelier in rijwielen Joodse goederen bevonden en dat Overeem van Joods geld een huis had gekocht; dat zijn kellner Lagas illegale blaadjes verspreidde en dat bij drie personen te Alkmaar een gro te partij levensmiddelen verborgen waren, alsmede kolen en sigaretten. Dat bij de burgemeester van Ursem Joden waren ondergedoken, die in het bezit waren van veel geld en juwelen en dat in een perceel aan de Weesper- zijde te Amsterdam Joden waren on dergedoken. Hij vertelde, dat bij een juwelier te Alkmaar zekere Hijmans een grote partij juwelen, welke Joods eigendom waren, aanwezig zou zijn en in Augustus 1944, dat Abr. Sarphati, die zijn zaken behartigt, in het beziff moest zijn van een grote partij juwelen, die S. aan hem te koop zou hebben aangeboden. Te Amster dam was hij in Augustus 1942 werk zaam geweest ten behoeve van het zgn. Devisenschutzkommando en heeft deelgenomen aan het opsporen^ en in beslag nemen van aan Joden toebeho rende goud en juwelen. Tijdens de ge hele.duur van -de DuitSe bezetting is hij opgetreden als zgn. Weermacht inkoper en heeft als zodanig grote partijen textiel, levensmiddelen en dranken ingekocht voor en afgeleverd aan de Duitse cantines. Mede stond terecht P. J. Ketting te Alkmaar, beschuldigd, dat hij in Am sterdam, in Juli 1943, tezamen met Van Gijzen, aan Out heeft medege deeld, dat in de Indische buurt Joden waren ondergedoken en dat hij te Alk maar, eind 1944 aan Van'Gijzen heeft medegedeeld, dat de juwelier Hijmans in het bezit zou zijn van den grote partij juwelen, welke van Joodse her komst was. Hij had er bij Van Gijzen op aangedrongen, dat hij hiervan bij de Duitse politie werk zou maken. Een groot aantal getuigen wordt in deze zaak gehoord. Willem Goossens met z'n volkstoneel zal op Zondag 25 Juli, 's avonds 8 uur in 't Gulden Vlies onherroepelijk de laatste opvoering geven van 't veelbe sproken en diep-ontroerende succes stuk „De Witte Non" in 6 bedrijven, naar het gelijknamige wereldberoem de filmwerk. Reeds meer dan 900 vertoningen werden van dit toneelspel gegeven en deze maal komt Willem Goossens met een zeer sterke bezetting en een prachtige montering van geheel eigen décors. Naast Willem Goossens zullen optreden: Cilly Bach, Emmy Arbous, Bep Nooij. André van Dijk, Teddy Goeth, Heddy Bouber, Theo van Vliet en anderen. Wij twijfelen er niet aan of de toeloop zal zeer groot zijn en een uitverkochte zaal mag ze ker Zondag verwacht worden. Dit comité, hetwelk deel uitmaakt van het NIWIN-bestuur, bestaat uit verte genwoordigers van de Sportverenigin gen. Het bestaat uit de heren Diepen, voorzitter Alkmaarse Kegelbond, M. B. Jorritsma, 2e voorzitter Alkmaarse Boys en P. Rolie, vertegenwoordiger van de andere sporten. Reeds werden bij verschillende gele genheden o.m. het rijden van de ronde van Alkmaar, het spelen van voetbal wedstrijden enz. belangrijke bedragen op sympathieke wijze verkregen, ter wijl genoemd comité van bijna alle sport verenigingen de toezegging heeft ont vangen, dat zij iets voor het NIWIN- werk willen doen. Wij twijfelen niet, of onder leiding ,j; van genoemd comité zal geschieden. zulks zeker In samenwerking met WV „Helders Belang" en „Alcmaria" WV zal met medewerking van de Kon. Ned. Mari ne op iedere Woensdag voor belang stellenden een excursie worden geor ganiseerd. Het programma voor deze excursie luidt ongeveer als volgt: ,s Morgens 10.15 verzamelen op het Stationsplein te Den Helder, wande ling naar de Buitenhaven, korte Mari nefilm in de Marine-cantine. Vervolgens zo mogelijk een water tochtje in de Haven en op het Mars diep met een klein Marine-vaartuig. 12.3013.45 koffiedrinken in de stad; te 13.45 verzamelen bij de Werfpoort ter bezichtiging van een marine-object onder deskundige leiding tot 16 uur. De prijs voor deze interessante tocht bedraagt buiten de reiskosten voor de deelnemers f 1 inclusief een kopje koffie, aangeboden door de VW's. De deelnemers kunnen zich uiterlijk Dinsdagmiddag 4 uur opgeven aan 't kantoor van ..Alcmaria" WV, Waag gebouw, Alkmaar. ALKMAARDERS DEDEN "«ET GOED IN DE KAAGWEEK Op de laatste dag van de Kaagweek zijn zeilwedstrijden gehouden, waarbij ook twee onzer stadgenoten een prijs hebben behaald. Het zijn in de Valken klasse a 1 de heer H. C. Kirkenier (3) met ,,'t Spul" en in de totaal-uitslag Valkenklasse a 1 en 2 de heer J. M. v. d. Meer te Alkmaar (3) met „Tre- wes". Hij behaalde 92 punten tegen 95 punten van de eerste prijswinnaar. NIEUWE BEHEERDER IN 'T WAPEN VAN HEEMSKERK In het Wapen van Heemskerk, waar van de heer C. A. Witte beheerder was, is thans als beheerder benoemd de heer Duits. Het Beheersinstituut deelde ons me de, dat deze verandering was aange bracht in verband met het feit, dat de zoon van de beheerder bedrijfsleider in deze zaak is. Men meende dat deze verhouding, vader beheerder en zoon bedrijfsleider, niet de juiste was. GESLAAGD Aan de Middelbaar Technische School voor bouwkunde te Amsterdam slaagden dezer dagen voor het examen weg- en waterbouwkunde onze stad genoten de heren J. Hoogland, H. Kaarsemaker en G. Stuurman. De heer R. Visser alhier slaagde voor het exa men bouwkunde. Maandagavond heeft de Nederlandse regering aan de ministers van buiten landse zaken van Engeland, Frankrijk, België en Luxemburg in de Trèves- zaal te Den Haag een maaltijd aangeboden. Van links naar rechts: de heten Spaak (België), Boetzelaer van Oosterhout (Nederland), Bevin (Engeland), Beel (Nederland), Bidault (Frankrijk) en Dupon (Luxemburg). Het als souvenir bewaren van projectielen e.d. voorwerpen is een voortdurende bron van gevaar. Tot 25 Juli a.s. bestaat de gelegen heid tot kennisgeving bij de poli tie van het voorhanden hebben daarvan. Voorkomt strafvervolging! MOTOR-ONGEVAL Maandagavond reed de heer J. Zwaan met zijn motorfiets door Eg- mond aan de Hoef waar hij in botsing kwam met een boom. Hij bekwam dus danig letsel dat vervoer naar het Cen traal Ziekenhuis in Alkmaar noodza kelijk was. Naar men ons meedeelt is de toestand van de heer Zwaan rede lijk goed. De eerste samenkomst van Ortho doxen en gereformeerden in onze ge meente op Woensdag 14 Juli is niet ten volle tot zijn recht gekomen. In de eer ste plaats wafen de weersomstandig heden ongunstig, terwijl het velen niet bekend w«s, wanneer men zou samen komen. Bij gunstig weer vindt de tweede openluchtsamenkomst hedenavond om 8 uur plaats in de muziektuinbij de Ronde Kom. Mocht het daar niet kunnen doorgaan dan zal men de sprekers van heden, ds. Bremer en ds. Telkamp, beiden uit Ber gen, kunnen beluisteren in 't Witte Kerkje aan de Dr. van Peltlaah. ih het laatste geval wordt dit tijdig aangeplakt aan de ingang van de Mu- ziektuin en bij het gebouw Maranatha (hoek Dr. v. PeltlaanPrins Hendrik straat). Tot IIA werden toegelaten: G D Avis, N M van Balen, F M van Beek, W de Boer, J I du Burck, L H Brink, M E Faro, M Hulst, J A de Kruyf, A M Lan- gedijk, C E E van Limburg Stirum,T Monnier, C E van Kossem en J M V Stierhout IIB: A C Andriessen," G A Baarslag, B M Bakker; N W Bakker, E W Beere- poot, N M Cloeck, JE Eckm&hn, M Eek», mann, H Essers, E M Heyn, J 'Hornstra, E Husslage, L Koorn, A M Th Koppen, M R O Kruisman, M Lasthuizen, A Mes, J Nijdam, G H Piket, C H Schellinger, N Slatibekoornt K*E J v d Wolff, W X M Wols, M Verheug H. van de 'Stadt, A. J van Weijland enH Zwaan IIIA: E Avis, Blankman, E C Bos,. E G v d Elskamp, S J Harms, B Jonker, P J Laurmant J Maars, A J Mann, A C Pouwels, C M Ridder, C Ruigewaard, M A Schretlen, G C M Schuurman, M A Stelling, T Strooker, C W Werkman, A Westrup en M Winder III B: G C Adolf, M Breebaart, C H du Burck, W van Dok, M M P K Dorbeck, G C Ewald, G C Hartgrink, B M Kloos terboer, H R Koster, H C de Leeuw, A C J von Meyenfeldt, A P Passenier, G Pcstma, F Rentenaar, A Schipper, S Vel- linga, H Visser, A de Vries en E Zwaan IV AM. F G Bekker, A G Dekker, F Dekker, C J M Harzing, G K Koster, E A Kraft van Ermeï, A J Th Kriek, G Masker, G Prins, A M S van Soest, H Tasche, A Tavenier en L M Visser IV B: L Beets, H M Boxem, E M van Bragt, M A Burger, C C Cornelisse, H Ekkel, A E N de Haas, M Hart, Q Hey- neman, J Ho vis, I Jonker, C Kerssema- kers S L M de Koning, H K Krak, ft Langedijk, I G Laurman, A M Latenstein, M C van Rossem, W H van Reijendam, LLP Sachumsky, M Schermer, A G Scherphuis, A C Schmidt, A H M Stok- reef, E K A Suzenaar, i' Veldman, J W Veldman, N C Visser, M J Vlessing, E G Wiegman A J Winder en J Th de Wolff Peerebocym VB: A Beeldman, J Bier, P H A Brink, G K Essers, M C de Haan, K Hesseling A G Hildèring, A S H v d Land, K M de Lange, A M Leeuwrik, J J Lojenga, M M Maars, T E Oldenburg, C A Öudes, E M Seewald, G Schreuder, A G Smit, A Stuurman W Tasche en E M Tuyn Op Sint Margriet, de betekenisvolle en gevreesde dag in de volksweerkun-, de, waarvan het heet „regent het op Sint Margriet, zes weken lang een natte tied", op deze dag waagde Ber gen's Harmonie het een concert te ge ven in de muziektuin enmocht zich verheugen in prachtig weer. Geen blaadje aan de bomen bewoog en het was een lust op deze stille avond in de mooie omgeving te luisteren naar het programma, dat onder leiding van de heer Pranger werd uitgevoerd. Na een mars van Alford en de Lust- spiel-ouverture van Keler Bela volgde het bekende, maar steeds graag ge hoorde „Watermuziek" van Handel. Met „Anna Bolena" van Donizetti werd het eerste gedeelte besloten. Na de pauze werden nog ten geho re gebracht „Le nouveau Seigneur du Village" van Boieldieu en een tweetal hier minder bekende werken „A toi" van Waldteufel en „Mosaïque de l'ope- ra „Nebucadnezar"van Verdi en weer gaf het publiek met een harte lijk applaus uiting aan zijn waarde ring. Met een mars van onze plaatsgenoot J. C. Beekman werd het concert be sloten. Door B. en W. werd Dinsdagmor gen ten raadhuize in het openbaar aan besteed het bouwen van een R'odg Kruiskazerne aan het brandspuitenhuis en het 'verbouwen van de zolder yan het genoemde spuitenhuis tot boven woning en het plaatsen van een Zweedse barak en het inrichten daar van tot kantoorgebouw. Er waren 18 inschrijvingen ingekomen: firma Kroon f 18.398; A. Prins f 18.888; firma J. Hou- tenbos Zn f 18.999; Jac. Lugtig te Heer-Hugowaard f 19.946; J. G. Klomp f 19.500; Sietsma J. P. v. Eijk f 23.980; Gebr. Kops f 18.500; firma N. Bijl f 19.980; Peperkamp Dekker te Alk maar f 17.980; J. v. Exter f 18.850; G. Belleman te Egmond aan de Hoef f 19.917; Firma Tervoort Zn te Eg- mond f 19.488; G. Bosjes te Schermer- horn f 19.025; W. Barten te Alkmaar f 21.472; Firma Hclselaars en Zn te Limmen f 19.890; D. Beekman f 19.980; Wed. J. Houtenbos f 19.200; C. Noort Zn f 17.780; De raming bedroeg f 17.500. De gun ning zal nader bekend wórden gemaakt. OPGEPAST BIJ HOOISPITTEN Tijdens het z.g. spitten in de hooi berg tegen te sterke broei bij de vee houder P. te Wogmeer stortte 'n gro te hoeveelheid hooi -in, waaronder de veehouder en een arbeider bedolven raakten. Met vereende krachten heeft men beiden uit hun benarde po sitie weten te bevrijden. LONGJACHT Bij de veehouder Appelman te Hensbroek heeft zich binnen enkele dagen onder niet minder dan 6 stuks vee de gevaarlijke ziekte longjacht voorgedaan. Inmiddels is hieraan al een koe gestorven, waarvan het vlees bovendien nog voor consumptie on geschikt werd verklaard. Beminnen en bemind te worden, dat is de hemel en dat is de aarde. Over heel de wereld klinkt in alle talen de bekentenis van de minnen- den, 'n millioen maal herhaajd woord van liefde en verlangen, en wie dacht dat in de wereld van het circus geen tjjd voor al deze tedere zaken was, heeft op de dag geen uurtje ge flaneerd rond de tentenstad. Ja, 's avonds is er geen tijd vóór „parti culiere aangelegenheden", dan moet het „zaalpersoneel" in drie voor acht uur werken en zijn dó1 gedachten bepaald bij datgene, wat een vlotte afwikkeling van het programma kan bevorderen. Maar Wanneer 's morgens de repeti ties verlopen, de stallen gereinigd, en de piste weer nauwgezet is aangeharkt, dan blijft er toch nóg wel een behoor lijk tijdje voor de recreatie over. Dat is de tijd voor de rust van het dier en ontspanning voor de mens. En iedr-r heeft zijn eigen genoegens* die hij, als de omstandigheden het toelaten dage lijks zou willen herhalen. Chocolate, de man van honderd salto's en tien geeft hij er voor con tant applaus op toe! vindt zijn groot ste pleizier in een praatje. Van praten kan men leren, zegt hij. Hij heeft heus op school niet zoveel talen geleerd. Maar door praten met de mensen is hij er nu acht 'machtig. Met Nederlands is het nog zo-zo, maar een heel seizoen in Scheveningen is voor hem het besle college, dat hij ter wereld lopen kan. Doch onze zwarte vriend kent vol doende van ons taaltje om er dat in :.e vragen wat zijn lichamelijke constitutie eist. Eten vindt hij een goede geldbe legging en Vermouth is 'n „Negerryas- ser" dat volgens Chocolate zeker niet voor de Hollandse kikkers gebrou wen is. Maar 's morgens om twaalf uur be gint zijn dagelijkse vast. die duurt tot na de salto's. Met een volle maag is het slecht duikelen! Het personeel, de bouwers en slopers en de portier, terreinchef of welke klin kende naam ook op de rand van hun rijk met tressenversierde pet mag prij ken, kent andere moeilijkheden! Een circus heeft een grote aantrek kingskracht op het publiek, dat is U uit de taal in' de laatste dagen wei dui delijk geworden, maar cirouspersoneef mag zich daarenboven verheugen in de meer dan gewone belangstelling van Amor. Meer nog dan dc man in uniform, waar de genegenheid van vele dames naar uit gaat, staat het circuspersoneel in de gratie. Van vroegere standplaat sen komen de meisjes naar Alkmaar om toch nog eenmaal hun Kloris te zien met een dictatoriale macht bekleed. Je tussen de rijen der duizenden waar zij. ruimte trachten te vullen met hun stem: Dames en heren, rechts af. nee mijn heer, rechts af!" En als de liefde en portemonnaie-inhoud niet zo groot is, dat er een reis van Zaandam of Am sterdam naar Alkmaar af kan,, dan mag de post de liefdeswoorden overbrengen. En wie zo 's middags tegen vijven een koffiehuis in de buurt van het cir cus bezoekt, daar een- onbescheiden blik laat vallen op die vele schrijvende jongelieden, zal telkens aan het papier zien toevertrouwd die tedere woorden: Mijn liefste.... De wereld is groot, het circus klein, maar beiden worden beheerst door het „Cherftiez la femme" Beminnen en bemind te worden dat is de aarde en dat is ook het circus. Het circus buiten de programma-uren Wel te verstaan! St. - Tengevolge van de langaanhouden- de en strenge droogte lieten de oogst vooruitzichten voor onze omgeving, •speciaal wat betreft de tuinbouw, zich onlangs nog ongunstig aanzien. De hoeveelheid vroege aardappelen, in het begin der rooiperiode, was dan ook zeker beneden het middelmatige. Er waren verschillende tuinbouwers, die onder die omstandigheden het rooien een poos hebljpu laten rusten, daar veelal de marktprijzen niet in 'n redelijke verhouding stonden t.o.v. de productiekosten. Ook de toen uitge zette planten, zoals b.v. kool, leden een kwijnend bestaan. De regen van de laatste tijd heeft gelukkig de kansen gekeerd. En zo kan thanS gzegd worden dat de aar dappelen een goede, tot zelfs zeer goede oogst opleveren en de kool. voederbieten, enz. steiig aanpakken. Zo is het na regen zonneschijn, om dat na zonneschijn regen kwam. De gymnastiekvereniging Achilles zal de eerste zijn, die van het pas gereed gekomen sportpark' der gemeente ge bruik zal maken. Donderdag 22 Juli a.s. zullen de leden dezer vereniging van 79 uur 's avonds een turnde- monstratie geven, bedoeld als propa ganda voor de gymnastiek. Bij besch. van 7 Juli heeft de Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen de vergoeding per leerling over 1948 voor de R. K. "lagere school bepaald op f '25. De gemeenteraad had deze vergoeding, naar het bedrag der openbare lagere school, bepaald op f 12.67. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben bij besluit van 8 Juli '48 nr. 64 het door de gemeenteraad van Egmond aan Zee op 30 October 1947 vastgestelde uitbreidingsplan voor de ze gemeente goedgekeurd. Het initiatief voor een tocht van ouden van dagen is bij alle gemeentenaren sympathiek ontvangen en zeker niet het minst hij de oudjes zelf, die^ voorzover maar enigszins mogelijk, allemaal graag mee gaan Wel oudjes', wtedst èérust, de tocht gaat door Woensdag 11 Augustus a s reizen we met drie volle bussen en enige luxe wagens af Eerst naar Schiphol, waar, behalve het genot van een ouderwets kopje koffie, ook nog van iets moderns genoten kan worden Dan een gezellige rondvaart door de Amsterdamse grach ten, waarna een lekkere warme maaltijd eigens in de stad wel zal smaken Ver kwikt toéren we dan een stuk de wijde wereld in, door 't Gooi naar Hilversum (langs ^studio's) en mogelijk nog een stukje langs de Vecht Onderweg natuurlijk uit stappen voor een verversing En dan ik hoor jullie al zingen ,,We gaan nog niet naar huis", maar.... aan alles komt een einde En dat zal vrolijk zijn, want de fanfare-corpsen van E.-Binnen en Den Hoef zullen jullie met muziek ontvangen en onder het spelen van een pittige mars naar huis toe brengen Moge het een gezellige dag worden Zondagmiddag j.l. organiseerde de caféhouder T. Swart voor het eerst se dert de bevrijding alhier het heel oude volksvermaak, n.l. het katknuppelen, dat in verschillende delen van ons land (o.a. Egmond-Binnen, Bakkum en Lim men) traditiegetrouw in ere wordt ge houden. Tegen half drie bonden de echte liefhebbers van deze sport uit Limmen en Egmond-Binnen de strijd aan om in onderlinge wedijver hun krachten en werpvaardigheid te meten. Met ijzeren, houten of met ijzer verzwaarde houten knuppels, waarvan er sommige van beitels waren voorzien, werd op korte afstand naar 'n ton geworpen, die speci aal voor dit spel vervaardigd en tussen twee palen aan stevig ijzerdraad was opgehangen. Het zou te ver voeren het spel tot in de puntjes te beschrijven. Maar als u weet dat er 31 rondom vastgespijkerde tenen hoepels moesten worden afgeworpen en er twee houten katten uit het midden van de ton moesten worden weggeknuppeld, wat praktisch eerst mogelijk was, nadat de solide met ijzeren banden vervaardigde ton bij stukken en brokken kapot ge beukt was, krijgt u wel enig idee met hoeveèl kracht en kunde er geworpen moet worden. De uitslagen luiden: Afgeworpen hoepels: Jb. Bak 9; com binatie P. Groot, Zandbergen en N. Castricum 8; G. Baltus 5; N. Zentveld 3; P Liefting 2; P. Smit 2; J. Apeldoorn 1; Rietveld 1. De katten werden uitge- kftuppeld door Castricum en P. Smit (werper H. Zentveld). Het inleggeld bedroeg f 6. OPBRENGST PRINS BERNHARD-FONDS De opbrengst van de bij de winkeliers geplaatste collectebussen ten ba<e van het Prins Bernhard-Fonds bedroeg alhier t 10,12 Ongecorrigeerd. Bagger uit dó oude zeehaven wordt opgespoten op het bosplanterrein achter de Heijermansstraat te Zaandam. De oostelijke dijk van dit opspuitingsterrein is gisteravond over een breedte van 50 meter bezweken. De bagger vloeide in het achter het terrein liggende vaar water, de Gouw, en overstroomde zelfs een deel van het weiland aan de over zijde. De schade wordt op enige tiendui zenden gulden geraamd. Weersverwachting van hedenmorgen 11 uur luidt: Wisselende bewolking met voorname lijk in het binnenland enkele versprei de buien, hier en daar met onweer. Aanvankelijk nog vrij krachtige, maal later afnemende wind uit richtingen tussen zuid-west en west. Koeler. Gisteren bedroeg de aanvoer aan de Rijksvisafslag slechts 140 kisten. De besommingen waren: KW 92 f 2280; IJm. 241 f 470; 249 f 105; 248 f 120; 202 f 9; 237 f 15; 245 f 2; 318 f 19; 207 f 24; VD 60 f 229; 9 f 284; HD 77 f 8; 184 f 6; 63 f 14; HA 53 f 29; UK 69 f 43. Met honderd vogels nam de Postduiven vereniging, afdeling De Rijp, deel aan de wedvlucht van Dordrecht, een afstand van 85 km De duiven werden losgelaten om 11,20 uur Het was slecht weer en er viel veel regen, zodat de duiven doornat thuis kwamen De eerste duif werd ge constateerd om 12,37,18 uur, deze was van de heer P Ritico te De Rijp Bij de eer ste 21 duiven kwamen van de heer Ri- tico tevens nog verschillende duiven bin nen, nl nr 2, 5, 9 10, 15, 16 en 17 Van de heer Slootmaker te West-Graf tdijk kwam binnen nr 3, 18. Nr 4, 6en 8 waren van de heer J Wit te West-Graftdijk. Nr 7, 11 en 19 van M Middelkoop; Nr 11 van J Konijn; 13 van P Keetman; 14 van W v d Hof en 20 en 21 van de heer J B Sassen te De Rijp Aanstaande Zondag zal worden gevlogen met oude vogels van Orleans in Frank rijk, afstand 56o km Terwijl met jonge vogels zal worden gevlogen van Roosen daal, tevens grote jubileum-tocht van wege het één-jarig bestaan vafi P V De Reisduif om mooie prijzen „ZANGLUST" Het gemengde koor „Zanglust", onder leiding van directeur H van Essen, be haalde bij het Nationaal Zangconcours te Borculo de le prijs in de vierde afdeling WARMENHUIZEN, 20 Juli 1948. 80000 kg Aardappelen, w.o. Schotse muizen f 8.10f 9.70, kriel f 3.20—f 3.30 en drie lingen f 4.30f 5; Eigenheimers drielin gen f 3.40f 4.20; Blauwe aardappelen f 8.20—f 9.60; 5400 kg Rode kool f 6.20 -rï 6.30; 1550 kg Witte kool f 8.60— Ö.40; 225 kg Tuinbonen f 20. NOORDER-MARKTBOND, 21 Juli 108,000 kg Aardappelen: eerstelingen 7,30 —9,40, rode eerstelingen 8,208,60, eigen heimers'9,50—7,80 en blauwe eigenheimers 8,109,70; 3000 kg gele kool 7,2010,60; 4400 kg witte kool 7,60—9,90; 20 kg slabo- nen 79—120; 600 stuks bloemkool I 56—63; 1300 kg tuinbonen 17,50—19,20; 30^ kg zil veruien (nep) 37,50 en drielingen 16,70 PURMEREND, 20 Juli 1948. Aange voerd 490 anderen waaronder 43 vette koeien, 6 stieren, 266 nuchtere kalveren, 49 schapen en 15 vette varkens voor de levering; 122 melk- en kallkoeien f 425 t 800, hande. kalm; 284 geldekoeien f 360f 550, stug en duur; 20 graskal- veien f 220—f 300, matig; 12 stieren E 4Ö0f 750, stil; 482 schapen f 56f 85, matig; 452 lammeren f 22—f 44,' kalm; 58 bokken en geiten f 10f 80, stug; 58b biggen f 35f 70, stug; 40 paarden f 350f 750, stug; 800 oude kippen en hanen: rode en witte f 3f 2.25, blauwe (350 st.) f 2.75f 2.90; 2900 jonge hanen (blauwe) f 2.75f 2.85, 8100 jonge ha nen (rode en witte) f 2f 2.45, alles per kg: 700 eenden f 1.50f 3, 450 ko nijnen f 1f 11. 55 ganzen f 5f 7 PURMEREND, 20 Juli 1948. Het aan bod van runderen was voor de vrije markt groter daar het aantal vette koeien voor de levering heel wat min de. was. In de vroegte was er op de verse melkkoeienmarkt meer leven maar de prijzen waren van die aard, dat de vlotte gang belemmerd werd en later op de dag dezelfde stugge gang van voorheen weer te zien was. Met de geldekoeien gaat het dezelfde weg op. De prijzen zijn de laatste tijd weer op gelopen. Het kalfdragende vee vindt nog wei goed aftrek en is hoog in prijs. Men verwacht, dat in de maand Augus tus meer belangstelling voor gebruiks- stieren zal bestaan. Op de wolveemarkt was het druk wat het aanbod betrof, maar de gang in de schapen ging heel wat stroever en de prijzen voor de leve ring waren weer lager. Voor de ooilam meren is nog vrij goede vraag. Deze zijn heel" goed te plaatsen maar met de ram- lammeren gaat het minder vlot en zij geven een groot prijsverschil te zien. Voor de bokken en geiten schijnt ie animo geheel weg te zijn daar er maar een heel klein aanbod was maar des ondanks bleef het een heel stugge han del. Met de biggenprijzen schijnt het ook vast te lopen. Op de paardenmarkt blijft het stil. De aanvoer van pluimvee was zeer matig, evenals de prijs die aanmerkelijk met die van de vorige week verschilde. KORTE BERICHTEN De Paus heeft in verband met de internationale toestand besloten zijn vertrek naar zijn zomerverblijfplaats té Castelgandolfo uit te stellen. De hotelhouders in de Belgische badplaatsen hebben financiële steun van de regering gevraagd in verband met de crisis in het hot^lbedrijf. In Engeland zal binnenkort een nieuwe postzegel van een pond sterling worden uitgegeven.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2