Hollandse liederen in Londense straten 6 JUBILEUM-DRAVERIJEN te Alkmaar £cMa£ott Tante Sa bi ne Hennink en Mol goed op dreef in IJselmeer-ronde renvervoer van )ostelijke zóne ommingen, Een 3e en 8e plaats vpor Alcmaria"-leden 2 K.M. zwemwedstrijd Voetballers en roeiers in Engeland en Jonker Flonker Een mooie Sportmiddag bij prachtig weer grijpt m Nieuwe loting voor voetbaltournooi t beoefent en in '-ers gerekend raties hebben om ipische Spelen te nmers 't deelne- mag worden be- igtepunt in een Nederlandse tan- Nillekes viel deze er dagen bedank- iet omdat zij niet ngen maar omdat ilyVan Gelder en aangewezen) 't dat is 'n daad 1 zal bewonderen .-alificeren als de irwinning. a Van Gelder het l dat voor hen de wordt gehesen worden gespeeld, dat volkslied te- lenen voor jullie worden bijzon ver de gewapea- iderneming Goal- nisele. Op 20 Juli en drie kwartier ie ondernemings- eming ontwapend 0 man, onder, lei- ït van de illegale nde kreeg steun van de onderne- die met zes bende overliep. >yé's van de on- zaten, kwam een iwachten op* cor- 1 een i mededeling n opdracht tot en. Hij zeide, dat reeds gevangen ■rneming door 300 ie Hfeer - Luining in een ander ge en roepen: „Kom wapens in". Lui- heer Luining zijn eken en hoorde waarop hij Lui- wankelen. Even mannen 'in de ner. De employé trof ie luitenant bende dodelijk, g kans een mili- n; alvorens zij de overgeven. Toen aankwamen, was met medename iens en enige mu- bleek overleden erikaanse autori- hebben vandaag s stopzetting van tussen de En- ;öne en de *Sov- geldig van heden- nd: et weinig wind. nig, droog, warm Zwakke tot matige tussen Oost en de namiddag op ijdelijk een wat en zit schaatsen- n het bloed- en het ons niet, dat een dergelijke •en. ndanks hetfeit, tegolf heeft voor- lorppntocht gaat ht van 75 km., 1 Alkmaar op het gen en via Scher- Edam gaat het nwaar men de aanvaarden. Het loch een vaardig- nen zich bij J. J. Schipper, Hoe wen. Deze opgave .us te geschieden, ïaar behoren zul- :n een fraaie her- ag: aanvoer 5940 IJM 8, En avant Cing Bank f 24,420; IJ 71, Bloemen- Adelante f 9820; 55 t 150»; KW 51 730; IJM 248 f 670; 101 f 108: 343 f 108; 450; EH 170 f 170; 25 f 625; UK 202 f 830; 4 f 1340; 91 180 1 Jn twee dagen tijd hebben, 48 amateur-wielrenners ongeveer 400 km. afge legd een afstand die mertige „prof" wel iets te veel van het goede vindt. Bij deze 48 waren twee leden van de Alkmaarse wielerclub „Alcmaria Victrix" die beide bij de eerste tien in het algemeen klassement werden ge rangschikt. Het waren Jan Hennink en Jan Mol, die respectievelijk de 3e en ge plaats innamen. Het was Jan Henning, die in de eersje etappe evenals v.orige week In de Benelux-course een buitengewoon fraaie rit reed en nogmaals bewees uit het goede hout te zijn gesneden. Dat hij in de eerste etappe met „slechts" een derde plaats genoegen moest nemen, had tot oorzaak van lekke band 5 km. vóór de finish in Steenwijk, en de combine van 3 clubgenoten van v. d. Neut, die winnaar werd. Vrijwel alle insiders verwonderden zich dan ook over het feit, dat het v. d. Neut was, die de prestatieprijs kreeg toegewezen en niet Jan Hennink, zoals men had verwacht. 1 Weliswaar is dit niet zo belangrijk, een beker meer of minder is van geen invloed. Veel belangrijker is de winst die Hennink Zaterdag en Zondag in de twee etappe-koers rond het IJselmeer en vorige week in de Benelux-rit heeft behaald. In beide wedstrijden was het geen eerste plaats, waarmee hij thuis kwam, maar wel kwam hij thuis met de wetenschap, dat hij in iedere koers van for maat een hoofdrol kan spelen. Hij heeft in deze ritten met iedere duw op zijn pedalen tevens zijn moreel omhoog geduwd en dit nu vinden wij veel belangrijker dan een beker. Maar ook de jeugdige Mol heeft ver- shillende vorderingen gemaakt. Zijn volhouden en temporijden, vooral wanneer er 100 Jcm zijn gereden, is heer behoorlijk en hij presteerde het om Zondag in zijn eentje' een sprong van 600 meter te maken .vanaf het hoofdpeleton naar een groep renners dat juist een jacht had ingezet naar een viertal vluchtelingen. Mol en Hennink hebben zichzelf in deze zware étappe-koers beter leren kennen, maar ook zij hebben Zater dag en Zondag, evenals vorige week in de Benelux-koers iets geleerd. Wat zij hebben geleerd is, dat min stens drie renners van de Olympische ploeg 'niet naar Londen behoren te gaan, want dat er hier in Holland renners achter blijven die een klasse beter zijn. Faanhof bijvoorbeeld werd alleen al „stuk" gereden op het tempo en moest in de eerste étappe na 120 km al lossen en kwam te Steenwijk als 16e aan. Al spoedig' kwamen er Zaterdagmiddag een aantal achterblijvers, hétzij door pech hetzij doordat 't tempo hun reeds te hoog lag. Dit werd nog erger toen het peleton begon te jagen op vd Neut en Hoogebuur die na Purmerend een 300 m, waren uitgelopen. Deze uitlooppoging .werd al heel spoedig genivilleerd en eerst in de Wieringermeer zou de eerste serieuze poging worden ondernomen door 7 man waaronder zich Hennink, vd'Neut en W. Voorting bevonden. Bij de Afsluit dijk hadden zij één minuut voorsprong maar nog voor Friesland was bereikt had het hoofdpeleton weer aansluiting. Tien km voor Leeuwarden had zich echter een andere groep losgemaakt, Hennink had inmiddels van fiets moe ten verwisselen, een groep waarin vrij wel alle kanshebbers waren opgeno men. Vee1, werk verzette Hennink hier, regelmatig voerde hij het tempo op en in Leeuwarden had Faanhof hier al ge noeg van en liet zich terugvallen in het grote peleton. Er waren toen nog B renners in de kopgroep die bij Wolvega een voor sprong van 6 minuten hadden, o Een open brug miniseerde deze voor sprong, waardoor een brugwachter en enkele zeilers minder vriendelijke woor den werden toegevoegd. De zeilers be gonnen te grijnzen, de brugwachter werd zenuwachtig en maande een dekschuit- schipper tot haast, die kort daarop do boot van de grijnzende midscheeps trof. Het grijnzen verdween om plaats te ma ken voor, wat lelijke woorden maar de Onder buitengewoon gunstige weers omstandigheden en zeer grote belang stelling had Zondagmiddag om 6 uur een 2 km zwemwedstrijd plaats in de Ooster Schelde te Bergen op Zoom. 35 heren en 10 dames verschenen aan de stgrt van deze zeer interessante en span nende strijd, die de volgende uitslagen bracht. Heren: 1. M. van Daatselaar (A'dam) 29 min. 24 sec.; 2. van der Rijp (A'dam) 30 min. 40 sec.; 3. Bouwmeester (Am sterdam) 30 min. 55 sec.; 4. Scheffer (A'dam) 31 min. 8 sec.; 5. van Goossens Tilburg) 37 min. 42 sec. Dames: 1. G. de Hooge (Rotterdam) 33 min. 15 sec.; 2. .N. van Opstal (Til burg) 35 min. 45 sec.; 3. L. Picard (Ber gen op Zoom) 40 min. 14 sec.; 4. mevr. Oerlemans-Coenen (Bergen op Zoom) 43 min. 15 sec.; 5. X. Goederie (Bergen op Zoom) 43 min. 28 sec. brug ging dichtten de reners sprongen op hun fietsen. Met nog 5 km te rijden kwam Jan Hennink „plat" te zitten wat in gewoon Nederlands betekent dat hij een" lekke band kreeg. In korte tijd kreeg hij een achterstand ,van 400 meter, want de overige vijf zagen hun kans schoon om 'een lastige tegenstander kwijt te ra ken. Nu, zij waren hem kwijt, maar slechts voor IV» km, want met een fel le demarrage was de „bolle blonde" Alkmaarder weer bij. Jujpt echter voor dat hij aansluiting kreeg, trok vd Neut er tussen uit, zijn drie clubgenoten be gonnen het tempo te drukken en Hen nink had te veel moeten geven om nog maals een sprong te wagen. Hij had zelfs zoveel gegeven dat bij de eind spurt van Remkes niet meer kon be dwingen Waardoor hij met een derde, overigens alleszins eervolle, plaats ge noegen moest nemen. De uitslag was: 1. A. v. d. Neut, Amsterdam, ,5 uur 41 min. 56; 2. B. Remkes, Amsterdam, 5.43.09; 3. J. Henning, Alkmaar, 5l43.11; 5. J. v. d. Veen, Amsterdam, 5:43.12; 6. M. Schuiten, Amsterdam 5.43.13. Daarna kwamen in volgorde binnen B. Keyzer, Amsterdam; J. Mol, Groet; J. Krever, Duivendrecht en W. Voor ting, Haarlem. Van de 62 renners die startten kwamen er 50 binnen de tijds limiet aan. M. Sjouwerman, Amster dam; H. v. Zadelhof, Amsterdam; *J. Fijma, Amsterdam en Th. Rademaker, Amsterdam hebben opgegeven. De sprint bij het monument op de Afsluitdijk is gewonnen door Krever. DE TWEEDE ETAPPE. In deze étappe, die van Steenwijk naar Amsterdam voerde, draaide Jan Hennink minder soepel in tegen stelling tot Mol die even beter zat. Het hoofdpeleton, waarin Hennink en Mol zaten, reageerde te laat op een uitlooppoging, waaraan vd Nept en Br'eemer een belangrijk aandeel had den. Onder de rook van Amsterdam was die groep bijna ingehaal'd, doch met enkele seconden verschil gingen de uitlopers het Stadion op. Het wa ren Hennink en Faanhof die bij de achtervolging het meeste werk ver zetten. Ongeveer 20 km vanaf Steenwijk, ter hoogte van -Oldebroek, hadden zich twee kopgroepen gevormd, een van vier en één van acht renners, die fel achter elkaar aanjoegen. In Nunspeet waret) deze groepen samengesmolten en deze groep bleef lange tijd met grote voor sprong aan de kop. Op de betonweg voor Amersfoort vluchtte de Amster dammer Witteveen uit het peloton en in Eemnes had hij zich bij de kopgroep geschaard. In Soestdijk en Hilversum ging kostbare tijd verloren, toen de 13 dappereji, die ondanks de gróte hitte een hoog tempó aanhielden, bij overwe gen moesten wachten.' Bij Amstelveen werden uit deze groep vluchtpogingen gedaan,, waardoor zij uiteen raakten. Als eerste drie renners stormden de Am sterdammers Van Breenen, Witteveen en Arie van der Neut, de winnaar van de eerste etappe, de Stadionbaan te Amsterdam op, waar Witteveen in de eindsprint zegevierde, de zege in het al gemeen klassement kon Van der Neut echter niet meer ontgaan. De uitslagen van de tweede etappe, Steenwijk—Amsterdam, 185 km, luidt: 1. Witteveen, Amsterdam, 4.42.30; 2. Van Breenen, Amsterdam, 4.42.31; 3. Van der Neut, Amsterdam, 4.42,32; 4. Bak ker, Amsterdam, 4.42.34; '5. de Droog, Haarlem, 4.43; 6. Kroon, Rotterdam, 4.43.05; 7. U-ever, Duivendrecht, 4,43.11; 8. Hooyschuur, Zaandam, 4.43.12; 9." Fa- sel, Amsterdam, 4.44.31; 10. Mol, Groet, 4.44.38. De totaaluitsla'g was, 375 km: 1. Van der Neut, Amsterdam, 10.24.28; 2. Bak ker, Amsterdam, 10.25.24; 3. Henning, Alkmaar, 10.27.21; 4. Remkes, Amster dam, 10.27.55; 5. Van Breenen, Amster dam, 10.32.13; 6. Van der Veen, Am sterdam, 10.32.29; 7. Krever, Duiven- dracht, 10.32.49; 8. Mol, Groet, 10.34.16; 9. Keijzer, Amsterdam, 10.34.23; 10 Petrie, Amsterdam, 10.34.25. Verwelkomd door de chef de mis sion, de heer K. J. J. Lotsy, de direc teur van het N.O.C., de heer v. Zjjll en hun médewerker van Kooten, kwam Zondagmorgen aan het Fen- churchstreetstation te Londen de eer ste Nederlandse ploeg, welke aan de Olympische Spelen zal deelnemen en bestaande uit het voetbalelftal en het viertje van de Delftse Sport, aan. Wij misten de president van het Neder lands Olympisch Gomité, It. kol. Pa- hud de Mortanges en de secretaris mr. van den Houten, alsmede de schutters, die in Tilbury vertraging bjj de ont scheping hadden opgelopen en de boottrein niet hadden kunnefi halen. In opgewekte stemmipg was de reis verlopen, men had een rustige nacht op zfce gehad, de maaltijden waren voor treffelijk geweest en het was dus geen wonder dat iedereen met een goed hu meur uit de trein stapte en Londen be trad in de bekende rust van de Zondag ochtend. Keurig zagen de voetballers en de roeiers eruit, in hun blauwe blazers met hun oranje embleem eröp, waarbo ven het woord Nederland was gemerkt, zodat iedereen onmiddellijk kon zien, dat hier een stel Nederlandse deelne mers in de Engelse hoofdstad was gear riveerd. En mocht men het niet hebben kunnen constateren aan de kleding, dan was er nog een ander overtuigend be wijs dat men hier met Hollanders te coen had, want toen de bus, die hén van het ene station naar het andere bracht om de trein naar Portsmouth te halen, door de verlaten straten reed, galmden 27. „Lieve hemel!" riep Jonker Flon ker ontzet. „Wat heb ik nou ftedaan! Het komt natuurlijk door die ellendige schokbatterij van de professor. Ik zal het ding metéén in m'n broekzak ste ken. Wat een toestand. Hoe komen we nou in de s1$dMaar verder kwam ie niet. want opeens klonk er een afgrij- zelijk gejammer en gejank achter hem. Met een ruk draaide hij zich om. Aan de wegkant stond Boenzel. Hij zag er ellendig uit. Z'n, snuit was doods bleek. Z'n "haren dropen van het klam me zweet. ,Baas" kreunde net arme dier. „Ik geloof, dat het met me ge-laan is. Het waren de klontjes van da pro fessor...." Jonker' Flonker knielde hij Boenzel neer. „Ik zal je dragen", zei ie geroerd. „We moeten naar een dokter „Baas", .steunde Boenzel. „Hou me goed vast. Ik voel me zo licht worden. Pas op. Hou me vast. Ik val naar bo ven „Dat kan niet!" riep Jonker Flonker wanhopig. „Dat verbeeld je je maar. Je ijlt. Je hebt koorts...." „Nee", schreeuwde Boenzel, die blijk baar, in alle staten verkeerde. „Daar heb je het ai. Ik ga",Help!!!" En op hetzelfde moment steeg ie op, als een ballonnetje.... De blauwe lucht in de Hollandse liederen langs de huizen en keken de weinige Londenaars de bus met het vrolijke groepje een beetje ver wonderd na. Lotsy had zelf alles gere geld, hetgeen ook wel nodig is geweest, aangezien een vertegenwoordiger van het Organisatie-comité, die voor de ont vangst had zorg te dragen, schitterde door afwezigheid. Met de volgende trein kwamen de schutters die onmiddellijk naar Bisley doorgingen, terwijl de heren I'phuc de Mortanges en Van den. Hou ten naar hun hotel in Londen reden. En met twee speciale reiswagens be gonnen de roeiers vergezeld van hun officials de lange reis naar High Wy combe, 'een dorpje dat nog 12 mijl bui ten' Henley ligt, waar zij en later ook de kano-ploeg zijn ondergebracht. De enige die naar het grote kamp te Ux- bridge ging, was de kok Boogers, die daar voorbereidende maatregelen zal treffen, op- culinair gebied, voor de grote groep, die Maandagavond zal arri veren^ de zwemmers en de hockey spelers. - Onder leiding van Herberts, Verlegh, Boeljon en'Jesse Carver ging de voet balploeg door naarPortsmouth, waar nien enkele uren later in goede wel stand aankwam. Begunstigd door prachtig weer had den Zondag op het Gem. Sportpark te Alkmaar draverijen plaats, ditmaal ter gelegenheid van het 10-jatig bestaan van de paardensportver. „Vóóruit" (Beverwijk-Alkmaar). Tien jaar lang heeft deze vereniging vaak oncler moei lijke omstandigheden te Alkmaar dra verijen georganiseerd, die steeds in het middelpunt van de belangstelling heb ben gestaan van de liefhebbers der' paardensport. Het was begrijpelijk, dat deze jubi- leumcourse officieel werd geopend. Al lereerst voerde de heer A. Blom, de bekende voorzitter van „Vooruit" het woord. Hij begon met hulde en dank te brengen aan het publiek, dat de orga nisatoren steeds krachtig had gesteund. Hij roemde het gemeentebestuur van Alkmaar, dat steeds zo veel zorgen aan de baan, die nu een der beste is, had besteed. „Vooruit" had gunstige en minder gunstige tijden meegemaakt, doch spreker hoopte op een nieuwe bloei als hopenlijk het volgende sei zoen de „toto" er weer zou zijn. Dank bracht spr. aan zijn medebestuurders en verder aan allen, die „Vooruit" steeds hadden gesteund, (luid applaus), i Namens het gemeentebestuur voer de daarna de heer "akker, wethouder der gemeente Alkmaar het woord. Deze feliciteerde „Vooruit" met dit jubileum en roemde de zeer'goede samenwer- Nietalleen in Amerika... is de wetenschap 'in de weer voor de huisvrouw. Ook in Nederland zijn op dat gebied grote dingen bereikt. Vele dames zagen vroeger met zorg de wolwas tegemoet, omdat zij wis ten, dat haar kostbare wol Ian&zaam maar zeker kromp en sleet en de elasticiteit verloor. Ze wasten im mers in ouderwetse alkalizeep. (Vele dames doen het nog). Maar zij kunnen zich die zorgen thans be sparen door wol te wassen in de alkalivrije Echfalon. Was Uw wol veilig in ALKAUVRIJ 35 ei per pak' king tussen gemeentebestuur en „Voor uit". Als bewijs daarvan offreerde hij namens de gemeente Alkmaar een fraaie vlag' of banier, ontworpen ge heel volgens idee van „Vooruit". De aanbiedipg geschiedde door het zoontje van de heer Bakker. Nadat de heer Blom woorden van dank had gespro ken, werd de vlag aan het jury-huisje onder de tonen van het Wilhelmus in top gehesen. Nadat de laatste tonen wa ren verklonken, brak een luid applaus los als hulde aan gemeentebestuur en „Vooruit". De Postharmonie deed zich deze middag weer van haar beste zijde kennen. Zij behoorde bij deze jubi leumdag. De courses (het prograrhma vermeld de 6 nummers) waren zeer spannend en soms zelfs sensationeel. Het eerste nummer: de Tweede Lustrumprijs werd uit een veld van 6 paarden ge wonnen door Lina Bonnie v. N. Groot. Sensationeel was de „Vooruit-Jubileum- prijs". Hier brak in de course het wiel van de sulkey van Roodenburg, deze viel en Lord Quetteville holde met de kapotte sulkey door maar hield ge lukkig netjes de buitenbaan en wérd bij de stallen opgevangen. Verder wer den de eerste, 2e en 3e aankomen den gediskwalificeerd. Koning Axkit wegens rijden buiten de baan en Little Monty en Larus S' wegens onregelma tig draven. Eerste werd daardoor Lord Toddington, tweede Karei Diamant en derde King A. Verder behaalde Karnac na spannen de strijd met Irena Hanover een mooie overwinning in de derde course in een km-tjjd van 1.27.9. De vierde course de Victoria-prijs was voor Legality, na spannende finish met Koerier en Lady Soprana. De Toekomst-prijs was voor Mary Axkit met Meerkoet als 2e en Miss A als derde. Hét slotnummer de heat-prijzendra- verij om de Grote Prijs van Alkmaar werd na vier heats gewonnen door Ha nover, gereden door j. M. v. d. Berg. Heny's Gold won de eerste heat, Kitty Zora de tweede en Hanover de derde. Hiervan werd Kitty Zora in de derde heat gedistancieerd, zodat Heny's Gold en Hanover in. een match a deux de finale reden, die door"~Hanover werd gewonnen. Óver het lopen van Kitty Zora in de tweede heat scheen de jury niet geheel tevreden te zijn. Aan de heer H. de Boer, eigenaar van het winnende paard in de gfote heat werd als extra-prijs een schilderij aan geboden. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: I. TWEEDE LUSTRUM-PRIJS. Prijzendraverij voor merriën, die nog geen 1000 hebben gewonnen, Afstand 2040 m. Ingeschreven 7 paarden: Op gekomen 6. I. Lina Bonnie, 2000 m van N. Groot, rijder-eig. tijd 3.07.4 (1.33.7); 2. Koby, 3. Lady Heny. Gediskw. Lady "Gregor. II. VOORUIT-JUBILEUM-PRIJS. Prijzendraverij voor hengsten en rui nen van 4 jaar en ouder, die nog geen ROMAN - VAN MARIA SAWERSKY „Dat kon ik toch niet vooruit we ten!" trachtte deze zich te verdedigen. „Ik dacht verstandig te handelen". „In ieder geval heb ik door al' die verstandigheid twee kostelijke jaren voorbij laten gaan", antwoordde Irene bitter. „Ik ga nog altij'd naar verve lende vjsite's. Ik moet aan alle kanten be^iinigen om een paar fatsoenlijke Japonnen Je kunnen kopen en er al thans enigszins behoorlijk uit te zien. En,tot dusver heeft dat alles niet het minste resultaat opgeleverd. M'n vriendinnen zijn allemaal getrouwd, p-.aar ik.... ik léord binnenkort dertig". .Dat zal niemand Willen geloven, die je ziet, meisje", vleide mevrouw Larsen. Haar dochter echter negeerde het' compliment en zei heftig: „Als ik des tijds niet naar u geluisterd had, dén zou ik jiu mevrouw Reuder zijn ge weest. Aan de zijde van een' zo be roemd man zou ik overal met open armen zijp' ontvangen en- zou ik een schitterende toekomst voor me hebben gehad. U hebt dat alles vernietigd, mama, want ik heb werkelijk van Felix Reuder gehouden". Mevrouw Larsen keek haar dochter van terzijde aan. Zij wist zeer wel, dat van ware liefde voor Reuder nooit sprake was geweest. Maar misschien had zij werkelijk een goede partij voor haar dochter bedorven, toen zij destijds die rijke bankier aanprees Ze vermoedde ook. waarom een ver loving met Marlow te elfder- ure was afgesprongen. Irene had zich tegen- 1000 hebben gewonnen. Afstand 2040 m. Ingeschreven 12 paarden. 1. Lord Toddington 2040 m van Stal Parkzicht, rijder R. v. Wieringen, tijd 3.11.9 (1.34.3) 2. Karei Diamant, 3. King A. Uitgeschakeld; Koning Axkit, Little Monty en Larus S. III. SPORTPARK-PRIJS. Prijzen draverij voor paarden die 3000 maar nog geen 8000 hebben gewonnen. Af stand 2340 m. Ingeschreven 9 paarden. Opgekomen 8. 1. Karnac 2340 m van J. de Vlieger, rijder-eig. tijd 3.25.6 (1,27.9) 2. Irena Hanover, 3. Kitty. IV. VICTORIE-PRIJS. Prijzendrave rij voor paarden, die 1000 maar nog geen 3000 hebben gewonnen. Afstand 2340 m. Ingeschreven 7 paarden. Opge komen 6. 1. Legality 2380 m van P. A. Meinardi rijder G. v. d. Wal, tijd 3.33.2 (1.29.5), 2. Koerier, 3. Lady Soprana. V. TOEKOMST-PRIJS., Prijzen draverij voor paarden van 3 jaar die nog geen 1000 hebben gewonnen. Af stand 2040 m. Ingeschreven 7 paarden. Opgekomen 5. 1. Mary Axkit 2060 m van E. G. in 't Veen, rijder ei' tijd 3.16.2 (1.33.2), 2. Meerkoet„3. Miss A, VI. GROTE PRIJS VAN ALKMAAR. Heat prijzendraverij internationaal voor paarden die 5000 of meer heb ben gewonnen. Afstand 1660 m zonder puntentelling. Ingeschreven 11 paarden. Opgekomen 7. Ie heat Heny's Gold 1680 m in 2.25 (1.26.2); 2e heat: 1. Kitty Zora 1680 m in 2.25.4 (1.26.5); 3e heat: 1. Hanover 1700 m in 2.31.4 1.29.1). Kitty Zora ge distancieerd. Beslissende heat: 1. Hanover. 1700 m van H. de Boer, rijder J. M. v. d. Berr. tijd 2.30.6 (1.28.6), 2. Heny's Gold. Krijgh rechtshalf in Oranje- ploeg Zondagavond vond een nieuwe loting .plaats voor het Olympische Voetbal tournooi, Welke loting gunstiger voor Nederland bleek te zijn dan de eerste, aangezien ons land in de bovenste helft terecht kwam met Denemarken en Gr.- Brittannië als voornaamste tegenstan ders, terwijl Zweden, Turkije en Italië, die eveneens als sterk worden be schouwd, in de onderste helft hebben geloot. De eerste ronde ziet er nu als volgt uit: Egypte-Denemarken, Groot- Brittannië tegen de winnaar van Eire- Nederland, Frankrijk-India, Zuid-Slavië tegen de winnaar van Luxemburg-Af ghanistan, China-Turkije, Zweden-Oos- tenrijk, Korea-Mexico en Italië-Ver, Staten. - De opstelling van het Nederlands elf tal, dat Maandagavond te Portsmputh tegen Eire speelt in de voorronde van "het Olympisch voetbaltournooi, is als volgt samengesteld: doel: Kraak (Stormvogels); achter: van Bun (MW) en Sehijve- naar (EDO); midden: Krijgh (BW). Terlouw (D CV) en de Vroet (Feijenoord) aan voerder) voor: van der Tuyn (H-DVS), Rijvers (NAC), Roosenburg (Neptunia), Wil kes (Xerxes) en Lenstra (Heerenveen) tig geonduleerde, blonde haren stre lend, probeerde zij het met een grapje: „Nog is Polen niet verloren, beste kind. Je kunt de oude relaties met Reuder immers altijd weer aankno pen. Kijk eens hier, daar staat, dat hij zijn intrek heeft genomen in Hotel Centraal. Wat zou je er van zeggen, als ik hem nu eens een paar vriende lijke woorden schreef om hem geluk te wensen met zijn.succes? Dat dunkt me een goed aanknopingspunt. Je kunt er dan een paar regels aan toe voegen. Daar moet hij natuurlijk op antwoorden. Dan-' sturen we hem een uitnodiging om ons nog eens- te ko men opzoeken en daarmee is dan de oude vriendschapsband weer hersteld!" Irene Larsen haalde haar schouders op. ,Of niet, natuurlijk, wanneer Reuder over dpze, reeds wat oudere man meer| tot die mannen behoort, die zich eerst dan eens van haar slechtste zijde doen kennen en dat had hem natuurlijk afgeschrikt. Zij durfde haar gedachten niet onder woorden te'brengen, om dat dit stellig een hevige scène ten gevolge zou hebben Daarom kpos zij een andere hofding. Zacht Irene's keu- r.og eens bedenken vóór zij voor de tweede maal hun hand in een wespen- rest steken". „Ach kom. Rcuder heeft je immers zeer vereerd! Je 'zult eens zien. hoe gauw hij hiei- is. a]s üj hem uitnodigt Hij zal zich natuurlijk gevleid voeler, dat je hem in die tijd nog niet ver geten bent. Geloof me maar gerust, ik ken de mannen!" Irene scheen echter in het doorzicht van haar moeder geen onbeperkt ver trouwen meer te stellen. „Hij hepft 'in al die jaren geen en kel' teken van leven gegeven", zei ze aarzelend. „Uit de Afrikaanse wildernis schrijft niemand", haasfte mevrouw Larsen zich haar dochter gerust te stellen. ..En als Reuder je terugziet, dan komt hij zo weer onder je bekoring!" Irene gat geen antwoord. Ze stond op en ging naar de spiegel, die boven de schoorsteenmantel hing. Daar be keek ze. als om zichzelf van de woor den van baar moeder te overtuigen, nauwlettend haar knap. maar koel ge zicht. 't ..Ik zie er' nog altijd -heel goed uit" mompelde ,ze. '„Wanneer beh je van plan hem te schrijven, mama?" ,Zo gauw mogelijk dan maar morgen". Haar dochter knikte, strekte haar 1 olmaakt figuurtje4 en draaide zich daarna met een ruk naar haar moe der om. „Ditmaal moet het met Reuder in orde komen, mama", zei ze heftig, terwijl ze haar slanke handen op de schouders van .de- oude dame legde. „Het moet, hoort u?l Ik houd dit leven hier niet jmoor uit. Die benauwende atmosfeer, die eeuwige zuinigheid, die vergulde armoede. Begrijpt u dat?" Mevrouw Larsen begreep en troostte haar verwende dochter. HOOFDSTUK III. Mejuffrouw Sabine Reuder was ze ventig jaar oud, klein en'schraal en beschikte over een ijzeren gestel. Wel licht behoorde het juist daarom- tot haar eigenaardigheden dat ze zich van tiid tot tijd allerlei ziekten inbeeldde. Bij zo'n gelegenheid liet ze dan 'haar huisdokter, de brave de. Kruger. ont bieden, wie ze haar nood klaagde over de onmogelijke ziekteverschijnse len. Meestal gfbeurde dat, wanneer juffrouw Reuder weer eens in haar „Ziektenbock" had zitten neuzen, v aarin alle ongesteldheden in alpabe- -ische volgorde uitvoerig waren be schreven. Bij de A had juffrouw Reu der dan Angina en bij de Z. voelde ze hevige zenuwpijnen. Na zulk een oproep verscheen dé goede dr. Kruger met stetoscoop en receptenboek en schreef poedertjes en drankjes voor, welke juffrouw Sabine braaf slikte, wanneer ze toevallig niet* beters te doen had. Waren er echter rozen of frambozen te plukken, dan vergat ze haar medicijnen onmiddellijk en voelde 2e zich z.o gezond als een vis. Op dit ogenblik was juffrouw Reu der gespeend van alle kwalen uit haar ziekenboek, want ze had veel te doen en dat kwam zo: i Haar buurman, de oude kapiteirt aules Mengelberg, was ernstig ziek geweest en ze had hem al die tijd trouw verzorgd. Nu was hij eindelijk weer aan de beterende hand en de oude dame had nu natuurlijk eerst recht het nodige met hem te doen. Ze bezocht hem bijna dagelijks, bond hem op het hart toch vooral regelmatig en goed 'te eten, of ze stuurde haar trou we, gedienstige Emma met verse eieren en melk naar de oude zeebonk. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3