Stad m, Omgeving- Enthousiaste ontvangst voor Weens Ballet De trap tegen de deur Doorslaand succes in 't Gulden Vlies Wedvlucht vanaf Limoges Middenstandsexamens begonnen Groot Rijnschip in Alkmaar Politieberichten Burgerlijke Stand Openbare Leeszaal en Bibliotheek Verkeersongeval op hoek HouttilLangestraat Bergen. Het K.C.B. en de jarige A. Roland Holst Kapitein Kromhout QtJ-wttlw. VOA gislatAlvJ ALKMAAR TEL 3812 Alleen to. de Breedttrael Bruiloft in het Openluchttheater Tenniswedstrijden in Bergen Extra-tramtrein uit Bergen Manoeuvres in de Sowjet-zóne Zeer warm weer Egmond-Binnen. Burgerlijke Stand Egmond aan Zee. Egmond aan den Hoef. Stompetoren. Crescendo naar Laren Gisteravond heeft een balletgroep van de Weense Staatsopera voor een uitstekend bezette zaal in het Gul den Vlies een doorslaand succes be haald. De groep stond onder leiding van Erwin Pokorny en deze had een programma samengesteld vol char me. De nummers waren met zorg gekozen en bekoorden het publiek in hoge mate, wat bleek uit het bui tengewone applaus dat de uitvoe renden ten deel viel. Na het Wiener Rendes-vouz en de Zi geunerdans, waarmee het program ma werd geopend en waarin men met vrijwel het gehele ensemble op aan trekkelijke wijze had kennis gemaakt, volgde een Spaanse dans van Erwin Pokorny. Als komisch intermezzo ga ven daarna Walter Hofer en Herbert Juzek „De vrolijke landlopers", dat een verdiend succes behaalde. Het fantastische dansspel „Het Amulet" bracht Erwin en Poldy Pokorny en de belde zo juist genoemde dansers naar voren in een moeilijk nummer, dat verdienstelijk was samengesteld en werd uitgevoerd. Met groot succes volgde daarna door het gehele ensem ble uitgevoerd, op charmante wijze „An der Blauen Donau" natuurlijk met de muziek van Johann Strauss. Een daverend applaus beloonde dit met „Schwung" uitgevoerde nummer en Poldy Pokorny ontving een fraaie bloemenhulde. De bekende Strauss-operette „Die Fiedermaus" werd na de pauze geheel uitgevoerd in dansvorm en mede door de meeslepende muziek werd dit dans spel een groot succes. Het gehele en semble trad er in op en naast Poldy Pokorny trok in het bijzonder de aan dacht Gretl Bauer, die van het ka mermeisje Adèle een uitstekende temperamentvolle vertolking gaf. Maar ook de overigen vervulden hun rol met élan. Na dit nummer werden de uitvoerenden meerdere malen te ruggeroepen. Nadat de pianist-bege leider Heinz Graupner, die vóór de pauze een Scherzo van Chopin had doen horen, een door hem zelf ge componeerde Valse de Concert had gespeeld, waarna hij tot een toegift werd gedwongen, volgde als besluit van de avond: De Tweede Hongaarse Rhapsodie, op muziek van Franz Liszt waarvoor het gehele ensemble nog maals, na een fleurige uitvoering, lui de werd toegejuicht. G. DE MUZIEK. De bron waarop de dans zich inspi reert is „de muziek" en daarom was het een teleurstelling, dat het ballet „Fetrouschka" van Strawinsky kwam Gisteren plaatsten wij de volledige uitslag van de grote attractievlucht die door de Alkm. Concourscommissie is gehouden, waarin, door onvoorziene omstandigheden, enkele foutjes zijn blij ven staan, doch die in de rangschikking van de prijswinnaars geen afbreuk doen. Diezelfde Zondag werd ook een wedvlucht gehouden vanaf Limoges een afstand van plm. 800 km waar van hieronder de volgende prijswin naars konden worden genoteerd. De c'uiven werden gelost Zondag 18 Juli en oe eerste duif arriveerde Maandagmid dag om 11 uur 33 min. 45 sec., waardoor een snelheid werd bereikt van 954 me ier per minuut. De uitslag was: 1. N. IJpma (A); 2. J. J. v. d. Els- kamp (A); 3. M. Pronk (A); 4. Fok en Groot (P); 5. H. Schipper (Al; 6. J. So- mers (A); 7. M. Pronk (A); 8. M. Smit (P): 9. N. IJpma (A); 10. A. de Best (S); 11. Pater-de Geus (Hl; 12. H. Bouwens (A); 13. Hoed-de Vries (H); 14. M. Pronk (A); 15. C. Al (Al; 16. W. Groot <H); 17. F. J. Praat (P); 18. C. Al (Al; 19. C. D. Huiberts (Al; 20. Vrasdonk Oldenburg (Al; 21. N. IJpma (Al; 22. F. J. Praat (P). Bij de mondelinge examens voor het Middenstandsdiploma, die gisteren in de zaal Igesz te Schagen begonnen, zijn uit onze omgeving de volgende personen geslaagd: J. P. Beek, Alk maar; D.Burger—Rezelman, St. Pan- eras. H. B. Damhuis, Heer-Hugowaard; W. J. Freeswijk, Schoorl en J. J. van Gaaien, Alkmaar. HUISHOUDELIJKE VERGADERING PARTIJ VAN DE ARBEID. De Partij van de Arbeid, afd. Alk maar houdt op Woensdag 28 Juli a.s. 's avonds om 8 uur in de bovenzaal van Het Wapen van Heemskerk, Breed- straat een huishoudelijke vergadering. De agenda vermeldt o.m. verant woording verkiezingsactie en de ver kiezing van twee nieuwe bestuursle den, wegens vertrek van mevrouw J. de Vries-Vriese en van de secretaris J. Groot. GESLAAGD. Voor het op 16 Juni 1.1. door de Asso ciatie voor praktijkexamens te Amster dam gehouden examen Spaanse han delscorrespondentie slaagde onze stad genoot de heer J. F. Poll. Aan de Machinstenkweeksehool te Amsterdam slaagde onze stadgenoot, de heer Bijns Kok voor het diploma voor machinist ter koopvaardij B. M. te vervallen. Heeft men de aankondi ging hiervan als een lokvogeltje ge bruikt? Men zou het bijna denken, want hoe moet men met één vleugel, deze partituur realiseren? De pianist Heinz Graupner had nu juist geen ideaal instrument ter beschikking, maar wist met het beschikbare kla vier veel te bereiken. Zijn begeleidin gen waren perfect. Toen hij op de vleu gel ter afwisseling solo ging spelen, werd de situatie minder prettig, om dat de minder gunstige conditie van het instrument zich duidelijk deed gel den- Met grote technische vaardigheid speelde hij „Scherzo" van Chopin en een eigen compositie „Valse de Con cert". Alles bleek ingesteld op het „bravour" en het effect bleef niet uit: open doekjes en een toegift. Bij een ballet van een dergelijke „standing" mag men toch minstens als minimale eis stellen begeleiding van twee be hoorlijke vleugels. MUSICUS. Bij de firma Stoel (Eilandswal) ligt op het ogenblik de Troostwijk, een der grootste Rijnschepen met stoomvermo- gen welke ons land bezoeken. Het stoomschip meet 776 ton en heeft een lading van 650 ton cement waar van een deel hier gelost wordt. Het betreft hier een Hollandse boot van de Nederlandse Rijnvaart Vereni ging. De hier vertoevende boot is 68 meter lang en 8.70 m. breed en heeft 6 man personeel. Maandagmorgen om kwart voor zes reed een met paard bespannen wagen op de Kanaalkade. Opeens brak het linker-achterwiel en de lading op de wagen, tien bussen elk inhoudende 40 liter melk en 96 flessen melk vielen op de weg. 360 liter melk en 37 flessen met melk gingen verloren. Gistermiddag om kwart voor vijf stak een 2>/j-jarig meisje spelenderwijs de weg over en werd door een auto aan gereden. Het linkerbeentje van het kind brak. De bestuurder van de auto die geen schuld trof, heeft het kind naar het St. Elisabethziekenhuis vervoerd. Een taxichauffeur bracht gistermid dag zijn vrachtje maar aan het bureau. Zijn klant was door overmatig alcohol gebruik onvervoerbaar. Aan de Hoeverkade is een roeiboot genaamd „Sterntje" onbemand aange troffen. Geboren: Johannes F. J., z. van L. A. C. de Jong en A. J. T. C. Brekel- mans.. Cornelis M., z. van C. de Boer en M. Ursem. Annie M., d. van A. Slomp en L. Hein. Eugène C. M., z. van H. W. M. Reijmers en A. M. Winter. Johanna D., d. van L. W. Burgering en E. T. Hazeveld. Agatha A., d. van S. Terpstra en M. Zoon. Elleonore G., d. van J. N. Poppes en A. D. Blad. Getrouwd: Egbert Fuhren en Eli sabeth Harder. Overleden: Antonius J. de Munk, wedr. van G. Weel, 70 jaar. Marijtje van Diepen, wed. van N. Dekker, 30 jaar. (3e Supplement lijst 53) TOEGEPASTE WETENSCHAPPEN NIEUWE AANWINSTEN 1948 ALGEMEEN 600 L28 Law, F Honk: Bouwmeesters dei- beschaving, 1947 Geïllustreerd 600 M68 Moerkerk: Nieuwe triumfen der techniek 1947 600 W55 Wester: Mensch-scheikunde-sa- menleving 1947 BEROEPSKEUZE 607 C18 Casson: De kunst van beslissen 1946 607 L95,5m Luning Drak: De moderne onderneming en haar personeel 1947 Geïllustreerd GENEESKUNDE, HYGIëNE en SPORT 610 F49 Fülöp—Miller: De triomf over pijn 1947 Geïllustreerd 613 L36 Leeuwen, Van: Geslachtsziekten 613 P84 Premsela: De ongehuwde man; 2e druk 1946 613 P84h Premsela: Huwelijks- en ge slachtsleven 1947 613,7 S65 SleeswUk: Sportief, maar met verstand! 616 H27 Harris: Insuline 1947 Geïllu streerd 618 K34 Kertész: Ignaz Philipp Sommel- weis 1947 Geïllustreerd TECHNIEK 622 F10 Faber: Petroleum 1946 Geïl lustreerd 627 B68 Bolderman en Dwars: Water bouwkunde, Dr 1 1946 627,9 B73t Booy, De: Tusschen mijnen en grondzeeën 1946 627,9 H63b Hidde, Van der: Bergers 1046 Geïllustreerd 629,1 F44 Franquinet, E: Fokker 629.1 S20 Saville—Sneath: Aircraft of the United States; vol 1 1945 Geïllus treerd 629.2 M58 Meijer: Rijwieltechniek 1946 Geïllustreerd 629.3 S27 Scheepsbouw en scheepvaart, Neerlands; onder redactie van J Th Wilke en S Halfweeg l943-'44—1946 2 dln, geïllustreerd LANDBOUW-VISSERIJ 630 M18 Maltha: Landbouw 1946 Geïl lustreerd 633 H19 Hall, Van: insulinde, de inheem- sche landbouw 1946 Geïllustreerd 639 M44 Melchior: De eerste walvisvaart van de „Willem Barendsz'- 1947 Ge ïllustreerd (Ontleend aan onze advertentie- rubriek) BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 7.30 uur, De beste jaren van ons leven, 14 jaar. Woensdag 2 uur matinée. Victoria Theater, 8 uur, Dr. Jekyll en mr. Hyde, 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinée. Cinema Americain, 8 uur, De Zigeu nerin, 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinée. EXPOSITIES. Bergen, Huis met Pilaren en Kunstzaal Boendermaker: Exposities. WOENSDAG. Bergen. Verlichtingsavond. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Pesie's bad en Zomerbad 22 gr C. SPREEKUUR WETHOUDER. De wethouder van Volkshuisvesting, de heer M. Coerts, is verhinderd op Woensdag 28 Juli a.s. spreekuur te houden. Vofcr de Politierechter En de ellende van samenwonen Op een tijdstip waarop de meeste mensen vreedzaam zitten te eten was het in Egmond a.d. Hoef minder rustig. Een logé van de fam. v. d. P. had een foto willen maken vanaf het erf van mej. Alijda Johanna W. van S., waar tegen deze bezwaar had, en na somma tie om zich te verwijderen, de logé hardhandig had aangepakt. Ook hier was een woningkwestie aanleiding ge weest tot de onenigheid. Verdachte ont kende hardnekkig, dat zij gestompt had Zij verklaarde dat de logé, mej. J. v. d. P. aan haar verzoek niet voldaan had en haar een duw gegeven had. De offi cier vorderde 15 of 10 dagen en con form werd zij veroordeeld. VALSE HANDTEKENING. In 1016 was de Heerhugowaarder An- dries van der B. in Amerika geboren. Na vele jaren in Nederland vertoefd te hebben, trok het land van de onbe- gensde mogelijkheden hem zozeer, dat hij alles in het werk stelde om daar weer te komen, zelfs dingen die lang niet door de beugel konden. Zo schreef hij een brief aan de Amerikaanse con sul, welke hij met de handtekening van burgemeester Sutman-Meyer bekrach tigde. Dat kwam de man heden te staan op een boete van 25.of 10 dagen met een voorwaardelijke straf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar, waartoe de Alkmaarse politierechter hem veroordeeld „DIEF" Op 11 Mei '48 zou Mathilda Hendri- ka B. uit Bergen echtgenote van D. ze kere mej. M. v. D. voor dief hebben uitgescholden. De verdachte ontkende. Maar mej. v. D. verklaarde dat Ma thilda ,het wel degelijk gezegd had. Ook de veertig-jarige Anna W. had in haar kruidenierswinkel gehoord dat Mathil- de „dief" riep. Uit het verhoor kwam vast te staan dat deze „vriendelijke be jegening" een uitvloeisel was van sa menwonen. De officier achtte het ten laste gelegd bewezen en vroeg 15 of 10 dagen. Verdachte hield vol het niet gedaan te hebben, maar kon dat niet bewijzen. Vonnis was conform. TRAP TEGEN DE DEUR Ina Boudier-Bakker gaf indertijd een „klop op de deur" maar Albert Jan W. Sch. uit Limmen ging minder klassiek tet werk en gaf een trap tegen de deur van zijn buurman A. M. L. van D. Het dochtertje van Albert had een balletje in de tuin van mijnheer Van D. gegooid en Albert was er heen ge gaan om het balletje dat reeds 2 dagen in het bezit van v. D. was, terug te halen. Getuige v. D. weigerde dat, waarna verdachte in drift de trap ge geven had. De politierechter vond het van getui ge kinderachtig om een kind twee da gen de bal te onthouden. „Bent u getrouwd", vroeg de rechter aan getuige. „Ja". „Hebt u kinderen?" „Neen'. De officier vroeg 8 of 4 dagen. Verdachte erkende in drift gehandeld te hebben en had de stuk-getrapte deur betaald. Conform de eis werd hij thans veroordeeld. Vanmorgen had op de hoek Houttil Langestraat een verkeersongeval plaats. Uit de Houttil kwam 'n auto de Lange straat inrijden, alwaar juist een motor rijden passeerde. De botsing kwam ta melijk hard aan. De motorrijder werd tegen de grond geslagen en geblesseerd aan hoofd en been. Zijn motorrijwiel werd aan het stuur beschadigd. De man is door de Geneeskundige Dienst naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. VEEMARKT ALKMAAR Op de Maandagse markt van 26 Juli 1948 werden aangevoerd: 25 stuks vette koeien en 59 nuchtere kalveren (slacht), overgenomen door de Centrale Het KCB opende Zaterdagmiddag een tentoonstelling van het werk van de dichter A. Roland Holst, die dit jaar ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag van alle zijden werd ge huldigd. Het KCB, aldus de voorzitter in zijn openingswoord, had gemeend dit jubileumjaar niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan en achtte zich gelukkig in staat te zijn gesteld een tentoonstelling in te richten, ge wijd aan de jubilaris, een tentoonstel ling in picturale omlijsting van werken van een tweetal jonge schilders. Na een vluchtige bezichtiging van 't geëxposeerde begaven de talrijke aanwezigen zich naar De Rustende Ja ger, waar allereerst mr. Kamp het woord voerde. Spreker wees nog eens op de verhouding tussen kunstenaar en niet-kunstenaar, 'n onderwerp waar over men niet uitgepraat raakt. Het KCB, dat meer is dan een schilders vereniging, aldus mr. Kamp, heeft geen reden tot klagen over de resul taten van zijn pogingen om 'n vrucht bare verstandhouding te scheppen tus sen burgerij en kunstenaars, die nog door velen als onmaatschappelijk wor den beschouwd. De burger moge in de eerste plaats streven naar 't dagelijks brood, ofschoon de arbeidsvreugde vaak niet groot IS en de vreugde wordt gezocht in verenigingsleven enz., de kunstenaar zoekt de vreugde in zijn werk, volgt zijn roeping en streeft niet in de eerste plaats naar gewin. Om te slagen, vervolgt mr. Kamp, heeft de kunstenaar volgens Jo Spier, twee talenten nodig: ten eerste het talent, waarmee hij kunst maakt, en ten tweede het talent om het eerste te gebruiken. Vaak duurt het jaren voor de kunstenaar 't heeft gevonden. Van dit zoeken, aldus eindigt deze spreker, getuigt het werk van A. Roland Holst. NOOIT MEER ZESTIG JAAR! Hierna betrad de dichter A. Roland Holst de catheder om allereerst mede te delen zijn vaste besluit om nooit meer zestig jaar te worden. Vervolgens herdacht hij zijn in 1927 op 63-jarige leeftijd overleden onver getelijke vriend Herman Gorter, die door zijn werk en door zijn persoon lijkheid zoveel voor hem had bete kend. Met de grootste aandacht volg den de aanwezigen het in de Gids verschenen artikel van de hand van A. Roland Holst, getiteld: „In Memoriam Herman Gorter". Mr. Brunner sprak ten slotte zijn dank uit voor het optreden van de jarige en ofsclioon hij kon begrijpen dat de dichter overzadigd was van al les wat met deze verjaring te maken had gehad, hoopte hij toch, dat de zestigjarige nog eens zestig jaar mocht worden. De radiopraatjes van Kapitein Cromhout, georganiseerd door de Stichting „Nationale Koopvaardij- week 1948" zijn wederom een groot succes, hetgeen gebleken is uit de honderden oplossingen, die zijn bin nengekomen op de prijsvragen. De kapitein heeft een aantal coas- tertochten en zeer goede boeken over zee en schepen beschikbaar gesteld aan hen, die hem op de beste manier uit de gestelde moeilijkheden hebben geholpen. Bij de 26 prijswinnaars bevond zich de Bergenaar J. Grooteman. Zaterdagmorgen is ilr. Ms. van Kinsbergen uit Aberdeen in Den Helder aangekomen, met aan boord het stoffelijk overschot van de bij het vlieg ongeluk met de Mitchellbommenwcrper in Schotland omgekomen beman ning. De met de Nederlandse vlag bedekte kisten werden door onderofficie ren en matrozen van boord gedragen langs een erewacht van mariniers. Per vrachtauto werden de stoffelijke overschotten naar hun woonplaatsen over gebracht, waar zij met militaire eer ter aarde worden besteld. „De Bergense Spelers" vervolgden Zon dagavond hun triomftocht door het to neelwereldje, nu niet met Alph Lau- dy's grootse treurspel van de mensheid „De Paradijsvloek", maar met een po pulair blijspel van Pleter Langendijk, getiteld: „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho" Het openluchttheater was bijna to{ de nok gevuld en de spelers hadden een enorm succes bij het talrijke publiek, dat hen overlaadde met bijvalsbetuigingen Het stuk werd gedragen door de figu ren van de dolende ridder Don Quichot op zijn knokige rossinant en zijn schild knaap Saneho Panza A J Noordberger, die de rol van schildknaap vervulde, had wel eeh dankbare taak en heeft zijn rol met talent en succes uitgebuit Heel mooi was de scène, waarin de dolende ridder zijn degen trekt en de kok zich in postuur stelt met een schuim spaan, terwijl de „dappere" schildknaap van angst in een boom kruipt en vanaf dit veilige plekje zijn meester aanmoe digt Meesterlijk was ook weer het spel van Jac van Baar als Meester Jochem de Rijmer Het heeft geen zin aUe spe lers te noemen en het hele spel op de voet te volgen Alleen nog het schitte rend slottoneel, de apotheose: als door handig manoeuvreren de door de vader van de bruid geprotegeerde can- didaat Kamacho is uitgeschakeld en Qui- teria en haar held de edelman Bazilius in de echt verenigd zijn, dan volgt een toneel het penseel eens schilders waardig Op de met bengaalsvuur verlichte open plek in het bos wordt de bruiloft ge vierd met muziek en dans en de in kleurige costumes gestoken gasten be wegen zich tussen de fonteinen van vuur Het was een fantastisch gezicht „De Bergense Spelers", hun regisseur, de heer Haakman, en alle medewerken den kunnen terugzien op een schitterend geslaagde avond Woensdag 4 Augustus volgt een tweede opvoering en we twijfelen niet, of dan is 't openluchttheater te klein VAN 58 AUGUSTUS. Onder de vele seizoenattracties, welke Bergen de zomergasten voor d« oorlog kon bieden, namen ook de tenniswedstrijden in Bergen aan Zee een belangrijke plaats in. Leembruggen, Van Eek, Van der Heiden, Borren, De Brauw, Hughan e.a. waren In het Bergen-aan-Zeese tournool geen onbekenden. Helaas, de banen werden geduren de de bezetting zwaar beschadigd, maar wat erger is: Zo goed als alle grote hotels werden afgebroken voor de deelnemers aan een tournool, die liefst niet op 5 km afstand onder dak zoeken, een groot bezwaar. Dit mag wel als één van de voornaamste oorzaken beschouwd worden, waar door de jaarlijkse matches in Bergen aan Zee nog niet terugkeerden. Gelukkig waren er in Bergen-Bin- nen mensen, die begrepen dat de naam Bergen in de tenniswereld een bekende klank moet blijven en zo werd reeds in de zomer van 1945, toen van een „seizoen" nog helemaal niet gesproken kon worden, door de directie van het Tennispark „De Mo-, lenkrocht" wedstrijden georganiseerd enmet succes! De N.L.T.B., die inmiddels weer Koninklijke Ned. Lawn Tennisbond was geworden, zag dit ook. In 1947 werd toestemming gegeven tot het houden van een A.B.-tournooi. Ook de V.V.V. verleend in 1947 medewer king door welwillende beschikbaar stelling van de bekende oranje let ters, die in het centrum van het dorp „den volkekond deden", dat er voor tennisliefhebbers iets bijzonders te beleven viel op de banen aan de Kruisweg. Waar het organiseren van een der gelijk tournooi hoge kosten met zich meebrengt, valt het zeer te waarde ren, dat ieder vrije toegang tot het tennispark zal hebben. Vier dagen lang (van Donderdag 5 tot en met Zondag 8 Augustus) zul len de plechtige stemmen van de um pires, gezeten op hun hoge scheids rechterstoelen, weerklinken en vier dagen lang zal er heel fel ge kampt worden om de eretitels. Wij mogen voor de tennisvrienden slechts hopen, dat de weergoden hun goed gezind zullen zijn! Verschillende sterke spelers (uit Amsterdam o.a.) hebben reeds inge schreven. De inschrijving sluit op Maandag 2 Augustus. Het wedstrijdcomité bestaat uit mevr. A. J. van Limburg Stirum— Bogtman en de heren G. A. Timmer man, B. Verolme, P. Beyneveld en H. Bottinga (bondsgedelegeerde). In verband met de verlichtings avond in Bergen zal Woensdag 28 Juli een extra tram om 23.44 uur uit Ber gen vertrekken. Er zullen ook extra-bussen rijden. C Ongecorrigeerd Het officiële blad van de Britse be zetting in Duitsland, „Die Welt", meldt, dat vier Sovjet-legers met in totaal 330.000 man thans manoeuvres houden in de Sovjet-zone van Duits, land. Ook tanks zouden aan de oefe. ningen deelnemen, waaronder vele van het type-Stalin-3, die 62 ton we- gen. Ook in de lucht worden manoeuvres gehouden, aldus het blad. Rondom Berlijn zijn het meestal yaks die aan de oefeningen deelnemen, maar dieper in de zone oefenen vele verbeterde Messerschmitts109 en straalvlieg. tulgen. Waarnemers te Berlijn achten het door „Die Welt" genoemde aantal manschappen overdreven. Volgens zeer betrouwbare schattingen zouden er ongeveer 170.000 Russische militai. ren in Duitsland zijn. Versterking Sowjet-Luchtstrijdkrachten in Duitsland Het Duitse nieuwsbureau DPD meldt, dat de Russische luchtstrijdkrachten in de Oostelijke zone van Duitsland worden versterkt. Vijftig jagers worden gestationneerd op het vliegveld Mockau bij Leipzig, een zelfde aantal te Schauditz, hal verwege tussen Leipzig en Halle, en ruim honderd te Jueterbog in Pruisen, Deputatie naar Nederland Binnen enkele dagen zal een deputa- tie uit de ondertekenaars van de Ban- doengse resolutie naar Nederland ver trekken voor overleg met de commis sie der „Negenmannen". Deze deputatie zal waarschijnlijk worden geleid door Anak Agoeng, de minister president van Oost-Indonesië. Tezelfder tijd zal er een deputatie naar Djokja gaan om daar de resolutie te or erhandigen. Naar verwacht wordt, zal de tekst der resolutie heden te Ba tavia worden gepubliceerd. Passagiers van de „Ruys" vermist Een Amerikaans radiostation te Ma nilla heeft een boodschap aan het Ne derlandse passagierschip „Ruys" op gevangen, waarin in de buurt zijnde schepen wordt verzocht uit te zien naar een vermiste passagier, Het schip was ongeveer halverwege tussen Saigon en Manilla, waar het Donder dagmorgen wordt verwacht. Het betreft hier de „Ruys" van de KPM. Weersverwachting geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond: Heldere nacht met weinig wind. Mor gen overdag zeer warm en zonnig weer, echter met een kleine kans op enkels verspreide warmteonweders in het zui den van het land. Matige wind hoofd zakelijk uit oostelijke richtingen. Geboren: Adelbertus P, zoon van E van der Molen en A E de Waard Margaretha M, dochter van A Scholten en T Baltus Agatha S P, dochter van M Hof en P J Hes Cornelis G, zoon van J P Zuurbier en A A Borst Ca- tharina A, dochter van A Schuit en M A Leek Anna M J, dochter van D Bur ger en Gr Broek Ondertrouwd: P C M Beerepoot en E G Diemeer Getrouwd: A Boergonje (te Uit geest) en C J Castricum Overleden: Adrianus J M Schuit, 2 dagen DIAMANT-SLIJPERIJ In de loop van Augustus zal de firma Slijper in de Marinestraat een, diamant slijperij openen Hierin kunnen 20 jon gelui als leerling geplaatst worden Reeds vanaf het begin van de leertijd wordt een vergoeding betaald, eerst van f 3,50 per weekt later stijgend naar gelang de prestaties der leerlingen In één der lo kalen der R K school wordt een cursus van enkele weken gegeven om de leer lingen de eerste beginselen bij te brengen GESLAAGD Onze plaatsgenote A Portegies slaagde dezer dagen te Alkmaar voor het ULO- diploma Zaterdag 24 Juli maakte ds gemeng de zangvereniging Crescendo het tra ditionele zomeruitstapje. Dit jaar ging de tocht naar Laren, waar een concert gegeven werd in „Juliana Oord", het sanatorium voor been- en gewrichts- tuberculose. In drie verschillende af delingen werd het programma ge zongen, afgewisseld door xylophoonsoli gespeeld door de voorzitter van Cres cendo, de heer W. Lakeman. Ondanks het feit, dat in de openlucht gezongen werd, sloeg het kleine koor een goed figuur en schonk het aan vele patiën ten een welkome afwisseling. Via vele mooie plekjes uit de om streken van Laren ging de tocht ver der naar Amsterdam, waar de avond gezellig doorgebracht werd. SORONG, 12 JU LIET is vroeg d coop en vóór in een super wil pistolen nog in de Marine. Om 4 uur kauwe en een half uur slaperig en noga Opnieuw speelt vliegveld vindt i stil onder de mo Een schitterend Catalina P 85. We staan daar e< zijn ongevoelig i We moeten weg, Eindelijk verschi zitten we dan in' lyiAKASSAR nevel' laatste vastelanc der ons ts weggesc! leen nog de witach' heid van de hemel b De zon staat recht geschutkoepel en he vliegen. Deze pl< duurt echter kort. 1 harde wind tegen ei wind regen aan. Als roffelt de regen op de Calatina, die jaagt, de kop in de staart fief en kwiel Er gaan uren vc spoelt de zee, nu e weer hard-groen en raalbanken en in groen. We vliegen eilandjes, soms niet paar honderd mete: Met wat deinende een wit strandje, w wit-schuimend uitlo ook brokken rots, v de zee met volle k: terracotta-gekleurde beukt. Het is al vrij ver Ambon in zicht kon: de bergen, vrijwel wolkkappen gehuld, niet zo gemakkelijk mecano heeft me in dat de commandani gaatje zal vinden. I prompt, maar de vervaarlijk schuin in naar beneden scheri met handen en voe om niet ergens tuss nen en blikjes geha den Dan komen de w talina op de strip, d veert het toestel, e: zijn vele bagage en dan uit te lopen. We stappen uit, daar het hoofd van die roept dat hij alle dat hij binnen 15 m Wat er ook gebeurt, ker op Sorong zijn. toch al moeilijk zijn er is stellig regen. We slikken moei door, verwerken eei drinken koffie en b tijdslimiet zitten we chine, thans met he schap. De beide Res Van Waardenburg vinden zich bij ons i c'at de Catalina wéé AmbonSorong. 3 uur. We vliegen daarna over de IV horizon is vol van t en kleine „puisten", en deint de zee. Hai groen. Eerst, een half u er zon, maar dan en opnieuw klettert de Catalina. Soms i meter zicht en ploeg door witte en gi Voortvoort voor de beide moto: lina P 85. Récht doe mist en de wolken niëover riffen koraalvlakten en smalle witte strandji Nu had ze juist e' dingen in een mand bovenop legde ze ee opdat ook het gemoe' komen, zij het dan, overdrijving kon zej Mengelberg over eer serd gemoed beschik paald geneigd was anjers en andere Fli reageren. Nadat alles netjes drukte juffrouw Sab waarop het oude h nentrad. „Emma. breng dat kapitein!" beval ze. ..Neen", zei Emma denk er niet aan!"

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2