De sprong naar de Vogelkop Tante Sabine te ^\jieuws euvres in de wjet-zone warm weer Egtnond-Binnen. ?erlijke Stand Egmond aan Zee. nond aan den Hoef. Stompetoren. ndo naar Laren Makassar-Nieuw Guinea 10 uur vliegen JavazeeCeramzee Molukse zee VAN NABIJ EN VERRE grijpt in VAN BOEK TOT BOEK Wij luisteren naar ngecorrigeerd blad van de Britse be- Duitsland, „Die Welt", er Sovjet-legers met in man thans manoeuvres Sovjet-zone van Duits- ïks zouden aan de oefe- lemen, waaronder vele Stalin-3, die 62 ton we- ucht worden manoeuvres lus het blad. Rondom et meestal yaks die aan deelnemen, maar dieper efenen vele verbeterde s109 en straalvlieg. te Berlijn achten het Welt" genoemde aantal overdreven. Volgens lare schattingen zouden 170.000 Russische militai- and zijn. rersterking uchtstrijdkrachten Duitsland aieuwsbureau DPD meldt, ische luchtstrijdkrachten jke zone van Duitsland a:kt. fs worden gestationneerd reld Mockau bij Leipzig, mtal te Schauditz, hal- jn Leipzig en Halle, en te Jueterbog in Pruisen. naar Nederland ele dagen zal een deputa- iertekenaars van de Ban- utie naar Nederland ver» overleg met de commis- nmannen". itie zal waarschijnlijk 1 door Anak Agoeng, de ident van Oost-Indonesië. zal er een deputatie naar Dm daar de resolutie te Naar verwacht wordt, Ier resolutie heden te Ba- gepubliceerd. rs van de „Ruys" vermist ;aans radiostation te Ma tt boodschap aan het Ne- isagierschip „Ruys" op- arin in de buurt zijnde It verzocht uit te zien ermiste passagier, Het geveer halverwege tussen anilla, waar het Donder- ordt verwacht, hier de „Ruys" van de tchting geldig van Dins- Woensdagavond: ht met weinig wind. Mor- :eer warm en zonnig weer, ;n kleine kans op enkele irmteonweders in het zui land. Matige wind hoofd- Dstelijke richtingen. Adelbertus P, zoon van en A E de Waard dochter van A Scholten - Agatha S P, dochter van J Hes Cornelia G, zoon en A A Borst Ca- hter van A Schuit en M A M J, dochter van D Bur* u w d PCM Beerepoot eer A Boergonje (te Uit- Castricum n: Adrianus J M Schuit, (J3E KRUISTOCHT VAN DE CATALINA P 85^) MANT-SLIJPERIJ yan Augustus zal de firma Marinestraat een diamant, n Hierin kunnen 20 jon. geplaatst worden Reeds gin van de leertijd wordt g betaald, eerst van f3,50 stijgend naar gelang de leerlingen In één der lo- school wordt een cursus eken gegeven om de leer- te beginselen bij te brengen GESLAAGD ;enote A Portegies slaagde e Alkmaar voor het ULO- l Juli maakte de gemeng- liging Crescendo het tra- ieruitstapje. Dit jaar ging Laren, waar een concert d in „Juliana Oord", het oor been- en gewrichts in drie verschillende af- d het programma ge wisseld door xylophoonsoli r de voorzitter van Cres- sr W. Lakeman. Ondanks in de openlucht gezongen het kleine koor een goed ïonk het aan vele patiën- ome afwisseling, ïooie plekjes uit de om- Laren ging de tocht ver- isterdam, waar de avond gebracht werd. SORONG, 12 JULI. LIET is vroeg donker in Makassar en de avond lang. Maar er is een bios- coop en vóór die bioscoop hangt een bont affiche: „Heden Wallace Beerv... in een super wild-west avontuur". En met de knallen van Wallace Beery's pistolen nog in onze oren slapen we die nacht in de tangsi, de kazerne van de Marine. Om 4 uur kauwen we het brood,, spoelen het verder weg met hittere koffie, en een half uur later hotsen we naar het vliegveld, in een kaduke truck; slaperig en nogal zwijgzaam. Opnieuw speelt het noodlot ons parten, want halverwege de weg naar het vliegveld vindt de motor van die truck dat het zo welletjes is. Het wordt stil onder de motorkap en het blijkt definitief gedaan ermee. Een schitterend begin en ik hespaar U de reacties van de bemanning van de Catalina F 85. We staan daar een uur en dan nóg een uur. Daarna wordt het dag. Maar we zijn ongevoelig voor de heerlijkheid en kleurenrijkdom van de nieuwe dag. We moeten wegwe moeten dóór, we moeten de lucht in. Eindelijk verschijnt een vrachtauto, die ons voortzeult en na nóg een uur zitten we dan inderdaad in de lucht. den. Soms vliegen we zó laag, dat we de witte papagaaien en kaka's in paniek zien wegvluchten In de bos sen. Een heel enkele maal is daar een bruin miniatuur driehoekje van een prauw. Ontzaglijk veei eilanden en eiland jes schuiven onder ons voorbij als het ware het overblijfsel, de re stanten, van het ontzaglijk bouw werk, dat Nieuw Guinea heet. De voorposten, verre voorposten. Wij passeren de Schildpadeilanden en dan komt het grote eiland, het laatste vóór Nieuw Guinea: Salawati. Maar een half uur voor w« hier zijn .slaat de hemel dicht en vliegt de Catalina door een verstopt zwerk. Het lijken wel hagelkorrels, zo hard en fel slaat de regen op het glas van de blister. En de wind giert langs de antenne draden van het toestel. We zitten dan een goede 9!£ uur in de lucht en we zijn het allen zat. We zijn verdoofd door het gedaver der motoren, we zijn moe van het zitten en hangen op niet al te gemakkelijke stalen bankjes, we verlangen naar de grond. Het laatste halve uur Is niet het fraaiste. Overal hangen buien rond ons, overal schuiven wolkenplafonds langs, over en door elkaar heen. Het wordt somber, het wordt grauw, het wordt somber. De avond is komend en het weer is niet best. Salawatigeeft de eerste indruk van de rimboe: wilde rotsen, zo ver het oog kan zien begroeid met bos sen. Groengroengroen...... met witte pluizen van vluchtende pa pagaaien. En met grauwe wolkdra den tussen het groen en het blinkend zilver van de Catalina. Er komen nog meer buien en als MAKASSAR nevelt weg en als het laatste vasteland van Celebes on der ons is weggeschoven, is daar al leen nog de witachtige blauwe wijd heid van de hemel boven de Javazee. De zon staat recht in het glas van de geschutkoepel en het is een lust zo te vliegen. Deze plezierige toestand duurt echter kort. Eerst komt er een harde wind tegen en dan voert die wind regen aan. Als hagel zo scherp roffelt de regen op de stalen huid van de Calatina, die moeizaam voort jaagt, de kop in de wind, de hupse staart fief en kwiek opgeheven. Er gaan uren voorbjj. Onder ons spoelt de zee. nu eens blauw, dan weer hard-groen en soms, bij de ko raalbanken en in de lagunes, olijf groen. We vliegen over arcadische eilandjes, soms niet meer dan een paar honderd meter lang en breed. Met wat deinende palmen. En altijd een wit strandje, waarop de Javazee wit-schuimend uitloopt. Maar er zijn ook brokken rots, wild en kaal, waar de zee met volle kracht tegen het terracotta-gekleurde steenmassief aan- beukt. Het is al vrij ver In de middag als Ambon in zicht komt. Eerst zijn daai de bergen, vrijwel geheel in witte wolkkappen gehuld. Het landen zal niet zo gemakkelijk zijn. maar de ene mecano heeft me in het oor gebruld, dat de commandant heus wel een gaatje zal vinden. Dat „gaatje" komt prompt, maar de Catalina hangt vervaarlijk schuin in de bocht, als we naar beneden scheren. Ik moet me met handen en voeten vastklemmen om niet ergens tussen de Colt-patro nen en blikjes gehakt weg te glij den Dan komen de wielen van de Ca talina op de strip, de startbaan; even veert het toestel, extra zwaar door zijn vele bagage en reizigers, op, om dan uit te lopen. We stappen uit, maar tegelijk is daar het hoofd van de commandant, die roept dat hij alles best vindt, maar dat hg binnen 15 minuten doorgaat. Wat er ook gebeurt, hij wil vóór don ker op Sorong zijn. Het zal trouwens toch al moeilijk zijn te landen, want er is stellig regen. We slikken moeizaam wat rijst door, verwerken een paar pisangs, drinken koffie en binnen de gestelde tijdslimiet zitten we weer in de ma chine, thans met het complete gezel schap. De beide Residenten, de heren Van Waardenburg en Eechoud, be- inden zich bij ons en dat betekent, dat de Catalina wéér zwaarder is. AmbonSorongnog een kleine 3 uur. We vliegen over Ceram en daarna over de Molukse zee. De horizon is vol van eilanden, eilandjes en kleine „puisten". Daartussen golft en deint de zee. Hardblauw en diep groen. Eerst, een half uur na Ambon, is er zon, maar dan verdwijnt de zon en opnieuw klettert de regen tegen de Catalina. Soms is er geen tien meter zicht en ploegt het toestel zich door witte en grijze wolksluiers. Voortvoorter Is geen rust voor de beide motoren van de Cata lina P 85. Récht door de regen en de mist en de wolken boven dit Ocea- niëover riffen en eilanden, over koraalvlakten en ondiepten, over smalle witte strandjes en grote eilan- we van Salawati naar Straat Sele vliegen, zitten we weer middenin de wolken. Het belooft niet veel voor een landing, die ditmaal in de baai zal moeten plaatsvinden. Er staat een harde wind en het is maar te hopen, dat het beneden wat kalmer zal zijn. Zo niet, dan wordt het, met de zwaar-afgeladen kist een verre van eenvoudige daling op het water. Daar is Sorongen de baai De commandant heeft het toestel vast in de hand en we dalen geleide lijk. De zee komt naar ons toe stijgt en stijgtmaar daarna kun nen we niets meer zien, omdat de order wordt gegeven de blister te verlaten en naar voren te komen in verband met de stabiliteit van het toestel. In het donker dalen wecn in eens, tóch nog onverwacht, is daar het eerste contact. Een doffe klap... dan boort de Catalina zich in het water. Er staat vrij veel deining en twee-, driemaal springt hij op.... om dan opnieuw met doffe klappen neer te komen. En dan taxiet hij uiten komt vlak bij de reeds klaargelegde ton terecht. We zijn er! Als ik, stijf en nogal moe, de blister uitkruip, ligt daar een kleine sloep. Met erin matrozen van de Marine. Even verderop ligt nóg een schip. Het korvet Hr Ms. Boeroe. Het ls een prettig welkom, in dit eenzaam stuk wereld, waar we geland zijn. Voor me ligt, in de snel tot duister nis overgaande schemering aan de voet van de groene bergen, Sorong. Een kleine plaats op het grootste eiland ter wereld: Nieuw Guinea. Het schiereiland. De Vogelkop. Het beeld ls woest en onherbergzaam. Ik hang halverwege uit de blister. En ik denk er aan, dat ik aangeko men ben in de achterhoek der wereld, in een der stilste en meest verlaten oor den van moeder aarde. In 't rijk, dat nauwelijks het stenen tijdperk is ont groeid. Terra incognita, onbekend land. ANTHONY VAN KAMPEN. Tragische bruiloft Toen de bliksem insloeg in een ge bouw te Batna (Voor-Indië), waar een bruiloft werd gevierd, werden de jonggehuwden, alsmede hun ouders op slag gedood. Het ge bruik wil, dat deze doden onmid dellijk worden gecremeerd. De ge nodigden hebben dan ook aan stonds de crematie-plechtigheid bijgewoond van hen, die zij een uur tevoren hadden gelukgewenst. „Kremlin in Amerika". De propaganda-centrale van de Communisten te New York. Vanuit deze centrale worden boeken en pamfletten naar alle delen van de wereld verzonden. Zoals men ziet wordt er druk gewerkt, maar thans heeft de politie gedurende de loop van een proces tegen enkele leiders der communistische partij in de Ver. Staten de centrale gesloten. De directeur van de Rijkspost spaarbank, mr. A. G. G. Tijdeman, zal met ingang van 1 Augustus a.s. op verzoek met eervol ontslag de dienst verlaten. Met de Dakota van de Aero-Hol- land hebben Zondag 83 buitenlandse studenten, die gedurende drie weken vrijwillig in kampen op Walcheren werken aan de Wederopbouw, rond vluchten gemaakt boven Zeeland. Paul Muni, de gevierde filmac teur, vooral bekend uit de films „Het leven van Emile Zola", de „Goede Aarde", „Juarex" en „A Song to Re member" vertoeft op het ogenblik in ons land. De commissie ter bestudering van de status van Aruba in het nieuwe koninkrijk heeft voor de Nederlandse Antillen een constitutie ontworpen, die door alle leden eenstemmig werd aan genomen. Hans Kaart, Wim Hart, Fred Zuidwijk en Jack Kelling zullen on geveer half September per jeep naar Indië vertrekken waar zij in NIWIN- verband voor de militairen gaan op- tieden. Het Christelijk Nationaal Vak verbond hield gister in restaurant Es planade te Utrecht zijn 23ste algemene vergadering. Gistermorgen raakte in Den Haag een militaire personenwagen, bestuurd door de 29-jarige W. G. V„ ter hoogte van de Newtonstraat in hef water van de Suezkade. De motor sloeg op de trambaan af. Een naderende tram trein kon niet snel genoeg afremmen, met het gevolg dat de wagen het wa ter ingeduwd werd. W. G. V. wist zich te redden. De partijraad van de Midden standspartij heeft besloten het werk voor deze partij voort te zetten. Men zal ook deelnemen aan de toekomstige gemeenteraadsverkiezingen. Een tentoonstelling van werken van Rembrandt is dezer dagen te Ba zel geopend. Deze expositie, die onder auspiciën van de Nederlandse legatie staat, omvat 30 schilderijen. 24 etsen en talrijke tekeningen van de meester. Te Seneca Falls (V.S.) zal een postzegel worden uitgegeven ter her innering aan het eerste vrouwencon gres in 1848 aldaar. Rusland heeft zijn eisen ten op zichte van Bulgarije met betrekking tot de voormalige Duitse activa met de helft verminderd. Zestig Nederlandse padvinders zullen deelnemen aan de eerste natio nale Luxemburgse jamboree. In Genua ontdekte de politie niet minder dan 150 kisten met in totaal 30 ton springstof, bestemd voor hét bui tenland. Uit een vitrine van het Etruskisch Museum van het Vaticaan zijn gouden voorwerpen gestolen. De pauselijke gendarmerie stelt een onderzoek in. ROMAN -VAN MARIASAWERSKY 10. Nu had ze juist een paar lekkere dingen in een mandje gepakt. Daar bovenop legde ze een ruiker bloemen, opdat ook het gemoed niet te kort zou komen, zij het dan, dat men zonder overdrijving kon zeggen, dat kapitein Mengelberg over een rijkelijk gepant serd gemoed beschikte, dat niet be paald geneigd was op rozen, tulpen, anjers en andere Flora's kinderen te reageren. Nadat alles netjes gerangschikt was, drukte juffrouw Sabine op de bel, waarop het oude huisfactotum bin nentrad. „Emma. breng dat direct even bij de kapitein!" beval ze. ..Neen", zei Emma, doodkalm, „ik denk er niet aan!" De oude dame keek haar gediensti ge verbaasd aan, want tegenspraak van deze zijde was ze niet gewend. „Waarom niet?" vroeg ze scherp. „Omdat die ouwe pikbroek uw wel daden helemaal niet verdient, juf frouw", luidde het openhartige ant woord. ..Weet u. wat hij met onze vo rige melk- cn eierenlevering heeft ge daan?" „Waarschijnlijk heeft hij er lekker van gesmuld", veronderstelde juffrouw Sabine. „Ja, ja, dat dacht u maar!" riep Emma verontwaardigd. „Hij heeft de eieren in een bloempot gepoot en de melk er overheen gegoten. Wat zegt u daar wel van?" „Dat je onzin vertelt", riposteerde de oude dame. „Hoe kan jij dat nu weten?" „Nou, dat heeft Peter, die zoge naamde bediende van de kapitein, die nergens anders verstand van heeft dan van zeewater, me verteld. En hij heeft ook gezegd, dat de ouwe nu weer he lemaal is opgekikkerd en al die flauwe melk- cn eierenkost niet meer nodig heeft. Een straffe rumgrog. zeit-ie, zou hem heel wat beter bekomen!" Sabine Reuder liet zich op een stoel vallen. „Dat is toch niet waar, Emma?" stamelde ze, geheel perplex. Emma trok haar officieel gezicht. „Als de juffrouw soms mocht den ken. dat ik de juffrouw maar wat sta voor te liegen, dan lijkt het me maar beter, dat ik tegen de eerste mijn be trekking opzeg", zei ze waardig. De beide vrouwen waren ongeveer een mensenleeftijd bij elkaar en in al die jaren hadden zij wederzijds al zo vaak de dienst opgezegd, dat geen van beiden het nog au serieux nam. En toen Emma. na aldus de eer ditmaal aan zichzelf te hebben gehouden, rechtsomkeer maakte, zei juffrouw Sabine dan ook alleen maar: „Je blijft hier, Emma. Waarom heb je me van dat verbijsterende voorval niet direct op de hoogte gebracht?" „Och, 't leek me beter om daarvoor een geschikte gelegenheid af te wach ten". Emma wachtte bü voorkeur geschik te gelegenheden af. In de meeste ge vallen echter bleken zij dan later wel zeer ongeschikt te zijn geweest. „Ik wild# u de ergernis ook liever KANKERBESTRIJDING Van de hand van G. E. de Winter, die enige tijd hoofdredacteur van de Noord. Pers is geweest, is bij Uitgeverij „De Steenuil" tc Hoorn verschenen 'n brochure, welke getiteld is: „De nieuw ste ontdekk'ingen op liet gebied van kanker". In deze brochure (32 bladzijden ro yaal formaat, prijs f 0.90 cn bij de er kende boekhandelaars verkrijgbaar, anders te bestellen bij de uitgeverij te Hoorn) licht de schrijver de ontdek king van dr. Samuels te Amsterdam toe. Hij zegt, dat het deze Amsterdam se arts zeker gelukt de oorzaak van kanker vast te stellen, omdat 'n over stelpende voorraad bewijsmateriaal van zeer goed gehalte in een periode van meer dan tien jaren verzameld, de vondsten kracht bijzet. Hierop heeft dr. Samuel, een thera peutische methode opgebouwd, n.l. be straling met korte golven; deze me thode wordt in de brochure toegelicht. Er is, zo gaat hij verder, voor dui zenden In angst en pijn nieuwe hoop. Niet alleen voor kanker zou deze ge- nezings-methode baat geven; ook voor suikerziekte, gewrichtsaandoeningen, etc. Momenteel wordt door dr. Samuels een cursus gegeven voor 40 artsen uit verschillende plaatsen in Nederland, die zijn methode in hun practijk gaan uitoefenen. besparen, juffrouw", voegde ze er trouwhartig aan toe. „Of ik me nu vandaag of vier en twintig uur eerder erger, dat komt toch zeker wel op hetzelfde neer. Bo vendien erger ik me nooit", verzeker de juffrouw Reuder met een hoogrode kleur, die het tegendeel verried. „En r.u ga ik zelf direct naar de kapitein. Hij moet me opheldering geven!" „Dat zal tussen u beiden dan wel weer een mooi heibeltje worden. Maar als u zich ditmaal weer door die ouwe zuurpruim laat bepraten, juffrouw, dan kan ik u wel zeggen Sabine Reuder hoorde niet meer, wat Emma te zeggen had. Als een wer velwind stoof ze de deur uit, trok in de gang haar mantel van de kapstok en liep op een draf naar het aangren zende huis. Kapitein Mengelberg zat in een schommelstoel, had een plaid over zijn knieën gespreid en was in een oud familiealbum verdiept. Daardoor zag hij het onweer niet, dat zich boven zijn hoofd dreigde te zullen ontlasten. Maar Peter, die bij het raam bezig was een sterke grog klaar te maken, be In het Juliana Kinderziekenhuis te Den Haag wordt een nieuw systeem Amerikaanse couveuse gebruikt. De babies komen niet uit de couveuse: de verpleegsters helpen de kinderen door de handen door met plastic dichtge houden openingen te steken. Zodra zij haar handen terugtrekken, sluiten de openingen. De grote voordelen zijn directe toevoer van verwarmde buiten lucht en zo gering mogelijk contact met de verpleegster en andere patiëntjes. Het Juliana Kinderziekenhuis heeft deze couveuse ten geschenke gekregen van de Amerikaanse marine-attaché te Den Haag, Captain Parke H. Brady. Zonderlinge capriolen Zaterdagmiddag moest een bestel auto in de Eerste Oosterparkstraat te Amsterdam plotseling uitwijken voor enkele fietsers. De bocht, die de auto maakte, was zo scherp, dat de chauffeur, die tegen de deur leunde, doordat deze openschoot, met zitkus- en en al uit de auto vloog en op straat terecht kwam. De onbestuur de auto vervolgde zijn weg, reed tegen een handkar op, die het trot toir opschoot en een passerende dame verwondde. De chauffeur, die zag welke vreemde capriolen de auto maakte, sprong op en rende de auto achterna. Toen hij uit de auto gevallen was, hij gemerkt, dat zijn portemon- naie, inhoudende f 200, op straat was gevallen. Hij wist de auto tot stil stand te brengen, maar toen hij terugliep om zijn portemonnaie te zoeken, bleek deze te zijn verdwenen. De politie zoekt mensen, die inlich tingen kunnen geven. Eendagsreizen naar België en Luxemburg In het perscommuniqué, waarin een nieuwe regeling voor het toeris tenverkeer naar België en Luxem burg werd bekend gemaakt, is tevens een nadere regeling voor zgn. één- dagsreizen per touringcar in uitzicht gesteld. Tot nu toe mochten voor dergelijke reizen uitsluitend collec tieve paspoorten worden afgegeven, ingeval de Nederlandse touringcaron dernemer een reciprociteitsovereen- komst met een Belgische of Luxem burgse touringcarondernemer had ge sloten en de Nederlandse Bank N.V. haar goedkeuring aan deze overeen komst had gehecht. Thans is deze regeling echter in dier voege uitgebreid, dat tevens col lectieve paspoorten mogen worden uitgereikt, wanneer een touringcar ondernemer voor een reis van een bepaalde groep van personen een toewijzing van Belgische francs heeft verkregen. Eventuele belanghebbende onder nemers kunnen zich voor het verkrij gen van een dergelijke toewijzing met dg bedrijsfgroep wegvervoer in ver binding stellen. Nieuwe Ford zonder spatborden Nederlandse journalisten waren in de gelegenheid kennis te maken met net model 1949 van de Fordfabrie ken, dat eind Augustus door de Ne derlandse dochterfabriek zal worden gebouwd. Het nieuwe model wijkt in uiterlijk geheel af van de oude types. De wagen is veel lager en heeft een hoogte van slechts 1.59 m. De spat borden zijn weggevallen en de hier door beschikbaar gekomen ruimte wordt gebruikt voor een bredere pas sagiersruimte. Het frontaanzicht is eveneens geheel gewijzigd. In plaats van het bekende rasterwerk hebben de ontwerpers in het nieuwe model een horizontale stang aangebracht in het midden waarvan zich een stervor mig ornament bevindt. Het belang rijkste van het nieuwe Fordmodel is, dat men afstand heeft gedaan van de bekende voorbladvering. merkte het wel. Juffrouw Reuders tenger figuurtje, dat als het ware met volle tuigage op het huis toestevende, deed hem de schrik om het hart slaan. Van louter zenuwachtigheid liet hij de lepel vallen. „Maak niet zon herrie", bromde Mengelberg. „Tot uw orders, kaptein! Ik wil al leen maar opmerken, dat we bezoek krijgen van de buren". „Wie is 't' De keukenmeid of de juf frouw zelf?" „De juffrouw, kaptein-" Peter Liesegangs stem beefde en dat gaf de kapitein aanleiling hem over zijn brilleglazen heen te kijken. „Zozo, de juffrouw zelf", zei hij. „Nou, dan is de boot an. Nou kan ik die melk- en cierenzwendel met haar uitvechten. Hoe heb je 't in 's hemels naam in je hoofd gehaald om die Em ma zulke nonsens op de mouw te spel den. hè?" „Ik wou alleen maar.... ik heb.... i'.< dacht, dat ze zo'n grapje wel zou kunnen verdragen", stotterde de on gelukkige Liesegang. „Vrouwen zijn maar zelden vatbaar PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,00 Koor van het Oekraïens Katholiek Priestersemi narie 6,20 Londen en de Olympische Spelen 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,00 Orkest van Peter Yorke 7,30 Gra- mofoonplaten 7,45 Niwin-klanken - 7,50 Wederopbouw 8,05 Clavecimbel 8,12 Relais van het BBC-concert 9,55 Gramofoonplaten 10,00 Recital 10.37 Actualiteiten 10,45 Avondgebed 11,15 Gramofoonplaten HILVERSUM 11^ 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Piano 6,30 Schilderijententoonstelling uit Mün- chen 7,00 Piano en viool 7,30 The Leage of Pols 7,30 Gramofoonplaten 7,45 Gesprekken met dokters (rheuma- thiek) 8,15 Musicorda 8,45 Gevan genen van het verleden 10,00 Gramo foonplaten 10,15 Buitenlands overzicht 10,30 De Kwintetspelers li,15 Londen onder de loupe 11,45 Gramofoonplaten PROGRAMMA VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, l} 7, 8 en 11 uur NCRV: 7,30 Gramofoonplaten - 7,45 Een woord voor de dag 8,15 Gewijde muziek 8,30 Fromenade-concert 9,00 Ochtendbezoek bij jonge zieken 9,30 Symphonisch mor genconcert io,30 Morgendienst 11,00 Klarinet 11,30 Gramofoonplaten l2'oo Ancora Trio 12,30 Weeroverzicht 12,33 NCRV-koor 1,15 Orgel 1,50 Gra mofoonplaten 2,00 Chopin (gramofoon platen) 2.30 Lelies voor de tuin 3.00 Tenor en piano 3,20 Kamerorkest 3,45 Quintet 4,15 Voor onze jongens en meisjes 5,30 Sans Souci 6,00 Neder landse koren en korpsen 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Eenstemmige Psal men 7,30 Het actueel geluid 7,45 Nieuwe aanwinsten van de discotheek 7,55 Het Bach-koraal 8,15 „Avondstilte" 9,15 Gramofoonplaten 9,20 Residen tie-orkest 10,00 „Music for Strings and Organ" 10,30 NCRV-vocaal-kwartet 10,45 Avondoverdenking 11,15 Gramo foonplaten HILVERSUM 11^ 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, lt 6, 8 èn 11 uur VARA: 7,15 Gramofoonplaten 8,18 Orgel (gr pi) 8,50 Voor de huisvrouw 9,00 Mozart (gr pi) 9,30 Waterstanden - 9,35 Schu mann (grpl) VPRO: 10,00 Morgenwij ding VARA: 10,20 Onze keuken 10,30 Als de stofzuiger zwijgt 11,00 Gramo foonplaten 12,00 Weekend-orkest 12,30 Weerpraatje 12,33 Voor het plat teland 12,38 Piano en orgel 1,20 Jan Corduwener 1,40 Gramofoonplaten 2,00 Gesproken portretten 2,15 Kamer muziekprogramma (grpl) 3,00 Jane Eyre 3,35 De Regenboog 4,00 Laat de kin deren zingen 4,30 Weinig in de krant, veel 'n bet land 5,00 Vragen staa* vrij 5,18 Barcarole" 5,45 „De Doekon op Bali" 6,15 Vara-Varia 6,20 Vindo- bona Schrammel'n 6,50 Piano-duo 7;00 Vijftig jaren 7,15 Het nieuws uit Indië VPRO: 7,30 Voor de jeugd 7.40 Jeugdnieuws 7,45 „Lezen in de Bijbel" VARA: 8,15 Stafmuziekcorps „Amsterdamse Politie" 8,45 Onze stad (hooTspël) 10,15 The Ramblers 10,45 Van Boek tot Boek 11,15 Gramofoon platen Prinses en Prins naar Sneek De prinses-regentes en prins Bern- hurd zullen zich op Dinsdag 17 Au gustus aan boord van het prinselijk jacht „Piet Hein" naar Friesland be geven, waar zij op het Snekermeer het bekende Admiraal-zeilen zullen bijwonen. Tevens zullen de hoge gas ten op die dag de vloot-revue gade slaan, die ter gelegenheid van het regeringsjubileum van H.M. de Konin gin op het Snekermeer wordt gehou den. voor humor", wees kapitein Mengel berg hem terecht. „En dat is ook niet de ware reden van je gedrag. Vooruit, vertel op, wat steekt daarachter?" „Ik wou Emma maar een beetje pla gen". „Waarom?" brulde Mengelberg. „Omdat.... omdat ik geloof, dat ze met me trouwen wil. Maar ik wil haar niet en daarom De kapitein keek naar zijn trouwe huisknecht, die er als een gestrafte schooljongen bijstond, aan. Hij zag het, door weor en wind van vele zeereizen doorploegde gezicht, de peper- en zoutkleurige pruik, waaraan elk fat soen ontbrak, de traanzakken onder de enigszins uitpuilende ogen en de grijze stoppelbaard. Daarop lachte hij dreunend. „Peter, kerel, als een vrouw niet direct een rilling over de rug loopt, vianneer ze jou maar aanziet, dan is ze niet meer te helpen!" Buiten ratelde de bel. „Als we niet opendoen, denkt de juf frouw, dat we niet thuis zijn, kapitein". (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3