L Bevin geeft hoop op regeling niet op! r Leiders I.G. Farben vrijgesproken Berlijnse Raad accoord met Markgraf s ontslag 133 doden in ludwigshaven Vermoeid, maar vol goede moed f VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145ste Jaargang No. 179 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Op pag. 2: De Opening van de Olympische Spelen Verklaringen voor het Lagerhuis „Berlijn bracht ons in dwangpositie" Bespreking over Ruhrgebied Fabriek te Helmond in de as gelegd Nieuwe bonnen voor werkkleding Rijst met krenten Stinkkever-invasie op Walcheren Stad m Omg&vmg, Onze Engelse gasten zijn er Happy birthday, Mr Jones! aatste leuws De Mient als internationale haven je bent overgegaan rat zullen jullie thuis hoop ik x^n jou ook eyer, wat heb jij een Ik hoop. dat Ritje Dulnméyer, Ike klas zit Greetje? heerlijke feestweek gewenst Rietepiet at je er plezier van ;n? Ja, ik heb je een ja hoor, je mag mij emd Prettig dat jij kermis al weer in z'n zweefmolen r, nu ontving ik nog tie Fijn dat je bent wel verklappen Het je smaak is gevallen og één weekje heen, w oplossing van het Willie Beers, in eten Kun je roeien, ;t de verjaardag van chermer, ja hoor, ik e nog wel een paar Truusje maar van zwaluwennest? Zijn se postzegels kan ik postzegels voor hoor! Schrijf maar :n wat wij er samen eens in de Jeugd- e Daar was ik blij rtelijke groeten voor nij een briefje, maar en week koorts Wie adres opgeven? zeg! Bedankt voor IJmuiden? In het Daar heb je zeker op 26 Juli Wat aar- heeft mij alle be- ardag gehad, Dinie eken toen hij in het zeker al ontvangen jgeld fietstochten te sman, je brief kwam ïico In ieder geval het eens over een icitatie op mijn ver- t dus kamperen met vergat te schrijven Ridder, jij bent het Is dat nu niet willen helpen Dag brief van jou Fijn, raag Mocht je zelf een boekwinkel kun Allemaal heel veel TANTE IET 30RDEEL NA ANDERE! pot De Gmytertl bon neem» CM el goede keus! bon U recht op ran een heerlijke iter's chocolade of Irops. U ontvangt cassabon voor zodat U de reep je drops al bijna btl tot en niet'4 Aun en extra voordeelt t jam, behalve de il let je drops en be lting noglOOgiani ion) van 22 voor it. En alweer met ol. V.P.R.O.: 10.00 V.A.R.A.: 10.20 lor de vrouw. 10.48 en (gr.pl.) 11.05 dracht). 11.20 gr. 12.00 gr.pl. 12.27 12.30 De Olympische gr.pl. 1.15 Ensem- 1.45 Gerhard HUsch Kookkunst. 2.20 srorkest. 3.00 Boe- 20 gr.pl. V.A.R.A.: 4,30 Zomer .00 Filmland. 5.20 ;k. 6.15 „De V.A. 6.40 Honolulu enk om de bocht. ip zee. 7.22 Appèl tigenen. V.P.R.O.: over de Bergrede. cht. 8.05 Duo. komst van het Vrijs. V.A.R.A.: Men rj draaien. 9.30 D« Op vleug'len van ma- iiltenl. weekoverzicht, and Sweet. V.P. ondwijding. V.A. zen peulvruchten „prijzenverordening Lichten oogst 1948" ili 1948 af) aan consu- te de volgende prijzen groene erwten: 50 erwten: 62 cent per cent per kg en brui- t per kg. en, grauwe erwten en prjjs thans vrij. ndschrift zag, stiet ze jdschap uit, zodat dé hrok. rouw Reudêr, wat is vroeg hjj bezorgd, ngenaams, hoop ik?" it in uw hoofd van s niets onaangenaams is van m'n neef". ra- Jen, terwijl ze de en- ipen scheurde. ;d de weinige regelt op met jeugdige over 's n overeind en viel hals. me logeren, hoera!" frikareiziger?" rtje! U hebt immers m gemaakt, toen hij «5ór zijn vertrek. Nu t land terug, komt en en brengt zijn niet heerlijk?" lachte. „Ik kan me blij bent". (Wordt vervolgd) BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Vrijdag 30 Juli 1948 ALKMAABSCHI COURANT Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. Rayonredacteur: W. Oliemans. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Ernest Bevin, heeft Donderdag het Lagerhuis gewaarschuwd, dat men de Berlijnse crisis moest zien als een crisis, waarbij men misschien nog tot geweld zijn toevlucht zou moeten nemen. Daarom was Engeland gedwongen de gehele toestand nog eens nader te beschouwen. De regering was vastbesloten alle maatregelen te nemen, die nodig zouden kunnen zijn. Overwogen werd of de regering mis schien gedwongen zou kunnen worden, de 20.000 man, die thans iedere maand afzwaaiden, in het leger te houden. Winston Churchill, leider van de op positie, had gevraagd of Bevin een verklaring kon afleggen over de in ternationale toestand, speciaal met be trekking tot Berlijn en de diploma tieke en defensieve positie van Enge land. Wat dit laatste punt betrof zeide Bevin, dat het Lagerhuis, het land en de wereld heel goed wisten, dat En geland sinds het einde van de oorlog op grote schaal gedemobiliseerd had, omdat het alle aandacht gericht had op de wederopbouw van het land. Bevin bekende, dat de regering bij haar plannen niet van de veronderstelling was uitgegaan,-dat „de politiek van de I bondgenoten tijdens de oorlog zou kun- I nen leiden tot een toestand, waarbij het I' gebruik van geweld niet was uitgeslo- I ten". Bevin zeide er zeker van te zijn, I dat het Suis zou inzien, dat het thans I ongewenst was een officiële verklaring I af te leggen over de maatregelen, die door de regering genomen werden, of I die de regering zou kunnen nemen met I het oog op wat er zou kunnen gebeu- ren. Bevin zeide vervolgens: „Wij zijn be- I reid met de Sovjet-regering in discussie L te treden over de toestand in Berlijn en I wij hebben een dergelijke bespreking ock nimmer van de hand gewezen. Men I kan echter van de Britse regering niet verwachten dat zij dit onder druk zal doen". „Wij zullen zo spoedig mogelijk trachten de Sovjet-regering ervan te overtuigen, dat wij bereid zijn bespre kingen te voeren om te komen tot een geleidelijke oplossing van de gerezen I moeilijkheden". Churchill verklaarde, dat de oppositie I de algemene lijn van Bevins verklaring I onderschreef. Hij vroeg of de demobili- I sstie van 20.000 man per maand niet een bedenkelijke vermindering was Bevin antwoordde, dat de opbouw van de West-Europese defensies los I stond van de toestand in Berlijn. NIET ALLE HOOP VERLOREN. Dr. Haden Quest (Labour) stelde voor, dat Bevin iemand zou aanwij zen, „los van partijbanden, die in Het Amerikaanse Tribunaal voor oorlogsmisdaden te Neurenberg heeft gister alle 23 vroegere hoge func tionarissen van het reusachtige in dustriële concern I. G. Farben vrij gesproken op het stuk van oorlogs misdaden. De beschuldigden was ten laste gelegd, dat zij de agressieve plan um van Hitier hadden gesteund aoor inschakeling van het gehele in dustriële potentieel van hun con cern. De rechter, die het vonnis van het Tribunaal uitsprak, zeide: „Als wij de maatstaf voor 'deelneming aan de agressie-oorlog zodanig verlagen, dat de beklaagden er onder vallen, is het moeilijk een logische grens te trekken tussen het sc" 'dige en het onschul dige deel van de grote massa van het Duitse volk. Het is uiteraard ondenk baar, dat het grootste deel van het Duitse volk zou worden schuldig ver klaard, waaruit de logische gevolg trekking van massabestraffing zou voortvloeien. Hiervoor is geen prece dent in het internationale recht". „De beklaagden hier t'oor ons wa ren noch hoge functionarissen in het burgerlijk bestuur, noch hoge militaire leiders, hun medewerking was die van volgelingen. De beklaagden waren op vier pun ten beschuldigd, n.l. van misdaden te gen de vrede (agressie-oorlog), plun dering, massamoord en gebruikmaking van slavenarbeid. Op het stuk van plundering van door de Nazis bezette gebieden heeft 't Tribunaal negen beklaagden schul dig geacht. De overige veertien wer den op dit punt vrijgesproken. Wat gebruikmaking van slaven arbeid en massamoord betreft, moet het Tribunaal nog uitspraak doen. Dit zal vermoedelijk hedenochtend ge schieden. DE BELGISCHE KONINGSKWESTIE. De Belgische Senaat heeft met 83 tegen 66 stemmen besloten het voor stel van de Katholieke Volkspartij be treffende het organiseren van een volksstemming over de terugkeer van Koning Leopold, in overweging te ne men. Het voorstel zal in behandeling worden genomen na het reces, dat 15 September eindigt. Moskou zou kunnen onderhandelen op het hoogste niveau, zoals lord Mount- batten in India gedaan had". Bevin betoogde, dat hij hierin geen parallel zag, daar India Engeland niet in een dwangpositie had geplaatst. „Wat wij in Moskou moeten doen is de hinder palen voor een bespreking uit de weg ruimen. Ik heb de hoop niet opgege ven, dat deze zaak geregeld zal wor den". Een conservatief vroeg of er werkelijk rekening gehouden werd met de moge lijkheid .an grootscheepse luchtlan dingsoperaties en doeltreffende maat regelen hiertegen beraamd waren. Be vin verzocht de leden van het Lager huis hem niet lastig te vallen met details. Churchill zeide, dat de oppositie geen kennis droeg van de militaire aspecten en derhalve niet de geringste verant woordelijkheid op zich kon nemen voor alles wat zo l kunnen gebeuren op het terrein van militaire voorzorgsmaatrê- len". Bevin's verklaring werd ook in het Hogerhuis voorgelezen waar lord Salis bury de leider van de oppositie ver klaarde, verheugd te zijn te vernemen, dat maatregelen werden genomen om de defensieve krachten te versterken en te stabiliseren. De Berlijnse gemeenteraad heeft Donderdagmiddag in zijn negen-en- zeventigste vergadering het ontslag van de Russisch gezinde politiechef Mark graf goedgekeurd. Zowel in de vergaderzaal als in de wandelgangen en buiten rondom het stadhuis wemelde het van rechercheurs in burger, terwijl geüniformeerde po litie langs het gebouw patrouilleerde, In het oude raadhuis had Markgraf politietroepen in reserve gebracht. Markgraf zelf, die door de Sovjet autoriteiten wordt gesteund en zijn ambt, zij het dan ook alleen maar in de Sovjet-sector, blijft uitoefenen, reed in een auto enige malen voor om de dienstdoende politieofficieren instruc ties te geven. In niet-communistische kringen wordt verklaard, „dat een aanvankelijk be oogde actie van de „Markgraf-politie" en de Eenheidspartij om het tijdens de ziting van de raad tot ernstige on lusten te laten komen, door de Sovjet- autoiteiten op het laatste ogenblik is verboden. Men nam aan, dat maarschalk So- kolofsky uit Moskou een aanwijzing had gekregen, de politieke stemming niet vóór het bezoek van de ambassa deurs der Westerse mogendheden 'aan Molotof te verslechteren. Naar Reuters diplomatieke corres pondent verneemt, zullen op voorstel van Frankrijk deskundigen van Enge land, Frankrijk, de V.S., Nederland, België en Luxemburg tegen einde Augustus besprekingen voeren in ver band met de vorming van een interna tionale beheers-organisatie voor het Ruhrgebied. De plaats van de conferentie is nog niet vastgesteld. In diplomatieke krin gen te Londen verwacht men, dat zij te Parijs zal worden gehouden. Gistermorgen brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit bij de NV. Raymakers nacht- en theelichten- fabrieken te Helmond. .De magazijnen werden geheel in as gelegd. In een afdeling der fabriek sloeg plotseling een grote steekvlam omhoog tengevolge waarvan de brandbare magazijnen spoedig een vuurzee werden. De voor raden chemicaliën voor de vervaardi ging van kaarsen, alsmede een afdeling waar kunstleer gemaakt werd, gingen in de vlammen op. Dank zij het snelle optreden van de gemeentelijke en vrij willige brandweer uit Helmond, ge assisteerd door de Eindhovense colle ga's en de fabrieksbrandweerkern. kon uitbreiding van de brand voorkomen worden." Slechts een houten bijgebouw tje van een aangrenzende villa werd verwoest Schade aan fabriek valt m-:e Volgens de laatste gegevens ter beschikking van het Franse mili taire bestuur te Neustadt bedraagt het aantal bij de ontploffingsramp in de fabriek van de I. G. Farben omgekomenen honderd-drie-en-dertig, onder wie drie Fransen, terwijl het aantal gewonden geschat wordt op 2300. Onder de doden zijn ook de directeur en de bedrijfsleider van de Aniline- en Sodafabrieken te Baden. Het bericht, dat tachtig procent van het fabriekscomplex is verwoest, is door het Franse militaire 'bestuur „absoluut vals" genoemd. Slechts een beperkt gebied zou getroffen zijn. In vele Duitse steden worden hulp acties georganiseerd evenals door vakverenigingen en Rode Kruis. Men vermoedt, dat verslapping van het toezicht en de ongewone hitte de ontploffing hebben veroorzaakt. In dit verband wordt er aan herinnerd, aldus A.F.P., dat vijf jaar geleden in dezelfde werkplaats en op hetzelfde tijdstip een soortgelijke ontploffing its' gehad. De begrafenis der slachtoffers zal Maandag plaats hebben. Het centraal distributiekantoor deelt mede. dat de bonnen voor werkkleding H6 en L6 tot nader order geldig zijn. Op de bonnen H6 kan men kopen: een overall, een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas. een laboratoriumjas of een mouwschort. Op de bonnen L6 kan men kopen: een werkbroek of werkjasje van ke per, dril] of satijn, beaverteen. Engels leer. manchester of pilo, een kort werkiasje. een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H7 tot en met H12 en L7 tot en met L12 zijn nog niet geldig. De bonnen Hl tot en met H5 en LI tot en met L5 en rantsoenbonnen VC en VD blijven voorlopig geldig. Voor de rijst waarvoor onlangs een v o o r-inleveringsbon voor alle leef tijdsgroepen is bekend gemaakt en welke eind Augustus op koopbon zal worden gedistribueerd, is de maxi- mumverbruikersprijs vastgesteld op f 0.10 per 100 gram. Deze prijs is aan zienlijk hoger dan in 1945 tengevolge van de stijging der rijstprijzen; boven dien werd bij de oude prijsregeling 't artikel rijst gesubsidieerd. Daarentegen wordt wei subsidie voor kindermeel van rijst (rijstbloem) ge geven, zodat de verbruikersprijs daar van gelijk blijft. Zoals bekend, worden krenten en ro zijnen voortaan niet meer op de bon gedistribueerd. Voor deze gedroogde zuidvruchten gelden de volgende ma ximum-consumentenprijzen: krenten f 0.22. rozijnen f 0 16 per 100 gram. Bendeleider gearresteerd in Batavia In de afgelopen nacht is te Batavia Amiroedin, commandant van een te Batavia agerendè bende, met enkele leden van zijn staf door de politie ge arresteerd. Deze arrestatie geschiedde op aanwijzing van de Inlichtingen dienst van het basiscommando Batavia, aldus deelde de dienst Legercontacten gisterochtend mede. Amiroedin had onder meer de leiding over de bende, die een handgranaat heeft geworpen bijde Rexbioscoop. Overzicht van een gedeelte van het Wembley Stadion tijdens de openingsplechtigheid van de Olym- .pische Spelen. Toen de Koning de Spelen voor geopend verklaarde, werden zeven duizend postduiven losgelaten om, zoals in oude tijden de Grieken gewaarschuwd wer den, de wereld kond te doen dat de Spelen waren begonnen. Het verkeer in de lucht- corridor In de luchtcorridor Berlijn-Hamburg zijn twee Sovjet-jagers een Britse Da kota tot op 100 meter genaderd, zo hebben de Britse autoriteiten ver klaard. Er is mondeling geprotesteerd en de betrokken Sovjet-beambte verzekerde, dat de piloten van de Yaks, indien zij vbof het incident verantwoordelijk mochten blijken, gestraft zouden wor den. "ST Walcheren wordt op het ogenblik geplaagd door kevers. In enorme aan tallen zijn deze insecten waar te ne men met name op vochtige plaatsen. Tegen het invallen van de avond gaan zij vliegen en wandelaars ondervinden er veel last van. Het is nog niet duidelijk hoe die in secten thans in zo'n grote massa op Walcheren komen. Verschillende plaatsen op het eiland melden zware kever-invasies en vooral de bewoners van de arbeiderskampen ondervinden er overlast. Voor de land- en-tuinbouw kunnen de insecten schadelijk zijn, vooral voor aardbeienplanten en aard appelen, zij verspreiden een zeer on aangename geur. Ter bestrijding kan D. D. T.-poeder worden gebruikt. En kele exemplaren van de kevers zijn opgezonden naar Wageningen om de bestrijding te bestuderen. Een gnte stationskap, waar de warmte van de dag nog onder hangt, een binnenglijdende trein, slaande portieren, en dan springen ze op het perron, meisjes en jongens, met zwa re, soms heel zware koffers en alle maal een klein, groen kaartje met 't nummer 26 op de borst. Het is een vermoeid gezelschap, dat daar op het Haarlemse perron arriveert en ver welkomd wordt door de heren G. A. M. Snijders en Mr. G. v. Hilten, die het gezelschap vanuit Alkmaar tege moet reisden. Vermoeid van een reis van bijna 20 uur, maar vol goede moed en opgewonden in het vooruit zicht van twee heerlijke weken in Alkmaar. De ji ïgste deelnemer is 15 jaar, het oudste lid van de partij heeft de leeftijd der sterken bereikt. Zjj is 73 jaar ouen maakt de reis mede, omdat haar zoon, Mr. R. E. Jones leider van het gezelschap, is, dat daar onder de veilige hoede van de World Friendship Association uit Bath in Alkmaar arriveert. Handen worden geschud, gelach en opgewekte uitroepen galmen onder de holle kap en even later rolt de trein naar Uitgeest binnen en zijn de jónge Engelsen begonnen aan de laatste etappe, de reis naar Alkmaar. En daar zitten ze dan in de coupé's, de Margarets, de Raymonds, de Jeans en Joans, Davids en Johns en ze tonen elkaar onze courant, waarin ze het woord van welkom gretig lezen. Zij kijken rond en worden zwijgzamer. Hier en daar akken een paar vermoei de oogleden over blauwe of bruine hel dere kijkers. Maar er zijn er ook, die klaarwakker blijven en die graag een praatje willen maken. Het is, alsof ze geen ogenblik verloren willen laten gaan, alsof ze ieder ogenblik willen benutten om nieuwe indrukken te ab sorberen uit het vreemde land, waar de trein doorheen holt in de heldere sterrenacht. EEN GOEDE OVERTOCHT. „Wij gingen vanmorgen om half vier op weg" ziegt Mr. "Ronald J. Cannon, een der leiders, „en de -bus-chauffeur, die ons van Bath naar Londen reed, had zo'n haast, dat de angst ons om het hart sloeg. Maar we kwamen er zonder ongelukken en gakten de trein naar Harwich. De boot-trip was „mar vellous", een gladde zee en natuurlijk geen zeeziekte. And so here we are Ja, daar zijn ze, jongens en meisjes van vijftien, zestien jaar. Kinderen uit Bath, die wij nu eindelijk op bezoek Mr. Jones, we made a discovery. We found out, that to-day, July the 30th, is your birthday. And from this place we congratulate you from the bottom of" our heart. We are convinced that to-day will live in your memory as a day, you'll never forget. Your birthday in Holland, in Alkmaar. Such a thing happens only once in your life. Mr Jones, many happy returns! There are more in your party who are going to celebrate. Next month, August is their month of birth, and though they will have gone again when the time comes, here are our best wishes for Joyce and Frances, for Elisabeth, Joan, Mar- jorie and David Anthony. We know, we are a little early, but ne vertheless; a very, very happy birthday to you all. krijgen, nadat verleden jaar roet in het eten werd gegooid door de omstan digheden. Daar zijn ze en een mooi programma staat hun te wachten. Vandaag slapen ze uit. Natuurlijk. De zon mag dan nog zo schijnen en 't weer nog zo lokken. Wie de vorige dag bijna het hele etmaal in bus, trein e' boot heeft doorgebracht, moet eerst weer nieuwe krachten opdoen. Maar dan begint het. Morgen bezoek aan Amsterdam, Artis en de grachten, Maandag naar de Langedijk, het rijk der duizend eilanden, Dinsdag een dansavond in de Bergense Rustende Jager, Donderdag een tocht per auto bus naar Volendam, volgende week Dinsdag de afscheidsavond in gle Aula van het Gymnasium en Dónderdag 12 Augustus vertrek naar Bath. Daarbij hebbén wijeen dag voor het laatst bewaard. De volgende week Vrij dag, 6 Augustus. Dat belooft een der hoogtepunten te worden van het be zoek. Dan wordt de jeugd var Bath officieel ontvangen op het Stadhuis, waarbij burgemeester Wytema als gast heer zal optreden. En daarna volgt 'n bezoek met het gehele gezelschap aan onze onvolprezen kaasmarkt. Dit hele programma staat onze be zoekers te wachten, als ze eenmaal een beetje ingeburgerd zijn. Daar aan zal het ook niet ontbreken, want, toen gisteravond gastheren en -vrouwen eenmaal hadden kennis ge maakt met hun logê'g was het ije al Ongecorrigeerd Aanhoudend warm Vannacht weinig of geen bewol king. Morgen overdag: zonnig, droog en warm tot zeer warm weer, maar in het Zuiden van het land later enkele verspreid optredende onweers buien. Langs de waddeneilanden meest matige Oostelijke wind, overigens weinig wind. Aan de Noordzeekust ofi sommige plaatsen invallen van een koelere zeewind. Wij Hollanders zouden geen zee- mansbloed in de aderen hebben, als wij geen belangstelling toonden voor het fraaie Engelse motorjacht, de Thelma Mary, dat in de Mient ge meerd ligt. Major R. J. H. Minty uit Londen, maakt met zijn jacht een vacantie- reis door ons land, vergezeld van zijn echtgenote en zijn schoonmoeder en .daarbij kwam hij ook in Alk maar terecht. Met zijn Thelma trekt hij het hele Westen van ons land door. Na drie dagen oponthoud in Dover, in verband met een stormwaarschuwing. stak hij over naar Vlissingen en kwam daarna via Dordrecht, Delft, Haarlem en Am sterdam naar het Noorden. In schip per Schipper heeft hij een goede loods, die de Thelma veilig door de vele krikkemikken van onze Holland^ se waterwegen heenbrengt. Vahhier vertrekt hij naar Medemblik, naar Enkhuizen en Hoorn, om dan 't IJsel- meer over te, steken en via Muiden naar Utrecht te koersen. Dé Thelma Mary is een dubbel- schroef motorjacht, met twee ruw- oliemotoren, die het schip een snel heid van 18 km. per uur geven.. Aan brandstof neemt het scheepje een hal ve ton mee, evenveel als de water tanks kunnen bevatten. Het jacht heeft een lengte van 40 voet, is 10.6 voet breed en heeft een diepgang van 3.6 voet. De ophouw steekt 8 voet boven water. Het schip is van moderne ge makken voorzien, heeft slaapplaats voor vier personen, een kombuis, radio er. een pracht van een jolletje, om in noodgevallen dienst te doen. Het schip is geregistreerd in Newhaven, Sussex. Major Minty leerde ons land kennen tijdens de bevrijding, toep hij met 't Britse leger via Eindhoven, Nijmegen en Arnhem zich een weg baande naar de Rijn. Hij nam zich toen voor nog- eens terug te komen, en „well. Sir, nu moest het er maar eens van komen". De majoor heeft alleen spijt van een ding. Dat is, dat hij niet een voorraad jenever mee heeft genomen. En hij verwopdert er zich sterk over dat in het land van de Bols geen Bols te koop is. Maar ook zonder dat geniet hi.i met zijn gezelschap van zijn ver blijf, van Holland in het algemeen, van Alkmaar en de kaasmarkt in het biizonder. Mr. Minty, goede reis en tot ziens. R.A.O.-avond in 't Gulden Vlies In' het Gulden Vlies werd gister avond weer een ontspanningsavond voor de militairen gegeven, ook dit maal weer georganiseerd door kapt. van Ewijk. De zaal was goed bezet en na het openingswoord van de kapi tein werd een vlotte en interessante voorstelling gegeven, die ondanks de warmte veel succes had. Pierre Sambrink deed zich op zijn fraai, zwaar instrument kennen als een uitstekend accordeonnist, die di verse bekende nummers mooi uit voerde. Czardas van Monti, Nonnen koor Oriënt-express enz. sloegen da nig in. Eddy A. Schuyer toonde zich een veelzijdig artist. Als goochelaar, als telepaath en als manupilator behaalde hij met zijn zeer geslaagde toeren en experimenten een verdiend succes. De Bendicks (twee jongens met een guitaar) zongen en speelden vlot hun populaire liedjes en Joe Andy bleek een rappe tap-dancer, die ook voor aardige komische afwisselingen wist te zorgen. Gerritje, de sneltekenaar en cari caturist mag zeker ook genoemd. Aan 't slot van deze aardige ont spanningsavond, sprak majoor Defize hartelijke woorden van dank, ook tot kapitein van Ewijk, die Alkmaar gaat verlaten. De kapitein voegde daaraan nog een slotwoord toe. Hij memoreer de de komende organisatie van ont spanningsavonden door en met eigen krachten en wekte de amateurs op hun krachten aan de zo mooie ont spanningsavonden te willen geven. gauw gebroken, als wij deze verkoe lende beeldspraak op een snikhete avond mogen gebruiken. Het bezoek van de Engelse jeugd is een nieuwe versterking van de- reeds zo hechte vriendschapsbanden tussen de twee steden, waarvan *wjj hopen, dat nog vele zullen volgen

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1