De bloem van de wereld manifesteert in het Wembley Stadion PELS' WIJNEN Openingsceremonie o tropische hitte OL YMPISCHE =pLIT5EN= JJs met slagroom" zong de toren Wij luisteren naar SCHOOL- TEKENBEHOEFTI FRANKENBERG i t^lLCKMAh MOOI, GEZOND HAAG DOOR' VALDELIS HAiRCRËME EEN DROOM WERD 'WERKELIJKHEID! Geen groet met de arm Prins Bernhard DeOlympische gedachte Voor de U.N.A.C. Nederlands hockey-elftal speelt ook Zaterdag DE KAASMARKT Uit het politierapport Burgerlijke Stand De eerste wedstrijder der „Spelen" Verzorg Uw huid! Alkmaarse Reddings brigade MET VOLMAAKTE R 0e tBa&i, Langestraat 28 - Telef, 1 HET ZUSJE V NYLON HET „KOUSENHU LANGESTRAAT „De Lofstem" voor i Postharmonie on De Jeep Kennemer Dam Een tropische zon bescheen Donderdagmiddag het Wembley-Stadion dat ver van allé stadsgewoel boven op een heuvel over de gehele omtrek domineert. Reeds om 12 uur kwamen de eersten van de 85.000 bezoekers die het feestelijk versierde Stadion zouden gaan vullen en om half twee waren die deelnemers aan het défilé present. Tal van landen hadden echter hun formatie enigszins gewijzigd, daar het urenlang wachten voor de athleten die vandaag reeds starten een ongunstige invloed zou uitoefenen. Bij de Nederlanders ontbraken de meeste zwemsters en ook Fanny Blankers-Koen maakte de mars met ons team niet mee. Om kwart voor drie werden Konihg George VI, Koningin Elisabeth en Prin ses Margaret door Viscount Portal of Laverstoke, Lord Burgley, de Lord Mayor van Londen, Premier Attlee en andere vooraanstaande autoriteiten, waaronder de president van de I.O.C., de heer Edström, ontvangen. Tien minuten na de ontvangst van de Koninklijke Familie stapten op de melodie „Eihzug der Gladiatoren" als eersten door de toegangspoort de Grieken, een eer die hen werd toegekend sinds Pierre de Coubertin de Spelen in moderne vorm deed herleven. Toch is het geen Griek die het défilé opent. Het is een Britse padvinder, die schijnbaar onaan doenlijk en daarmee zijn landsaard niet verloochenend, het veld opmar cheert met een bord waarop de naam „Greece". Met fiere tred volgt daarachter de Griekse vaandeldra ger en de grootse ovatie die het 85.000 koppige publiek de Grieken brengt is de inzet van een hele reeks geestdriftige betogingen waar mee een uur lang achtereenvolgens de ploegen van de 59 landen worden verwelkomd. Voor de eerste maal in de geschie denis, zowel van de antieke als de moderne Spelen wordt bij het pas seren van de Koninklijke loge geen groet met de arm gebracht. Alleen de hoofden worden gewend en de vaandeldrager salueert met de vlag. In „Britse" alphabetische volgorde volgen de andere landenploegen de Grieken op. De Afghanen met hun fez zen op hgt hoofd, een qnorme Argen tijnse delegatie, Australiërs, Oosten rijkers, Belgen, Chinezen, CubSnen, een team bestaande uit drie man af komstig van Lichtenstein. En dan ach ter een vijftal uit Monaco komen ook de jonge mannen en vrouwen die de kleuren van Nederland zulle# verdedi gen met de inzet van hun hele per soonlijkheid en kunnen. De Nederlandse athleten, keurig in hun blauwe blazers met de Oranje leeuw als schild op de borst, waarbo ven het woord Nederland, een kranig wit jockeypetje op het hoofd, grijze broeken voor de heren, grijze rokken en witte sokjes en witte schoenen voor de dames. Voorop gaat de vlaggendra ger Landman, dan komt de chef de mission Karei Lotsy met alle chefs d'equipe en onder hen mevrouw Sut- torp van der Berg als enige dame en vervolgens de leden der verschillende ploegen, allen door elkaar in formaties van drie marcherend, de kleintjes voor op en de groten achteraan. Be hockey ers zijn au grand complet aanwezig, bij de voetballers ontbreekt de onfortuin lijke Roozenburg. Bonte en Kievit lo pen mee, maar de meeste zwemsters niet. Zij sparen zich voor de krachtme tingen die aanstaande zijn. De schut ters die speciaal uit Bisley zijn over gekomen en de roeiers pas gearriveerd uit High Wycombe. Ook de athletiek- meisjes, maar niet Fanny Blankers Koen, ons voornaamste kanspaardje, dat al trappelt van ongeduld voor mor gen, maar dat rust moet houden om haar krachten te sparen. Een keurige groep die luide toe gejuicht wordt als ze langs de tribunes trekt en langs de Ko ninklijke Loge, waar Prins Bern hard een plaats heeft gevonden bij de Hertog en Hertogin van Glou cester, lord en lady Mountbatten, de Sjah van Perzië en de secreta ris van de Verenigde Naties Tryg- ve Lie. En tenslotte komen als laatsten achter de Union Jack de Engelse athleten aangemarcheerd en het spreekt van zelf dat aan hen de meest enthousiaste ontvangst ten deel valt. Zodra de laatste ploeg, in casu de Britse, het défilé besloten heeft, ver heffen de leden van het I. O. C. en van het Britse O. C. zich van hun zetels en vormen een halve cirkel Op het veld. Lord Burghley, de president van het organisatie comité betreedt nu het podium en houdt een toespraak, waar in hij zegt dat de droom vandaag wer kelijkheid is geworden. In 1946 ging de oproep uit naar alle athleten om hen uit te nodigen in 1948 naar Londen te komen om daar de Spelen van de veertiende Olympiade te vieren. Hier, zo zegt lord Burghley zijn zesduizend deelnemers tezamen gekomen, de bloem van de jeugd van Radio uitzending Nederland Groot Brittanië De voor de eerste ronde van' het Olympisch octbal-tournooi te spe len wedstrijd NederlandGroot- Brittannië, zal Zaterdag 81 Juli a.s. Bom 18.15 uur "over Hilversum II (415 m) worden uitgezonden. Re porter^ ir. A. van Emmenes. 1 de gehele wereld. Het is het antwoord op de oproep en hier is het bewijs van de onvergankelijke kracht en vi taliteit Van de Olympische gedachte. Lord Burghley vervolgt dan: Uwe Majesteit, wij zijn diep vereerd, dat U erin hebt toegestemd naar het Wembley Stadion te komen om de Spelen te openen, het is ons diep ge loof, dat U de toorts draagt, waar van het licht tot in de uiterste hoe ken van de aarde zal schijnen, een toorts vgn het diepe gebed van de mensheid van de gehele wereld voor vrede en goede wil onder allen, Uwe Majesteit, zo besluit Lord Burghley, ik vraag U nederig de Spelen van 1948 voor geopend te verklaren. 7000 vredesduiven Nu is dan het grote ogenblik, waarop heel Wembley gewacht heeft: het moment van de officiële opening der Spelen 1948. Het is precies 4 uur als koning George de pcotocolaire woorden uitspreekt: „Ik verklaar de Olympische Spelen van Londen, die de veertiende Olympiade inleiden, geopend". Ter wijl hjj deze woorden uitspreekt staan alle groepen, die aan het dé filé hebben deelgenomen, in carré formatie om het podium. Trompet geschal weerklinkt door het stadion, 21 saluutschoten worden gelost, terwijl zevenduizend duiven omhoog wieken om het nieuws van de ope ning der Spelen te verbreiden. Dit laatste is een herinnering aan de antieke Spelen en heeft tevens een symbolisch zin immers waren het duiven die het bericht van de opening der Spelen naar alle delen van het Griekse rijk brachten, opdat, waar gevochten werd, een wapenstilstand zou intreden voor de duur van de reedzame krachtmeting in het Olympisch stadion. Maar nog voordat deze vredesboden zijn opgestegen en de dreun der sa luutschoten heeft weerklonken door de warme lucht (de temperatuur is 90 graden Fahrenheit) is langzaam de witte Olympische vlag met de vijf ringen in top geheschen. Fier wappert ze door de lichte bries aan de hoge ■mast, en daar zal ze blijven zolang de Londense Spelen duren. De „Blonde Onbekende" Dan valt een plotselinge stilte in - een in het wit geklede athletenfiguur is verschenen in de grijze toegangs poort. Hij blijft even staan, in de om hoog geheven hand een toorts, waar aan de vlam brandt met de intensiviteit van magnesium. Met een wapperende rookpluim achter zich loopt hij langs de tribunes, de hele arena rond totdat hij de poort weer heeft bereikt. Daar verheft zich een korte zuil, die een brede schaal draagt. Met zijn toorts begeeft hij zich naar de schaal en ont steekt het vuur dat gedurende zeven tien dagen onafgebroken branden zal. De athleet die de toorts over het laat ste stuk van 't parcours draagt en de Olympische vlam in het Wembley- Stadion ontsteekt, is John W. E. Mark uit Surbiton, Surrey. Hij is gekozen als de personifcatie van de Britse athleti- sche jeugd. Mark heeft gestudeerd te Cranleigh op het Jesus College, te Cambridge. Hij heeft goede prestaties geleverd als rugby-, hockey-en cricket- speler en in de lichte athletiek. Op 't ogenblik is hij verbonden aan de me dische staf van St. Mary's Hospital, Paddington Londen. John Mark wordt op 16 Augustus 30 jaar. Hij is bijna 1.90 meter lang en geldt als het type van de harmonisch gebouwde allround athleet. Eén koor, van 1200 personen, gediri geerd do« Sir Malcolm Sargent, met de muziek van de gezamenlijke korp sen van de brigade gardetroepen, zingt de Olympische Hymne. „Non Nobis Domine" woorden van Rudyard Kip ling. En nadat de aartsbisschop van York zijn korte doch kernachtig wij dingstoespraak gehouden heeft keren de leden van het I. O. C. en het Britse Comité naar hun zetels terug en hef fen muziek en koor Handei's Hallelu ja aan. terwijl de vlaggendragers een halve cirkel vormen om het podium. De eedsaflegging Nog altijd staan de deelnemers in carré opgesteld voor de eretribune en dan is het ogenblik voor de laatste of ficiële plechtigheid van deze dag en in de geest der Spelen wellicht de al lervoornaamste, aangebroken: de eeds aflegging. Want waarin wordt het principiële ideaal van Baron de Cou bertin het meest treffend en zuiver naar voren gebracht: dat niet het win nen het belangrijkste is van de Olym pische Spelen maar het deelnemen daaraan, omdat het belangrijkste in het leven niet zpzeer is overwinnen als eerlijk strijden. Dit samengevat is v'iiïiM»TiMMiiii yj „Wingcoinmander" Donald Finlay, Eijgeland's beste hordenloper, neemt voor de derde maal aan de Olympi sche Spelen deel. Bij de openings ceremonie legde hij namens alle deelnemers de eed af. Vier uur in een hittegolf (Van onze speciale verslaggever) WEMBLEY STADION, 29 Juli. Bijna 100.000 mensen in het Zil veren Wembley Empire Stadion heb ben het jasje er bij uitgetrokken en kijken met meelijwekkende gezichten naar de ojjiciële personen in de cre- loge, die, in gezelschap van Z. M. de Koning van Engeland, dat goede voorbeeld niet kunnen volgen. In het overhemd onder een snikkende Juli- zon slaan de toeschouwers het appèl gade, waarin de jeugd het verzame len blaast voor de 14e Olympische Spelen. „Are you Olympic?" Het is het toverwoord in Londen dal, bij een bevestigekd antwoord, een welwillen de en behulpzame glimlach tovert op 't verhitte gezicht van de douane en het parelende gelaat van de Lon dense Bobby. Maar diens magische kracht wordt gebroken door de hitte golf. De warmte stijgt op van het plaveisel en slaat terug van de hui zen en gebouwen in de City. Het as phalt op de Olympic Way waar langs hedenmiddag de Koning en de Koningin hun glorieuse entrée in het Stadion maakten, plakt onder de zo len van de duizendendie meer naar het Stadion dreven dan liepen. Lon den spreekt 'over de grootste hitte golf sinds 1940.. Het kwik steeg tot 90 graden in de schaduw en de kranten schreeuwen het met grote koppen van de voorpagina ter ken nisname van hen die het mogelijk nog niet bemerkt hebben. In het Sta dion glijden de zakdoeken als ruiten wissers langs de voorhoofden en in stilte betuigen wij allen onze deelne ming met die 6000 athleten, die, ge wapend met 'n pakje brood, vier uur moesten wachten'alvorens zij in het imposante Défilé der Nations de enorme Wèmbley-Kuip konden bin nengaan. Aan de achterzijde van 't Stadion wordt hun „Via Dolorosa" gemaskeerd door het boterhammen- papier, dat snel in de gloeiende zon verbleekt. W. MIDDELBEEK. Natuurlijk is het niet absoluut nood zakelijk te schenken om Uw avond te doen slagen. Maar waarom onnodig risico lopen nu PELS' WIJNEN weer in 1 bescheiden mate leverbaar zijn? ALKMAAR. TEL. 2885. (Wegens VACANTIE GESLOTEN van 2 tof 9 AUGUSTUS). De netto-opbrengst van de U.N. A.C.-avond is 340:11. Een woord van hartelijke dank aan allen, die tot het welslagen daarvan hebben mee gewerkt. Verder werden nog ontvan gen van de ULO-school St. Jozef 5, van de dames K. en I. iéder 1,50 en van de heer D. 1.—. -"r\ De Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen tijdens de opmars in het Wembley Stadion ter gelegenheid van deepening der Spelen de eedsformule die nu in eerbiedige stilte wordt aangehoord door de tien duizenden in Wembley Staion. De veertigjarige Britse athleet van Olym pische faam Donald Finley staat op het podium, met de vlaggendragers van alle deelnemende landen daarom heen geschaard, en spreekt, terwijl hij de Britse vlag vasthoudt de volgende woorden: Wü zweren dat wij op eerlijke wij ze bij de Spelen zullen meedingen met inachtneming van de bestaan de voorschriften en in de geest van ware sportiviteit tot eer van ons land en tot roem van de sport. Het Britse .volkslied weerklinkt en terwijl de athleten afmarcheren verlaten ook de toeschouwers het Stadion. En daarmee zijn de plech tigheden op de openingsdag der Spelen geëindigd. LONDEN, 29-7. (Bijz. dienst ANP) - Na de nieuwe loting, waarbij ons land in één pool is gekomen met België, De nemarken Pakistan en Frankrijk, is ook het programma der te spelen wedstrij den gewijzigd. Ons land zal Zaterdag a.s. uitkomen tegen België. Voor deze ontmoeting is de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: Doel: Richter (Be- fair); achter: Derckx (Deventer) en Drijver (Leiden); midden: Langhout (Hilversum), Loggere (Laren) en Tiel (HHYC); voor: Van Heel, Boerstra, Bromberg, Kruize (allen HHYC) en Esser (Togo). Twee Britse scheidsrechters zullen de wedstrijd leiden. De kaaszetters waren vanmor gen al heel vroeg op het Waag- plein. De vroegte haalt uit met dit mooie weer en om zes uur is het beter stapelen, dan op het uur, waarop de Waag maar heel weinig schaduw geeft Maar al waren zij vroeg, de aan voerders kwamen op de tijd waar op zij altjjd komen en zo kon het gebeuren, dat de zetters, ondanks hun goeie bedoelingen toch om half elf nog op de knieën er „aeh- ter lagen". De laatkomende touristen waren aldus in de gelegenheid ook dit deel van het werk op de markt te bekijken. Wat het bezoek betrof; zag het ei aanvïnkelijk naar uit, dat het warme weer van remmende invloed zou zijn, maar op het spitsuur kon er van een goede opkomst gesproken worden. Het was heus de moeite waard, dat de politie het éénrichtingsverkeer handhaafde. De vrede voorzover er van onvrede sprake was met de ijscomannen was weer hersteld en op de walkant van de Mient hadden zij een plaatsje gekregen. VERANTWOORD. Waar met dit warme weer vele men sen bijeen zijn, kan men allerlei moei lijkheden verwachten. In Amsterdam worden er dagelijks honderdtallen door de warmte bevangen en wie ge- ruimen tijd in de brandende zon op het Waagplein staat, kan zich op ze ker moment zomaar minder goed voe len. Het draait hem of haar voor de ogen, men begint te tollen en is tijde lijk ongevoelig voor kaas en drukte. Dan komt de zuster n et het rode- kruisteken, twee sterke mannen me' een brancard en zij ontfermen zich jiefderijk over het slachtoffer van de warmte. Vanmorgen zat de zuster in het „hokje" van de marktmeester het geheel te overzien, maar het was nogal rustig. Het is inmiddels prach tig en volkomen verantwoord, dat bij een grote verzameling van mensen ervaren hulp aanwezig is. WAAROM De stapels verminderen, de belang stelling luwt en om twaalf uur wor den de vlaggen, die altijd weer fees telijk aandoen, binnengehaald. Waarom? Toch niet voor de re gen! Zou het zo erg zijn als heel de dag op de Waag de vlaggen wappe ren, ook al is er 's middags geen kaas meer te Üekennen? Heel de Vrijdag is toch een Alkmaarse feestdag! Een feest van folklore, van bedrij vigheid van muziek. Muziek! Hoort onze ijverige beiaar dier de klanken van zijn klokken over heel de stad uitgalmen. Hij zit hoog en dxcht bij de zon en heeft het vanmor gen heel warm en zeer zeker dorstig gehad. Ofhad hij „een onder-onsje" met d ijscomannen, dat hij enkele ma len reclame maakten voor hun artikel? In ieder geval blijft het aardig dat liedje van Jacob Hamel: IJs met slagroom! DE AANVOER. De aanvoer was vandaag niet bijster groot: 22000 kg kaas verdeeld over zeven stap 'ls kleine fabriekskaas en 11 stapels kleine boerenkaas tegen de prijs van 78.50 per 50 kg. Na afloop van het lichtfeest te Ber gen heeft zich op de Bergerweg een verkeersongeval voorgedaan. Een meis je reed op het gedeelte dat niet voor wielrijders bestemd is. Zij werd door een taxi aangereden en de gevolgen waren een gebroken pols en een totaal vernielde fiets. Er blijken altijd weer mensen te zijn die het niet zo precies nemen met de leerplichtwet en de kinderen de school laten verzuimen. Zeven personen" ontz vingen gisteren voor deze ernstige na latigheid een proces-verbaal. Altijd is het'<de truck met 9 meter- lange oplegger van een der zuivelfa brieken uit de omtrek gelukt om van af de Schelphoek door de Zuiderplein- steeg links af het Raaksje op te rij den. Gisteren was het geluk blijkbaar niet met de chauffeur van dit grote ge vaarte. De wagen kwam in aanraking met de muur van het perceel Raaks je 14. Daar kon de muur niet tegen en er werd een stuk van 1 bij 1<4 meter uitgereden. Hoewel dit „tochtgaatje" de temperatuur binnenshuis verbeter de, was het niet de bedoeling om op deze wijze te ventileren. Een motorrijder op de Bergerweg die links naar de Hoeverweg af zwenkte, lette .daarbij niet op het ver keer, dat uit de richting van de stad kwam. Hij werd aangereden door een auto. Hij mankeerde niets, de motor werd ernstig beschadigd. Schade is on derling geregeld. GEBOREN: Petronglla M., dochter van J. C. van Diepen en A. M. Louwe. Everardus, zoon van J. H. Eckhardt en M. van Leeuwen. ONDERTROUWD: Nicolaas P. Alles en Gerritje Schakelaar. Abraham Op den Brouw en Wilhelmina A. J. Blankers. Alle belangstellenden trokken Don-1 derdagavond naar de Wembley-pool het Olympische Zwemstadion, waar om ze-1 ven uur de eerste twee waterpolowed. strijden werden gehouden. Het is een prachtig Stadion, maat warm, doordat het overdekt is en de I zon de gehele dag door het glazen dak de atmospheer tot een tropische hee.'t gemaakt. Men zat letterlijk van hoog tot laag te wapperen met het program-1 ma om enige koelte te krijgen. Tussc de wedstrijden in gaven verscheidens springsters en springers van allerlei n?. tionaliteit 'n demonstratie-schoonsprir. gen van de 5- en 10-meterplank. Mei; kreeg vast een staaltje van wat komt in de wedstrijden die vandaag begin-1 nen. Vooral de Amerikanen hadden door hun gedurfde en keurig afgs- werkte sprongen veel applaus in on'.-| vangst te nemen. De polo-wedstrijd ZwedenZwitse land eindigde in een 61 overwinning voor de Zweden, ruststand 3—0, de ont moeting HongarijeEgypte was vrij fors doch de leiding was in goede han- I den bij de Italiaan Raggione, die voor alles floot en onverbiddellijk spelers ui het water stuurde. Op een goed moment zaten zelfs zes spelers, drie van elke ploeg, aan de kant. Hongarije won 'met 42, nadat de rust met 31 was inge- gaan. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m, Nieuwsberichten I om 7, 8, 7, 8 en 11 uur KRO: 7,15 om 7, 8, 7, 8' en H uur KRO: 7,15 mars. Morgengebed 8,15 Pluk de dag 9,00 Voor de vrouw 9,05 Gramofoonplaten 10,00 Klein, klein kleutertje - 10,15 Gramofoonplaten 11,00 „De Zonnebloem 11,45 Franse chansons 12,03 Orkest I Klaas van Beeck 12,30 De Olympische Spelen 12,45 Vervolg Orkest Klaas van Beeck 12,55 Zonnewijzer 1,00 Voor de Strijdkrachten 1,30 Gramofoonplaten 1,50 Film .en Toneel 2,10 Tajaikofsky. programma 3,15 Jonge kunstenaars - 3,45 Gramofoonplaten 4,20 Wit-Gele. Kruis 4,30 De schoonheid van het Gre. goriaans 5,00 De Wigwam 6,00 Piano- duo 6,15 Journalistiek weekoverzicht 6,30 Voor de Strijdkrachten, 7,ls Mis sie Interacademiale 7,25 Gramofoon. platen 7,45 Voor Nederlanders in Duits- land - 8,12 Gramofoonplaten 8,20 Lichtbaken 8,50 Klein Orkest 9,25 I „Het Vacantie-cabaret" 10,00 Week- end-serenade 1<J,45 Avondgebed 11,20 Symphonie (gr pl) HILVERSUM II 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 én 11 uur VARA: 7,15 Gramofoonplaten 8,18 's-Gravenhage 700 jaar 8,30 Gramofoonplaten 9,30 Waterstanden 9,35 Gramofoonplaten VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Radio-feuifleton 10,35 Chopin en Schu bert 11,00 Uitzending continubedrijven 12,00 Jan Corduwener 12,30 Weer- praatje 12,33 Orgel 1,20 Vincentin® l,50êRichard Tauber (grpl) 2,00 Als een bonte vogelvlucht 2,15 Gevarieerd programma (gr pl) 3,00 Het NVV spreekt een woordje mee 8,15 Resi- dentie-orkes£ 4,00 Dr Henri Polak 4,15 Orkest Cédric Dumont - 4,45 Om en nabij de twintig 5,15 Millers-Sextet 5,45 De Olympische Spelen 6,15 Gramofoonplaten 6,30 Harmonie-mu- ziek (gr pl) 7,00 Artistieke staalkaart VPRO: 7,15 Wie komen er in Augus tus in Amsterdam en wie niet? 7,45 Vijftig jaren godsdienstig leven VA RA: 8,05 Dingen van de dag 8,15 Ama teurs 9,15 Socialistisch commentaar 9,30 Weekend-orkest 10,02 Laat de kin deren zingen 10,32 De Olympische Spe len 11,15 Bruce Lowe zingt 11,30 Gramofoonplaten Tegen zonnebrand, stuklopea, doorzitten, schrijnen, smetten en ter verbetering der huidPnrol. (Ontleend aan onze advertentie rubriek) BIOSCOPEN: Harmonie Theater: 7.30 uur De beste jaren van ons levpn, 14 jaar (ge prolongeerd). Victoria Theater, 8 uur: Van de duivel bezeten, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: De gele roos van Texas, 14 jaar. EXPOSITIES. Bergen, Huis met Pilaren en Kunstzaal Boendermaker: Exposities. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Pesie en Zomerbad: 23 gr. Celslus. ZONDAGSDIENST VOOR ZONDAG 1 AUGUSTUS 1948. Dr. J. Degenaar, arts, Emmastraat 95, telefoon 2310. H. E. J. ten Kleij, arts, Egmonderstraat 16, telefoon 4282. Leden, die willen meedoen aan de prestatietocht in Bloemendaal om ge zamenlijk per fiets te vertrekken wordt verzocht zich om half één op het Canadaplein te verzamelen. Voor (linke en zwaardere,(ig CORSETTENHU Langestraat 101, Alkmaar_-TeL 3E UW BELANG faStpcJ8e« do* kvp&t/. Wij hebben voor de schot een goede kei is aangekomen! Een kous van zaam'fijn weefsel Zijde op zijde ge; teerd, extra so voor oudere dame Pracht links gewi kousen, modekleui Rechts geweven .sen, ragfijne si kwaliteit Kousenspaarders, kleuren, en wit, paar Witte skisokjes prima kwaliteit 9! Vrijdag en Zaterd spotkoopjes japoi en kinderjurken! Gisteravond heeft „E onder leiding van de heer veld een zanguitvoering het Centraal Ziekenhuis, plaatsen werd een vijft; gezongen, waaronder Psr „De Nacht" van F. Seh geheel werd door de pat op prijs gesteld. In de pa: zangers door de directrice frissing aangeboden. Morgen,. Zaterdagmiddaj zal de Postharmonie n verlenen bij het feestelijk de vierdaagse lopers van sportvereniging „De Jeep". Na de ontvangst aan 1 zal de Postharmonie hen kleine rondgang door de s naar Café Brouwer op' he W, VROLING KAMP Wat de pérsoonlijk kaï Kennemer Damkring betr de 2e kl. gisteravond d gevallen. Na twee ren won de bekende Alkmaars Vroling de derde partij.te der uit Heiloo en behaalt de titel van Kamp. 2i Damkring. In de eerste klas is noj nitief resultaat. De parti Veer moest door verhinc laatstgenoemde worden ui LANG. GROENTENCENT Aangevoerd 26000 kg l eigenheimers f 7.20f 7.80. f 6.70f 8.10, drielingen f kg rode kool f (L-f 6.10; II kool f 6—f 16.60; 1200 stuk IA f 57, I f 38—f 49 en 600 f 54—f 58.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2