Waterpolo-team komt in eindstrijd uit Olympische Nederland verslaat België in... melkoorlog ongewone, niel Olympische sirijd lussen Belgen en Nederlanders Een Ook op de 200 meter ontmoette Fanny geen tegenstandsters van formaat Nederlandse double-scull geslagen, doch nog niet uitgeschakeld Fanny Blankers-Koen maakI redelijke kans op derde gouden plak Oranje zeven verslaan Zweden Nederlandse roeiers maken weinig kans DE UITSLAGEN VAN DONDERDAG CLITSEN Een stukje Nederland VOEDSELVERGIFTIGING IN KAMP UXBRIDGE Op de zesde dag van het athle- tlektottrnoot waren ditmaal Zwe den, Jamaica en Nederland de landen, die vanwege hun presta tie® de meeste aandacht trokken. Wat de Nederlandse deelnemers betreft, alleen onze sprintsters kwamen aan bod en wel in de 200 meter series en halve elnd- stryden. Fanny WankersKoen heeft een redelijke kans nog een derde gouden medaille te verove ren, aangezien zjj op de 200 meters series en halve finale we derom een klasse boven de an dere concurrenten uitstak. Dit bleek ook duidelijk uit de tijden, want in de halve eindstrijden won zij in 24.3 sec., terwijl haar naaste concurrenten uit de halve indstrijd, de Australische Strick- >nd en de Britste sprintster Wil- 'amson daar 24.9 sec. over no- eerden. De tijd van onze landgenote lag slechts 0.1 sec. boven de snelste tijd welke zij dit seizoen in Nederland op deze afstand heeft gemaakt. Een an der bewijs voor de extra klasse van Fanny was, dat zij de enige deel neemster was, die in haar serie af stopte en over de finish ging zonder zich geheel te hebben gegeven, zo groot was haar meerderheid over de andere deelneemsters. De twee andere Nederlandse ver tegenwoordigsters, Gre de Jongh en Nel Karelse, wisten zich niet voor de eindstrijd te klasseren. Gre de Jongh liep dit seizoen in eigen land 25.1 sec., maar ditmaal bracht zij het niet verder dan 26.2 sec., wel een bewijs, dat zij in Londen zeker niet ln topvorm is. Evenals op de 100 meter liep zij stroef, verkrampt en zij bleek gebrek aan uithoudings vermogen te bezitten. Nel Karelse bracht het iets verder, n.l. tot de hal ve eindstrijd, doch hierin kwam zij als vijfde aan en aangezien slechts de eerste drie naar de finale overgin gen, was ook zij uitgeschakeld. Wint won 400 meter Slechts twee nummers werden op deze zesde dag beslist: de 400 meter heren en de 3.000 meter steeplechase. De finale 400 meter vormde het hoog tepunt van deze middag. Drie Ameri kanen, Whitfield, Bolen en Guida, twee vertegenwoordigers van Jamai ca, Wint en Mc Kenley, de wfereld- recordhouder met 45.9 sec. en een Australiër Curotta verschenen aan de start onder doodse stilte. De strijd ging volkomen tussen de twee vertegenwoordigers van Jamaica. Mc Kenley was zeer snel begonnen, nam een grote voorsprong, maar hij bleek op de laatste 100 meter volko- De waterpolowedstrijd Nederland Zweden werd door onze ploeg gewon nen met 53, nadat de rust met 11 was ingegaan. Hierdoor heeft Neder land zich in de finale poule geplaatst, tezamen met Hongarije, Italië en Bel gië. In de eerste helft was Nederland meer in de aanval doch tot tweemaal toe ging een schot tegen de staander en eenmaal schoot Smol naast. Het eer ste doelpunt kwam van de Zweedse midachter Spanberg, die een pass van Ake Julin benutte, doch slechts korte tijd daarna speelde Korevaar de bal naar Ruimschotel die met een boogbal de achterstand wegwerkte. Direct na rust kreeg Ruimschotel ge legenheid op te zwemmen en vla Ko revaar ging de bal weer in het Zweed se doel en geen minuut later kon Ko revaar de bal weer in het Zweedse doel inschieten. De Nederlanders waren natuurlijk enthousiast door deze voorsprong, doch tevens werd daardoor een grote fout gemaakt. De leiding raadde de jongens aan het verder kalm aan te doen, het geen zij ook deden, terwijl er nog ver scheidene minuten moest worden ge speeld. Het gevolg was dan ook, dat de Zweden daar gebruik van maakten Rolf Julin kon na een corner met een kopbal in de hoek de stand op 32 brengen en Ake Julin benutte een fout van Korevaar. die zijn tegenstanders vrij liet. Het idee dat gewonnen moest worden beving de Nederlandse ploeg echter weer en na een prachtige aan val maakte Smol het vierde doelpunt. En nogmaals kwamen de oranjebroek jes opzetten en na samenspel van de drie voorhoedespelers vergrootte van Feggelen de voorsprong tot 53, waar na al heel spoedig eindigen werd ge floten. De wedstrijden voor de eindstrijd zijn als volgt: Vrijdag 19.45 uur NederlandHon garije (scheidsrechter Scottl. 20.20 uur BelgiëItalië. Zaterdag 7 Augustus: 15.30 uur Ne derlandItalië; 16.15 uur België Hongarije. men te zijn uitgelopen en de reus Wint, de man, die qua stijl, qua leng te en qua persoon de grootste indruk in dit tournooi tot nu toe heeft ge maakt, wist hem op het laatste rechte eind te passeren. Zo won Wint de Olympische titel met Mc Kenley op de tweede plaats, een goede dag voor Jamaica. De 3.000 meter steeplechase was een Europees nummer, want de Ame- rikarten en de vertegenwoordigers uit andere werelddelen kwamen er niet aan te pas. Het werd niet eens een Europees nummer, maar zuiver een Zweedse wedstrijd, want de drie deel nemers van dit Scandinavische land eindigden op de eerste drie plaatsen met Sjoestrand, die dit seizoen trou wens de beste vorm van allen had vertoond met een tijd van 9 min. 0.2 sec., als Olympisch kampioen. Een tijd, welke juist iets boven het Olym pisch record van de Fin Iso Hollo, gemaakt in Berlijn 1936, lag. De tal rijke Zweedse supporters voerden een Scandinavische vreugdedans uit en zij zongen uit volle borst het volkslied mee, zodat het muziekcorps kon zwijgen. Er zjjn nu totaal 24 Olympische athletieknummers afgewerkt, waar van de Verenigde Staten er acht won nen, Zweden drie, Nederland, Honga rije en Frankrijk ieder twee en verder België, Tsjecho Slowakije, Australië, Italië, Finland, Oostenrijk en Jamai ca elk één. Verder werden deze dag de eerste vijf nummers van de tien kamp verwerkt in minder gunstige omstandigheden wegens de regen. Vrjjdag wordt dit nummer beëindigd. Tijdens de derde serie 400 meter borstcrawl kreeg de Deense Greta An derson maagkramp en werd bewusteloos. De Hongaar Szatmarry en een onbekende vrouwelijke deelneemster sprongen direct te water en, terwijl de wedstrijd doorging, werd Greta op de kant gebracht en op een bran card naar haar kleedkamer gedagen. Olympische kampioenen van Donderdag TORENSPRINGEN HEREN: Lee (V.S.) 130.05 punten; 400 METER HARDLOPEN: Wint (Jamaica) 46.2 sec.; PISTOOLSCHIETEN: Tacaks (Hongarije) 570 punten; 100 METER BORSTCRAWL DA MES: Karen Harup (Denemar ken) 1 min. 14.4 sec. Het is in het Olympische kamp te Qok boksers moesten boksen ITxbridge niet altijd zo dat alle deel nemers doordrongen zijn van het doel waarvoor zij naar Londen zijn gekomen. Reeds eerder was dit bij sommige wedstrijden opgevallen maar dezer dagen viel het wel heel sterk op dat sport niet altijd verbroedert en zelfs aanleiding kan geven tot onaangenaamheden die wij toch al lerminst op de Olympische Spelen hadden verwacht. Zo voerden de Hollandse deelnemers een melkoorlog tegen de Belgen. In het algemeen at de Belgische ploeg vroe ger dan de Nederlandse. Dit zou heel normaal zijn geweest wanneer de Bel gen maar niet een groot deel van de gedistribueerde flesjes melk die voor de Nederlandse ploeg waren bestemd bij hun ontbijt verwerkten. Eens was het zelfs zo dat er voor de Nederlan ders geen enkel flesje meer over was. Deze houding van onze Zuiderburen lokte woedende protesten van de Ne derlandse officials en deelnemers uit. Aanvankelijk sorteerde dit weinig ef fect met het gevolg dat de Nederlan ders op onrechtmatige wijze trachtten te verkrijgen wat hun rechtens toe kwam. De Belgen streken tenslotte de vlag op advies van een hunner leiders die het onbillijke van de houding zij ner landgenoten inzag zodat Holland de melkoorlog tegen de Belgen won. Bij deze „overwinning" ging echter geen vlag omhoog en klonk evenmin een volkslied Ook de Nederlandse boksers en wiel renners moesten ervaren dat het in Uxbridge lang niet altijd pais en vreê is. Woensdagavond laat zijn de ploegen in Londen aangekomen, een paar uur te laat, aangezien de boot van Hoek van Holland naar Harwich vertraging had ondervonden. Het gevolg is ge weest, dat onze landgenoten eerst te gen middernacht in het kamp te Ux bridge arriveerden. De voor hen gereserveerde kamers in het huis Doirant waren door Franse deelnemers bezet en deze weigerden plaats te maken voor de Nederlanders. Ten einde raad besloot de heer Lotsy deze leden van de Nederlandse ploeg voor die ene nacht elders onder te brengen. Varia Olympica Na een vergadering van ruim twee- en-een-half uur, waarin Harris gele genheid kreeg zijn standpunt te verde digen, maakte de Britse Olympische Wielercommissie bekend dat Harris, na aanvankelijk te zijn afgevoerd, weer op de deelnemerslijst van de Olympische wielerwedstrijden zal worden geplaatst. De Olympische kampioene op de 100 meter borstcrawl dames, de Deense Grete Anderssen, geraakte gistermiddag tijdens haar serie van de 400 meter borstcrawl bewusteloos. Zij had reeds 200 meter afgelegd toen dit incident plaats vond. De Hongaar Szatmary sprong direct te water en bracht haar naar de kant. Onder hand. ging de wedstrijd normaal door. Nadat Anderssen per brancard naar haar kleedkamer was gebracht kwam zij spoedig bij bewustzijn, waarna zij ver klaarde door een maagkramp te zijn overvallen. De enig overgebleven Nederlandse worstelaar, Frits Munnikes, heeft Don derdagavond in de vierde ronde van de Hongaar Frerencz op touchee verloren waardoor ook hij voor verdere deel name is uitgesloten. De Nederlandse zeilers hebben tij dens de derde zeildag geen kans gezien hun posities in het totaalklassement te verbeteren. Respectievelijk worden thans in de Swallow-, Fire Fly-, Star- én Drakenklasse de 12e, 9e, 5e en 6e plaats ingenomen. Brits elftal in de halve finale Ruim tweemaal zoveel toeschouwers als bij de wedstrijd Nederland-Groot- Brittannië waren gistermiddag bij de ontmoeting tussen Groot-Brittannië Frankrijk aanwezig. De Franse ploeg speelde aanmerkelijk beter dan die der Britten en alleen het feit dat zij het sa menspel te ver doorvoerden was oorzaak dat de Britten met de overwinning gin gen strijken. De strijd had een aangenaam verloop ■waaraan de Nederlandse scheidsrechter v. d. Meer een belangrijk aandeel had. Linkshalf Frighi scoorde het enige doelpunt in deze wedstrijd met een uit stekende kopbal. In de halve finales komen nu tegen elkaar uit: DenemarkenZweden en Joego-SlaviëGroot-Brittannië welke laatste wedstrijd eveneens door de Ne derlandse scheidsrechter v. d. Meer zal worden geleid. DE SPELEN IN DE AETHER. Via de Nederlandse en Engelse Radio-omroep zijn vandaag op de volgende tijdstippen speciale uitzen- dingc van de Olympische Spelen te beluisteren: Hilversum I 301 m: 16.2516.40 finale 200 meter hardlopen; 17.45 18.00 en 19.15: BBC. 242 meter; 22.30—23.00 en 21.15—21.20 en op de 1500 en 261 meter-band om 20.00 en 22.15. De Nederlandse double scull, Neu- meier §n Van der Meer, Europese kampioenen, zijn Donderdagmiddag om kwart over vijf in de derde heat van de double scull door de Belgen Piessens en Collet met andërhalve lengte geslagen. De tijd der Belgen was 6 min. 50.9 sec., die der Willem ÏH-ers 6 min. 56.1 sec., doch morgen krijgen onze landgenoten in de repa- Ches een kans zich niettemin voor de halve finales te plaatsen. Het was een wonderlijke race, waarin op de eerste baan Nederland, op de tweede Uruguay en op de derde België van start gingen. Tot ieders verbazing namen de Zuid-Amerikanen de lei ding en behielden dit tot bjj de 1.000 meter lijn. Vlak achter hen streden Nederland en België om de tweede plaats in een tempo van ongeveer 31 slagen per minuut. Op 800 meter echter sloegen de Belgen plotseling een spurt, kwamen van de derde op dg tweede plaats en wisten vervol gens de leiding van Uruguay over te nemen. Ook de Oranjehemden, die de Belgen op de voet volgden, passeer den de Zuid-Amerikanen, die vervol gens geleidelijk afzakten. Met de Willem III-ers op een halve lengte verhoogde België opnieuw het tempo. Op 1100 meter sloegen Pies sens en Collet 36, op 1200 meter zelfs 38 per minuut. Het gevolg was, dat onze Zuider buren de voorsprong tot anderhalve lengte wisten te vergroten. 500 meter voor het einde deden Neumeier en Van der Meer een laatste, ietwat wanhopige poging het verloren ter rein te herwinnen. Daarbij werden zij wat onachtzaam en met het verhoogde tempo stuurden zb slecht en raakten tot tweemaal toe een boei. Van inhalen was toen geen sprake meer en met bijna twee lengten voorsprong gingen de Belgen als eersten door de finish. Nederland was tweede en Uruguay volgde met drie lengten daarachter als laatste. Al zijn onze kansen op een Olym pische medaille, gezien de grote kracht van diverse andere ploegen, gering, de beide Nederlandse ploegen kunnen toch in de halve finales ko men. De ongestuurd^ vier van D.D.S. is reeds zover en de double scull kan de halve eindstrijd vandaag bereiken- Maar met name de Delftenaren zul len het hoe gunstig de loting ook mag uitvallen in de halve finale zeer moeilijk krijgen. Van de vier halve finalisten, die nu reeds bekend zijn, was onze ploeg gister de zwak ste. Italië won zijn heat in de schit terende tijd van 6.34.8, de V.S. no teerde 6.54.8, Groot-Britannië 6.37.0 en ons land 6.47.1. Karen Harup een klasse apart op de rugcrawl De Deense rugcrawl zwemster Karen Harup toonde zich Donderdagavond in do Empire Pool tijdens de finale voor ae 10U meter rugcrawl een klasse apart. Aan de start verschenen naast de drie Hollandse meisjes Ria van der Horst, Greetjé Galliard en Dicky van Ekris de zwemsters Karen Harup, Novaak (Hon garije), Zimmerman (V.S.), Davies (Au stralië) en Mallon (V.S.), Doodse stilte heerste in de geheel uitverkochte Empire Pool toen de acht meisjes zich voor de start in het water begaven, doch nauwelijks waren zij van start gegaan of de aanmoedigingskreten stegen op. De Deense met haar lange fraaie slag nam al direct enige voor sprong en keerde dan ook na de 50 meter als eerste. De drie Nederlandse meisjes waren iets achter gekomen en duidelijk bleek dat zij nog niet van die klasse zijn als een Karen Harup, Davies en Zimmer man. Karen Harup was echter weer een klasse beter dan de overige deelneem sters hoewel Zimmerman haar aanvan kelijk nog scheen te zullen bedreigen. Het Olympisch record van Nida Schef- ferSenff, in Berlijn gevestigd, moest er aan geloven en het was deze Nida die haar als eerste met dit succes kon feliciteren. Bonte in de halve finale De jeugdige Bob Bonte, onze snelste schoolslag zwemmer, bereikte een on verwacht succes door in zijn serie op de 200 meter schoolslag als 2e te ein digen. Hij startte in de tweede serie op de achtste baan met naast zich de vlin derende wereldrecordhouder Joe Ver deur. Bob Bonte zwom in dit sterke internationale milieu uitstekend. Ver deur had reeds op de eerste 50 meter de leiding genomen met Bob Bonte op de tweede plaats, een van de weinige deel nemers in deze serie, die de orthodoxe slag toepaste. Met zijn sterke beenslag heeft Bob Bonte de tweede positie uit stekend weten te verdedigen en aange zien uit elke serie de nummers een en twee naar de halve eindstrijden over gingen. boekte onze landgenoot 'n uit nemend succes. Joe Verdeur werd eerste in de tijd van 2 min. 40 sec., een nieuw Olympisch record, het oude stond op naam van de Japanner Hamuro met 2 min. 42.5 sec. gemaakt in Berlijn 1936. Bonte werd tweede in 2 min. 48.7 sec., juist boven de tijd welke hij bij de Nederlandse kampioenschappen te Den Haag had gemaakt. TORENSPRINGEN: 1 en Olympisch kampioen Lee (V. S.) 130.05 punten; 2 Harlan (V. S.) 122.30 punten; 3 Capilla (Mexico) 113.52 punten; 4 Brunn- hage (Zweden) 108.62 punten; 5 Heatly (Groot Brittannië) 105.29 p. 400 METER HARDLOPEN: 1 en Olympisch kampioen Wint (Jamaica) 46.2 sec.; (Olympisch re cord geëvenaard); 2 Mc. Kenley (Jamaica) 46.4 sec.; 3 Whitfield (V. S.) 46.9 sec.; 4 Bolen (V. S.) 47.2 sec.; 5 Curotta (Australië) 47.9 sec.; 6 Guida (V. S.) 50.2 sec. PISTOOLSCHIETEN: 1 en Olympisch kampioen Takacs (Hongarije) 580 punten (van de 600 mogelijke) nieuw wereld- en Olympisch record Het oude we reldrecord stond met 570 punten op naam van de Argentijn Valiente; 2 Valiente (Argentinië) 571 pun ten; 3 Lundkvist (Zweden) 569 punten; 4 Ullman (Zweden) 564 punten; 5 en 6 Ravilo (Finland) en Heusale (Finland) ieder 563 pnt. HOCKEY: PakistanFrankrijk 31 (11)^ België—Denemarken 21 (20) AfghanistanZwitserland 11 (10); Groot BrittanniëVerenig de Staten 11—0 (4—0). VOETBAL: Kwartfinales: Zweden—Korea 120 (40); DenemarkenItalië 53 (10); TurkijeZuid-Slavië 13 (11); Groot Brittannië Frankrijk (10) 10. WATERPOLO: Italië—Frankrijk 52 (31); Bel gië—Spanje 41 (11). 100 METER RUGCRAWL DAMES: 1 Karen Harup (Denemarken) 1 min. 14.4 sec. (nieuw Olympisch record); 2 Zimmerman (V. S.) 1 min. 16 sec.; 3 Davies (Australië) 1 min. 16.7 sec.; 4 Ilona Novaak (Hongarije) 1 min. 18.4 sec.; 5 Ria van der Horst (Nederland) 1 min. 18.8 sec.; 6 Dicky van Ekris- (Ne derland) 1 min. 18.9 sec.: 7 Mellon (V. S.) 1 min. 19 sec.; 8 Greetje Galliard (Ned) 1 min. 19.1 sec. De Nederlandse estafette ploegen De Nederlandse heren estafetteploeg die Vrijdagmiddag in de series zal uitkomen, wordt gevormd door Lammers, Meijer, Scholten en Zwaan. De damesploeg wordt gevormd door Fanny BlankersKoen, Nettie WitziersTimmer, Xenia Stadtde Jong en Gerda v. d. KadeKoudjjs. Daar Fanny BlankersKoen Vrij dag de finale 200 meter mee moet lopen en Zaterdag de estafette, is het nog niet zeker of zij ook aan de wedstrijden hoogspringen zal deel nemen daar deze ook op Zaterdag worden gehouden. De beslissing zal pas op het laatste moment worden genomen en hangt natuurlijk voor een belangrijk deel af van haar li chamelijke gesteldheid. Het pro gramma dat zij deze week kreeg te verwerken is uiterst zwaar geweest zodat het niet onwaarschijnlijk is dat Zaterdag gekozen moet worden tussen het hoogspringen en de 4 maal 100 meter waarvan het laatste nummer zeker de voorrang zal krij gen. mmm Van onze speciale verslaggever EMPIRE POOL, 4 Aug. - De Prins is in Londen. Men kan hem. in zijn blauwgrijs costuum met de anjer in het knoopsgat tegenkomen in het stadion, op de tribune van het zwembad, het voetbalveld, kortom daar, waar Nederlanders aan de start verschijnen. Zo was Prins Bernhard ook getuige van de be nauwde zege van Nel van Vliet, die zoals wellicht bekend in de burgerlijke stand is ingeschreven als Pietie. Op het lattenwerk bij de startblokken waren allen bijeen om Nel te huldigen. Pahud, Lotsy, Jan de Vries, mevrouw Braun, zwemsters en zwemmers, toeschouwers, en allen die op gezette tijden de Nederlandse yell uitstoten. De gelukkige winnares ging schuil onder een regen van overwinnings- zoenen, die haar wangen bijna nog natter maakten dan het water gedaan had. En plotseling stond hij temid den van deze groep op de latten, die gevaarlijk bogen onder de last van meerdere duizenden kilo's Neder land. De Prins wrong zich langs zijn verheugde landgenoten en wenste Nel van Vliet hartelijk geluk met haar overwinning. Het ontbrak er nog maar aan, dat hij zich schaarde in de lange rij van zoenlustigen. Nel, reeds onder de indruk van haar felle strijd en de hartelijkheid haar betoond, brak in snikken uit onder de Prinselijke belangstelling. „Laat haar maar even", zei de Prins, en hij luisterde ondertussen naar de enthousiaste mededelingen over de Nederlandse prestaties. Een der suppoosten van het zwem- bad zag met lede ogen naar de bui gende latten en voorzag reeds een onwelkom bad der Nederlanders on der aanvoering van de Prins. Zijn pogingen om enkele Nederlanders van het latwerk te verwijderen leden evenwel schipbreuk. Z.K.H. kwam tussenbeide en beduidde de Engels man, dat allen tot zijn „team" behoor den. A propos, de latten hebben het niet begeven. W. MIDDELBEEK. Pakistan een ernstig concur rent voor ons hockey-team Zonder te spelen is Nederland gis teravond de leiding in groep C van het Olympisch hockeytournooi kwijt geraakt. Pakistan staat thans n.l. met een gelijk puntenaantal, maar met een beter doelgemiddelde aan de kop. Het won gisteravond met 31 van Frankrijk. België werkte zich voorts van de laatste naar de derde plaats door een 2—1 overwinning op Denemarken. In deze groep resteren nu nog slechts twee wedstrijden: Nederland Pakistan (om de bovenste plaats) len FrankrijkBelgië. De laatste wed strijd is van geen enkel belang meer. De stand luidt: Pakistan 3 3 0 0 142 6 Nederland 3 3 0 0 102 6 België 3 1 0 2 47 2 Frankrijk 3 0 1 2 37 1 Denemarken 4 0 1 3 417 1 De winnaar van deze groep komt Maandag a.s. in de halve finale uit tegen de kampioen van groep B waarschijnlijk Groot-Brittannië Nummer twee uit bovenstaande poule ontmoet in de andere halve finale de winnaar van groep A (waarschijnlijk India). De athleet Malvin Whitefield (USA1), die de 800 meter gewonnen heeft. Naar het A. N. P. verneemt hebben zich in het kamp te Uxbridge, waar een groot aantal Nederlandse deelne mers is ondergebracht, enkele ge vallen van voedselvergiftiging voor gedaan, waarvan ook de directeur van het Nederlands Olympisch Comi té, de heer van Zijll, het slachtoffer is geworden. Hij is opgenomen in het Hillingdonziekenhuis. Naar om standigheden is zijn toestand rede lijk wel en over enkele dagen zal hjj ongetwijfeld het ziekenhuis kunnen verlaten. In het kamp van de Royal Air Force is een cantine voor de officieren, die leiding geven aan het Olympische kamp. Aan de tafel dezer officieren eten wel eens officials mee, voorna melijk, wanneer deze sportleiders geen tijd hebben gehad om elders hun maal tijd te nuttigen. Deze maaltijden wor den dus afzonderlijk geserveerd van die der Olympische deelnemers. Deze deelnemers eten trouwens in een an dere zaal, voor hen wordt afzonderlijk gekookt. De heer van Zijll maakte Donderdag avond gebruik van de gelegenheid om met de RAF-officieren de maaltijd te nuttigen. Zes dezer officieren werden na de maaltijd onwel alsmede de heer van Zijlle. Zij werden allen in het zie kenhuis opgenomen. De commandant van het kamp, kol. Adams, is ook on wel geworden en bevindt zich even eens in het ziekenhuis. Zijn toestand is minder gunstig dan die van de an dere slachtoffers.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3