Eau de Colonne „Bet Mysterie van de Prinsengracht! GIDS IN LABYRINTH VAN VELE MOGELIJKHEDEN Dat is onze kaasmarktzegt men in Bodegraven Beroepskeuze - adviseur begint zijn taak HEREN- SPORTCOLBERTS Predikbeurten NINELLA Marktberichten ABONNEERT U OP DU BLAD Heiloo. PE AVOKTPBIIW van Boenzel en Jonker Flonker De nieuwe financiering-regeling voor woningbouw IngrijDende wijzigingen Vacantietijd Tijd om te lezen Prijs f L5Q| Wij luisteren naar Het Gewestelijk Bureau te Alkmaar heeft deze maand de beschikking ge kregen over een eigen beroepskeuze adviseur, zodat degenen uit het ge bied van dit bureau, die menen een advies te moeten inwinnen, in de ge legenheid zullen zijn dit thans koste loos te doen. Iedere Dinsdag wordt op het bijkan toor Den Helder voor het rayon Den Helder, Texel en Wierlngermeer ge legenheid gegeven om advies in te winnen, terwijl voor het rayon West- Friesland op Donderdag deze gele genheid is opengesteld. Voor de ray ons Schagen, Edam, Purmerend en Alkmaar kan men behalve op Dins dag en Donderdag op het Geweste lijk Bureau in Alkmaar terecht. WAT IS BEROEPSKEUZE VOORLICHTING? Hieronder wordt verstaan het voor lichten omtrent de soort van arbeid, waarvoor iemand op grond van zijn lichamelijke en geestelijke vermogens de meeste geschiktheid bezit. Vroeger bestond er weinig behoefte aan beroepskeuzevoorlichting. Het bedrijfsleven was nog niet zo gecompliceerd en verder was ook de aard van het gezinsverband anders dan tegenwoordig. In vele gevallen beslis te de vader wat zijn zoon zou wor den, terwijl voorts de sociale omstan digheden een belangrijk woord mee spraken. Men werd heel vaak van school direct naar werkplaats of fa briek gestuurd om zo de financiële zorg van de ouders mee helpen te ver lichten. Maar de zoon, die zo aan ver dere ontwikkeling ontrokken werd, voelde zich op latere leeftijd in ken nis te kort schieten bij anderen. Er waren ook velen die bij het kiezen van studie- of beroepsrichting veel te hoog grepen, waarna zij een andere koers namen in het labyrinth van beroeps- en studiemogelijkheden. In al deze gevallen deed zich de be hoefte aan een goede beroepskeuze voorlichting gevoelen en reeds in het begin van deze eeuw werd door Pro testanten en Katholieken, alsmede door Neutrale commissies een instelling voor beroepskeuze in het leven geroe pen. Bij de confessionele commissies nam de psychotechniek een voorname plaats in, terwijl de neutrale bureaux meer de klemtoon legden op de ken nis van de beroepen. In 1940 werd door de Secretaris-Ge neraal van het Departement van So ciale Zaken besloten om de beroeps keuzevoorlichting te koppelen aan de arbeidsbemiddeling. Om begrijpelijke redenen was het vertrouwen in de be zettingsjaren voor deze instelling niet groot, maar na de bevrijding werd de zaak eens goed onder handen geno men, een cursus georganiseerd en de geslaagden ontvingen na een met goed gevolg afgelegd examen de titel „Be roepsadviseur bij het Rijksbureau". DE TAAK. waar een medisch paedagogisch ot psychologisch consult nodig is. Dan wordt aangeraden zich te wenden tot een phsychotechnisch laboratorium. In een gewest als het onze waar de landbouw mede door de voortschrij dende mechanisatie een overschot aan arbeiders zal krijgen, waardoor de vaag zal rijzen: „Wat kan ik nu wor den" en „Hoe kan ik het worden", zal zeker een dankbaar gebruik gemaakt worden van de beroepskeuzevoorlich ting van het Arbeidsbureau. Het advies behoeft niet te worden opgevolgd, maar de raad van een des kundige op dit gebied zal ongetwijfeld een goede gids blijken in het labyrinth van de beroeps- en studiemogelijkhe den. PROFITEERT van deze aanbieding Zaterdagmorgen verkoop van De nieuwste dessins Lage prijzen HOORN NICUWSTUG 2S Ji T li 1 ALKMAAR iaat os Zij kregen de leiding van de afde ling voor beroepskeuzevoorlichting bij de gewestelijke Arbeidsbureaux en hun taak is: Kosteloos verstrekken van studie adviezen, verstrekken van hulp bij keuze van het beroep, verzamelen van docu mentatiemateriaal betreffende verschil lende beroepen, verstrekken van inlich tingen omtrent beroepen en opleidings mogelijkheden, het bevorderen van een betere kennis omtrent beroepen en op leidingsmogelijkheden bij de daarvoor in aanmerking komende jeugd of ouders en het, waar nodig, voeren van propa ganda voor het nut en de mogelijkheid van voorlichting bij deroepskeuze. Het is duidelijk, dat de beroepskeuzevoor- lichter niet alleen kennis moet hebben van de intelligentie, karakter en hand vaardigheid van de te adviseren per soon, maar ook van de beroepen. Daarnaast is kennis van de organisa tie van het onderwijs, de arbeidsmarkt en de sociale wetgeving een vereiste. De adviseurs zijn geen academisch ge schoolde pshychologen, doch hun op leiding ontvingen zij van zeer promin- te figuren uit deze kringen. De bedenking is wel eens geopperd, dat de beroepskeuzevoorlichting aan de arbeidsbureaux is gekoppeld op grond van de overweging, dat de be roepskeuze-adviseur zich zou laten leiden door het gebrek aan werk krachten in een bepaalde groep. Uit drukkelijk zij hier vastgesteld dat de geestelijke en lichamelijke ver mogens van de adviesvragende de basis vormen voor het advies. Niet in alle gevallen zal men van ad vies kunnen dienen. Bijvoorbeeld daar WIJ VERNAMEN UIT BETROUWBARE BRON: per maatje verkrijgbaar in verschillende geuren f 0.25 per 10 gram. LANGESTRAAT 62 STADSBUS INPLAATS VAN STADSTRAM In de gemeenteraad van Haarlem is medegedeeld, dat de stadstrams in Haarlem op 1 October worden vervan gen door bussen. De tram naar Leiden verdwijnt 1 December. VOOR ZONDAG 8 AUGUSTUS. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Tuinstra, van Zwolle; 5 uur ds. Den Oudsten; 7 uur (jeugdienst) ds. Van Wijk; Woensdagavond half 8 tot 8 uur oecumenische avondwijding, toegang vrij. Kapelkerk. 10 uur ds. Van Wijk. Rem. geref. gem. geen dienst. Luth. kerk (Oudegracht), 10 uur de heer J. K. Schendelaar van Den Helder (voor het Ned. Luth Gen.) Doopsgez. kerk, 10 uur ds. Van Veen van Texel. Baptisten-gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur ds. De Neef van Winschoten. Oud-kath. kerk, in de luth. kerk, half 9 dienst. Herst. Ap. Gem., Toussaint- straat, half 10 en 4 uur en V70ensdag- avond 8 uur, dienst. Ned. Chr. Gem. schapsb., Zondagnam. 4 uur openlucht- prediking in de Hout; Donderdagavond S uur ir. Voorham van Amsterdam Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zondags school; 8 uur verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus v. d. heili gen der laatste dagen (in Valk's lunch room) half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Rozekruizers- genootschap, Oudegracht 114, half elf, tempeldienst; spreker de heer C. Al- phenaar. OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. Van Santen. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur, ds. Bierman. Maranatha, half elf, ds. Bremer. BERGEN AAN ZEE, 11 uur liturgi sche dienst, ds. Wildschut van Amster dam. Vertrek uit Alkmaar 10.12 uur. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 ds. Bijlsma (H.Doop); half 4 ds. Alkema van Amsterdam. Geref. kerk, (Art. 31), 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Van der Lingen. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 urn: ds. Van der Molen van Leeuwarden. DIRKSHORN, herv. gem. geen dienst. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en nam. 7 uur dienst. GROET, zie Schoorl. HEILÓO, herv. gem„ 10 uur, cand. E. Klein Wessink. Evangelisatie aan de Kerkelaan, 10.15 uur ds. Meeter van Amsterdam. HEER-HUGOWAARD, herv. gem., av. 7 uur ds. Roobol. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, 10 uur, ds. Den Oudsten. NOORD-SCHARWOUDE, herv. gem., 10 uur ds. Schmidt. OOST-GRAFTDIJK, half 10 ds. Boe- kee (extra maandel. coll.) OUDORP, 10 uur ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gém.. av. half 8, ds. Leendertz. SCHOORL, 10 uur, ds H. J. Klein Wassink van Alkmaar. STOMPETOREN. Evangelisatie, 10 uur de heer Broers van Enkhuizen. WARMENHUIZEN, half 3, ds. Bijls ma van Broek op Langendijk. ZUID-SCHERMER, 10 uur, de heer Albertz. NOORDERMARKTBOND, 6 Augustus 92,000 kg Aardappelen: eerstelingen f 6,90 —.10, rode eerstelingen 8,80—9,20_ eigenhei mers 710—7,30, blauwe eigenheimers 6,50— 7,20 en Koopmans blauwe 6,50—7,20; 10,000 kg rode kool 6—6,30; 5000 kg gele kool 15,10; 2500 kg witte kool 4,90—6,20 3000 kg slabonen 3643; 100 kg tuinbonen 9,90 —14,30; 600 kg uien: zilvernep 13—13,80, zil ver-drielingen 6 en zilver-uien 3,50 WARMENHUIZEN, 5 Augustus 70,000 kg Aardappelen: Schotse muizen 8—8,90, idem kriel 3,30, idem drielingen 5,50—6,30, eigenheimers 7,10—7,80, bevelanders 7,50 en Koopman^ blauwe 7,50; 7200 kg rode kool 6 3800 kg witte kool 4; 900 kg slabonen 38—44 LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 6 AgUstus 5000 kg Aardappelen: eigen heimers 6—7,50 en eerstelingen 6,90—8,30; 66,000 kg rode kool 6—8,30; 25,000 kg gele kool 6—16; 3000 kg witte kool 4—5; 3000 kg uien 12—12,30; 1500 kg slabonen 39—44; 5000 stuks bloemkool 2446 TENTOONSTELLING OUD HEILOO Het ligt in de bedoeling van het co mité tot viering van het 50-jarig re geringsjubileum onzer Koningin, naast vele feestelijkheden voor jong en oud, ten tentoonstelling te organiseren van tekeningen, fotografieën en dergelijke welke op Heiloo en zijn geschiedenis betrekking hebben. Deze tentoonstelling zal in de twee de helft van Augustus in enige lokalen der Ulo-school gehouden worden. Het is nog niet zo héél lang geleden dat Heiloo een plaatsje van 900 inwo ners (het jaar 1865) was, zodat onze gemeente geen imponerende geschie denis heeft en dientengevolge kan de tentoonstelling geen zeer belangrijke stukken bevatten. Echter is het, door de snelle groei der gemeente juist interessant tekenin gen van de oude toestand van ons dorp naast foto's van nieuwere tijd te zien. Voorts is de geschiedenis van een zo kleine plaats eigenlijk de geschie denis van de daar gelegen hebbende kastelen en buitenplaatsen. Gekleurde en ongekleurde tekeningen daarvan zullen op de tentoonstelling in een vrij groot aantal aanwezig zijn, evenals enige portretten van heren van de heerlijkheid Heiloo en Oesdom en schilderijen. Dit alles was in onze gemeente niet aanwezig en wij hebben het dan ook slechts te danken aan de bereidwillig heid van 't gemeentebestuur van Alk maar, van de familie Van der Feen de Lille en enige anderen, dat nog zo veel aardig en belangwekkend materiaal bijeengekomen is. De burgerij van Heiloo wordt opge wekt te zijner tijd niet na te laten naar de U.l.o.-school te komen en het een en ander omtrent de geschiedenis van de plaats harer inwoning te gaan zien. Mocht het zijn, dat onder de oudere Heiloose families er nog zijn, die stuk ken bezitten welke voor deze tentoon stelling van belang kunnen zijn, dan wordt hun verzocht, zo zij ze tijdelijk willen afstaan, daarvan ten gemeente huize mededeling te doen. Als we oyer de kaasmarkt spreken, denken we altijd aan Alkmaar en aan de steeds groeiende nationale en internationale belangstelling bij de wekelijkse verkoop. Maar er zijn in ons land nog andere kazen dan Edammers en nog andere kaasmarkten dan In Alkmaar. Dat het daar heel wat eenvoudiger en stiller toegaat dan bij ons kan blijken uit het aardige schetsje, dat we in het „Dagblad voor Rün en Gouwe" vonden en dat de verkoop beschrijft van de Goudse kazen in Bode graven. Om 9 uur luidt de ietwat roestige beursklok over de kaasmarkt. De zeiltjes van de kaaskarretjes gaan open en de handel begint. Mén staat verwonderd over de rust op deze markt. Geroep van: „Hier mot je zijn! mooie vette Goudse ka zen 85 centen een pond!".Men zal het hier niet horen. Het gaat allemaal zonder enig vertoon een voudig, soms zelfs op afgedempte toon En alles met handslag. Zo was het vroeger bij vader en grootvader; zo zal het blijven, zolang er boeren zijn. We hebben dat handje-klap eens van nabij bekeken. Toen hebben we ge dacht: „wat zouden wij slechte kaas kopers zijn". Een boer zou b.v. beginnen met 1.90 het kilo. Wij met f 1,60. Bij de eerste handslag van de sterke boer hadden we onze bekomst er al van. En we zouden zeggen: „Goed, 1.90 dan.". Maar onze Bodegraafse kaaskopers hebben door de jaren harde handen ge kregen. En geen boer al slaat hij nog zo hard die meer krijgt dan hem toekomt. Is de koop gesloten, dan gaat 't zeil tje weer dicht. De boer krijgt 'n koop briefje en gaat naar de kaaswaag. Geld is op deze markt: taboe! De afrekening volgt ergens anders; in het Beursgebouw, het Bonte Varken, bij van Haatten of bij Van Rossum. Een simpel houten café-tafeltje is het betaalkantoor: dan komt de dikke „portefulje" op tafel en de briefjes van tien, twintig, en honderd, ja zelfs van duizend wisselen van eigenaar en ver dwijnen in. de zakken van de boer. Het gaat zo zonder ophef, deze afrekening; af en toe een kwinkslag, een goede mop, maar 't hoofd blijft bij de zaken. Men voelt deze mensen kennen elkaar al jaren en ze vertrouwen elkander. En zonder dat vertrouwen is een goede markthandel onmogelijk. De stadsmen sen plachten wel eens te zeggen: „die domme boer.. We hebben onze kaas boertjes eens van nabij gadegeslagen. Zo'n boerenkop ('t is goed bedoeld) is altijd interessant: zon-gebruinde harde trekken sporen van zware arbeid maar onder de borstelige wenkbrau wen een paar levendige, verstandige ogen. Zjjn de zaken afgedaan, dan gaan ze, zoals ze gekomen zijn: de pet op het hoofd. Hoogstens een tikje met de vin ger aan de pet bij wijze van groet. Dat is onze kaasmarkt. a ii 35. Een tijd lang bleef Jonker Flonker voor het gat in de muur staan. Er gebeurde niets. De ratten hadden zo langzamerhand alles opgegeten wat er op te eten was. „Zou ik ook maar niet naar boven gaan", dacht Jonker Flonker en hij had al één been door het gat gestoken toen het touwetje, waaraan Boenzel vastzat met een ruk uit z'n hand werd getrokken en tege lijk weerklonk er door de luchtkoker een hartverscheurend gejammer en gejank. De koppen van de ratten draaiden op slag allemaal tegelijk in de rich ting van Jonker Flonker. „Wat is dat?" riepen ze opeens geïnteresseerd. „Wordt daar misschien iets geslacht?" En toen liepen ze naar de keldertrap en drongen langzaam op naar boven en ze kwamen om Jonker Flonker heen staan en ze keken verliefd naar z'n dijen en toen keken ze elkaar aan en ze zeiden „We zouden eigenlijk 3t nog wat lusten" en ze likten hun baarden af en ze kwamen dichter om Jonker Flonker heenMaar tot die drong het gelukkig nèt op tijd door, dat ie van twee kwajen het minst kwaje zou moeten kiezen. Met een schreeuw van ontzetting sprong ie in de luchtkoker, pakte het laddertje beet dat aan de wand vastzat en begon als een haas naar boven te klimmen met de dood op z'n hielen. Door de nauwe koker viel wat rozig licht. Met moeite kon Jonker Flonker zich omhoog werken. Z'n sabel klet terde wijd tegen de stenen. Er viel stof en puin naar beneden. Op som mige plaatsen zat de ladder los van de muur; een keer miste er een sport. Eindelijk, hijgend van de inspanning, vol met steengruis en spinnewebben j kwam ie boven, bij het licht. Daar v/as een open luik, waardoor ie naar binnen viel op een houten vloer. Bla zend kwam ie overeind.... Recht tegenover hem door een dak raam zag ie de gloeiende bol van de ondergaande zon. Hij keek schichtig om zich heen. Er zat kalk tussen z'n oogleden. „Boenzel!" riep ie benauwd. .Boenzmaar het woord bleef hem steken in z'n keel, want opeens zag hij wat er daar zat, voor hem, op een ouwe halfvergane rieten wasmand. ALGEMEEN. I Zoals velen bekend is. kwam in 1947 de „financieringsregeling 1947" tot stand. Krachtens deze regeling was bet mogelijk voorschotten en bijdragen van het Rijk te verkrijgen in de kosten van de bouw van nieuwe woningen. Thans is deze regeling vervangen door de „financieringsregeling 1948', Op enkele van de belangrijkste punten willen wij de aandacht vestigen. a. Krachtens de „financieringsregc- |ling 1947" mochten de nieuw te bouwen woningen in totaal een Inhoud hebben van 500 m3 woonruimte en 500 m3 be drijfsruimte, in totaal derhalve 1000 m3. Thans is hierin een drastische wij ziging aangebracht. In totaal mogen de, met behulp der nieuwe finan- c.'eringsregeling te bouwen wonin gen een inhoud hebben van 500 m3. dus de helft van het eerst geldende maxi mum! In het algemeen zal dus finan ciering van woningbouw door particu lieren thans geheel zelfstandig moeten geschieden, indien de totaal inhoud 500 m3 overschrijdt. Op dit maximum zijn twee uitzonde ringen, die voor allen, die willen bou wen, van eminent belang zijn. Deze zijn: le. Indien een duidelijke scheiding bestaat tussen woning en bedrijfs ruimte, kan voor de bouw van de woning met nevenruimten van de financieringsregeling 1948 gebruik worden gemaakt, terwijl alsdan de bedrijfsruimten buiten beschouwing worden gelaten. Als voorbeelden van een dergelij ke bouw noemen wij een woning boven garage of werkplaats. Indien dus in dat geval de totale inhoud van woning met garage en werk plaats groter is dan 500 m3, dan kan voor de bouw van de woning —alleen van de financieringsregeling gebruik worden gemaakt, mits een duidelijke scheiding bestaat tussen woning ei. bedrijfsrunnte. Aanvragen, vóór 30 Aug. a.s. bü het gemeentebestuur ingediend, worden beoordeeld naar de bepa lingen van de „financieringsregeling 1947" althans wat betreft de inhoud der te bouwen woningen. Dient men dus vóór 30 Aug. a.s. zijn aan vraag bij hel gemeentebestuur in, dan kan me'i een woning bouwen, waarvan de woonruimte ten hoog ste 500 m3 omvat, en de bedrijfs ruimte eveneens 500 m3. Vooral middenstanders, die nog iets wil len, moeten gauw zijn! DE JAARLIJKSE BIJDRAGEN. Jaarlijkse bijdragen in de niet-ren- dnbele bouwkosten kunnen worden toe gekend voor ten hoogste 10 jaren. Hoe worden nu deze jaarlijkse bij dragen berekend? Van de goedgekeurde bouwkosten van het perceel worden afgetrokken de exploitatielasten, welke in de financie ringsregeling worden genoemd, en waarvan tevens het toegestane bedrag wordt bepaald. De exploitatielasten zijn: a belastingen, welke op het gebouwde zullen rusten, zoals b.v, grondbelas ting, heemraadschapslasten, riool belasting, enz.; b kosten van waterverbruik, doch alleen als deze kosten volgens e plaatselijk gebruik voor rekening van de verhuurder komen; c. de premie brandverzekering, welke ten hoogste y, van de goedge keurde bouwkosten mag bedragen; d. voor huurderving, beheer en admi nistratie mag men ten hoogste 5 van de basishuur nemen. Deze basis- huur wordt door de minister be paald op het bedrag, voor welk een gelijksoortige woning op 9 Mei 1940 kon worden verhuurd; e. voor onderhoud mag men verder berekenen 22 van het verschil tussen de onder d bedoelde huis huur en het bedrag der erfpachts canon; f. 4l/„ over de grondwaarde, of, zoals in deze gemeente veelal het geval is, het bedrag der erfpachts canon. Heeft men nu van de goedgekeurde bouwkosten deze exploitatielasten afge trokken, dan heeft men de netto opbrengst. en deze netto-opbrengst is op haar beurt weer gelijk aan de annuïteit over 50 jaren van de rendabele bouw kosten. De jaarlijkse bijdrage nu is gelijk aan een door de minister vast te stellen percentage, dat zoveel mogelijk gelijk moet zijn aan de gemiddeld geldende hypotheekrente. Voorlopig is dit per centage bepaald op 4 De jaarlijkse bijdrage is dus gelijk 4°/o der niet-rendabele bouwkosten. Overigens zijn de bepalingen met be trekking tot de bepaling der bijdragen praktisch gelijk gebleven aan die. welke in de financieringesregeling 1947 wer den gevonden. Ook hier dus na 10 iaar de bekende uitkering in eens ten be drage van de alsdan te berekenen niet- rendabele bouwkosten. Tot zover de jaarlijkse bijdragen. HET VOORSCHOT. Waarin kunnen voorschotten worden verleend, en tot welke bedragen? In de oude financieringsregeling was bepaald, dat deze ten hoogste 15'/» der stichtingskosten zouden mogen bedra gen. Ook in de njeuwe regeling is aan dit maximum vastgehouden. Er wordt verder in bepaald, dat deze voorschot ten aan de gemeente zullen worden ver leend, dus niet rechtstreeks aan belang hebbenden. De gemeente verstrekt de lening dan weer, onder verband van 2e hypotheek, aan belanghebbenden. De gemeente dient zich echter aansprake lijk te stellen voor behoorlijke rente (4 en aflossing (min. 2 Verder zal een voorschot slechts kunnen wor den yerstrekt. indien de eigenaar niet op andere wijze de nodige geldmidde len kan verkrijgen, terwijl bovendien moet vaststaan, dat de voor de bouw benodigde arbeidskrachten, benevens de materialen, tijdig beschikbaar zullen zijn. Tenslotte zullen de voorschotten voor een tijdvak van ten hoogste 10 ja ren worden verstrekt. Samenvattend kan men dus zeggen: le. voor het bouwen zelf kunnen voor de financiering van dat bouwen bij het rijk voorschotten worden aan gevraagd tot een bedrag van 'en hoogste 15 der stichtingskosten. Uiteraard dienen deze voorschotten te wordën terugbetaald, en wel ten minste 2 per jaar van het oor spronkelijk bedrag, tegen een rente van 4 's jaars 2e In de exploitatie van de woning worden van rijkswege bijdragen verstrekt zulks ter opheffing van de als gevolg van de oorlog sterk gestegen bouwkosten. Deze bijdra gen zijn groot 4 der niet-renda bele bouwkosten. Over de wijze van aanvragen van voor schotten en/of bijdragen merken wij alleen op. dat men zich, alvorens plan nen te maken, er van dient te overtui gen, of bouwen binnen het aan de ge meente toegewezen woningcontingent mogelijk is. Daarna kan men een schets- plan laten ontwerpen, en deze, met technische omschrijving en begroting, hii het gemeentebestuur in tweevoud indienen. Het gemeentebestuur zorgt dan voor de rest. Pas nadat men bericht heeft ontvangen van de hoofdingenieur- directeur van de volkshuisvesting te Haarlem, dat in beginsel bij hem geen bezwaren tegen de plannen bestaan, kan men met bouwen beginnen. Begint men daarvoor te bouwen, dan verspeelt men zijn aanspraken op Rijkssteun! Ons feuilleton volgde U dagelijks met belangstelling Nu Let in boekvorm ver schenen is, kunt U bet in één ruk uitlezen Koopt het nog heden aan een onzer Bureaux, of be stelt het bij de agenten en bezorgers van dit blad V. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 6, 3 en 11 uur VARA: 6,15 „De Vara feliciteert" 6,40 Reginald Dixon (orgel) 7,00 Denk om de bocht 7,15 Gramofponmuziek VPRO: 7,30 „Ge sprekken over de Bergrede" 7,50 Tien voor ac&t 8,05 Gramo/focmplaten 8.30 „De komende assemblee" VARA: D.OO Men vraagt.... en wij draaien 9,30 Schuldig of onschuldig 9,50 Op vleug'- len van muziek 10,00 Buitenlands week overzicht 10,15 Swing and Sweet VFRO: 10,40 Avondwijding VARA: 11,15 Gramofoonplaten HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,00 RK Gil- denbonds-harmonie 6,30 Voor de Strijd krachten 7,15 Gevarieerd programma 7,50 Neger-poëzie 8,05 Het fonds voor de Kankerbestrijding 8,15 Gramofoon- muziek 8,20 Concert uit het Kurhaus te Scheveningen 9,15 „De drielanden" 9,30 Selectie uit „The Mikado" 9,45 „Die goeie Drake" 10,10 Gramofoon platen 10,15 Avondgebed 10,30 De Olympische Spelen te Londen 11,15 Een dansje tot besluit PROGRAMMA VOOR ZATERDAG HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, lt 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Lichte morgenklanken 9,35 Gramo foonplaten VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Radio-feuilleton 10,35 Muziek 11,00 Uitzending voor de ar beiders in de continu-bedrijven 12,00 Orgelspel 12,33 De Olympische Spelen te Londen 12,48 Gramofoonplaten I,15 Kalender 1,20 Orkes^ Frans Wou ters 2,00 Toch esperanto op school 2,15 Gevariëerd programma 3,00 De Olympische Spelen te Londen 6,15 Gra mofoonplaten 6,30 Kwartet Jan Cor- duwener 7,00 Artistieke staalkaart VPRO: 7,30 „Wie komen er in Augus tus in Amsterdam en wie niet?'» 7,45 „Vijftig jaren godsdienstig leven" VA RA: 8,05 Dingen van de dag 8,15 Revue kleinigheden 9,15 Socialistisch commen taar 9,30 Vindobona Schrammel'n 10,00 De wijze kater 10,25 Gramofoon- p'aten 11,15 Graag gehoorde platen HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 7, 8 en 11 uur KRO: 8,15 Pluk de dag 9,00 Voor de vrouw 9,05 Ochtendconcert 10,00 Klein, klein kleutertje 10,15 Muziek houdt fit II,00 De Zonnebloem 11,45 Het 'Boyd Neel strijkorkest 12,03 Het orkest van Klaas van Beeck 1,00 Voor de Strijd krachten 1,30 Tilly Langendijk (piano) 1,50 Film en loneel 2,10 Middagcon cert 3,15 Het' Metropole-orkest 3,45 Gramofoonplaten 4,00 Muziek 4,20 Bedrijfs-pensioenfonds in de Land- en Tuinbouw" —4,30 „De schoonheid van het Gregoriaans" 5,00 De Wigwam 6,00 Rendez vous 6,15 Journalistiek weekoverzicht 6,30 Voor de Strijdkrach ten 7,15 De Olympische Speken te Londen 8,05 Gramofoonmuziek 3,20 Lichtbaken 8,50 Omroep-orkest 9,15 V/eekend-serenade 9,55 „Het vacantie- cabaret" 10,15 Avondgebed 10,30 De Olympische Spelen te Londen 11,20 Het Londens Philharmonisch orkest (gr PD

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 4