1 De Gouden Koets uit Alkmaar i Winden waaien om de huizen Vierdaags tennistournooi ten einde Regen en wind de grootste tegenstanders in Ronde van Alkmaar Vier N winr Welpen trekken er op uit Een keverhistorie Motorclub Alkmaar wint Bergen. Kunstenaars-centrum Bergen Extra openluchtvoorstelling Venijnige Rheumatiek - maakt de sterkste mensen ziek Nederlant 4x 100 Met De uitslagen Zoals w|j elders in dit nummer melden, is Zaterdag in Amstelveen de Lutam geopend door de heer H. Veenendaal, directeur van de K.L.M. Op deze tentoonstelling wordt, behalve door de verschillende luchtvaartmaatschappijen en lichamen, die bij de luchtvaart nauw be trokken zijn, ook geëxposeerd door enkele firma's, die aan de K.L.M. leveren. Wij merkten op stands van de firma's Droste, Hero, YVjjnand Fockink en last but not 'least, de firma Ringers. Het grootste stuk uit deze stand, dat onmiddellijk aller aandacht trekt Is een geheel uit suiker vervaardigde gouden koets met volledige bespanning en het is aan dit kunstwerk, dat wij enkele regels willen wijden. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). BIOSCOPEN: Harmonie-Theater: 7.30 uur De beste jaren van ons leven, 14 jaar (ge prolongeerd). Victoria-Theater, 8 uur: Complot in Quebec, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: Lichtelijk ge schift, 14 jaar. EXPOSITIES. Bergen: Kunstzaal Boendermaker en Huis met de Pilaren Expositie. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Zomerbad en Pesie's bad 21 gr. Celsius. Kunstwerk van ruim een meter iang De stand is keurig opgemaakt met tal van artikelen, die de firma Ringers beroemd hebben gemaakt over de gehele wereld, kersenbon bons, pure chocolade, en de bekende bloemen. De Ringers-bloemen, ver vaardigd in tal van vormen en sma ken zijn ook hier verwerkt in een embleem, dat het middelpunt vormt van de achterwand van de stand, en waar een wereldbol wordt gekroond door de letters K. L. M. en het bloemmotief op smaakvolle wijze is verwerkt. De woorden „All over the world" spreken een duidelijke taal. Want zoals de K. L. M. over de ge hele wereld komt, zo komen daar ook de Ringers-producten, die onze luchtvaartmaatschappij met de van haar bekende service aan haar pas sagiers verstrekt. En in een grote vitrine staat daar dan de gouden koets, vervaardigd door de heer J. A. A. Goosen, chef-dégorateur van de Ringers cacao- en chocolade fabrieken N.V. Geen bezoeker kan door de grote tentoonstellingstent dwalen, of hij wordt geboeid door dit kunstwerk, dat geheel en uitsluitend uit suiker werd gemaakt. De heer Goosen vertelde ons, niet minder dan 300 uur aan dit kunststuk te hebben gewerkt. Het is geheel uit de hand gemaakt. Zelfs het fijne beeldhouw werk is een zuivere weergave van het origineel, evenals de beschildering en de uniformen der verschillende perso nen. De heer Goosen maakte het werk al jaren geleden, doch de firma Ringers heeft gebruik gemaakt van de ze gelegenheid en de grote lijnen niet vergeten door niet alleen haar produc ten, die zij aan de K. L. M. levert, tentoon te stellen, doch in harmonie met het vooropgezete doel der lucht vaarttentoonstelling een kunstwerk te leveren, dat in direct verband staat met de inhuldiging van koningin Ju liana. De afbeelding der koets met haar vol le bezetting, in de juiste verhoudingen en in de natuurlijke kleuren en be schilderingen is tot in de fijnste fines ses door de heer Goosen weergegeven, zo mooi, zo natuurgetrouw, dat de we duwe van de heer Spijker, de maker en ontwerper van de oorspronkelijke Gou den Koets, hem een tiental jaren ge leden schreef, dat het kunstig uitge voerde stuk haar in verrukking had ge bracht, omdat de weergave zo zuiver was, dat zij alle details kon herkennen en deze strikt in overeenstemming wa- ri met het origineel. Ook H.M. de Koningin heeft destijds op een tentoonstelling in Den Haag ge ruime tijd Haar aandacht aan de koets geschonken en deze van alle zijde be zichtigd. Slechts enkele dagen zal het kunst werk op de Amstelveense tentoonstel ling verblijven, om daarna naar Den Haag vervoerd te worden en op de grote Nationale tentoonstelling „De Ne derlandse Vrouw" te worden geëxpo seerd. De vele duizenden, die ook uit onze provincie deze expositie zullen gaan bezoeken, zullen dan de overtui ging krijgen, dat wij in Alkmaar een vakman hebben, met een kennis van en een liefde voor zijn werk, zoals er in ons hele land slechts een enkele te vin den zal zijn. Dat is dan de heer Goosen van de Ringers-fabriek! De storm, die gisteren met flinke kracht, eerst uit het Zuiden, later uit het Zuidwesten, kwam aanblazen, heeft in Alkmaar flink huisgehouden. Toen wij ons gistermiddag in de zo goed als verlaten straten waagden, lag de weg bezaaid met afgewaaide takken, die In voortdurende beweging bleven door de wind en met rukkende bewegingen het verkeer in gevaar brachten. Het was lang niet alles dood, wat afwoei. Verschillende stukken tak droegen hun volle bladerdos, maar ook zü bleken niet bestand tegen het geweld van de aanrazende wind en moesten het loodje leggen, waarbij ze verse wonden achterlieten in de stammen van de bomen. Twee horden welpen uit Alkmaar zijn vanmorgen naar Velsen vertrok ken, om vijf dagen lang te genieten van zon en lucht ip het Welpenkamp in het troephuis van de Banjaert- groep aldaar. De horden van de Vic torie-groep en van de Kennemer- woudlopers vertrokken om negen uur vanaf het Victorie-hol naast de Raad van Arbeid. De leiding van het kamp berust bij Akeela Van Dongen, en vier verkenners gaan mee, om als koks te fungeren. Welpen zijn nu eenmaal gezonde jongens en hele dagen in de vrije natuur, maakt hongerig. Vanmorgen om tien uur werd het kamp geopend, waarna de dag verder op het kamp-terrein werd doorgebracht. Vanavond wordt de eerste dag be sloten met een kampvuur. Als het weer medewerkt, gaan de padvinders- in-spe een prettige tijd tegemoet. Mor gen trekken ze na de horderoep en het breken van de vlag naaf Wijk- aan-Zee, evenals Donderdag in de be doeling ligt. Om vijf uur zijn de hor den terug op hun „basis". Woensdag en Vijdag wordt de dag in het kamp doorgebacht. Woensdag wordt onder leiding van Akeela Van Dongen een welpenkerkdienst gehouden en 's mid dags is er gelegenheid voor de ouders, om hun spruiten te bezoeken. Dit be zoek zal duren van drie tot acht uur. Een eenvoudig opgezette welpenkermis zal een der hoogtepunten van die dag vormen. Ook Woensdag zal een kamp vuur de dag besluiten. Vrijdag wordt de dag gevuld met een speurtocht en in de middag een Indianenspel. Elke dag wordt om zeven uur gesloten met de slothorderoep en het strijken van de vlag. Viijdag om vier uur wordt het kamp gesloten en keren de beide horden weer naar Alkmaar terug, veel erva ringen rijker en opgefrist door een heerlijke vacantie temidden van de prachtige natuur. DE STORM VAN GISTEREN Zo was het overal in de stad, in de Bergerhout, op de Westerweg, in het Rozenpark van het Nassauplein, in alle straten en lanen, waar bomen staan. De met zo veel liefde onder houden voortuintjes moesten het ont gelden en menig bloemperk werd 't toonbeeld van een ware ravage. Wij zagen hortensia's, die plotseling- aan ligusterstruiken bleken te groeien, geraniums, die plat terneer lagen, klimrozen, die losgerukt waren van de muur, en hingen te slingeren in de wind. Het ergste heeft de storm huisgehouden aan de Oudegracht. Direct naast de brug van het Groot Nieuwland sneuvelde een zware boom, die dwars over het water sloeg, zodat de takken nu aan de overzijde op de wallekant uitsteken. Het gat, dat de vallende boom in de straat maakte, is enkele vierkante meters groot. Bij de brug van de Brillesteeg sneuvelde boom nummer twee, even verder naar 't Ritsevoort toe, viel de derde ten offer aan de huilende wind, die bij elk slachtoffer meer plezier in het vernie lingswerk scheen te krijgen en zijn vreugde uitte in een wild gejoel. Van de meeste bomen bleken de wortels verrot. Zij lijken sterk en stoer, maar wat onder de straatstenen verborgen ligt, wijst op ouderdom. Een vierde boom, juist aan de andere kant van de Brillesteegbrug bood uit alle macht weerstand, maar reeds kwam er bewe ging in de stenen aan zijn voet, en met iedere windstoot zwiepte de zware kruin verder en verder door. Een agent van politie was er bij gepos teerd, om een wakend oog in het zeil te houden. Vanmorgen bleek, dat de stam het gehouden had, doch de kroon heeft de strijd moeten opgeven en lag in het water. NOG MEER SCHADE Een zware stam op de hoek van Zil verstraat en Kennemerpark knapte af en plofte op de serre van de woning van de familie Leguit. Een raam van de bovenverdieping sneuvelde en de balustrade werd vernield. In de Mosterdsteeg is een stuk van de oude voorgevel van een stalhoude rij op straat geploft en zo zouden wij kunnen doorgaan. Op bomen, die ondanks alle pogin gen van de wind, sterker bleken dan de kracht van de razende elementen, koelde de storm toch zijn woede door zware takken af te rukken en tegen de grond te smijten. Zo sneuvelde een armdikke tak van een der grote iepen bij de molen van Piet. De molen zelf stond onwrikbaar met zijn vier armen ten hemel gestoken uit te zien over het water van de Kennemersingel, waarin de wind strepen van rimpels trok en waar de golven doodliepen tussen het buigende riet aan de kant. IN BERGEN De vele badgasten, die in Bergen verblijven, hadden toch geen verlo ren Zondag, indien zij tenminste oog hadden voor de grootse kracht van de Westenwind. Het strand lag ver laten. Waar nog enkele dagen ge leden duizenden hun verkoeling zochten in de strakke Noordzee, was nu en wilde heksenketel van water, grijs en vol schuim. In ononderbroken opvolging steiger den de brekers naar het strand en sloe gen met een donderend geraas op het harde zand te pletter. Met hoekige be wegingen scheerden meeuwen boven de grauwe rollers. Hun gekrijs ging te loor in het tumult van water en wind. Op het strand joegen de lillende stre pen schuim hoger en hoger bij iedere windstoot en door de duinen stoof het fijne zand oogverblindend in de pan nen. Ook in het dorp aan de duinrand zijn tal van bomen en takken ten bffer gevallen aan dé storm en de haan van een der kerken is gesneuveld, evenals enkele telefoonpalen onder Koedijk, en een gedeelte van het dak van het mu seum, dat vrij ernstige schade opliep. Hetzelfde was het geval met de etalage van de heer Dobber in de Dorpsstraat. Maar wie zich er op gekleed had en de nodige voorzichtigheid in acht nam, heeft kunnen genieten van 't schouw spel van de Noordzee, die, opgejaagd werd door de adem der elementen en een schuilplaats zocht op onze kust. Een schuilplaats, die er niet was, want strand, duinen en stenen hoofden rie pen het water een onverbiddelijk halt toe. Wie gisteren de Noordzee niet zag, heeft een kans gemist! DIERENBESCHERMING. Zwervend te Alkmaar aangetroffen een zwart en een blauw-grijs en wit poesje. Adres inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. GESLAAGD. Bij de op 6 en 7 Augustus te Amster dam gehouden examens akte nuttige handwerken slaagden de dames Rie Mol en Dini Nol alhier. Zaterdag vervoegde zich aan het po litiebureau een jongeman die enkele secties coloradokevers in een doosje kwam presenteren, die hij op het strand te Bergen aan Zee gevonden zeide te hebben. Onmiddellijk werden de plantenziek- tenkundige dienst en de rijkspo litie gewaarschuwd en een onderzoek ingesteld. Nadat de brenger van de schadelijke insecten nog eens extra aan de tand was gevoeld, bleek, dat hij de kevers levend in het doosje uit Limburg had meegebracht, waar hij zijn vacantie had opgesoupeerd. Hei jongmens zag zich voor zijn attentie beloond met een proces-verbaal, omdat de politie hem terecht aan het ver stand bracht, dat het niet aangaat alarm te slaan om niets en bovendien dat het verboden is, levende colorado kevers te vervoeren. Weet U, of U moet dimmen voor een fietser, die op een afzonderlijk rij wielpad rijdt, als U zelf op een motor zit? Weet U, of een parkeerverbod ook voor motoren geldt? Weet U wat P.A.L.C. betekent? Of wat parkeren is? De leden van de motorclub Hoek- sewaard uit Oud-Bejjerland wisten het wel, en die van hun zusterorga nisatie de motorclub Alkmaar ook. De laatsten zelfs nog even beter, al scheelde dat maar een halve punt. Beide clubs hebben elkaar gisteravond bestreden in een vreedzame kamp voor de AVRO-microfoon, in een speciale verkeers-hersengymnastiek, zoals ge woonlijk onder leiding van Bob Wal- lagh en Jan Boots. De wedstrijd was georganiseerd in samenwerking met de K.N.M.V. Voor deze bijzondere gele genheid was de jury echter versterkt met een tweetal experts op verkeersge bied, een rijksinspecteur van het ver keer en politie-insperteur Muller vut Rotterdam. En om het geheel nog echter te ma ken had Mieke een motorhoorn, om het verstrijken van de tien seconden mee aan te geven, in plaats van de gebruike lijke zoemer. Omlijst door de herkenningsmelodie „Run, rabbit run" werden de vragen afgevuurd en meestal kwam prompt een antwoord, al was dat dan ook niet altijd goed. Het werd een nek-aan-nek-race, die met een halve punt voorsprong werd gewonnen door de Motorclub Alk maar. De eindstand was 161/,16. Zo heeft de verkeerscompetitie door het tegen elkaar in het strijdperk bren gen van de beide finalisten uit Oud- Beijerland en Alkmaar een waardig slot gekregen en iedere luisteraar heeft uit de antwoorden veel kunnen leren, evenals trouwens de beide omroepers, gelijk zij ook eerlijk toegaven. KINDERVOORSTELLING. Zaterdagmiddag heeft de jeugd zich in het Gulden Vlies kostelijk geamu seerd bij een goede opvoering van Chris Hofland's gezelschap. „Tom Poes en O. B. Bommel als kikkers" werd op leuke wijze ten tonele gebracht en de jonge garde amuseerde zich kostelijk. Een geslaagde middag en groot succes voor Chris Hofland en de uitvoerenden. VOORSTELLING GAAT NIET DOOR. De voor hedenavond aangekondigde toneelvoorstelling van „George en Margaret" in 't Gulden Vlies gaat door bijzondere omstandigheden niet door. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells J M, zoon van C J van Eijk en M Schouten, Geestweg 9 Roelof, zoon van A H van Gel der en A B Fret, Van Reenenpark 2 Ondertrouwd Lammert Jager te Alkmaar en Korneliske van Vondel Jan W Tromp, Oostwijk 216 te Koedijk en Cor nelia C Bijl^ Verlengde Geestweg 16 Getrouwd: Jan Pot en Gerardina M van Regteren Altena, Kennemerstraatweg 65 te Alkmaar Lammert Jager en Kor neliske van Vondel, Antoniusstraat 31- Pieter de Beurs en Aafje M Kwant, Oude Berger weg 25 Overleden: Maria M Lotz, 81 jaar, weduwe van J A Bergh Pieter Westen berg, 73 jaar, weduwnaar van S de Wit Trijntje de Wit, 78 jaar, weduwe van K de Goede Mevr, Rommelaar drie maal kampioene Her vierdaagse tennisfeest in het ten nispark „De Molenkrocht" behoort weer tot het verleden Alles had een vlot verloop en er heerste een gezellige sfeer Pluvius mocht een enkele maal wat minder vriendelijk kijken, maar daar bleef het by tot de laatste dag Toen was hy bepaald met het verkeerde been uit bed gestapt en trad hU op als spelbreker De spelers lieten zich ech ter niet afschrikken, ofschoon het spel er wel onder leed Nylon-rackets deden Zondag opgeld De toeschouwers hebben menigmaal kunnen genieten van mooie, spannende partijen, zoals om Zaterdagavond by het volley-duel tussen de heren Holst en Stumpel Heren-enkelspel Kwart finale: Holst—Schuurman 7—5, t—1; Stumpel—J Eecen 6—4, 6—2; C ten Raa—Mosk 6—3, 7—5; A Bosma—J Reys 6—2, 1—6, 6—4 Halve finale: Holst—Stumpel 6—0, 6—2; A Bosma—C ten Raa 6—1^ 6—4 Finale: G W Holst—Dr Bosma 6—0, 6—0 Heren-dubbel: Kwart finale: Boerrigter en Kluitman— Jansen en Boonen 6—0, 6—1; Dr Lugten en H Schwalbach—Eecen en Timmerman 10—8^ 6—4; Ten Bruggencate en Mosk— Olge'rs en Van Dijk 6—2, 6—4; Gebr Ten Raa—Rommelaar en Timmerman 10—8, 6—3 Halve finale: Boerrigter en Kluitman— Lugten en Schwalbach 6—2, 6—2; Ten Bruggencate en Mosk—Gebr Ten Raa 10—8, 6—3 Finale zal op nader te bepalen dag en uur worden gespeeld Dames-enkelspel mevr Holst—mevr Dutilh mevr Rommelaar—mevr mevr Bosma—mej Eecen mevr Boonen—mevr De mevr Rommelaarmevr mevr Boonen—mevr Bos- Rommelaarmevr Boo- Kwart finale: 3—6, 6-4, 6—3; Fikke 6—2, 6—2 6—4, 4—6, 6—3; Buyzer 6—1, 6—2 Halve finale: Holst 63, 6—0; ma 6—0, 64 Finale: mevr nen 6—0, 6—4 Dames-dubbelspel: Kwart finale: de dames Bosma en Van Leeuwende dames Holst en De Buyzer 6—3, 7—5; de dames Macdonald en Rom melaar—de dames Boonen en De Haan 60, 6—1 Finale: mevr Macdonald en mevr Rom melaar—mevr Bosma en mevr Van Leeu wen 64, 6—2 Gemengd dubbelspel: Kwart finale: mevr Holst en G W Holstmevr Fikke en Olgers 62, 6—1; mevr Van Duren en Kluitman—mej Kei zer en Timmerman 6—2, 62; mevr Rom melaar en dr Bosma—mevr Lugten en D Mosk 7—5, 6—0; mej Eecen en G Eecen— mevr Boonen en C W Bosma 75 62 Halve finale: mevr Holst en G W Holst —mevr Van Duren en Kluitman 60, 62; mevr Rommelaar en dr Bosma—mej Eecen en G Eecen 6—3, 6—3 Finale: mevr Rommelaar en dr Bosma— mevr Holst en G W Holst 7—5, 6—2 De heer B Verolme reikte hierna met een toepasselijk woord de prijzen uit, die alle vergezeld gingen van een oorkonde Spreker meende het tournooi alleszins ge slaagd te mogen noemen De deelname van Natte voeten en een nadelig saldo De dertiende Ronde van Alkmaar, de tweede in dit seizoen, was er één het getal dertien waardig. Op de zelfde tijd dat rond Nieuw Roch dale de renners hun rondjes draai den werden elders in de stad op meerdere plaatsen bomen ontwor teld, vlogen de dakplannen van het dak en liep het politiecorps met de stormband van de uniformpet onder de kin. De striemende regen was niet van de lucht en zelfs in de jurytent drong de milde gave van god Pluvius door kieren en ga ten het tentzeil binnen waar brief jes met aantekeningen in een mini mum van tijd tot vodjes met hiero- giyphen werden gedegradeerd. NATTE VOETEN EN EEN NADELIG SALDO. Veel belangstelling was er niet. Een enkele enthousiasteling stond met kled dernatte voeten, druipende kleren en hoed of pet diep in de ogen zijn favo riet aan te moedigen. Er was dan ook een mineur stemming, zowel bij ren ners' en publiek, als juryleden en niet in het minst bij de bestuursleden van de organiserende vereniging die onkos ten heeft gemaakt en maar weinig dubbeltjes heeft ingevangen. Alleen de gelukkigen die rond het parcours wonen en met een kop thee in de hand hun neus tegen de ruiten druk ten zullen zich behagelijk hebben ge voeld en zich bovendien nog gelukkig Winnaar Witteveen (foto Schoen) hebben geprezen dat op deze verloren Zondag de dertiende ronde van Alk maar werd verreden. Uw verslaggever is niet bijgelovig, maar neemt toch aan dat op dagen als deze het bijgeloof nieuwe aanhangers krijgt. WEDSTRIJD MET WEINIG HOOGTEPUNTEN. Het uitermate slechte' weer was ook van invloed op de renners, want nadat een groep van 10 renners een ronde had genomen was de wedstrijd verder zonder sensationele gebeurtenissen. „Zo dood als een pier" zei iemand die desondanks de gehele wedstrijd juist buiten de jurywagen bengelde en bij iedere windvlaag een straal water in zijn boordje kreeg. Van de 53 renners kwamen er slechts 15 door de finish, 38 gaven dus de strijd op en dat is aanmerkelijk meer dan het normale percentage uitvallers. Ongeveer op de helft van de wed strijd, dus na 40 km rijden, hadden de renners de Booij, Hennink, de Ruiter, Henneman, Witteveen, Lelieveld, Koe man, Petrie en Ladenius een ronde ge nomen. De Booij en Lelieveld moesten kort daarop lossen en de overigen van dit groepje kwamen als eersten door de finish. Met nog 20 ronden te rijden was Duif uit het peleton weggesprongen en ron de na ronde liep hij zijn ronde achter stand in doch bij de finish had hij niet meer dan drie kwart van zijn achter stand weggewerkt, hetgeen maar een matige beloning was voor zijn dapper rijden. De Amsterdammer Witteveen won vrij gemakkelijk de eindsprint en stel de zich daardoor in het bezit van de Vrije Volk-wisselbeker. DE UITSLAGEN LUIDEN: 1. Witteveen (Amsterdam) maakte een tijd van 2 uur 15 min. 35 sec. over de 80 km; 2. Petrie (Amsterdam: 3. La denius (Amst.); 4. Henneman (Bever wijk); 5. Hennink (Alkmaar); 6. de Rui ter (Amst.); 7. Koeman (Wormerveer) 8. Duif (Zaandam); 9. Baumgartner (Zaandam); 10. Van Breemen (Amster dam). A-klassers had wat groter kunnen zijn Het werd de leiding, die zich steeds be zorgd maakt over het niet op tijd klaar zijn, wel zeer gemakkelijk gemaakt door de spelers en in dit verband kregen de dames een extra pluimpje voor de ge toonde moed bij het trotseren van de regenbuien op de laatste dag Alvorens allen een tot ziens toe te roe pen, richtte de heer Verolme zich nog met woorden van hartelijke dank tot alle medewerkenden en tot de vriendelijke gasvtrouwe, mevr Limburg Stlrum De heer G W Holst ui^ Amsterdam was de tolk van alle spelers met hartelijk dank te zeggen voor de genotvolle uren hier op De Molenkrocht doorgebracht tij dens dit vierdaagse tennisfeest Nieuwe expositie geopend In de societeit van „Het Huis met de Pilaren" werd Zaterdagmiddag voor de zesde maal een tentoonstelling geopend, nu van werken van K Niehuis (een twee tal composities met enige figuren en een interieur^ Constant Nieuwenhuis (la lune, vegetatie, promenade, wilde beesten op standige dieren), H Lugt (zonnebloemen en avondstemming aan het Garda-meer), F ten Holt (figuren-studies en rivierland schap), A Bos Eyssen (pastelbloemen, va- riété-artisten en pension), van Jeane Kou- wenaar—Byio (ontwerp bronzen deur, voorstellende de legende van St Julianus de Offervaardige van Gustave Flauber en andere beeldhouwwerken)" en Lilo Hubers *-Scheuffler (geweven kleed) Mr Brunner opende als voorzitter van het K C B de tentoonstelling met een en kel woord Wa^ zal het oordeel zijn over dit werk van oudere en jongere genera ties? Zal het zyn als dat van een jonge man, die bij een vorige expositie op de vraag of hij belangstelde in de Kunst, antwoordde: jas maar niet in dit soort, waarvoor ook mijn leermeester geen waar dering had Mr Brunner meende een dergelijk kort zichtig oordeer van een leraar niet te moeten verwachten: is miskenning en verguizing niet steeds het deel geweest van kunstenaars^ die iets anders brachten dan wat men gewend was? Hebben niet een Dtirer, een Rembrandt, een Van Gogh en zovele anderen ook blootgestaan aan vernietigende kritiek? Een ieder praa^ over Kunst, al naar zijn verstand of.... onverstand, aldus de voor zitter Na deze korte inleiding maakten de aanwezigen een rondgang langs het ge- exposeerde Er was werk, dat zeer ge waardeerd werd, er was werk, waarover de meningen uiteenlopen en waarbij als gewoonlijkt wanneer de meningen om trent aesthetische waarde in het geding zijn, de discussies eindigden met een sus send „de gustibus non disputandum" Het zal onze lezers niet verwonde ren, dat het succes, hetwelk „De Ber gense Spelers" met hun opvoeringen van het openluchtspel „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho"hebben be haald, voor het VW bestuur aanlei ding was met de Bergense Spelers te beraadslagen over de mogelijkheid nog een exta voorstelling van dit geestige blijspel, waarvan nu reeds ruim 1500 toeschouwers hebben genoten in te las sen. Dank zij de bereidwilligheid van de bijna 50 medewerkenden, van wie er velen een vacantiedag voor moesten opofferen kon hiertoe besloten worden. Deze extra opvoering zal plaats heb ben op Donderdag 12 Augustus, 's avonds te half acht. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan het VVV bureau en aan de adressen, op de affiches ver meld. Na afloop bussen vanaf het Openluchttheater naar Alkmaar (pl.m. 11 uur). Het orkest zal extra versterkt op treden en de solo-dans zal wederom, zoals de tweede avond, uitgevoerd worden door mevr. JonkerJonker te Alkmaar, die zich collegiaal beschikbaar heeft gesteld om mej. Annemarie Kühne, die wegens een beenblessure deze taak niet kan vervullen, te ver vangen. Wij twijfelen niet, of het mooie openluchtheater zal weer tot de nok gevuld zijn met een opgetogen pu bliek. Zondag 15 Augustus gaat weer „de Paradijsvloek". want rheumatische pynen ondermijnen het hele gestel, het humeur, het huiselijk leven.... Laat het toch zo ver niet komen- drijf de oorzaak van Uw lijden uit Uw leden Dat kan met Kruschen Salts Kruschen helpt U Uw kwaal aan te val len In de kiemr onzuiver bloed De aan sporende werking van de zes minerale zouten van Kruschen op lever, nieten en ingewanden, wekt Uw organen op tot leugdige, krachtige werking Daardoor gaat het bloed sneller stromen en on zuiverheden, schadelijke zuren, kunnen zich niet meer vastzetten Die toch zijn do oorzaak van Uw lijden en pijn Naar mate deze regelmatig worden verwijderd vóór zy schade kunnen aanrichten en U leed berokkenen voelt ge U allengs be vrijd van Uw pynen; ook van de angst voor steeds maar nieuwe dreiging van steeds heftiger aanvallen Probeer 't met Kruschen; waarom zoudt ge niet? Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist (Ingezonden Mededeling) Zaterdagmiddag lfjk genoeg uit v keerd door de pli tienduizenden op in de internation: vier kregen zij hu als laatste en een sterdamse athlete h Voor de vierde Ons land had 1) dailies veroverd, athlete, die zelfs starten, hoog- en treerd voor de an Zaterdag schee maal na vele dag vroljjk zonnetje, een stevig briec loopsters ongetwi den ondervinden. Ondanks deze Nederlandse di het Nederlands ti verbeterd en van op 47.5 sec. Reei onze ^nationale de zoen een tjjd van in de maand Jui een week later veertien dagen le landenwedstijjd Ook het®„sterke in de finale van de doch deze ploeg plaats. De strijd was doo selen van verscheic komen open met gi Italië als grootste de V.S., hoewel Patt de streep ging, were ploeg gediskwalifice rassing van iederee Groot-Brittannlë voc een gouden medaille Dramatisch Maratho Na een prachtig heeft de finish van HOOGSPRINGEN DJ 1. en Olymp. kamp: man (V. S.) 1.68 m record. Het oude si Jane Shiley (V. S. driekson (V. S.) me 1932 (Los Angelos). 2. Dorothy Tyler 3. Ostermeyer (Fi 4. Beckett (Jamaic 5. D. Dred (Can 6. Crowther (Gr. Alice Coachman w doordat zij de 1.68 gen bereikte dan D 10.000 METER SNEI 1. en Olympisch k; (Zweden) 45 min.' Olympisch record. Oud-Olympisch rt sec. op naam van ding, gemaakt in 191 2. Johansson (Zwi sec.; 3. Schwab (Zwi 2 sec. MARATHON-LOOP 1. en Olympisch (Argentinië 2 uur Richards (Gr. Britt sec.; 3. Gailly (Belgie 43.6 sec.; 4. Coleman 36 min. 6 sec.; 5. 2 uur 36 min. 36 s Afrika) 2 uur 38 mi 4 x 100 METER EST 1. Nederland 47 record)2. Australië 47.8 sec.; 4. Groot- 5 Denemarken 48.' 49.2 sec. 1500 METER BORS' 1. en Olympisch (V. S.) 19 min. 18. (Australië) 19 min. (Hongarije) 19 min daas Hongarije) 19 4 x 400 METER ES 1 en Olympisch ten (Cochran, Bour Whitefield) 3 min. rijk 3 min. 14.8 sec 16 sec.; 4. Finland 3 400 METER BORSTI 1. en Olympisch k£ tiss (V.S.) 5 min. Harup (Denemarken) 3. Cathe Gibson (Gr sec.; 5. Helser (V. S 200 METER SCHOOI 1. en* Olympisch deur (V. S.) 2 min (V. S.) 2 min. 40.2 2 min. 43.9 sec.; 4. min. 43.7 sec. (volg komst was hij echte (Zuid-Slavië) 2 min 4 x 100 METER HEI 1. Groot Brittannië 2. Italië 41.5 sec. 3. Hongarije 41.6 sei 4. Canada 41.9 sec. 5. Nederland 41.9

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2