PELS' Stad en Omgeving, KLAPPEN, SMAAD EN BELEDIGING £aafsfe Ni Drie vagebonden in Frankrijk JAN HENNINK neemt revanche te Beverwijk HOCKEY MINI II WIJNEN Zuinigheid is de moeder van Vrouwe Justitia Beleefdheid" op de weg Fraaie prestaties van Alkmaarse motorrijders Kinder- en familievoorstelling in het Gulden Vlies Burgerlijke Stand Alkmaarse schaakkampioen schappen Goed afgelopen Lijst van geslaagden ABONNEERT U OP DIT BLAD Een nieuw gewaad Egmond aan Zee. De reddingboot voer uit Gevonden voorwerpen Heer-Hugowaard. Burgerlijke Stand IJmuiden. Visserij-besommingen Alkmaarse zwervers maken het goed f leuws Anthony van Kampen weer in Batavia Geen rijst voor half September Vermindering van het vlees rantsoen wordt ingehaald Rustig weer Broek op Langendijk. De fatale steen Nieuwe Niedorp. Marktberichten Geen wondert De uitslagen van Bij de Politierechter Enkele weken is het zeer rus tig geweest in het grote gebouw aan de Geestersingel, waar Vrouwe Justltla pleegt te zetelen. Ver moedelijk zal die rust wel niet het gevolg zijn geweest van het ontbreken van delinquenten. Eer der geloven wfl, dat de magistra ten enkele weken vacantie heb ben genomen om eens een tyd- lang gespeend te blijven van on mogelijke verhaaltjes, die diverse beklaagden doorgaans plegen voor te dragen op een manier, die iedere outsider van hun on schuld zou overtuigen. Maandagmiddag was het ech ter weer met de rust gedaan en steeg weer een respectabel aan tal minder respectabelen met lood in de schoenen de blauwe stenen trap op om in de hoge ruime rechtszaal Mr. v. Regteren Altena als politierechter en Mr. Holstetyn als Officier van Justitie achter de groene tafel aan te treffen. REMMEN LOS Het is nooit prettig voor wanbeta ler te worden uitgemaakt en zeker niet wanneer je geen wanbetaler bent. Het Cagfricumse gemeente raadslid, de heer Engelbertus de G., bleek op dit punt net zo gevoelig als ieder ander. Overgevoelig eigenlijk, want toen één van zijn buren hem op deze manier beledigde, bleek die opmerking voldoende om, zoals de G. het uitdrukte, een fractie van een seconde zijn rem los te laten. Zo'n rem is een gek ding, want nauwelijks losgelaten, had buurman al een klap op zijn wang te pakken, niet met die losgelaten rem, maar met de hand van de G. Mr. Holsteijn meende, dat verdach te beter zijn rem moest hanteren en eiste f 60 of 30 dagen. De Inkomsten van de G. waren niet in evenredigheid met de grootte van zijn gezin en dies verzocht hij cle mentie, want het vooruitzicht om 30 dagen te moeten zitten, vond hij ver schrikkelijk. „Hoeveel dagen wilt U dan wel zit ten",- vroeg de politierechter. Dit aantal bleek maar zeer gering te zijn, zodat de G. genoodzaakt is om dezer dagen 40 aan 's Rijks schatkist over te maken om niet tegen wil en dank 20 dagen gratis onder gebracht te worden. KOELICHT VRETER. Regelmatig werd Cornells z. uit de Ztfpe door een collega veehouders knecht uitgelachen. Op een kwaad moment werd dit hem te bar en hy zocht in zijn vocabulaire naar een woord, dat zijn ergernis over dat laohen zou kunnen uitdrukken. „Koelicht vreter" heette zijn vondst, waarop de ander zich tot de politie wendde, die prompt aan 't werk sloeg en een proces-verbaal fabriceerde. De politierechter wilde weten, hoe Cornelis <er toe was gekomen om een dergelijke belediging te uiten. „Hal sait welderus wat teuge main ok", wist Cornelis, ,,en den zeg je allichterus wat terug". In de map op de groene tafel zaten onder andere ook wat inlichtingen over „verdachte", die niet onver deeld gunstig waren en de officier eiste dan ook 20 of 10 dagen on danks het feit, dat de betekenis van koelicht vreter hem niet recht duide lijk was. De politierechter had de beste be doeling met Cornelis, doch deze gooi de zelf roet in het eten door zijn iet wat brutale houding. Op de veroorde ling, die 10 of 5 dagen luidde, repli ceerde de man van de niet duidelijke belediging: „Den maer weer sitte". GEBAKJES EN WONINGNOOD. De schaarste in woonruimte brengt uiteraard vele moeilijkheden met zich. Dagelijks worden er onvriendelijk heden over en weer gewisseld, waar van de ambtenaren van het woning bureau ook hun deel krijgen. Catharina Alida H.—M. te Alk maar had tegen twee ambtenaren van dit veel besproken bureau ver teld, dat een hunner collega's ver moedelijk liever 200 dan 12 gebak jes zou ontvangen. Het gezin van deze ambtenaar had zij, toen dit met den nieuwe telg werd uitgebreid, 12 gebakjes gestuurd, maar deze lekker nij was door di« ambtenaar naar de verzendster geretourneerd. Dit, zoals de getuige vertelde, omdat zijn col lega de tractatie niet wilde accep teren, daar verdachte moeilijkheden met haar woning vreesde. Het aan nemen van de gebakjes zou onge wenste verplichtingen kunnen schep pen. De ambtenaar, die deze gebak jes had geweigerd, zou van zijn broer, die een woning zocht en had gevon den 200 in ontvangst hebben geno men, volgens het verhaal, dat de dame enige tijd geleden aan getuige had verteld. Dit was de verklaring van getuige, doch de verdachte beweerde hiervan niets te hebben gezegd, waardoor het noodzakelijk was een tweede getuige te horen, zodat de zaak voor enige tijd werd aangehouden. HIJ HAD HET NODIG. „Wanneer iedereen maar mee neemt, wat hij kan gebruiken, dan ziet het er raar uit", zei de poli tierechter tegen de Alkmaarder Ni- colaas Alphonsus R. Deze had uit een school, waar hij werkzaamheden ver richtte, wat lood meegenomen, om dat hij dit nodig had. Als tweede excuus voerde R. aan, dat de school was afgebrand. Daar hij iets dergelijks reeds eer der aan de hand had gehad, meende de officier, dat naast pen geldboete van f 40 of 20 dagen een voorwaar delijk veroordeling van een maand met drie proefjaren wel op zijn plaats zou zijn. De politierechter veroordeelde tot f 30 of 15 dagen en een maand voor waardelijk met hetzelfde aantal proefjaren. (Ontleend aan opze advertentie rubriek). BIOSCOPEN: Harmonie-Theater: 7.30 uur De beste jaren van ons leven, 14 jaar (ge prolongeerd). Woensdag 2 uur matinée. Victoria-Theater, 8 uur: Complot in Quebec, 18 jaar. Woensdagmiddag, hall drie. malie Cinema Americain, 8 uur: Lichtelijk ge schift, 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinée. EXPOSITIES. Bergen: Kunstzaal Boendermaker en Huis met de Pilaren Expositie. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Zomerbad en Pesie's bad 21 gr. Celsius. Iedere gastvrouw tracht haar gas ten zo te ontvangen en te plaatsen dat er onmiddellijk een gezellige sfeer ontstaat. Daarom ook schenkt zü ALKMAAR TEL. 2585 Vrouwe Justitia heeft ongetwijfeld zeer vele ambtenaren in haar dienst, die haar bij de bestraffing van de mis daad ter zijde staan. Dit kost veel geld doch veel van dat geld zal door hen die voor hun euvel daden op het matje moeten verschij nen worden opgebracht en bovendien wordt zeer voorzichtig omgesprongen met de te maken onkostenWie lacht daar? Toch is dat ten onrechte, dat lachen natuurlijk, want Augustus anno 1948, ontving een charmante inwoonster van cnze goede stad een briefje waaruit die zuingheid weer eens overduidelijk bleek. Zij, die charmante inwoonster, was begin November 1947, dus negen en een halve maand geleden als getui ge bij de kantonrechter opgetreden waarvoor zij onkosten in rekening had mogen brengen. Dit is heel gewoon en gebeurt dagelijks, maar wat niet da gelijks gebeurt, zij had te veel ontvan gen. Winst dus, maar ook hier kwam weer die bekende waard naar voren waarmee geen rekening was gehouden, in casu dezuinigheid waarmee met de gelden van 's Rijksschatkist wordt om gesprongen. In het briefje dat keurig getikt in 'n even keurige envelop naar haar adres werd verstuurd stond namelijk: Bij deze deel ik u mede dat u ter zitting van het Kantongerecht te Alk maar op November 1947 als getuige een bedrag van 25 cent teveel is uitbe taald voor verblijfkosten. Ik, verzoek u om ter voorkoming van moeilijkheden dit bedrag voor of op 10 Augustus a.s. te willen terugbetalen ter griffie van het Kantongerecht te Alkmaar. DE KANTONRECHTER TE ALKMAAR Gisteravond omstreeks half elf vond een aanrijding plaats op de hoek van de St. Laurensstraat en de Nieuwesloot, toen een wielrijder werd geraakt door een luxe-auto, die, zonder signaal te geven, links de bocht doorkwam. De wielrijder kwam er goed af. Hoewel hij door het linkervoorspatbord werd geraakt, bekwam hij slechts enkele blauwe plekken, terwijl de fiets lichte schade opliep. De automobilist, die de aanrijding wel bemerkt heeft, daar hij even remde, vond het niet nodig, zich verder ermede te bemoeien en is door gereden. Het nummer van de auto kon echter worden genoteerd. In de vroege ochtenduren van j.l. Donderdag startten 2 in motorkringen welbekende Alkmaarders met name Jo Bramsen en Johnny de Ridder, resp. op Sarolea en BWM voor de zware 36 uurs Elf Provinciale Hoofdsteden tocht, uitgeschreven door de M.C. Bre da. De tocht, welke zich uitstrekte over een afstand van pl.m. 1100 km., stelde zowel aan machine als aan de berijder, zeer zware eisen. Beide rijders brach ten de tocht, dank zij hun goed mate riaal en rij capaciteiten tot een goed einde. Vermeldenswaard is nog het feit, dat Bramsen in de gemeente Hal steren (N.-B.) door een onoplettende wielrijdster ten val werd gebracht, waardoor hij een achterstand opliep van 1 uur 10 min. Ondanks deze tegen slag bereikte hij op tijd de finish. Voorwaar een bijzondere prestatie. Vrijdag te 2 uur n.m. zal de kinde ren een genotvolle middag worden ge boden door de bekende goochelaars en buikspreker „Antonini" met zijn lo pende, levende en sprekende pop „August". De kinderen goochelen mee en zuilen leren goochelen. Het hoogte punt van de middag wordt het verto ren van de Oud-Hollandse poppenkast, altijd nog een attractie voor jong en oud. Met elkaar dus een pracht vacantie- programma wat de kinderen niet mo gen missen. De kaartverkoop begint morgenoch tend aan de cassa van 't Gulden Vlies van 11 tot 1 uur. Geboren: Jan F., z. v. J. Hollen- berg en M. Edam; Petrus N. A„ z. v. P. Rietveld en C. J. van der Baan; Geertruda T. F. M„ d. v. J. Huisman en G. T. F. Smeets; Jan H., z. v. J. H. Olthof en C. van Keulen; Jacqueline A., d. v. L. Godijn en J. F. van Riel; Alida C. M„ d. v. P Overman en C. Bos: Louise E.. d v. P de Groot en M. Langlotz; Jacobus J. A., z. v. G. J. J. Haker en A. C. Wessels. Gisteravond werden de door de Alkm. Schaakclub V.V.V. georganiseer de kampioenschappen van Alkmaar in hoofd, eerste- en tweede klasse voort gezet in het Wapen van Heemskerk, het clublokaal van V.V.V. In de hoofdklasse wonnen W. Kaan uit Noord-Scharwoude; E. G. Kayser en P. Deugd van V.V.V. De uitslagen wa ren W. Kaan—A. Holtes 1—0, ir. G. F. CoolE. G. Kayser 01 en P. Deugd A. Beemsterboer 10. Eerste klasse: H. J. DageletJ. Veis 0—1; J. v. Til—H. J. Dagelet 0—1 (uit gestelde partij); J. MaatsD. Appel Sr. 10, A. M. HaksteenG. F. v. Brink y.y2\ J. VeisG. Hol 01. Dit was de eerste nederlaag van J. Veis. Tweede klasse: N. de KoningP. Op dam 10; F. de KoningJ. Bastiaanse 01. Enkele partijen werden afgebro ken. Er wordt door de deelnemers met grote animo gespeeld en meermalen uitstekend. Het peil van het schaakspel gaat in Alkmaar beslist vooruit. Gistermiddag had het vierjarig zoon tje van de familie De B. in de Boter- straat het ongeluk met het linkerhand je bekneld te geraken tussen de rollen van een electrische wringer. Vermoe delijk heeft een buurjongetje de wrin ger in beweging gezet, toen de kinde ren met het instrument speelden. Op het geschrei van het ventje snelden de ouders toe, waarop de heer De B. de rollen liet terug draaien en zijn zoon tje wist te bevrijden. Een juist passerende geneesheer heeft het ventje, dat hevige pijn leed, verbonden. Het liet zich aan zien, dat de arm, die tot de elleboog tussen de scherp afgestelde rubberrol- len verdween, niet is gebroken. De ijlings ontboden GGD behoefde geen dienst te doen. Voor het examen schrijver le klasse (adj. cs. tit.) der directe belastingen en accijnsen hebben de volgende ambte naren vrijstelling verkregen: L. G. de Leij; Jb. Praat en M. Vos, ter inspectie der belastingen te Alkmaar en E. Pauw, J. v. d. Riet, H. Schouten en J. M. A. Winkelaar ter inspectie belastingen te Schagen, voorheen te Alkmaar. Bij 't in Den Haag gehouden examen slaagden voor coupeuse costuum- en mantelvak de dames R. Koning, Aarts woud; T. v. Langen, Heer-Hugowaard, Voor onderwijzeres lingerie en kinder- confectie mej. A. Steenvoorden te Hei- loo. Voor costumière de dames A. Drui ven, Egmond aan de Hoef en A. v. Stralen, Heer-Hugowaard. Leerlingen van de Mode-Vakschool N. Nelis, Oudegracht 176, Alkmaar. De heer R. A. Boots alhier is geslaagd voor het Middenstandsexamen. Gisteren en vandaag was het verkeer over de brug tegenover de Dijk ge stremd. De brug stond de gehele dag omhoog en boven op de balans balan ceerden schilders met grote potten menie, om de brug, die van 1901 dateert, een opknappertje te gevèn. Tegelijker tijd werd ook het hek, dat langs het water staat, onderhanden genomen. Zo langzamerhand is er nu in Alk maar geen brug meer, die niet een nieuw kwastje verf heeft gekregen. Tot grote vreugde van de talrijke badgasten, voer de reddingboot Presi dent Steyn Maandagmiddag uit, nu het weer wat slechter was en er dus vol doende zee stond. Mede met het oog daarop voer de boot niet ver buiten de branding, zodat allen de oefening geheel konden volgen. Alles verliep uitstekend, ook het inhouden van de boot met de stopzak, in de branding. In de week van 1 tot en met 7 Augustus 1948 werden als gevonden aange bracht: l blauwe zakkam; 1 wit kinder sokje; 1 paar witte gymnastiekschoenen; 1 molton ondferlegger; 1 paar gymnastiek- schoentjes met sokjes; 1 witte kindersok; 1 paar kinderkousen Als gevonden aangegeven: 1 bruine herenschoen; 1 bovengebit; 1 dubbeltjes armband In bovengenoemd tijdvak als verlo ren opgegeven: 1 groene gummie-bal; 1 rood badpak met witte badmuts; 1 bruin lederen dames-portemonnaie, inh ongeveer f 9,— plus suikerbon; 1 licht bruine portefeuille, inh ongeveer f 48,en een rijbewijs van Abbenhuus; 1 rode bad muts; 1 bril met bruin montuur; 1 zegel ring; 1 portemonnaie, inh ongeveer f 3,30; 1 strandschop met rood-groene bal; 1 padvindersriem; 1 broche, blauw aarde werk; 1 leren voetbal; 1 dameskous; 1 padvindersriem met rozenkrans; 1 don kerrood, geborduurd meisjesvest; 1 licht blauw badpak; 1 witte gymnastiekschoen; 1 mapje met 7 foto's; 1 zilveren kettinkje; 1 ovaal zilveren broche met bloemmotief Gevonden voorwerpen kunnen tussen 10 en 18 uur worden afgehaald bij het Poli- tie-posthuis op het strand STORMSCHADE De storm heeft Zondag niet alleen de bad-exploitanten een slechte dag bezorgd, maar ook nog schade aange richt. De glazen tochtschermen van café de IJsbeer, dat vlak aan zee ligt, moesten het ontgelden en werden to taal vernield. De schade beloopt zeker f 500. Geboren: Johanna A M, dochter van J N Commandeur en A J Vader Anna M C, dochter van C Klaver en E M Verwer Johannes J A, zoon van N Borst en A Molenaar Zipherinus N, zoon van Th van Baar en C Seijts; Petrus J, zoon van C Berkhout en G J Boots Cornelis Nt zoon van N van Langen en J C Oudhuis Theodorus J, zoon van J Beers en C van Kleef Everarda J M, dochter van C B Burger en C Jaspers Klaas D, zoem van H Wagenaar en A Bouwens Mathilda B H, dochter van J Grootjes en M W Paassen Bernard C, zoon van J Huibers en A Vroegop Petrus S C, zoon van C Entius en M Th Meiten Hendrik C, zoon van G Snik kers en G J Glerum Nicolaas P M, zoon van N J Schouten en C Koppes Theodora C J, dochter ven S J Groot en M Th Duiveste-yn Maria B, dochter van A Berkhout en B Sneekcs Simon A J zoon van S P van Langen en C M Borst Ondertrouwd: Paulus P Konijn en Greta Goudsmi^ Getrouwd: Nicolaas Kieft en Maria J Burger Over Leden: Pieter Stoop, 72 jaar, echtgenoot van J Pronk INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: Pieter dé Vet; Th A van Diepen; G Hoekema; M G Klaver C N P van Leeuwen; N J Dekker; K J M Bruynse; J J Dekker Vertrokken: Th A de Boer, naar Ursem; N de Boer, naar Heiloof Ewlslaan M 16; J E Ursem, Hoorn, Hoofd 1; B Bankersen, Oudkarspel, Laanweg D 14; M Visser, Hilversum^ Loosdrechtseweg; L V de Sutter, Haarlemmermeer, Eksterstraat 6; A Boerhave, Wieringermeerf Slootweg G 116; F Boerhave, als voren; C de Krulj- ger, Drempt, Kletterstraat D T4; T Jan sen, Batavia; P Smit^ Irricane, Canada; G de Rooy, Koedijk,Kanaaldijk 272; F M van Engelen Alkmaar, Verdronkenoord 59: A Bakker,Heiloo; C M Th Merlijn, Zwolle, Papaverstraat 21 Besommingen van gisteren: 2 trawlers f35,000; 2 trawlers f44,630; RO 53 „Dirkje" f 17,780; LJM 15 „Cornelia" f 18,150; IJM 29 „Zeeleeuw" f 5490; KW 84 f 2029 24 f2570; 169 f2489; 162 f2430; 28 f1310; 84 2836; 17 f 1400; 91 f2220; 122 f2830; 108 1820; 166 f2470; 107 'f1010; 69 f 3060 59 £2176; 210 f 2040 72 1770; 77 f1890; SCHEV 177 f 970; IJM 272 f 2530; 71 5089; 316 2250; 246 f1168; 201 1200 Aanvoer 7025 kisten Vagebonden, zo noemen zij zich nu, de drie Alkmaarse jongens, die enige tijd geleden een avontuurlijke reis be gonnen. Zonder een cent op zak trok ken ze Zuidwaarts, per vrachtauto naar België en verder al liftende naar Frankrijk. Zij wilden trachten, daar door zingen en musiceren voldoende geld te verdienen, om aan de kost te komen en zo enkele weken in „la douce France" te kunnen doorbrengen. Jaap Tol, Appie Dam en Rien Schroevers trokken een Volendams costuum aan namen gitaar, accordeon en maracas mee en wierpen zich in het avontuur. Wij ontvingen thans van hen een eerste bijdrage, die ons vanuit Parijs werd toegezonden en waaraan wij in ons nummer van morgen gaarne plaats ruimte zullen verlenen. Verwacht geen ^voldragen proza, lezer, want de jonge lui bezigen hun eigen woorden, waarbij ze zich af en toe in hun jeugdig ent housiasme wel eens laten verleiden tot een lichte overdrijving. Maar ander zijds spreekt uit de brief toch het be wijs, dat zij ten volle genieten van hun vacantie, en bovendien, dat zij slaagden, waar zovelen vóór hen reeds tot de conclusie kwamen, dat zij beter nooit aan de onderneming hadden kunnen beginnen. Schroevers schreef de brief, Tol tekende er een paar rake schetsen bij. Dam keek toe en hield de moed erin. Wij publiceren hierbij de foto van de drie ondernemende jongelui, als in leiding op onze brief van morgen. J. Hennink uit Alkmaar heeft giste ren de door de B.R.C. „Kennemer- iand" georganiseerde amateurswed- strijd over 100 km gewonnen. Dit is niet alleen de eindnotitie van Uw verslaggever nadat de laatste renner door de finish was geflitst, want 30 ronden vóór het einde stond, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden dit feit reeds vast. Op dat ogenblik had deze dappere zwoeger uit de kaasstad, gesteund door L. Kiekens (die toen één ronde achterstand had) een ronde op het peleton genomen. Steeds verder liep Hennink uit, met als resultaat dat hij met bijna twee ronden voorsprong over de eind streep ging. Tijd 2 uur 34 min. 7 sec. Het fundament voor deze overwinning werd gelegd, toen de renners nog 50 ronden hadden te rijden, nadat N. Hen- neman (Beverwijk), A. Wagtman (Be verwijk), A. Schotman (Amsterdam), Leo de Booy (Alkmaar) en W. Voor- ting (Haarlem) een uur lang cm beur ten de toon hadden aangegeven. Onge merkt schoof daarna Hennink naar vo ren, met B. Keizer, N. Henneman en E. Koeman aan zijn wiel. De volgende ronde was Henneman in de grote groep teruggevallen en lagen de overige drie, honderd meter voor. Het peleton lette niet voldoende op, waarschijnlijk uit gaande van de overweging dat de drie overmoedigen wel weer zouden worden opgeslokt. Maar het liep anders af. Met een fijne tactiek, het lange rech te stuk in de Populierenlaan gebruiken de om verder uit te lopen en de ter reinwinst nijdig verdedigend in de' Acacialaan en in de snelle bocht bi) de Duinwljk-apotheek. vergrootte Hennink voortdurend de afstand tussen hem en het zwoegende peleton. Dit moedige rijden werd na 75 km be loond, want toen had de Alkmaarder het hele veld gelapt. Deze prestatie was hem zeker nog niet voldoende. Met H. vd Elsthout uit Made begon hij twaalf ronden voor het einde aan een tweede uitiooppoging. Dit was een strop voor een aantal andere renners, aangezien de wedstrijdcommissarissen het besluit hadden genomen dat de deelnemers met meer dan twee ronden achterstand het parcours moesten ver laten. Hiervan werd o.a. de Beverwij- ker J. Kuilman, die voordien een uit stekend figuur had geslagen, de dupe. Door opgeven en een enkel (overigens onschuldig) ongevalletje, waren de ge lederen al sterk gedund en na deze beslissing van de jury, bleven er van de 41 deelnemers nog slechts 9 in de baan. HENNEMAN ACHTSTE. De situatie was tóen zo. dat Hen nink en vd Elsthout zich onbedreigd als eerste en tweede konden plaatsen. Theoretisch had Henneman een prach tige kans op de derde plaats, maar ondanks het smeken en de toejui chingen van het publiek, kon hij het straffe tempo in de eindsprint niet vol gen. Hij eindigde als achtste. Aan het slot was er verschil van mening of de grote groep al dan niet één ronde te weinig had gereden. Dit was inder daad het geval, maar omdat er te vroeg was gebeld en teneinde ver waring onder de renners te voorkomen? werd dit door de jury genegeerd. Aan het eindresultaat kon deze enkele ron de trouwens toch weinig of niets meer afdoen. De gedetailleerde uitslag luidt: 1 J. Hennink, Alkmaar; 2 H. v. d. Elst hout, Made; 3 E. Koeman, Krommenie; 4 C Witteveen, Amsterdam; 5 J. T. Wil- lems, Amsterdam; 6 L. Bakker, Amster dam; 7 H. van Breenen, Amsterdam; 8 N. Henneman, Beverwijk en 9 W. Voorting, Haarlem. De vierde plaats van Witteveen was 'n schitterende prestatie van deze Hui zenaar, want reeds kort na de start kreeg hij pech en de hierdoor ontstane (bijna hopeloze) achterstand wist hij verbeten doorstampende, geheel te eli mineren. Zijn onversaagde lotgenoot tijdens deze krachtsinspanning, de Haarlemmer H. Droog, moest later op geven. Gedurende de 100 km is er een zware regen van premies geweest. Zo loofde mr. A. Moens 'n waardebon van f 10 uit, die werd gewonnen door E. Koeman uit Krommenie. N. Henneman sleepte een premie van f 2.50 in de wacht, die beschikbaar was gesteld door het jongste lid van B. .R. C. „Kennemerland", D. vd Acker. Na af loop van de course heeft mr. Moens de winnaar gecomplimenteerd, waarna Hennink met een grote krans, het tra ditionele ereondje heeft gerden. De prijsuitreiking had plaats in café Populair in de Nieuwstraat. WEDSTRIJD VOOR TRANSPORTFIETSEN. De amateur wedstrijd werd voorafge gaan door een wedstrijd op transport fietsen over zeven ronden. Hieraan werd door zes fietsjongens deelgeno men. De uitslag luidt: 1 R Rijke, slager Besteman 2 C. Limmen, Coöperatie „Kennemerland"; 3 J. Winder, bakkerij Winder; 4 G. Duin Coöperatie „Kenne merland"; 5 A. vd Pal, bakkerij Tim mer; 6 G. Stam, bakkerij Hienkens. Ongecorri'jep.rü Onze speciale Indische medewerker Anthony van Kampen telegrafeert ons uit Batavia, dat hij van zijn avontuur lijke reis met een aantal controle-amb tenaren naar Nieuw-Guinea per Dakota in Batavia is teruggekeerd. Over het laatste traject, van Hollandia naar Ba tavia, dat is een afstand van ongeveer 5000 km. (meer dan de afstand Amster dam-New York) heeft hij twee dagen gedaan. De cineast Wassenburg is in het be zit van waardevol filmisch materiaal van objecten, die nog nooit zijn opge nomen. Met het gereedmaken van de film wordt terstond begonnen in de studio's van het Gouvernements Film bedrijf. Vermoedelijk zal zij spoedig in het voorprogramma van de Neder landse theaters kunnen draaien. Anthony van Kampen en zijn met gezel maakten een indrukwekkende tocht per prauw in de rimboe aan de uiterste Noordkust van Nieuw-Guinea. Wassenburg en Van Kampen zijn wel vermoeid na de ontberingen, geleden in het rijk van het Stenen Tijdperk, zo seint laatstgenoemde, doch de kostba re stof, die werd verzameld, maakt al les goed. Binnenkort zullen wij met de publi catie van zijn artikelen beginnen. (Van onze Haagse redacteur) Aangezien de behandeling van de in gevoerde rijst en de bevoorrading van de winkeliers meer tijd in beslag neemt, dan verwacht werd, is de toewijzing van 200 gram rijst aan ieder weer veer tien dagen uitgesteld moeten worden, zo vernemen wij. Oorspronkelijk had men de rijst, waarvoor reeds een bon is ingeleverd, half Augustus beschikbaar willen stel len. Daarna bleek, dat men er niet eer der toe zou kunnen overgaan dan eind Augustus en nu heeft men het tijdstip van de verkoop moeten vaststellen tegen half September. (Van onze Haagse redacteur) De vermindering van het vleesrant soen, waartoe de regering kort geleden heeft moeten besluiten, zal niet beteke nen, dat men over een langere periode beschouwd vlees te kort komt. Het is namelijk de bedoeling dat de vermindering zo spoedig mogelijk weer ingehaald wordt. De vlees- schaarste, zo verwacht men, zal slechts van korte duur zijn. Weersverwachting geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond. Slechts hier en daar, voornamelijk in het binnenland nog een regenbul, overigens licht tot half bewolkt met plaatselijk ochtendmist. Weinig wind en ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Bij het „Bollengebouw" gebeurde Maandagmiddag om ongeveer half zes een ongeluk dat zich aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien. Door de vrachtrijder de Graaf uit St. Pancras werden enige kuipen met kalk aange voerd. Toen de heer de Graaf deze niet zijn zoon in het gebouw wilde dra gen struikelde hij over een in de deur opening liggende steen. Hierdoor kreeg hij de kuip op zijn hand, terwijl zijn zoon in de ogen werd getroffen door de rond spattende kalk. Nadat de eerste hulp was verleend, achtte de geroepen ge neesheer opname in het ziekenhuis niet onmiddellijk nodig en werden de on fortuinlijke vrachtrijders naar huis vervoerd. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot Niels Persijn slaagde voor het toelatingsexamen voor de machinisten schoolcursus van de K. P. M. te Vlissingen. ALKMAAR, 9 Augustus Opgave van he aangevoerde vee op de Maandagse veemarkt: 52 stuks vette koeien, 2 gras klaveren, 41 nuchtere klaveren (slacht) en 6 vette schapen; allen voor de Centrale ALKMAAR, 9 Augustus Andijvie 4— 12; spinazie 514; postelein 520; wortel tjes 11—31; tomaten 22—32; groene kool 7—17; rabarber 4—13; rode kool 6—9; gele kool 14; uien (bos of kg) 7—15; bieten (bos of kg) 7—12; druiven 1,41—1,82; spercie- bcnen 3856; snijbonen (stok) 4258; pronk- snijbonen 12—20; bloemkool IA 40—56 I 2535 en II 1522; komkommers 5^20; meloenen 30—1,23; worteltjes 7—20; sel derie 1—3; selle 1—3; sla 2—12; nieuwe augurken 5—7; eigenheimers 6—8 WARMENHUIZEN, 9 Augustus 31,000 kg Aardappelen: Schotse muizen 7,90— 8,70, idem kriel 2,903, idem drielingen 5.50—5,80, eigenheimers 6,60—7,60 en bint jes 6,80—7,10; 250 kg slabonen 3638 LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 10 Augustus 35,000 kg Aardappelen: eigenheimers 6,707,70 en eerstelingen 6,107,50; 120,000 kg rode kool 68,50; 2o,000 kg gele kool 6—14,10; 20,000 kg witte kooi 4—6,50; 2000 kg uien 10,40—13,50; 1800 kg slabonen 44—55 NOORDERMARKTBOND, 10 Aug. Aangevoerd 80000 kg Aardappelen: Eer stelingen f 7.40—f 8.30, rode eerstelin gen f 7.40f 7.70, eigenheimers f 7.20 f 7.60, blauwe eigenheimers f 6.70 f 7.30; Bintje f 6.20f 7.40; Bevelanders f 6.10—f 6.40; 71000 kg witte kool 4— f 6.60; 72000 kg rode kool f 6f 8.80; 22000 kg gele kool f 6—f 13; 10000 kg slabonen f 38f 55; 2000 kg zilvernep f 10.60—f 12.10; zilver drielingen f 3— f 3.10. Het Nederlands H( Pakistan, prachtig h< het Wembley stadion 21, na met de rus geluk had het Neder gezien de krachtsvei zijn geweest. Het ti zware regens der las grasmat doorweekt remd, waardoor er e Indië de meeste hint eeuwig groen tapijt, i meest tot zijn recht 1 Wij zouden niet w oorzaak ligt maar et dat het wonderteam dam 1928, van Los Ar ook van Berlijn 193 Indië werd genoemd, staat. In die jaren wa indische hockeyers e< zichzelf en ging het ei om een zo eervol mogi tegen de grootmeester Nu zitten in een we India of Pakistan vo ploegen, in 't bijzonde Brittannië en Nede winstkansen, hetgeen i de andere halve fin: hebben door een volko de 20 overwinning Enthousiast sf Nederland Di ploeg van India wa het reeds, een schaduw Alleen de rechtervleugel, de ranvoerder-rechtsbuiti en de rechtsbinnen K. D. momenten blijk het grool kunnen uitvoeren. Door snel en enthousias langrijkste wapen van de wisten de Oranjehemden alleen in evenwicht te^ic waren perioden, waarin .1 elftal het doel van India b het geluk zat de onzen n: tweede helft sprong zelfs schot van Bromberg van het veld weer in. Over 1 nomen was het een aantre strijd en tot grote verbazi een ging het initiatief aai heel van het Nederlands e' ze kon helaas niet meesp met een grote pleister O' hoofd rond. Hij werd ve Bouwman, die wel zijn b daan maar zijn voorgani kon doen vergeten. In het eerste kwartier v in de meerderheid en de hoede bracht het zelfs tot ner, welke door Bouwma geschoten. Onverwacht k1 een doelpunt aan de andc doelman Richter volkome schot van de naar de Ho Jansen luisterende Indiër Vijf minuten voor rust h terhoede staan bij een aam diërs en linksbinnen Singl tweede doelpunt langs Ric In de tweede helft bleei lands elftal met grote gei spelen al deed de vermo langzamerhand gelden, -i kansen vielen er voor de aanval te noteren en slee] De nieuwe kamp ROEIEN: vier met stuui Staten; twee zonder Groot-Brittannië; sk (Australië); double sci Brittannië; twee met Denemarken; vier zon man: Italië; acht met Ver. Staten; WIELRENNEN: sprint: (Italië)ploegacht Frankrijk; SCHERMEN: degen, in Cantone (Italië); GEWICHTHEFFEN1 wicht: Pietro (V.S.); wicht: Fay ad (Egypte). ROEIEN, VIER MET 1. en Olympisch kampioen: (Westlund (slag), Giovanelli (boeg), gan) 6 min. 50,3 sec. 2. Zwitserland 6.53.8. 3. Denemarken 6.56,8. TWEE ZONDER 1. en Olympisch kampioen tannië (Wilson (slag), 7 min. 21.1 sec. 2. Zwitserland 7.23,9. Italië 7.31.5. en Olymp. kampioen: jië) 7-min. 24.4 sec. i j.isso (Uruquay) 7.38.2. 3 Catasta (Italië) 7.51,4. DOUBL 1. en Olymp. kampioen: Gri nië (Burnell en Bushne 51.3 sec. 2. Denemarken 6.55,3, 3. Uruquay 7.12,4. TWEE MET 1. Denemarken (Pedersen i

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2