Enthousiast spel van Hockey-team had winstmogelijkheden tegen technisch beter spel van India Ol ympische =cutsen= HOCKEY-TEAM VERLIEST MET MINIMAAL VERSCHIL Zaterdag was een zwarte dag voor het zwarte ras The Flying Duich-mam" in Holland ierug N; euws weer in tavia half September van het vlees- It ingehaald weer 7 Langendijk. steen itve Niedorp. ichten Alleen de wegwedstrijd kan nog succes voor wielerploeg brengen Nederland nog door drie boksers vertegenwoordigd Geen wonderteam meer Een trots record werd gebroken Ook tandem-paar zal geen succes brengen n Weer twee boksers uitgeschakeld mmml mum orrigesrd ndische medewerker ïpen telegrafeert ons ij van zijn avontuur- aantal controle-amb- w-Guinea per Dakota ggekeerd. Over het i Hollandia naar Ba- ifstand van ongeveer i de afstand Amster- ;eft hij twee dagen inburg is in het be- filmisch materiaal nog nooit zijn opge- ereedmaken van de id begonnen in de ouvernements Film- ijk zal zij spoedig nma van de Neder- anen draaien, mpen en zijn met- n indrukwekkende de rimboe aan de van Nieuw-Guinea. n Kampen zijn wel itberingen, geleden Stenen Tijdperk, zo ie, doch de kostba- erzameld, maakt al- i wij met de publi- lelen beginnen. igse redacteur) andeling van de in- bevoorrading van Üjd in beslag neemt, :d, is de toewijzing an ieder weer veer- l moeten worden, zo tad men de rijst, bon is ingeleverd, hikbaar willen stel- at men er niet eer- overgaan dan eind ft men het tijdstip moeten vaststellen »se redacteur) van het vleesrant- iering kort geleden :n, zal niet beteke- over een langere vlees te kort k de bedoeling dat i spoedig mogelijk ardt. De vlees- ït men, zal slechts geldig van Dins- sdagavond. aar, voornamelijk og een regenbui, haif bewolkt met list. Weinig wind fde temperatuur aouw" gebeurde ongeveer half zes ;ich aanvankelijk anzien. Door de f uit St. Pancras met kalk aange- de Graaf deze iebouw wilde dra- r een in de deur- n. Hierdoor kreeg d, terwijl zijn zoon iffen door de rond- it de eerste hulp de geroepen ge- let ziekenhuis niet r werden de on- ders naar huis GD. Niels Persijn tingsexamen voor cursus van de is Opgave van de Maandagse koeien^ 2 gras- averen (slacht) en de Centrale Andijvie 4 520; wortel - —32; groene kool kool 6—9; gele 715; bieten (bos 1,411,82; spercie- tok) 42—58; pronk- IA 40—56f I mkommers 5—^20; eitjes 7—20: sel- sla 212; nieuwe 6—8 Augustus 31,000 tse muizen 7,90 idem drielingen 7,60 en bint- onen 36—38 kg Aardappelen: en eerstelingen de kool 6—8,50; 20,000 kg witte 1 10,40—13,50: 1800 ND, 10 Aug. Eer rode eerstel in- f 7.20 heimers f 6.70 40; Bevelanders vitte kool f 4 ooi f 6f 8.80; -f 13; 10000 kg 0 kg zilvernep drielingen f 3— Het Nederlands Hockey-elftal heeft zich, na de zware nederlaag tegen Pakistan, prachtig hersteld. In de halve eindstrijd tegen India, welke in het Wembley stadion werd gespeeld, verloren de oranjehemden met slechts 21, na met de rust met 20 te hebben achtergestaan. Met wat meer geluk had het Nederlands elftal een gelijk spel kunnen behalen, hetgeen, gezien de krachtsverhoudingen in het veld, zeker niet onverdiend zou zijn geweest. Het terrein was voor hockey niet bepaald geschikt. De zware regens der laatste dagen en nachten hadden de eens zo prachtige grasmat doorweekt en het witte balletje werd in zijn snelle vaart ge remd, waardoor er een onberekenbare factor in het spel kwam, waarvan Indië de meeste hinder ondervond, omdat zij gewend zijn aan een droog eeuwig groen tapijt, waarop hun technisch op zo hoog peil staand spel het meest tot zijn recht komt. er benut toen Bromberg een strafbully kreeg te nemen (21). Doelman Richter rehabiliteerde zich volkomen en hield enkele harde en goed geplaatste schoten uit zijn doel. Lal, de aanvoerder, zeide, dat zij alles hadden moeten geven om de overwin ning te behalen, terwijl de uitblinker Maxie Vaz, halfspeler, constateerde, dat het spel in Europa veel beter is gewor den dan vóór de oorlog, maar dat zijn landgenoten sterk waren gehandicapt door het feit, dat het terrein door de regen doorweekt was. Wij zouden niet weten waar de oorzaak ligt maar een feit is het, dat het wonderteam van Amster dam 1928, van Los Angelos 1932 en ook van Berlijn 1936, dat Brits Indië werd genoemd, niet meer be staat. In die jaren waren de Brits- indische hockeyers een klasse op zichzelf en ging het er alleen maar om een zo eervol mogelijk resultaat tegen de grootmeesters te behalen. Nu zitten in een wedstrijd tegen India of Pakistan voor Europese ploegen, in 't bijzonder voor Groot Brittannië en Nederland, zelfs winstkansen, hetgeen de Britten in de andere halve finale bewezen hebben door een volkomen verdien de 20 overwinning op Pakistan. Enthousiast spel der Nederlanders Dt ploeg van India was, we schreven het reeds, een schaduw van vroeger. Alleen de rechtervleugel, bestaande uit de vanvoerder-rechtsbuiten Kishan Lal en de rechtsbinnen K. D. Singh, gaf bij momenten blijk het grootmeesterspel te kunnen uitvoeren. Door snel en enthousiast spel, het be langrijkste wapen van de Nederlanders, wisten de Oranjehemden de strijd niet alleen in evenwicht te .houden maar er waren perioden, waarin .het Nederlands elftal het doel van India belegerde, doch het geluk zat de onzen niet mee. In de tweede helft sprong zelfs een scherp schot van Bromberg van de staander het veld weer in. Over het geheel ge nomen was het een aantrekkelijke wed strijd en tot grote verbazing van ieder een ging het initiatief aanvankelijk ge heel van het Nederlands elftal uit. Krui- ze kon helaas niet meespelen. Hij liep met een grote pleister over het voor hoofd rond. Hij werd vervangen door Bouwman, die wel zijn best heeft ge daan maar zijn voorganger toch niet kon doen vergeten. In het eerste kwartier was Nederland in de meerderheid en de Oranje-voor- hoede bracht het zelfs tot een strafcor- r.er, welke door Bouwman werd over geschoten. Onverwacht kwam evenwel een doelpunt aan de andere zijde, toen doelman Richter volkomen over een schot van de naar de Hollandse naam Jansen luisterende Indiër heenmaaide. Vijf minuten voor rust bleef onze ach terhoede staan bij een aanval van de In diërs en linksbinnen Singh schoot het tweede doelpunt langs Richter. In de tweede helft bleef het Neder lands elftal met grote geestdrift door spelen al deed de vermoeidheid zich langzamerhand gelden. Nog talrijke kansen vielen er voor de Nederlandse aanval te noteren en slechts één werd Onze viervoudige Gouden Kampioene van de Olympische Spelen, Mevr. Fanny Blankers-Koen, is Maandagavond uit Londen te Hoek van Holland aangekomen. Hoewel er nog geen officiële ontvangst was, werd haar door de honderden belangstellenden op de kade toen zij van boord stapte ene ware ovatie gebracht. Mevr. Fanny Blankers-Koen toont de op zijn post zijnde douane-beambte als deel van haar bagage de vier gouden medailles. De nieuwe kampioenen ROEIEN: vier met stuurman: Ver. Staten; twee zonder stuurman: Groot-Brittannië; skif: Wood (Australië); double sculls: Groot Brittannië; twee met stuurman: Denemarken; vier zonder stuur man: Italië; acht met stuurman: Ver. Staten; WIELRENNEN: sprint: Ghella (Italië)ploegachtervolging: Frankrijk; SCHERMEN: degen, individueel: Cantone (Italië); GEWICHTHEFFEN: bantamge- wicht: Pietro (V.S.); vederge wicht: Fayad (Egypte). (Van onze speciale verslaggever) Er zijn tranen gevallen op Wembley. Tranen van spijt en teleurstelling, die diepe groeven trokken in het gezicht van jonge harde kerels, wier zelfbe heersing gebroken werd door het niets en niemand ontziende noodlot. Er waren ook andere tranen. Die van blijdschap, die een ogenblik opwel den in de ogen van vier Nederlandse meisjes, maar die snel verdroogden on der een zonnige gelukkige glimlach. Zij lieten geen sporen na, zoals bij sommige deelnemers uit Amerika, Ita lië, Jamaica en België, die de bittere kelk van het sportleed op de laatste dag van het athletiekprogramma hebben geledigd. plechtig hadden beloofd bij de aanvang der Spelen. Na 100 meter verrekte Wint een spier. Vertwijfeld hinkte hij enige metefs verder en liet zich daarna in het gras vallen. Met zijn estafettestok ran selde hij de groene zoden, als wilde nij Wembley kastijden voor 't noodlot dat hem getroffen had. Niemand lette meer op Harmden en Whitfield, die de Ame rikaanse zege zonder strijd in 3 min. 10,4 sec. veilig stelden. Men keek hoe Wint zijn hoofd woest over het gras wreef en men zag hoe uit drie hoeken van het Stadion drie zwarte figuren naar hun sportbroeder renden. Mc. Kenley knielde naast hem neer en richtte hem op. Er waren geen verwij ten. Zij omhelsden elkaar en Rhoden en Mc. Kenzie klopten de wenende Wint troostend op de schouder. Zij onder steunden hem en hetzelfde beeld her haalde zich. Hier werd gedemonstreerd wat eens een Oranje gezegd heeft: „Men kan groot zijn in het behalen van een overwinning, maar groter in het dragen van een nederlaag". Enkele minuten tevoren was Rocca als eerste loper van de Italiaanse ploeg na circa 200 meter door dezelfde pech achtervolgd. Ruim 1 millioen toeschouwers Ook de Belg Gailly kreeg zijn deel van de pech die deze Zaterdag kwistig door Vrouwe Fortuna werd rondge deeld. Dertig lange kilometers had hij de leiding in de Marathonloop gehad om tenslotte in het tVembley Stadion door Cabrora en Richards te worden gepasseerd. Toen pas was Vrouwe For tuna verzadigd en mocht Gailly de bronzen medaille behalen. Men wachtte geruime tijd met de Victory Ceremony om de Belg gelegen heid te geven zich te herstellen. Toen echter het Argentijnse volkslied klonk, bleef de plaats van Gailly onbezet. Men had de Belg naar het hospitaal gebracht De vier snelste sprinters ter wereld (Ewell, Wright, Dillard en Fatton) stonden gereed om de hulde in ont vangst te nemen, die zij in de 4 x 100 m estafette op eclatante wijze hadden verdiend. Met acht meter verschil hadden zij de Britten achter zich ge laten. Het trotse record van 1920, 1924, 1928, '32 en '36 was gehandhaafd. Er was alle reden voor een ceremonie. Toen kwam het sensationeelste be richt van de dag. De luidspreker schetterde het in de oren der Ameri kanen „U.S.A. gediskwalificeerd". Tactische lout van de jury Hiermede maakten de Engelsen een grote tactische fout. Zij hadden het slechte nieuws eerst aan de vier belang hebbenden moeten mededelen, alvorens het wereldkundig te maken. Het onfor tuinlijke viertal geloofde het niet. Zij liepen naar de jury en eerst daar ver namen zij, dat de eerste wissel tussen Ewell en Wright over de lijn der vast gestelde afstand had plaats gehad. Pat- ton keerde zich om, schudde moedeloos het hoofd en zijn zwarte teamgenoten volgden hem. Gevieren verlieten zij het Stadion als zochten zij steun aan elkan der. Het Engelse publiek voelde dat hier de ware overwinnaars gingen, wier zege niet door die simpele meter kon worden teniet gedaan. Groot-Brittannië was nu eerste, maar door deze diskwali ficatie verbleekte het goud tot zilver. Het applaudiseerde voor de jongens uit de States, doch het kon niet verhinde ren dat Ewell's zwarte kop zich dieper boog onder de posthume hulde en dat Wright zich langs de ogen wreef. Het was een zwarte dag voor het zwarte ras. Dit ondervond ook Wint uit Jamaica. Op 4 x 400 m estafette had Wint, als derde man een achterstand in te halen tegen de Amerikaan Harm den, maar wachtte daar niet bij de vierde wissel de grote Mc. Kenley, wiens machtige lange zwarte benen in een fel duel met Whitfield, Jamaica dichter bij het Olympische ere-metaal zouden brengen? Wint liep de race van zijn leven. Hij liep niet voor eigen glo rie, maar voor de eer van zijn land en tot roem van de sport, zoals zij allen Dit waren de dramatische hoogte punten vn deze Zaterdag-der-tra- nen. Het waren de grootste sensa ties van de Spelen. Vele records zijn in de afgelopen week gebroken. De Spelen zijn uitgegroeid tot een succes zoals tot heden niet is voor gekomen. Tot en met Zaterdag heb ben meer dan een millioen toe schouwers genoten van de presta ties van 's werelds beste athleten. De uitslagen van Maandag ROEIEN, VIER MET STUURMAN. 1. en Olympisch kampioen: Ver. Staten (Westlund (slag), Martin, Will en Giovanelli (boeg), stuurman: Mor gan) 6 min. 50,3 sec. 2. Zwitserland 6.53.8. 3. Denemarken 6.56,8. TWEE ZONDER STUURMAN. 1. en Olympisch kampioen: Gr. Brit tannië (Wilson (slag), Laurie (boeg) 7 min. 21,1 sec. 2. Zwitserland 7.23.9. Italië 7.31,5. SKIF. en Olymp. kampioen: Wood (Austra lië) 7-min. 24.4 sec. i j'.isso (Uruquay) 7.38,2. 3 Catasta (Italië) 7.51,4. DOUBLE SCULLS. 1. en Olymp. kampioen: Groot Brittan nië (Burnell en Bushnell) 6 min. 51,3 sec. 2. Denemarken 6.55,3, 3. Uruquay 7.12,4. TWEE MET STUURMAN. 1. Denemarken (Pedersen (slag), Hen riksen (boeg) en Andersen (stuur man) 8 min. 00.5 sec. 2. Italië 8.12,2. 3. Hongarije 8,25 2. VIER ZONDER STUURMAN. 1. en Olymp. kampioen: Italië (Moioli (slag), Morille, Inverbizzi en Rogi (boeg) 6 min. 39,0 sec. 2. Denemarken 6.43,5. 3. Ver. Staten 6.47,7. ACHT MET STUURMAN. 1. en Olymp. kampioen: Ver. Staten (I. -Turner (slag), D. Turner, Hardy, Ahlgren. Butler, Brown, Smith, Stack (boeg) en Purchase (stuurman) 5 min. 56,7 sec. 2. Gr. Brittannië 6.06,9. 3. Noorwegen 6.10,3. SPRINT. 1. en Olymp. kampioen: Chella (Italië) 2 overwinningen. 2. Harris (Gr. Brittannië) 0 overw. 3. Schandorff (Denemarken). 4. Bazzano (Australië). PLOEG ACHTERVOLGING. 1. en Olymp. kampioen: Frankrijk 4 min. 57,8 sec. 2. Italië 5.36,7. GEWICHTHEFFEN BANTAM- GEWICHT. 1. en Olympisch kampioen: De Pietro (Ver. Staten) totaal (trekken, druk ken en stoten) 307,500 kg. (nieuw Olymp. record). 2. Creus (Gr. Brittannië) 297,500 kg. 3. Tom (Ver. Staten) 295 kg. 4. Lee (Korea) 290 kg. 5. Namdjou (Perzië) 287 500 kg. VEDERGEWICHT. 1. en Olymp. kampioen: Fayad (Egyp te) 332.500 kg. (nieuw wereld- en Olymp. record). 2. Wilkes (Trinidad) 317.500 kg. 3. Saimassi (Perzië) 312,500 kg. 4. Nam (Korea) 307,500 kg. Het oude Olympische record bedroeg 312.500 kg. en stond sedert 1936 (Berlijn) op naam van Terlazzo (Ver. Staten). Het oude wereldrecord bedroeg 320 kg. Bij het trekken bereikte Fayad 105 kg., hetgeen tevens een nieuw we reld- en Olympisch record betekent. Het oude wereldrecord bedroeg 102.500 kg., het oude Olymp. record 97.500 kg. De Ned. wielerenthousiasten zullen tot de wegwedstrijd op 13 Aug. in Wind sor Great Park moeten wachten om een kans te krijgen een succes van Neder landse renners toe te juichen, want Maandag verloor Hijzelendoorn, terwijl onze tandem (Buchly-van Gelder) zich weliswaar in de herkansing voor de Echtste finale plaatste, maar zo weinig indruk maakte, dat zij volkomen kans loos lijkt. De Zwitsers en de Belgen wonnen gemakkelijk van Nederland op dit nummer en die behoren niet j:ot de sterksten. Italië, Frankrijk en Denemar ken lijken sterker dan de overwinnaars van Nederland. De middag begon met een grote te leurstelling, doordat Hijzelendoorn niet hard genoeg bleek om boven zijn pijn, veroorzaakt door een trekkende arm- wonde, uit te komen. Hij had de strijd tegen de Uruguayer Rocca reeds opge geven voordat hij formeel geslagen was en kwam 15 meter na Rocca over de eindstreep. Het was voor het Britse publiek een geweldige teleurstelling, dat Harris, die telkens weer als wereldkampioen werd aangekondigd, niets tegen Ghella kon uitrichten, die een heel wat sympathie ker indruk maakte dan de Brit. Harris had thans alles voor op zijn tegenstan ders en zal dus ook buiten Heme Hill wel het onderspit moeten delven tegen Ghella, die tijdens zijn ereronde een voor een alle gele dahlia's uit de hem aangeboden tuil bloemen plukte en on der de toeschouwers wierp. Ghella heeft zich een uiterst sterk rij der en tacticus getoond, die ook op de wereldkampioenschappen van zich zal doen spreken. In de achtervolgingsrace werd het een eindstrijd tussen Italië en Frankrijk, waarbij de Italiaanse ploeg op een gegeven ogenblik slechts twee renners telde, die tenslotte op de derde man moesten wachten. De Fransen spanden zich zo in, dat een hunner na de race moest worden bijgebracht voordat hij de ereronde met zijn kameraden kon meerijden. Maandagavond omstreeks kwart vóór zeven stoomde de „Mecklen burg" de Nieuwe Waterweg bin nen met aan boord Fanny Blan kereKoen en de rest van de Olympische dames athletiek ploeg, waaraan alleen Gre de Jong ont brak, die haar pas had vergeten en daardoor de boot miste. Reeds geruime tijd van te voren ston den op de kade talloze mensen en een legertje fotografen, journalisten en filmoperateurs gereed om de met goud overladen Fanny te begroeten, te foto graferen, te interviewen en te filmen. Jan Blankers, die reeds gisteren in Ne derland arriveerde, werd bestormd met vragen. Iedereen wilde weten, wat er nu waar was van vele, zeer uiteenlo pende geruchten, die de ronde deden over de stad, waar Fanny de nacht zou doorbrengen. Was het Rotterdam of Den Haag? Of misschien toch Amster dam? We kwamen er niet achter. Wel be sloot Jan Blankers, toch maar met zijn vrouw in de voor de Olympische ploeg gereserveerde en met bloemen ver sierde coupé van de boottrein te stap pen en de auto, waamee hij gekomen was naar Den Haag te sturen, en van daar de tocht naar een voor ons on-/ bekende bestemming voort te zet ten. „We duiken een nacht onder en morgen arriveren we in Amsterdam" zei hij en zweeg verder. Eindelijk legde de „Mecklenburg" om tien over zeven aan en als eerste stapte Fanny Blankers van boord. Dit was echter niet zo eenvoudig. De ve len, die haar kwamen begroeten, drongen naar de loopplank, bloemen werden haar van alle kanten aangebo- den, een winkelier uit Hoek van Hol land kwam met een fruitmand aandra gen en temidden van de menigte wor stelden de fotografen om voor zich en hun toestel ruim baan te maken. Als 't U blieft nog een zoen Bliksemlichten flitsten op, filmtoe stellen snorden en toen Fanny eindelijk haar man bereikte was de begroeting tussen hen beiden opnieuw aanleiding om de fotografen te doen aanstormen en de heer Blankers te smeken om zijn vrouw nog een keer een zoen te geven. Gevólgd door de menigte ging het toen naar het douanekantoor. Met de douaneformaliteiten werd het niet zo nauw genomen, maar wel stond de beambte erop de gouden medailles te zien. die dan ook prompt te voorschijn kwamen. Od het station heerste een geweldige drukte, zodat militaire en gemeentepo litie elkaar de band reikten en een cordon vormden om een nauw gange tje vrij te laten naar de coupédeur. Turnen u tgesield 'o* Donrlerdao Door de zeer hevige regenval is het grote stadion te Wembley ongeschikt geworden voor de turnwedstrijden, welke hedenmorgen zouden aanvangen. De wedstrijden zullen nu Donderdag in Earls Court worden gehouden. Maandag zijn weer twee Neder landse boksers van verdere doel- name uitgesloten. Het waven de vedergewicht Lenneman en de lichtgewicht Remie die in resp. Martin (Ierland) en Cooper (Gr.- Brltt.) hun meerdere moesten er kennen. Voor Remie bestaat echter nog een kleine kans tot de beslissing zal worden herzien, want dr. Post- huma heeft een officieel protest in gediend tegen een waarschuwing die tijdens de wedstr()d tegen Remie werd gedaan. REMIE VERLIEST TERNAUWERNOOD. Cooper gaat door voor een bokser van zeer goede klasse en hij toonde dit ook te zijn door zijn stijlvol bok sen, maar Remie liet zich niet inti mideren en gaf prachtig partij, zo wel bij het boksen op afstand als bij het lijf aan lijf vechten. Hij was fel en agressief een tikje meer in de aan val dan de Brit, die lang niet alles doen kon wat hij wilde. Ook de tweede ronde bracht een spannende strijd tussen twee pugilisten, die er beiden zin in hadden en geen duim breed terugweken. Vooral Remie was vasthoudend en taai als een terrier, over het algemeen deelde hij vee) meer harde klappfcn uit dan hij moest incasseren en deze ronde moet hij met ruime puntenvoorsprong hebben gewonnen. In de derde ronde kreeg de Brit een paar goed® rechtsen door et» Remie miste eenmaal een formida bele opstoot. De Brit was aan het einde van de strijd veel meer vermoeid dan onze landgenoot, het leek alsof hij volko men uitgebokst was en onder grote spanning werd de uitspraak afge wacht. Cooper bleek de gelukkige aan wie de zege werd toegekend. Het verschil moet zeer gering zijn ge weest en in feite zou het niemand verwonderd hebben als de beslissing andersom had geluid. Remie werd hartelijk toegejuicht teen hij de ring verliet. LINNEMAN BEZIT GEEN STOOTKRACHT. Linneman, die er bepaald jongens achtig uitziet tegenover de breedge schouderde gespierde en veel oudere Ier, ging na 15 sec. even neer op een linkse hoek, die hem juist boven dé gordel trof. Het was meer een uitglijden dan een knockdown. Hij stond onmiddel lijk overeind voor een offensief dat hij met een terreurachtige vasthou dendheid doorzette, alle kopstoten negerend. Er vielen geen harde klappen en deze ronde verliep vrijwel gelijk. In de tweede ronde werd er veel lijf aan lijf gevochten, de Ier leek iets vermoeid en toen Linneman hem in de touwen kreeg ging hij in dub bele dekking om de regen van korte halfarmstoten, waarmede de Am sterdammer hem van links en rechts bestookte, te ontgaan. Hierbij bleek voor de zoveelste maal dat Linneman bij al zijn goede hoedanigheden toch niet over een eindstoot beschikt. De laatste fase van de strijd was duidelijk voor de Ier, die op punten overwinnaar werd verklaard en wel met een flink stuk moet hebben voorgestaan om zich de zege te zien toegewezen in weerwil van twee ont vangen waarschuwingen. Toen Fanny dan eindelijk verscheen barstte een oorverdovend gejuich los, waarin ook de rest van de ploeg deelde Dat de Engelsen haar de „flying Dutch-mann" noemden had Fanny wel grappig gevonden. „Ik dacht, dat ze in Engeland een geweldige hekel aan me zouden krijgen. Maar helemaal niet. Het publiek was enthousiast. Een poli tieagent moest me naar de kleedka mer brengen, anders kwam ik niet door de mensenmassa heen. Ik heb honderden handtekeningen moeten weggeven. Een keer ben ik alleen naar Londen geweest en in de trein herkenden ze me onmiddellijk. En toen begon het daar ook weer. Ik kon werkelijk geen ogenblik rustig ergens heengaan, want ze hadden me direct te pakken". Boksen op een vlotje EMPIRE POOL, 9 Aug. - Het zwembad heeft tijdens het weekend een gedaanteverwisseling ondergaan. Van zwembad tot boks arena is slechts een kleine stap. Men staat in Empire Pool voor niets. In een hand omdraai verandert men het sport paleis in een overdekte tennisbaan, zwembad, wielerbaan, basketball- veld en 's winters in een kunstijs baan. Men heeft de Zondagsrust op geofferd en er is midden op het water een keurige boksring verrezen. Wij hebben nu een arena met grachten, die hierop meer recht kan laten gel den dan de beroemde Tower, in wier grachten witte kool groeit en een geit staat te mekkeren. De sfeer is echter veranderd. Bo ven de ring hangt een grote zwarte lichtbak, die de boksers in een hel wit licht laat baden. De startblok ken zijn verdwenen, de trotse duik- toren, van waar de Amerikanen in hun triomfen onder doken, ligt buiten in de regen. De Deense en Neder landse meisjes zijn op de vlucht ge slagen en de badpakkenhebben plaats gemaakt voor de glanzende zijden broekjes met de rode en blau we sjerp. Van onder de hoeken loe ren de verzorgers en volgen met spanning de bewegingen der pugi listen. De trainers hebben echter alle gemeen, dat zij corpulent zijn en een voorliefde hebben voor pullovers, badjassen en zwaaiende handdoeken. De „noble art" regeert op het vlot in het zwembad, de sport van de voetendans en de flitsende vuisten, van de bruine en witte bombers, die snelheid en uithoudingsvermogen moeten paren aan intellect en moed. Het publiek applaudisseert als de ratel gaat, die de boksers naar de hoeken jaagt. Het huldigt de dappere overwinnaars en het juicht de ver liezers toe, die in een sportieve strijd eervol ten onder gingen. Want ook de Olympische boksers zijn prachtige athleten, die in deze arena goede propaganda maken voor hun sport. WMIDDELBEEK- Prins Bernhard bij de dressuurwedstrijden Londen 9 Aug. (bjjz. dienst ANP) Prins Bernhard woonde Maandag morgen de dressuurwedstrijden bij van de hippische wedstrijden wel ke te Aldershot zijn begonnen. Verdere uitslagen SCHERMEN, DEGEN INDIVI DUEEL. 1. en Olympisch kampioen: Cantone (Italië) 7 overw., 22 gegeven, 14 ont vangen treffers. 2. Zappelli (Zwitserland) 5 overw. 17 ontv. treffers. 3. Mangiarotti (Italië) 5 overw. 17 ont vangen treffers (na barrage met Zappelli). 4 Querin (Frankrijk) 5 overw. 19 ont vangen treffers. 5. Radoux (België) 5 overw. 20 ontv. treffers.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3