r Kab Alweer zo'n prachtigStripverhaal TERRA INCOGNITA Stad at Omgeving* Uiie Volendammers tussen gangsters Een spel van zoeken en vinden Farewetl to Alkmaar Dagboek van drie vagebonden Wild-v/esi op si ra af Voorde Alkmaarse jeugd Ambassadeurs voor de band Bath-Alkmaar Fluffy neemt de leiding Vrijheid van critiek contra advertenties Middenstandsexamens Alkmaarse schaakprestaties Speldjesverkoop niet onbevredigend Exhibitions voor en door Jeugd-tennisspelers Parade op 't Canadaplein JbiJumtuA van jtsfacftkn! ALKMAAR TEL 3812 Allun to. de Breedstraet „1948 Anno Christi" De prijs is slechts 60 cent Burgerlijke Stand Bergen. Bergen's Harmonie in de Muziektuin Juniorendag te Wormer- veer Indones vra« at BB-B-B-B- I -BB- Wij hebben Parijs in al zijn aspecten waarin het zich aan de mensen voor doet, willen zien. Wij hebben de bevolking in al zijn geledingen willen aan schouwen en trachten te begrepen. WU hebben daartoe lange wandelingen langs de Seine en in de binnenstad gemaakt. Wij zijn de Notre Dame gaan bezichtigen en we hebben de Are de Triomphe bewonderd. De Pont Alexandre III, het Grand Palais, het Petit Palais, de basilique du Sacré-Coeur en de beelden en de Egyptische obelisk van de Place de Ia Concorde hadden onze aandacht. We hebben lange tijd verpoosd bij de schilderijen en beeldhouwwerken van het Louvre. We hebben de Pin-up girls in de Folies Bergères gezien en we hebben onze neus gestoken in een halt donkere Dance Hall op Montmartre. We hebben onze muziek gebracht in een Marokkanen-kroeg in de duistere sloppen achter de Rue de la Goutte d'Or en we hebben gespeeld In de meest chique gele genheden op Montparnasse en op de Place Pigalle. We hebben veel, heel veel van Parijs gezien. Maar dat is nog niet alles.' On gevraagd en ongewild hebben we met nog weer een heel andere kant van een „Grosz stadt" kennis gemaakt. Gang sters! U kent het woord uit de boekjes die u wel eens gelezen hebt en die misschien wel ergens achter in uw boe kenkast staan verborgen achter de goede. U kent het woord uit de Ame rikaanse knockfilms. Het woord sluit een heel eigen wereld in, maar dan 'n wereld die u nooit zult betreden, die heel ver weg is en waar zo goed als alles onzichtbaar voor u blijft. Zo re deneerden wij ook en in onze stoutste dromen hadden we er niet aan gedacht, misschien nog wel eens gangsters aan het werk te kunnen zien. Het is anders uitgekomen. SCHOTEN OP KLAARLICHTE DAG. Op de Rue Notre Dame Lorette 46 woont de juwelier Mons. Rivier. Dins dagmorgen, op een ogenblik dat hij alleen in zUn winkel was, traden twee mannen binnen die hun revol vers op hem richtten. De juwelier liet zich niet intimideren. Hij greep een revolver uit de toonbankla en schoof de grendel op de deur. Op dat moment schoot een der bandieten. Mons. Rivier zakte ineen, en de beide misdadigers sloegen de vensterruit in en vluchtten. Ze renden weg in de richting van de Metro-ingang, pisto len in de aanslag. Een inspecteur van politie, die van uit 'n autobus de gehele scrimmage had gezien, vuurde op een der zich uit de voeten makende bandieten. Deze ech ter schoot terug en vluchtte de Metro in. Na een tweede salvo van de politie man werd hq zo zeer getroffen, dat hy neerviel en overweldigd kon worden. De tweede- bandiet rende de straat op en wilde een fietser van zijn rijwiel slaan. De fietser evénwel, een 50-jari- ge incasseerder, greep toe en pakte de gangster by de keel. Deze schoot twee, drie maal, rukte zich los en rende weg. De achtervolging werd ingezet door twee inmiddels gealarmeerde po litiemannen. Na enige tijd was de mis dadiger achterhaald. Daar stond hy nu. de Franse gangster Dechy, uitgeput te- In het kader van de jubileumfees ten organiseert de Alkmaarse Jeugd gemeenschap op Zaterdag 4 Septem ber, de dag, die in het feestprogram ma de Feestdag voor de Rijpere Jeugd genoemd wordt, een spel voor de mid dag, waaraan de gehele Alkmaarse jeugd kan deelnemen en wel in groe pen van tien jongens of meisjes. Het spel is samengesteld in samen werking met de stadsarchivaris, de heer Wortel, en komt op het volgen de neer: Een boer, die 50 jaar geleden uit Alkmaar vertrok, om zich in Trans vaal te vestigen, keert terug in de goede kaasstad, doch daar er hier sindsdien veel veranderd is, herkent h\i de stad niet meer en rijzen by hem vele vragen. Deze vragen worden de deelnemers aan dit stadsspel van Alkmaar voor gelegd, die in groepen van tien langs verschillende routes de stad intrek ken, om een antwoord op deze vra gen te zoeken. Des middfgs verzamelen zy zich vooraf op het Waagplein, waar zij hun opdracht ontvangen en na deze volbracht te hebben, komen zij weer samen op het Waagplein, waar dé antwoorden worden bekend gemaakt; het spreekt vanzelf, dat prijzen be schikbaar worden gesteld voor dege nen, die de meeste antwoorden heb ben. Als de boer over de antwoorden tevreden is en te verwachten is, dat hy dat wèl zal zyn zal hy aan de verschillende groepen een plaats aanwezen, waar een schat verborgen ligt. Deze schatten worden eveneens opgespoord en naar het Waagplein gebracht, waar zal blijken, dat zy de onderdelen vormen van een symbool; een symbool n.l. van de eendracht, waarom H.M. Koningin Wilhelmina haar volk zo vele malen heeft ge vraagd. Dit symbool zal als slot van deze jeugdfeestmiddag op het Waag plein worden opgericht. Voor verdere bijzonderheden moe ten wij verwijzen naar het éind dezer maand te verschijnen feestprogram ma, waar men de adressen in ver meld vindt, waar men zich voor deel name aan dit stadsspel van Alkmaar kan opgeven. gen een muur geleund! Z'n gezicht on der het bloed van de glasscherven van de winkelruit er van de schoten- die men op hem gelost had. Met een verbeten gelaatsuitdrukking richtte hy dreigend z'n revolver op de politiemannen die naderbij kwamen. Hij had echter de kracht niet meer om te schieten. Dit is een korte beschrijving van wat wij, buitenstaanders, gezien hebben. Wie deze misdadigers zijn, welke mis drijven ze nog meer begaan hebben, we weten het niet. Maar in elk geval heeft dit oorval ons een ogenblik met knikkende fcnieën doen staan en heeft het ons even wakker geschud uit onze dromerijen van louter schoonheid. Gangstermethoden komen ook nu nog voor en ze behor-n tot de aanzienlyk- ste debet-posten van de moderne me tropool, die Parijs heet. MARINUS SCHROEVERS. Met een., reis van ongeveer achttien uur voor de boeg stapten de jeugdige Bathonians hedenmorgen in de trein van 7.10, die hen naar de boottrein in Haarlem moest brengen. Opmerkelijk rustig werd er in de stationshal verzameld en minstens zo rustig begaf het gezelschap zich, bege leid door pleegouders, naar 't perron. Heel verschillend namen de vertrek kende kinderen hun vertrek op. Er waren er die met tranen in de ogen rondliepen en waaraan men duidelük kon zien dat zy maar ongaarne de reis naar Bath aanvaardden. De onverschilligen waren er echter ook. In ieder geval uiterlijk onver schillig, want wij spraken een der pleegouders die een volkomen apathi sche jongeling in huis hadden. De af gelopen veertien dagen was deze pleeg vader feitelijk nooit gerust geweest of zyn gast het wel naar zyn zin had ge had. Tot zyn grote verwondering ant woordde de jongen met tranen in zijn stem vanmorgen op zyn vraag of hy niet blij was naar huis terug te ke ren. „Ik zou nog dolgraag drie maanden willen blijven". Een typisch Engelse mentaliteit die ongetwijfeld meerdere van deze jeug dige gasten heeft gekenmerkt. Doch hieruit valt zeker niet af te leiden dat de vacantie in Holland doorgebracht niet in de smaak is gevallen. Integendeel wy zyn er van over tuigd dat deze vacantie voor de jeug dige Engelse gasten een onvergetelijke is geworden en dat de vertrekkenden uitstekende ambassadeurs willen zijn voor de band BathAlkmaar. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). DONDERDAG. Bergen, Openluchttheater, 7.30 uur: Don Quichot (reprise). VRIJDAG. Gulden Vlies, 2 uur: Kindervoorstelling met Antonini. EXPOSITIES. Bergen: Kunstzaal Boendermaker en Huis met de Pilaren, Expositie. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Pesie's Bad en Zomerbad 20 gr. C. Het Vrije Toneel (Ruys-Ensemble) zal a.s. Maandag 16 Augustus in 't Gulden Vlies de 97e opvoering geven van „Fluffy neemt de leiding", het stuk dat 2 maanden lang voor uitver kochte zalen in het Leidscheplein The ater te Amsterdam werd gespeeld. Me despelenden zijn: Nell Koppen, Louis de Bree, Annie Verhulst, Anton Ruys, Lies de Wind, Jan Teulings, Asta Lee, Eric van Ingen, Henny Orri, Wim vd Brink, Nel Ligthart, Wim Hart en Th. Dudok van Heel. Regie: Cor Ruys. Dit is nu werkelijk weer een schla ger. De pers is enthousiast. De Tijd schreef o.m.: De bezoekers waren zo uitgelaten, dat zij met handen en voe ten tegelijk applaudisseerden. Het Pa rool: Fluffy veroverde de hoofdstad. Aan het slot Applaus, gejuich en voet- getrappel. U moet bepaald gaan kij ken. Het Vrije Volk: Wy kunnen de heren Ruys gelukwensen met deze mysterie-comedie. Een vlotte en vrolij ke vertoning. De Volkskrant: Hebt U zorgen? Ga naar Fluffy! Inderdaad het is een bijzonder stuk en een buiten gewone opvoering. Onze lezers zullen in dit nummer van ons blad tevergeefs zoeken naar de gebruikelijke advertenties van de Alkmaarse bioscopen. De reden hier van is de volgende: Het Nieuw Noord hollands Dagblad heeft in zyn nummer van Zaterdag j.l. afkeurende woorden gewijd aan de film „Lichtelijk geschift", die in de thans afgelopen week in de Cinema Americain draaide. De directie van genoemde bioscoop vond daarin aanleiding, aan het N.N.H.D. deze week geen advertentie op te geven, daarin gesteund door de directie van het Vic toria- en het Harmonie-theater. Daar een dergelijke houding uit een oogpunt van persvrijheid in het alge meen en uit dat. van vrijheid van cri tiek in het byzonder uiteraard niet te tolereren valt,, hebben de te Alkmaar verschijnende dagbladenin gezamen lijk overleg besloten, geen adverten ties op te nemen van de in deze samen werkende bioscooptheaters, zolang de ze hun standpunt tegenover het Nieuw Noordhollands Dagblad niet hebben gewijzigd. Ten overvloede wijzen wij erop, dat ook te Amsterdam van de zijde der bioscopen een soortgelijke ac tie gevoerd wordt, terwijl de Amster damse dagbladen eenzelfde standpunt innemen. Voor het Middenstandsdiploma^ dat Vrij dag en Maandag te Alkmaar werd gehou den slaagden uit Alkmaar en omgeving de navolgende personen: me) T Dekker, Heerhugowaard; P Lakeman, Alkmaar; KI Lampe, Egmond aan Zee; mej G Lan- gedijk, Noord-Scharwoude; mej M E van Langen, Heerhugowaard; G M F Lant- man, Heiloo; J Latenstein, warmenhuizen; mej H Leegwater, Broek op Langendijk; p F Leeuw, Castrlcum; A Leeuwenkamp, Schoorl; K C Leeuwrik, Castrlcum; A Leistra en P A van Leyen, Heerhugo waard; P A van Lieshout Llmmen; S A ,7 Lighart en L W Lindeboom, Alkmaar; D P Lobel, Koedijk; G J Lut, Alkmaar; J D Luit, Schermerhorn; C Marees, Schoorl; C M van der Meer en J G Metze, Alkmaar; mej J M Molenaar, Ber gen; P Morsch, Bergen; P Mosch, War menhuizen; F Muileboom, Noord-Schar woude: N J Mul, Oudorp; mej N van der Veer Oterleek: J Nteuwenhuis, Bergen; T Nijman, Alkmaar; G P olgers en mej O A Obdam, Helloo; D Ooyevaar, Alk maar; J A Osewoudt, Helloo; B H F Peet en mej C Pels, Ajkmaar; J N Pep ping en N Pepping, Egmond aan de Hoef; N Peet Alkmaar; D Polman, De Rijp; S C Postma Helloo; A Pronk, Heerhugo waard; mej' A B Punt, Heerhugowaard; mej C C Rietveld, Llmmen; A Roelofsen, De Rijp; C A Rood en C J Rood, Heer hugowaard; G A van Rood en M A M de Rooy, Alkmaar; mej G E Roosendaal, Warmenhuizen; G A Rosenmöller, Ber gen; J Rozing, St Pancras; W Ruis, Schoorl; mej A M Ruiter, Helloo; D Rui ter, Akmaar; J de Ruiter, Zuid-Schar- woude; P E Rijstman, Alkmaar; D J Saar- loos, Castrlcum De wedstrijden om het Reserve kampioenschap van Nederland Scha ken, di.e van 9—13 Aug. in Den Haag gehouden worden, zijn j.l. Maandag be: gannen in restaurant Houtrust. De stand in groep IIA luidt: 1. P. Seewald, Bergen, 3 pt.; 2. J. H. Don- ner, Den Haag en dr. W. A. JM. Mul der, Helmond, 1 pt. en a.p.; 4. H. F. Crabbendam, A'dam en drs. J. C. Geu- zebroek 1/2 pt. en a.p. In groep IIB maakte E. D. de Waal 2 remises tegen dr. ir. J. C. Scheffer en ds. F. Mantz. De Alkmaarder P. Vreeken heeft in groep III 2 remises en 1 a.p. Er zyn nog vier ronden te spelen. Dear Mr. Editor, On the eve of our departure to England, I write this message to you and to the people of Alkmaar, and shall be honoured and proud if you will kindly print it in your paper. I know of no other way, in which I can convey to you all tha heartfelt thanks of your friends from Bath for all the kindness we have received. First, our sincere thanks to you, Sir, for the kind welcome you gave us, and for the birthday greetings which came as such a pleasant surprise. I have already tried to convey our thanks to those people, particularly concerned, and should like this to be a message to all the citizens of this lovely town. You have had many visitors from Bath in the last few years, and I believe a very real friendship has grown up between many of you and people of my own town. Although our ways are not always the same and although our young people may not always show appreciation of this great privilege which is theirs in exchanging visits between us, I feel that at heart the English people and the people of the Netherlands have more in common and can become greater friends than is the case with any other peoples. I believe, that sincere friendship and true understanding between nations can alone bring lasting peace, and we in Bath hope that before long the exchange of visits between us will extend over the whole year and not for a short holiday season. To this end may we all work and may God bless you in all that you do. RAYMOND E. JONES. Mijnheer de redacteur, Op de vooravond van ons vertrek naar Engeland, schrijf ik deze boodschap tot U en tot de bevolking van Alkmaar en ik zal mij vereerd en trots voelen, indien gij dit in Uw blad wilt afdrukken. Ik ken geen andere weg, om alle hartelijke gevoelens van dankbaarheid van Uw vrienden uit Bath over te brengen voor alle vriendelijkheid, die wij heb ben ondervonden. In de eerste plaats, mijnheer, onze dank aan U, voor het vriendelijke welkom, dat U ons bereidde en voor de verjaarswensen, die voor ons zo'n prettige verrassing waren. Ik heb reeds getracht deze dank over te brengen aan alle betrokkenen en zou dit gaarne beschouwd zien als een boodschap aan alle burgers van deze bekoorlijke stad. Gij hebt de laatste jaren veel bezoekers uit Bath gehad en ik geloof, dat een hechte vriendschap is ontstaan tussen velen van U en mijn eigen stadgenoten. Hoewel onze weg niet altijd dezelfde is en hoewel onze jongelui hun waardering voor het grote voorrecht, dat hen ten deel valt door deze uitwisseling, wellicht niet altijd tonen, voel ik, dat in de grond Engelsen en Hollanders meer gemeen hebben en groter vrienden kunnen worden dan het geval is met vele andere volken. Ik geloof, dat oprechte vriendschap en waarlijk begrip tussen de naties alleen een duurzame vrede kunnen brengen en wij in Bath hopen, dat binnenkort de uitwisseling van bezoeken zich over het gehele jaar zal uitstrekken en niet slechts over het vacantie-seizoen. Mogen wij allen werkzaam zijn tot dit doel en moge God U zegenen bij alles, wat gij hieraan kunt doen. RAYMOND E. JONES. De verkoop van de jubileumspeldjes is in Alkmaar tot dusver niet onbe vredigend. Er zijn er thans 1300Ö ver kocht waarvan 5700 op de kaasmarkt. Men hoopt er zeker 25000 te verkopen, maar dan zal er nog veel meer mede werking getoond moeten worden, want het aantal mannen en vrouwen, dat zich nog door onze goede stad be geeft zonder een speldje op jas of mantel is nog veel te groot. En ieder weet toch dat het hier gaat om een blijk van medeleven met het regerings jubileum, niet alleen omdat dit onze nationale en menselijke plicht is te genover alles wat onze Koningin in éen leven van onvermoeide arbeid in dienst van land en volk voor ons ge daan heeft, maar bovendien omdat het nu wel van algemeene bekendheid is, dat H. M. de gelden voor haar hulde blijk bestemd heeft om er een fonds van te vormen ter bestrijding van de vreeselijkste en dodelijkste ziekte, welke wij kennen: de kanker. Dat verplicht ook iedere Alkmaarder die het wèl met ons vorstenhuis en ons vaderland meent aan deze actie deel te nemen en door het kopen van een jubileumspeldje dat tot het rege- muggen vliegen vlooien luixen.,,.. D. D. T. POEDER in de practische en voordelige stuifzak 65 cent ringsjubileum kan worden gedragen van zijn of haar belangstelling in de ze bijzondere gebeurtenis blijk te ge ven. De speldjes zijn thans ook verkrijg baar zoals bekend tegen f 0.50 per stuk bij de firma H. Bossert en Zn. in de Huigbrouwerstraat. Thans laat het werkcomité een cir culaire in zee gaan aan de hoofden van diverse bedrijven en magazijnen, die dezer dagen, tussen 16 en 21 Augustus, door een tweetal leden van dat comité persoonlijk om een bijdrage verzocht zullen worden. Alkmaar mag in de wedloop der Hollandse steden ook dit maal niet achterblijven en al is er bij deze wedloop dan ook geen gouden medaille te verdienen, hij wordt toch voor een doel georganiseerd, dat in al le opzichten onze volle sympathie kan hebben. Zaterdag 21 Augustus wordt er een grote straatverkoop gehouden. Dan zullen de Alkmaarders er aan moeten geloven, die nog altijd zonder speldje lopen. De verkoop heeft plaats in de binnenstad en zo mogelijk ook in de buitenwijken. Dat laatste zal er van afhangen of voldoende collectanten zich voor dit doel beschikbaar stellen. Vaak blijkt, dat het succes van de ac tie daarvan in grote mate afhankelijk is. Op de beide laatste kaasmarktdagen bedroeg de verkoop niet minder dan 1300 speldjes maar er hadden er veel meer verkocht kunnen worden als 't aantal dames, dat de speldjes aanbood groter was geweest. Laten allen, die aan deze verkoop willen medewerken, zich dus bij de secretaris van het co mité Mr. J. A. Driessen, Stadhuis de afdeling (tussen 9-12 en 2-5 uur) wenden en hun activiteit zal op hoge prijs worden gesteld. Laat ieder thans meewerken deze ac tie te doen slagen opdat men in het gehele land zal kunnen zien, dat Alk maar zijn goede naam niet alleen' aan zijn kaasmarkt heeft te danken. De Commissie voor Jeugdzorg van de Kon. Nederl. Lawntennis Bond or ganiseert op Vrijdag, 20 dezer in sa menwerking met 't bestuur van dis trict Noord-Holland-Noord voor de tennisjeugd een zeer interessant pro gramma van exhibitions van de beste Nederlandse jeugdtennissers (meisjes en jongens) onder de bekwame leiding van de tennisleeraar Gourovich, trai ner der Davis-cupspelers. Onnodig te zeggen, dat deze exhibi tions ook de belangstelling van oudere spelers, vooral van i~ugd!eiders, waard zijn. De banen worden tot dit doel gratis beschikbaar gesteld door de directie van het gemeentelijk sportpark Alk maar. PROGRAMMA. Aanvang 11 uur tot circa 13 uur (al leen op baan 6); a. exhibition-wed strijdpartijen tussen de beste jeugd spelers en -speelsters, onder wie de nationale kampioenen. b. openbare les te geven door de heer Gourovich aan enkele zijner jeugdige leerlingen (ca. 12 jaar) in het beoefe nen van goede slagen, service, volley, e.d. ca. 1314 uur: rust en lunch. 1416 uur (op 4 of 5 banen): wed strijden van de jeugdkampioenen tegen en met jeugdspelers van diverse leef tijden uit ons district. Hierbij zal de heer Gourovich de no dige aanwijzingen geven voor juiste opstelling, tactiek, e.d. Noordhollandse jeugdspelers, die deze gemengde wedstrijden willen meespelen, kunnen zich persoonlijk of door hun bestuur aanmelden bij W. E. van Keeken te Bakkum (N.-H.) Leef tijd opgeven s.v.p. Clubbesturen en ouders stelt Uw jeugd in de gelegenheid deze leerza me en genoeglijke demonstraties bij te wonen. Vrije toegang voor alle belang stellenden! Adj. onderofficier A, J.Timmers gedecoreerd Vanmorgen had op het Canadaplein een militaire plechtigheid plaats waarvoor ook van de zijde der bur gerij grote belangstelling bestond. Acht pelotons van het Alkmaarse garnizoen stonden aangetreden om luister bij te zetten aan de huldiging van de ad judant-onderoff icier van de Koninklijke Landmacht A. J. Tim- mers, die 36 jaar trouw zijn diénst vervuld heeft. Nadat de troepen, onder leiding van haar parade-commandant kapitein Wi- gel, geïnspecteerd waren door de gar nizoenscommandant majoor Defize deed de kapitein Naafs voorlezing van de oorkonde, waarin mededeling werd" gedaan dat het H. M. de Koningin be haagd had de adjudant-onderofficier A. J. Timmers de gouden medaille te verlenen voor 36 jaren trouwe dienst. Hierna speldde de garnizoenscomman dant de jubilaris de gouden medaille op de borst en herinnerde in een korte toespraak aan de prachtige staat van dienst waarop de gedecoreerde met voldoening kan terugzien Reeds eerder werd hij door de Koningin benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Aan 't slot van de plechtigheid richtte de commandant zich tot de troepen en sprak de hoop uit, dat de verleende onderscheiding voor de manschappen een aansporing mocht zijn om even goed de plichten te vervullen als de adjudant het heeft gedaan. Het afnemen van de parade was het slot van dit voor de jubilaris zo heuge lijk gebeuren. De soldaten maakten nog een mars door de Alkmaarse stra ten. In opdracht van de Minister van O. K. en W. schreef A. Defresne een mo dern zinspel, „1948 Anno Christi" ge naamd, ter gelegenheid van het 50-ja- rig Regeringsjubileum van H. M. Ko ningin Wilhelmina. Dit stuk dat in een grote bezetting wordt opgevoerd, zal begin September in de Stadsschouwburg te Amsterdam zijn première beleven, welke vermoe delijk door de Koninklijke Familie zal worden bijgewoond. De regie is m han den van de schrijver en de décors zijn van Louis Saalborn, die een der hoofd rollen vervult; verder spelen o.a. mee Charlotte Kohier, Jacq. Royaardt Sandberg, Albert van Dalsum, Louis van Gasteren, Frits van Dijk, Ben Groenier, Jacques Snoek en vele an deren, Onder auspiciën van 't Oranje- Comité van Alkmaar zal dit stuk op Maandag 13 Septembe.- worden opge voerd in 't Gulden Vlies, als waardig slót van de jubileumfeesten in onze stad. Als vervolg op de Pam pus-Piraat is thans in boekvorm verschenen het door J. D. v. Exter getekende verhaal Wanneer U de verzameling stripverhalen wilt com pleteren, moet U dit boekje ook aanschaffen Verkrijgbaar bij de Bureaux en bezorgers van dit blad Geboren: Maria C., d. van A. Kloet en T. M. van der Werf. Simon .T. J., z. van P. N. Bakker en C. Admi raal. Getrouwd: Johannes Th. Tromp en Francisca M. van Engelen. Marti - nus van Norde en Geertruida C. Des- cendre. Lodewijk P. J. de Boer en Maria G. van Tol. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester een raadsvergadering te be leggen tegen Donderdag 26 Augustus a.s. te 14 uur, zomede een buitengewone raadsvergadering ter gelegenheid van de inhuldiging van H.M. Koningin Juliana op Maandag 6 September a.s. te 10 uur v.m. Een talrijk publiek genoot Dinsdagavond weer van het concert dat in de muziek tuin door Bergen's Harmonie werd ge geven, onder leiding van de heer Pranger Hej; programma werd geopend met een marg van Schild: Engelandvaarders"" en vérvoïgd 'met erikeler goede bekenden als - „De nouveau Seigneur du Village" van ,aa Boïdieu, een wals van Traijslateur „Wie ner Praterleben" en „Nabuchodonosor" van Verdi Bijzonder in de smaak vielen „Selec tion" uit de „Vogelkoopman" van Zejler en „Anna de Boulen" van Donizetti, waar in de pistonist Den Das zijn grote kunnen toonde Met een pittige mars werd de avond besloten Met veel applaus gaf het publiek uiting aan zijn waardering RODE KRUIS De Rode Kruis-collecte heeft te Bergen 1042,3lVt opgebracht en te Schoorl 177,591/*,' in totaal dus f 1219,91 Zondag a.s. wordt in Wormerveer de jaarlijkse Juniorendag gehouden. Op de drie velden van W.F.C., één van Q.S.C. en één van Wessanen zal de voetbal wëer rollen van 's morgens 10 uur tot 's middags 5 uur. Opvallend ls het, dat uit ons rayon Hollandia, Hel der en H.R.C. niet hebben ingeschre ven. H.R.C. gaat met 80 jeugdige spelers naar Groningen om een tegen bezoek te brengen aan Velocitas. En ook Helder zal zich op deze dag wel ergens anders verbonden hebben. De junioren van West-Frisia, Alc- maria, De Boys, Schagen, BKC, DTS, Bergen, Kaagvogels, N. Niedorp, Win kel, SRC, ZAP, Grasshoppers, RK AFC, Berdos en HSV zijn echter wel aanwezig, zodat ons rayon goed ver tegenwoordigd is. Er wordt deelgeno men door 64 elftallen. Het programma luidt als volgt: Groep I: Alcmaria AWFC A- OSV AZFC A. Groep II: Alkm. Boys AZaandijk A; W.-Frisia AZVV A. Groep m: KW APurmersteyn A; QSC ASchagen A. Groep IV: BKC AIVV A; DTS A Zilvermeeuwen A. Groep V: Assendelft ABergen A; Monnikendam AN. Niedorp A. Groep VI: EVC AKaagvogels A; RCZ ADe Rijp A. Groep VII: HEO AKnollendam A; HOSV A—Meervogels Z. A. Groep Vni: Alkm. Boys BOSV B; KW B—West-Frisia B. Groep IX: Alcmaria BWFC B; Winkel A—ZFC B. Groep X: Alkm. Boys CQSC B; Purmersteijn BZilverm. B. Groep XI: GVO ARSC A; Vitesse A—ZAP A. Groep XII: Grasshoppers ARK AFC A; Woudia AWSV A. Groep Xni: Berdos APurmerend USVU A—Westfriezen A. Groep XTV: Meervogels ASt. Vic tor A; PSCK AVZV A. Groep XV: HSV A—SVA A; DREO A—Zeevogels A. Groep XVI: GVO BSVW A; RK AFC B—ZAP B. Hedenm in de Twi eerst wijc werk van aan zijn Tweede K tegen echt is. Het tha samenwer] Drees. He genen, die enlgd. Ge< op grond een nieuw dat op me Een vertro binet moge Wordt dan zou he Vervolgens van de huidi land. Velerle stel wekken na verloop zigheid ons productie i! omvang ge! ziening is vi de Intering gen is een zondheidstoes ai zjjn er ais b.v.'de sti vallen van verbeterd, u» cijfer de steri linie benede gekomen en geven. Belan ringen zijn Niettemin i berusting of riële nood is inzinking is o: Bovencjien is in wezen veel gemeen wordt gen levenspeil als onbevredige nen wij nog mei haven. De tegenstelli scherper dan ting mochten ten volle rek blijvende diepga vensovertuiging ken. De toestand rustend en drul de verhoudingei HET INE STUK. Voor alles houdingen in door de tegei de pogingen vraagstuk tot lossing te ook de aandac volksvertegenv eerste plaats Nederland he de te werken nieuwe staat! waarbij zullen vrije en souvei van Indonesië, zame unie, gei met het konir een unië, die gemeenschappelij nemers op vei behartigen. Wij hebben overeenstemming allereerst ten ling in overg: Indonesische en vervolgens richting der donesië en de tot stand te Uitermate verhouding t( omdat uitwer! ming, die op gen, tot nog toe wezenlijkt, als Een krijgen langd iekkern o,e\a«9e totte"'

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2