Vandaag speelt hockey-team voor de derde maal tegen Pakistan Zwaar weer handicap bij kanowedstrijden „Spring Steel kreupel uit de cross country Tante Sabine De eerste zilveren medaille door enige kanovarende dame gewonnen Bob Maas en de Jong toch nog in de prijzen Ook bij 't turnen een slechte organisatie OL YMPISCHE L-.LITSEN grijpt in Ook Schubart niet verder dan de kwart finale Twee bronzen plakken voor zeilers India handhaaft traditie De turnwedstrijden zijn begonnen Zoals na de beide series van Donderdagmorgen kon worden verwacht, heeft mevr. Van den AnkerDoedens van de Trek vogels te Haarlem, die ons land vertegenwoordigde op het enige damesnummer der Olympische kanowedstryden, de zilveren me daille gewonnen in de K 1 klasse 500 meter. Nadat zjj gistermorgen in de tweede heat reeds de meerderheid had moeten erkennen van de Deense K. Hoff, doch als tweede aankomende ruim vier seconden onder de t(jd van de winnaresse der eerste serie was gebleven, waren de vooruitzichten voor een goed resultaat gunstig. De finale was welhaast een her haling van de serie-wedstrijden van de morgen. Opnieuw nam de Deen se, die gunstig geloot had en aan de loefzijde van de rivier minder last ondervond van de schuin over het water staande wind, de leiding. Onze landgenote ging aan de andere zijde van de Theems aan het hoofd van de drie kano's, die aldaar strijd lever den. Na 250 meter vielen de acht boten uitefen en ging het er nog slechts om of de Nederlandse, de Oostenrijkse of de Hongaarse de tweed® en derde plaatsen zouden be zetten. Het was ten slotte mevr. Van den Anker, die met een fanatieke eindsprint met 0.1 sec. voorsprong voor mej. P. Schwingo uit Oostenrijk over de finish gleed. EEN 5e EN 6e PLAATS VOOR DE HEREN. In de finale van de 1000 meter za ten in de K 2 onze landgenoten Gra- vestein (Zwetplasser, Wormer) en Pool (H.K.V., Haarlem). De race was niet erg succesrijk, doordat de vloot van acht kayaks en kele malen in de knoop raakte, vrij wel onmiddellijk namen de Zweden Berglund en Klingstroem met de De nen Hansen en Jensen de leiding ge volgd door Hongarije. De vlam blijft branden WEMBLEY STADION, 12 Aug. - Nog even en dan zal de grijze Sigfrid Edström met zijn onafscheidelijke stok voor de zoveelste maal het mid denveld betreden, ditmaal niet om winnaars te huldigen, maar om vol gens het protocol de gebruikelijke woorden te spreken, die een streep zullen zetten onder de Olympische Spelen 1948. Hij zal dan uit naam van het Internationaal Olympisch comité dank brengen aan de stad Londen, want de Spelen worden nooit toegekend aan een land, maar aan een stad. Verder zal hij de jeugd van alle naties oproepen om in 1952 in Helsinki bijeen te komen en de wens uiten, dat de Olympische toorts voortgedragen zal worden met moed en eer, tot het welzijn der mensheid. Deze woorden zijn voorgeschreven en vormen het slot van alle Spelen sinds baron Pierre de Coubertin die miraculeuze gedachte, een bijna ver geten traditie, nieuw leven heeft in geblazen. Van welk een schone in houd dit idee van de Franse edelman is geweest, hebben de honderddui zenden, die deze Spelen van de Vrede hebben beleefd, kunnen ervaren. Terwijl wij hier in afwachting zijn van de imposante sluitingsplechtig heid, die de Engelsen zo graag als bekroond willen zien met de komst van hun Koning, wordt reeds een blik gericht op de toekomst, op 1952 in Helsinki. Bladerend door de fraaie gids, die het Finse Olympisch Comi té verspreid heeft, kunnen wij lezen en zien hoe het volk van Paavo Nurmi alle krachten bundelt om in 1952 de deelnemers een waardig welkom te bereiden. Want al zal Za terdag de vlam in Wembley gedoofd worden, hij zal blijven smeulen in de harten van millioenen. Geen wapen geweld is in staat gebleken het Olympisch vuur, door de Coubertin ontstoken, te blussen. Het mag onder twee wereldoorlogen zijn schuil ge gaan, maar is hier in Londen weer hoog opgelaaid en het zal wederom opvlammen op het ogenblik, dat een nieuwe estafette een brug zal slaan tussen het dal van Olympia en het land der duizend meren. W. MIDDELBEEK. Halverwege de baan werden de Hongaren gewaarschuwd, omdat zij schuin achter de Deense kayak voe ren. Niettemin geschiedde hetzelfde enkele tientallen meters verder, net- geen tot gevolg had, dat zij gedis kwalificeerd wérden na afloop van de race. Onze landgenoten hadden lange tijd een goede kans op een betere plaats. In de spannende eindspurt van zes opeengehoopte kayaks geraakten zij ■nter in het zogenaamde vuile watei van de later gediskwalificeerde Hon garen. Met een achterstand van drie lengten op Zweden gingen zij als zes de door de finish. Lange tijd kayakte de Haarlemmer Van der Kroft op de derde plaat3 achter de Zweed Frederiksson en de Deen Andersen in de 1000 meter K 1 klasse. Ook hij miste de veine aie voor een succesrijke beëindiging van de race nodig was, want juist als bij de vorige kayakrace konden de acht kano's in deze wedstrijd het roer op de woelige baan niet recht houden. Hondprd meter voor de finish raakte de Haarlemmer, die toen nog steeds op de derde plaats lag, bijna klem tussen twee andere boten. Hij ver loor daardoor enige vaart en zwenkte af naar links, hetgeen hem twee plaatsen kostte. Opnieuw toonde Fre deriksson (Zweden) zijn grote klasse. In een fabelachtige eindspurt liep hij op de laatste 100 meter enkele boot lengten op Andersen uit. De Groninger Schubart (middenge wicht), de laatst overgebleven Ne derlander in het tournooi, trad voor een plaats in de halve finale tegen de Brit Wright aan, die Woensdag in een partrj van de tweede ronde op ver rassende wijze van de Argentijn Gar cia had gewonnen. De Engelsman zette onmiddellijk na het luiden van de gong een aan val in, die vrijwel de gehele wed strijd zou duren. Schubart ging in de verdediging, blokte of ontdook alle stoten en scoorde tal van malen met counters van links en rechts, zowel tegen de kaak als tegen het lichaam. Op afstand was de Nederlander zeer superieur. Bij het lijf aan lijf vechten hield echter dg Brit zich beter en bleek hij over een harde linkse hoek te beschikken. Toch won Schubart volgens onze telling deze ronde op punten. De tweede ronde was nog pas kort aan de gang, 'toen Schubart bij een slagenwisseling van vlak bij door een linkse hoek tegen de kaak getroffen werd en voor zeven tellen neerging. Het leek er even op, dat hij niet meer overeind zou komen, maar hij kwam op de been en vocht moedig terug, toen de Brit zijn aanval doorzette Toch kostte het hem veel moeite om het einde van deze ronde te halen. Even nadat de gong voor het be gin van de derde ronde had geluid, ging Schubart weer vijf tellen neer op een linkse hoek. Ditmaal was de stoot niet zo krachtig ais de eerste maal. Hij herstelde zich uitstekend en wist nog enkele linkse en rechtse counters te plaatsen, waarvan de Brit last had, maar desondanks kon onze landgenoot Wright toch geen ogenblik in gevaar brengen. De iaat- ste fase van de strijd was zeer zwaar voor Schubart en hij moest al zijn reserves aan energie en uithoudings vermogen aanspreken om tot het ein de te kunnen volhouden. De uit spraak van de jury luidde natuur lijk: Wright overwinnaar, waarmede ook de laatste Nederlander van ver dere deelneming is uitgeschakeld. Bij het gewichtheffen zwaargewicht brengt onze landgenoot A. Charite het tot 264"/i Ibs. (125 kg). De zwaarste concurrenten van Bob Maas in de star-klasse, de Italiaan Straulino en de Engelsman Knowless hadden de zware wind onderschat en met te licht materiaal gevaren, zodat bü beiden de mast brak. Ook I dit een gevolg geweest zijn van onoordeelkundig sturen of van pech maar hoe dit ook zij, Bob Maas zorg de in zijn derde Olympische Spelen voor de derde maal voor een prijs. In 1932 was hij tweede, in 1936 der de en nu, in 1948, weer derde. Onze jollenman De Jong is ook bij de winnaars, dank zij zijn uitstekend gemiddelde in de firefly-klasse. Het was de laatste wedstrijd zelfs zo, dat hij de eerste prijs gedurende meer dan vijf kwartier in zijn zak had. De laatste tien minuten echter speel den hem parten daar de Deen Elv- stroem met de tot storm toenemende wind beter aan de wind kon lopen. Deze was beter in staat de enorme windstoten op te vangen, daar hij zon der fok zeilde, dus met een enkel ge reefd grootzeil. De Jong was, zoals ge bruikelijk is, met gereefd grootzeil en de fok bij uitgevaren, hetgeen met de heersende windsnelheid van 12 tot 14 meter per seconde minder gunstig bleek te zijn. De Amerikaan Evans, die gisteren de leiding nog had, is als vijf de binnengekomen, zodat hij twee bleef in het totaalklassement. Dene marken was nu eerste en veroverde hiermede tevens de gouden medaille. Jonker was zevende in de draken- klasse en De Vries-Lentsch derde in de swallow-klasse. De einduitslag luidt: Swallow-klasse: 1. Engeland, 2. Por tugal; 3. Amerika. Drakenklasse: 1 Noorwegen; 2. Zwe den; 3. Denemarken. Star-klasse: 1. Ver. Staten, 2. Cuba, 3. Nederland. Fireflies: 1. Denemarken, 2. Ver. Sta ten; 3. Nederland. Het "Nederlands elftal had zich in zijn tweede wedstrijd tegen Pakistan geheel hersteld. Nu was er geen spoor van minderwaardigheidsgevoel te be kennen, nu zaten de Oranjemannen herhaaldelijk voor het doel van hun tegenstanders en hun aanvallen waren minstens zo gevaarlijk als die van Pakistan. Helaas speelde Nederland in een onderdeel bepaald zwak. Dat was het hopeloos slechte nemen der straf- corners. Telkenmale kon door razend snel uitlopen onzer tegenstanders oi door de bal te onderscheppen groot ge vaar voor het doel van Pakistan wor den voorkomen. Pakistan had voor de rust de lei ding genomen door de midvoor Shan Dara, maar Kruize wist na de rust de stand gelijk te maken. De laatste was van zijn hoofdwonde geheel hersteld en was de beste man in de ploeg, al dienen ook de beide achterspelers Derckx en Drijver en niet te verge ten doelman Richter en spil Loggere met ere te worden genoemd. En nu komt Nederland voor de derde maal tegen Pakistan uit in dit tournooi, wel een bewijs, dat ook in het hockeytournooi men nog niet de juiste organisatie heeft gevonden. En om de beker te laten overlopen, zal Pakistan na de Spelen in een vierde wedstrijd tegen de Oranjehemden in Nederland uitkomen. Het hockey-elftal van India heeft een grote en vooral ook overtuigende op groot-Brittannië in de eindstrijd van het Olympisch hockeytournooi be haald. Brits-Indië won in 1928 het eerste Olympisch hockeytournooi te Amsterdam, zij handhaafden hun re putatie in 1932 te Los Angeles en in 1Ö36 te Berlijn en thans 12 jaar later, von India met Pakistan als afzonder lijk deelnemend land. opnieuw het tournooi. na alle ontmoetingen ge makkelijk te hebben gewonnen met uitzondering van die in de halve eind strijd tegen.... Nederland werd het een magere 2—1-overwinning voor India (meer hadden de Olympische kampioenen zeker niet verdiend), Gr.- Brittanië werd door de titelhouders met stevige cijfers ingemaakt. 4 0 en deze cijfers waren niet eens geflat- teerd. Want gedurende de gehele ontmoe ting waren de mannen van India ster- ker in het veld, goochelden zij met het witte balletje dat het een lust was, zo dat de Britten er eenvoudig niet aan te pas kwamen, indien Brodie niet wonde ren in het doel had verricht (hij wist zelfs een doelpunt uit een strafbully te voorkomen) dan zou de score zeker tot zes of zeven doelpunten zijn opgelopen. De vier doelpunten waren juweeltjes, alle gemaakt na goed opgezette aan vallen en besloten met keiharde on houdbare schoten. De rechtervleugel Singh-Kishan Lal was, evenals tegen Nederland, in de halve eindstrijd, voor treffelijk. maar de beste speler in de voorhoede was de reserve midvoor Do- san jh, die het eerste en het derde en vierde doelpunt voor zijn rekening nam. Terwijl de herennummers van het Olympisch turntournooi vlot werden afgewerkt, duurden de damesnummers zeer lang. zodat het geduld der groe pen steeds op de proef werd gesteld. De jury bleek niet tegen de taak op gewassen, telkens werd opnieuw ge confereerd. Een jurytafel was niet eens op de hoogte met een sprong en gaf voor een geheel mislukte poging nog een 7. Bovendien was het ophouden der cijfers vaak verkeerd, hetgeen na tuurlijk veel tijd kostte. Na drie kwartier oponthoud had de jury voor Groot Brittannië, de eerste ploeg voor het paardspringen, die twee maal een verplichte sprong en twee maal een vrije sprong moest uitvoeren, 1 uur en 5 minuten nodig. En er wa ren elf landen Nederland, dat hierna kwam, mocht eerst 40 minuten wachten omdat er geen goed paard beschikbaar was ten opzichte van de plank, die zij zelf had meegebracht. Tot slot moest gebruik worden gemaakt van een vreemde plank, hetgeen natuurlijk een belang rijke tegenslag voor onze ploeg was. Zij kreeg vrijwel geen gelegenheid zich in te springen. Dit in aanmerking genomen kon men toch nog tevreden zijn met de Nederlandse prestaties. In totaal haalden zij voor de verplichte sprongen 54.25 punten en voor de vrije sprongen 101.35 punten. De dames begonnen met de vrije oefening. Het Nederlandse team moest als vierde werken na België, Tsjecho- Slowakije en Engeland waarvan de Tsjechische dames een zeer verzorgde indruk maakten. Achter de grete Net derlandse vlag kwam onze ploeg op. Zij werkte zeer rustig en beheerst haar oefening af. Wat de moeilijkheidsfac tor betreft stond Nederland zeer zeker vooraan. In puntenaantal kwam onze ploeg ten slotte op de vijfde plaats. De begeleiding op de piano door de heer W. Hollenberg, die trouwens zelf de muziek had geschreven, was uitmun tend. Na de vrije trainingsoefening kwam de verplichte evenwichtsbalkoefériing aan dé beurt. Algemeen werd verwacht dat dit het zwakke punt voor de Ne derlandse dames zou zijn maar de da mes overtroffen zichzelf en werkten keurig. Zij behaalden zeer goede cij fers gemiddeld tot 8. In totaal bereikte het team 53.15 punten voor dit onderdeel. Een juiste stand is nog niet op te ge ven maar vermoedelijk staat de Ne derlandse ploeg thans op de 3e plaats. De wedstrijden worden vandaag voort gezet. De combinatie van LoonSpring Steel heeft gister in het tweede deel van de samengestelde Olympi sche ruiterwedstrijd een uitstekend figuur gemaakt door zonder een en kele weigering of val de steeple op de Tweeseldown renbaan van 3500 meter de zware cross van 8 K.M. te volbren gen. Een prestatie die nog hoger dient aangeslagen te worden indien men weet, dat vele andere paarden weigerden of ruiters vielen. Ook de heer ten Cate heeft met „Unique de Genval" een zeer behoorlijk parcours afgelegd. Echter niet zonder een of twee weigeringen (het is namelijk nog niet zeker of de tweede hem zal worden aangere kend), die hem in totaal een 40 strafpunten kunnen, kosten. Maar het paard kwam zeer goed door het eind punt en deze dag zou voor de Neder landers glorierijk zijn afgesloten, in dien niet overste de Kruyff enige uren later met het bericht moest komen, dat Spring Steel kreupel was, hetgeen de chef d' equipe der Nederlandse ruiters weet aan de grote gladde ste nen die op de wegen' lagen, die soms over grote afstanden in galop bereden dienden te worden. Er wordt echter alles in het werk gesteld om Spring Steel nog tijdig rad te kunnen krijgen voor het laatste onderdeel, het springnummer, dat gister om twee uur is .begonnen met ten hogste een-en-veertig ruiters, aangezien in de Military een Turks of ficier uitviel, het paard van een Brits officier kreupel uitde steeple chase kwam en uitgeschakeld werd, terwijl de enige Oostenrijkse deelnemer, luit.- kolonel Sauer, eerst een onvrijwillig bad nam in de hindernis, bestaande uit drie sloten achter elkaar om ver volgens te weigeren voor een volgen- De nieuwe kampioenen KANOVAREN: dames K I, 500 me ter: K. Hoff (Denemarken); he ren K I, 1000 meter: Frederiks- son (Zweden)heren K II, 1000 meter: Zweden; eenpersoons Ca nadian 1000 meter: Holecek (Tsj.Slow.); tweepersoons Cana dian 1000 meter: Tsjecho-Slowa- kije. SCHERMEN: sabel equipe: Hon garije. ZEILEN: Fire Flyklasse: Dene marken; zes meterklasse: Ver. Staten; Swallow klasse: Groot- Brittannië; Star klasse: Ver. Sta ten; draken klasse: Noorwegen. Het hoogtepunt van de sluiting van de athletiek-wedstrijden van de 14e Olympische Spelen, de Marathonloop. De lopers verlaten zo juist het Stadion en lopen de door Duitse krijgsgevangenen aangelegde Olympic Way op. de hindernis. Het paard kroop telkens meer achteruit, zodat de Oostenrijker de strijd maar opgaf. De Nederlandse kolonie was gister tweemaal zo groot als Woensdag. Waar al die Nederlandse paardenliefhebbers vandaan komen, is een raadsel, maar ze zijn er, hetgeen een prettige aan moediging voor onze ruiters is. Er heerst onder de Nederlanders een zeer prettige sfeer en men heeft algemeen veel te doen met de heer Siem, die door het uitvallen van Glensman voor niets naar Engeland gekomen is en zijn hart niet heeft kunnen ophalen aan de prachtige sport, die de ruiters van daag geboden is. Ook voor de Neder landse chef d' 'equipe, luit.-kolonel de Kruyff, is het wel een heel grote te- leursteling, dat Glensman en Spring Steelkreupel geworden zijn. De vlotte Nederlandse ploeg had dit lot bespaard moeten blijven. De uitslagen van gisteren: KANOVAREN Dames K I 500 m. 1 en Olympisch kampioene mej. K. Hoff (Denemarken) 2 min. 31.9 sec. 2. mevr. Van den Anker-Doedens (Ned.) 2.32.8. 3. mej. S. Schwingo (Oostenrijk) 2.32.9; 4. mej. K. Banfalvi (Hongarije) 2.33.8; 5. mej. R. Kostalova (Tsjecho- Slow.) 2.33.2; 6. mej. S. R. Saimo (Finland) 2.38.4. KANOVAREN, K II 1000 m. 1. en Olympisch kampioen Zweden (Berg lund en Klingström) 4.07.8; 2. Dene marken 4.07.5; 3. Finland 4.08.7; 4. Noorwegen 4.09.1; 5. Tsjecho-SIowakije 4.09.8; 6. Nederland (Gravestein en Pool) 4.15.8. KANOVAREN K I 1000 m. 1 en Olymp. kampioen Frederiksson (Zwe den) 4.33.2; 2. Andersen (Denemar ken) 4.39.5; 3. Eberhardt (Frankrijk) 4.41.4; 4. C ulbrandsen, (Noorwegen) 4.41.7; 5. Van der Kroft (HKV Haar lem) 4.43.5; 6. Akerfeit (Finland) 4.44.2. KANO, eenpersoons Canadian, 1000 meter. Finale: 1. en Olymp. kampioen Tsjecho-SIowakije (Holecek) ,5.42; 2. Canada (Bennett) 5.53.3; 3. Frankrijk (Boutiguy) 5,55.9; 4. Zweden (An- dersson) 6.08; 5. Vef. Staten (Havens) 6.14.3; 6. Gr. Brittannië (Maiement) 6.37. Twee-persoons Canadian 1000 m 1 en Ol. kampioen Tsjecho-SIowakije (Brazak en Kudan) 5.07.1; 2. Ver. Sta ten 5.08.2; 3. Frankrijk (Gransarc en Dandil) 5.12.2; 4. Canada (Bennett en Poulcon) 5.20.7; 5. Oostenrijk (Mol nar en Salmhoff) 5.37.3; 6. Zweden (Johansson en Wettersten) 5.44.9. SCHERMEN. SABEL EQUIPE 1. en Olympisch kampioen Hongarije. 2. Italië; 3. Ver. Staten; 4. België. ZEILEN FIREFLY KLASSE. 1. en Olym pisch kampioen Denemarken 5543 p.; 2. Ver. Staten 5408 p.: 3. Nederland (De Jong) 5204 p.; 4. Zweden 4603 p.; 5 Canada 4535 p.; 6. Uruguay 4079 p. 6 METER KLASSE. 1. en Olymp. kampioen Ver. Staten 5472 p.; 2. Ar gentinië 5120 p.; 3. Zweden 4033 p.; 4. Noorwegen 3275 p.; 5. België 2752 p.; 6. Gr. Brittannië 2721 p. SWALLOW-KLASSE. 1. en Ol. kampioen Groot-Brittannië 5625 p.; 2. Portugal 5579 p.; 3. Ver. Staten 4352 p.; 4. Zweden 3342 p.; 5. Denemarken 2935 p.; 6. Italië 2893 p. 11. Nederland (De Vries-Lentsch) 2494 p. STAR-KLASSE. 1. en Ol. kam pioen Ver. Staten 5828 p.; 2. Cuba 4849 p.; 3. Nederland (Bob Maas) 4731 p.; 4. Groot-Brittannië 4372 p.; 5. Italië 4370 p.; 6. Portugal 4292 p. DRAKEN-KLASSE. 1. en Olymp. kampioen Noorwegen 4746 p.; 2. Zwe den 4621 p.; 3. Denemarken 4223 p.; 4. Groot Brittannië 3943 p.; 5. Italië 3366 p.; 6. Finland 3057 p.; 8. Neder land (Jonker) 2508 p. ROMAN -VAN MARIASAWERSKY 20. Beate keek tersluiks n;.ar de tafel. Daar lag de brief van oom Jules met een chèque. Ze aarzelde ee ogenblik. „Als u nog een uurtje geduld hebt", mompelde ze. „Ikik moet alleen r.og even een chèque inwisselen. Zo dadelijk ga ik naar de bank". Vijf minuten later verliet Beate, de chèque van oom Jules in haar tasje, het huis. Maar ze ging niet direct naar de bank. Geruime tijd liep ze doelloos over straat, ten prooi aan al lerlei gedachten. Waarom had oom Jules, die zich tot dusver zo weinig aan haar gelegen had laten liggen, haar plotseling gevraagd bij hem te komen? Moest ze aan die uitnodiging, die meer van een eis had, gevolg ge ven? En als ze dat deed, wat stond haar dan in Mengelbergs huis te wach ten? Het meisje vermocht al deze vragen zelf niet te beantwoorden. Plotseling bespeurde ze een knagende honger en onwillekeurig keek ze in haar porte- monnaie, waarbij ze constateerde, dat ze zich geen behoorlijke maaltijd zou kunnen veroorloven, wanneer ze nog een paar dagen rond wilde komen ende kapitein een weigerend ant ivoord wilde zenden. „Let toch op!" snauwde op dit ogen blik een verontwaardigde automobilist haar toe. Beate stelde zich door een haastige sprong op het trottoir in vei ligheid. Ze stond voor de bank, waarop de chèque van oom Jules was uitgeschre ven en met kloppend hart bemerkte ze, dat door dit simpele toeval hear reis naar Hasselfeurde beslist was. Een paar minuten later zat ze, met het geld in haar tasje, in een lunch room en bestelde een warme maaltijd. Nadat ze de rode kool met gehakt genuttigd had, liet ze zich papier ge ven en begon ze een brief aan oom Jules te schrijven. Deze verschilde vel in alle opzichten van de minzame phrases, waartoe Irene Larsen zich had laten verleiden, want kort en bon dig luidde het epistel: „Lieve oom! Hartelijk dank voor uw uitnodiging. Ik kom. Vriendelijke groeten, Beate". De teerling was geworpen! Kapitein Mengelberg ontving het antwoord van zijn nichten met dezelf de post. Wederom had het zogenaamde toe val de hand in het spel: Irene en Beate gaven voor hun aankomst de zelfde trein op. Zij zoudei^'s morgens de hoofstad verlaten, in Eckernsund overstappen en 's middags in Hassel feurde aankomen. De kapitein wreef zich in z'n handen en lachte. Dat liep alles als gesmeerd err paste volmaakt in zijn plannen. Hij dacht aan juffrouw Sabine Reu der, met wie hij deze middag, welis waar in de beste eensgezindheid, maar nochtans met zekere bijgedachten, het middagmaal had gebruikt. Natuurlijk in de woning van Sabine. Deze laatste was enigszins teleurgesteld geweest, omdat ze een minder prettige brief had ontvangen van haar beminde neef. Felix Reuder had haar tot zijn spijt moeten meedelen, dat zijn komst en die van zijn vriend enige dagen ver traging zou ondervinden, omdat hij nog een lezing voor een of andere aard rijkskundige vereniging moest houden en voorts voor enige feestmaaltijden was uitgenodigd. Daar was helaas weinig tegen in te brengen geweest, maar juffrouw Sabine had het zich toch wel een beetje aan getrokken. Kapitein Mengelberg daarentegen lachte in zijn vuistje, toen hij het hoorde. Zijn nichten zouden dus nog eerder in Hasselfeurde zijn! (Wordt vervolgd»

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5