Verkeersmoeilijkheden steeds urgenter Stad en Omgeving, KAMMEH - SPELDJES NETJES - TANDPASTA Problemen in Alkmaar's binnenstad Burgerlijke Stand Feestavond voorde gevangenen Het was voor de bakker(s) Kermisdraverijen op het Sportpark Alkmaarders naar Schiphol Jaarvergadering Alcmaria-Victrix Het begin gemaakt Alkm. Boys-Welpen op reis Tiny Jonker start om acht uur De Alkmaarse concours commissie Heiloo. De a.s. Jubileumfeesten De Foresters openen het voetbalseizoen ABONNEERT U OP DIT BLAD patste N ieuws Egmond-Binnen. Staatspensioen Stichting 1940-1945 Egmond aan den Hoef. Egmond aan Zee. Ernstige aanrijding Ons vorig artikel besloten wij met de épmerking, dat Alkmaar de roep van de voortgaande tijd steeds heeft gehoord en verstaan. Ook de Alkmaarse middenstand wist op tijd de bakens te verzetten toen de evolutie dit eiste. In het tijdperk van neonverlichting hangt men geen petroleumlamp meer buiten en bij een pui van staal en glas past geen antiek aandoende luifel. AJdus verdween het ene ouderwetse winkelpand of woonhuis na het andere en ontstond er geleidelijk een stads beeld zoals wij dat thans kennen, mo derne zaken in meestal geasphalteerde straten met betegelde trottoirs. Ouderen onzer weten zich nog te herinneren, dat Breedstraat, Dijk en Achterweg vooral op marktdagen een „dump" van vracht- en jachtwagens geleken; dat in de Langestraat 's Za terdags de boter- en eierenmarkt werd gehouden en er toch nog ruimte ge noeg overbleef voor het prae-histori- sche, gemoedelijke paardetrammetje, dat af en toe luid klingelend passeerde. In 1923 strekte de grijpende hand van de tijd zich ook naar het tramme tje uit. Het paard ging uiteindelijk door de worst en van de beide „tram wagens" werd er één als prieel bij de molen van Piet geplaatst, terwijl de andere door onze plaatselijke sierkun stenaar en beeldhouwer Bernard Stik- voort tot sierkuipwerk werd verwerkt. EEN MISBAKSEL Het trammetje werd evenwel door een niet mindere bezienswaardigheid vervangen. De hoofdstad zond per dek schuit een paar afgekeurde bijwagens van haar electrische tram, maar aange zien bijwagens niet uit zichzelf rijden, werd de tractie geleverd door een soort amphibie, namelijk een doodge wone Ford, model T op gummiban den die nochtans aan de voorzijde ter informatie van onwetenden het trotse woord „TRAM" voerde. Hadden wij niet op het unieke bezit van een kaasmarkt kunnen bogen, dan zouden wij met niet minder trots de vreemdeling onze „Tractortram" heb ben kunnen tonen. Nadat de onderneming vele tiendui zenden guldens uit de legendarische spaarpotjes van wijlen wethouder Thomsen als subsidie c.q. lening had ontvangen, is deze toch ter ziele gegaan na een kort, doch kommervol bestaan. De jaren, waarin commissaris van Griethuysen „meheertje met de baard", zoals de toenmalige Alkmaar- se „onderwereld" hem zeer oneerbie dig noemde van achter de open staande raampjes van het oude politie bureau in de rechtervleugel van het stadhuis de wielrijders toebrulde, dat zij niet op de „kleine steentjes" van de toen met keien geplaveide Lange straat mochten fietsen, ligt al weer lang achter ons. En op de Kraanbuurt parkeert geen „Jan de Toeter" meer, of zoals hij bij het bevolkingsregister stond ingeschre ven: Jan Koeman, vrachtrijder op Eg- mond aan Zee. Dirk Coenraad van Torenburg zou het niet een grafelijke naam uit de Middeleeuwen kunnen zijn geweest? verwisselde in 1941 het tijdelijke met het eeuwige nadat hij jarenlang a 5 cent per keer op iedere minuut van de nacht matineuse Alkmaarders op ver zoek uit hun bed had gepord en zijn beroep dat van nachtwacht met ratel of kleppers en zelfs nog dat van lan taarnopsteker had overleefd. Met dat alles ging een tijdperk heen, waarover wij vertellen met het begin van een sprookje: „er was eens een tijd!" VERKEERSPROBLEMEN De ontzaglijke toeneming van het rij- vcrkeer is een ander probleem, waar mee wij in onze benauwde binnenstad te kampen hebben. Er zijn tal van plannen tot verbete ring geweest waarvan tot dusverre ech ter geen enkel verwezenlijkt is. G boren: Frits, z. v. J. Riesebosch en E. Suk; Johanna W. M., d. v. J. Lam en M. Kool; Jacob, z. v. H. Vasbinder en A. Winkel; Wessel, z. v. W. Zeven hek en N. Pilipenko. Gehuwd: Nicolaas P. Alles en Gerritje Schakelaar; Jan J. Valk en Anette P. L. M. van Veggel; Abraham Nieuwenhoff en Christina M. Halman. BEKENDMAKING KERMIS 1948 De commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat de openings- en sluitingsuren van de kermis, die van Zaterdag 21 Augustus tot en met Zon dag 29 Augustus a.s. zal worden ge houden, als volgt zijn vastgesteld: Za terdag 21 Aug. van 16 uur tot 1 uur 's nachts. Zondag 22 Aug. van 20 uur tot 1 uur 's nachts. Van Maandag 23 tot en met Donder dag 26 Aug. van 16 uur tot 1 uur des nachts. Vrijdag 27 Aug. van 's mor gens 11 uur tot 's nachts 1 uur. Zater dag 28 Aug. van 16 uur tot 's nachts 2 uur en Zondag 29 Aug. van 20 uur tot 2 uur 's nachts. Het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslokaliteiten is tijdens de ker mis bepaald op 1 uur des nachts van Zaterdag'tot en met Vrijdag en op 2 uur 's nachts op Zaterdag 28 en Zon dag 29 Augustus. Alkmaar 19 Aug. 1948. De commissaris van Politie, J. DREEUWS. Het Verdronkenoord is niet gedempt. Trouwens een demping zou het pro bleem niet of nagenoeg niet hebben op gelost. De verbreding van het Payglop is een vrome wens gebleven. Het spreekt vanzelf, dat men genoodzaakt is geweest één-richtingverkeer met auto's in dit smalle straatje toe te staan, teneinde het verkeer in de Langestraat te kunnen ontlasten. Bijna een kwart eeuw geleden werd bij de bouw van het pand der firma Vroom en Dreesmann een nieuwe rooi lijn voor de Ridderstraat vastgesteld, die ter plaatse, na voltooiing van het grote winkelpand, een redelijke verbe tering deed ontstaan. De andere helft van de Ridderstraat is tot heden ongewijzigd gebleven, zo dat het verkeer met een straat, die slechts over de helft van haar lengte is verbreed niet afdoende is gebaat. Laat ook voor hen de Oranjezon schijnen Onze stad, gelijk heel ons land, maakt zich op om op waardige wijze de feesten te gaan vieren waar de gebeur tenissen in ons Vorstenhuis aanleiding toe geven. Er is echter één categorie stadgenoten, die aan de algemene feestvreugde geen deel zal kunnen heb ben: de onvrijwillige bewoners van de Strafgevangenis en het Huis van Bewa ring. Zij zullen zich op die dagen hun afzondering nog slechts te smartelijker bewust zijn. De in onze stad werkzame reclasse- rmgsinstellingen, te weten het Neder lands Genootschap tot Reclassering, de Rooms-Katholieke Reclasseringsvereni- ging, de Protestants-Christelijke Reclas- seringsvereniging en het Leger des Heils, heblen besloten te trachten, de gevangenen althans enigermate in de algemene vreugde te doen delen door hun op een avond in de feestweek een bescheiden zang- en muziekuitvoering, gepaard gaande met de uitreiking van versnaperingen, aan te bieden. Belangeloze medewerking is reeds van verschillende zijden toegezegd. Niette min is <er geld nodig om het plan te doen slagen, voor aankoop van eetwa ren, transport van instrumenten enz. De instellingen kunnen deze uitgaven niet uit haar gewone middelen bestrijden en zien zich genoodzaakt een beroep ip het publiek te doen, in het vertrouwen dat men aan dit werk van naastenliefde de zo nodige materiële steun niet zal willen onthouden. De secretaris van de Reclasserings- raad te Alkmaar heeft zich bereid ver klaard ten behoeve van de gezamenlijke instellingen bijdragen in ontvangst te nemen (postrekening no. 199979 ten name van mr. H. Scholten te Alkmaar; op het biljet te vermelden: „feestavond gevangenen"). Moge dit beroep met tevergeefs gedaan zijn! Het voetbalelftal van de Alkmaarse Courant heeft gisteravond gespeeld te gen de B.B.C. Dit was geen elftal van de British Broadcast Corporation en ook waren het geen vertegenwoordi gers van de „Black Business Company", het was een elftal van de Alkmaarse brood- en banketbakkers, een elftal dat beter voetbal speelde dan de kran tenjongens, die dan ook met 42 ten onder gingen. Het was de eerste neder laag van laatstgenoemden. Tijdens de wedstrijd waren er aan Weerszijden nogal eens lelijke gezich ten, waardoor, het voor de scheids rechter vrij lastig werd de leiding in -handen te houden. Deze was dan ook niet aldoor tegen de moeilijkheden op gewassen en gaf de Alkmaarse Cou rant een penalty cadeau, waarop ze ker geen aanspraak gemaakt kon wor den. Wij schreven het al, er waren nu en dan wat lelijke gezichten die som tijds gevolgd werden door te hard spel, zodat het niet alleen bij die le lijke gezichten bleef. Het Rode Kruis behoefde er echter niet aan te pas te komen en de krant is vandaag op tijd en wij nemen aan dat dit met de broodjes ook het geval zal zijn. (Ontleend aan onze advertêntie- rubriek) EXPOSITIES. Bergen Kunstzaal Boendermaker en Huis met de Pilaren: Exposities. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Zomerbad: 19 graden Celsius Pesie's bad: 19 graden Celsius De traditie getrouw, worden ook dit jaar weer op eerste Kermis-Zondag dra verijen gehouden op het Gemeente- Sportpark te Alkmaar. Een groot aan tal paarden zal op die dag kampen in een zevental courses. 22 Paarden staan ingeschreven voor de „Leeuwarden"-prijs, afstand 2040 M. De „Arnhem"-prijs, eveneens over 2040 M., is met 17 paarden niet minder goed bezet. 15 Amateur-rijders zullen uitmaken wie voor dit jaar de houder zal worden van de grote wisselbeker, beschikbaar gesteld door het Gemeentebestuur van Alkmaar. De „Zwolle"-prijs met 10 en de „Groningen"-prijs met 9 inschrijvin gen, zijn weléminder sterk bezet, maar de spanning zal er niet minder om zijn. Dat garanderen ons de namen van de pikeurs en van de paarden. Een bijzondere attractie wordt de laatste course van de middag, n.l. een strijd tussen leerlingen-pikeurs. De jonge garde zal hier moeten tonen wat zij uit de paarden weet te halen. „Vooruit" brengt dus ook a.s. Zondag weer prima wedstrijden. Met gunstig v/eer zal het dan ook zeker aan belang stelling niet ontbreken. Alkmaarders, denkt aan de Alkmaarse dag op Schiphol. Alkmaarse kaasdra gers, Alkmaarse Postharmonie, Alk maarse turners zullen daar aanwezig zijn, om van de Westfriese boerendansen nog maar te zwijgen. Vanzelfsprekend zullen talrijke sup porters de tocht willen meemaken. Wie dan ook nog meewil, zal zich moeten haasten. Want vanmiddag om vijf uur is zijn kans verkeken als hij zich dan niet bij de V.V.V. in het Waaggebouw heeft aangemeld. Woensdagavond klokslag 8 uur open de voorzitter Bonsema de geanimeerde jaarvergadering van Alcmaria Victrix, waarin hij enige algemene dingen be sprak betrekking hebbende op het af gelopen seizoen en daarnaast de hou ding van de gemeente Alkmaar tegen over Alcmaria Victrix, een houding die de heer Bonsema zeer onjuist noemde. De jaarverslagen van secretaris-P. D. Roosendaal; penningmeester J. Amou reus; kaseommissie W. C. Muller; „Alc maria Nieuws" W. C. Muller; club avondcommissie W. vd Pol; elftalcom missie a G. Keppel; elftalcommissie b D. vd Wal; commissaris materiaal J. Amoureus en jeugdcommissie werden onder applaus goedgekeurd, waarbij wij opmerken dat Alcmaria haar fonds om tot een eigen terrein te komen we derom heeft uitgebreid. De drie periodiek aftredende be stuursleden werden herkozen waar door het bestuur dus bestaat uit de heren: Bonsema, Roosendaal, Amou reus, Swager, Soutendijk Bos, Groet, de Grand en Metz. Door aftreden van de heren Keppel, Lengers en Doggenaar kreeg de elftal commissie A een ander aanzien, te we ten de heren de Grand, vd Pol, Bos en Swager. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt en hierbij stelde Alc- maria's Tourploeg bij monde van W. C. Muller het bestuur één harer tropheën (zilveren lauwertak) ter beschikking. P. de Buyzer brak een lans voor de honkbalsport en het ziet er ook inder daad naar uit dat deze sport de vol gende zomer in Alkmaar geintrodu- ceerd zal worden. De redactie van het „Alcmaria Nieuws" (W. C. Muller) zal ook dit jaar voor haar spelers in Indië weer een Kerstpakket verzorgen. Om half twaalf werd de vergadering gesloten, waarbij de heer Bonsema nog even gewag maakte van de verande ring van clublokaal (Tom Scharlewie, Waagplein). Gistermorgen is men begonnen met het aanbrengen van het verlichtings materiaal op de voorgevel van het stadhuis. Dit is vrijwel de eerste actie die men van buitenaf kan waarnemen, maar intussen is er alom veel voorbe reidend werk verricht en wanneer de kermis achter de rug is, zal met kracht gewerkt worden om van Alkmaar met de feesten een „lichtstad" te maken. Voordat het welpelftal a gister avond zijn wedstrijd tegen Zeeburgia welpen a moest spelen, gingen de Alkm. Boys welpen een dagje uit. Na een prachtige tocht werd om 1 uur des middags Oud-Valkeveen bereikt. Hier werd de inwendige mens versterkt en kregen de welpen vrij tot half vier. Om half vier, waren allen weer present om de reis naar Amsterdam te aan vaarden, waar op het Zeeburgiaveld tegen de welpen van de gastheren moest worden gespeeld. Enigszins be nauwd traden de Boys-welpen het ter rein op want zo terloops vernamen zij dat de Zeeburgia-welpen enkele dagen geleden van Ajax met 51 hadden ge- 'wonnen. Ten aanschouwe van 3500 bezoekers, die aanwezig waren om de wedstrijd Zeeburgia—Norwich te zien, wonnen de jeugdige Alkmaarders echter met duide lijk verschil. Een dankbaar applaus werd hun deel bij het verlaten van het veld voor hun oO-overwinning. Nadat de wedstrijd Zeeburgia—Nor wich was bijgewoond gingen zij weer huiswaarts en onder vrolijk gezang werd om kwart voor tien Alkmaar weer bereikt. Het was voor de Boys welpen een prachtdag geweest. Het Zaanse meisje dat morgen in Alkmaar zal starten voor een 34 km. tocht vanaf de Bierkade naar de sluis in Zaandam, zal niet om 6 uur maar om 8 uur starten. Naar wij vernemen is Tiny Jonker in uitstekende conditie en algemeen is de verwachting dat haar onderne ming grote kans van slagen heeft. Zeer zeker zal het voor haar een be hoorlijke stimulans zijn wanneer mor genochtend om 8 uur de Bierkade be volkt zal zijn met een flink aantal be langstellenden. VAN WIE? Op kamer 12 van het politiebureau kan men inlichtingen verkrijgen over 3 gevonden damesrijwielen en 1 heren rijwiel. DE GROOTSTE KEUS Aan boord van het jacht „Piet Hein" hebben H.K.H. Prinses Juliana, Z.K.H. Prins Bernard en de drie oudste prinsesjes Dinsdagmiddag op het Sneékermeer het zgn. Admiraal-zeilen gadegeslagen. WEDVLUCHT VANAF VILVOORDE (BELGIë). De vier gezamenlijke postduiven verenigingen, vormende de Alkm. Con courscommissie, hielden een wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde (België). De duiven werden om half acht 's morgens gelost met Z.W.-wind en bereikten een formidabele snelheid van pl.m. 2000 meter per minuut. Dat is wel een grote zeldzaamheid. Jammer is. dat de duif van C. J. Pijper uit Bergen geannuleerd moest worden wegens te vroege vrijheid, alhoewel o.i. deze „ver moedelijke vroege loslating" niet alleen deze duif kan treffen. Bij nadere infor matie vernamen wij, dat Bij verschei dene verenigingen elders in het land zich hetzelfde euvel heeft voorgedaan, doch daar het gehele concours is ver vallen verklaard. Het is immers niet uitgesloten, dat bij de andere eerste prijswinnaars eveneens „vermoedelijk ontvluchte" duiven behoren, terwijl wij tevens vernamen, dat bij de con- voyeurs niets bekend was van „ont snapte" duiven. De mogelijkheid is dus alleen nog aanwezig dat een gehele mand of meerdere manden per abuis te vroeg gelost zijn. De uitslag van de wedvlucht vanaf Vilvoorde is echter nu: F. J. Praat (P) 1, 6, 10, 12, 15, 29. N. J. Meijer (A) 2, 48 112. B. v. Reenen (P) 3, 28. C. Rabeling (P) 4, 16, 108, ,111. J. M. Schipper (A) 5, 18, 31. 33, 42, 80, 92, 118. M. van Duin (S> 7, 22, 39, 73, 96. H. Norder (P) 8, 9, 86. C. D. Huiberts (A) 11. J. W. Schmersall (H) 13, 63, 76, 77, 143, 144, 154. A. Haring (A) 14, 53, 91. Hoed —de Vries (H) 17, 116, 126. H. Roo- beek (P) 21, 45, 136. H. J. Struijs (P) 23, 60, 74, 88, 89, 147, 154. R. Middel burg (H) 24, 30, 34, 83. W. Groot (H) 25 J. Peute (H) 26, 54, 107, 130, 157. N. Groot (H) 27, 99, 105, 123, 124. J Roemburg (S) 32. M. Smit (P) 35. A. de Jager (P) 36, 78, H. Biels- ma (P) 37, 44, 95. D. Kranenburg (Sj 38, 55, 153. B. P. v. Tricht (H) 40, 131. C. Streicher (S) 41, 43, 79, 129. Pater de Geus (H) 46, 90, 103, 122, 137, 150, 152. Gebr. Telleman (S) 47. J. v. d. Elskamp (A) 49, 50, 66, 67. H. de Jager (P) 51, 75, 84. C. Al (A) 52, 97, 98. R. H. de Beer (P) 56, 65, 113, 114. Oud—Wijker (H) 57, 81, 87, 101. H. Mooij (A) 58, 59, 64, 94, 110, 141. S. Dingerdis (A) 61, D. Agricola (A) 62. J. W. de Moei (P) 68, 69. H. Schipper (A) 70, 125. J. Huiberts (A) 71, 72, 82. L. Leertouwer (H) 85, 100, 127. N. Pool (A) 93. G. Bijls- ma (P) 102. H. Bakker (H) 104, 142. P. Jongkind «(A) 106. M. Pronk (A) 109, 120. J. Somers (A) 115. N. Wiesse (S) 117, 156. J. Dingerdis (A) 119. J. v. d. Idsert (S) 121, 134. Fok—de Groot (P) 128, 132. A. Heij- mans (P) 133, 140, 151, 159. J. A. Eg- bergen (P) 135. R. Prins (A) 138, 139. M. Tijdeman (S) 145. Vrasdonk Oldenburg (A) 146, 158. W. Peters (S) 148, 149. De Palestijnse militaire politie paradeert na twee maanden harde te Tel-Avlv voor haar bevelhebber. Het comité tot viering van de jubi leumfeesten heeft de organisatie flink ter hand genomen. Jammer is ongetwij feld, dat zovelen nog wachten tot het opgeven als deelnemer aan de optocht die op 31 Augustus 's morgens om 10 uur wordt gehouden. Het is ons ech ter reeds bekend, dat velen reeds zul len deelnemen. Toch lijkt het nóg juist even mede te delen waaraan men kan deelnemen. Er kan ingeschreven worden voor groepen met versierde agens, versierde auto's of lopende groe- peii; individueel kan deelgenomen wor den met alles wat mogelijk is om de ze optocht te doen slagen, zowel met versiering als gecostumeerd, t.w. bij voorbeeld als clown, spook, kortom elke uitbreiding is goed, Voor de kin deren zijn vele mogelijkheden. Wij den ken slechts aan versierde wagens, auto peds, fietsen enz., enz. Ook georgani seerd kunnen de kinderen individueel of in groepverband deelnemen. Auto rijders kunnen met kleine onkosten de optocht eveneens tot een succes ma ken. De middenstand zal natuurlijk niet achterblijven en wij verwachten aat verschillende reclamewagens de optocht zullen opluisteren. Maar meldt U hiervoor ten spoedigste aan, wacht in ieder geval niej; tot de laatste dag, opdat de organisatoren de nodige maat regelen kunnen treffen. Er zijn diverse fraaie prijzen beschikbaar, zodat ook dit onderdeel goed verzorgd is. Het programma voor de a.s. jubileum feesten komt in het begin van de vol gende week gereed en wordt tegen 10 cent per exemplaar beschikbaar ge steld, zodat wij een ieder aanraden dit programma aan te schaffen. U kunt daarin zien, wanneer en hoe de kin- der- en volksspelen zijn georgani seerd; wanneer de culturele avonden worden gehouden; de volksspelen zul len' plaats vinden en de voetbalwed strijden worden gehouden; de route van de optocht is er eveneens in uit gestippeld; kortom alles is er in 'te vin den, waardoor het gemakkeli jk zal zijn een en ander te volgen wat betreft de a.s. jubileumfeesten in Heiloo. Toen wij enkele maanden geleden de raadsvergadering bezochten en wij daar de raad hoorden uitsprekén de wens, dat het gemeente sportterrein opgeknapt moest worden voor de Fo resters, dacht een ieder, dat dit voor elkaar zou zijn, wanneer het nu be gonnen seizoen een aanvang zou ne men. We zijn een kijkje gaan nemen op het gem. sportterrein dezer dagen en het veld zag er allerbedroevendst uit. De kermis, die daar vorige week is gehouden, heeft het enigszins mo gelijke nog eens duchtig de kop inge slagen. Het bestuur van de Foresters is natuurlijk zeer teleurgesteld over deze gang van zaken en heeft tenslotte andere maatregelen moeten nemen. Het is tot de conclusie gekomen, dat het raads-college niet die medewerking verlenen wil,'die nu eenmaal mogelijk moet zijn, om een groeiende beweging als de Foresters huisvesting te verle nen. „Foresters" heeft alles gedaan v/at mogelijk is om zich op het gem. sportterrein te acclimatiseren en stak zelfs een groot bedrag in het vervaar digen van een geschikt kleedlokaal op dit terrein, wat niet haar eigendom was. Zij heeft dit alles echter losge laten en de dreigementen die meerdere malen geuit zijn dat als B. en W. niets aan het terrein lie ten verbeteren, uitgevoerd en heeft inderdaad een ander terrein zij het slechts voor één jaar gehuurd. De a.s. voetbalwedstrijden nog wel het eerste Willem Bruul-tournooi wordt nu op het terrein van Muis aan ue V/esterweg, recht tegenover de Rechte Hondsbosschelaan, gespeeld. Daar heb ben de Foresters voorlopig hun domi cilie gekozen. Wel schijnt, dat het col lege van B. en W. nu heeft toegezegd spoedig met de terreinverbetering te zullen beginnen, maar wij zijn met het E orestersbestuur van oordeel, dat de uitvoering van de plannen en de wens van de raadsvergadering, wel wat op zich heeft laten wachten. Te lang zelfs, want een voetbalveld kan niet in één maand tijds gereed gemaakt worden. De vastgestelde voetbalwedstrijden voor het Willem Bruul-tournooi zijn: 22 Augustus, 12 uur: SVA IRanders I, 1.30 uur: Uitgeest IMeervogels I, 3 uur: HSV IMeervogels I; de Fores ters I—Alkmaar I. Op 29 Augustus worden de finales gespeeld. Het belooft een prachtige voetbaldag voor de Foresters te worden. Ongecorrigeerd. Militaire onderhandelingen niet afgebroken, doch uitgesteld De heer Elink Schuurman, vice- voorzitter van de delegatie van bet koninkrijk verklaarde heden tegen over Aneta, dat er geen sprake Is van een afbreken van de onderhandelin gen met betrekking tot het militaire bestand. Hij voegde hier aan toe, dat hij via de commisie van goede dien sten een brief had ontvangen van dr. Leimena, voorzitter van de veilig heidscommissie van de Republikein se delegatie, waarin slechts melding wordt gemaakt van een „uitstellen" van de onderhandelingen van deze commissie. Aanhoudend koel wegr Weersverwachting geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond: Wisselend bewolkt met enkele ver spreid optredende buien. Zwakke tot matige wind tussen noord en west. Aanhoudend koel weer. EEN VERFRAAIING. Eindelijk is de hoek van de St. Willi- brordusweg—Herenweg verfraaid. De onogelijke haag is weggenomen en een klein plantsoentje is daar aangebracht. Gistermorgen is ook de paal, die ge bruikt wordt voor het electrische net en het radiodistributiebedrijf op de hoek van de Sch. Hondsbosselaan— Westerweg een belangrijk stuk achter uit geplaatst, zodat ook hier niet alleen het verkeer mee gebaat is, doch ook een verfraaiing zal kunnen worden aangebracht. Het lijkt ons daarom ten hoogste tijd dat de lygustrumhaag ge heel verdwijnt, want het autoverkeer in deze bocht blijft immer gevaarlijk, om dat 't uitzicht belemmerd wordt. HET 40-JARIG PRIESTERFEEST Dinsdag- en Woensdagmiddag wer den de kinderen van de r. k. scholen door de jubilerende pastoor onthaald, 's Morgens werd te zijne intentie 'n H. Mis opgedragen waarna de kinderen 's middags in het Brunogebouw wer den getracteerd en enkele aardige to neelstukjes te zien kregen. Verder ver namen wij, dat alle armen der parochie een belangrijke gift hebben ontvangen. Ook zij zijn dus niet vergeten met dit grootse feest. Belanghebbenden, die menen in aan merking te kunnen komen voor Staats- pensioen op grond van het verzetswerk in de jaren 1940—1945 en tot heden ver zuimd hebben hiervoor een aanvraag in te dienen, kurihen dit alsnog doen, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk op het ge meentehuis te Egmond aan den Hoef, en wel vóór 30 Augustus a s In aanmerking voor dit Staatspensioen met suppletie van de Stichting 1940—'45 komen weduwen en wezen van verzets strijders, of zij, die in de verzetsstrijd lichamelijk of geestelijk letsel hebben opgelopen en dientengevolge hun beroep slechts gedeeltelijk kunnen uitoefenen Verkeert men in twijfel omtrent een geval, dan vrage men inlichtingen Na 30 Augustus aanstaande kunnen geen aan vragen meer in behandeling worden ge nomen middènstands-examens Van Middenstands-Onderwijs „Kenne- merland", georganiseerd door de samen werkende afdelingen, Bergen en Egmond van de N R K Middenstandsbond, slaag den in de aigelopen week de volgende candidaten: J Glorie, O Glorie, Nic Pep- ping, Jb Valkering en Ger de Waard, allen uit Egmond aan den Hoef; KI Lam ps uit Egmond aan Zee en W Ellis, E, Henneman, J Houtenbos, mej M J Mo lenaar, p Smit, J F Ursem, mej A Vink, Karei Vink en Koos Vink, allen uit Bergen Van deze cursus slaagde dit jaar 75 pet, een opmerkelijk resultaat, wanneer men in aanmerking neemt, dat in 1947 54 pet slaagde Woensdagmiddag reed de 7-jarige J v d P met zUn autoped achter een met een paard bespannen wagen aan Plot seling stak hii de weg over en werd door een op dat moment passerende ■Naco-bus aangereden De bus stond ogenblikkelijk stil, doch het ongeluk was reeds geschied De lin kerarm van het jongetje was onder een der wielen geraakt Hij is naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2