EEN PHOENIX HERRIJST Stad m Omg&mtq- Tweehonderd maal draaide de Stoom jjaisie N ieuws 29.383 Alkmaarsche Courant-kaartjes vonden hun weg Het feest voor de jeugd Teraardebestelling F. H. Holzmüller School der dapperen Tropical-show Alkmaar en het gedenkboek der Wandelsportverenigingen Treinen, die vervallen Kermis vroeger open Sluitingsuren tijdens Jubileum- en Kroningsfeesten Stadsspel op 4 September Burgerlijke stand Jubileum-sportfeesten Bergen. Wedstrijd „Onze tuinen" Oudkarspel. Egmond aan Zee. Sluiting seizoen Egmondia op het Sportpark Niet roken in de duinen Verliezers en eerlijke vinders Schermerhorn Etalagewedstrijd Marktberichten Minister Schokking te Brussel Minder wind Langedijk. Jubileumfeesten Rijper en Grafter vrouwen gingen uit IJmuiden. Visserij-besommingen Dirkshorn. Om half één lag gistermiddag- het Doelenveld nog verlaten. De straffe wind joeg verblindende stofwolken op en deed de zeilen van de kermistenten klapperen en slaan. Een eenzame ijscoman trotseerde de aanvallen van de storm en boog het hoofd tegen het aanjagend stof. Hij zou blijven, hoe hard het ook woei. Hij was op de hoogte van wat hier te gebeuren stond, hij voor zag goede zaken. Binnen in de grote ruimte van Janvier's stoomcaroussel siste de locomobiel, waarvan de zuigers en cylinders dof glansden en het koper schitterde in het licht van de honderden gloeilampjes. Twintig man personeel (de dames daaronder berekend) stond klaar om aan het werk te gaan. De ma chinist stroopte zijn mouwen op en spuwde eens in zijn handen. Ervaringen uit vroeger jaren hadden hem geleerd, dat deze middag, de middag van de „Alk maarsche Courant" er niet een was van gezapig zijn molen laten draaien. En had zijn baas hem niet strikte orders gegeven, na elke rit te stoppen, om onge lukken te voorkomen met het Alkmaarse grut, dat in zwermen zijn „stoom" zou bestormen? Nog meer veiligheidsmaatregelen waren er genomen. Het Rode Kruis was er met twee verplegers en twee verpleegsters. De tassen met het kruis- embleem stonden gereed met een flauwe lucht van jodium er omheen, die ech ter vervaagde in de geuren van de ontsnappende stoom, die zo specifiek zijn voor de caroussel. Toen sloeg er ergens een klok één uur en toen gebeurde het. Gordijnen wer den opengeschoven, deuren werden wijd opengeworpen en een menigte kinderen, die zich voor het gebeeld houwde front had verdrongen, stroom de binnen, met luid krakeel en opge wonden kreten. De „meester" liet zijn stoomfluit schreeuwen en twee grote orgels begonnen tegelijk hun klanken door de ruimte te strooien, één op de „stoom", en één in de cake-walk. De belangstelling bleek verdeeld. Er was liefhebberij voor de molen, er was liefhebberij voor de cake-walk. De forse mannen, die daar de wacht hielden, hadden al gauw de handen vol, in de meest letterlijke zin van het woord. Want vanaf de transport band, die de jengd in snelle vaart naar boven voerde begon de pret .Dan volgde een glijbaan en vervolgens twee schudgoten, gelijk de mijnwer kers die gebruiken bij het sorteren van hun steenkool. En -an het slot werden de kleuters (en hun ouders niet te vergeten) via een reusachtig „sigarettenmatje" weer op de begane grond gedeponeerd. En het personeel greep handen en voeten, soms een hoofd, dat eerst uit de worstmachine kwam, draaide, trok en sjorde met een snelheid van zeker gemiddeld honderd exemplaren per minuut. Ec waren moeders met een angstig vertrokken gelaat en gilletjes van de zenuwen, er waren jongens van een jaar of tien, die keken, alsof het glij den over een cake-walk hun dagelijks werk was, er waren heel kleine peu ters, met de tong geperst tussen de lip pen en de knuistjes geklemd aan jas of mouw van ouders, broer of zus. En boven alles uit stond een mach tig geluid, een compositie, samengesteld uit kreten uit duizenden kelen plus de klanken van twee orchestrions plus de gillen van de stoomfluit, plus het ge- klapper van het zeildoek door de wind, die buiten om het linnen stond. Wij hebben het daar binnen enkele uren uitgehouden en het feest aangezien en gisteravond laat nog gonsde het in onze oren, alsof wij daar watten indroegen. Rechts, op de „Stoom", was het ge juich niet minder groot. Wij hebben ge tracht een berekening te maken, hoe- vele malen de machinist zijn smoorklep heeft moeten open- en dichtdraaien. Ruim 29.000 kaartjes heeft Alkmaar's Dinsdagmiddag is op de Algemene Be graafplaats te Alkmaar de zo plotse ling verscheiden oud-leraar van de H.B.S., wijlen de heer F. H. Holzmüller, door vrienden uit het politieke kamp, figuren uit onderwijskringen en tien tallen oud-leerlingen, naar zijn laatste rustplaats gebracht. Een baar, bedekt met vele bloemstukken, waaronder lief derijke afscheidsgroeten van familie, V.V.D. en zijn kampelingen uit Garde ren, alwaar hij overleed, ging de kist vooraf welke gedragen werd door en kele van zijn oud-leerlingen. Een toefje heidebloemen, als een stille hulde uit de streek die hij zo innig lief had en waar hij het leven liet, was op de kist geplaatst. In de lange stoet liepen naast vele leden van de balie mee, de burgemees ter van Den Helder, de heer G. Rit meester en burgemeester Leemhorst van Hoorn. Aan de groeve sprak als eerste de directeur van de H.B.S., drs. J. H. Mas- sink. Hij herdacht in dankbare bewoor dingen de bereidwilligheid van de overledene en de prettige wijze waar op hij met zijn collega's omging. Door zijn werk voor de leerlingen zal de heer Holzmüller in wijde lering onver getelijk blijven. De secretaris van de V.V.D., de heer Rutgers, bracht in her innering hoe de overledene, gegrepen door het idealisme van het liberalisme een stoer, stug en onverzettelijk wer ker werd aan het doel wat hij beoog de: de vereniging van alle liberalen in de V.V.D. Zijn trouw in ieder opzicht was een voorbeeld, waardoor velen werden opgewekt zijn beginselen te volgen. Namens het Volksonderwijs, afdeling Alkmaar, bracht de heer C J. Mol een laatste groet en dankte hem voor zijn strijd voor de openbare school. Nadat ook de voorzitter van het Hoofdbestuur ■van Volksonderwijs zijn erkentelijkheid jegens de ontslapene had uitgesproken, bracht de zoon van de overledene mede namens zijn moeder en verloofde dank aan de velen, die zijn onvergetelijke vader itgeleide hebben gedaan. De droeve plechtigheid .werd besloten door Ds. van der Sluis, die het Onze Vader bad. jeugd aan onze bureaux afgehaald, negen-en-twintig-duizend ritten heb ben jonge (en oudere) Alkmaarders ge maakt bij Janvier op deze glorieuze middag. De „stoom" neemt er honderd vijftig tegelijk mee, 150 gaat bijna tweehonderd keer op 29.000, gelijk de door Bartjes ontvouwde theorieën zul len aantonen. Bijna tweehonderd keer heeft de stoomfluit gegild, bijna twee honderd keer is de klep opengedraaid, bijna tweehonderd keer draaide de mo len rond, steigerden de paarden schom melden de schuitjes, onder de bescher mende handen van ernstig kijkende enkelen met geïllumineerde vleugels. En na een uur lag de grond bezaaid met éen confetti van verscheurde Alk maarsche Courant-kaartjes. Het werd één groot feest, deze mid dag, een feest, dat dat van vorige jaren nog overtrof. Meer dan zes duizend kaartjes verkochten wij dit jaar méér, dan in 1948. De hoeveel heid lawaai, die geproduceerd werd binnen de houten en linnen wanden van Janvier's stoomcaroussel en cake walk was in rechte verhouding daar mee. Want het heeft gedaverd zo, dat horen en zien je verging. De middag van de Alkmaarsche Courant heeft opnieuw bewezen, het grote hoogte punt van de kermis te zijn. Het getal verkochte kaartjes: 29.383 alleen al is daarvan het beste bewijs. Het Amsterd. Toneel heeft gister avond opnieuw een zeer groot succes weten te behalen met de opvoering van Arthur Laurents': „School der Dappe ren". Een zeer goed bezette zaal heeft met de grootste aandacht (het was doodstil in de zaal) het stuk van de jonge auteur gevolgd. Een dramatische compositie die vooral treft door haar eerlijkheid. Zij laat duidelijk zien dat de angst de dominerende factor is in ieder mens, die niet weet of hij de vol gende dag nog in leven zal zijn. De sol daat le klas Peter Coën (Conny) wordt dat tenslotte wel heel duidelijk na de behandeling van de psychiater, die het geval dat zich daar heeft afgespeeld op het eilandje in de Stille Zuidzee bij Conny wel heel juist weet bewust te doen worden. De acht taferelen hebben door het inderdaad bijzondere spel van deze zes mannelijke krachten een grootse indruk gemaakt. Dat was spel van klasse, nie mand uitgezonderd, flobert de Vries speelt als Conny de rol van zijn leven, prachtig ter zijde gestaan door Cas Baas ais Finch, Ben Groenier als Mingo, die zijn arm verliest en Lo Van Hensbergen als „T. J.", die zich boven iedereen ver heven wacht. Jacquqg Snoek gaf een majoor Robinson van groot formaat. Dat ten slotte de psychiater bij Albert van Dalsum in de beste handen was, behoeft geen nader betoog. Als geheel prachtig toneel van zes acteurs van formaat. Een belangrijke toneelavond. G. Het is geen groot bouwsel, daar op de Nieuwesloot, recht tegenover Van Gend en Loos, er klinken geen fanfa res van de gevel, geen felle schijnwer pers belichten het front, en toch is hier iets bijzonders te zien, iets, wat men niet licht tegen komt, zelfs niet in de grote dierentuinen. De Tropical-show vertoont U een levend aapje, dat ongeveer een half ons weegt. Wij hebben Brehm er eens op nageslagen en daar de bevestiging gevonden van wat de exploitant van de show ons vertelde. Ouistiti heet het diertje bij de wetenschappelijke naam. Het Latijn zullen wij U besparen. Het diertje, dat piepende geluidjes maakt gaat gemakkelijk in Uw twee handen en toch is het volwassen. Het heeft opstaande oortjes en een heel zacht pelsje. Het woont in een aquarium met een flinke lamp erin vanwege de warmte en hét laat zich door zijn baas graag aanhalen. Wij stonden verbaasd een aapje te zien, dat zo klein en zo teer is en toch volwassen. Behalve dit zeldzame exemplaar toont de exploitant U nog meer. Hij heeft exotische vogeltjes, en nog meer apen, een Rhesus-aapje en een Lapon der en een Meerkat. Vooral Kees, die niet in een kooi zit, maar los over ta fel loopt, zij het dan ook aan een touw, is een allemansvrind, die de dolste capriolen uithaalt, tot groot ver maak van de toescholuwers. RIJKSPOLITIE VERZOEKT INLICHTINGEN. De groepscommandant van de Rijks politie te Heiloo verzoekt de twee da mes ten'opzichte waarvan op Zaterdag 21 Augustus 1948 te omstreeks 15.30 uur openbare schennis der eerbaarheid werd gepleegd langs de Zeeweg te Hei loo, zich op het groepsbureau te Hei loo te vervoegen voor het geven van nadere inlichtingen. (Ontleend aan onze advertentie- rubriek). DONDERDAG Gulden Vlies, 8 uur: School der dappe ren. Kermis: 161 uur. VRIJDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Variété Faveur. Kennis van 'I uur 's morgens tot 1 uur 's nachts. BIOSCOPEN. (Vanaf Vrijdag). Harmonie Tb- *er, 7 en 9.30 uur: Ba thing Beauty. Tot 14 jaar o. g. Victoria Theater, 7 en' 9.30 u.: Sneeuw witje en de zeven dwergen. Tot 14 jaar o.g. Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: De terugkeer van Monte Christo, 14 j. DAGELIJKS. Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Dan sen. Kleine Waagplein, 8.30 uur: Openlucht film. Nieuw troephuis voor onze padvinders Eindelijk is het dan zover. De Alk maarse padvinders gaan hun nieuwe huis betrekken. In de oorlog zijn de troephuizen, zoals bekend, verloren gegaan en sinsdien Is men aan het sukkelen geweest met een nieuw onderdak. Tijdelijk verblijven wer den betrokken, en ondertussen wUrd uitgezien naar een geschikte gele genheid om een permanent troephuis te vestigen. Nadat men eerst had gedacht aan de stal van de manege aan de Zandersloot, bleek ook dit plan onuitvoerbaar, maar de ijverige leiding gaf het niet op en uiteinde lijk mocht zij resultaat boeken. Men bouwde een nieuw tehuis op een ter rein, dat de gemeente beschikbaar stelde achter het Sportpark. De in gang is eveneens aan de Zandersloot. Zaterdag 11 September zal de officiële openingsplechtigheid plaats vinden, die de welpen, de verkenners en de voor trekkers een eigen dak boven het hoofd zal geven. Bij de plechtigheid zullen tal van vooraanstaande persoon lijkheden uit de padvinderswereld te genwoordig zijn en uit de hele pro vincie zullen delegaties naar de Kaas stad trekken, om blijk te geven van hun vreugde, dat hun Alkmaarse mak kers eindelijk weer behoorlijk gehuis vest zullen worden. Om drie uur wordt het troephuïs, dat de wel zeer toepasselijke naam „Pboenix" draagt, worden in gebruik genomen, met een horderoep, het bre ken van de vlag en het lezen van de padvinderswet, waarna om kwartover drie de officiële opening plaats vindt door de voorzitter van de Plaatselijke Commissie, de heer J. Dreeuws, com missaris van politie alhier. Na het of ficiële gedeelte zal er gelegenheid zijn, de gebouwen te bezichtigen, waarna demonstraties de aandacht der aanwe zigen zullen opeisen. Na een samen zijn der gasten wordt om half acht een kampvuur ontstoken en om half tien zal ook deze dag, die voor de Alk maarse padvinders zoveel betekent weer ten einde zijn. Gelijk eens de vogel Phoenix uit zijn as herrees, ontstond ook hier een nieuw troephuis, bijna letterlijk uit de as van het vorige, dat immers door het vuur werd vernield. Zaterdag 11 September zal in de an nalen der Alkmaarse padvinderij met gulden letters worden aangetekend. De wandelsportverenigingen in ons land zullen Koningin Juliana een fraai gebonden boek aanbieden waarin o.a. de namen van alle Nederlandse wan delsportverenigingen zijn opgenomen. Het is de bedoeling dat dit boek -i- op de wijze van de Olympische fakkel door diverse verenigingen van plaats tot plaats wordt gebracht. Het gaat uit van Amsterdam en gaat dan via Hoorn naar Leeuwarden, van waarvit de tocht op 4 September zal beginnen. Op 6 September is het boek na een tocht door ons land weer in Amsterdam terug en zal het door een wandelsportvereniging naar Alkmaar gebracht worden. Aan de grens der gemeente wordt het door de wandelsportvereniging De Jeep alhier in ontvangst genomen van waar het voorzien wordt van het ge meentestempel en de handtekening van de burgemeester. Waarschijnlijk zullen daarin ook de handtekeningen van de voorzitter en secretaris der Alk maarse Vereniging worden opgenomen. De wandelsportvereniging brengt het boek dan naar het Noorden, waar schijnlijk naar Schagen of Schager- brug, waarmee zijn deel in de Neder landse rondgang is afgelopen. Het boek zal waarschijnlijk vanuit Amsterdam via Utrecht naar Soestdijk worden gebracht en daar aan H. M. Koningin Juliana worden overhandigd. Naar de persdienst van de Neder landse Spoorwegen ons mededeelt, zullen met ingang van Zaterdag 28 Augustus de onderstaande treinen niet meer rijden: Amsterdam (v. 9.10)-Alkmaar (reed niet op Zon- en feestdagen: Alkmaar (v. 10.06)-Amsterdam (reed niet op Zon- en feestdagen; Alkmaar (v. 14.03) Amsterdam. DIERENBESCHERMING. Te Koedijk is zwervende aangetrof fen een type St. Bernhard, 9 weken oud. Te Schoorl een grote herdershond Ter beschikking staan een 2 y,-jarige herdershond met stamboom (reu) en verschillende kleine hondjes. Adres inspecteur Verwer, Baanstraat. Wij vestigen er de aandacht op, dat, in afwijking van eerder bekend ge maakte bepalingen, de kermis op Zaterdag 28 Augustus a.s. geopend zal zijn vanaf TWEE UUR 's MID DAGS, dus niet eerst vanaf vier uur. De commissaris van politie maakt bekend, dat de sluitingsuren voor ver- gunnings- en verlofslokaliteiten van 31 31 Augustus tot en met 6 September als volgt zijn vastgesteld: 31 Augustus tot 's nachts 2 uur. Van 1 tot en met 5 September tot's nachts 1 uur en op 6 September weer tot 2 u. De aanmelding voor het Stads-spel, georganiseerd door de Alkmaarse Jeugdgemeenschap, kan op Vrijdag 27 Augustus a.s., 's avonds tussen 7 en half 9 en op Zaterdag 28 Augustus a.s. 's avonds tussen 7 en 8, beide avonden in het Gidsenhuis, Baanstraat 1 plaats vinden. Door de deelnemers zelf moeten groepen van tien worden gevormd. De leider van deze groep komt de groep onder opgave van namen en adressen van de leden van zijn groep opgeven, terwijl hij het inleggeld, zijnde 15 cent per persoon, voor de onder zijn lei ding staande groep direct bij aanmel ding betaalt. Deelname van jongens en meisjes boven 12 jaar. Lidmaatschap van een jeugdvereniging is niet nodig. Wij verwachten veel deelnemers. Het belooft een goed spel te worden. Meldt je dus spoedig aan! Geboren: Hendricus, zoon van H. Peereboom en F. Hoekmeijer. Adri ans B. M., dochter van Th. J. Dekker en F. Janott. Arthur, zoon van G. Mulders en A. H. F. van Hulssen. Gehuwd: Henricus M. van den Id- sert en Cornelia M. M. van der Peet. Johan H. Wolters en Maria M. de Jong. Jan Jes en Guurtje Adams. Overleden: Theodorus A. Groot, oud 6 maanden. Johanna Kuijper, oud 80 jaar, wed. van C. Hugtenburg. Op de 6e September a.s. te houden sportdag ter ere van het regeringsjubi leum van H. M. de Koningin, zal o.a. door Olympus, A. V. „Alkmaar" en Jong Holland het athletiek programma verzorgd worden. Een aantrekkelijk programma, waar in voor de specifieke athleten en athle tes een 100 meter gelopen zal worden, alsmede een wedstrijd voor een mid denafstand. Bovendien is er nog een 100 meter hardlopen voor de leden van andere dan athletiekverenigingen. Hier is dus terdege rekening gehou den met de verhouding tussen specia listen op athletiek gebied en andere sportbeoefenaren, zodat een open strijd te verwachten zal zijn. De organisatoren verwachten dan ook een flinke inschrijving. Deze kan geschieden vóór 28 Aug. a.s. bij J. v. Beekum, Middenstraat 12 of bij POA Payglop, Alkmaar. Onder auspiciën van de WV werd dit jaar een wedstrijd georganiseerd in aanleg en onderhoud van tuinen, om op die manier het fraaie aanzien van ons dorp nog te verhogen en tevens de lust tot plantenkweken en onderhou den van tuinen bij onze plaatsgenoten te bevorderen. Het comité, dat bij het beoordelen o.m. lette op mooie aanleg, gazons, be planting met bloemen en heesters en afsluiting langs de weg en aansluiting bij het gebouw, heeft dezer dagen ver slag van zijn bevindingen uitgebracht. Opgemerkt werd, dat enkele deelne mers blijk hebben gegeven van een juiste kijk op goede aanleg, zowel wat betreft de meest geschikte soort van beplanting, benevens een goede combi natie van de kleuren der gewassen. Wat de aansluiting van tuin met weg een huis betreft, meent het comité te moeten opmerken, dat hier nog al wat tekortkomingen vallen te constateren. Vooral de aanwezigheid van onaesthe- tische hekken deed vaak afbreuk aan het geheel. Een eenvoudige haagbeplanting, die jjiist voor ons dorp zo karakteristiek is, acht het comité het mooist. De fraaie prijzen vielen ten deel aan: Grote tuinen: 1. Zr. Roggen; 2. mevr. Marquering, 3. M. Boendermaker, 4. G. v. Terwisga, 5. G. Blijenberg, 6. J. Smit 7. mevr. A. Nottelman, 8. mevr. A. v. d. Horst, 9. J. v. d. Steen, 10 J. de Lange. Kleine tuinen: 1. R. Mammen, 2. W. Romijn. Tuinen Bergen aan Zee: 1. mej. M. Pretorius. Het V.V.V.bestuur wekt alle inwo ners op om het volgende jaar deel te nemen aan de tuinwedstrijden! OM EEN HANDVOL KIPPENVOER. Om een handvol kippenvoer waag de de heer S. zijn hoofd. Want toen hij wat graan bijeenzocht kwam hij zo dicht bij de machine dat zijn hoofd beklemd raakte. Aan. de tegenwoor digheid van geest van de machinist dankte de heer S. dat hij er met een betrekkelijk onbeduidende hoofdwon de afkwam. WIE DOET ER MEE? Men wil op het D. T. S.~terrein een gecostumeerde voetbalwedstrijd orga niseren op Zaterdag 4 Sept. a.s. Daar voor worden speciaal de krukken op voetbalgebied uitgenodigd. Degene, die er absoluut niets van maakt, wordt de ster van het veld. Leeftijd is geen be zwaar. Wie doet er mee? De strandexploitatie der gemeente wordt op Zondag 5 September beëin digd. Na die tijd zal er dus geen ge legenheid meer zijn op het strand der gemeente tenten neer te zetten en in bewaring te geven. Daar de gemeente geen gelegenheid heeft tenten elders op te bergen en nog zeer velen uit Alk maar en omgeving hun tenten op het strand in bewaring hebben gegeven, v*ordt allen dringend verzocht deze tijdig af te halen. De grasmat op het gemeentelijk sportpark bij de Watertoren heeft zich nu zodanig ontwikkeld, dat B. en W. hebben goedgekeurd, dat Egmondia I in de a.s. competitie haar wedstrijden daar spelen mag. De andere elftallen zullen voorlopig nog op het terrein aan de Bleek moeten spelen. De officiële opening van het sportpark zal eerst later plaats vinden, daar de accommo datie nog niet voltooid is. Het achteloos wegwerpen van een brandende sigaar of sigaret is zeer waarschijnlijk de oorzaak geweest, dat er Dinsdagmiddag een duinbrand ten zuiden van Egmond aan Zee ontstond, die zich aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien. Wachtmeester Wafelaar van de rijkspolitie aldaar ontdekte tijdig het gevaar en wist de brand te blussen. Laten de duinwandelaars voorzichtig zijn en zich aan het rook verbod in de duinen houden. In het tijdvak van 8 tot en met 22 Aug 1S48 werden als gevonden aange bracht: 1 wit kindersokje; 1 paar zwarte kinderschoenen; 1 broche (vorm klaver blad); 1 wit linnen schoenen; 1 blauwe gummiwerpring; I bril (licht glazig mon tuur); 1 garnalennetje; 1 zwart lederen portèmonnaie; 1 windjack; 1 zakmes; 1 paar witte strandschoenen; I zwarte kin derschoen; 1 groen welpennetje; diverse schopjes; diverse kousjes; 1 lederen alga- retten-étui In bovengenoemde periode als verle ren opgegeven: i paar wit linnen schoe nen (maat 44, „Rupex"); 1 rood-bruin ge vlamde vulpenhouder met goeden pen; 1 zilveren broche (pauwveer) met rode kraal; 1 zwarte portefeuille, inh. gelds waarde en diverse papieren; 1 dames- portemonnaie met Inhoud (ongeveer f 17); 1 gouden knop van vulpotlood; 1 kinder badmuts, aan zijkantrode "figuren; 1 stoffen-schoudertas met inhoud, oa por- temonnaie (ongeveer f20); 1 zilveren arm band; 1 zilveren paplepel, initialen BB; l donkerbruine schoudertas, inhoudende brieven en foto's; 1 zilveren armband (vorm blaadjes); 1 rode badhanddoek; 1 schots geruit kwartiermutsje; 1 donker bruine ledige actetas; 1 licht bruine pad vinder sriem; 1 manteltje met capuchon, gummi, rood geblokt; 1 zakmes, zwart heft; 1 klapcamera in étui; 1 zonnebal; 1 lichtbruine dames-portefeuille, inhou dende versnaperingskaarten, naamkaar tje zonder adres; 1 badjas, rood met grijs en zwart; 1 rood gebreid kinder jasje (leeftijd 5 jaar), geborduurd met donker blauw; 1 bruin lederen sandaal met een leesboek; 1 blauw badpak met gele stre pen; 1 gouden trouwring, aan de bin nenzijde gegraveerd „Bauk 8-7-4C'; 1 bruine dameshoed; 1 fluit aan blauw wol len koord; 1 donkerrode strandbal; 2 rose directoirs; 1 zwar^ lederen porte- monnaie, inhoudende 1 biljet van f 2,50, 3 biljetten van f 1,— en 1 tabakskaart; 1 gummi-strandbal, bruin met wit In bovengenoemde periode als gevon den aangegeven: 1 damestas met strand goederen; 1 actetas met strandgoederen; 1 bril (licht bruin monuur); 1 bruin lede ren portemonnaie me^ inhoud; 1 rieten boodschappenmand; I kinder jasje (Initia len P H); 1 bovengebit; 1 bruin lederen portemonnaie; 1 portemonnaie met rit- sluiting Wordt vermist: 1 fox-hond, luistert naar de naam „Joep" Ter gelegenheid van het 50-jarig re geringsjubileum van H.M. onze geëer biedigde Koningin en van de a.s. kro ning en troonsbestijging van H.K.H. de Prinses-Regentes tot Koningin, zal in enze gemeeijte een etalagewedstrijd worden gehouden. Dit gaat uit van de Oranjevereniging in samenwerking met onze Centrale Middenstandsvereniging. Verschillende zakenmensen zijn reeds druk in de weer en het is wel opmerke lijk, hoeveel moeite en kosten enkele zakenmensen aan de dag leggen, om toch maar een harmonieus geheel te verkrijgen. De Middenstand over het algemeen werkt spontaan mede en het geheel be looft iets moois te worden. Zaterdag 28 Augustus komt de jury (uit een andere gemeente) de etalages keuren om de prijzen toe te kennen en wij vertrouwen, dat ook velen uit de omgeving een kijkje zullen komen nemen. Nu de étalages gedurende de feesten wederom mogen worden verlicht, zal het des avonds ongetwijfeld op zijn mooist zijn. ALKMAAR, 25 Augustus Andijvie 4 —12; spinazie 22—38; postelein 23—36; wor teltjes 7—26; tomaten 48—1,12; groene kool 7—15; rabarber 3—6; rode kool 8—13; gele kool 15; prei 12—13; uien 4—12; bieten 4—11; druiven 96—1,38; sperciebonen 30— 49; snijbonen (stok) 42—78; pronksnijbonen 42—53; bloemkool IA 82, I 40—60 en II lb—30; komkommers 5—20; meloenen 28 85; worteltjes 7—24; selderie 3—8; selie 2—4; sla 2—12; aardppelen: nieuwe 5—6 en eigenheimers 6—7,50; peren: Clapps 2646; appels 15—46 NOORDERMARKTBOND, 26 Augustus 95,000 kg Aardappelen: eerstelingen 6,30 —7,10 eigenheimers 5,30—6,10, blauwe eigenheimers 5,70—6,10, bintjes 6,30—6,60, bevelanders 5,50—6,20, ijselster 6,50—6,90 en Koopmans blauwe 77,20; 30,000 kg rode kool 6—7,90; 24,000 kg witte kool 5—7,40; 3000 kg gele kool 6—7; 3000 kg groene kool 12.50—13,60; 36,000 kg slabonen 33—38 Ongecorrigeerd lil Brussel zullen vandaag besprekin gen worden gevoerd tussen mr. W. F. Sehokking, de Nederlandse minister van Oorlog, en kolonel Raoul de Frai- teur, de Belgische minister van natio nale defensie. De weersverwachting geldig tot Vrij dagavond: Langs de Waddeneilanden aanvanke lijk nog krachtige, overigens meest ma tige wind uit richtingen tussen West en Noord. Wisselende bewolking met in het Noorden van het land enkele ver spreide buien. In het Zuiden overwe gend droog weer. KoeL De feestgids voor de a.s. jubileum- feestweek, uitgegeven door 't Centraal Oranjecomité, bevat een volledige op somming van alles wat er in de vier dorpen van de gemeente Langedijk staat te gebeuren. En dat is niet wei nig. Elke dag kan men een keuze ma ken uit een rijke verscheidenheid. Zij, die nog geen gids gekocht hebben kun nen deze bij de comitésecretarissen nog bekomen, terwijl ook ten raadhuize te Noord-Scharwoude voldoende exempla ren ten verkoop voorradig zijn. In het bijzonder vraagt het Centraal Comité nog eens aandacht voor het te Broek op Langendijk op te voeren openlucht spel „Lief en leed met Oranje", waar aan circa 300 personen medewerken. Dit openluchtspel belooft werkelijk iets buitengewoons te worden, dat door ieder gezien moet worden. Opzettelijk zal in de avond van 1 September feest viering in de overige dorpen achter wege blijven, waardoor alles is gecon centreerd in Broek op Langendijk. Moge niemand verzuimen dit fraaie spel, waaraan zoveel inwoners hun beste krachten gegeven hebben, te gaan zien. Bij goed weer zullen het open luchtspel alsmede de aangekondigde concerten te Broek op Langendijk ge geven worden op het parkeerterrein van de Langedijker Groentencentrale aldaar. Zoals uit het programma blijkt, zal op Zaterdag, 4 September om half drie des middags op het terrein achter de O.L. school te Noord-Scharwode wor den opgevoerd de feestcantate „Hol lands Glorie". Hieraan werken alle zangverenigin gen (ruim 300 personen) uit de ge meente Langedijk mee. Ook deze op voering belooft prachtig te worden en dit is aanleiding geweest deze feest cantate ook te Broek op Langendijk op te voeren op Zaterdag, 4 September des middags 5 uur op 't parkeerterrein. De burgerij gelieve hiervan goede nota te nemen en het programma hiermede aan te vullen. Tenslotte vraagt het centraal comité nog aandacht voor een aanvulling, n.l. op Vrijdag 3 September. In de zaal van de heer Van Liempt wordt die avond een non-stopuitvoering gegevenmet medewerking van J. Klinkert, Th. van Zeist, G. Verkroost en andere plaatse lijke artisten, afgewisseld door gym nastiek van D.V.V. Ditzelfde program ma wordt Zaterdag 4 September des avonds opgevoerd in Concordia te Noord-Scharwoude. Het is de bedoeling dat na afloop van beide avonden gelegenheid tot dansen gegeven wordt. Het comité afd. De Rijp-Graft van „De Nederlandse vrouw" en verschil lende andere dames uit De Rijp en Graft brachten Dinsdag een bezoek in Den Haag aan de tentoonstelling De Nederlandse vrouw. Met een touring car vertrokken zij te ruim zeven uur vanuit De Rijp. Van 10 tot 12 uur werden verschil lende stands bezichtigd, waarbij men vol bewondering was over de keurig verzorgde weergave van toestanden zo als die in de loop van de laatste 50 ja ren hebben bestaan. Kortom op alle ge- b'ed was iets te zien; zowel het huis houdelijke als het openbare leven van de Nederlandse vrouw was op de meest te waarderen wijze uitgebeeld. Nadat het diner gebruikt was, ver toefde men nog tot drie uur in de Hout- rusthall, waarop een bezoek werd ge bracht aan Scheveningen. Wel voldaan en in de beste stemming arriveerde men te ongeveer acht uur in de Rijp. Drie trawlers maakten een besomming van f 56,333 De overige besommingen aan de Rijksafslag waren gisteren: KW 134 „Katwijk n" f7610; 210 f200; 72 f430; 77 f336; IJM 229 f5530; 230 f 850 249 f270; 248 f 360 213 f 390; OD 0 f139; VD 60 f >75; 9 f 400; UK 126 f 629; 60 f 1040 4 f174; HA 53 f 109 GESLAAGD Dezer dagen slaagde de heer K. Mink, hier, te Amsterdam voor het examen werkzaam bij Jac. Kuiper, smederij al hier te Amsterdam voor het examen vakbekwaamheid. Van de 300 candida- ten kwam hij als één van de drie beste voor de dag. Voorwaar een mooie prestatie!

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2