L^±N Stad en Omgeving FEEST in Egmond aan de Hoef Stadhuis nog steeds in het donker Kerkconcert Ontspanning in de lighallen Postduivenwedvlucht vanaf Quievrain CINEMA AMERICAIN Achter de wolken ABONNEERT U OP DIT BLAD gaat ni&ts boven Stadsspel gaat niet door Burgerlijke Stand IJmuiden. Visserijbesommingen Heiloo. Toch nog vuurwerk! Burgerlijke Stand Bonnen verzilveren Geslaagd St. Pancras. Kerstpakketten DE KAASMARKT Veel kaas en weinig bezoek De tweede dag teuws Benes' einde nabij Koel weer Volksfeesten Jubileumspeldjes Burgerlijke stand Loop der bevolking Predikbeurten Als wij de publieke opinie moeten weergeven, zoals deze zich uit in yer- schillende opmerkingen, die echter aan merkingen zijn, dan hebben wij de keus tussen drie uitingen, alle verband hou dend met het feit, dat ook gisteravond het Alkmaarse stadhuis weer in het donker stond, midden in een Lange- Etraat, die gonsde van het publiek en Straalde van licht. Wij kunnen onze schouders ophalen en ons teleurgesteld voelen en de vol gende trein terug nemen, wij kunnen verwonderd onze wenkbrauwen optrek ken bij het schouwspel van een massale zwarte gevel, vol lampjes en bloemen en groen, lampjes, waarvan er niet één brandt, behalve de rode lantaarns, ter weerszijden, die nodig zijn, omdat an ders het publiek, verblind door het licht op straat, met zijn neus tegen de duistere gevel zou aanlopen en wij kun nen tenslotte met onze vuist op tafel slaan en uitroepen; „Maar dit is een schandaal, dan hadden de mensen die zeiden dat Amsterdam het beter aan pakte, toch gelijk". En inderdaad vinden wij dit een schandaal. Men moet zijn oor eens in de stad te luisteren leggen, om te horen, hoe het publiek reageert. Met die reac ties zijn wij het volkomen eens. En wij voegen hieraan toe, dat de gemeente nog een kans heeft. Vanavond, Zater dag, Zondag en Maandag moet de ge vel van ons stadhuis verlicht worden. Dat zijn wij verplicht, als centrum van de provincie, verplicht tegenover de vele bezoekers, die van buiten naar onze stad trekken, om „naar de lichtjes te kijken" en die ten dele teleurgesteld, voor het grootste deel verontwaardigd weer huiswaarts keren. Nu wij het over verlichting hebben, strekt Uw wandeling eens uit door dat stadsdeel, dat Bloemwijk heet en ga eens zien hoe samenwerking en particu lier initiatief daar iets schoons tot stand hebben gebracht. Het zijn allen buurtbewoners, die de versiering aan brachten, die de ere-poorten bouwden, die de gevels opfleurden. Namen als v. d. Ven, Kuiper, Dekker, de Boer, Banzijn, Sik, Bijl, Vasbinder, mogen in dit verband zeker genoemd worden. Of zij nu timmerman zijn, of grondwer ker, electricien of schilder, ontwerper of uitvoerder, zij allen sloegen de han den inéén en maakten wat moois. En in hun wijk organiseerden zij een poppen- kastvertoning voor de jeugd, die er zijn mocht en waar Martin Vroffm uit Hei- loo de kinderen bezig hield en het Boomkampplein daverde van de lach. Zo zijn er meer. Kijk maar eens in het Zevenhuizen. Met wat bloemen, wat verfen zes legerdekens maakten de militairen uit het R.O.G.-gebouw een versiering, die de toets der critiek ten volle kan doorstaan. Ga zien hoe het Centraal Ziekenhuis praalt in een zee van licht van enige schijnwerpers. En de anders zo doodse ingang van de brandweerkazerne aan de Nieuwesloot straalt van het licht, met een meters hoge W in het midden. En tussen al dat fraais staat dan ons Alkmaars stadhuis. Groot, massief, maar toch sierlijkEnin het donker. De Gereformeerde kerk (Oude gracht) was voor ongeveer driekwart gevuld met toehoorders die het pro gram van de concertgevers Maartje Kliffen (sopraan) en de organist B. v. d. Veen kwamen beluisteren. Als ooit de Nederlandse componisten het recht hadden, aan bod te komen, dan was het wel nu, want ook zij heb ben aandeel aan de ontwikkeling van de Nederlandse cultuur, en voor wie de geschiedenis kent, is het geen ge heim dat onze Nederlanders bijv. ge rekend vanaf Sweelinck, zéér belang rijk werk hebben verrricht. Begrijpelijk is dus de teleurstelling van de recensent, wanneer hij bij zo een uitzonderlijke gelegenheid, zo wei nig nationale inslag op de feest-pro- gramma's aantreft. Men heeft waar schijnlijk niet voldoende overwogen, dat het nu het juiste ogenblik was, om ook in muzikaal opzicht „Neerlands Glorie te demonstreren. Over het overigens met zéér goede bedoelingen samengestelde programma het volgende: Wat Maartje Kliffen als zangeres betekent behoeft wel geen nadere toelichting, want herhaalde malen is zij reeds in deze kolommen besproken. De liederen van Bach wer den uitstekend gezongen, Anton Dvo rak kreeg in zijn bijbelse liederen pre cies de romantische sfeer, welke daar voor nodig was. Het zeer populaire ge worden Panis Angelicus van Franck en het Agnus Dei van Bizet kunnen bui ten bespreking blijven. Het Non Credo van Widor werd prachtig gezongen. De vier geestelijke Nederlandse liederen in volksliederenstijl, bleken een open baring te zijn, dit was zuivere Kunst in eenvoudig sylabische vorm. De organist begeleide de zangeres zeèr muzikaal en zijn registerkeuze verdiende alle waardering. Wat zijn solospel betreft, kan men een tweele dig standpunt innemen. De organist was niet volkomen gedisponeerd of hij had zichzelf in technisch opzicht wat overschat, gezien de technische onge lukjes in een fuga van Bach en o.m. Variaties van Cor Kee en Jac. Bonset. De gekozen stukken stellen nu een maal zeer hoge eisen aan de reprodu- cent. Zo hebben we met gemengde ge voelens van waardering en teleurstel ling dit concert beluisterd. Tot besluit werd door allen staande het Wilhelmus gezongen. MUSICUS. WAGEN DOOR SPIEGELRUIT. Gistermiddag stond een wagen van de gemeentereiniging in (5e Konings straat. Het paard dat voor de wagen stond schrok van een olievat dat van een vrachtwagen werd gerold en stapte achteruit. Het gevolg was dat de wagen door de spiegelruit van de rijwielzaak van de heer Groot werd gedrukt. De ruit werd totaal vernield. Dezer dagen hebben enige leden van het comité voor de voetbalwed strijd tussen caféhouders en kellners een ontspanningsmiddag georgani seerd voor t.b.c.-patiëntjes in de lig hallen. De heer Joop Tol trad geheel be langeloos op met zijn poppentheater. Vertoond werd: „Hoe Jan Klaassen de zieke koning genas. De kinderen werden hierbij ont haald op limonade, koek, biscuit en chocolade en tevens werd er nog speelgoed en enige kleding uitge reikt, dat allemaal geschonken was door middenstanders van Alkmaar en Bergen. Het geheel kan beschouwd worden als een zeer geslaagde middag, waarbij de kleine patiëntjes vanuit hun bed genoten hebben van een voor hun niet dagelijkse afleiding. Het ligt in de bedoeling om bjj ge legenheid nogmaals dergelijke ont spanningsmiddagen voor die kleinen te organiseren. Mochten er op een of ander gebied van ontspanning nog artisten zijn, die voor dit mooie sociale doel hun krachten willen geven of anderszins mensen, die iets missen willen, dan verzoeken wij hen hierbij dit even op te geven bij de heer A. G. Valk, Anjelierstraat 9. Zondag 22 Augustus werd een wed vlucht met jonge duiven gehouden vanaf Quievrain door de Alkmaarse Concourscommissie, gevormd door de postduivenverenigingen Alcmaria Vic- trix, Heiloo's Luchtpost, De Postduif en Steeds in Spanning. De duiven wer den gelost om 9 uur met Westelijke wind en de eerste duif vloog met een snelheid van pl.m. 1220 meter per mi nuut. Er waren 607 duiven in concours. De uitslag was: Jansen-Knoef (S) 1, 67; C. de Nijs(A) 2, 20; A. de Jager (P) 3, 19, 26, 102, 114; N. Wiese (S) 4, 18, 36; C. Rabeling (P) 5, 24, 107, 110, 121; R. "Middelburg (H) 6, 63, 97; J. Huiberts (A) 7, 81, 105, 122, 123; A. Doornekamp (P) 8, 91; H. Biels- ma (P) 9, 30, 54, 88, 100; C. Al (A) 10, 59, 108; Goldschalk-Noome (A) 11, 74; A. Heimans (P) 12; A. Haring (A) 13; C. Streicher (S) 14, 15, 33; M. v. Duin (S) 16, 21, 31, 53,85, 106; Hoed-de Vries (H) 17, 68, 86, 104; H. Schipper (A) 22; Oud-Wijker (H) 23; Pater-de Geus (H) 25, 27, 73, 77, 82; J. Peute (H) 28, H. Norder (P) 29; C. D. Huiberts (A) 32, 41, 45, 63, 75; B. v. Reenen (P) 34; H. Bakker (H) 35; J. W. de Moei (P) 37, 56, 58; G. P. Hartland (A) 38; L. v. Vuure (A) 39; J. Bek (A) 40, 106; P. Elzinga (A) 42; J. M. Schipper (A) 43, 65, 89, 90; Fok-Groot (P) 44, 87, 101, 104; S. Dingerdis (A) 46, 47, 72; H. Mooy (A) 48, 109; H. Roobeek (P) 49; F. J. Feijen (P) 50; Gebr. Telleman (S) 51; F. J. Praat (P) 52; H. J. Struijs (P) 55, 103; A. de Best (S) 57; L. Leertou wer (H) 60; N. W. Groot (H) 61; D. Kranenburg (H) 64, 98; J. Bleeker (A) 66, 118, 119; C. Geel (P) 69, 70; M. Pool (A) 76; W. Peeters (S) 78, 94; J. v. d. Elskamp (A) 79, 112, 120; J. W. Schmer- sal (H) 80; J. Roemburg (S) 81, 84; Vrasdonk-Oldenburg (A) 83; A. H. de Beer (P) 92; M. Teerhuis (P) 93, 96; L. Hoogenboom (S) 95, 101; J. v. Baden (S) 99; N. J. Meijer (A) 102; H. J. de Jager (P) 103; S. v. d. Me,ulen (S) 105; C. Jansen (P) 107. COLLECTANTEN GEVRAAGD. Van heden af tot en met 16 Septem ber wordt er in de Cinema Americain een buitengewoon mooie en ontroe rende film vertoond, namelijk Achter de Wolken, een film, die zo juist de U.N.A.C.-gedachte tot uitdrukking doet komen, dat vrijwel overal in ons land, waar een U.N.A.C.-comité is en de film gedraaid werd, een bijzondere actie gevoerd is. Na afloop van deze film zal er bij het verlaten van de bioscoop een collecte voor het hongerende en verwaarloosde kind worden gehouden. In een bioscooptheater te Haarlem bracht deze actie niet minder dan 6000 op en al zal het in Alkmaar niet zo'n vaart lopen, toch hoopt het plaatselijk U.N.A.C.-comité, dat men na het aanschouwen van deze zeer bijzondere film een klein offertje zal willen brengen voor de millioenen kinderen, die door onvoldoende zor gen aan dood of misdaad worden prijsgegeven. Van 6 tot en met 16 September zal er gecollecteerd worden. De collectan ten dames of meisjes, maar het mogen ook mannen of jongens zjjn mits boven de 16-jarige leeftijd worden desgewenst belangeloos in de gelegenheid gesteld het vertonen van deze film bij te wonen, waarna zfl bij de uitgang met een gesloten bus een collecte voor de U.N.A.C. zullen hou den. In de tien dagen, waarop gecollec teerd wordt, zullen er 60 collectanten nodig zijn, waarvoor zich reeds 26 hebben opgegeven Hun die zich voor dit mooie en menslievende werk be schikbaar willen stellen, wordt ver zocht zich spoedig in verbinding te stellen met mej. Erkelens op het Bureau van Sociale Zaken, Doelen straat 30 (Telef. 4395), waar alle in- 'ichtingen verstrekt zullen worden. (Ontleend aan onze advertentie- rubriek). Harmonie Theater, 8 uur: Bathing Beauty, tot 14 jaar onder geleide. (Geprolongeerd) Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Een trein gaat voorbij, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Achter de wolken14 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur. VRIJDAG. Waagplein, 16.15 uur: Luister wedstrijd voor lagere scholen (vanaf de vier de klasse). Sted. Muziektuin, 8 uur: Verenigings avond Oranje-comité (alleen voor leden) ZATERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Oranjefestijn met cabaretavond. Boomkampstraat, 14.30 uur: Kinder wedstrijden; 19 uur: Wedstrijden voor dames en heren. CUSTARD- MAÏZENA Met de aanmelding voor het 'Stads spel, dat morgen zou worden gehouden door de Alkmaarse jeugd van 12 jaar en ouder is het zo droevig gesteld, dat de organisatoren het niet verantwoord achten bij een zo geringe deelname, het spel te laten doorgaan, zulks mede in verband met de kosten. Het Alkmaarse stadsspel, dat toch zo goed van opzet was en dat bij wat meer activiteit van de jeugd een groot suc ces had kunnen worden, zal dus geen doorgang kunnen vinden. Geboren: Ferdinand V. z. v. L. J. Maijer en M. Pranger. Wilhelmina C., d. v. J. Jongejan en A. K. Temming. Gerrit J. z v. F. C. Zeilemaker en) W. Nauta. Johannes J- z. v. C. M:f Kouwenberg en J Reinierse. Neeltje d. v. C. Langenberg en E. Josée. John, z. v. C. van der Molen en C. Rempt. Cornelis J., z. v. J. A. Roden burg en C Hessing. Ilonka T., d. v. L. Schutte en C. Zomerdijk. Jose- phus M., z. v. J. Orij en A. T. Mooij. Maria A., d. v. T. Hek en A. M. van Willigenburg. Ondertrouwd: Jan Kort en Do rothea Andriese. Cornelis J. Blank man en Marretje Timmer.' Francis- cus N. Raap en Elisabeth M. Groothui zen. Adriaan C. Poll en Johanna L. Levert. Gehuwd: Petrus C. Rood en Geer- truida Oudejans. Gerardus Bassant en Grietje Hagedoorn. Johannes J. Crezee en Catharina E. J. Minderhoud. Overleden: Grietje van Diepen, oud 86 j., wed. v. K. Komen. Pieter- tje Karte, wed. v. M. Heusij, oud 75 j. Jacob van der Eng, oud 75 jaar, geh. m. N. Ursem. De aanvoer aan de visafslag bestond gisteren uit 8690 kisten haringt 820 schol, 300 makreel, 10 schar, 30 tarbot en tong, 35 wijting, 35 kabeljauw, 30 koolvis en 50 diversen De besommingen waren: 1 trawler 18,490; IJM 95 „Maria" f 13,880; 15 „Cor nelis" 15,400; 183 ,Vikingbank" f 24,250; 99 „Batavia" f 23,550; RQ 15 ,Antje" 20,800; HD 8 1020; 47 f 875; 26 f 450; 67 f 770; 79 f 3330; UK 244 f 1935; 44 f 1900; 79 f 300; 76 f1100; 51 f 660; 91 £660; 52 750; 35 f 940; VD 9 f170; 60 f85; IJM 5 620; 229 f 1290; 11 f 1000; 213 f190 Het is algemeen bekend, dat B. en W. van Heiloo de meest dankbare mede werking hebben verleencl om óns mooie dorp, waarvan de entree van Alkmaar uit, zo'n prachtig gezicht op levert door de mooie verlichting aan en rond het gemeentehuis een feëriek aanzien te geven. Steeds wanneer een beroep gedaan werd op B. en W., werd de medewerking ver leend, die het Jubileumcomité steeds van harte heeft toegejuicht. Toen één dezer dagen de burgemeester werd medegedeeld, dat het' Jubileumcomité bij gebrek aan contanten het vuurwerk, dat aanvankelijk op het programma stond, had moeten schrappen, deelde de burgemeester mede, dat hij in het col lege van B. en W. zou trachten alsnog dit vuurwerk van gemeentewege te be kostigen. Wij kunnen thans mededelen, dat Zondagavond dit vuurwerk zal worden afgestoken, na de toneelavond die het Jubileumcomité organiseert in de Rustende Jager. Het zal afgestoken wor den op het gem.-sportterrein. De aan vang zal pl.m. half elf plaats hebben. Hulde voor deze prachtige daad van medeleven! Geboren: Maria Cornelia, d. v. Th. C. van Schie en C. A. de Boer. Gertrudis Elisabeth Maria, d. v. P. J. de Bont en M. H. Roffers. Anna Maria Wilhelmina, d. v. H. Visser en V. van Veen. Joannes Theodorus, z. v. J. N. Broers en A. Hoogeland. Margaretha Maria Catharina, d. v. C. Koppen en M. C. de Wildt. Margaretha Adriana, d. v. J. Bakker en J. van der Molen. Pieter Dirk, z. a. Chr. A. van Opzeeland en A. Groen. Cornelis Petrus, z. v. C. Stoop en A. Stam. Ondertrouwd: Hans Otto de Lange te Tjigombong in N.I. en Ge- rarda Jek)3l. Volkert Olgers te Akersloot en Johanna Zoon. Getrouwd: Marinus Antonius Witlox en Alida Catharina Kraak man. Hindrik Smid en Agnes He lena van der Velde. Zaterdagmiddag van 35 uur kun nen de bouwvakarbeiders hun bonnen verzilveren bij de heer C. Bakker, Zevenhuizerlaan L 66, Heiloo. Twee snipperdagen kunnen worden opgeno men resp. 31 Aug. en 6 Sept. Er mo gen slechts twee bonnen per dag worden ingeleverd. Jos v. Tricht slaagde dezer dagen voor het examen sterkstroom-mon teur. In de afgelopen zomer hebben de ambtenaren en de middenstanders van Sint-Pancras en Koedijk-Zuideinde enige malen gevoetbald om gelden in te zamelen voor de jongens in Indië uit deze beide gemeenten. De publieke op komst was bijzonder goed en de hel pende hand, welke door verschillende verenigingen geboden werd, was van harte welkom. Daar het nu tijd wordt om de pakjes, welke er vóór de a.s. Kerstmis moeten zijn, naar overzee weg te sturen, hebben de initiatiefnemers gemeend een beroep te doen op uw milddadigheid. Er is in totaal aan entree ruim f 200 ontvangen. De ge maakte onkosten zijn uit eigen zak be taald. Er zijn uit voornoemde gemeen ten 25 jongens in de Oost. Om hun allen een fatsoenlijk pakket te sturen is er nog iets te kort. Welk gezin heeft nog een snoepbonnetje over en welke man staat spontaan één van zijn rook- bonnen af voor dit mooie doel? Men moet goed begrijpen dat de jongens daar niet voor hun plezier zijn. Dat deze oproep niet tevergeefs moge zijn, is de wens van alle organisatoren die belangeloos hebben medegewerkt tot het doen slagen van deze actie. Zowel geld als bonnetjes kunnen alsnog be zorgd worden bij L. Blom (postkantoor) en voor het Zuideinde bij L. Tamis (si garenwinkelier) WONINGBOUW. Door de Directeur-Generaal van de Volkshuisvesting is machtiging verleend tot het bouwen van 2 woningen in onze gemeente. De zon verrees in stralende Oranje- boven-stemming uit de witte dauw omhoog en keek lachend naar den Hoef, dat zich in vlaggentooi op- maaakte om op grootse wijze jubi leumfeest te gaan vieren. Na gehouden dankdiensten in bei de kerken trokken de schoolkinderen achter oranje gemutste fanfareman nen, naar het fraai versierde en ver lichte gemeentehuis om de burge meester temidden van officiële ge nodigden als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin een zanghulde aan te bieden, waarvoor veel belang stelling bestond. Na de rede van de burgemeester speelde de fanfare nog enige vrolijke nummers, waarna de mensen zich langs de wegen schaar den, in afwachting van de grote op tocht. Deze was keurig van opzet en uitvoering, waarvoor alle medewer kenden lof verdienen. Naast wagens met rijke versiering, waren er onder, die uitmuntten in originaliteit, zowel als het komische. Het onderlinge ver schil in deze drie groepen was vaak miniem, zodat de jury voor een zware taak geplaatst werd. De uitslag luidt: Bekroond met lof: melkerswagen (Egmondermeer) Mooiste wagens: 1. bloemenwagen (M. Oorthuis)2. bloemenkar (Hop man) 3. praalwagen (B. Denne- boom). Originele wagens: 1. Julianaweg (An dre Belleman); 2. Smidse (Kareis); 3 Straatjongensleed (kinderen Beers). Komieke wagens: 1. babywagen (C. Groot); 2. belastingwagen (Eg mondermeer) 3. gemeenteraadswagen (G. Belleman). De middagspelen openden met 100 mter hardlopen. Dames: 1. Gre Hopman; 2. Nel Hopman; 3. N. Groot. Heren: 1. G. de Waard; 2. P. Hop man; 3. J. Hopman. De ronde van de Bleek had tot uitslag: Heren senioren: 1. J. Hand; 2. S. Hopman; 3. G. Bellêman. Heren junioren: 1. E. Kareis; 2. R. Druiven; 3. C. de Ruiter. Autopedraces dames: 1. G. Egbers; 2. A. Swart; 3. E. Klay; 4. R. Ruiter. Koppensnellen dames: 1. N, Dek ker; 2. T. van Dam; 3. I. Egbers. Slechts weinig bezoekers trotseerden vandaag het slechte weer om een be zoek aan de kaasmarkt te brengen. In regenjassen en -capes gehuld bewogen zich enkele buitenlanders tussen de sta pels kaas en de, ondanks regen en wind, in het wit geklede kaasdraglrs. Het waren een Hongaar, een handje vol Belgen en Fransen die geen hoge indruk van de Alkmaarse kaasmarkt mee naar het buitenland na men. Toch waren er nog optimisten die de beklimming van de Waag waagden en in de druilerige regen boven op de trans naar een beeld stonden te kijken dat wel deze zomer typeerde. Doch niet alleen het weer zal Verant. woordelijk zijn geweest voor dit matige bezoek. De vacanties raken ten einde en weldra zal het Waagplein zijn win terslaap weer kunnen ingaan. In tegenstelling tot het matige be zoek was de aangevoerde kaas. Waren er van de zomer met de grootste drukte bepaald meerdere malen slechts enkele stapels, thans was de aanvoer maar liefst 41.000 kg. waarvan 15 stapels kleine fabrieks- kaas a f 79 en 7 stapels kleine boeren kaas a f 79 per 50 kg. De handel maakte een uitzondering op bezoek en aanvoer die beide abnor maal genoemd kunnen worden. Deze was namelijk normaal. Tijdens deze spelen zorgde de geluidswagen van garage Groot voor muziek. In de zaal van P. Mooij werden de kinderen rijkelijk getracteerd, terwijl de goochelaar Swips de blijde kinder schaar deed schateren van pret. Een cabaret-avond besloot deze eerste goed geslaagde dag, na afloop waarvan men nog kon genieten van de verlichting aan de Herenweg en van raadhuis en diverse huizengevels. Op de tweede dag van de jubileum feesten lokten de door de wolken ge broken zonnestralen en de vrolijke fanfareklanken groot en klein in bes te stemming naar het feestterrein om te- genieten van diverse spelen. De uitslag van paardenrennen met hindernissen luidt: 1. P. van Dam; 2. N. Groot; 3. Jb. de Waard. Touwtrekken dames: 1 groep één; 2. groep'vier; 3. groep zes. Touwtrekken heren: 1. groep acht; 2. groep negen; 3 groep één. De Nachtegaalloop had tot uitslag: heren senioren: 1. P. Liefting Pzn; 2. Th. Hopman Ezn.; 3. C. Zijp. Heren ju nioren: 1. E. Kareis Tzn; 2. C. Groot Jzn.; 3. Joop Hopman Ezn. De middag was geheel gevuld met waterfeesten in de Slotgracht, waar voor een record belangstelling bestond. Zwemmen dames: 1. mej. Witterman; 2. Nel Hopman Ed.; 3. Riet Hopman Ed. Zwemmen heren: 1. Grandia; 2. Th. Hopman Ezn.; 3. Jb. Smit. De vlottengevechten gaven tal van komieke momenten, welke het publiek op de wal deden schateren van de lach. De uitslagen hiervan zijn: Dames: 1. J. de Waard; 2. M. Groot; 3. T. de Goede. Heren: 1. C. de Goede; 2. P. Groot; 3. S. Hopman. Om 't langdurige der vlottengevech ten te breken werden deze afgewisseld met komieke zwemdemonstraties, ver zorgd door de heren B. Denneboom, van Es en M. Zeelander. Lief was het nummer, waarbij het 7-jarig dochter tje van de heer van Es zonder aarze len van de hoge loopplank sprong om een drenkeling te redden. Dat was „jong geleerd, oud gedaan". B. Denne boom had kostelijke nummers, waarom naar hartelust gelachen werd. Het slot nummer „redden op de lange baan" of beter gezegd „de man met de hon derd vesten" deed de mensen lachend huiswaarts keren. Het was een prach tige middag. Dank zij de goede geluidswagen van J. Groot konden alle aanwezigen rlo uitslagen en de bedoeling en het ver loop der komieke nummers volgen. Laten wij hopen dat de buitenspelen er toe mogen bijdragen, de athletiek- en zwemsport in georganiseerd ver band te stimuleren. Het kan niet anders gezegd worden, dan dat de feesten prachtig geslaagd zijn. Het deed ons dan ook goed, dat de burgemeester bij de opening van de cabaretavond warme hulde bracht aan het kranige Oranje-comité, die deze dagen tot ware feestdagen heeft we ten te maken. Het daverend applaus was dan ook volkomen verdiend. De cabaretvoorstelling met Alb. de Booy, Stella Fontaine, Cor van Veen, Poest- koke en Eddy, die het publiek van be gin tot het einde in vrolijke stemming wisten te houden, was een goede af sluiting der festiviteiten, die goed voorbereid en verzorgd, kortom in één woord „af" waren. De jeugd heeft beide dagen volop kunnen genieten van dans, muziek pret en jool in de zaal van P. Mooij. De Hoevers hebben bewezen, dat zij feest konden vieren. Ongecorrigeerd Uit Sezimo Usti, het buitenverblijf van ex-president Benes, wordt he denmorgen gemeld, dat „het einde nabij is". Weersverwachting geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond. Wisselende bewolki'ng met enkele buien. Matige, in de kuststreken krach tige wind aanvankelijk tussen Zuid en West, later draaiend naar Noord-Wes telijke richtingen. Nadat er Maandag en Dinsdag in on ze gemeente kinderspelen en een op voering gegeven waren, welke zeer ze ker geslaagd zijn, zullen er op 6 Sept. a.s. volksspelen georganiseerd wor den. 's Middags zal dit zijn voor de groten en 's morgens voor de school gaande jeugd. Om dit alles te financie ren, zal men met lijsten langs de hui zen gaan. De door het Uitvoerende Comité aan de gemeente toegezonden speldjes voor Nationaal Huldeblijk zijn alle verkocht. Er stelden zich spontaan een drietal meisjes beschikbaar en zij! brachten de 200 insignes aan de man. Een woord van dank voor de or ganisatoren en de verkoopsters is hier wel op zijn plaats. Ge borden: Lubbertinus, z. v. Joost Kossen en Renske Bijlstra. Marja L., d. v. Jacob Verhagen en Lena Hoogland. Marja, d. v. Cor nelis Groen en Jantje van der Werf. Huwelijken: Pieter Kooy en Aaltje Schuiling. Cornelis van der Molen en Neeltje Keizer. Huwelijks-aanglf te n Roelof Kaptein en Neeltje Blom. Cornelis van Truijen en Trijntje K. Wit. Ingekomen: Johanna G. van Herwijnen van Hoorn naar 149; Mar- gretha Helsdingen van Den Haag naar 220e; Petrus Bekker van Oude Niedcfp naar 100; Aaltje Schuiling van Alkmaar naar 109; Aaltje Doc- ter van Egmond-Binnen naar 175; Friedrich W. Hulskamp van Alkmaar naar 60a; Maria G. Hulstkamp van Alkmaar naar 60a. Vertrokken: Pieter Slijker en gezin van 60b naar Canada; Aagje T. Koning van 116 naar Bergen N.H.; Hinderkien Berend van 222 naar Den Helder. DE OUDSTE INWONER VERJAART. Wie nu eigenlijk de oudste inwoner van ons dorp is zullen de meesten wel niet weten, maar volgens het bevol kingsregister is het de heer Nol. Cor nelis Nool werd op 5 September 1855 te St. Pancras geboren. Hij is er een van de oude garde, die St. Pancras nooit heeft verlaten. VOOR ZONDAG 5 SEPTEMBER. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Wesseldijk en ds. Van Wijk (herden king regeringsjubileum); 5 uur ds. Den Oudsten. Woensdagavond, half 8 tot 8 uur oecumenische dienst, toegang vrij. Rem. geref. gem., half elf ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegr.), 10 uur ds. Makkink van Leiden. Doops- gez. kerk, 10 uur, ds. Van der Sluis (coll. Bouwfonds). Baptisten-gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur evang. Hof huis; av. half 8, jongeliedensamen- komst. Oud-kath. kerk, 8 uur dienst in de luth. kerk (Oudegracht). Herst. Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., Zaterdagavond geen jeugdsamenkomst; Zondagnam. 4 uur openluchtprediking in de Hout. Donderdagav. half 8, in Waakt en Bidt, de heer Van Oostveen. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heili- gingsdienst; 12 uur Zondagsschool; 8 uur verlossingsbijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur gods dienstbijeenkomst. Ned. Leg(V des Heils, 10 uur, wijdingsdienst; av. 8 uur, openb. samenkomst. Rozekruisers- genootschap, Oudegracht 114, geen tem peldienst. OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. Van San ten (herdenkingsdienst) BERGEN, Ruïnekerk, half elf, ds. Plug van Egmond aan de Hoef; bijzon dere dienst in verband met de troons wisseling; medewerking van het kerk koor. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Telkamp. Maranatha, half elf ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 ds. Bijlsma; half 4 ds. Langman van Amsterdam. Geref. kerk (Art. 31), 10 uur leesdienst; 3 uur ds Van der Linden. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 uur ds. Henstra. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en nam. 7 u. dienst EGMOND-BINNEN, avond 7 uur, ds. Plug. HEILOO, her», gem., nam. 7 uur, ds. Bloemhoff, onderwerp „Een nieuwe ko ningin". Evangelisatie aan de Kerk- laan. 10.15 uur ds. Langman van Am sterdam. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, 10 uur, ds. Den Oudsten van A11r tt) SCHERMERHORN, herv. gem., 10 uur «ès. Leendertz. URSEM, half elf, ds. De Pree. VEENHUIZEN, 2 uur, ds. Van Santen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5