Donderdag een en al feest Wat is het goede rundvee? Manifestatie van (astricum's kunnen Langedijk. Obdam. Jubileumfeesten Hensbroek. Jubileumfeesten BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN Heer-Hugowaard. Wethouder Tromp 25 jaar raadslid Duitse kinderen weer vertrokken Voordracht onderwijzeres Warmenhuizen. De opvoering van „Jacoba van Beieren" Jaarverslag van rundveefokverenigingen geven het antwoord Melkcontröle vrijwel algemeen Barsingerhorn Grote Fokveedag op 25 September Koedijk. Vier nieuwe woningen Zeer fraaie tentoonstellingen Gisteren officiéél geopend Burgerlijke stand Het programma voor de derde dag der feesten was beperkt tot de avond, ten einde iedereen in staat te stellen aan het feestbetoon mee te doen De weersom-' stapdigheden waren niet direct ideaal, maar waar het programma grotendeels „opder dak" werd afgewerkt, heeft dat wejnig invloed gehad Broek Op Langen- dük had „een vrije dag", zodat de Broe- kers en bloc naar de Noord trokken B S V EN EXCELSIOR Ir ZuicbScharwoude traden bsv en Excelsior voor het voetlicht De avond werd geopend door Excelsior, dat drie coupletten van het Wilhelmus ten gehore bracht, waarna de heer Machielse, voor zitter van het plaatselijk Oranje-comité enige woorden van welkom sprak Hierna zette Excelsior de afwerking van het programma in Gebracht werd O a Tancred en Carmen Sylva Met mars potpourri werd het eerste gedeelte van het concert besloten Excelsior {heeft goed gemusiceerd Slechts de pauzes tus sen' de diverse nummers waren wat lang BSV kwam met een keurige mars op De vrije oefening door gemengde groep uitgevoerd was goed van opzet en beter van uitvoering De vrije oefening der dames was eveneens alleszins aanvaard baar Het volgende programma-punt leed onder het gemis aan goede belichting BSV heeft alles bij elkaar een goed figuur geslagen en de speech van de heer Ma. chielse om de verenigingen te steunen moet wel in gunstige zin zijn aangehoord Na de pauze, waarin enkele uitslagen bekend werden gemaakt, vervolgde Ex celsior het concert Eerst werden diverse vaderlandse liederen gebracht De wals van Oud-Nederlandse iederen was een Bucces Met Neerlands Jubelmars en „Stars en Stripes for ever" werd het pro gramma besloten Na afloop verzocht de heer Machielse om een toegift en gaf het corps een herhaling van de wals van Oud-Nederlandse liederen Was het programma van een goed ge halte en de uitvoering beschaafd, er was één ergerlijk ding Een gedeelte van pu- bieek bleek de uitvoering nl te beschou wen als een conversatie-gelegenheid Dat Excelsior en BSV hun best deden iets goeds te brengen, raakte hun niet Zou den deze lieden in den vervolge öf op visite willen gaan óf zich als volwassenen wijlen gedragenl HET OPTREDEN VAN DE HOFSTEIN ïn „Concordia" gaf het Mannenkoor „De Hofstein" uit Broek op Larigentiijk een ocneert Met enkele woogden, opepde de heer Kos de avond et koor zette het programma, in met drie coupletten van het Wilhelmus In het Domme salvam fac bereikte het koor reeds een hoogtepunt en het publiek was onder de indruk door de sublieme voor dracht Het „Hymne aan de vrede" en ,,'fe Hazegrauwt" werd het eerste gedeelte besloten Na de pauze, waarin de heer Kos de uitslagen van de wedstrijd gevel- en tuinversiering had bekend gemaakt, werd het programma verVolgd met „Zonne- zotteraij" In dit nummer bereikte het koor het grootste kunnen Het had dan ook een stormachtig applaus in ontvangst te nemen Nadat „Bede voor het Vader land" en „Wilt heden nu treden" ge bracht waren, werd met het Geuzen vendel besloten Een goede uitvoering Van een voortreffelijk koor onder een eminente leiding De zaal was eivol en het applaus groeide soms uit tot een wel verdiende ovatie 'K HEB EEN VOLGELADEN.. WAGEN Dat kon de koetsier van de bakwagen, bezet met volksdansers, zingen, toen hij gister de poort van Concordia uitreed Het was een fantastisch gezicht: de wa gen niet een paar zwaaiende lampions verlicht die onder hoefgeklak door de stfaten 'trok, bemand met hulletjes-dra gende boerinnetjes en met de zijden pet uitgedoste boertjes Dit is zeker: dit mag na de feesten Riet zonder meer verdwijnen Eén sug gestie: zouden de volksdansers, de VVV en Jan van Alfen de koppen niet eens bij elkaar kunnen steken? poor „Advendo" werd een muzikale rondgang gemaakt door Oudkarspel Jam mer genoeg moest het gebeuren zonder fakkels Maar desondanks heeft het corps toch zeker goodwill gekweekt in het Noordelijkste dorp UITSLAGEN VERSIERING pe uitslagen straat- en brugverslering Voor Noord-Scharwoude luiden: Straatyersiering: 1 Oosterstragt 74 pnt; 2 Zuid-Einde 62 pnt; 3 Kerkelaan 60 pnt; 4 Nieuweweg—Mogselenbrug 54 pnt; 5 Molenkade—De Burg 46 pnt Brugverslering: 1 Mosselstraat 65 pnt; 2 Langestraat 53 pnt; 3 Mettes en Van Vliet 50 pnt; 4 MOlenkare 42 pnt; 5 Raad- huisbuurt 29 pnt; 6 Werf straat 28 pnt Voor Zuid-Scharwoude luiden de uit slagen; Straatversiering: 1 Boomgaard; J Noordeinde! 3 Jansen—Schoenmaker; 4 SchoeumakerwKrommo Drug Gevelversiering: 1 N Kramer; 2 J Ber gen; 8 C G Post Gevelverlichting: 1 C de Boer; 2 N Stet; 3 P Goet; 4 H E Kroeze; 8 G J Dongelmana X Bakker en D Jong, S de Beurs; 3 C van In Oudkarspel: Gevelversiering: Spoorstraat; 3 Liempt Tuinversiering P Rijper; 2 A Oot- jers; 3 Wed j Blokker Voor Broek op Langendijk: Straatversiering: I Van Goethem—S Wagenaar; 2 Oxhoofdpad—J Kamp; 3 Dekker—Timmerman Gevelversiering: 1 Zaadhandel Sluis; 2 Beers; 2 J (3e Groot Vandaag staan er weer grote dingen te gebeuren Het hoogtepunt zullen wel de vliegdemonstraties vormen, maar de uitvoeringen en concerten zullen ook be- langsteling trekken Niet het minst de non-stop-uitvoering door plaatselijke artis- ten in de zaal van Liempt WINKELSLUITING. De zaken aan de Langedijk zijn Vrijdag 3 en Zaterdag 4 September 's middags gesloten. Maandag 6 September zijn zjj de gehele dag ge sloten. De viering van de jubileumfeesten te Obdam werd voorafgegaan door een onthulling van een gedenksteen, aangebracht in de gevel van het ge meentehuis, ter nagedachtenis van wijlen de heer Buis, in leven o.m. gemeente-ontvanger der gemeente Obdam en gefusilleerd door de be zetter te Amsterdam. Hierna werd een gedenksteen onthuld voor wijlen de heer Hellema, Koog aan de Zaan en door de bezetter te Obdam neergescho ten. De burgemeester heeft daarbij een rede uitgesproken, terwijl het plaatselijke fanfarecorps „Muzieklust" de muzikale omlijsting verzorgde. Dinsdag werd ingezet met een H. Mig in de R.K kerk, waarna kinder optocht en de kinderen later tractatie ontvingen. 's Middags werd een optocht mat wagens etc. gehouden, waarvoor de deelname groter had kunnen zijn. „Muziekust" verleende wederom me dewerking. 's Avonds vond een feestconcert plaats voor het geïllumineerde ge meentehuis van „Muzieklust" o.l.v. Leo Koning en een zangkoor o.l.v. pastoor Wanna. Na afloop werd een fakkeloptocht gehouden, waarna jong en oud zich in de verschillende café's nog genoeglijk kon bezig houden. Woensdagmorgen kinderspelen en 'g middags volksspelen, 's Avonds was er het optreden van een amusements gezelschap o.l.v. duo „Wi-Jo", waar voor grote belangstelling bestond. De jubileumfeesten te Hensbroek zijn Dinsdag begonnen met een optocht, die zowel wat aantal van deelname als kwaliteit betreft zeer geslaagd mag heten. Burgemeester en mevrouw Koolman gingen in paard en kar voorop. Ter opluistering was muziek aanwezig. De uitslag luidt als volgt: Wagens: le prijs „Piggelmee"; 2e. Sneeuwwitje en de zeven dwergen; 3e „UDI-NEA" (plaatselijke gymnastiekver.) en „Kon- keltijd 1898". Fietsen, aytopeds, etc.: 1. Cor Kooy; 2. Janny Postma met versierde poppen wagen; 3. Geri Mak, autoped. Kinderen: 1. Pieter van de Molen als „Flipje", met het hoogste aantal punten; 2. Rietje Fok „Melkmeisje"; en Jan en Tini Naastepad met „Fiedel- flier en 't Prinsesje"; 3. Tineke Ouden dijk, Roodkapje; en Betsie Hartland en Veri Vredenduyn, „Zomer '47 en '48" Diversen: 1. IJtje Blauw, Hanny Co- hen en Jan Kluit, „Bruidspaar en koet sier"; 2. Mevr. Haak „De Keukéh- meid"; 3. Plattelandsvrouwen, „Natio nale Feestrok". Met een toepasselijk woord van bur gemeester Kooiman werden de geld prijzen na afloop van de optocht uitge reikt. De volks- en kinderspelen op het ge meentelijke sportterrein mochten zich eveneens in een uitstekende belangstel ling verheugen, terwijl een band nog voor verhoging van de feestvreugde zorgde. De uitslagen: Kinderen t.m, 5 jaar: 1. Trudie Bom- mezij; 2 Benny Loos; 3 Frank Koppe- nol; 4 Jan Vredenduyn. Meisjes van 68 jaar: 1 Rietje Loos; 2 Janny Haak; 3 Rietje Lekx; 4 Ria de Vries. Jongens 68 jaar: 1 Piet Insing; 2 Sjem van Schagen; 3 Jan de Wit; 4 Nico de Hart. ^Meisjes 9—11 jaar: 1 Riet van Leyen; 2 Annie Insing; 3 Mink de Jong. Jongens 911 jaar: 1 Jaap van Leyen 2 Karei Hoogerwerf; 3 Jan Oudendijk. Meisjes 1214 jaar: 1 Corry van Leyen; 2 Fock de Jong; 3 Tinie Mak. Jongens 12—14 jaar; 1 Jan Kluit; a Klaas van Leyen; 8 Bertus Fok. Meisjes 1518 jaar paren: 1 A. Ou dendijk en D. Raa; 2 G. Schroeder en B. Hand. Jongens 1518 jaar! 1 A. Zwager man; 2 J. Mol; 3 P. Hgogewerf. Dames 1930 jaar; 1 M. van Leyen; 2 N. Evers; 3 R. Hoogewerf. Heren 19—30 jaar: 1 N. Klaver 2 A. Hoogerwerf; 3 P. v. d- Gracht. Dames boven 30 jaar: 1 mevr. Brus- saard; 2 mevr- Haak; 3 mevr, van Ley en. Heren boven 30 jaar, paren: 1 Roeten Schenk 2 Kooy—de Wit. Da jubileumfeesten werden Dinsdag besloten met een gezellige avond in café Kossen, waarvoor zo'n grote be langstelling bestond, dat Woenldag een herhaling moest worden gegeven. De openingsrede werd uitgesproken door burgemeester Kooiman. Na allen een hartelijk welkom te hebben toe geroepen wees spreker op 't vrijwel in de geschiedenis unieke regerings jubileum, de nauwe band tussen 't Huis van Oranje en ons volk en stelde de adel van karakter in 't licht, waar mede H.M. grote eerbied heeft afge dwongen. De waardigheid van een koning wordt volgens onze grondwet geërfd, niet aldus de liefde van heel 't volk, zo vervolgde spr.. Gelukkig 't volk dat naast de gehoorzaamheid en eerbied voor de drager van 't hoogste aardse gezag, ook liefde voelen kan voor de persoon, die gesteld is aan 't hoofd van een staat. Spr. liet uitko men dat onze Vorstin haar soms wel zeer moeilijke positie steeds heeft we ten hoog te houden op een wijze, die boven aile lof verheven is, H.M. heeft altijd van groot medeleven getuigd en 't welzijn van heel 't volk beoogd, Daarom is er alle reden voor grote dankbaarheid en vreugde. Na in vo gelvlucht een overzicht te hebben ge geven van de afgelopen regeringspe riode, sprak de burgemeester de wens uit dat Prinses Juliana de voetsporen van Haar Moeder mag drukken, waardoor ons vaderland een goede toekomst te gemoet zal gaan. Hierna werd deze met grote aandacht gevolgde rede ge volgd door het zingen van het le cou plet van 't Wilhelmus. Ook het verdere gedeelte van de avond stond onder ongedwongen lei ding van de burgemeester. Er werd me dewerking verleend door een zangkoor o.l.v. de heer Jac. de Vries, dat op ver dienstelijke wijze verschillende liede ren ten gehore bracht; de plaatselijke toneelvereniging ,,'s Viooltje", waarbij met groot succes werden opgevoerd „De Erfenis van Peet Merai" en „Piet je" en de gymnastiekvereniging „Udi- Nea", met tot besluit een voortreffelij ke rhythmische dans om een verlichte kroon (moest worden gebisseerd). Dit nummer was ontworpen door mevr. van Duin-Kriek. Extra vermelding verdient 'n feest lied van onze dorpsdichter, de heer Jac. Kolder. Als verrassing werd elke gast een kop koffie met 2 eadetjes aangeboden. Een band zorgde met veel élan voor het muzikale gedeelte. En zo kon eerst te drie uur door de burge meester t sluitingswoord worden ge sproken, waarbij hij alle medewerkers dank bracht, gevolgd door 't zingen van 't Wilhelmus. De danslustigen konden zich hierna bezig houden op de spiegelgladde dansvloer. Heel Hensbroek heeft op uitnemende wijze feest gevierd! Op de raadsvergadering van de ge meente Heer-Hugowaard, welke Zater dagmorgen a.s. om tien uur aanvangt, zai worden voorgesteld mej. J. Woel ders te Schermerhorn, die in Juni tot tijdelijk onderwijzeres werd benoemd aan de o.L school Noord, met ingang van heden eervol ontslag te verlenen. Ter voorziening in de ontstane vaca tures aan deze school hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. mej. J. C. J. van Schoten, Alkmaar; 2. mej. G. van Zetten, Velp; 3. mej. N. M. Heep, Stompetoren. Hierbij zal echter nog een „praatje" komen, waarvan ter vergadering nadere mededeling zal worden gedaan. Ook aan de o.l. school- Zuid zal een onderwijzeres moeten wor den benoemd. De voordracht hiervoor luidt als volgt: 1. mej. C. Woelders, Heiloo; 2 de heer P. Tabak, Alkmaar. Het bestuur van de r.k. meisjesschool vraagt verder medewerking voor het huren van een lokaal in het perceel H. Veenboer, hetwelk bestemd zal worden tot het geven van lager onderwijs, tot dat de bouw van de nieuwe school is voltooid. B. en W. stellen voor aan dit verzoek gevolg te geven. Vervolgens zullen verschillende bezwaarschriften t.o.v. de hondenbelasting worden be handeld. Ook de zo langzamerhand be kende premieregeling woningverbete ring en -splitsing zal worden behan deld. Voorgesteld wordt daarna 25 subsi die te geven aan de Commissie Land en Tuinbouwtentoonstelling te Alkmaar voor de op 22 September a.s. te houden tentoonstelling. Tijdens de jubileum feesten zal een openluchtspel worden gehouden, waarvoor B. en W. deelna me aan het garantiefonds voorstellen tot een bedrag van f 100. Tot slot zal in deze vergadering het feit worden herdacht, dat wethouder Tromp precies 25 jaar lid van de raad zal zijn geweest. Donderdagmorgen om half zeven vertrokken de Duitse kinderen weer naar hun vaderland. Zij zijn 3 maan den in Heerhugowaard-Noord geweest. Allen werden door hun pleegouders weggebracht. De meeste van de kinde ken waren liever nog wat langer ge bleven, maar dat ging niet. Er waren er in totaal 17 in de Noord. Het was op de gezichten te zien dat zij het die drie maanden goed gehad hadden. Vorige jaar hadden we Franse kin eren, nu Duitsers, wat zullen we vol gend jaar hebben? Er wordt reeds over Oostenrijkse kinderen gepraat. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de o.l. school te Heer-Hugowaard (Noord) staan geplaatst: 1. mej. J. C. J. van Schoten, Alkmaar; 2. mej. G. van Zetten, Velp; 3. mej. N. M. Heep, Stompetoren. Op de voordracht voor de o. 1. school (Zuid) staan: 1. mej. C. Woelders, Heiloo; 2. de heer P. Tabak, Alkmaar. Maandagavond werd het spel „Ja coba van Beieren" voor de eerste maal voor het voetlicht gebracht. On geveer een 700 personen volgden het spel en zij zullen zeker niet teleur gesteld zijn. De costumering en belichting wa ren zeer goed verzorgd. Het spel stond eveneens op zeer goed peil. De tweede Uitvoering gaat a.s. Zondag. Wtf ontvingen dezer dagen het jaarverslag van de rundveefokver enigingen „Barsingerhorn-Schagen" en „Lutjewinkel" over het dienst jaar 1947. Dit is nu de tweede maal, dat bovengenoemde verenigingen in gecombineerd verband een verslag van hun werkzaamheden aanbieden. De samenstellers hopen, dat het de zelfde goede ontvangst zal hebben als de eerste maal en wjj hebben alle redenen daaraan niet te twijfe len; de beschikbare gegevens zijn goed gegroepeerd, zodat het geheel steeds overzichtelijk is. De enkele bladzijden met prachtige, heldere afbeeldingen van eerste klas fokvee met de daarbij behorende toelich ting over „Wat is een goede stam moeder" -- trekken de aandacht. Duidelijk wijzen de daarbij vermel de cijfers uit, dat ons gewest in het geheel niet ten achter staat op het gebied van fokken van goed rund vee, zoals ten onrechte nog zo vaak wordt beweerd. Op Zaterdag 25 September hoopt de Rundveefokvereniging „Barsinger hornSchagen" een belangrijke fok- veedag te houden, welke zeker weer uit wijde omgeving belangstellenden zal trekken. Een keurcollectie vee in verschillende rubrieken (ongeveer 170 stuks) zal worden aangevoerd op het terrein achter het café „De Fortuin". Aanwezig zullen zijn diverse zelfge- fokte eigenaarsgroepen (met maxi maal 1 gekocht dier per collectie). Van de aangevoerde kui- en stierkal veren zullen in de meeste gevallen ook de moederdieren aanwezig zijn. Waar de eigenaars van de aange voerde sierkalveren de afstammings bewijzen in voorraad te hebben, zal dit tevens een goede gelegenheid zijn voor de fokkers om zich over het aanwezige materiaal te oriënteren. De dag vangt aan des morgens om negen uur. Drie keuringscommissies zullen aan het werk gaan. Deze zijn de volgende: 1. de heren Z. Bakker, Alkmaar en A. Brak, St. Maarten; 2. W. Jimmink, 't Zand en C. Laan, Berkhoüt; 3. J. A. Groneman, Wie- ringen en J. Kramer, Burgerbrug. Als arbiter zal optreden Ir. L. de Vries te Alkmaar. Dezer dagen verscheen ook het jaarverslag van de vereniging over het dienstjaar 1947, waaruit wij bin nenkort een uittreksel zullen publi ceren. De bouw van vier woningen voor rekening van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" is opgedragen aan de heer F. Hes voor een bedrag van f 41040. Deze woningen zullen worden geplaatst aan de Benedenweg Koedijk- Zuid. Het werk zal staan onder directie van de gemeente-opzichter L- Visser. Tevens zal de heer Visser toezicht heb ben op de bouw van twee woningen in en voor de gemeente St. Pancras, waar voor reeds vergunning is verkregen. GOED RUNDVEE. De tijd, waarip het Friese rundvee aan de kop ging is voorbij. De cijfers o.m. vooral uit dit jaarverslag bewijzen het immers. Sterker nog: zijn het niet de verenigingen „Barsinger horn-Schagen" en „Lutjewinkel", die er op kunnen bogen naar alle waar schijnlijkheid het vee te bezitten, dat (gemiddeld) inons land „het hoogst in 't vet staat?" Duidelijk is, dat een koe ook wat het vetgehalte der melk betreft slechts een goede of betere productie kan leve: en, wanneer het dier van goede afstamming en kerngezond is. De conclusie is een voudig: hoge productie alleen voor goed vee; het vee uit ons gewest staat bekend om de hoge productiviteit, dus is het goed! Ter staving van deze bekering kan men in het jaarverslag lezen, dat de productiviteit van de dieren opgelo pen is. Men vergelijke maar eens de jaren 1910 met 1930 en 1930 weer met 1947! HET NUT VAN CONTROLE. Natuurlijk wil dit niet zeggen, dat er niet ook nog rundvee wordt aangehou den, dat van mindere kwaliteit is. In het jaarverslag, dat-wij hier bespre ken, zijn deze dieren laconiek -- èn treffend! samengevat in een ru briekje, dat heet: „Verzamelstaat van dieren, die de eigenaar geld kosten" of „Verzamelstaat van dieren, waar men arm mede kan worden!" Doordat op deze wijze het mogelijk is, de op brengsten der verschillende dieren met elkander te vergelijken, springt het onderscheid tussen „goed" en „minder goed" vee duidelijk in het oog, wat de grote waarde van controle bewijst. Dat ook de veehouders het belang van regelmatige controle begrijpen, vinden we in een opgave van de Centrale Melkeontroledienst. „Barsingerhorn- Schagen" telt 29 leden met een totaal van 473 stuks vee, waarvan er 411 in controle zijn. „Lutjewinkel" heeft 104 leden, een totaal van 1261 stuks rund vee, waarvan er 1167 in controle zijn! Voor de eerstgenoemde vereniging be tekent het dat 86.9 pet. in controle is; voor de tweede is dat percentage nog hoger; het is 92.5! VOORTDURENDE GROEI Tot slot nog enkele gegevens over de groei der verenigingen. „Lutjewin kel" werd in 1936 opgericht met aan vankelijk tien leden. In 1940 waren het er 29; vijf jaar later 60; 1946 vier enzeventig en in 1947 mede doordat in dat jaar de vereniging Nieuwe Nie- dorp werd opgenomen 104; nu zijn 't echter 108. De groei zet zich dus voort. „Barsingerhorn-Schagen" opge richt in 1909 heeft niet zo'n groei gekend: het ledental schommelde al die jaren tussen de 25 en 30. Momen teel zijn het er 27. In het najaar is door een commissie benoemd door het bestuur van Lutje winkel" nagegaan of er be langstelling was voor de kunstmatige inseminatie; speciaal in het zuidelijk gedeelte van dit rayon, dat deze ver eniging besla pt, bestond er belangstel ling voor. Daar grotere verenigingen bedrijfszekerder bleken, is geadviseerd bij de bestaande verenigingen aan te sluiten, wat ook is gebeurd. In 't Zui delijk gedeelte zijn de leden bij Sijbe- karspel aangesloten en in de omgeving van Schagen bij Dirkshorn of Wierin- gerwaard. Daarmede werd versnip pering voorkomen en werden de an dere verenigingen sterker gemaakt. Gistermorgen heeft te Castriciun de opening plaats gehad van de tentoonstelling op onderschelden gebied, welke een hoogtepunt van de feestweek vormt. Om half tien gistermorgen had in Hotel Broksma de ontvangst plaats van het ere-comité, besturen, com missie- en jeugdleden der diverse tentoonstellingen. Bij de opening bleek reeds, dat er belangstelling was van heinde en ver. De heer A. H. J. Beijersbergen van Henegouwen, voorzitter van het Oranje-Comité, sprak het welkomst woord en vond het een gelukkige ge dachte geweest, deze tentoonstelling ir. het kader van de Jubileumweek te houden. Hij bracht dank aan de di verse comité's, die hiervoor zeer veel werk hebben moeten verzetten. Ook de gemeente heeft schitterend mee gewerkt door de gehele staf van Openbare Werken ter beschikking te stellen. Hierna ging men naar het terrein van de veetentoonstelling, waar reeds een gezellige drukte heerste. Hier bleek, dat de voorzitter van het Oranje-comité niets te veel gezegd had. De organisatie van de tentoon stelling was prima in orde. Het ter rein, midden in de kom der gemeente, is hiervoor een prachtige gelegenheid Na een kort inleidend woord van d» heer J. C. Dingerdis, heeft de voor zitter van het Oranje-comité de ten toonstelling officieel geopend. Ver volgens sprak dr. P. F. M. Teenstra, vice-voorzitter van het ere-eomité, geneesheer-directeur van het Prov. Ziekenhuis „Duin en Bosch". Deze verklaarde zich verheugd, dat onze gemeente, die toch zoveel van de oor log heeft te lijden gehad, nu toch al weer tot zulke grote prestaties In staat was. BEKRONINGEN. Op de veetentoonstelling werden de volgende bekroningen toegekend: Rubriek 1 A. Kalveren: le prijs A Nic. Veldt, Neeltje 5; 1ste prijs B. C. Spaansen, Jantje 40; 2de prjjs A R. Dujjn, Nel 4; 2de prijs B H. Twisk, Griet 5; 3de prijs A C. Vergouw, Ka- relt je 2; 3de prijs B R. Dujjn, Mietsje 2. Eerv. melding P. Kuijs, Lena 2 en Nlc. Veldt, Dora. Paren: R. Duijn met Meitsje en Nel de 1ste prijs; C. Vergouw en P. Kujjs met Kareltje en Lena 2de prijs; H. Twisk met Dirkje 7 en Dirkje 6 3de prijs. Rubriek 1 B. Kalveren: 1ste prijs P Mooy. Blokker 5; 2de prijs Jan Dam, Evie Bias 2; 3de prijs Jb. Roeli, Martha 2. Eerv. melding M. Duijn, de Wit 2. Rubriek 2. Hokkelingen: 1ste prijs Th. da Graaf, Freddie 3; 2de prijs R. Duijn, Martha 5; 3a prijs C. Stuijfber- qen, Geertje 2; 3b G. Stuifbergen Antje. Eerv. m. D. Brandjes Janny 4. Rubriek 3. Melkvaarzen: 1ste prijs A P. J. Veldt, Schager 4; 1ste prijs B P J. Veldt, Martha 6; 2de prijs R. Duijn, Llesje D; 3de prijs Pé Hes, Ninke 10. Eerv. m. G. Veldt, Blik 14. Rubriek 3b. Ongeregistreerd: 1ste prijs Th. de Graaf, Sjaan 2; 2de prijs Th. Beentjes, Johanna 2; 3de prijs Jb. Roek, Martha. Eerv. verm. C. Spaansen, Marijke en G. Sprenkeling, Maria. Rubriek 4. Twenters: 1ste prijs A Jb. Welboren, Martha 3; le prijs B C. Groen, Aaltje 13; 2de prfls G. Veldt, Veer 7, Schager 13. Eerv. m. J, B. Zonneveld, Rina 2 en J. Scher mer, Dina 4. Rubriek 5 A. Melkkoeien; 1ste prijs A P. Kuijs, Trien; 1ste prijs B G. Veldt, Martha; 2de prijs C. Groen, Jantje; 3de prijs J. Schermer, Mar tha 2. Eerv. verm. G. Veldt, Alie en Th de Graaf, Adema. Rubriek 5 B. Oude melkkoeien: 1ste prijs Th. Beentjes, Johanna; 2de prijs Jb. Welboren, Maria; 3de prijs J. Twisk, Maria 2. Eerv. verm. C. Ver gouw. Antje; H. Twisk, Dirkje en Th. Twisk, Betsje. Rubriek 6 A. Drachtig melkvee: 1. J. Schermer, Coba 4; 2. P. Mooy, Pück 5; 3. P. Mooy, Dirkje 4. Rubriek 6 B. 1 A. P. J. Veldt, Le- nie; 1 B C. Vergouw, Bertha; 2. J. Schermer, Coba 2; 3. R. Duijn Ger- da 2. Eerv. verm. Jb. Zonneveld, Trijn tje; C. Groen, Mooy en Jb. Roek, Bertha. Rubriek 1. Paarden: 1. R. Duijn met Holaflanna; 2. R. Duijn met CoKa; 3- G. Veldt met Hultraria. Rubriek 2: 1. L. Schermer met Lingka; 2. R. Duijn met KoPinka; 3. G. Veldt met Lottinka; Eerv. verm. R. Duijn met Luxor. Lammeren: B. Groentjes 1ste prijs: P. Kok 2de prijs en K. Breedveld 3de prijs. Rubriek 3. Paarden: 1. Th. de Graaf met Jopie; 2. J. Schermer met Ar nold; 3. A. Twisk met Divers. Eerv. verm. G. Borst met Hugala. Rubriek 1. Geiten: 1. P. Kok; 2. P. Groentjes en 3. G. Brakenhoff. Rubriek 2: B. Groentjes 1ste; S. Groentjes 2de; Jb. Véldt 3de. Rubriek 3: Jb. Veldt 1ste; Wed. H. de Graaf 2de; J. Nieuwenhuizen 3de. PLUIMVEETENTOON STELLING. Deze tentoonstelling wordt georga niseerd door de Vereniging van Pluimveehouders „Marquette" te Heemskerk. Onder de kippen zijn zeer vele z.g.'s behaald. De beker werd verworven door Buff Leghorn, eige naar Th. Rosemuller, Castricum; Zil verhals Duwart, eig. Berkhout, Be verwijk, ereprijs. Konijnen: veel eerste prijzen met predicaat goed; twee met predicaat zeer goed. De mooiste was Lotharin- ger), zwart-bont), eigenaar H. Zonne veld te Heemskerk. Mooiste op één na Pool Roodoog, eigenaar Jacob Weel, Beverwijk. Deze tentoonstelling geeft een goed verzorgde indruk en zal ongetwijfeld in dit onderdeel veel belangstelling trekken. LANDBOUW-, TUINBOUW- EN SIERTENTOONSTELLING. Om 12 uur werd door de voorzitter, v. Beijersbergen van Henegouwen, deze tentoonstelling geopend en de vlag ge hesen, waarna de expositie door de ge nodigden werd bezichtigd. Eer de week voorbij is, zal er één roep over deze tentoonstelling door Kennemerlaud gaan. Bijna vijf-en-twintig jaren was het geleden dat Castricum een land- en tuinbouwtentoonstelling heeft gehou den. Deze mag er dan ook zijn. De ten toonstellingruimte, het arrangement, de pracht en fijnheid der bloemen zijn on geëvenaard. Met reden wordt dan ook verwacht, dat alleen reeds deze ten toonstelling vele duizenden toeschou wers zal trekken. De bekroningen vielen ten deel aan: Prov. Ziekenhuis: ereprijs plus le prijs. Tuinbouwver. „Ons Belang" le prijs. -- L.T.B. zaden (Klaasen, Heemskerk) le prijs. Melkfabriek „Holea" 2e prijs. Beijersbergen-canserven, 2e prijs. Gasbedrijf Beverwijk, 3e prijs. M. ten Wolde (arrangement), ere-prijs met twee eerste en 1 tweede prijs. Gebr. Theizeling (gladiolen) 2e prijs. Cools (arrangement) twee eerste en twee "e prijzen. C. Res (dahlia's) tke, eerste, eer. tweede- en ere-prijs. P. Ruiter (gladiolen) eerste prijs. De Vries en ter Camp (stadstuin), 2 eerste en 2 tweede prijzen. De Kruijf (arrange ment) le en 2e prijs. Jan Dekker (gladiolen) 1ste prijs. Enkele (arran gement) twee 2e prijzen. WEDSTRIJDEN VAN DE B.B.B. De B.B.B. organiseerde op de v. d. Meyleweg spelen die uitstekend zijn ge slaagd en waarvoor het publiek grote belangstelling toonde. De uitslagen wa ren ais volgt: Dames ringsteken: 1 Rida Heida; 2. Anna Zonneveld. Ruiter- spei heren: 1 Siem Lute; 2 Nic. Stee man. Stoelendans, dames: A. Lute, Ph Hopman, T, Beentjes. Heren: B. v. Benthem, C. Schaap. ETALAGE-WEDSTRIJD. Uitslag: "ere-prijs C. Beentjes, van Egmondstraat. le prijs Burgering, Bakkum. Eerste prijs Kamp, Burg. Mooijstraat. 2e prijs Fl. Twisk, Bak kum. 2e prijs: N. Stiemer, Burg. Mooijstraat. 3e prijs J. Stengs, groenten. 3e prijs J. Plas, goud en zil ver. Eerv. vermeldingen: Wed. Vader, C. de Graaf, C. Juffermans, Q. Stolk, C. Sneekes, C. Stolk, G. Hogenstijn, C. Burgmeijer, Jac. Tiebie, Wed. Stuijf- bergen. Geboren: Agnes C M, dochter van C J de Graaf en A Beentjes, School straat 28 Peter G, zoon van J Meijne en M C Nijman, Heereweg 52 L^mber- tus, zoon van P de Graaf en G Fokker, Bakkummerstraat 92 Johannes W M, zoon van Q Peeters en M Wulp, Jacob Catsstraat 40 Ondertrouwd Cornells van Duijn en Aaltje Bos Overleden: Helena Vink^ 81 jaar, te Alkmaar Marijtje Balk, 91 jaar, te Hoogwoud Hendrik P Schuts, 87 jaar, te Amsterdam ERGERLIJK FEIT Te Zaandam werd een 18-jarige schil der uit Castricum aangetroffen, die on der de invloed van sterke drank zp'n herrie op het etattions-em^lacement schopte, dat de politie het raadzaam achtte, hem mee te nemen naar het bureau

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 7