Leraar Boekhouden M.O. UW I DOOF? E. J. ten Kley iverleden Heiloo. zalen ABONNEERT U OP DIT BLAD Bergen De politie meldt De heer B. den Das 25 jaar raadslid Tenniswedst rij den een week uitgesteld Schermerhorn Feestelijkheden op 6 September Predikbeurten Portret van de week A Clandestiene chauffeurs Nieuwe Niedorp. Kinderspelen 'n groot succes; ballonwedstrijd uitgesteld Expositie van „Floralia" op 11 en 12 September Scbutkermis weer voorbij BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN Schoort. Broek op Langendijk Castricum WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Visserij-besommingen Marktberichten KORTE BERICHTEN 04 tBae\ fyst passetr BEDRIJFSVOETBAL SLAGERS-REINIGING Typen Steno Talen Boekh. diploma. Mondelinge en Schriftelijke CURSUSSEN v/h S. A. Lutterot-Kamper PART. HANDELS-DAG- EN AVONDSCHOOL Café te koop OMZET VERGROTEN Alkmaarsche Courant onze voorouders schreven Llkmaarsche Courant van nber 1848 lezen wij het Eduard Hetz, Piano Vir- leerling van den beroem- :t bezocht thans de Pro loord-Holland, waar hij teden Hoorn, Alkmaar, sn enz. enige Concerten geven. Wij zijn in de ge- i onze lezers enige be- mtrent dezen jongen kun- nede te deelen: iboren in Frankfort a/M. id zich als 14-jarige knaap i kastemaker in de leer, lij op aanhoudend smee- 2 malen 's weeks les op ontving. itelijk dit instrument be- a, vergat hij er dikwijls zijn kastenmaken door, dan verwijtingen en sla- hem de gevolgen waren. ;weejarige strijd van dit t den kastemaker, ontliep meester en kwam bij anomaker aan het werk. iel het hem beter, de da- omgang bij piano's, sluimerend talent meer ontwaken. In 17-jarigen bevond hij zich met ak op den rug, op weg ië, terwijl hij zijn brood met het stemmen van later was hij te Berlijn ianofabriek van Perau Op zekeren morgen meester hem naar hotel om een vleugel te stem- hij dit werk verrigt had, ij zich voor het instru- waant zich reeds kunste- ;n jeugdige verbeeldings- ermeestert hem en in ilik treedt Liszt in de ireekt hem hartelijk en ■lijk toe en van dien dag loopbaan als kunstenaar ift hij geheel Duitsland, Italië, Parijs en Amster- cht, en in vele nieuws- hem grooten lof toege- hans is Hetz 24 jaren ede is plotseling overleden J. ten Kley, een zeer ge- die zich een grote kring en vrienden had verwor- a dokter ten Kley de prac- i dokter C. M. Hoogen- erledene was in 't bijzon- n ten bate van de t.b.c.-be- j was voorzitter van de >r bestrijding van de t.b.c. deling Alkmaar en Om- Ie Nederlandse Maatschap lering der geneeskunst. DE TWEEDE MAAL „50 JAREN" teravond stampvol in de er toen de heer Gerling, i het Jubileumcomité, de ipende ter gelegenheid van voering van de nieuwe film elen moesten teleurgesteld it het Jubileumcomité nu het risico wilde dragen verbezet zou worden. Het 1 een bijzonder geslaagde ïuziekensemble van Jack voor een prettige entree in de avond zorgde zij e en gevoelvolle muziek, svrouwen zorgden voor 't mma en velen zullen on- loten hebben van het on- el en waardering hebben e met de beste bedoelin- inde afd. Heiloo van deze en franje aan de jubi- brengen. ons menigmaal doen de lach en dat hun loge prijs werd gesteld t het hartelijke applaus gde. rden de kinderspelen ge spelen waren aanvankelijk Maandag, maar om een elegenheid te stellen de igheden Maandag te zien ren, is dit nu op heden vond en morgenavond toneelvereniging 't Mas- ichtige verzetstuk „De aad" in de Rustende Ja- waarvoor kaarten ver bij A. Borst, Coöperatie- R.K. Kerk en in de Rus- a afloop van de morgen en toneelvoorstelling zal •k plaats vinden en niet - ijk in diverse bladen is - Maandagavond. De re- dat Maandagavond geen r beschikbaar was voor an dit vuurwerk en al- 'avond daarvoor nog ge- den. Maandag zal verder hebben de buitengewo- dering en afkondiging alwedstrijd, alsmede de de Rus voor kleuters tot 'onds de fakkeloptocht, dnderen aan zoveel mo- jions aan deze optocht ept. Slabonen 4457, J6; rode kool 6,108,90; ,3015,50; knolbieten A lange bieten A 7, B 6, ars 5,405,70; Geelblom Eigenh. 5,906,10; rode ien 7,60—8,60; nep 13,20 7,10; peen B 6, C 6— Langedijk. De Vrijdag: Stampvolle De „vliegdemonstraties" boven de Nieuwe Weg hebben een komisch ef fect opgeleverd. Duizenden waren op gekomen om getuige te zijn en vanaf het Kruispunt tot aan de tweede brug wemelde het van kijklustigen. Nie mand wist wat er gebeuren zou, ook de comité-leden niet en dat verhoogde de spanning natuurlijk in niet geringe mate. Wat men er van verwachtte, zal wel een raadsel blijven, maar de hele demonstraties bestonden uit een paar lage vluchten over de Nieuwe weg en omgeving. Toen iedereen verwachtte, dat „het" gebeuren zou, verdwenen de vliegtuigen in het Zuiden en kon het publiek, dat zich bedrogen voelde, af trekken. DE BONTE AVOND IN OUDKARSPEL Maar 's avonds werd het publiek niet teleurgesteld. In Oudkarspel werd bij v. Liempt onder leiding van de heer v. d. Zeist een bonte avond ge bracht onder de titel „Daar komen ze an!" Het bezoek was enorm. Toen de deuren gesloten werden, stonden nog tientallen belangstellenden buiten. De heer Ootjers opende met een geestig speechje, waarna men in volle yaart met de afwerking van het programma begon. De sportvereniging DW uit Noord- Scharwoude zette in met een liedje, waarna de heren van DVV gronggym- nastiek te zién gaven. Goed werk en zo enthousiast gedaan, dat de heer Ko men, directeur van DW, de grootte van het toneel overschatte en in de zaal terecht kwam. De enige, die niet schrok, was de heer Komen zelf, die grinnekend van plezier weer de plan ken opbuitelde. Het applaus hebben de heren van DW dubbel en dwars ver diend. In het schetsje „De leeuwentemmer" evenaarden de heren v. d. Zeist en Goudsblom beroepswerk. Alle lof! De heer Jonker zong een paar nummers op een zeer aanvaardbare manier. Een knotsoefening van de dames van DW werd door het publiek bewonderd, evenals de kleine balletten. De heer Komen krijgt een extra pluim, want bet met bescheiden middelen bereikte effect, pleit voor zijn gaven als sport leraar. Onder de heren moet voorts de heer Klinkert nog genoemd worden. De heer G. Verkroost debuteerde op verdienstelijke manier als snelteke naar. Onder de dames komt allereerst mej. H. Wolfswinkel in aanmerking voor een woord van hulde. Zij was goed in de schetsen en beter in de zangnummers. De heer v. d. Zeist beeft met deze groep amateurs een programma gebracht, dat gezien en gehoord mag worden en de zaal van Concordia zal vanavond wel weer veel te klein blijken. HET CONCERT IN DE BURG In de Burg gaven het fanfarecorps „Apollo" en de R.K. zangvereniging „St. Caecilia" een uitvoering. Ook voor dit concert bestond zeer veel be langstelling. Door St. Caecilia werd o.m. gebracht „Wij willen Holland hóuen" en Nêerlands vlag. In het tweede gedeelte o.a. Hollands Glorie van Rich. Hol. De stemming zat er goed in en beide verenigingen hebben hun reputatie niet te kort gedaan. IN DE RODE LEEUW In de Rode Leeuw te Zuidschar- woude gaven het Gemengd Koor en Kunst na Arbeid een demonstratie van hun kunnen. Ook hier was de zaal eivol. Na de opening door de heer Maehielse, zette Kunst na Arbeid het concert in. Het Gemengd Koor bracht 0.a. Nieuw leven en Een lied. Het tweede gedeelte van het concert werd door Kunst na Arbeid gebracht en be stond uit oud-Nederlandse- en vader landse liederen. De heer Schrijver en de heer Pranger hebben een goede avond toegevoegd aan de feestelijkhe den. Alleen zal het wenselijk zijn een volgende maal de nummers aan te kondigen. UITSLAG ETALAGEWEDSTRIJD De uitslagen van de etalagewedstrijd zijn als volgt: Broek op Langendijk: 1 W. Groot (hoogste aantal punten over de Lan- gedijk) 26, 2 W. Aardema, 3 fa. Kool, 4 A. ten Bruggencate, 5 fa. J. Bak, 6 J. D. Ameide, 7 J. van 't Riet. Zuidscharwoude: 1 A. Schene, 2 P. Gcet, 3 J. Kuilboer, 4 A. v. d. Pijl, 5 P. Tuyn, 6 P. Volkers, 7 J. Komen. Noordscharwoude: 1 M. Piersma, 2 1. Nijman, 3 W. Glas, 4 G. Kraakman, 5 K. Kaas, 6 C. Ootjers, 7 Jb. Smit. Oudkarspel: 1 P. Kuilboer, 2 C. Jongsma, 3 R. de Vries, 4 J. Jansen, 5 G. Bakker, 6 K. Nap, 7 C. Langedijk. MEDISCHE DIENST. De medische dienst wordt a.s. Zon dag voor Langedijk en St. Pancras waargenomen door Dr. Manjoro te Broek op Langedijk (K 2267 364). CURSUSSEN VAN HET NUT. Evenals het vorige jaar is door het Departement Langedijk van het Nut weer de mogelijkheid opengesteld tot inschrijving op door haar georgani seerde cursussen. Op stapel staan o.a. Middenstandsdiploma, moderne talen, Esperanto, machineschrijven en steno, wiskunde, enz. Aanmelding kan geschieden bij de heren Dulle- mont te Noord-Scharwoude; J. Wiersma, Broek op Langendijk; K. Bierman, Broek op Langendijk en J. Mandemaker te Oudkarspel. Gedurende het tijdvak van 27 Augus tus tot en .met 3 September werden aan het politie-bureau te Bergen de navol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: sigarettenkoker (eboniet), heren rijwiel, zilveren armbandje, wit kinder vestje, bruin lederen kindertasje, Alpino muts (zwart) t bruin lederen portemon- naie, wit wollen kinderbroekje, zwart lederen portemonnaie, rood kinderman teltje, Egyptisch-linnen regenjas; zwart- b«nte koe (oormerk 1075), bruin lederen portemonnaie, zwarte kat met witte po ten, kinderzitje, blauwe strik en hondje (grijs-wit) De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: gouden dameshorloge, zilveren sigaretten koker bloedkoralen ketting, lichtblauw kinderkousje, versnaperingskaart, zilveren armbandje, zwart lederen portefeuille, wit gouden polshorloge, wijnrode cein tuur, gouden damespolshorloge, Ameri kaanse stiftpen, zonnebril, armbandhor loge, kinderkruiwagen, hond (gladharig, wit),' bruin lederen portemonnaie, gele hoofddoek, geelbruine shawl, rood-blauw breiwerk, vulpenhouder (Parker, blauw), huissleutel, bruin lederen schoudertas, lichtgroene ceintuur, gele broche, hondje (wit-grijs), blauw wollen jasje, geel hcndje en bruine hond (Ierse setter) Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Groote laan 17, telefoon 2444, elke werkdag tus sen 10 en 11 uur vm De heer B. den Das herdenkt heden de dag, dat hij vóór 25 jaar zijn intrede in de raad deed. Hij vertegenwoordigde toen de oude SDAP. Er is een comité gevormd, dat hem zal huldigen voor alles wat hij sinds 1923 voor de ge meente en zijn partij verricht heeft. Naar wij vernemen is het weekend- tournooi tot besluit van het seizoen in het Tennispark „De Molenkrocht" een week uitgesteld in verband met de ju bileumfeesten. Vele spelers waren n.l. op Zaterdag 4 en Zondag 5 September verhinderd. Men deelt ons mede, dat de gelegen heid tot inschrijving voor deze onder linge. wedstrijden thans nog open blijft tot Donderdag 9 September, 6 uur 's avonds. DOKTERSDIEN ST OP ZONDAG Morgen, Zondag 5 September, wordt dee doktersdienst te Bergen en Bergen aan Zee uitgeoefènd door dr. Poot, Dopsstraat 30, telefoon 2423. Op intiatief van de Algemene Mid denstandsvereniging is besloten tot het houden van feestelijkheden op 6 September a.s. Aan de vergadering, die tot dit doel Donderdagavond j.l. (als 't ware te elfder ure) was be legd, werd deelgenomen door de mid denstanders en vertegenwoordigers van de ruitersport-, zang-, toneel- en gymnastiekverenigingen ter plaatse. Het voorlopige programma, dat werd opgesteld, vermeld: 's Morgens optocht voor de kinde ren met versierde fietsen e.d. 's Middags te 2 uur draverij met boerenpaarden op het Oosteinde. s Avonds uitvoering bij Bontje en dansen bij Treiture. Het programma voor de uitvoering wordt verzorgd door alle daarvoor in aanmerking komende verenigingen en groepen uit het dorp, welke ter ver gadering reeds hun medewerking heb ben toegezegd. Zoals ter vergadering tot uitdruk king kwam, leeft bij de organisatoren de gedachte, dat een feestviering, waaraan door alle groepen der be volking eensgezind wordt medege werkt, ook te Schermerhorn moge lijk zal zijn. Voer het welslagen zal echter in korte tijd nog heel wat werk moeten worden verzet. Opgave voor de draverij vóór Maandag 12 uur bij A. Bontje, Schermerhorn, Tel. 203 Ursem. VOOR ZONDAG 5 SEPTEMBER. ALKMAAR, geref. kerk, 10 uur dr. Polman (bidstond)5 uur ds. Von Meijenfeldt. BERGEN, geref. kerk, 10 uur (bid stond) en 5 uur ds. Telkamp; Maandag 9 uur, interkerkelijke samenkomst, pre dikanten Telkamp en Bremer van Ber gen en Dikboom van Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 en 7 uur, ds. Donner. Doopsgez. gem., 10 uur da. Schepman. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 10 uur, ds. Von Meijenfeldt; half 6 dr. Polman (bidstond). HEILOO, geref. kerk in evangelisatie gebouw Kerklaan. half 9 leesdienst; 4 uur dr. Polman (bidstond). HEER-HUGOWAARD, geref. kerk, half 10 en half 3, ds. Huismans. N.-NIEDORP, 10 uur herdenkings dienst; voorgangers da. Francken Liefrinck en ds. Appel; koorzang. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 uur (bidstond) en 4 uur ds. Hartsma. OTERLEEK,. 10 uur, de heer Binksma. OUDORP geen dienst. SCHOORL, 10 uur, ds. De Jong (ge- denkdienst) ST. PANCRAS, geref. kerk 10 uur cn 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur, de heer H. van Beek. WARMENHUIZEN, half 3, ds. Wie- gers (gedenkdienst). WEST-GRAFTDIJK, half 10 bidstond voor H.K.H. Juliana (extra maandel. collecte) ZUID-SCHARWOUDE, 10 uur. ds. Ten Bruggencate (lit. herdenkingsdienst regeringsjubileum) „MEESTER" VAN GULIK. De stadgenoot, die deze week zijn foto in deze ru briek ziet opgeno men behoeven we niet voor te stel len. Want het is de heer G. C. van Gulik, algemeen bekend als „Mees ter", een eretitel, welke hij nog dankt aan de tijd toen hij in St. Pancras en later in onze vroegere opleidingsscholen voor de klas stond en de jeugd rijp maakte voor het maatschappelij ke leven door haar zoals de Lager Onderwijswet dat zo mooi zegt de christelijke en maat schappelijke deugden bij te brengen. Hoeveel honderden stadgenoten thans wijze mannen en vrouwen hebben niet van Meester's wijze lessen geprofiteerd. Maar ten slotte kwam Meester zelf tot de conclusie, dat het lesgeven hem niet helemaal bevre digde. Zijn belangstelling ging meer uit naar de sport en in het bijzonder naar de denksport. Bridgen, schaken, dammen en puzzlen, dat was het wat Meesters gedachten voortdurend bezighield en vóór en na schooltijd was hij al een veertig jaar geleden een graag geziene figuur op onze redactie, waarmee hij het eerste contact door zijn damrubriek had gekregen. Voetbal, draverijen, motorraces, biljarten, dat alles had Meesters interesse en daar naast was hij een liefhebber van toneel en film. Hij kende alle Hollandse sterren en sterretjes die hier op de planken verschenen en wie wat over hen wilde weten behoefde zich maar tot Meester te wenden, die in zijn onuitputtelijk archief alle bijzonderheden kon naslaan, hoewel hij er meestal nog meer van kon vertellen dan in zijn plakboeken te vinden was. Meester was vele jaren de man voor de sport en voor het toneel. Hij zal zelf niet kunnen schatten hoeveel sportverslagen en recensies van beroeps- of dilettantentoneel hij heeft geschreven. Lange tijd was hij een werkend lid van de vroegere Koninklijke Rederijkerskamer „Bilderdijk" en had hij zitting in de jury bij toneelwedstrijden. Uit dat alles blijkt wel, dat Meester, die zich voor onze courant nog dagelijks verdienstelijk maakt, een veelzijdig man is. En bovendien een man, die zich door zijn opgewektheid en zijn onuitputtelijke voorraad anec dotes om ze zo maar eens te noemen zeer vele vrienden heeft ver worven. De fotograaf heeft hem naast het naambordje van onze redactie gekiekt en dat is niet helemaal toevallig, want Meester en de courant zijn onaf scheidelijk en wij hopen nog lange tijd van zijn veelzijdig talent en zijn opwekkend gezelschap te mogen profiteren. Autorijden is een verleidelijk werkje! Enige jongelui van de Langereis hebben in de nacht van Zondag op Maandag een clandestien autoritje gemaakt in een auto van een logé van de heer B. Groot was de schrik van de eigenaar toen hij tot de ontdekking kwam, dat de auto was gestolen. Terstond werd de politie in de arm genomen en deze vermoedde reeds dadelijk een „tijde lijke diefstal". Na een uurtje kwamen de belhamels weer boven water. Met een keurige draai werd de bocht bij het „hoefje" genomen en zo reden de niets vermoedende „autobezitters-van-een- uurtje" recht in de armen van eigenaar en politie. Op „vakkundige" wijze zijn ze daarna even onder handen genomen door de autobezitter. De politie heeft procesver baal opgemaakt en de beide „ex-auto bezitters" voor enige tijd in de cel op gesloten ter overdenking van hun onbe hoorlijke grap. Een gevoelige straf is hier op zijn plaats! De 31ste Augustus zal in de lande wel zeer veel in het teken gestaan hebben van kinder- en/of volksspelen. Ook in ons dorp was er een kinderfeest ge organiseerd, dat de gehele dag heeft geduurd. Zoals te verwachten viel, was alles keurig georganiseerd. Ieder kind had een eigen „bonkaart" en op gezette tijden werd een bonnummer per mi crofoon bekend gemaakt voor ranja, chocolade, etc. Aan tractaties heeft het dan ook niet ontbroken. Maar de hoofdschotel was en bleef toch de wedstrijden. Fel werd er gestreden om de eerste plaats. De hele dag was er grote be langstelling. Jammer was het, dat de ballonwed strijd, door bijzondere omstandigheden, geen doorgang kon vinden. Maar het is gelukkig geen afstel ge worden. Deze wedstrijd zaal nu plaats vinden op 11 September om 4 uur op het sportterrein. De uitslagen der wedstrijden laten wij hieronder volgen. De prijzen bestonden uit geldbedragen, te besteden bij de plaatselijke middenstanders. Kleuters: 1. Jaap Wetsteen; 2. Rinus de Wit; 3. Truus Kolenbrander; 4. Anne Balk. Jongens 67 jaar: 1. B. van Herwer den; 2. G. van Essen; 3. J. de Boer; 4. H. Koomen. Jongens 89 jaar: 1. K. Koorn; 2. L. Bakkpr; 3. M. Sepers; 4. Fr. Koomen. Jongens 1011 jaar: 1. Th. Burger; 2. B Biesheuvel; 3. S. Klaver; 4. Th. Tes- selaar. Jongens 1213 jaar: 1. D. Boeve; 2. G. Wasberge; 3. P. v. d. Stoop; 4. W. Keesom. Jongens 14 jaar: 1. J. de Beurs; 2. M. Woudt; 3. W. de Boer. Meisjes 67 jaar: 1. Gerie Balk; 2. Bertha Groen; 3. Wil Hees; 4. Netty v. d Wal; 5. Netty Peereboom; 6. Geesje Oort. Meisjes 89 jaar: 1. O. Singer; 2. M. Floor; 3. A. van Koningsbruggen; 4. R. Jonker. Meisjes 1011 jaar: 1. R. Rezelman en R. Edel; 2. A. Groen en M. Poolland; 3. W. Rentenaar en O. Singer; 4. J. Mole naar en R. Bood; 5. A. Tesselaar en G. Smit. Meisjes 1214 jaar: 1. A. eBnit; 2. F. v. d. Stoop; 3. G. Vel. Woensdagavond vergaderde de Flo- raliavereniging onder voorzitterschap van de heer Jn. Keetman ten huize van de heer Hees. De besprekingen waren geheel gewijd aan de komende tentoon stelling op 11 en 12 September in zaal Hees. De voorzitter deelde mede, dat voor de etalagewedstrijd 27 winkeliers zich hebben opgegeven. In elke etalage zal een letter geplaatst worden, in winkels met 2 etalage's waarschijnlijk 2 letters. Uit deze letters moet een slagzin gevormd worden. Voor die winkelier, die naar het oor deel .der jury de mooiste etalage heeft, is een wisselbeker plus medaille be schikbaar gesteld. Voor de 2e en 3e prijswinnaars eveneens een medaille. De prijzen voor het publiek zijn waar debonnen, die bij de plaatselijke mid denstanders besteed kunnen worden. Na korte bespreking werd besloten enkele mensen van buiten het dorp te vragen als jurylid te willen optreden. Ook het gecombineerde fanfareorkest van Oude en Nieuwe Niedorp zal op de dag der opening van de tentoonstelling haar medewerking verlenen. De schutkermis, welke dit jaar gelijk viel met de jubileumfeesten, is weer achter de rug. De eigenlijke kermis attracties, zoals een draai- of zweef molen, hadden verstek laten gaan, zo dat er helaas voor de jeugd maar wei nig viel te genieten. Voor de volwasse nen had de „Prins Maurits" op gebied van dansen, voor een uitstekend dans- orkest gezorgd. Gedurende de kermis heeft het publiek kunnen genieten van walsen en steppen, maar in dubbele mate van de kostelijke muzikale shows, die dit orkest van tijd tot tijd ten beste gaf. Maandagavond bracht het bekende West-Friese Kleintpneel, oJ.v. Jo van Vliet, het blijspel „Mijn vrouw heeft fantasie", van Larry E. Johnson voor 't voetlicht. Dit blijspel, met tal van on waarschijnlijkheden er in, is er één, waarvan er dertien in een dozijn gaan Het W.F.K. is er niet in geslaagd dit blijspel met succes op te voeren. Het hing te veel als los zand aan elkaar en de rolkennis van enkele spelers was zeer matig. We weten dat ze ook heel wat meer kunnen presteren Een beoor deling der speelsters en spelers laten wij deze keer dan ook achterwege. Slechts één uitzondering willen wij maken en dat is voor d: heer Andrë Blokker in de rol van dr. Gerard Nieles. Hij stak met z'n spel met kop en schouder boven de andeven uit. Het W.F.K. zal een volgende maal in ons dorp wel weer haar oude kracht terug vinden om de goede naam bij de „Nie- ruppers" in ere te houden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha, dochter van J Stam en G van Roozendaal Maria A C, dochter van G Minkema en C van Stiprlaan Maria A Th, dochter van S Meereboer en A H van de Ende Sjoukje C, dochter van J Hof en C Hes Nicolaas J M, zoon van Th A Meere boer en E C M Keijzer Getrouwd: N J Chr van der Noort en H N Winters Overleden: AC Goedhart, 22 jaar EEN NEERZETVEILtNG. WETHOUDER P DE VRIES GEHULDIGD Vandaag herdenkt wethouder P de Vries het feit, dat hij een kwart eeuw geleden tot röadslid werd benoemd Ter gelegenheid hiervan is hij in de heden morgen gehouden bijzondere raadsver gadering gehuldigd Algorab, CalcuttaR'dam, 2-9 van Port Said. Andijk, 3-9 van R'dam te Antwerpen. Blijdendijk, 2-9 van Norfolk te New-York. Edam, 4-9 van Antwerpen te R'dam verw. Gouwe, 2-9 van Kotka te Walkom. Hedel, R'damMontreal, 2-9 van Antwerpen. Japara (KRL) 2-9 van San Francis co naar de Perzische Golf. Katwijk 2-9 van Gefle naar Lugnvik. Keile- haven 1-9 van Huelva naar Amsterdam. Maas, 3-9 van Paramaribo te A'dam. Stad Arnhem, 4-9 van Gdynia te Rotterdam verw. Winterswijk, Bona R'dam, 3-9 14 uur aan de Hoek v. Holland verw. Aalsdijk, Havanna Antwerpen pass. 3-9 Dover. Alphe rat, 2-9 van Santos naar Rio de Janei ro. Amstelkerk, 3-9 van Lagos naar Port Harcourt. Castor, 2-9 van Aru ba naar Paraamaribo. Hedel, Antwer penLonden, pass. 3-9 North Foreland. Macoma (t) 2-9 van Rouen te Taran- to. Mijdrecht (t) 2-9 van Liverpool naar Londen. Overijsel, 3-9 van Los Angelos naar Kaapstad. Radja, 3-9 van Buenos Aires te Montevideo. Randkerk, pass. 3-9 Wight. Schie 3-9 van Kingston te Port au Prince. Tamo, Buenos AiresNederland, 3-9 van Las Palmas. Zwijndrecht 2-9 v. Dakar naar Kry. Aldabi, R'dam— Buenos Aires 2-9 op 400 mijl Noord van Door de L.G.C. wordt met ingang van 6 Sept. a.s. een neerzetveiling Montevideo. Aldegonda (t) 2-9 van georganiseerd. De producten kunnen de middag voor de veilingsdag aan gevoerd worden. Fust verstrekt de L.G.C. De veilingen zullen voorlopig 3 x per week gehouden worden, n.l. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, Aan de Rijksafslag te IJmuiden wer den gisteren aangevoerd 7436 kisten ha ring, 130 kabeljauw, 700 makreel, 450 schol, 80 tong en tarbot, 90 schelvis, 60 schar} 20 haai, 20 bot, 35 weiting, 50 kool- vis en 50 diversen Besommingen: IJM 128, „Shamrock" f 8690; 82 Condor" 4 f 5820; 6 Norma", f 24,270; 94 „Zwarte Zee" f 10,280; KW 125 f 4770; 17 f 4270; 168 f4480; 150 f4080; 89 f4150; OD 8 f 256; UK 34 f 1550 68 f1340; KW 61 f77; HD 71 f34; VD 9 f 240; EH 21 f214; IJM 241 f 298; 240 f3110; 52 f 2350; 213 f 200; 2130 f490; 249 f169; 201 f 2540; 79 f2410; 318 f77; f190; 201 f37; 252 f32 343 ALKMAAR, 3 September Andijvie 5—13; spinazie 4—17; postelein 7—14; wor teltjes 7—18; tomaten 46—94; groene kool 1117; rabarber 47; rode kool 717; gele kool 11; prei 7—12; uien 5—12; bieten 4 10; druiven 33—1,08; sperclebonen 32—53; snijbonen (stok) 30—56; pronksnijbonen 20—30; bloemkool IA 5068, I 3545 en II 1528; komkommers 520; meloenen 20—70; worteltjes 11—24; radijs 2—5; sel derie 14; selie 1—3; sla 2—12; eigen heimers (aardappelen) 57; clapps (pe ren) 4060; appelen 2045 WARMENHUIZEN, 3 Sept 45,800 kg Aardappelen; Schotse muizen 7,20_ idem kriel 2,30, eigenheimers 5,80—6,60, Koop- mans blauwe 6,90—7,20 bintjes 6—6,30 en bevelanders 5,906,20; 1450 kg uien 7 7,70; 3850 kg rode kool 6,20—7,80 2400 kg gele kool 68,80; 41,600 kg witte kool 56,60; 3725 kg groene kool 8,20—13,60; 8700 kg slabonen 42—55; 2100 kg bieten I 6 en II 4,50 NOORDERMARKTBOND, 4 September 80,000 kg Aardappelen: eerstelingen 6.306,70, eigenheimers 5,506,20, blauwe eigenheimers 6,507,10, bevelanders 5,30— 6; bintjes 6—6,40, ijselster 6,806,90 en Koopmans blauwe 6,907,20 30,000 kg rode kool 6—9,70; 2600 kg gele kool 9—10,40; 47,000 kg witte kool 55,60; 1600 kg groene kool 16,50—18,30; 2600 kg uien 5,70—8,90; 9500 kg bieten 1 6, II 4,50 en III 3; 27,000 kg slabonen 3349 Singapore naar Bangkok. Amsteldijk R'damNew York, 2-9 280 mijl Zuid- Oost Kaap Race. Boschfontein, 2-9 van Durban naar Lorenzo Marquez. Britsum, 3-9 van R'dam te Genua. Celebes, 2-9 van Poeloe Penang naar Port Swettenham. Ceram, Belawan Suez, pass. 2-9 Perim. Friesland, New YorkBatavia, 3-9 te Bona. Hugo de Groot, JavaAmsterdam, 2-9 van Marseile. Kota Agoeng, Java R'dam, pass. 2-9 9 uur Kaap Guardafui. Lawak, 3-9 van Los Angelos te Sa- bang verwacht. Leid Bruynzeel, Rot terdamBorneo, pass. 2-9 12 uur Mi- nicoy. Loenerkerk, 1-9 van Port Amelia naar Mozambique. Modjo- kerto, R'damJava, 2-9 te Pangkal Pi nang. Malvina (t) 2-9 van Poa Plad- joe naar Singapore. Ophir 2-9 van Batavia. Rempang, A'damJaava 3-9 AmsterdamJava, 2-9 te Port Said. Poeiau Laut 2-9 van Belawan naar Batavia. Rmpang, A'damJava 3-9 te Aden. Roepat, 3-9 van Port Swet tenham te Singapore. Ruys 3-9 van Manilla te Singapore. Stad Maas sluis 2-9 van Casablanca naar Neder land. Tamo, Buenos AiresNeder land, 2-9 te Las Palmas. Themisto, GalvestonA'dam, pass. 2-9 Lizard. Tjimetteng, 2-9 van Tarakan naar Ma cassar. Tjipondok, 3-9 van Singapore te Port Swettenham. Tjitjalengka, 2-9 van Makassar naar Soerabaya. Waterman, 3-9 7,50 van Batavia te Rot terdam. Zeeland (KRL) 3-9 van Singapore te Batavia. Een speciale „vriendschapstrein" zal binnenkort uit België naar Neder land, Frankrijk en Tsj echo-Slowakije vertrekken. Deze trein zal gaven ver voeren voor de kinderen van spoorweg personeel, dat in de oorlog omgekomen is. Van de zijde der Nederlandse Spoor wegen deelde men mede, dat de be sprekingen hierover nog gaande zijn. Dr. Malan (premier van Zuid- Afrika) heeft de volle sympathie van zijn regering te kennen gegeven voor de Westelijke Unie. De conferentie van premiers uit het Britse gemenebest zou hij niet bijwonen, maar hij zei, dat hij er in beginsel geen bezwaar tegen had. Want een WALA-BEHA it ook in uitvoering en pasvorm werke lijk verrassend! Daarom wordt de vraag naar die prachtige WA LA-bustehouders met de dag groter en kunnen wij slechts beperkt leveren. Toch hopen wij U van dienst te kunnen zijn CORSETTENHUIS Langestraat 101, Alkmaar Tel. 3880 UW BELANG Gevraagd vrije zit-slaapkamer met pension met ingang van 1 October, weekinds afw. Br. met prijsopgaaf onder no. A 319 bureau van dit blad. om het kampioenschap van ALKMAAR Zondag 5 September om 4.30 uur dp het „Alk- maar"-terrein Westerweg Toegangsprijs 0,10 ten bate van de UNAC. Praktijk. Opleiding M i d d.- Instituut „GLOBE" Verdronkenoord 59 Alkmaar - Tel. 4410 vraagt voor 20 lesuren of een gedeelte hiervan een Uitsluitend voor opleiding Associatie en M.B.A. Brieven onder no. A 326 vóór 10 September te richten aan bureau Alkmaarsche Courant. VERLOF A, rijke boerin- en burgerzaak bij de markt te Alkmaar. Contróle toe gestaan. Huis te huur met woningruil, Inl. Straat weg 63, Tel. 2829. Te koop: FORD V 8 (85 PK.) Sedan 1936, in goede staat. Motor pas gereviseerd. Banden 70%. Brieven onder no. A 321 bureau van dit blad. GEVR. JEKKERTJE voor meisje, lft. 5 jaar. Brieven onder no. A 322 bureau van dit blad. U kunt weer horen met een modern gehoor-appar Vraagt gratis demonstra tie bij KOESLAG DE JONG, Hogendijk 48 - Zaandam Taloioon 2320 Nieuw product bekend maken Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek. 31

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3