Boys namen hun nieuwe terrein in gebruik Hollands Glorie Schitterend geslaagde feesten te Heiloo ïtsten zich in rinale Een vuurwerk tot besluit Johan Kaart in „Moderne tijd" Bergen Kunstenaarscentrum Bergen Buitengewone raadsvergadering Schoorl's Raad bijeer De Jubileumfeesten te Egmond-Binnen Dnd op het Alkmaar - wedstrijd plaats om het kampioen- m. Bedrijfsvoetbal- a de Slagers en de ie Reiniging haar elijk zou verkopen ;n daardoor heeft t een zeer aange- lie tot het einde ;ezien. In het elftal misten we twee J. doelman Leijen de voet van A. iet eerste doelpunt loch de Reinigings- jor de rust de stand de aanvang van de iet weer A. Biskan- de leiding bezorgde, nde wist de Rei- gelijk te maken. verlenging lering in de stand scheidsrechter Ja- zeer goede wed- zien, overgaan tot strafschoppen door 'S. n hieruit 3 maal te iniging bracht het waarmede de eind- n 53 overwinning Slagers. mt thans op de 3e mpioenschap van dstrijd zal dus ge- isen Lichtbedrijven an de verschillen- als volgt: s 0 0 41— 9 16 5 0 2 43—16 10 5 0 3 <6—20 10 4 0 4 35—14 8 4 0 3 21—18 8 4 0 4 2522 8 2 0 6 19—43 4 2 0 6 18—44 4 0 0 7 6—45 0 7 1 0 36—14 15 6 2 0 33— 7 14 4 1 3 24—18 9 4 0 4 25—15 8 2 3 3 23—21 7 2 3 3 16—20 7 3 0 5 16—43 6 2 1 5 23—21 5 0 2 7 8—45 1 9 1 1 40—10 19 8 1 2 61—18 17 6 1 2 28—10 13 4 3 3 28—21 11 5 1 3 29—26 11 4 2 4 31—30 10 3 2 5 23—39 8 2 2 6 22—42' 6 3 0 7 19—41 6 2 1 7 19—34 5 1 2 7 16—45 4 ng van Prof. ïburg n zal de eerste re- loningin Juliana na i het verlenen van >rde van de Neder- prof. Kranenburg, Eerste Kamer der voorzitter van de :rs. de midvoorplaats, rechtsbinnen, v. d. Vit in de halflinie. iet een vrij tamhie Ie Friese eerste- :elde dan Alcma- de rust in met 1), dank zij een van Badenhuizen. :heen Alcmaria in G. v. Wieringén :n oogblessure en am niet meer ih Godvliet nam uplaats in en deed erwijl Klaas de n Paul in de half- ;e drie kwartier ir goede dingen i de gehele wed- van Godvliet en len van doelman zaak, dat Leeu- —1 nederlaag, de ;d(jk moest aan- :ze wedstrijd wer- luiven opgelaten, op deze dag nog haar sport kon WIELRENNEN, ijd over 40 km. t besluit van deze dit besluit voor i betrof graag nog len gezien, deed Leo Bakker die aanvankelijk doch later bleek te zijn Men liet i toen de achter st, bleken de ach- te letten of zij eel kopwerk zou- werkelijk serieuze te stellen, zaten ook In dat ronden voor de waartoe z(j in „wandelend" Breenen en Ger- sprint tussen de verd door Hen- vele premies, die werden groten- Gerritsen in de Ten aanschouwe van circa 2300 bezoe kers vond Zondag j.L de officiële in- dienststelling plaats van het nieuw aangelegde voetbalveld aan de Sport parklaan. welk terrein in het vervolg speciaal door de hogere elftallen van de voetbalvereniging Alkmaarse Boys zal worden bespeeld. Burgemeester mr. dr. Wytema, die aanvankelijk de openingsplechtigheid zou verrichten was tot zijn spijt ver hinderd aan dit voornemen gevolg te geven, terwijl wethouder Bakker, onder wie het Sportparkcomplex ressorteert, wegens ziekte afwezig was. De overige leden van het college van B. en W. n.l. de wethouders mr. A. J. M. Leesberg, G. van Slingerland en M. Coerts waren allen tegenwoordig. Nadat de muziekvereniging „Excel sior" een muzikale rondgang om het speelterrein had gemaakt stelde dit korps zich even vóór half drie voor de tribune op. De in het rood-zwart geklede Boys en de blauw-witte Watergraafsmeer- ders stelden zich naast dit corps op. Wethouder Coerts, die tijdelijk de sportpark aangelegenheden behandelt, nam hierop het woord en drukte zijn spijt uit, dat zijn collega Bakker, die zeer veel werk voor de totstandkoming van dit object had verricht, wegens ziekte verstek moest laten gaan en hij wenste hem een spoedig herstel toe. Spreker memoreerde, dat direct na de bevrijding de noodzakelijkheid van de aanleg vaif dit veld was gebleken en hoe de plannen onder leiding van wet houder Couwenhoven gestalte aanna men. Die plannen beoogden niet alleen de aanleg van dit veld doch ook die van vier andere sportterreinen in de polder Overdie- en Achtermeer. Dit laatste moet nu even rusten, doch zo wel voor de sportverenigingen als voor de scholen zullen zij er moeten komen. De heer Coerts bracht dank aan allen die zich hadden beijverd om dit werk ten uitvoer te brengen. B. en W. stel len het op prijs, dat de Boys de sport thans binnen de gemeente Alkmaar ko men beoefenen en hoopte dat zij op dit terrein vele lauweren zouden verga ren. Dan zal het veld ook mede aan de behoefte beantwoorden, waarvoor het gemaakt is. Met de herinnering, dat een gezonde geest slechts in een ge zond lichaam kan wonen, Verklaarde spreker dit terrein voor geopend. Terwijl Excelsior plechtig het Wil helmus speelde rezen de nationale-, stads- en clubvlaggen langzaam om hoog aan de tot dusverre kale vlagge- stokken. Voorzitter Goudsblom dankte wet houder Coërts voor zijn bereidwillig heid en vriendelijke woorden en voorts allen, die aan de schepping van dit ter rein "hadden meegewerkt. De heer J. v-n Zoonen, voorzitter van het Alkm. Sportcomité sprak ook woorden van gelukwens, welke hij door het aanbieden van bloemen liet vergezeld gaan. Nadat Excelsior het stedelied „Van Alkmaar de Victorie" had gespeeld, bracht wethouder Coerts de bal aan 't rollen. DE WEDSTRIJD. De eerste wedstrijd op het nieuwe veld was er een van zeer matig gehalte, waarbij aan beide zijden vrijwel sy steemloos heen en weer werd getrapt. De Boys, die met een enkele wijziging dezelfde ploeg "an het laatste seizoen in het veld brachten, hielden het spel te kort en profiteerden te weinig van hun vleugels. Watergraafsmeer hield't spel wat meer open, doch bleef voor 'n tweede klasser onder de maat. Toen de strijd een kwartier oud was. gaf Admi raal een goede voorzet, doch Bakker kwam een onderdeel van een seconde te laat, om even later nog eens pech te hebben door tegen de paal te schieten. Bij de daarop volgende W.-aanval kwam de blauw-witte middenvoor zo danig met doelman Kramer in botsing, dat hij met een flinke bloeduitstorting Het vuurwerk was een der beste, welke wij ooit in deze stad hebben zien afsteken. Duizenden en duizenden hebben daarvan in de Bergerhout ge noten en de plaats was in zoverre goed gekozen, dat men in brede kring alles goed kon bekijken. Slechts één nadeel was er aan deze plaats verbonden, namelijk, dat de bo men op de verhoging van het bol werk menigmaal beletten, om de grote stukken goed te kunnen bekijken. Precies half elf ging de eerste vuur pijl onder daverende toejuichingen de lucht in en daarna volgden de grote en kleine stukken elkaar in regelma tige volgorde op. De pijlen schoten naar boven en spoten van grote hoogte hun vurige gekleurde bloemen door 't nachtelijk duister, al dan niet met een daverende slag en aan de stella ges draaiden de zonnen; zette het magnesiumlicht de wijde omtrek in een witte gloed, spoten de water- of beter gezegd de vuurvallen en lokten de schitterende vuurcombinaties tel kens weer de algemene uitroepen van bewondering en waardering uit. Voornamelijk de trompetter in rood en groen vuur, die zijn hoorn naar de mond bracht, althans poogde te bren gen, werd met een luid applaus be groet en het slotstuk met de vurige J. wekte algfemene bewondering. Tot laat in de nacht bleef het druk en gezellig in Alkmaars straten en in de vele gelegenheden waar gelegen heid tot een dansje en tot spuiïng van alle levensvreugde en feestgevoelens werd gegeven en zo besloot onze ge meente de dag waarover volgende ge slachten nog zullen spreken als die van het welgeslaagde en in alle op zichten zo prachtige Oranjefeest ter ere van Haar, die op de zesde Septem ber ons aller vorstelijke moeder is geworden. in het dijbeen van het veld moest wor den gedragen. Terwijl het spel een saai verloop had, gelukte het Admiraal tien minuten vóór rust, uit 'n scrimmage, juist on der de lat keihard in te schieten. 10. Even na de hervatting sloeg de in 't nauw gedreven Boys-back Metselaar de bal met de hand weg. De toegestane strafschop werd door Watergraafsmeer niet benut. Hoewel beide voorhoeden erbarmelijk slecht schoten, kwam Kra mers doel herhaaldelijk in gevaar en moest hij handelend optreden. Eersï 20 minuten vóór tijd bracht de W-middenvoor de partijen op gelijke voet. De Boys schenen daarna de lei ding te zullen heroveren, doch De Grand faalde met alleen de W-doelman voor zich. Het einde kwam met een duidelijk overwicht der bezoekers. Even voor tijd slaagde hun middenvoor er in Kramer te tweeden male te pas seren. (12). Noordhollands Cabaret op de planken Zaterdagavond en Maandagavond heeft het N.-H. Cabaretgezelschap in het kader der Jubileumfeesten een opvoering gegeven van zijn revue „Hollands Glorie" in het Gulden Vlies. Beide avonden was er. vrij veel belang stelling. De acht medewerkenden hebben hun beste beentje voorgezet en met animo gewerkt. Natuurlijk slaagde het ene nummer wel eens beter dan het an dere, maar de totaalindruk was ver dienstelijk. Piet Kroon heeft weer een groot deel van het succes voor zijn rekening genomen. Zijn optreden als Kees Stet van Ierswoud was kostelijk van humor. Het verhaal van „de brand bai Dirk Groot" vond luide bijval, evenals de tandemtocht naar Utrecht. Hij liet de toeschouwers hartelijk lachen. Met veel genoegen zagen wij ook Monsieur Victoire. die zijn nummers op vlotte en sympathieke wijze bracht. Zijn goocheltoeren waren verrassend en ook zijn telepathie-nummer slaag de uitstekend. Een te waarderen kracht voor het cabaret. Nico Akkerman was als conferen cier (nog steeds een moeilijke functie) niet onverdienstelijk. Henk Borst hoor de men als zanger en zijn optreden opende wel gunstige perspectieven en zeker bij uitbreiding van repertoire. Martin Vroom beschikt wel over komi sche gaven, die zowel in „Kaatje" als in het clowns-nummer goed tot hun recht kwamen. Als accordenniste trad Zaterdag op Anneke Crochet, die aar dig werk leverde. Maandag had Appie Dam na zijn terugkeer uit Frankrijk haar taak overgenomen. Truus Schot is de zangeres van het ensemble en voldeed heel goed in het Vilj a-lied en in de finale. In plaats van de Aria uit „Butterfly" hadden wij liever een eenvoudiger nummer gehoord. Met de z.g. schetsen blijft het nog steeds een zeer slap geval. Zij heb ben nagenoeg niets te betekenen en worden zwak gespeeld. Men trachte in dit genre iets goed te vinden en ernstig in te studeren. Gerard v. d. Woude toonde zich de gehele avond een goed en bescheiden begeleider. Zijn solo (paraphrase over Tea for two) was vlot. Een cabaret ensemble, dat bij ernstige studie zeker wat zal kunnen bereiken. G. Het gezelschap „De Komedianten" gaf Zondagavond een wederopvoering in het Gulden Vlies van „Moderne Tijd", een voorstelling, die een vrij goede belangstelling vond, doch gezien het spel een volle zaal zeker had ver diend. De aardige geschiedenis van de con servenfabrikant John Beverich en zijn moderne personeel, in deze geleid door zijn eigen zoon en zijn oude meester knecht Keiver, amuseerde weer koste lijk, speciaal door het uitstekende spel. Johan Kaart speelde John Beverich uitstekend, in 't eerste bedrijf zelfs nog beter dan dat. Daarin toonde hij zich van zijn beste zijde. Johan Valk heeft de rol van Keiver tot een door slaand succes gemaakt en Ben Aerden als de zoon Jack, Piet Urban als de geslepen bankier en André v. Zand bergen als de millionnair, aan wiens rijkdom men niet wil geloven, sloten zich op voldoende wijze bij het leiden de tweetal aan. Mimi Lintvelt wist zich als Marion te midden van haar manne lijke collega's als enige vrouw kranig te handhaven. De voorstelling als geheel had een groot succes, wat mede het zeer harte lijke applaus duidelijk bewees. G. Na de reeks tentoonstellingen van werken van werkende leden, opende het K. C. B. Zaterdagmiddag een expositie van schilderijen, tekenin gen en beeldhouwwerk van de invité's de heren D. Oudes en P. Stenneberg uit Alkmaar en C. Wijker uit Eg- mond. De nieuwe voorzitter, Mr. A. F. Kamp, sprak waarderende woorden tot de scheidende praeses Mr. Brun- ner en bood hem ais herinnering het portret van zijn echtgenote aan ge schilderd door D. Vis. Aan de heer De Vries werd een zichtbaar blijk van dank aangeboden voor het beschikbaar stellen van ten toonstellingsruimte. En nu het tentoongestelde werk. Oudes was er met wedrennen, pink sterrijden, zwerversweemoed, exposi tiebezoekers, twee vrouwen (pastel) e.a., Kinderfantasie in de perfectie, zoals een kunstenaar het uitdrukte, echte volkskunst. Stenneberg zocht niet de natuur na te bootsen, bij hem gaat het om de schoonheidsontroe ring, kleur en vorm drukken iets uit, zonder iets voor te stellen. Van Wijker, de bouwkundige, viel werk naar religieuze onderwerpen te bewonderenkruisiging, verkondiging aan de herders, verdrijving der wisse laars uit de tempel e. a. 14 dagen zal het ingezonden werk te bezichtigen zijn. De raad kwam Maandagmiddag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Dr. W. Huygen. Er was meer dan gewone belangstel ling van de zijde van het publiek voor deze bijeenkomst. In deze plechtige buitengewone ver gadering deed de burgemeester voor lezing van de proclamatie, uitgevaar digd door H. M. koningin Juliana bij 't aanvaarden van de regering op 4 September j.l. Hierna begaven burgemeester en wethouders en de leden van de raad zich naar buiten waar een grote me nigte wachtte op voorlezing van de proclamatie. Nadat op deze wijze den volke kond was gedaan van de troonsbestij- gihg gedacht de burgemeester met een kort woord de troonswisseling. Ons volk kent H. M. Koningin Ju liana als moeder van het prinselijk gezin en als hoedster en bescherms- vrouwe van veel maatschappelijk en sociaal werk. Wij mogen ons gelukkig prijzen met een nieuwe koningin, die blijk heeft gegeven dicht bij, ja temidden van ons volk te staan. Burgers van Bergen, weest u be wust, dat een belangrijke gebeurtenis voor ons volk heeft plaats kehad. Laten wfl hopen, dat voor de vele tien tallen jaren de troon het eenheids symbool van ons volk, bezet zal blij ven door deze vrouwe en dat zij ons volk moge voorgaan in een tijdperk van vrede en welvaart. Ons Oranjehuis is gezegend met de goede eigenschappen die ons volk kenmerken. Zij zijn begenadigd en daarom erkennen wij haar, koningin Juliana als Koningin bij de gratie Gods. Met een direwerf hoera voor de Koningin en het zingen van het Wil helmus werd de plechtigheid besloten. De raad kwam Maandagmiddag in plechtige openbare zitting bijeen on der voorzitterschap van Burgemees ter Mr. C. A. J. Jochems. Afwezig waren de heren H. Selhorst (wegens ziekte) en C. Duin. Na een kort openingswoord deed de voorzitter voorlezing van de Pro clamatie door H.M. Koningin Juliana uitgevaardigd. Hierna hield de Burgemeester een rede, die zowel binnen de raadszaal als buiten met de grootste aandacht werd gevolgd. BURGEMEESTER JOCHEMS SPREEKT. Heden heeft in grote luister in de Nieuwe Kerk te Amsterdam met plechtig ceremonieel de eedsaflegging en de inhuldiging van H.M. Koningin Juliana plaats gevonden. Het past ons nu om ons op de be tekenis van deze voor Nederland zo gewichtige gebeurtenissen te bezin nen. Die betekenis is in de eerste plaats deze, dat de historische band met het Oranjehuis, waarmede het Nederland se volk zo nauw zich verbonden ge voelt, blijft behouden. In de tweede plaats betekent het geen vanmorgen te Amsterdam plaats vond, dat de parlementaire-constitu- tionele monarchie ais regeringsvorm voor ons land wordt gecontinueerd en de geschiedenis van ons vaderland van de laatste 50 jaren heeft wel be wezen, dat daarin de beste waarborg voor een vruchtbaar landsbestuur is gelegen. Wij weten, hoe Koningin Wilhel- mina op eminente wijze haar ver heven taak vervulde en haar regering een zegen is geweest voor het Neder landse Volk. Wij hebben het volledig vertrouwen, dat, wanneer eenmaal het ogenblik zal zijn gekomen, dat Koningin' Juliana de regering zal neerleggen, wij in volle overtuiging hetzelfde zullen kunnen zeggen. H. M. Koningin Juliana op het baicon van het Dam-paleis, omgeven door haar gezin en bejubeld door de duizenden, die in het hart van het vaderland onze nieuwe Vorstin met daverende ovaties begroetten. In deze onvergete lijke ogenblikken heeft de hoofdstad H. M. een hartelijk welkom bereid. Voordat de buitengewone raads vergadering gistermorgen te tien uur een aanvang nam, meende bur gemeester Kalff een woord van dank te moeten spreken tot alle medewerkers die het Jubileum feest in Heiloo hadden georgani seerd en dit, aldus spr„ hadden ge daan op een wijze die boven alle lof verheven is. Spr. bracht dank daarvoor, omdat hem dit zeer had getroffen. Ook wij zijn van mening dat Heiloo uitstekend voor de dag is gekomen en daarmede getoond heeft, dat met goede wil zeer veel was te b"reiken. Wanneer wij een beschrijving zouden moeten geven van alles wat de revue sinds ons laatste overzicht van de fes tiviteiten in Heiloo is gepass ;erd, zou den wij zeker plaatsruimte tekort ko men. Rede waarom een en ander in beknopte vorm zal worden weergege ven en wij de uitslagen van de kinder spelen, die Zaterdag j.l. zijn gehouden morgen zullen plaatsen. Deze kinder spelen zijn onder beproefde leiding vlot verlopen en de tractaties die wer den verstrekt vonden een gretig ont haal. 's Avonds werd in de Rustende Ja ger voor een bijna geheel gevulde zaal „De Nieuwe Dageraad" opgevoerd, spel uit Neerlands bevrijdingstijd. in drie bedrijven door Will Brakenberg. De regie was in handen van Jean Robert Jr., die zeer veel succes 'oogstte met de toneelver. 't Masker. Zondagavond werd wederom voor een stampvolle zaal deze opvoering gegeven en weder om was het succ-s zeer groot. Be schaafd spel werd hier ten beste ge geven en Heiloo mag met recht trots zijn op een dergelijke toneelvereniging. Een groots vuurwerk. Het vuurwerk, - dat ter elfder ure met medewerking van B. en W. was ingelast, trok buitengewoon grote be langstelling. Prachtig vuurwerk werd te zien gegeven en velen zullen zich een loop naar het gem. sportterrein op dit late uur niet berouwd heb ben. Alles was goed te volgen. De laatste dag. Gisteren werd de laatste feestdag voor Heiloo ingezet met het bekende vlaghijsen voor het gemeentehuis door padvinders, verkenners en gidsen. De buitengewone raadsvergadering. De buitengewone raadsvergadering werd allereerst door de voorzitter be nut om het jubileumcomité met zijn sub- comité's en medewerkers dank te brengen voor al wat in Heiloo was ge organiseerd. Ook de bevolking bracht hij dank voor het medeleven met dit grootse feest. Speciaal werd dank ge bracht aan de heer J. Gerling. onder wiens bezielende leiding alles tot stand kwam. Hierna hield de burgemeester1 een hooggestemde rede tot de leden van de raad om ten eerste dank te brengen aan haar. die gedurende vijf tig jaar de scepter over Nederland ge voerd heeft, en ten tweede: zijn goe de wensen te richten tot de nieuwe koningin. IVfet blijdschap greep spr. de gelegenheid aan in het openbaar te zeggen en te herhalen hoe Nederland nooit dankbaar genoeg kan zijn voor wat Oranje voor land en volk deed. Spr. ging op treffende wijze de ge schiedenis der Oranje's na om vervol gens te komen tot de daden van on ze eerste regerende koningin. Spreker noemde haar een voorbeeld van werk kracht, van belangstelling voor ons volk. van plichtsbetrachting en van geestkracht. Als eerste des lands heeft zij Nederland met wegcijfering van eigen belangen, eigen wensen en eigen persoon gediend. Moge God daarom haar, die wij danken voor al haar trouw, haar zelfopoffering en haar ar beid in dienst van Nederland, voor wat zij voor ons deed en wat zij voor ons gaf. een lange en gelukkige levens avond schenken. Slaan wij, aldus spr., thans het oog op de toekomst. Onze tweede regerende vorstin is heden in gehuldigd. De dochter van koningin Wilhelmina heeft zeker in niet minder diepe ernst de eed afgelegd dan vóór 50 jaar haar koninklijke moeder het deed. Maar het is moeilijk de zoon van 'n groot vader en ongetwijfeld nog moei lijker de dochter-opvolgster van een grote koningin te zijn en daardoor wordt de taak onzer koningin nóg zwaarder. Nemen wij ons voor haar die taak te verlichten door in eendracht ons om haar troon te scharen. Wat wij slechts kunnen is God bidden, dat Hij onze koningin en haar huis beware dat hij haar sterke in het geloof en in het verrichten van haar taak en dat Hij haar rijkelijk Zijn zegen schenkt, zon der welke elk mensenwerk vruchteloos blijft. Twee gelukwensen verzonden. Hierna stelde spr. voor twee adres sen te verzenden, één aan Koningin Wilhelmina, thans Prinses der Neder landen, luidende: De raad der gemeen te Heiloo in bijzondere vergadering bij een veroorlooft zich Uwe Majesteit zijn diepgevoelde dank te brengen voor al wat Zij voor land en volk in vijftig ja ren deed en haar een rijkelijk gezegen de levensavond toe te wensen; en één aan Koningin Juliana luidende: De raad der gemeente Heiloo in bijzondere ver gadering bijeen, biedt Uwe Majesteit zijn - eerbiedige gelukwensen aan bij hare troonsbestijging en wenst haar toe een lange en zegenrijke regering onder Godes heilige kentekening. De heer P. Kraakman, als oudste raadslid beantwoordde de burgemees ter, en zeide o.a... dat het hem als recht geaard Nederlander, verheugde vooral op twee punten de aandacht te mogen vestigen, n.l. op het godsgeloof eri de eerlijkheid en trouw. In de raadszaal bemerkten wij, be halve het voltallige raadscollege, de oud-burgemeester, de heer Vennik. pastoor Muijen, de broeder-overste van de St. Willibrordusstichting, de direc teur van deze stichting, dr. De Smet. de commandant van de Brandweer, de heer vd Kommer Sr., de voorzitter van de V. V. V„ de heer Jac. van Ge- meren, en de res. Ie luitenant mr. Bosschert, veie onderwijzers, w.o. de heer Tamis. hoofd der RK school, en de heer P. Köhne, hoofd der openbare la gere school, benevens het bijna voltal lige comité der Jubileumfeesten. De raadstafel was met prachtige oranje afrikanen versierd terwijl het prach tige schilderij van Prinses Wilhelmina. dat links in de raadszaal hangt, was omgeven met groen en palmen. De bui tengewone raadsvergadering werd door de microfoon uitgezonden, zodat ook het publiek buiten de raadszaal kon mede- luisteren. De inhuldiging. 's Middags om kwart vóór twee werd door de burgemeester vanaf het bor des de officiële inhuldiging bekend ge maakt, voorafgegaan door geschal van een tweetal herauten. Deze plechtig heid duurde slechts enkele minuten. De kleuters naar „de Rus". Om 2 uur begon voor de schoolgaan de kleuters de poppenkast-voorstel-, lingen in de Rustende Jager. Onder ge leide dromde het jonge volkje al spoe dig naar binnen, gevolgd door het spie dend oog van vele ouders, die. o, zo graag, mede naar binnen hadaden wil len gaan om te zien hoe hun jonge spruiten deze vermakelijkheid op prijs zouden stellen. Pl.m. een 450-tal kleuters tot 6 jaar volgde vol belangstelling de avonturen die Jan Klaassen en Trijn medemaakten en het meeleven was bui ten de zaal duidelijk hoorbaar. Twee stukjes chocolade, een ijslollie plus en kele korstjes waren de tractaties, zo dat de kleuters met een handjevol lek kers naar buiten kwamen. De jeugdsehool-voetbal wedstrijden. Toen het vijf uur was, traden twee schoolvoetbalelftallen tegen elkaar in het strijdperk, n.l. de elftallen van de 6e klasse der openbare lagere school en die van de RK school. Het was een enerverende strijd, waarin o.i. het r.k. school-elftal het sterkste was. De ver dediging van de openbare school was echter zo safe. dat er geen doorkomen aan was en de sensationele penaltvs moesten tenslotte de doorslag geven. De eerste1 vijf penaltys aan beide zij den brachten geen resultaat, en de tweede serie van vijf penaltys bracht de openbare school met de laatste trap de overwinning, zodat deze jeugdige pu pillen van meester Köhne de elf draag- medai'les in ontvangst mochten ne men. Deze werden hun na een hartelijk speechje van voorzitter J. Gerling uit gereikt. Beide scholen kregen echter een medaille voor hun klas. Geen Oranje is ooit teruggeschrok ken voor de verantwoordelijkheid en de lasten van een taak, hoe groot ook, wanneer het gold de belangen van het Nederlandse volk. En dat volk, met zijn nieuwe vorstin in zijn midden, Zij met ons en wij met Haar, wij gaan met moed en vertrouwen de toekomst tegemoet. Wij weten, dat het lichtend voorbeeld van haar door- luchte moeder haar een leidstar zal zrjn. Wij hebben Koningin Juliana in ons hart gesloten en wij zweren haar trouw. Wij bidden, dat God Haar mo ge sterken dat onder Zijn zegen de banden die 'and en volk aan het stamhuis van Oranje verbinden, hecht en onverbreekbaar mogen blijven. God, Nederland en Oranje, dat snoer breke nooit. Staande werd hierna 't Wilhelmus gezongen. Alvorens deze buitengewone raads zitting te sluiten, stelde de voorzitter voor aan H.M. Koningin Juliana het volgende telegram van hulde te zen den: „De Gemeenteraad van Schoorl in plechtige vergadering bijeen, geeft Uwe Majesteit bij de bestijging van de troon de eerbiedige verzekering van de oprechte gevoelens van aan hankelijkheid en trouw der bevol king van Schoorl." De beide feestdagen in Egmond-Binnen zijn gezellig geslaagd verlopen Al dreig de het weer de eerste morgen met regen, tussen twee buien door had men nog juist de tijd voor een aardige kinderop tocht net muziek Maar nauwelijks waren allen in het patronaatsgebouw of 't goot van de lucht, maar dat kon de kinderen niet meer deren De goochelaar Emile Moretti bracht de kinderen in daverende lach-stemming, terwijl onvermoeide han den hen met overvloedige tractaties over stelpten en de stemming tot het uitbun dige opvoerden s-Middags brak de zon doo'r de wol ken en woei de wind het feestterrein droog Zo betoonde het weer zijn welwil lende vriendelijkheid door zich geheel naar het feestprogram te regelen De kinderspelen, afgewisseld met rijkelijke snoepbedelingen verliepen die middag dan ook in één woord prachtig De uitslagen zijn: Meisjes: 6 jaar: houtjesrapen1 ft Ter- port, 2 M v d Berg, 3 A Baltus, 4 S Apeldoorn 7 jaar; vlagstèken: Gr Grippeling, 2 T Roozen, 3 H Dekker, 4 E Valkering jaar; wedloop met hindetnissen: 1 M Admiraal, 2 Th Orij, 3 B Zentveld en T Buitel, jaar; kiststapelen 1 Gr Lieftink 2 T de Graaf, 3 J Duinmeijer. 4 A v Berg 10 jaar; wedloop met hindernissen: 1 Gr. Baltus, 2 M. Zentveld, 3 Gr. Zonneveld, 4 T. Bakker. 1 jaar; balgooien: 1 A. Valkering, 2 R. Mooij, 3 Tr. de Wit. 4 T. Apeldoorn. 12 jaar; balgooien: 1 N Levering. 2 G. Diemeer. 3 A. de Boer, 4 Tr. Val kering. 13 jaar; tonkruien: 1 Tr. Abbo, 2 C. Baltus, 3 Sj. Levering, 4 J. v. d. Molen. Jongens 7 jaar; houtjes rapen: 1 M. Admi raal. 2 M. Schuit, 3 Jb. Orij, 4 C. v. d. Molen. 8 jaar; zaklopen: 1 N. Smit, 2 B. Kramer, 3 C Renckens, 4 J. Zuurbier. 9 jaar; zaklopen: 1 J. v. d. Molen, 2 Th. Tromp, 3 H. Levering, 4 P. Zuur bier. 10 jaar; tonkruien: 1 J. Houtenbos, 2 P. Kloes, 3 W. Duinmeijer, 4 C. Lief- ting. 11 jaar; bandspringen: 1 N. Zent veld, 2 J. Houtenbos, 3 H. Admiraal, 4 J. Baltus. 12 jaar; tonnenrace: 1 Jn. Bakker, 2 W Apeldoorn, 3 R. v. d. Berg, 4 B. v. d. Molen, 13 jaar; zakslaan: 1 Jn. Kramer, 2 J. Zentveld, 3 S. Kramer, 4 Th. Apel doorn. De avond van de eerste dag werd be sloten met dansen in café Swart en r.iet twee filmvoorstellingen in café Mooi' waarbij voor oud en jong was gezorgd. Zaterdagmiddag 2 uur vond de offi ciële herdenking plaats in tegenwoor digheid van burgemeester M. Niele, als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, omringd van enige kerkelij ke en wereldlijke autoriteiten. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer A. v. d. Berg, hield de burge- De fakkeloptocht en het ZÜ? fed*' "7,™ Z*Dg~ hulde van de kinderen volgde, waaraan kampvuur. Eensgezindheid muzikale medewer- Tot besluit van de Jubileumfeesten king verleende. Voor de hierop vol gende volksspelen was enorme belang stelling. Dames; balgooien: 1 R. Orij, 2 A. Apeldoorn, 3 N. Admiraal, 4 A. Zonne veld. Heren; zakslaan: 1 P. Bommer, 2 dr. Zentveld. 3 A. Levering. Heren 1417 jaar; bandspringen; 1 H. Zentveld Hzn., 2 P. v. d. Berg, Pzn„ 3 C. Ligthart Zzn.. 4 Jac. Zentveld Pzn. Dames, boven 18 jaar, kruien met hindernissen: 1 A. Apeldoorn, 2 Gré Zentveld, 3 M. Liefting. Heren, boven 38 jaar, bandspringen: 1 C. Smit, 2 A. Baart, 3 Jn. Valkering. Heren; fietsen: 1 Jb. Smit. 2 G. Ho- geboom, 3 J. Apeldoorn Czn„ 4 B. Zuurbier. Dat men met een raadwedstrijd de jongens in Indië niet heeft willen ver geten is een sympathieke gedachte, die eervolle vermelding 'erdient. 's Avonds konden de jongelui zich met zang en dans vermaken in de za len van Swart en Mooij, terwijl de ou deren konden genieten van een rond wandeling langs de versierde gevels en etalages, waaraan een wedstrijd waarvan de uitslag had het comité een fakkeloptocht door Heiloo's straten georganiseerd. Pl.m. half negen vertrok de stoet vanaf het gemeentelijk sportterrein. Voor op ging op een grote auto, belangloos afgestaan door de firma Castricum, al hier, het muziekcorps van St. Caecilia, de route volgende die door bengaals vuur werd aangegeven, hetgeen steeds een fantastische aanblik oplevert. Achter deze auto zaten op een boeren wagen het college van B. en W. met de secretaris en hunne dames, waar van de heren „hooggehoed" met witte stenen pijpen en de dames met rode witte lampions getooid een aardig ca chet aan deze optocht gaven, In de tweede boerenwagen waren de raads leden met hunne dames gezeten, en in de derde wagen het hoofdcomité, allen op dezelfde wijze getooid. Een vierde boerenwagen was volgeladen met kin deren met gekleurde lampions, waar achter een grote truck, eveneens van de firma Castricum. het muziek gezelschap Eensgezindheid meevoerde. Honderden fakkels plus een enthou siaste menigte trokken op deze wijze onder vrolijke tonen door Heiloo's stra ten om hun fakkels na afloop in het kampvuur te werpen, waar de pad vinderij de gebruikelijke ceremoniën verrichtte. Op deze wijze werden de festiviteiten besloten en wij kunnen trots zijn op de feestviering ter plaat se. Men heeft aan alle zijden medege werkt, waardoor dit mogelijk is ge maakt. i 'i «W, 4%-; was verbonden, luidt: Gevels: 1 Weijers, 2 G. Bak, 3 Bij waard. Etalages: J Grippeling, 2 J. Zentveld, 3 S. Gaarthuis. Het waren mooie dagen. Men heeft volop kunnen genieten. Dus.... zijn de feestdagen volkomen geslaagd,

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3