Koelhuis „Amerika" brandt nog steeds Indische troepen trekken Hyderabad binnen Drafseizoen te Alkmaar gesloten FRANSE REGERING STAALKAART DER ASSEMBLEE EWAREN DEN Maandag 13 Sept. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN l45sle -TaarsansN°- 215 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Mohammed Ali Djinnah overleden Weerbericht Bonaanwijzing vaste brandstoffen De verdeling van de Marshall-hulp Oorzaak vermoedelijk niet te vinden Van drie kanten wordt Vorstenstaat bedreigd Baronesse bleek een oplichtster Versterkte degradatie in voetbalcompetitie gaat door De kaarten op tafel In het Kremlin Ruim een millioen toeschouwers op Engelse velden Overdijk verbetert Marathon-record Doodstraf geëist tegen Duitse beul I 'ASTE GROND Een zaaier ging Met brede arm- i tarwe. Onbe- groeien zou. Een a terecht op een dat kronkelend 3e vogels vonden maaltijd mee. te viel op plaat- rond onmlddelljlt lag. In dit nau- id was iets der- rs. Het zaad dat i geen grond en icht genoeg. Het viel op 'n plek ;an onKruid te omdat onkruid dan het krula< gedoemd vroeg- ;kig óók nog een itbare grond van bracht rijpelijk ,1. U weet dat n hij gezeten op :ag naar de heu- nd, en een kring gelijkenis. Jezus s een vraag op- beantwoorden, mijn woord niet Waarom doe lk erk? :t Jezus een ant- wlj nu dit ant- eeld gegeven is, i, dat wij er ook vertalen, dat wij :en op de vraag, p van Christus nig weerklank geestelijk i. Het zijn men- geen verwonde- iie zich verwon- erie achter alle even en achter atuur en achter lot en achter de iterie dat achtet hebben mensen culturen „God" :n, die geen oog leim hebben, zij ter of minder en. Allerminst. Zij kunnen niet een orgaan voor t de andere we id er zijn en" kunnen. echter die in vig is ieder die de meeste men- grote „maar.." heeft van de ln- „God", begrijpt 1 je vraagt. Er- overgave, dee niet typisch i Ernst ma- ets onmanlijks, veel tijd. Maar :te is het nako- m godsdienstige men, een „fijne" redenen om de lals hij is. stenen en do- i die wel horen, ;t woord van de hofEh, ook wel rote groep van gangers. Ieder eeft nog zo'n i kern breidt uit. Misschien nieuwe dominee :r is alles weer ert nier 7 ;zig. Het bewa- eveneens. Maar 1 vraagt boven- daad tegenover jen offer. Een :chts geven van het meest aan ets zijn van ons ordt. Of iets r we aan ver- t altijd iets van zelfs: 'ren 't graf, ons af. vrijwel niemand ren en doen ls vrijwel onmo- waarom hij zo- t moet doen. roudige verhaal ord geeft op de oord van gene serklank vindt. Parijs f> de prefectuur rklaard, dat 63 nifestanten zijn n tussen arbei- ieken en de po- het ziekenhuis :rs gearresteerd. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J BIJLSMA en C. KRAK ALKMA ARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimetei Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag an Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal HOOFDREDACTEUR: A. KAPTEIN RAYONREDACTEUR: W. OLIEMANS Alleen Gaullisten en communisten uitgesloten Henri Queuille heeft zijn nieuwe ka binet aan de president der Franse re publiek voorgelegd. Het kabinet telt 30 ministers, vertegenwoordigers van alle partijen in de Assemblée, met uitzonde ring van de Gaullisten en communisten. De ministerslijst bevat drie oud-pre miers, t.w. Robert Schuman (Buiteni. Zaken), André Marie (vice-premier en minister van Justitie) en Paul Ramadier (Arbeid). Zelf beheert Queuille de por tefeuille van Financiën. Negen ministers zijn leden van de M. R.P., acht zijn socialistisch, zeven lid van Queuilles' eigen radicale partij, twee zijn lid van de UDSR, een van de repu blikeinse vrijheidspartij en drie gema tigd onafhankelijken. Toen de premier er niet slaagde de Gaullisten en socialisten te verzoenen, heeft hij gezorgd voor een zo groot mo gelijk aantal portefeuilles voor zijn HENRI QUEVILLE de zoveelste Zaterdag is Mohammed Ali Djinnah, gouverneur-generaal van Pakistan aan een hartverlamming overleden. Het stof felijk overschot is te Karatsji, op het terrein waar de Djoemma-Moskee zal verrijzen, met militaire eer ter aarde be steld. In .Pakistan wapperen de vlaggen halfstok. Djinnah werd 25 Dec. 1876 te Karatsji als zoon van een koopman geboren. Veertig jaar lang werkte hij aan de ver wezenlijking van zijn droom, totdat 15 Augustus een zelfstandig Pakistan het levenslicht zag. Bij de jongste herden kingsfeesten van de onafhankelijkheid van zijn vaderland was Djinnah te ziek om meer dan een korte boodschap tot zijn volk te richten. Mohammed Ali Djinnah, minzaam van karakter, van goede manieren, ver zorgd gekleed volgens de Europese mo de, stond bekend als de rijkste advocaat van India. Bij Djinnah's huis werd het politie- cordon doorbroken door degenen, die h t stoffelijk overschot wensten te zien. Tot gistermiddag hadden 250.000 personen aan Djinnah's stoffelijke :esten hulde gebracht. Wisjinsky naar Parijs De Sovjet-vice-minister van Bui tenlandse Zaken, Andrei Wisjinsky, zal de Sovjet-Unie vertegenwoordi gen op de besprekingen over de toe komst der vroegere Italiaanse kolo niën, die heden in Parijs beginnen. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Robert Schuman, de Britse minister van Staat Hector McNeil en de Amerikaanse ambassa deur in Engeland, Lewis Douglas, zullen hun landen vertegenwoordigen. Verwacht wordt, dat de eerste bij eenkomst hedenmiddag zal beginnen. KONINKLIJKE FAMILIE ZAG INHULDIGINGSFILM. Zaterdagavond werden ten paleize Soestdijk voor de Koninklijke familie en hare gasten de Polygoon-Profilti film „Moeder des Lands" en de volle dige reportage van het gouden rege ringsjubileum van Koningin Wilhel- mina en de inhuldiging van Koningin Juliana vertoon! in dezelfde samen stelling, waarin deze films thans in de Nederlandse bioscopen worden ge draaid. Na afloop betuigden de Koningin en Prins Bernhard hun grote tevredenheid met het vertoonde. Verwachting tot Dinsdagavond: Toenemende bewolking met tij delijk regen maar morgen overdag opklaringen. In het Zuid-Oosten var het land aanvankelijk zwakke, overigens meest matige en vooral in de kustgebieden tijdelijk krach tige wind tussen Zuid en West. Koel weer. eigen partij om zichzelf een veilige meerderheid in het parlement te verze keren. Drie van de belangrijkste minis teries (binnenland, arbeid en defensie) staan onder socialistische leiding. De nieuwe eerste-minister van Frank rijk is 12 keer minister van landbouw geweest en heeft in meer dan 20 Fran se kabinetten een portefeuille gehad. Met ingang van 15 September a.s. worden geldig verklaard de bonnen 03 en 04 van de brandstoffenkaart TA 806. Elk dezer bonnen geeft recht op het kopen van 3 eenheden vaste brandstof fen. Om de handel tijdig te kunnen be voorraden is het noodzakelijk, dat de aangewezen bonnen zo spoedig mo- gelijk, in ieder geval vóór 1 October a.s., bij een leverancier worden in- geleverd. Er wordt op gewezen, dat het tekort aan anthraciet nog steeds zeer groot is, zodat de verbruikers er genoegen mede zullen moeten nemen, dat op de bonnen ook ditmaal ten dele andere soorten worden geleverd. Hieruit blijkt, dat de in omloop zijnde geruchten over het binnenkort vrijkomen van eierkolen en gascokes ongegrond zijn. Het ligt niet in het voornemen, voor h^t stookseizoen 19481949 een verdere bonaanwijzing te doen geschieden. De brandstoffen- kaart TA 806 moet evenwel zorgvuldig worden bewaard. Directeur van U.N.AC, neemt ontslag Men zal het kind doden. Aake Ording (Noorwegen), direc teur van de U.N.A.C., heeft als zo danig zijn ontslag genomen „om ge legenheid te hebben in het openbaar aan te dringen op voortzetting van deze wereldbeweging onder bescher ming van de V.N." Tijdens een pers conferentie verklaarde Ording, dat in geval de V.N. het voorstel van de economische en sociale raad, 31 De cember het werk van de UNAC te doen beëindigen, aanvaarden, dit neer zou komen op „het doden van een kind vóór dat het groot is gewor den". Volgens Ording moet de alge mene vergadering deze resolutie om twee redenen verwerpen: de noden der kinderen zijn dezelfde gebleven en het werk van de UNAC is „een waar lijk verenigende kracht onder al de volkeren van de gehele wereld". De verdeling van de Marshall-hulp in het eerste jaar is als volgt samenge steld: Nederland 496 millioen dollar, waarvan 84 millioen voor Indonesië: Groot Brittannië 1.263.000.000 dollar, Frankrijk 989 millioen; Italië 601 mil lioen, de Brits-Amerikaanse zone van Duitsland 414 millioen en de Belgisch- Luxemburgse Unie 250 millioen dollar. Voorts zal Nederland vermoedelijk 71.700.000 dollar krachtens het inter- Europese betalingstelsel worden toege wezen. Een enorme brand brak Zaterdagochtend vroeg uit in de grote pakhuizen van de N.V. Blauwhoedenveem Vriezenveem aan de Handelskade te Amsterdam. Het brandende gebouw. Het blussingswerk duurde ook giste ren de gehele dag door en het zal waar schijnlijk Woensdag zijn, alvorens de brand geblust is. Per minuut worden nog steeds 35.000 liter water op het vuur -espoten. Met inspanning van alle krach ten is de Amsterdamse brandweer erin geslaagd het koelhuis „Australië" te redden. Omtrent de oorzaak van de brand, vernam het A.N.P., dat men Vrijdag be zig is geweest met het aanbrengen van nieuwe isolatie aan de koelcellen, waar bij gebruik werd gemaakt van mastiek, dat op een of andere wijze vlam heeft gevat. Het vuur is in de kurk-isolatie blijven smeulen tot het Zaterdagochtend grotere omvang kreeg. Men betwijfelt echter of de oorzaak ooit precies zal kunnen worden vastgesteld. De politie acht sabotage onwaarschijnlijk. De in de koelhuizen opgeslagen voor raden kunnen grotendeels als verloren worden beschouwd. Mogelijk kan een deel van de 1700 ton boter worden ge red. 700 ton bevroren IJslandse vis BROER VAN GëBBELS VEROORDEELD Konrad Göbbels, een broer van de vroegere Duitse minister van propagan da, is door een zuiveringshof te Darm stadt bestempeld als een „actieve nazi" en veroordeeld tot vier jaar dwang arbeid met aftrek. Hij was tijdens het nazi-regiem uit gever te Frankfort en heeft reeds twee en een half jaar van zijn straf uitgeze ten. Te Delhi is officieel bekend gemaakt, at Indische troepen de staat Hyidera- bad om 4 uur plaatselijke tijd zijn bin nengetrokken. Zij trokken de staat van drie kanten binnen: in het Noorden van Chanda (centrale provincies) uit, in het Wes ten uit Sjolapoer en in het Zuid-Oos ten te Bezwada. Plaatselijke operaties begonnen in het Zuiden. Binnen twee uur hadden de troepen de belangrijke spoorwegstad Ballar- jahnear, in het Noorden van Hyidera- bad, bezet. De tegenstand werd „zwak" genoemd. Van Sjolapoer uit trok een afdeling Indische troepen het gebied van de Nizam 50 km binnen en bezette Nal- droeg, een andere belangrijke stad aan de spoorlijn. Hier zouden de invallers „aanzienlijke tegenstand" hebben ont moet. Zij maakten twee kanonnen buit. Naar gemeld wordt hebben de Indi sche troepen .rie '-"langrijke bruggen aan de Zuidelijke grens veroverd. De Indische troepen die van Bezwa da uit optrekken, hebben Bomakaloe bezet. Het Indische garnizoen in Moenagala, de Indische enclave ongeveer 16 km binnen de Z.O.-grens van Hyiderabad, s opgetrokken naar Secoenderabad, 'n vroegere Britse militaire basis in Hyi derabad. Hyderabad is de laatst overgebleven vorstenstaat in Voor-Indië. Volgens een communiqué van de Indische regering is de actie ondernomen omdat de rege ring van Hyderabad geweigerd heeft de Razakars te ontbinden en de terug keer van Indische troepen naar Secoen derabad mogelijk te maken voor het herstel van orde en recht in de Staat. De Razakars zijn militante Moham medanen. Over het optreden in de voor 80 procent Hindoese staat en aan de grenzen van het overwegende Hindoese India is door India herhaalde malen ge klaagd. Luitenant-generaal Raden Drasinhji is do leider van de campagne. BLANKE AMERIKAAN BESCHUL DIGD VAN MOORD OP NEGER Gedurende de verkiezingen Voor de democratische partij in de staat Geor gia is de neger Isiah Nixon, een vader van zes kinderen, doodgeschoten. Volgens de plaatselijke sheriff is de moord gepleegd door de blanke inwo ner J. A. Johnson, twee- en twintig jaar oud. Hij heeft, aldus de sheriff, de moord begaan, omdat Nixon volhield, dat hij aan de verkiezingen voor de democratische partij wenste deel te ne men. ENGELAND—NEDERLAND EEN DRAW.' De jaarlijkse schaakwedstrijd tus sen Engeland en Nederland, die Za terdag is aangevangen, is Zondag avond laat, na een uiterst spannende en in bijzonder vriendschappelijke sfeer gespeelde strijd in een draw (IQ—10) geëindigd. ging verloren, alsmede 130 ton Argen tijns viees en 5 millioen eieren. Van de 1000 ton groenten, afkomstig van de „Vita" en bestemd voor export bleef 600 ton behouden. Gisteren is gebleken, dat het koel huis „Australië" dank zij de brand gang en brandmuur, die het scheidde van het pand „Amerika", slechts ge ringe schade heeft opgelopen. Hedennacht hebben 40 brandweer lieden, die de beschikking hadden over twee motorspuiten en de drij vende spuit „Jason", de strijd tegen het vuur in het koelhuis „Amerika" voortgezet. Een hotelhouder in Tegelen dacht de gast van zijn leven te krijgen. Baro nesse Ivonne Otten Verbunt-Leander. Volgens haar zeggen Deense, echtgeno te van een arts, lange tijd in Ned. O.- Indië werkzaam geweest en nauwe re laties onderhoudende met de Neder landse Koninklijke familie. De aardige baronesse bezocht gedurende enkele dagen enige geestelijken in Venlo en Tegelen, bij wie ze verhalen deed over haar veelbewogen leven en van wie zij geestelijke bijstand vroeg. Een Tegelse missionnaris verblijdde ze met de belof- tet, dat zij hem een auto en een vlieg tuig voor zijn missie cadeau zou doen. De hotelhouder kwam echter na vijf dagen tot de ontdekking, dat zijn hoge gast een alledaagse oplichtster was ge weest en vertrokken was zonder de re kening te betalen. Aangifte bij de po litie volgde. Onrust in Tsjechoslowakije De secretaris-generaal van de Tsje- cho-Slowaakse communistische par tij, Rudolf Slansky, heeft verklaard, dat de arbeidersmilitie een onderdeel zal worden van het leger. De miTitie vormde de „trots van het volk en de schrik voor de reactionnairen". Tijdens de begrafenis van Benesj hadden reactionnairen in het land en elders datgene willen bereiken, waar in zij in Februari gefaald hadden. Dank zij de waakzaamheid der com munistische partij en de arbeidende klasse, waren hun pogingen echter mislukt, aldus- Slansky. Republikeinse communisten wekken op tot verschroeide aarde-politiek Het centraal comité van de Republi keinse Communistische Partij heeft tot het volk een oproep gericht om de meest volmaakte volksverdediging voor te bereiden en om klaar te zijn, om de politiek der verschroeide aarde uit te voeren, wordt uit Batavia gemeld. Dit beroep is een reactie van de communis tische partij op „het ultimatum van de Nederlandse commandant in Oost-Java" „Mijn politiek in het verleden is ver keerd geweest. Ik had als communist consequent moeten zijn", aldus ver klaarde Sjarifoeddin op een vergade ring der unie van arbeiders in de sui kerindustrie. Sjarifoeddin zeide verder: „Ik had geen compromis met de vijand moeten aangaan. Ik erken de fouten en beloof, dat ik in de toekomst geen nieuwe vergissingen zal begaan". Setyadjid, op dezelfde vergadering het woord voerend, erkende, dat hij verantwoordelijk was voor het denk beeld van het „Unieverband". Maar hij schreef deze fout toe aan vergissingen van de Nederlandse Communistische Partij en aan haar zusterorganisaties in West-Europa. Tijdens de jaarvergadering van de K.N.V.B. kwam de vastgestelde ver sterkte degradatieregeling ter spra ke. Hierop werd door District n een motie ingediend om deze regeling voorlopig uit te stellen. De heer Lotsy keerde zich met kracht te gen het voorstel. Bij stemming ver wierp de vergadering de motie van District II, zodat aan het eind van dit seizoen de versterkte degradatie in de le, 2e en 3e klasse zal worden doorgevoerd De drie westelijke afgezanten hebben om een nieuw onderhoud op het Krem lin verzocht om de kwestie-Duitsland te bespreken. Men gelooft, dat het volgen de onderhoud vermoedelijk heden «al plaatsvinden en er een zal zijn van „de kaarten op tafel". Volgens persberichten te Washington zou maarschalk Stalin worden verzocht bevel te geven tot oopheffing van de blokkade. Zo niet, dan zouden de weste lijke geallieerden de onderhandelingen geheel afbreken. Er was geen officiële bevestiging van deze berichten, maar er waren aanwij zingen die het geloof steunden, dat een duidelijk antwoord van Stalin het eni ge is, dat de besprekingen gaar.de kan nouden. Meer dan een millioen voetballiefheb bers bevolkte Zaterdag de tribunes rond de Engelse voetbalvelden. Het grootste aantal toeschouwers, 70.000, waren aan wezig bij de derby te Manchester tossen „The City" en „The United". De wed strijd eindigde na veel spanning en ge miste kansen in een puntloos gelijk spel. Portsmouth heeft in de eerste divisie nog steeds de beste papieren met 13 punten uit 7 gespeelde Wedstrijden. De uitslagen in de eerste divisie wa ren: Birmingham CityPreston North- end 10, ArsenalAston Villa 31, BlackpoolWolverhampton Wanderers 13, ChelseaEverton 60, Derby CountySunderland 22. Huddersfield TownSheffield United 00, Liverpool Bolton Wanders 01, Manchester City Manchester United 00, Middles broughBurnley 41, New Castle Uni tedStoke City 22, Portsmouth-Charl ton Athletic 3—1. NIEUW WERELDRECORD SPEER WERPEN VOOR DAMES. Herma Bauma, de Oostenrijkse ath lete, die het Olympisch kampioenschap speerwerpen in Londen gewonnen heeft, heeft gisteren te Weenen een nieuw we reldrecord gevestigd met 48 m. 63. Het oude record stond sinds 1942 op naam van de Duitse athlete A. Steenheuer met 47 m. 24. Gistermiddag traden 46 lopers aan om deel te nemen aan de te Hilversum ge houden Marathonloop, waaraan het na tionale kampioenschap is verbonden. Da Marathonloop is een groot suoces ge worden voor de ruim 40-jarige Araster dammer Overdijk, die in soepele stijl met ruime voorsprong won en kans zag het verleden jaar door hem gevestigde Nederlands record met 6/< min. te ver beteren. Het oude record was 2 uur 53 min. 3 sec. Thans liep Overdijk de 42.195 meter in 2 uur 46 min. 37.8 see., een tijd, slechts 12 min. boven de in Lon den gemaakte Olympische tijd. Vele paarden aan de start Zondagmiddag is het course-seizoen in Alkmaar besloten met de Septem- berdraverijen van „Vooruit". De op komst der paarden was uitstekend en ook de publieke belangstelling was goed. De Evert Rus-prijs (een hulde aan de Penningmeester van „Vooruit"), waar in 18 paarden opkwamen, werd in twee Series gesplitst, resp. van 10 en 8 paarden. De. eerste serie was voor Leidstar van P. Kramer, terwijl de tweede se rie met Lucky Axville was voor Stal- Westland. De Groet-prijs voor 2-jarige paarden over 1380 m. bracht weer een zege voor het Noorden. De heer C. P. Ney- ens won (ook als rijder) met zijn paard Noordloper de eerste prijs. Nita K werd tweede en Narciso derde (dit laatste doordat Nancy Lee en Nora Major werden uitgeschakeld). De procureur-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof te Amsterdam, mr. C. van Rij, eiste Zaterdagmiddag de doodstraf tegen de 45-jarige Duitse kriminal se- kretar, Paul Fröhlich, die na de Dolle Dinsdag, toen hij in Utrecht gedeta cheerd was, een lange reeks van moor den en wandaden heeft begaan. Met een verbijsteringwekkende koel bloedigheid had Fröhlich Nederlanders vermoord door ze met salvo's uit een buitgemaakte Amerikaanse stengun te doorzeven. De B 29 is onvindbaar De nasporingen langs en op de Schelde naar de verdwenen Ameri kaanse bommenwerper B 29, waar uit de -bemanning boven de Schelde- mond per parachute daalde, hebben geen succes gehad. Deskundigen ach ten het uitgesloten, dat het toestel in de Schelde gevallen zou zijn. Waar het dan wel terecht gekomen is, is een raadsel, dat alleen opgelost kan worden, wanneer ergens wrakstuk ken of overblijfselen gevonden zul len worden. De heer Blom wenste na dit nummer de heer Neyens van harte geluk met zijn succes en bood hem fraaie bloe men en een schildêrij aan, waarna Noordloper een ererondje maakte. De Bergen-prijs was voor King Spen cer, gereden door Bosveld, uit een veld van 14 paarden. De Egmond-prijs, een heatdraverij intern, waarin twintig paarden uit kwamen, werd in verband met dit grote aantal als Engelse heat gelopen in drie series resp. van 7, 7 en 6 paar den. Winnaars van deze series werden Fellow, Juweeltje en Johanna. Deze kwamen met de 2 snelste tweeden (La dy Soprana E en Janneke in de finale, die gewonnen werd door Johanna (1.25.7) met Janneke als tweede en Juweeltje als derde. De Schoorl-prijs werd uit een veld van 6 paarden gewonnen door Irene Francis in 1.26.5 met Jacob Diamant als tweede en Lady Zora als derde. Ingenieur Scott werd uitgeschakeld wegens onregelmatig draven. De draverijen van dit seizoen te Alk maar werden door de heer Blom ge sloten. De gedetailleerde uitslagen van de laatste coursedag waren: Evert Rus-prijs, afstand 2040 meter: 1 Leidstar fP Kramer) tijd 3.09. km.- tijd 1.33.6: 2. Marathonlooper (C. P. Neyens); 3. Miss A (J. Wagenaar). Evert Rus-prijs (tweede afdeling): 1 Lucky Axville (M. Vergay) tijd 3.11.2, km.-tijd 1.33.7; 2. Lady Gregor (J. lyagenaar); 3. Kapitein Axkit (J. v. Leeuwen). Groet-prijs. afstand 1380 m„ draverij voor 2-jarigen: 1. Noordloper (C. P. Neijens) tijd 2.13, km-tijd 1.36.4; 2. Nita K (W. Leeuwenkamp); 3. Narciso G. (M. Vergay). Bergen-prijs, afstand 2040 m.: I. King Spencer (F. A. Bosveld), tijd 3.04, km.- tijd 1.27.6; 2 Little Axkit (W. Leeu wenkamp); 3. Kobi (E. G. in 't Veen). Schoorl-prijs, afstand 2340 m.: 1. here Francis (B. de Vries), tijd 3.27.6, km.-tijd 1.26.5; 2. Jacob Diamant (J. K. V. Gosliga); 3. Lady Zora (J. Wage naar) Egmonden-prijs, afstand 1640 m., heat-prijzendraverij: 1. Johanna N (C. P. Neijens), tijd 2.20.6. km.-tijd 1.25.7; 2. Janneke (K. Kramer); 3. Juweeltje (E. G. in 't Veen).

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1