CRISISGERUCHTEN IN BELGIE Ernstige verkeersstagnatie bij de Kooy Noodtoestand in bloembollenbedrijf Olieveld van Schonebeek levert twee millioen liter per dag De Onderwijskwestie en het Koningschap Nederlanders In soorten Scheepvaartberichten t (Van onze speciale verslaggever). Gistermorgen tegen half vjjf la een zware, met klinkers geladen vrachtauto bij het passeren van de vlotbrug De Kooy met brag en al gezonken. De truck met aanhangwagen, die een lading van 12000 klinkers vervoerde van Hilversum naar Franeker, had een totaal gewicht van omstreeks veertig duizend kilogram, terwtH het maximum toelaatbare gewicht voor deze vlotbrug negen duizend kilogram bedraagt. Het was niet te verwonderen dat beide pontons onder deze geweldige overbelasting bezweken. De boat uuidcc en een passagier kwamen met de schrik vrij. Deze foto geeft een goede indruk van de schade, die aan de brug werd aan gericht. De bestuurder van de vrachtwagen, die het eigendom is van de fa. L. G. Nieuwenhuizen uit Hilversum, was met dit gedeelte van het land volsla gen onbekend. De avond tevoren had hij met behulp van een wegenkaart de te nemen route uitgestippeld. Hü koos de route over De Kooy, omdat hij er zeker van was, dan alleen over z.g. A-wegen te komen. De route over De Stolpen zou hem, naar hij vreesde, ook over B-wegen brengen, welke hij met zijn wagen niet mocht berijden. Geen ogenblik heeft hü vermoed, dat een perfecte voorrangsweg een uiterst gevaarlijk punt als deze vlotbrug rük zou zijn. Dat neemt niet weg, clat hü wel een büzonder groot risico op zich nam, toen hü met 40 ton de brug op ging. Welke vlotbrug is daar te gen bestand? Bovendien staat op een bord bij Stol pen en uiteraard ook vóór de vlotbrug zelf duidelük aangegeven, dat de be lasting maximaal 9000 kilogram mag bedragen. Het in de wind slaan van deze waarschuwing heeft voor het ver keer zeer ernstige gevolgen gehad. Juist toen de truck met de voorwielen tegen de oostelijke klep opreed, be gaven de beide pontons het onder het gewicht der vol klinkers gestapelde laadbakken. De cabine zakte scheef tegen de meerpaal en de aanhangwa gen verdween met brug en al onder de wateroppervlakte. De bestuurder kon zich door het rechterportier in veiligheid begeven. Een passagier, die onder het dekzeil bovenop de wagen lag te slapen, werd door het incident op pijnlijke manier gewekt. Hü kwam zwemmende aan de kant. Gistermorgen werd getracht, de zaak te lichten met behulp van een 10-tons bok van de Rijkswerf te Den Helder. Het mocht niet gelukken, en daarom werd een 75-tons bok uit Amsterdam gecharterd, die eerst hedenmorgen 7 uur ter plaatse zou kunnen zijn. Inmiddels moesten maatregelen wor den genomen, teneinde de stagnatie van het verkeer tot een minimum te beperken. Voetgangers en wielrijders konden weldra met een zolderschuit over en weer worden gebracht. Ook het busverkeer Den Helder-Wieringen ondervond geen stagnatie, daar een soort pendeldienst werd georganiseerd. Lichte automobielen konden gebruik maken van de Westeinder pont, terwijl de zwaardere wagens over 't Zand of De Stolpen moesten gaan. Het scheep vaartverkeer werd uiteraard volkomen stilgelegd. Hopenlijk zal het Woensdag a.s. weer voortgang kunnen vinden. Foto F. J. Klomp, Breezand Gedistilleerd geheel vri| Met ingang van heden is de ver koop van gedistilleerde dranken aan grossiers, Horeca-bedrijven en'"slijters vrijgegeven. Zoals bekend, was de verkoop aan het publiek In café's reeds vrü, terwijl,wat de slijtverkoop betreft, in de verordening „verkoop van gedistilleerde dranken door slü- ters" nog enige beperkende voorwaar- edn voorkwamen. Deze verordening is thans inge trokken, zodat de slijterijen niet lan ger klantenkaarten behoeven uK te geven. De opheffing van de rantsoenering betekent niet, dat de grondstoffen voor de vervaardiging van gedistil leerd in onbeperkte mate ter beschik king zullen worden gesteld. Huize Doorn blijft museum Het bestuur van de A.N.V.V. heeft zich bij request van 27 Augustus J.J. tot de minister van Economische Za ken gericht, met het verzoek, het daarheen te willen leiden, dat Huize Doorn als museum in stand zal wor den gehouden. Thans kan worden ge meld, dat de ministerraad overeen komstig het advies van de A.NJ.V. heeft beslist. „Huize Doorn" blijft dus als museum in stand. GRATIS VERLEEND B|j K. B. is gratie verleend aan J. Boesveld, tot de doodstraf veroordeeld bü sententie door het Bijzonder Ge rechtshof te Arnhem. De doodstraf is gewijzigd in levenslange gevangenis straf. Felle strijd om herovering van Duitse markt Bljjkens mededelingen van Dr. A. J, Verhagen, voorzitter van hot bedrijf schap voor Sierteeltproducten, is „het grote surplus aan bloembollen, dat jaarlijks overblijft ondanks teeltbe perking en andere maatregelen, wel een sprekend symbool van de nood toestand, waarin dit bloemenbedrijf geraakt is door het wegvallen van buitenlandse markten. De uitvoer van bollen naar Duits land, die in het vooroorlogse crisis jaar 1935 toch nog een waarde van 3 millioen Rüksmark had, is sinds de oorlóg nihil geweest en het spreekt vanzelf, dat de kwekers en expor teurs alles doen om deze belangrijke markt te heroveren waarvoor zij echter eerst bereikbaar moet zfln. De MINIATUUR STRAALVLIEGTUIG. Voor de eerste maal in Scandina vië is een verklein model van een straalvliegtuig te Kopenhagen opge stegen. Het toestelletje, dat iets meer dan 50 centimeter lang is, wordt met een fietspomp voortbewogen. Electrische zuilen veroorzaken de benzineontste king. Het miniatuurvliegtulg, waarvan het geronk tot op 2 km kan worden gehoord, bereikt een uursnelheid van 170 km en wordt met behulp van touwen in kringvlucht gehouden. Het toestel kan 2 minuten in de lucht blüven. BIJEENKOMST MINISTERS DER MARSHALL-LANDEN. Aan het einde van deze maand zal te Parijs een bijeenkomst worden ge houden van de ministers der 16 lan den, die bij het plan-Marshall zün aangesloten, Zoals men weet, werd aan de conferentie, welke kortgeleden heeft plaats gehad, slechts door de plaatsvervangers van deze ministers deelgenomen. DE FILM VAN DE MAAND. Het bestuur van de Nederlandse Filmclub verleende de door Alessan- dro Blasetti vervaardigde film „Vier stappen in de wolken" het preadicaat film van de maand. De film wordt uitgebracht door Meteor film en dt première is bepaald op 1 October in het City-Theater te Amsterdam. PIM, PAM EN POM wordt nog elke dag gevraagd. In een fleurig omslag gestoken, maakt het een prettige indruk en is het een uitstekend geschenk voor onze kleintjes. Voor slechts 60 cent is het verkrijgbaar. TERRA INCOGNITA, 1 verscheen als vervolg op de Water-Demon en de Pam- pus-Piraat. Wie van een spannend verhaal houdt, moet deze schakel in de serie kinderstrips zeker aansohaffsn. Ook dit boekje koopt u voor 60 cent DE MOORD OP DE PRINSENGRACHT was gedurende de tijd, dat het als feuilleton in ons blad werd opgenomen, de sensatie van de dag. Thans in boekvorm verschenen, kunt u het in enkele uren doorlezen. Nog een beperkt aantal exemplaren tegen de prüs van 1.50 zijn aanwezig. Maakt dat u er bü komt. Verkrijgbaar bij de bezorgers en de bureaux van dit blad (Van onze Brusselse correspondent). VAUWELIJKS EEN MAAND geleden is het parlement met verlof gegaan. En reeds wordt druk vergaderd in politieke clubs, gaan de polemieken in da partüpers hun gang, worden veronderstellingen gemaakt. Verwondering heeft dit niet te wekken, aangezien de politieke donderwolken, welke zich opstapelen bü het einde van het voorbüe parlementaire jaar, slechts werden ontvlucht, door de roerende eensgezindheid, waarmee iedereen zijn verlof wilde veilig stellen. Het Is niet moeihjjk nit te maken, welke de voornaamste polen zijn, waaromheen de politieke strijd zich thans beweegt: het zijn de eeuwige onderwüskwestio en natuurlük het Konlngsvraagstuk. DE BROZE GODSVREDE betreffende de onderwijskwestie, waarmede begin Mei de christelijk-sociale en socialisti sche meerderheid aan elkaar werd ge houden, wordt van dag tot dag meer bedreigd. De Christelijke Volks Partij heeft met ergernis moeten evaren, dat de doorgewinterde politieker die de oude heer Huysmans is, deze laatste maanden, in een „vrije" interpretatie van het accoord, ongegeneerd een im posante reeks middelbare rijksscholen heeft opgericht, die een geduchte con currentie vormen voor de vrije (d.i. rooms-katholieke) scholen. De zeer relatieve verbeteringen welke haar bij het accoord van Mei werden toege kend ten voordele .van de vrije tech nische scholen kunnen daar niet tegen opwegen. De C.V.P. meent, dat het nu welletjes Is met Huysmans' overtre dingen van het pact. DE KONINGSKWESTIE is en blijft onopgelost. De socialisten kunnen dit feit niet weg-redeneren met hun nogal lawaaierig verspreide bewering dat er niets anders meer is op te lossen dan de troonsopvolging. Het is nu eenmaal niet omdat het bureau van de socialistische partü troonsafstand heeft geëist, dat' die troonsafstand tot 't verleden behoort. De andere regeringspartner houdt daaren tegen staande, totnogtoe het enige po sitieve voorstel tot oplossing te hebben gedaan: het houden van een volksstem ming. De koning zelf heeft in zijn op hefmakende brief aan Spaak, einde Juni, deze volksstemming als de enige oplossing erkend, en heeft duidelijk be kend gemaakt, dat hij niet zal aftreden tenzij het volk het wil. De Senaat heeft dit voorstel juist op 't einde van zün zittingsperiode in overweging genomen. De senaatscommissie van Binnenlandse Zaken heeft het pas op haar agenda ge- Franse tuinen in Rijksmuseum De Franse ambassadeur te 's-Gra- venhage, Z. Exc. Jean Riviere heeft Donderdagavond de tentoonstelling „De Franse Tuin van middeleeuwen tot onze dagen" in het Rijksmuseum te Amsterdam geopend. Ook Amster dam is hierdoor in de gelegenheid ge steld een tentoonstelling, welke in de zomermaanden veel belangstelling in het museum Boyman te Rotterdam trok, te bezichtigen. plaatst en zal het aan het einde van deze maand onderzoeken. De liberalen hebben laten verstaan, dat zü bü het openbaar debat deze zaak als „vrüe kwestie" zullen beschouwen. In afwachting van de hervatting van de openbare zittingen, over enkele we ken, is de vraag die men nu ziet com- menteren: zal de C.V.P., dank zü de liberale stemmen, het wetsvoorstel „er door" krijgen? In de Senaat wellicht wel, in de Kamer bepaald niet. Tweede vraag: zal dit dan aanleiding zijn tot een definitief uiteenspatten van de coalitie? Daarover zijn de meningen wel enigszins verdeeld, maar de meeste waarnemers achten een regeringscrisis, zelfs een kamerontbinding en dus ver kiezingen, waarschijnlijk. ontsluiting van die markt is altijd af gestuit op het feit, dat de bezettings autoriteiten slechts de invoer van de hoogstnoodzakelijke voedings- en ge bruiksartikelen in West-Dultsland toestonden, en bovendien op de beta- lingsmoeilükheden, die immers ook langs ingewikkelde wegen via de be zettingsinstanties moeten worden op gelost. Thans is in de laatste handels overeenkomst met Bizonia 'n bedrag van 795.000 uitgetrokken voor de invoer van bloembollen, een eerste schrede die niet veel te betekenen heeft, doch als „het eerste schaap over de dam" natuurlijk wel van be lang kan worden genoemd. Overigens blijkt, dat de Duitse klanten zeer willig tot kopen zün, doch worden tegengehouden door de Duitse autoriteitien die de invoer in de hand hebben, en die zeer begrijpe lijk liever voedsel en kleding dan een luxe-artikel' als de bloembol zien bin nenkomen. Duitsland nam ln de goede vooroor logse Jaren jaarlijks ongeveer 15 pro cent van de totale bloembollenteelt af, welk cflfer ln de ongunstige jaren door contingenteringsmaatregelen daalde tot 6 procent, wat altijd toch nog een zeer belangrijk deel was. Een betrekkelijk herstel van deze markt zou voor de Nederlandse bloembol lenteelt in leder geval een grote Btap zfln naar de sanering, die nog altüd kunstmatig moet worden nagestreefd door overheidsmaatregelen, die bü de kwekers en exporteurs in hoge mate onpopulair zjjn geworden". DE K.V"®. EN DE COMMUNISTEN. Het partübestuur der Katholieke Volkspartü' sprak in zijn jongste verga dering als zün oordeel uit, dat door op de lü'sten der K.V.P. gekozen gemeente raadsleden geen medewerking dient te worden verleend aan het verkiezen van communisten in de vaste gemeentelüke commissies. Naar het oordeel van het partübestuur dienen de katholieke leden van andere vertegenwoordigende lichamen ten opzichte van de commu nisten hun houding te bepalen naar analogie van de genoemde gedragshjn. ARBEIDSVERGUNNING GEWEIGERD AAN JOH. DEN HARTOG. De Belgische regering heeft aan de Nederlandse dirigent mr. Joh. den Har- tog, die het komend seizoen de leiding zou hebben van het orkest van de ko- ninklijke Vlaamse opera te Antwer pen, een arbeidsvergunning geweigerd. Als reden voor deze weigering wordt opgegeven, dat het aantal Belgisehe dirigenten voldoende is en het niet no dig is deze betrekking aan een vreem deling te geven. 13-JARIGE ALS „NA-OORLOGS TYPE". De filmmaatschappij Comedia te Berlijn zoekt voor haar film „Marti na" een vrouwelijke hoofdrolspeelster, die een meisje van ongeveer 18 jaar moet voorstellen, dat „in de woelingen van de oorlog en na de oorlog veel heeft meegemaakt en hard is geworden". Als eerste gegadigde heeft zich aan gemeld een 13-jarig meisje, dat be weerde „reeds genoeg meegemaakt te hebben om tegen een dergelijke rol opgewassen te zijn". Als dikke appelstroop verlaat het de grond CEn millioen acht honderd duizend liter ruwe olie gaat dageiyks van het landelüke dorpje Sohonebeek, waar de Nederlandse Aardolie Maatechappü het enige Nederlandse olieveld explol- eert, naar Pernis bü Rotterdam om daar geraffineerd te worden. Elke dag rüden twee volgeladen tanktreinen (des Zondags één), elk met 900 m3 nwe olie van 't Drentse dorpje bü Coe- vorden naar de opslagplaatsen van de Bataafse in Pernis, waar de olie haar verdere bewerking ondergaat. De ronte leidt over Hilversum, Amsterdam en Haarlem, omdat de treinen te zwaar zijn voor de baan Utrecht-Rotterdam. JN 1933 begon men ten Westen van Coevorden met de eerste boringen. Zü leverden geen resultaat op. Daarna probeerde men het acht kilometer ten Oosten van deze plaats. Men trof er in een kalksteenlaagje wel olie aan, doch de productie van de bron één kubieke meter per dag was te ge ring om een lonende exploitatie moge- lük te maken. Een derde boring bü Schonebeek leverde olie op in een redelijke hoeveelheid. Men kreeg er 30 m3 per dag, een kwantum, dat in middels al weer tot de helft is terug gelopen. Doch er was olie. Verdere boringen loonden de kosten en de moeiten. Thans zijn zestig putten productief, die gemiddeld dertig ton ruwe olie per dag opleveren. De Nederlandse Aard olie Maatschappü, de N.A.M., heeft in Schonebeek 550 man in dienst en bü diverse aannemers, die woningen en dienstgebouwen optrekken of buislei dingen aanleggen, werken nog onge veer 400 man, zodat in Schonebeek bijna duizend arbeiders een bestaan vinden. Men heeft er 68 huizen onderhanden voor de employe's uit het Westen. Er staan barakken voor ongehuwde ar beiders. De Schonebekers, die in de landbouw moeilük meer een bestaan kunnen vinden, hebben bü de N.A.M. een betrekking gekregen. Met vüf gro te eigen bussen en enkele gehuurde bussen wordt dagelüks het personeel aangevoerd uit Emmen, Coevorden en Klazienaveen. Er is een centraal verlaadstation ver rezen met zes grote opslagtanks. Er zün ruime werkplaatsen, magazünen en garages gebouwd. Met de talrüke boortorens begint Schonebeek langza merhand het aanzien te krijgen van 'n belangrijk industriecentrum, al grazen de koeien nog rustig rondom de torens en ploegt de hoer tussen de op afstand tot afstand op de bronnen opgestelde pompen „ja-knikkers" noemt de bevolking ze karakteristiek nog vreedzaam zijn akker Zijn het rijke bronnen, daar ln Scho nebeek? De deskundigen wagen zich niet aan voorspellingen. De eerste acht jaar zullen zü zeker nog voldoen- De Nederlandse Legatie te Praag heeft ter gelegenheid van het re geringsjubileum voor alle daar ter plaatse wonende Nederlanders 'n feestje georganiseerd. Een uitge lezen gezelschap heeft zich uitste kend geamuseerd die avond. Het blükt echter, dat een aantal Ne derlanders, waarvan de aanwezig heid in Praag aan de legatie zeker wel bekend was, geen uitnodiging heeft ontvangen. De niet uitgeno digde Nederlanders waren niet zo erg „duur" en waarschünlük heeft men deze mensen vergeten, opdat zü niet al te erg zouden afsteken bij de „voornamere" gasten. Een voorstel van de vertegenwoordi ger der gezamenlüke Nederlandse vervoersorganisaties, die de dien sten op Praag onderhouden, om de chauffeurs, die op dat tüdstip in Praag waren, eveneens uit te nodi gen, werd genegeerd. Die demo cratische buitenlandse dienst van ons! Te Parijs mislukte de viermogendheden-conferentie over de Italiaanse koloniën. Aan de conferentie-tafel: 1. Robert Schuman (Frankrijk), 2. Hector Mo Neil (Gr. Brittannië), 2. Wyshinaki (Sov'et-Ulie) en 1 Lewis Douglas (V.St.) de vloeien. Maar dat kan over twintig of veertig jaar ook nog wel het geval zün. Zoveel blijkt de toeschouwer wel. dat de N.A.M. vertrouwen heeft in de exploitatie. De zaken worden energiek aangepakt en groots opgezet. Bevesti ging van dit vertrouwen krijgen wü, als één hunner ons meedeelt, dat er op het ogenblik weliswaar zestig putten in exploitatie zün, doch dat het voor lopige plan voorziet in het boren van 140 putten en dat de mogelükheid van drie maal zoveel niet is uitgesloten! Indien men meent, dat de Neder landse oliewinning een spectaculair bedrijf is, vergist men. zich. Op de plaatsen, waar geboord wordt, is enig vertier, in de centrale werkplaats en in de magazijnen is een aantal arbei ders bezig met zijn dagelijkse arbeid, doch bü de putten, waaruit de olie wordt gepompt kqkt men vergeefs uit naar bediening. De „ja-knikkers" staan eenzaam in het veld en verrichten 24 uur in een etmaal hun productieve ar beid. De Nederlandse olie spuit niet met geweld uit de grond, zoals bij voorbeeld in Mexico. De gasdruk in de bodem de buizen reiken tot 850 meter diepte is hier te gering en de olie is te traag. Zij is donker en dik ls appelstroop en gaat uit de put recht- r^eks naar de meetstations, waar slechts enkele arbeiders een verwar- mingsinstallatie bedienen. De olie zelf krijgt men nergens te zien. Bij de bewerking in Schonebeek zelf krügt men er betrekkelijk weinig ben zine uit, verder petroleum, gasolie, smeerolie en teepol, dat is een product voor de vervaardiging van een uitste kende kwaliteit synthetische zeep. De Nederlandse oliewinning dekt nog lang niet 's lands behoeften aan dit product, doch Schonebeek is pas in opkomst en het Nederlandse ver nuft en de Nederlandse ondernemings geest zijn groot genoeg om het aange vangen werk energiek voort te zetten. En wie weet, welke schatten elders nog in de grond verborgen liggen? Abbekerk, RotterdamSydney, pass. 16-9 Ouessant; Alhena, Ant werpenBuenos Aires, pass. 16-9 St. Vincent; Amsteldiep, 16-9 van Genua naar Port Said; Arkeldük, 16-9 van Antwerpen te Rotterdam; Axeldük, 16-9 van Batavia te Singapore; Bosehfontein,, 16-9 van East Londen naar Port Elisabeth; Boskoop, 16-9 van Madeira naar Antwerpen; Ceram,- JavaAmsterdam, pass. 16-9 Gibral tar; Cistula ,16-9 van Singapore naar Melbourne; Coryda, 16-9 van Gibral tar naar Haifa; Heelsum, 17-9 van Antwerpen te Walvisbaai; Jacob Cats, RotterdamBaltimore, 16-9 700 mül Z.west ten Westen van Lizard; Jobshaven, 16-9 van Libreville naar Tabou; Kamerlingh Onnes, 17-9 van Tahoena te Makassar; Kedoe, Rotter damBatavia, pass. 16-9 Dover; Kota Agoeng, BataviaRotterdam, pass. 16-9 Gibraltar; Larenberg, Amster dam—Montreal, pass. 16-9 Wight; Lemsterkerk, Bombay—Rotterdam, 16-9 te Port Said; Mirza, 16-9 van Singapore te Miri; Molenkerk, Ja panRotterdam, 17-8 te Marseille; Nigerstroom, 16-9 van Pointe Nolre naar Matadi; Ophir, 16-9 van Batavia naar Semarang, daarna Soerabaja en Makassar; Rotti, 16-9 van Khor- ramshar te Bahrein; Saparoea, 16-9 van Madras te Calcutta; Stad Alk maar, RotterdamHouxton, 16-9 260 mül Oost van Bermuda; Stad Schie dam, DakarBurneiland, pass. 16-9 Dover; Titus, 16-9 van Rotterdam naar Tunis; Triton, 17-9 van New York te Curacao verwacht; Tjibajak, 16-9 van Hongkong naar Batavia; Tjibesar, 18-9 van Singapore te Hong kong verwacht; Van Ostade, Para mariboAmsterdam, 16-0 te Ant werpen; Venus, 17-9 van Barcelona te Malaga; Westland, Amsterdam*— Buenos Aires, 17-9 te Las Palmas; Wiel- drecht, 17-9 van Abadan te East Lon den; Willem Ruys, BataviaRotter dam, 16-9 van Colombo; Woensdrecht, 16-9 van Curagao naar Lands End; Prins Alexander, 16-9 van Rotterdam naar Antwerpen; Abbedük, 16-9 van Galveston te Lake Charles; Alamak, RotterdamRio de Janeiro, 16-9 van Pernambuco; Alcinous, 14-9 van Ba tavia naar Amsterdam; Aldebaran, 16-9 van Baltimore naar Nederland; Alhena, AntwerpenBuenos Aires, pass. 16-9 St. Vincent; Alkaid, Rio GrandeRotterdam, 16-9 te Rio de Janeiro; Prins Alexander, 17-9 van Rotterdam te Antwerpen; Veendam, New YokRotterdam, 20-9 te Southampton; Zeeland, 16-9 van Methll naar Aarhus; Aagtekerk, 17-9 van Fremantle naar Adelaide; Al- genib, RotterdamPernambuco, pass. 17-9 Madeira; Amstelveen, 17-9 van Immingham naar Spezia; Breda, 17-9 van Buenaventura te Bahia; Delft, 16-9 van Tocopilla naar Pisco; Hecu ba, 16-9 van Guanta naar Mobile; Mariekerk, RotterdamJapan, pass. 17-9 Ouessant; Sommelsdü'k, New York—Java, 17-9 te Alexandrië; sten tor, 18-9 van Izmir te PIreaus ver wacht; Tiberius, 17-9 van New Or leans naar Curagao; Waterland, Am sterdamBuenos Aires, 16-9 te Mon tevideo; Zaan, ZaandamKoping, pass. 17-9 Brunsbuttel. ACHTERVERLICHTING VAN AUTO'S BEHOEFT VERBETERING. Verwacht wordt, dat het nieuwe we genverkeersreglement verbeterde voor schriften zal bevatten voor de achter- verlichting van auto's. Het meevoeren van noodlantarens verdient aanbeve ling, maar het ligt niet in de bedoe ling, dit voor te schrü'ven, evenmin a' het verplicht aanbr igen van achter bumpers aan vrachtauto's.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5