Stad en Omgeving, Padvindersleiders onder eigen dak AGENDA Districts-Koempoelan op de Phoenix Veiligheid vóór alles Industrieterrein-Noord aanbesteed Laagste inschrijving 1298 400 Burgemeester draaide het Bath-orgel Winterdienstregeling Spoorwegen Kegelwedstrijd om de Jan Wolterbeker Nieuwe residentie van Boffie Postduivenvlucht vanaf Mons Tweeërlei soort apen Zilveren jubileum Van de politie Het „Instituut'' begint het werk Dr. Lojenga prae-adviseur Burgerlijke Stand Heiloo. De Gemidza gesloten Tante Pollewop valt aan Boerderij! Aker ^rlctbericliten B.K.C.Vites Graftdiik IPur By de onlangs plaats gehad hebbende opening van het Padvinderstroephuis „Phoenix" werd de verwachting uitgesproken, dat dit mooie padvindershuis ze» ker een flinke opleving zou geven bij de padvinderij in Alkmaar en dat dit zou bijdragen tot het meer intens beleven van het spel van verkennen van B. P. Im« mers het ontbreken van een eigen home, met eigen sfeer, was vaak oorzaak, dat bepaalde activiteiten achterwege moesten blijven, of niet tot hun recht kwamen. Het grote nut van het eigen home is afgelopen weekend al duidelijk gebleken in het buitengewoon slagen van de in Phoenix gehouden districtsdcoempoelan, d. i. een bijeenkomst van alle leidsters en leiders in het district Noorderkwartier, omvattende de gemeenten Alkmaar, Heiloo, Castricum, Beverwijk, VeLsen Nrd, Bergen en Schoorl. De Districtscommissaris, de heer P.H.L. Nieuwenhuysen, sprak dan ook na de opening van de Koempoelan er zijn vreugde over uit, dat deze Koem» poelan thans in eigen buis gehouden kon worden. Een zeer gevarieerd pro» gramma was door de Districtsleiding samengesteld en het viel ons op, dat naast sport en vrolijk spel ook veel tjjd werd besteed aan de ernstige din> gen van het leven. Ook besprekingen over het leiderswerk namen een zeer voorname plaats in op het programma. Buitenstaanders beseffen niet, dat de leidsters en leiders zoveel tijd wil» len geven om zich te bekwamen voor hun leiderswerk, in het belang van on» ze jeugd. Zeker, zo'n week»eind vin» den zij het reusachtig, ze zijn als pad» vinders gezellig onder elkaar, maar het moet toch gezegd, zij maken een en al ernst met hun werk voor de jongens. Dat is wel overduidelijk gebleken uit de besprekingen, waarbij ook zeer spe» ciale gevallen van jongens de aandacht vroegen en waarbij gezamenlijk over» legd werd hoe deze moeilijkheden op te lossen in het belang van de jongens. De bespreking van de ervaringen in het laatste zomerkamp opgedaan, was al zeer nuttig. Men toetste eikaars on» dervindingen en men leerde er veel van. De gehouden inleidingen over welpen», verkenners» en voortrekkers» werk zullen zeker ook hun vruchten afwerpen bij de wekelijkse bijeenkom» sten in horde, troep en stam. Aandacht Naast dit studiegedeelte ontbrak ook de zin voor de ernst des levens niet. Zondagmorgen werd een padvin» dersaandacht gehouden door de A.D.C. voor geestelijke training, Stuip. In Gods vrije natuur, begunstigd door heerlijk zacht weer, kon het niet an» ders of de aandacht maakte de aanwe» zigen stil, de dagelijkse beslommerin» gen werden op zij gezet en men luis» terde naar hetgeen de Schepper aller dingen ook tot de padvindersleiding te zeggen had door middel van Zijn Woord. Gezamenlijke maaltijden verhoogden de sfeer, het kampvuur gaf vrolijke zang, en acteren; sport en spel hielden de spieren fit en verrijkten de geest. Samenvattende was het een Koem» poelan, die in alle opzichten geslaagd mag heten. Alleen één opmerking, maar niet aan het adres van de deel» nemers van de Koempoelan, maar aan Uw adres, jongelui onder de lezers. U weet misschien niet, dat er zoveel jon» gens en meisjes, die padvinder(ster) willen worden, teleurgesteld moeten worden omdat er zo'n leiders(sters)» gebrek is. Wie blijft achter? Er zijn er onder U nog zo velen, die wel de gelegenheid en ook de capaci» teiten hebben om mee te helpen. Jam» mer is het voor U dat U niet deze Koempoelan meegemaakt hebt, want U zou zeker enthousiast geworden zijn. Maar het is nog niet te laat. Stelt U zich maar eens in verbinding met de Districtscommissaris, de heer P. H. L. Nieuwenhuysen te Limmen of een der leiders(sters). (Ontleend aan onze advertentie rubriek). DINSDAG Harmonie-Theater, 8 uur: De Olympi sche Spelen '48, tot 14 j. onder geleide; Victoria-Theater, 8 uur: Het lied van de grote stad, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Santé Fé Trail, 18 jaar. WOENSDAG Harmonie-Theater, 2.30 en 8 uur: De Olympische Spelen 1948, tot 14 jaar order geleide; Victoria-Theater, 2.30 en 8 uur: Ket lied Van de grote stad, 18 jaar; Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Santé Fé Trail. Gulden Vlies, 8 uur: Groot Opera-concert. Openbare Werken heeft een eind ge» maakt aan een gevaar, dat lang heeft bestaan. Aan het eind van de Grens» straat, die doodloopt in het slootje langs de Hoeverkade, is een stevig hek geplaatst. Daardoor is het lang niet denkbeeldige gevaar, dat spelende kin» deren ongemerkt in het stinkende, modderige water zouden geraken, voor een_ groot gedeelte opgeheven. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling op deze plaats ook nog een bord „Verboden vuil neer te werpen" te plaatsen. Ook al een lofwaardig ini» tiatief, maar of het veel zal uithalen, wagen wij te betwijfelen. Sommige mensen zien nu eenmaal volksgezond» heid als zo iets abstracts, dat ze er zelf geen hand voor uitsteken. Wij zouden niet liever zien dan dat het stinkende geultje gedempt werd, maar dan niet met het overtollige huisvuil! Gistermiddag vond in de tegenwoor dige Besogne-kamer van het Alkmaarse stadhuis de aanbesteding plaats voor het ophogen en gedeeltelijk bouwrijp maken van het Industrie-terrein-Noord, gelegen tussen Noorderkade, Hoornse Vaart en de spoorweg AlkmaarDen Helder. Het bestek geeft twee methoden aan, n.l. ophogen of opspuiten, resp. ge naamd methode A en B. De aanbesteding geschiedde ten over staan van W. H. Knol, directeur van Openbare Werken. Voor het werk hadden 24 aannemers firma's ingeschreven. Laagste inschrijf- ster was de firma G. van Oord te Wer kendam voor f 298.400 (methode B), het hoogst werd ingeschreven door de fir ma H. v. d. Berg te Maarssen voor f 540.000 (methode A). De overige inschrijvingen waren: Gebr. Elsinga te Arum (Friesland) t 488.000 (methode facultatief); N.V. De Geruisloze Weg te Heemstede f 396.000 (methode A); J. G. Nelis, Haarlem f 336.000 (methode A); M. C. Bolsten- broek Co te Santpoort, f 513.000 (me thode A); A. Ie Clercq te Castricum, f 334.647 (methode A); Amsterdamse Ballast Mij. te Amsterdam, f 496.568 (methode facultatief); J. Twisk Jzn. te Castricum, f 318.870 (methode A); A. J. F. Stark te Heemstede, f 430.000 (me thode A); A. J. de Later en B. Smalle- gange te Haarlem, f 328.000 (methode A); Nationale Wegenbouw H. Ruys, te Apeldoorn, f 462.000 (methode A); J. Rombout, Franeker, f 437.500 (methode B); B. Griekspoor te Lisse, f 478.700 (methode A); H. A. Jaarsveld te Alk maar f 457.700 (methode A) Met aan tekening, dat de kosten f 368.700 zou den bedragen, als zand van de Alk maarder meer kan worden aangevoerd; J Habbé Jr. te Zutfen, f 397.000 (meho- de A); A. Rovers en W. de Wijs te Made (N.-Br.) f 486.500 (methode A); Aannemers-, Wegenbouw- en Trans portbedrijf J. M. Samson te Zoeter- woude f 407.000 (methode A). (Indien vergunning voor spuiten f 10.000 min der); G. Hulsebos, Bloemendaal, f 389.000 (methode B, indien vergunning verleend); Aann. Mij. De Moei en Hermes, te Alkmaar, f 384.400 (met zand uit de Alkm. meer f 369.400): Ottens In ternationale Handel- en Transportbe drijf N.V. te Nijmegen f 431.304 (metho de A); G. H. Melgers te Amsterdam f 369.933 (methode A); Aann. bedrijf v/h H. de Baat te Amsterdam f 410,500 (methode A); J. H. de Vilder te Bever wijk f 347.000 (methode A). De gunning werd nog niet bekend gemaakt. LESTIKOFF Wegens enorm succes wordt Don» derdag 30 September des avonds 8 uür in Het Gulden Vlies eenmaal een herhaling gegeven van het optreden van Lestikoff. Zijn eerste optreden in Alkmaar was voor het publiek een dermate groot succes, dat voor deze herhaling veel belangstelling verwacht kan worden. Wederom bereikten ons uit Bath ent housiaste berichten over het bezoek, dat burgemeester en mevrouw Wyte- ma momenteel aan onze Engelse vrien den brengen. Zjj ondervinden aller- wege vriendschap en hartelijkheid, terwijl Alkmaar's burgemeester zich in een grote populariteit mag verheugen. Een belangrijke bijdrage hiertoe ver leende de burgemeester toen hij na afloop van het diner, dat te zijner ere in de Old Red House gegeven werd, een voorstelling gaf op het draaiorgel tje, waarmede in de straten van Bath 997 Pond Sterling voor de Alkmaarse kinderen werd gecollecteerd. Dit recital vormde het hoogtepunt I van het succesvolle diner dat in een prettige geest van vriendschap en ge negenheid verliep. Councillor A. W. S. Berry, voorzitter j van het Alkmaar-Bath comité, heeft in een hartelijke speech dank gebracht voor de gift van 25.000 bloembollen, waarna hij mededeelde dat het vol gend jaar een Nederlands kunstenaar van internationale vermaardheid aan de Bath Assembly zal deelnemen. Een bezoek van een lid van het Neder lands Koninklijk Huis zou ten zeerste op prijs worden gesteld. Mr. Berry bracht hulde aan de Nederlandse bur gemeesters voor hun houding tijdens de bezetting, toen zij hun volk geleid hebben in de strijd. Burgemeester Wytema beantwoordde de toespraak en zeide, dat Alkmaar wel een toverwoord moest zijn in Bath. De gastvrijheid en vriendschap, die hij in Bath had ondervonden, hadden een grote indruk op hem gemaakt. De vriendschap tussen onze steden is als een levend wezen, aldus burgemeester Wytema. Het moet gevoed worden en er moet voor gezorgd worden, terwijl wij altijd iets kunnen doen om deze vriendschap te doen groeien. Hoewel de vriendschap tussen Bath en Alk maar nog slechts drie jaar oud is, ver trouwde hij erop dat deze vriendschap eeuwigdurend zou zijn en dat wij en onze kindskinderen zich erin zouden verheugen. De Mayor van Bath, Alderman Sam Dav sprak over zijn laatste bezoek aan Alkmaar en de vriendschap, die hij hier beeft ondervonden. Hoe meer wij aan deze vriendschap kunnen bouwen, des te meer zullen wij bouwen aan de vrede en de broederschap onder de mensen, totdat het ogenblik gekomen is, waar op de wereld een zal zijn. Op 3 October begint de winterdienst regeling 1948-'49 van de Nederlandse Spoorwegen. De gelegenheid om ver beteringen aan te brengen heeft men niet voorbij laten gaan. Op verscheidene baanvakken zijn wijzigingen aange bracht, waarvan voor deze streek de Volgende van belang zijn. Alle treinen van de normale electri- sche dienst zullen te Velsen-Hoog- ovens stoppen. De van Maandag tot en met Vrijdag lopende forensentrein Haarlem (vertrek 17.47Uitgeest Castricum (aank. 18.21) wordt doorge trokken naar Alkmaar. Terug is op genoemde dagen inge legd een nieuwe electrische sneltrein Alkmaar (vertr. 20.01)Amsterdam C.S. (aank. 20.35). Deze trein heeft te Alkmaar aansluiting van Den Helder en stopt te Uitgeest, waardoor directe aansluiting naar Haarlem ontstaat. Des ochtends bestond een te grote tussen ruimte in de vervoersgelegenheid van Alkmaar naar Hoorn v.v. Hierin is thans voorzien door het inleggen van een trein in beide richtingen, n.m.l. Aikmaar (vertrek 10.06)Hoorn (aan komst 10.39) en Hoorn (vertrek 10.13) —Alkmaar (aank. 10.45). Zondag had te Bussum in het kegel huis „De Harmonie" de jaarlijkse bondswedstrijd plaats tussen de Haar lemse-, Amsterdamse-, Alkmaarse- en Gooi en Eemlanderbona om de grote zilveren Jan Wolterbeker, welke door de Alkm. Bond reeds tweemaal ach tereen was gewonnen. Na de gebrui kelijke opening door de waarn. voorz. van Gooi en Eemlander, de heer Mul ler, had het lot beslist, dat de eer ste strijd zou gaan tussen de Amster damse bond en Gooi en Eemland. De banen waren thans in Zeer goede conditie wat al dadelijk bleek uit het hoog aantal hout. A'dam wierp 1050 hout tegen Gooi en Eemland 978 hout, hetgeen voor die bond ai zeer hoog was. Vervolgens kwamen Alkmaar en Haarlem aan de beurt en al spoe dig bleek, dat Baan D dè baan was, waarop het meeste aantal hout viel. Alkmaar, die op baan C begon, bleèf ver beneden Haarlem en behaalde in de eerste ronde zelfs het minst aan tal hout, n.l. 954. Haarlem wierp 124 hout meer, n.l. 1078. Met deze stand ging de tweede ronde in, waarbij A'dam, thans op baan C werpende, 1010 hout wierp tegen Gooi en Eem land 879 hout. Het Alkmaars tiental had besloten om z'n huid zo duur mo gelijk te verkopen, wat dan ook bleek uit het hoogste aantal hout, dat op baan D werd geworpen, zijnde 1093 hout, een gemiddelde dus van 71,4 Haarlem plaatste hier tegenover 968 hout, een verschil dus van 125 hout. Hierdoor kwam Alkmaar van de vier de op de tweede plaats met slechts 13 hout verschil op de winnaar. De strijd is van begin tot eind -rseer spannend geweest en zeer sportief verlopen. Hieronder het totaal aantal hout in beide ronden: Haarlem 1078, 968, 2046; A'dam 10.50, 1010, 2060; Gooi en Eemland 978, 879, 1857; Alkmaar 954, 1093, 2047. Het Alkmaarse tiental wierp: Jac. v. Spanje 81, 94, 175; B. Masee 72, 93, 165; C. Klerk 107, 114, 221; M. de Haas (Schagen) 99, 119, 218; W Lagas 91, 108, 199; B Willers 93, 105, 198; Q. Jonker 93, 114, 207; G. Genefaas 111, 116, 227; J. Eickholt 110, 111, 221; A. Köllmann 97, 119* 216. Vrijdagmorgen werd het filiaal van de firma Albert Heijn in de Lange» straat, na verbouwd en gemoderniseerd te zijn, heropend. We 'zijri een kijkje gaan nemen bij de filiaalhouder, de heer Fok, die zestien jaar geleden, toeri dit filiaal geopend werd, ook al in de zaak was en sindsdien vol ambitie op zijn post is gebleven. Daar de oude winkel te klgln werd heeft men een muur weggebroken. Neonverlichting zorgt dat alles goed overzichtelijk is. Klanten, die wel eens voor de toonbank moeten wachten, kunnen nu hun tijd korten met het bekijken van de uitstalling. Door alles achter glas te zetten heeft men verhin» derd, dat het publiek de diverse le» vensmiddelen in de winkel aanraakt. Als geheel kunnen we zeggen, dat de» ze grote verandering in Albert Heijns filiaal een even grote vooruitgang is. „Boffie" Albert Heijns koffie, heeft z'n nieuwe residentie betrokken eïi hij kan er trots op zijn. aanbesteding bouwrijp maken. Door de gemeente Alkmaar zal 15 October a.s. ten stadhuize de aanbeste ding plaats vinden van het gedeelte lijk bouwrijp maken van terreinen ge legen in de polder Overdie en Achter- meer, tussen de le Kanaalstraat en Dr. Schaepmankade. een en, ander met bij komende werken. Zondag 19 September hield de Alk maarse Coacour'scommissie, bestaande uit de verenigingen Alcm. Victrix, Steeds in Spanning, de Postduif en Heiloo's Luchtpost, een wedvlucht van af Mons (België). De duiven werden gelost met. W.Z.W.-wind en de eerste bereikte een snelheid van ruim 1368 meter per minuut. In concours waren 278 duiven. De uitslag is: F. J. Praat (P) 1, 22, 31; Hoed-de Vries (H) 2, 9; H. Schipper (A) 3; C. D. Huiberts (A) 4; Pater de Geus (H) 5, 19, 20; J. v. d. F.iskamp (A) 6, 43; C. Rabeling (P) 7, 15, 36; M. Tijdeman (S) 8; M. v. Duin (S) 10, 23, 49; S. v. d. Meulen (S) 11, 57; A. de Best (S) 12, 24, 25; II. Norder (P) 13; H. Mooij (A) 14; H. Bielsma (P) 36, 47; J. v. Baden (S) 17, 18; H. de Jager (Pi 21, 46; J. A. Mannes (H) 23; J. Schipper (P) 26, 51; C. de Waard (A) 27, 33; F. J. Feijen (P) 29; G. Admiraal (S) 30, 55; A. Geerling (S) 32; J. Huiberts (Ai 34; L. Leertouwer (H) 35, 56; H. Pel (H) 37, 38, 52; R. H. de Beer (P) 39; H. J. Struys (P) 41, 50; M. W. Groot (H) 42; R. Prins (A) 44, 53. 60; W. M. Groot (Hl 45; G. P. Hartland (A> 48: N. Pool (A) 49; M. Smit (P> 54: J. v. Stalen (S) 58; C. Jansen (P) 59. Vele Alkmaarders, vooral de jonge» ren, hebben Floppie gekend. Floppie was de naam, die de spes Alcmariae aan het aapje gaf, dat lange tijd gelo» geerd heeft in de kooi naast Huize Westerlicht. Het beestje had het daar helemaal niet naar de zin. Het zat er eenzaam en het had heel wat te ver» duren van de baldadige jeugd, die van alles en nog wat in de kooi wierp, on» danks de verbodsbordjes, van branden» de peukjes tot scherven glas toe. Flop» pie is thans naar elders verhuisd. De» zer dagen reed een grote auto voor, met keurige letters beschilderd: „Dier» gaarde Blijdorp". Floppie verdween er in, zes nieuwe soortgenoten kwamen er uit. Daarmede is de Alkmaarse exoti» sche menagerie aanzienlijk uitgebreid, temeer daar ook de schildpad gezel? schap heeft gekregen en er nu twee van die levende molshopen rondkrui» pen. Floppie gaat een beter leven tcge» moet, want hoewel de Rotterdamse jeugd voor geen klein geruchtje is ver» vaard, in de Diergaarde gedraagt zij zich voorbeeldig. Wij houden echter voor de nieuwe aanwinsten ons hart vast, want Zondag werd er al weer braaf gepiaagd en gesard. Waarlijk, de grootste apen zitten niet in, maar stjaft buiten het hok! Op 1 October a.s. gedenkt de heer A. Stam, assistent der invoerrechten en accijnzen, gestationneerd te Alkmaar, de dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad als belastingambtenaar. De heer Stam werd aangesteld in de suikerfabriek te Stampersgat en had vervolgens Uzendijke tot standplaats. Van 1928 tot 1932 was hij te De Rijp gestationneerd en van 1932 tot 1946 te Stompetoren, waar hij thans nog woont. Sinds 1 April 1946 is hij te Alk maar geplaatst. De heer Stam is, vooral in De Scher mer en omtrek een bekende persoon lijkheid, die door zijn bezadigd optre den veler sympathie verworven heeft. Het zal hem op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Zaterdamiddag wilde een jongen per fiets de Kennemerstraatweg over» steken. Doordat hij daarbij niet goed uitkeek, reed* hij tegen 'n auto op, on» danks krachtig remmen van de chauf» feur. De auto, de fiets en de jongen werden licht beschadigd. In samenwerking met de Bussumse politie is alhier een man aangehouden, die enige tijd geleden te Alkmaar een rijwiel had ontvreemd. ALKMAARSE SCHAAKCLUB De A S-club „VW" is voor de compe titie van het nieuwe seizoen ingedeeld in de Hoofdklasse A en wei met de volgende clubs: „Spangen'' (Rotterdam), „Haagse Chr SV", „N-Rott S Ver"( „VAS" A'dam, „Leids Schoolgenootschap'' en „Discendo Discimus II„ uit Den Haag Zondag j 1 heeft VVV haar eerste com petitie-wedstrijd gespeeld n 1 tegen Spangen in Rotterdam Zij moest daar met 73 verliezen na een spannende strijd D Appel Jr won van L Reitsma en E G Ke.yser van R J Bijkerk, terwijl W Kwak en A Beemsterboer remise speelden De gedetailleerde uitslag was: Chr VlagsmaP Vreeken 10; J Koedood P Hoekstra 10; W de KwantP See- wald 1—0; L Reitsma—D Appel Jr 0—1; J A Evers—W Kwak 'It—'lt; R J Bijkerk E G Kayser 0—1; C J van Wageningen P Deugd 1—0; E J Janssens—C Kieft 10; J B J BollemanA Beemsterboer Vt—Vs; K Willebrandtsir G F Cool 1—0 Totaal 7—S uitreiking van beker. Gisteravond werd op de clubavond van V.V.V. aan D. Appel Jr. de fraaie beker uitgereikt van de Noordhollandse Schaakbond voor het behalen van het persoonlijk kampioenschap van Noord holland. Namens de Bond werd de be ker met enige hartelijke woorden door de heer J. G. v. Busken ter hand ge steld aan de heer Appel Sr. die zijn zoon, die verhinderd was, verving. De mooie grote beker is thans voor de tweede maal gewonnen. Eerste win naar was de heer C. A. J. de Lange. De namen der beide winnaars zijn in de beker gegraveerd. Een mooi succes' voor Appel Jr. en voor V.V.V. seewald kampioen hoofd klasse. Het clubkampioenschap van VVV hoofdklasse was nog steeds niet be slist. De spelers Seewald en Vreeken waren in die strijd gelijk geëindigd en de eerste beslissingspartij werd vorige week remise. Gisteravond werd de tweede partij gespeeld: Vreeken wit tegen Seewald met zwart. Na spannen de strijd behaalde Seewald de over winning en is hierdoor kampioen hoofd klasse van VVV geworden. Een kranige prestatie ook van de verliezer. Het beetuur van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling deelt ons mede, dat het hoogstwaarschijnlijk mogelijk is, om 2 kissen van 25 cursisten te or ganiseren, indien nog een tiental aan meldingen binnenkomt. Daarom heeft het bestuur besloten de inschrijving te verlengen tot 1 Oct. De cursus vangt aan op Vrijdag 1 October in de ULO- school, Krelagestraat. Er wordt die avond van 8 tot 10 uur les gegeven in Ned. taal, rekenen en sociale kennis. In Utrecht wordt op 14 en 15 October het 50e Nederlandse congres voor open bare gezondheidsregeling gehouden, dat thans gewijd is aan plaats, bouw en in lichting der scholen in verband met de gezondheidstoestand van het kind. Tot de prae-adviseurs behoort dr. W. J. Lojenga. directeur van de G.G.D. te Alkmaar. G e b <i r e n: Hans P, z. van J Deugd en J G Bakker Adrianus J, z. van A C van der Veer en C Braak Petro- nella M, d. van S P Pover en C C Weel Petro M, z. van C Wiedijk en P M Raat. Overleden: Petrus Bot 31 jaar Matthijs van Balen 67 jaar Johanna M van Leuzen, gehuwd met H J J de Winter, 54 jaar Maria Russelman, ge huwd met W Boon, 53 jaar Theodo- rus Groen, gehuwd met P Scheringa, 74 jaar Jacob P Wapstra, 1 maand. „VISLUST" VANGT 67 BAARZEN, Zondagmorgen hield de hengelsport vereniging „Vislust" een hengelwed- strijd te Oterleek, waar door 13 deel nemers op baars werd gevist. De vangst bedroeg 67 stuks. Eerste prijs winnaar werd T. Meuleveld uit de Egelenburglaan 5, met 14 stuks. DE PADDESTOELENVERGIFTTGING Naar wij vernemen is de toestand van de patiënten, welke met padde stoelenvergiftiging in het Centraal Ziekenhuis zijn opgenomen, gunstig. De toestand geeft thans geen reden tot bezorgdheid meer. Toen Zaterdagavond om 11 uur de Gemidzatentoonstelling gesloten zou worden, stonden er nog zoveel belang' stellenden te wachten om toegelaten te worden, dat het bestuur besloot de sluiting nog een uur uit te stellen. Even over twaalven heette de voor zitter, de heer Jac. v. d. Kommer Jr., allen welkom. Hij dankte voor de prettige samenwerking met de stand houders en verwachtte bij een even tuele volgende tentoonstelling zeker een nog grotere deelname. Verder deelde spr. mede, dat de middenstan ders dezer dagen een circulaire zul len ontvangen, waarop hun bevindin gen vermeld moeten worden. Spr. bracht dank aan B. en W„ politie, brandweer, muziekcorpsen, ensemble Jan Smit, de ver. Foresters en H.S.V., alsmede Doves, padvindersgroepen en de Gidsen, voor hun belangloze mede werking, die zij tijdens de Gemidza' tentoonstelling hadden verleend. Ook bracht hij de administrateur, de heer J. Vennik, hartelijk dank voor de vele vierkzaamheden voor de tentoonstel ling verricht en bood hem een aardige attentie aan. Hierna kreeg de heer A. Greeuw gelegenheid de voorzitter en de secretaris onder het aanbieden van een prachtig bloemstuk te huldigen voor de offers, die zij hadden moeten brengen om deze tentoonstelling te komen. Tot slot sprak burgemeester Kalff het officiële sluitingswoord en zeide, dat de woorden van lof, ge bracht aan het college van B. en W., voor de goede samenwerking die et geweest is, overgezwaaid moeten wor den op de bestuursleden, want spr. is dankbaar gestemd, dat het bestuur ge toond heeft iets te kunnen presteren Spr. hoopte verder o.a., dat de mid denstanders goede zaken hadden ge daan. Heiloo is by zonder goed voor de dag gekomen. De heer H. Groot, voorzitter van de R.K. Middenstandsvereniging, bracht eveneens dank aan het Organisatie comité voor het vele werk, dat zij verricht hebben en er zeker heeft toe bijgedragen, dat deze tentoonstelling zo uitstekend is geslaagd. De heer v. d. Kommer bracht allen hartelijk dank voor hunne woorden. De prijsvraag werd hierna bekend gemaakt. De fles met bonen bevatte er 176. De naam die geraden moest worden van een pop, was Anneliesje. Voor de prijsvraag waren 193 goede oplossingen binnengekomen. Bij loting werden de volgende prijswinnaars aangewezen: le prijs 10: mevr. Harder; 2e prijs 7.50 mevr, J. Brouwer-Meyer; 3e prijs 5: mevr. T. Imming—de Groot; 4e prijs 5: mevr. Toornstra—Tomas; 5e prijs f 5: mevr. J. HesselsJonker; verder werden nog geldprijzen toegekend aan: A. v. d. Stolk; mevr. G Goor—Hartland; S. Morseh Jr.; mej. J. Dijker; J. C. Helder; H. Smit; G. Fris; G. Huijzer; Lenie de Boer; F. A. Boekestein; T. en J. Jansen en A. Voorwinden. Zondagmiddag werd nogmaals het kinderspel opge 4 dat reeds ver toond was tijdens het feest van de Eerw. Zusters Franciscanessen, doch nu speciaal voor ouders van de leerlingen van de R.K. Meisjesschool en belang stellenden. Het Brunogebouw was tjok vol en er werd volop genoten van het ongedwongen kinderspel, reidansen en de zang. De onderwijzeressen hebben wel eer van hun werk gehad bij de in studering van dit kinderspel. Voor de PotUier*chter J' accuse. C. P. K. uit Heiloo, bijgenaamd „Tante Pollewop" had aan één aan klacht niet genoeg en bracht gisteren twee verdachten mee naar de Geester singel. S. F. B. uit Heiloo had een buur jongetje, dat al jaren ziek is, horen gillen. Zij was naar hem toegegaan en had hem gevraagd wat er aan de hand was. Het bleek, dat de overbuur vrouw, C. P. K., het kind voor auto dief had uitgemaakt. Verdachte was bierover zo kwaad geworden, dat ze de overbuurvrouw uitmaakte voor al wat lelijk is. Tot slot had ze tegen het jongetje gezegd: „Scheld haar maar uit voor „Pollewop". Verdachte zei, dat ze niet goed meer wist wat ze ge zegd had; het was „een vloed van woorden geweest". Dit laatste was heel aanvaardbaar. Zelfs voor mr. Alblas bleek het niet gemakkelijk te zijn „de vloed te stuiten". Mr. Holsteyn kwam na overleg met de pers tot de conclusie, dat tante Pollewop de hoofdfiguur uit een strip verhaal is. In hoeverre het signale ment juist was kon hij niet beoorde len. Hij eiste tegen verdachte B. f 25, subs. 10 dagen. Mr. Alblas maakte er f 15 of 5 dagen van. Ook de grootmoeder van het kind had zich bij de discussie niet onbe tuigd gelaten. Daar dit feit niet over tuigend bewezen kon worden volgde hier vrijspraak. Beterschap? Wilhelmina van O. uit Oterleek had een briefje geschreven en daaronder de handtekening van haar man gezet. Hierdoor was het haar gelukt f 75 los te krijgen van de Landarbeidersbond. Dit had zij gebruikt om enige schul den af te doen. Daar het geld inmiddels is terugbe taald en Wilhelmina plechtig beter schap beloofde, volstond de officier hier met een geldboete van f 75 of 50 dagen en een voorwaardelijke gevan genisstraf van drie maanden en drie proefjaren te eisen. Mr. Alblas von niste haar tot f 75, subs. 25 dagen en drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Ruw zink als aanvulling voor gemunt zink. P. K. en N. B. uit Alkmaar waren met schroevendraaier en beitel naar het vliegveld getogen om hun zakgeld met wat zink aan te vullen. Daar het vaak voorkomt, dat er bij werkobjec- ten gestolen wordt, vorderde mr. Hol steyn f 60, subs. 20 dagen voor elk. Mr. Alblas was bang. dat bij zo'n hoge boete de vaders zouden moeten beta len, terwyl het zijn bedoeling was, dat de jongens het van hun zakgeld zouden moeten doen. Daarom vermin derde hij de straf tot f 15, subs. 5 da gen. Zichtbaar opgelucht verlieten de twee jeugdige boosdoeners de zaal. Joy-rflders. Drie jongelieden uit Alkmaar had den een vrachtauto „geleend" om wat te gaan toeren. Niet alleen hadden ze dus benzine gestolen die er in was, maar bovendien had de wagen een schade van f 930 opgelopen. J. v. d. V. uit Alkmaar, die gestuurd had, had zich gisteren voor dit zaakje te ver antwoorden. Mr. Holsteyn vond, dat maar eens fiink tegen joy-rijders moet worden opgetreden. Daar verdachte reeds twee veroordelingen achter de rug heeft en zelf nog niets van de schade had be taald, vorderde hij 2 maanden gevan genisstraf. Mr. Alblas was het hiermee eens. ALKMAAR, 27 Sept. 1948. Op de he den gehouden veemarkt waren voor de centrale 140 vette koeien, 1 graskalf, 10 nuchtere kalveren en 56 vette schapen aangevoerd. ALKMAAR, 27 Sept. '48. (Alkm. Ex- f 123; Druiven: Frankenthalers f 0.75— Slabonen z. dr. f 20—f 41; Stoksnijbonen f 38f 61; Stamsnijbonen f 30; Pronk- bonen f 12f 18; Komkommer* f 5 f 20; Tomaten A f 30—f 64; Tomaten Bonken f 22—f 30; Bloemkool IA f 30— f 37, I f 22—f 30 en II f 10—f 19; Rode kool f 6;f 11.50; Witte kool f 6; Savoye kool f 6f 9; Groene kool f 6f 8.50; Spruitkool f 20—f 30; Spinazie f 6—f 19; Postelein f 6—f 14; Sla f 2—f 11; An dijvie f 4—f 7.50; Rode bieten f 6—f 8; Bospeen f 6f 14; Winterpeen f 6f 7; Waspeen f 10—f 12; Uien f 6—f 9; Uien drielingen f 4; Prei f 6f 10; Augur ken: Klein-grof f 50 en Groffijn f 72— f 123; Druiven: Frankenthaluers f 0.75 f 1.06, Alicante f 0.70—f 1.03 en West- Frisia f 0.70; Meloen: Suiker f 42—f 60, Net f 20f 52 en Ananas f 15f 46. Appels: Transparante de Cronsels f 30 f 52. Peren: Beurré Clairgeau f 30, Beurré Hardy f 42—f 60, Beurré Mérode f 22f 28, Bonne Louise d'Avranches f 42—f 52, Conférence f 30—f 42; Herto- gir Elsa f 22—f 30, Maagdenpeer f 22— f 28, Triomphe de Vienne f 35—f 46; William Duchess f 30. NOORDERMARKTBOND, 28 Sept. Aangevoerd 45000 kg aardappelen; Eer stelingen f 4.50f 5.20, Eigenheimers f 4.90f 5.20, Blauwe Eigenheimers f 6.10—f 6.20, Bintje f 5.40—f 5.60, 'Beve landers f 5—f 5.70; 7000 kg Rode kool f 6f 8; 5000 kg Gele kool f 5f 5.90; 6000 kg Groene kool f 6f 7.20; 18700 Kg Witte kool f 4f 5; 1500 kg Andijvie f 5; 20.000 kg Uien f 7—f 8.10, drielin gen f 5—f 5.40 en Nep f 6.60—f 9.20; 10000 kg Bieten: I f 6, II f 4.50 en III f 3; 5000 kg Peen; II f 5.50 en III f 4f 4.10; 19000 kg Slabonen f 20f 38. WARMENHUIZEN, 27. Sept 15,200 kg Aardappelen: bevelanders 5,40—5,60, eigen heimers 5,70—8,40 en bintjes 6,50; 9300 kg uien: gew 7—7,10, gele nep 11,30, drielingen 5 en grove 6—6,70; 8000 kg rode kool 6— 1.90; 48,500 kg witte kool 4—5; 1250 kg sla bonen 23—30 2400 kg bieten: I 6 en II 4,50 In de afgelopen twaalf uur, loeide hei de Alkmaarse brand ding van een boerc sloot en binnen enke drie rode wagens m werpers door de nacl de manschappenwage waren onder leiding J. van Maarleveld oi boerderij van de fami de Fielkerweg, vanw verte de vuurgloed te De Alkmaarse bf< reputatie opnieuw eei ook de brandweer ve waarschuwd ,kwam lenne eerder ter p langere weg, die zij Het was de heer Van gemeester van Akers terrein van de brand zo snel de Alkmaarsi meerde, dat de schad beperkt bleef. Toen de brandwe plaats des onheils w bleek, dat het publii het voorhuis reeds hl gelegenheid te hebber veiligheid te breng werd het blussingsw nomen en hoewel de krachten inspande, ko worden, dat de bof brandde. Het duurde twee voor men het vi had en de nablussing gelaten aan de bran sloot, die mede op het was. burgerlijk: Geboren: Jacoba A. J. Wittebrood en Leo Gestelweg 7. 1 Bogtman en M. Krooi Guido Hermanus, z. J. Eikerbout, Loudels Ondertrouwd; Bos, Poppesteeg 2 te na Maria Martin, var Gehuwd: Gerrit Stam, Bakkerstraat 2 Huibert H. Kervers er Kerkedijk 14. Herrr en Anthonia A. E. I< Cornelis L. Koster Klinkenberg, Zeeweg Overleden: Mar) 60 jaar, echg. van Hen Taets van Amerongen, (Van onze corre: Anna Paulc Het voortreffelijke 1 tesse was oorzaak dal de vele belegeringen, kon maken. De overw heid der geel-zwarten gehele verloop van de rn doelpunten uitgedrr. 20 overwinning kumn doelverdedigers hebber vaa'rlijke ballen te verv daarvoor zorgden de i Zonder overdrijving gen dat Vitesse ons, voorgaande overwinnin, gevallen. Er waren sle opvallende spelers bij, buiten, de linksback en Aan weerskanten is anderhalf uur met man werkt, maar doelpunter Aanvoerder Tiel wini een flauwe doorbraak 1 men de Poldersen los. I gelukt het de voorhoedi vaarlijk in de buurt te t hier doet de verdedigin Een prima hoge boog voor het Vitesse-doel l warring in de geledere tesse-achterhoede en als maal toe achtereen een krijgt te nemen, neemt haarfijn, dat slechts een doende geweest zou zijn die dat kleine tikje geel dit op de verkeerde m hand. De tweede helft geeft wachtingen in geen win Wel zijn ook nu weer d gelmatig in de aanval. O de Poldersen actiever standers en opnieuw st verdediging in vele geva tegen de muur. Maar dot uit. De snelle Vitesse-ret c-nige malen gevaarlijk dom van de Schipper, do kooper, van Dalen en staan hun mannetje e waar zij kunnen. In een wedstrijd, wa niets te genieten viel, 1 land verdiend met 20 gewiïnnen. In het veld geenszins de mindere, i schaarse kansen, welke van Purmrland weggaf, hoede van Graftdijk nie Na pl.m. 20 minuten S| rechtsbuiten van Purm vrij te staan, de bal we speeld en zijn voorzet v voorhoede in een doelp Hetzelfde herhaalde zie 35 min. spelen, maar t hetzelfde over links. Va maakte de linksbuiten v; dankbaar gebruik om z 20 voorsprong te geve Na de rust weer hetze beide partijen stug voe de verdediging van b bleven de voorhoeden d de Graftdijk-voorhoede traag om succes te bere Scheidsrechter Vlottes wedstrijd zeer verdiens' bet. snel in de iuiste bar Uitslagen. Graftdiik 1- 02. Graftdijk 3Meerv Oudendijk 2Graftdijk dijk a—Graftdijk a 0—7.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2