Tante Sabine Poos en Slagter voor hun rechters Boerderijbrand te Akersloot Bergen. B.K.C.—Vitesse 0—0 Graftdiik IPurmerland I ForestersKaagvogels EgmondiaKwadij k Schandelijke handelwijze van advocaten I Schermerhorn Egmond aan den Hoef. Hensbroek. De Rijp. Hei Radioprogramma grijpt in In de afgelopen nacht, omstreeks twaalf uur, loeide het alarmsysteem van de Alkmaarse brandweer met de mel ding van een boerderijbrand in Aker sloot en binnen enkele minuten snelden drie rode wagens met laaiende schijn werpers door de nacht. De ladderwagen, de manschappenwagen en een autospuit waren onder leiding van commandant J. van Maarleveld onderweg naar de boerderij van de familie N. Blokker aan de Fielkerweg, vanwaar reeds uit de verte de vuurgloed te zien was. De Alkmaarse brandweer deed haar reputatie opnieuw eer aan, want hoewel ook de brandweer van Uitgeest was ge waarschuwd ,kwam de Alkmaarse co lonne eerder ter plaatse, ondanks de langere weg, die zij had af te leggen. Het was de heer Van der Heuvel, bur gemeester van Akersloot, die op het terrein van de brand aanwezig was, die zo snel de Alkmaarse brandweer alar meerde, dat de schade tot de boerderij beperkt bleef. Toen de brandweerwagens op de plaats des onheils waren aangekomen bleek, dat het publiek de ruiten van het voorhuis reeds had ingeslagen, oin gelegenheid te hebben, de meubelen in veiligheid te brengen. Onmiddellijk werd het blussingswerk ter hand ge nomen en hoewel de brandweer alle krachten inspande, kon niet voorkomen worden, dat de boerderij geheel uit brandde. Het duurde tot omstreeks haif twee voor men het vuur onder de knie had en de nablussing kon worden over gelaten aan de brandweer van Aker sloot, die mede op het terrein aanwezig was. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacoba Elisabeth, d. v. A. J. Wittebrood en W. J. Kaandorp, Leo Gestelweg 7. Luitje, d. v. J. H. Bogtman en M. Kroon, Breelaan 69. Guido Hermanus, z. v. J. G. Stolk en J. Eikerbout, Loudelsweg 41. Ondertrouwd: Adrianus Marie Bos, Poppesteeg 2 te Delft en Cathari- na Maria Martin, van Borselenlaan 8. Gehuwd: Gerrit Inia en Maartje Stam, Bakkerstraat 26, IJmuiden. Huibert H. Kervers en Maartje Swaan, Kerkedijk 14. Hermanus H. de Jong en Anthonia A. E. Id, Lijtweg 44, Cornelis L. Koster en Agnes A. C. Klinkenberg, Zeeweg 9, Overleden: Mary E. van Reenen, 60 jaar, echg. van Hendrik Louis Baron Taets van Amerongen, Hoflaan 25. (Van onze correspondent te Anna Paulowna) Het voortreffelijke backstel van Vi tesse was oorzaak dat BKC, ondanks de vele belegeringen, geen doelpunt kon maken. De overwegende meerder heid der geel-zwarten gedurende, het gehele verloop van de wedstrijd had in doelpunten uitgedrukt een 10 of 20 overwinning kunnen betekenen. De doelverdedigers hebben niet veel ge vaarlijke ballen te verwerken gekregen, daarvoor zorgden de defensies. Zonder overdrijving kunnen wij zeg gen dat Vitesse ons, na haar twee voorgaande overwinningen, niet is mee gevallen. Er waren slechts een drietal opvallende spelers bij, t.w. de rechts buiten, de linksback en de spil. Aan weerskanten is er gedurende anderhalf uur met man en macht ge werkt, maar doelpunten bleven uit. Aanvoerder Tiel wint de toss en na een flauwe doorbraak van Vitesse, ko men de Poldersen los. Een enkele maal gelukt het de voorhoede der gasten ge vaarlijk in de buurt te komen, doch ook hier doet de verdediging haar plicht. Een prima hoge boogbal van Prins voor het Vitesse-doel brengt wat ver warring in de gelederen van de Vi- tesse-achterhoede en als Prins tot drie maal toe achtereen een drietal corners krijgt te nemen, neemt hij deze zo haarfijn, dat slechts een klein tikje vol doende geweest zou zijn. Het is Buning, die dat kleine tikje geeft, doch hij doet dit op de verkeerde manier: met de hand. De tweede helft geeft tegen de ver wachtingen in geen winst voor BKC. Wel zijn ook nu weer de gastheren re gelmatig in de aanval. Ook nu weer zijn de Poldersen actiever dan hun tegen standers en opnieuw staat de ^Vitesse- verdediging in vele gevallen meï de rug tegen de muur. Maar doelpunten blijven uit. De snelle Vitesse-rechtsbuiten komt enige malen gevaarlijk voor het heilig dom van de Schipper, doch ook Paarde- kooper, van Dalen en van Teulingen staan hun mannetje en retourneren waar zij kunnen. In een wedstrijd, waarin technisch niets te genieten viel, heeft Purmer land verdiend met 20 van Graftdijk gewcfnnen. In het veld was Graftdijk geenszins de mindere, maar van de schaarse kansen, welke de achterhoede van Purmrland weggaf, wist de voor hoede van Graftdijk niet te profiteren. Na pl.m. 20 minuten spelen kwam de rechtsbuiten van Purmerland geheel vrij te staan, de bal werd hem toege speeld en zijn voorzet werd door de voorhoede in een doelpunt omgezet. Hetzelfde herhaalde zich na ongeveer 35 min. spelen, maar toen gebeurde hetzelfde over links. Van deze kans maakte de linksbuiten van Purmerland dankbaar gebruik om zijn club een 20 voorsprong te geven. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld, beide partijen stug voetballend, maar de verdediging van beide elftallen bleven de voorhoeden de baas. Vooral de Graftdijk-voorhoede was veel te traag om succes te bereiken. Scheidsrechter Vlottes leidde deze wedstrijd zeer verdienstelijk en wist het sDel in de iuiste banen te houden. Uitslagen. Graftdijk 1Purmerland 1 02, Graftdijk 3Meervogels A 3 0-2, Oudendijk 2Graftdijk 2 20, Ouden dijk a—Graftdijk a 07. WESTZAAN—DREO. Uit een goed gespeelde wedstrijd te gen Westzaan 1 wist Dreo 1 een kost baar puntje te veroveren. Westzaan is technisch iets beter, maar weet dit niet uit te drukken in doelpunten. De Dreo-achterhoede is goed op dreef en weet telkens het ge vaar te keren. Toch is het Westzaan die de score opent. Uit een corner be landt de bal via een speler van Dreo in eigen doel. Dreo komt nu opzetten en weet de gelijkmaker te plaatsen. Het was Ver donk die met een ver schot de bal keurig inschiet, 1—1. Na de rust wordt er weer vinnig ge streden. Beiden elftallen wroeten om de winnende goal, het wordt steeds spannender, maar doelpunten blijven uit. Even voor het einde menen de ploegen ieder nog een goaltjè te kun nen zetten maar ook deze kansen gaan teniet doordat de doelpalen spel brekers blijken te zijn. De puntjes worden broederlijk ge deeld en de stand blijft 11. DE RIJP—ZOUAVEN. Aangelokt door het ideale voetbal- weer en de belangrijke wedstrijd; wa ren heel wat supporters aanwezig bij de Wedstrijd AVV 1Zouaven 1. Vóór de rust werd door beide partij en kalm aan gespeeld. AW neemt na een kwartier spelen de leiding, doch Zouaven weet deze achterstand weer in te holen. Eén minuut vóór de rust is het weer AVV, dat met een mooi doelpunt de stand in haar voordeel weet te veranderen. Direct na de hervatting maakte Zouaven weer gelijk. Door een misverstand in de achter hoede, waar de Zouaven-voorhoede dankbaar gebruik van maakt wordt 't 2—3. De AW-mannen geven de moed niet op. Aanvang op aanval wordt on dernomen, steeds komt de bal voor 't doel van de gasten, zelfs tot bijna op de doellijn, maar de voorhoede weet geen doelpunten te maken. Tot het laatste moment blijft het spannend maar in de stand komt geen verandering. De Rijp adsp.Beemster adps. ein digde in een overwinning voor Beem ster. Met 04 moesten onze jongens genoegen nemen. VOORDAT JE DE STRAAT GAAT OVERSTEKEN EERST NAAR LINKS EN DAN NAAR RECHTS GEKEKEN. In afd. IC heeft Foresters de leiders van deze afd., Kaagvogels, weerstaan en het heeft er zelfs in de tweede helft naar uitgezien, dat Foresters de volle winst zou behalen. Reeds direct zien we goede open aanvallen van beide par tijen, doch zoals ook later steeds weer zal blijken, zijn de verdedigingen de sterkste delen van de ploegen. Bij Foresters stond Godijn nu op de voor hem vreemde linksbackplaats en voldeed hier zeer goed. Vooral door zijn opstellen en trapvastheid bracht hij me nigmaal redding en met Postma, die er na de thee beter inkwam, vormden zij een hechte verdediging. Ook M. Kos- sen wist zich bij dit duo goed aan te passen en het was jammer, dat deze speler zich na de rust door een opgelo pen blessure moest laten vervangen. Bij Kaagvogels was het vooral doelman Kugel die een groot aandeel had in dit gelijke spel en vooral zijn schitterende Safe vlak voor het einde was van prima gehalte. Een kwartier na rust wist Foresters uit een aanval over links te scoren, doch dit doelpunt werd terecht door de goed leidende scheidsrechter wegens buiten spel geannuleerd. Vóór de rust was het spel bijna in handen van Egmondia. Een mooi opge zette aanval van H. Visser strandde tegen de lat. Na een half uur hard zwoegen zag Egmondia haar werk be loond met een doelpunt van R. Gul, die onhoudbaar inschoot (10). Een volgende mooie aanval van de Eg- monders strandde op buitenspel. Na de rust kwam Kwadijk flink op zetten en verschillende malen voor kwam de goed-spelende keeper Braak een doelpunt. Toch had een der aan vallen van Kwadijk succes en kwamen de partijen weer op gelijke voet (11). Dit was het sein voor Egmondia om even flink aan te pakken. Het Kwa dij k-doel kreeg het zwaar te verant woorden, maar de doelman was prima. Zag het er eerst naar uit, dat het ein de met een gelijk spel zou komen, in de laatste minuten plaatste H. Visser de bal onthoudbaar tussen de palen (21). Egmondia heeft een zwaar be vochten, maar niettemin verdiende overwinning behaald. Twee mensenjagers van groot formaat Maandag is te 's-Gravenhage voor het bijzonder gerechtshof het proces begonnen tegen Leo Poos en Maar ten Slagter, twee voormalige Haag se politieambtenaren, die tijdens de bezetting een meedogenloze strijd gevoerd hebben tegen het Neder landse verzet. Tientallen verloren daardoor in Duitse concentratiekam pen of voor een vuurpeleton het le ven. Voordat de president mr. A. Ikman van Burck het woord aan de procu reur-fiscaal gaf voor het voorlezen van de tenlastelegging, dankte hij de toege voegde advocaat mej. mr. I. Boon, om dat zij op het laatste ogenblik bereid gevonden werd beide verdachten te ver dedigen. Mr. Ikman van Burck ver klaarde zeer verontwaardigd te zijn over de houding van de advocaten van Poos en Slagter, die eerst deze mannen zouden verdedigen, kennis namen van het dossier en op het laatste ogenblik hun cliënten in de steek lieten zonder hiervan aan het Hof bericht te zenden. De president deelde mede, dat hij een aanklacht zou indienen bij de raad van toezicht en discipline van advocaten te Rotterdam. Verdachte Poos deelde mede, dat mr. Van der Starp uit Rot terdam, die hem eerst zou verdedigen, de verdediging had neergelegd, omdat hij, Poos, hem geen toestemming wilde verlenen een aantal van zijn verkla ringen aan de pers door te geven. Als eerste verscheen de luit.-generaal b.d. jhr. W. Roëll in de getuigenbank. Besproken werd de oprichting van de O. D. en de lotgevallen van de gene raal, die in 1942 gearresteerd werd door Poos en Slagter en ter dood werd ver oordeeld. Zijn ontsnapping aan de dood zou o.m. door de invloed van dr. Kersten op Himmler begunstigd zijn. „Herkent U de verdachten?" vroeg de president aan generaal Roel. „Wel zeker", antwoordde de generaal, „ze zien er nu alleen veel beter uit". „Dat doen de cellenbarakken", meende de president. Ook de volgende getuigen werden gehoord in verband met het oprollen van de O. D.-groepen. In enkele ver klaringen werd gezegd, dat Slagter zijn arrestanten nogal 'vlug sloeg. Deze ontkende dit echter heftig. Hij had niets gedaan, wat buiten zijn be voegdheid van politieambtenaar lag, zei hij. Verschillende getuigen, meest wedu wen van vermoorde Nederlanders, konden zich niet inhouden en riepen „moordenaars".tegen de twee verdach ten, die onbewogen voor zich keken. Na de verklaringen van de vele getui gen gaf de president aan Poos en Slagter steeds weer ruim gelegenheid, om hun zienswijze te stellen tegen over die der getuigen. Slagter's stem klonk dan zwaar en agressief door de zaal. Poos bracht zijn aanmerkingen rustiger naar voren. Voorgelezen werden schriftelijke ver klaringen, welke betrekking hadden op door Poos en Slagter verrichte ar restaties in de eerste en tweede O. p. en de groepen van prof. Mekel en prof. Schoenmaker. In totaal noemde de ten lastelegging er 97. Dit aantal is eohter slechts een gering deel van alle arres taties, die deze twee handlangers van de S. D. van Maart 1941 tot Septem ber 1944 verricht hebben. Beide verdachten beperkten zich tot het geven van een kort commentaar om, zoals Slagter het uitdrukte „de president ter wille te zijn". Poos voerde verschillende voorbeel den aan, waaruit zou blijken dat hij veel meer mensen had kunnen arreste ren. Hij had er echter geen bewijzen voor. Enige mensen, die betrokken waren bij het verzamelen van de door de RAF uitgeworpen wapenen en te Ede gearresteerd waren, kwamen ver volgens vertellen hoe deze arrestatie zich had toegedragen. Eén voor één waren zij naar Ede gegaan waar zij volgens hun verklaringen in een huis door Poos verwelkomd werden. Deze was met uitgestoken hand op hem toegekomen. Op hetzelfde ogen blik, dat zij hem een hand gaven sprongen de Duitsers te voorschijn en werden zij gebonden en geblinddoekt. Poos bleef echter hardnekkig volhou den, dat hij bij deze arrestatie niet op de voorgrond was getreden. Als laatste getuige verscheen mevr. Kocks, die met haar "twee pleegzonen in haar drukkerij een illegaal blad drukte. Poos heeft haar en de pleeg zonen gearresteerd. Zij werd later weer vrijgelaten doch de pleegzonen kwa men voor een vuurpeleton. Het was ondertussen half negen geworden en de president besloot de zitting te ver dagen. ZUID-AFRIKA EN DE V. N. De Zuidafrikaanse premier, Dr. Ma- lan, heeft in het parlement verklaard, dat het „hoog tijd wordt, dat Zuid- Afrika een sterkere houding in de V.N. aanneemt". De unie moet volgens hem standvastiger voor haar rechten opkomen, dan tijdens de vorige rege ring het geval was. O e era s 3' 3. w o S.Z o o ir 7T O cr *2 S.W o w o n W 3 ft sr 3 Q. 3 n s 2 i Gjr n J3 2o 3 o Ti Cu S 3 De collecte, welke in deze ge meente onlangs ten bate van de geza menlijke militaire fondsen is gehou den, heeft in totaal 43.65 opge bracht. Aan onze plaatsgenoot H. Brou wer is voor goed vrijstelling van dienstplicht verleend. L. Roselaar kreeg 1 jaar uitstel. De visclub De Egmonden hield Za terdagmiddag j.l. in de slotgracht haar laatste viswedstrijd, welke gewonnen werd door de heer H. van Pel. Tweede werd de heer J. Koopman. Over het geheel genomen was het een bevredi gend seizoen. Tot onderwijzeres aan da op te richten kleuterschool te Hensbroek is benoemd mej. Bommezij te Alkmaar. Het was een spannende dag voor de leden van de P V jtDe Reisduif" Eerst bij de laatste vlucht kwam vast te staan, dat de strijd uitgevochten zou moeten worden door de heren Rlteco en Mid delkoop De Uitslagen waren: ie M Middelkoop 461 pnt; Je P Rlteco 461 pnt; Se J Wit 336 pnt; 4e J F Rlteco 349 pnt De heer Middelkoop kwam in het bezit van de Zilveren Beker en een diploma De uitslagen van de vlucht vanuit Quie- vrain (Fr) was: P Riteco 1, 2, 3, 4 5; M Middelkoop 6, 7. a, 9 De vlucht had een vlot verloop en er werden geen verliezen geleden Vergoedingen voor K.N.I.L. gedemobiliseerden Het is gebleken, dat nog steeds een aantal gedemobiliseerde militairen van het Kon. Ned. Indisch leger zich niet heeft gewend tot de demobilisatie officier van het K.N.I.L.-centrum Ne derland te Nijmegen, teneinde de hen volgens de ordonnantie sociale voorzie ningen gedemobiliseerden toekomende vergoedingen te ontvangen. Aan alle zich in Nederland bevinden de gedemobiliseerde dienst- en reserve- plichtigen van het K.N.I.L., zij die be hoord hebben tot de stadwacht- en ver nielingsbrigades enz., die op 15 Augus tus 1945 in werkelijken dienst waren, wordt in hun eigen belang aangeraden zich schriftelijk te melden bij genoemde demobilisatie-officier. Deze oproep geldt niet voor beroeps militairen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM 11^ 415 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,20 Tom Erich (piano) 6,35 Maria Zamora en haar Zuid-Amerikaanse orkest 7,lo Gramo- foonplaten 7,30 Trio Keesen—Boonbres - ser 8,05 Echo van de dag 8,15 Bonte Dinsdagavondtrein 9,30 Ik zou zo graag 10,15 Buitenlands overzicht 10,30 Piano-duo 11,15 Gramofoonplaten HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,00 Cantus Populorum 6,20 Sportpraatje 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Zigeuner melodieën 7,30 „Dit is leven" 7,45 Niwin-klanken 7,50 Rubriek van de Wederopbouw 8,05 De gewone man f,12 Radio Philharmonisch orkest 10,00 KRO-trïo 10,37 Actualiteiten 10,45 Avondgebed - 11,15 Avondconcert VOOR WOENSDAG HILVERSUM IIt 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, lf 6, 8 èn 11 uur VARA: 8,18 Lichte morgenklanken 11,00 Non-stop- programma 1,20 Hawawiïan en Z-Ameri- kaanse klanken 3,30 De Regenboog 4,45 Vragen staat vrij 6,20 Gramofoon platen 6,30 Willen en kunnen 7,00 Dwalen wij? 7,15 Nieuws uit Indië VPRO: 7,30 Voor de jeugd 7,40 Jeugd- njeuws 7,45 „Lezen in de Bijbel" VARA: 8,05 Dingen van de dag 8,15 Opera-programma 9,15 De Oranje orchi dee 10,00 Johan Jong (orgel) 10,15 Paul Godwin-trio 10,45 Van boek tot boek 11,15 Toneel via radio naar caba ret Frans Niehuys 25 jaar artist HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 'en 11 uur NCRV: 8,15 Gewijde muziek 9,30 Symphonisch mor genconcert 1,15 Orgelconcert 3,oo Jeugdconcerten 6,00 Onze Nederlandse koren en korpsen 6,20 Gramofoonplaten 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Lily Kraus (piano) 7,30 Het actueel geluid 7,45 Engelse les 8,05 Programma-pro loog 8,15 Residentie-orkest 9,35 Bur gerlijk recht 10,00 Sans souci 10,45 Avondoverdenking 11,15 Selectie uit selecties 11,45 Gramofoonpaten 57) ROMAN .VAN MARIASAWERSKY Op zekere dag kon zij de verleiding niet weerstaan een soortgelijke recen sie, waarbij Felix Reuder's conterfeit- sel prijkte, uit een der bladen te knip pen. Ze deed het heimelijk, maar de man, die met het toezicht in de lees zaal belast was, had het toch gezien. Het jonge meisje, dat zich steeds de meest uiteenlopende dagbladen liet ge ven en hem daarbij altijd met een goede fooi bedacht, was hem allang opgevallen. Haar bescheiden en vrien delijk optreden had hem geheel voor haar ingenomen. Daarom wstchtte hij tot het middaguur, wanneer de lees zaal werd gesloten en alle bezoekers weggingen. Hij wist, dat Beate ge woonlijk de laatste was. Bij de deur hield hij haar aan. „U mag niets uit de kranten knip pen, juffrouw", zei hij vriendelijk. „Dit maal wil ik nog wel een oogje dicht knijpen, maar Beate kreeg een kleur als vuur. ,,'t Spijt me", stamelde ze. „Ik wil het blad graag betalen...." „Wacht nog maar een paar dagen met je kamenier", beet deze haar doch ter toe. „We moeten het arme kind toch eerst aan deze luxueuze omge ving laten wennen!" De dames Larsen zelf echter wisten zich aan dit weelderige leventje on middellijk aan te passen. Ze stelden vast, dat ze voor haar garderobe nog van alles nodig hadden de mode zaken in deze mondaine badplaats lokten ook zo verleidelijk! en brach ten Beate van haar wensen op de hoogte. „Je vindt 't toch wel goed, beste kind?" vroeg mevrouw Otilie Larsen liefjes. „WU zouden uit piëteit tegen over die arme Jules Mengelberg eigen lijk ook liever in de rouw gaan, maar tenslotte hebben we hem, welbe schouwd, nauwelijks gekend en dat we rooit veel voor hem hebben betekend, heeft zijn testament wel bewezen. Maar als je er bezwaar tegen mocht hebben, richten we ons natuurlijk ge heel naar jouw wensen. Alleen voelen Irene en ik ons in rouwkleding zo ont zettend bedrukt". Beate onderbrak haar woorden stroom met een vermoeid gebaar van haar hand. „Schaft u zich gerust alles aan, wat u nodig denkt te hebben en laat u de rekeningen maar naar het hotel komen". Dat lieten Irene en haar mama zich geen tweemaal zeggen. Zij zochten het beste en het duurste op het gebied van toiletten uit en daarmee begon voor hen een waar leventje van plezier. Zij bezochten concerten, de schouwburg en de speelzalen, zij maakten auto tochten in de omgeving en wisten al spoedig een grote kenissenkring om zich heen te verzamelen. Daarbij wa ren ze zelfs zo grootmoedig Beate uit te nodigen al deze genoegens met haar te delen. Een of twee maal ging het meisje ook inderdaad mee naar een concert, maar de muziek stemde haar nog droeviger en het gezwets van de vele kenissen der dames Larsen maak te haar nerveus. Onder het voorwend sel, dat ze zich te vermoeid voelde, trok zij zich weldra van alles terug. „Zullen we eens een dokter voor je laten komen, lieve kind?" vroeg me vrouw Larsen deelnemend. „Hij zou je misschien adviseren de baden te gebruiken en je wat versterkende mid delen kunnen voorschrijven". „Nee, nee, dank u, ik wil geen dok ter zien. Ik ben trouwens helemaal niet ziek, alleen maar wat apathisch. „Nee, nee, zo erg is 't nu ook weer niet, juffrouw", haastte de oude man zich haar gerust te stellen. „Ik wou 't u alleen maar even zeggen. En als u zich soms voor het een of ander mocht interesseren, dan is het bureau voor persknipsels graag bereid u te helpen, 't Kost wel wat, maar niet veel..,." De blik van de oude man gleed taxerend lang Beate's eenvoudige ja ponnetje. „Als ik een goed woordje voor u doe, zou ik misschien ook wel kunnen bereiken „Waar is dat kantoor?" viel Beate hem haastig in de rede. De suppoost schreef het adres voor haar op. Vijf minuten later was Beate bij de firma en legde aan de man ach ter het loket haar wensen voor. Ze wilde alles hebben, wat over de Afrika- film van dr. Reuder was verschenen er, in de toekomst nog verschijnen zou. En ze wilde betalen, wat daarvoor gevraagd werd, onverschillig wat het kostte. Men beloofde de gemakkelijke cliën te de meest mogelijke service en slaag de er zowaar in haar nog een dik al bum aan te smeren. „Daar kunt u dan alles inplakken, wat wij u zullen zenden „Niet zenden, alstublieft!" riep Beate verschrikt. „Ik kom de knipsels zelf wel halen". Een paar dagen later borg Beate een pakje krantenknipsels in haar hand tasje en keerde daarmee naar het ho tel terug. Het was juist op het mid daguur. Zij moest wel aan de maaltijd deelnemen, daar het anders opgevallen zcu zijn, maar juist vandaag at zij nog minder dan gewoonlijk. De gang naar de eetzaal was altijd reeds een kwel ling voor haar geweest. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3