Stad en Omgeving- AGENDA LAATSTE POSTDUIVENVLUCHT SEIZOEN 1948 Wat de theaters brengen KNIPCURSUS! De Slagers kampioen [Men zei in de stad... Bedrijfsvoetbal KRONINGSALBUM BOEKHANDEL COSTER Dubbel zwemwonder Hinderlijke belangstelling op 8 October Voor het eerst een duivenbeurs St. Pancras. Stompetoren. Oadorp CINEMA AMERICAIN Persued HARMONIE-THEATER Het lied van de woestijn VICTORIA-THEATER De betovering van La Bohème Egmond-Binnen Bergen. De Hertenkamp ligt droog Egmond aan Zee. Parijs, Londen, Brussel of Berlijn? Neen, een Alkmaarse winkel moei; het zjjn. Placht men bij bedrijfsvoetbal wat kalm aan te beginnen, de wedstrijd tusen de gemeente lichtbedrijven en de Alkmaarse slagers, die gisteren onder een stralende herfstzon op het „Alk- maar"-terrein werd gespeeld, gaf di rect een vlot spelbeeld. Van het begin tot het einde heeft het talrijke publiek een goede en uiterst sportieve wedstrijd gezien. Het eerste doelpunt, ha 20 min. spelen, kwam uit een zeer snelle aan val van de rechtervleugel der slagers. Met een hard schot vlak onder de lat wist slager Heinis zijn ploeg de leiding te geven. De vreugde duurde slechts kort, want 10 minuten later wist Bos Van de Lichtbedrijven ,die zeer zwaar werd gedekt) de gelijkmaker te scoren. Met deze stand ging de rust in. Tij dens de rust werd het elftal van de Slagers aan de heer Voorthuysen, di recteur van het gem. slachthuis voorge steld. De aanvoerder van de Slagers ontvangt de kampioensbloemen. Na de hervatting hadden wederom de ploegen om beurten een overwicht waardoor spannende momenten voor de doelen ontstonden. Twee en dertig minuten verstreken voordat een doel punt werd gemaakt. Door een mis greep van doelman Terpstra, die de bal tussen de benen door liet lopen, wist Ruijgh de Lichtbedrijven de lei ding te geven. De Slagers gaven echter niet op en 8 minuten later was het Tullenaars die uit een goede hoek schop de gelijkmaker scoorde. Met deze stand (2—2) kwam het ein de. De 2 maal 7y, min. verlenging kon ook in de stand geen verandering meer brengen en toen moest scheiderechter Brugge over gaan tot het nemen van strafschoppen. De Lichtbedrijven wisten hieruit 2 maal te doelpunten, de Slagers misten de eerste twee, doch dit was om de spanning er in te houden, want de laatste 3 moest doelman Bart, die zeer goed in vorm was, nakijken. Met een kleine 54 overwinning behaalden de Slagers hierdoor het Alkmaars Be drijfsvoetbalkampioen op een gedenk waardige 8 Octoberdag. Was het voor de wedstrijd de heer J. Bos die namens de Lichtbedrijven bloe men aan bood, daarna was het de heer de Jong van de v.v. „Alkmaar" die de kampioensploeg in de bloemen zette. Een zeer aardig idee, dat ook de goe de verstandhouding weergeeft tussen enkele officiële voetbalverenigingen en bedrijfsvoetbal. Namens het bestuur van de Alkmaarse Slagersvereniging bood de heer v. d Kamer bloemen aan. Tot slot sprak de heer Hartland nog enkele woorden van hulde, waar na de heer P. Groot met een paar sympathieke woorden de sprekers dankte. De einduitslag om het Bedrijfs voetbalkampioenschap van Alkmaar is nu: 1 Slagers, 2 Lichtbedrijven, 3 Rei niging. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marjan, d. v. W. P. A. Demmendal en D. M. Hogervorst. Wil helmus, z. v. M. Swinkels en W. Visser. Nicolaas M., z. v. L. Verver en C. Vel- seboer. Jan H. B„ z. v. J. Hoogland en G. M. Dautancourt. Cornelis S. M., z. v. J. C. Tromp en P Groen. Ondertrouwd: Jan H. Eijssen en Annie J. Wulp. Ulrich J. Rutgers en Gretha K. Daalder. Petrus Hoetjes en Johanna P. Termaat. Johannes M Verheij en Geertje J. Mooij. Jan Poland en Afra Schipper. Overleden: Jeltje Postma, oud 57 jaar, geh. m. N. Veenendaal. Rei- noutje Thepen, oud 42 jaar., REVANCHE-MATCH PH. SCHMIDT— J. FEEKE. Hedenavond zal in café De Linden- hoek de revanche-match plaats vinden tussen de bekende spelers Schmidt en Feeke. In begin September wist Jan Feeke een partij van 600 car. van Schmidt te winnen. Maar de Amster dammer, één der sterkste cadre 35/2 spelers, zal alle krachten inspannen om op het nieuwe Monopole-biljart van de firma Bruin zijn jeugdige tegenstander te kloppen. Of het gelukken zal? ....dat de politie de afzetting overal toch maar weer keurig voor elkaar had; dat de plaatselijke muziekcorpsen aan de verschillende programma*- onderdelen op uitstekende manier medewerkten; dat Soli Deo Gloria bij de reveille, koraalmuziek, turndemonstratie, tocht naar het Victoriebeeld en op tocht 'n schitterend figuur maakte; dat bij de optocht der gecostumeer- de meisjes en de grote stoet het zelfde gezegd kon worden van Excellior; dat de Postharmonie ook niet voor een klein geruchtje vervaard is, zo als bleek bij de optocht; ,,..dat de twee meisjes, die de Bie- dermayercostuumpjes droegen uit de eigen ateliers van de fa Hilck- man, een van de aardigste groepen vormden uit de hele stoet van meis jes; ....dat de potsierlijke musicerende clowns, die door de binnenstad trokken met hun schippersklavier, een knalsucces waren; ....dat het in de stad gezelliger werd naarmate de dag begon te vorde ren; ....dat de optocht een dergelijk hoog tempo onderhield, dat de stoet te vroeg aan het eindpunt was, waar door vele kijkers, die voor de tweede maal wilden genieten, te laat kwamen; ,!.dat het tafereel met Willem III en Maria Stuart in de stoet zo onge lukkig was geplaatst dat de toe schouwers links van de route alleen de achterkant zagen; ....dat men niet chauvinistisch wilde zijn, maar dat wij toch zeker even goed voor de dag zijn gekomen als onze zusterstad Leiden; ....dat het op de kermis gezellig toe ging; ....dat de café's boordevol zaten en dat overal de benen van de vloer gingen en ,...dat de klok maar weinig sloeg toen de laatste feestgangers naar huis gingen. DE NACHT VAN DE 16e JANUARI. Als eerste abonnementsvoorstelling in de A-serie zal Dinsdagavond de Haagse Comedie (dir. Cees Laseur) in 't Gulden Vlies opvoeren het bekende successtuk: „De Nacht van de 16e Ja nuari" van Ayn Rand (regie Paul Steen bergen). Het stuk, dat een zeer interes sante en boeiende rechtszaak behandelt, heeft reeds vele malen groot succes ge haald. Van de medewerkenden noemen wij: Caro van Eyck, Elisabeth Ander sen, Anton Roemer, Jan van der Lin den, Jan Retèl, Bob van Leersum, Coba Kelling, Piet Bron, Theo Frenkel, An nie van Duyn, Henk van Buuren, Ge rard Hartkamp. Voor deze voorstelling zijn nog enke le kaarten verkrijgbaar. VAN DE POLITIE. De 8 Octoberviering is gisteren vrij rustig verlopen. Slechts drie personen zijn ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht. Gistermiddag liep een 73-jarige man binnen de afscheiding van „de Spin", een zweefmolen op de kermis. De man kreeg een schuitje tegen het hoofd en werd vrij ernstig verwond. Nadat hij ter plaatse was verbonden, werd hij overgebracht naar het St. Eli zabeth ziekenhuis, alwaar een hersen schudding werd geconstateerd. Gister viel een versieringszuil in de Langestraat om, waardoor de neon verlichting van de firma Bruggemann werd vernield. Door een misverstand noemden wij in ons verslag van de Meervoudige Kamer te Alkmaar mr. Mulder als verdediger van de groentehandelaar V. Dit moet zijn mr. de Vos van Pteenwijk. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). ZATERDAG Harmonie-Theater, 7 en 9.30 uur: Het lied van de woestijn, 14 jaar; Victoria- Theater, 7 en 9.30 uur: De betovering om La Bohème, 14 jaar; Cinema Ame- ricain, 7 en 9.30 uur: Persued, 18 jaar. Oudegracht: Drijvend cabaret, 4.30 en 8 uur: Voorstelling. ZONDAG Harmonie-Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Het lied van de woestijn, 14 jaar; Vic toria-Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De betovering om La Bohème, 14 jaar; Ci nema Americain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Persued, 18 jaar. ZONDAGSDIENST ARTSEN Morgen, Zondag 10 October, wordt de Zondagsdienst voor artsen waar* genomen door de heren W. Steensma, arts, Oudegracht 186, telefoon 2382 en J. Lourens, arts, Oudegracht 293, tele foon 2892. In de week van 916 October wordt de E.H.B.O.-dienst uitgeoefend door de heer K. H. Kolk, arts, Geestersingel 36. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Zondag 10 October zal de apotheek van mevr. Wanna op het Ritsevoort geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waar genomen. Een blijvende herinnering aan de sprookjesweek in September. Een prachtig uitgevoerd fotoalbum met verbindende tekst, prijs 2,50. Verkrijgbaar bij VOORDAM 9 TELEF. 3320. Op de Alkmaarse kermis was een juffrouw, die bij voorkeur in het wa ter verblijft; zij kan het er een minuut in uithouden en vertoont daarbij nog allerlei kunsten. Dit neemt niet weg, dat zij het daar erg eenzaam had. Een Leids student begreep dit en hij be sloot haar gezelschap te gaan houden. Het jasje ging uit en de jongeman verdween in het water. Het blijkt trouwens niet de enige van onze gasten geweest te zijn, die gisteravond „onder water" geweest is. NIEUWBOUW OP HET SPOORWEGEMPLACEMENT. Gistermorgen is men met het afgra ven van de spoordijk tussen Bergerweg en Forestusstraat begonnen. Naar wij vernemen zal op de daar door ontstane ruimte een pakhuis voor opslag van brandstoffen verrijzen van de firma Steeman,, waardoor de rom melige aanblik ter plaatse tot het ver leden zal behoren. Op de herinneringsdag van Alk- maar's ontzet behoort de burgerij in feeststemming te verkeren, vooral als deze feestdag door zulk zeldzaam fraaie weer wordt begunstigd als gis teren. Dat bij een dergelijk feest iets meer door de vingers wordt gezien dan op andere dagen, is zeker toe te juichen en dat daarbij de misdeelden iets extra's verdienen, verdient aller in stemming. Toch wake men er voor Alkmaar op 8 October tot een dorado voer verkapte en zoals gisteren dikwijls zeer hinder lijke bedelarij te maken. Reeds op de trappen van de sta tionstunnel werd de aankomende rei ziger, waaronder nog vrij vele buiten landers, door een detachement strik jesverkopers een strikje in de stads kleuren ongevraagd op jas of mantel gestoken, om vervolgens door een tweede ploeg tot betaling te worden aangenaamd. Vanaf de Geesterweg tot de Steenen- brug was er vervolgens één keten van ongelukkigen, al dan niet van een gramofoontje, harmonica of iets derge lijks voorzien, drommen straatfotogra fen, ballonnetjes-, ballen-, piepers- en andere negocianten, die vrijwel onaf gebroken het publiek lastig vielen en voorts boeienkoningen, drommen Vo- iendammers enz. Wij hopen, dat men dit verschijnsel het volgend jaar tot meer bescheiden afmetingen zal willen beperken. Wat onze voorouders schreven Wij lezen in de Alkmaarsche Cou rant van 9 October 1848: De heer Verver, med. doctor te Meppel, heeft dezer dagen de aan dacht van het publiek gevestigd op het gevaar, 't welk het gebruik van het zoogenaamde vliegen- papier oplevert. In een vel van dit papier heeft die scheikundige eene hoeveelheid van 0.537 gr., of 8 4/5 grein, rattenkruit (arsenig-zuur) gevonden, die hij voldoende acht om twee menschen te dooden. In het water, waarmede een kwart vel gedurende 24 uur ondergegoten was geweest, vond hij 0.144 gr., ongeveer 2 1/5 grein, 't welk vol doende is om een kind te dooden. Kinderen kunnen door snoeplust ligt bewogen worden, om van het water, waarin het papier ligt, 't welk zij met suiker hebben zien bestrooijen, te drinken. Ook in de vliegen, die tengevolge van het drinken van zulk water gedood waren, heeft de heer Ver ver eene aanmerkelijke hoeveel heid rattenkruit gevonden (in 100 vliegen, wegende 1200 gram, vond hij 0.009 gr.). Ook heeft de onder vinding reeds geleerd, dat kippen, die zulke doode vliegen hadden ge geten, gestorven zijn. De laatste postduivenwedvlucht van dit seizoen is ten einde. Vorige week Zondag vloog de Alkm. Concourscom missie de wedvlucht vanaf Quievrain. De vlucht verliep zeer snel. De wind was Zuid-West. In concours waren 171 duiven. De letter H achter de namen betékent Heiloo's Luchtpost; A: Alcm. Victrix; P: de Postduif en S: Steeds in Spanning, n.l. de verenigingen waar van de resp. liefhebbers lid zijn. De uitslag is: Paterde Geus (H) 1, 13; F. J. Praat (P) 2, 9; L. Leertouwer (H) 3; H. Pel (H) 4, 14; C. de Waard (A) 5, 21; H. Bielsma (P) 6, 8, 20, 23; G. Admiraal (S) 7, 17; J. Huiberts (A) 10; C. Rabe- ling (P) 11, 28, 33; H. Schipper (A) 12; W. M. Groot (H) 15, 24; C. D. Huiberts (A) 16; H. de Jager (P) 18, 22; J. vd Elskamp (A) 19; G. P. Hartland (A) 25; M. van Duin (S) 26, 27; A. de Best (S) 29; R, H. de Beer (P) 30; R. Prins KLEINE AANRIJDING Gistermorgen had er op de Provin ciale weg, nabij de Boterhuizen, een aanrijding plaats tussen de auto van een Jako-vertegenwoordiger uit Alk maar en een onbekende chauffeur. De vertegenwoordiger verloor de dop van zijn radiateur, waardoor hij plotseling stopte en enigszins midden op de weg bleef staan. De op een afstand achter hem rijdende chauffeur had zijn aan dacht meer op de rollende dop geves tigd dan op de voor hem rijdende auto. Door sterk remmen trachtte hij een aanrijding te voorkomen. Niettemin liepen beide auto's enige schade op, welke door de verzekering gedekt wordt. LEDENVERGADERING Donderdagavond j.l. vergaderden in café Forrer te Koedijk-Zuideinde da leden van ZCK. 27 leden waren aan wezig. De heren Jn. Duif en Jb. Duif, die aftraden als bestuursleden, werden herkozen met grote meerderheid. Het volgende punt hield in de be handeling van de beschrijvingsbrieven der ZCK en ENCK. Ook dit punt le verde geen stof tot critiek op. Als af gevaardigden naar de districsvergade- ring te Amsterdam werden benoemd de heren D. Bruin en A. Stammes. Als afgevaardigden naar de vergadering in Rotterdam de heren D. Bruin en J. Duif Jzn. Bij de rondvraag deelde de secretaris mede, dat de groep momen teel 138 leden telt met een aandelental van 258. Enige leiders van Amerikaanse Reisbureaux brachten een bezoek aan Alkmaar. Na op het stadhuis te zijn ontvangen, namen zij een kijkje op onze onvolprezen kaasmarkt. HERDENKING DER GEVALLENEN. Op Maandag a.s. te 19 uur vindt bij het monument de jaarlijkse herdenking plaats van de gevallenen van de z.g.n. Slag bij Rustenburg, welke op 11 Oc tober 1944 plaats vond. Na de plechtigheid is er een samen komst in café Swart, waar twee leer lingen van de Toneelschool uit Amster dam fragmenten uit „De strijd om de vrijheid" zullen voordragen. De herdenking is voor iedereen, die daaraan behoefte gevoelt, toegankelijk. Omstreeks 10 October zal Pater Nooy van de Orde der Kruisheren in Holland terugkomen. De geestelijke heeft als aalmoezenier veel gewerkt in Indonesië en zal na een bezoek aan zijn klooster weer eens naar Oudorp komen, waar hij zeker hartelijk zal worden ontvangen. Ha, hoe knallen de revolvers, hoe onguur staan de gezichten van de fa milie Callum, liefst zeven in getal en hoe schoon beeldt deze film uit, dat de waarheid altijd wordt beloond. Hoe flitsend slaat de bliksem tussen de lotsmassieven, en hoe ratelen de paardenhoeven over het steengruis. Welk een doordringende stofwolken, welk een kruitdamp en welk een wan hoop op die gelaten. Ziet de revolvers trekken uit de goudbestikte holsters, hoort het huilen van de kogels als het moordend lood juist naast het hoofd van de belaagde onschuld inslaat en diens kogel de boosdoener correct in het hart treft. Een brekende blik luidt dan weer een nieuwe wilde jacht in op nog alweer een vuige schurk. Wenend klemmen zich de vrouwen aan brede borsten, hijgend gaat hun adem, parelend wellen de tranen in hun schone ogen. Doch onversaagd strijden de mannen voort en werpen soms het klagend vrouwvolk van zich, om meer armslag te krijgen. Want New-Mexico is geen land voor vrouwen. Hier spreekt slechts de vaste hand, de snelle kogel, het onfeilbaar renpaard. En de vrouw aan het slot, in de onvermijdelijke happy-ending komt een beetje op de koop toe, al is zij dan ook heus en solide getrouwd met de edelmoedige, die toch écht geen schurk bleek te zijn. Teresa Wright en Robert Mitchum dat gedekt wordt door de naam van Warner Brothers Pictures. Maar het publiek vond het mooi. „Een spannende film vol sensatie" slaat er op de aanplakbiljetten. We zouden het enigszins anders willen zeg gen, want niet allereerst de spanning en de sensatie maken deze film tot een bijzonder zienswaardige, maar de prachtige opnamen. In Noord-Afrika. Deze gekleurde beelden zijn buitenge woon scherp en het is niet zozeer de grote zandvlakte die zo attractief is maar de prachtige opnamen uit Marok ko, uit de straatjes en steegjes, uit de kroegjes, uit de donkere holen der mis daad, waar alles irol leven en vol kleur ïs Het stratenbeèld in de morenstad, d'e volkstypen, de woestijnbewoners, die elkaar hier treffen, het is alles van een wondere bekoring voor de Euro peaan. Welk een prachtige, markante koppen zijn er onder de Riffen, hoe zitten die kerels op hun paarden en hoe kunnen ze rijden door de onoverzien bare zandvlakte van de woestijn. Het oog krijgt hier allereerst te ge nieten, maar ook het oor wordt ge streeld door de zang van Dennis Mor gan en Irene Manning, twee filmster ren, die niet alleen op het witte doek, maar ook in de concertzaal zeer ver dienstelijk werk kunnen leveren. Al die beelden, al die geluiden, wor den door de romantiek aan elkaar ge regen en men volgt met belangstelling de avonturen van de geheimzinnige El zijn verantwoordelijk voor het geval, Khobar, de Riffenaanvoerder, die in opstand is gekomen tegen het Franse gezag en ten slotte zijn mannen door Frankrijk ziet vrij verklaard omdat ze bondgenoten tegen de Duitse penetratie in Afrika zijn geworden. Een bijzonder mooie film en een paar prettige vóór-opnamen, o.a. de kluch tige geschiedenis van de getekende hond, die door een soortgenoot achter volgd wordt. Martha Eggerth en Jan Kiepura staan momenteel door hun bezoek aan ons land weer in het middelpunt der belangstelling en daarom zal men deze beide artisten nog weer eens willen terugzien (of voor de eerste maal zien) in hun film: „La Bohème" zij het dan thans in een Franse versie. De film is na-gesynchroniseerd en men ziet een aantal oude bekenden van de Duitse film terug. Wij noemen slechts Paul Kemp, Theo Lingen, Oscar Homolka, enz., die met Jan Kiepura het bekende kwartet Bohémiens vormen. De inhoud van de opera „La Bohème" wordt hier werkelijkheid en men kan naast di verse komische scènes (van Kemp en Theo Lingen) van de fraaie zang ge nieten van de twee geliefden, die in soli en duetten in de opera „La Bo hème" hun eiran leven terugvinden. De uitnemende zang van Jan Kiepura zal opnieuw velen boeien evenals het spel en de zang van Martha Eggerth als de Mimi uit de opera. De kleine rollen worde.n in deze film goed vertolkt en de film als geheel zal zeker opnieuw voor velen een attractie zijn. De hoofd film wordt ingeleid door een tweetal interessante journaals. (A) 31; VrasdonkOldenburg (A) 32, 34; S. vd Meulen (S) 35. Kampioenschappen Afd. A. Vitesse oude duiven: 1. J. R. Wig mans (Hoorn); 2. A. Meinen, Purme- rend; 3. J. Bandt, id.; 4. J. Zentveld, Castricum; 5. J. de Schepper, KZ.; 6. C. P. Sap, Vitesse, KZ; 7. H. Bielsma, Postduif, Alkmaar; 8. Hoedde Vries, Heiloo; 9. H. Houter, Hoorn; 10. Co Al, Alcm. Victrix, Alkmaar. Fond oude duiven: 1. J. R. Wig mans; 4. J. Bandt; 2. C. P. Sap; 3. C. Gieling; 5. Gebr. Bok, Schagen; 6. Langkemper; 7. J. Schardam; 8. J. Re delaar; 9. A. de Best, Steeds in Span ning, Alkmaar; 10. M. Pronk, Alcm. Victrix, Alkmaar. Kampioen oude duiven: 1. J. R. Wig mans; 2. J. Bandt; 3. C. P. Sap; 4. J. Zentveld; 5. Langkemper; 6. A. Mei nen; 7. Hoedde Vries, Heiloo's Lucht post, Heiloo; 8. H. Houter; 9. J. de Schepper; 10. M. Pronk, Alcm. Victrix, Alkmaar. Bij de kampioenen jonge duiven is de heer R. Middelburg, Heiloo's Lucht post nr. 8 en de heer C. Rabeling, de Postduif, Alkmaar is nr. 10. Bij de kampioenen navlucht (oud en jong) werd de heer C. Rabeling, De Postduif, Alkmaar nr. 6; Paterde Geus, Heiloo's Luchtpost nr. 7 en de heer F. J. Praat, de Postduif, Alkmaar werd nr. 9. Bij de kampioenen generaal is de heer J. Zentveld, Castricum nr. 5; Pa terde Geus, Heiloo's Luchtpost nr. 6; C. Rabeling, de Postduif nr. 8 en Hoed de Vries, Heiloo's Luchtpost, werd nr. 10. Kampioenschappen Rayon-West. Vitesse oud* 1. J. Zentveld; 2. H. Bielsma; 3. Co Al; 4. Hoedde Vries; 5. Paterde Geus en N. Ypma. Fond oud: 1. Hoedde Vries 2. M. Pronk en A. de Best; 4. Paterde Geus; 5. J. vd EllskamP- Kampioen oude duiven: 1. Hoedde Vries; 2. Paterde Geus; 3. N. Ypma; 4. J. Zentveld; 5. M. Pronk. Kampioen jonge duiven: 1. R. Mid delburg; 2. M. van Duin; 3. C. Rabe ling; 4. J. Zentveld; 5. A. de Jager. Kampioen oud en jong: 1. Hoedde Vries; 2. Paterde Geus; 3. J. Zent veld; 4. H. Bielsma; 5. C. Rabeling. Kampioen navlucht: 1. C. Rabeling en F. J. Praat; 3. S. vd Meulen; 4. J. Huiberts; 5. A. de Best. Kampioen generaal: 1. Hoedde Vries; 2. Paterde Geus; 3. C. Rabe ling; 4. H. Bielsma; 5. J. Zentveld. Iets unieks! Morgen zal een duivenbeurs gehou den worden in café Haring, Oude gracht, alhier. Dit berichtje lijkt erg simpel, doch niets is minder waar. Ve len zullen daar in de gelegenheid wor den gesteld verandering in „bloed" aan te brengen door een duif te kopen of te ruilen. Dat deze dag tevens benut zal worden om oude relaties te ont moeten en nieuwe aan te knopen, spreekt haast vanzelf. Het lijkt ons goed gezien van het bestuur van afd. A. welke afd. omvat Zaandam, Cas tricum, Purmerend, Hoorn, Enkhuizen, Schagen Den Helder Alkmaar en om liggende plaatsen een dergelijke beurs te organiseren. De beurs wordt om 10 uur geopend. Afd. A. Tentoonstelling. Op 18 en 19 December a.s. zal de jaarlijkse afdelingstentoonstelling wor den gehouden in de voor dit doel uit stekend geschikte Parkzaal te Hoorn. Zij zal worden ingericht door „de Hoornsche Luchtbode". In bovengenoemde zaal is een prach tige ruimte, zodat alles mooi overzich telijk kan worden opgesteld. De tentoonstellings-commissie rekent dan ook op een groot aantal inschrij vingen. Zodra de inschrijving voor de ze tentoonstelling wordt geopend zul len aan alle bij afd. A. aangesloten verenigingen vraagprogramma's wor den toegezonden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna Chr., d. van J Glas en C Braak. Petronella D. D., d. van H A Ranzijn en C E Berger. Cor nelis E. M., z. van J Groot en J Kui per. Simon J. J„ z. van S A Wittebrood en C Keijzer. Alida T. W., d. van G Baltus en E A Groot. Jacqueline E. H., d. van J Baltus en E A J Dekker. Ma ria H. T„ d. van J Straathof en H M Roozen. Johannes J., z. van J J Tromp en A J Koper. Cornelis P., z. van G van Denzen en E Baltus. Catharina KI., d. van J van Duin en K Metselaar. Evelina, d. van C de Waard en J Bur ger. Gerardus L., z. van T Zwart en A Groen. Geertruida M., d. van J N Orij en E Ruiter. Wilhelmina J. M„ d, van J Apeldoorn en Th Tervoort. Ma ria H., d. van S H N Roozen en C Krom. Ondertrouwd: P Glorie en HM Hopman. Gehuwd: C B Groeneweg en Gr v d Berg. D de Vries en A Docter. J Stoop en M A Houtenbos. D Hogen- hout en C W J Carbaat. S Docter en M W de Boer. E J Kuijper en M L Kuiper. W Groot en C de Waard Overleden: Hendrik van Don gen, oud 69 jaar. Neeltje Nijman, oud 65 jaar, echtg. van J Bakker. H M Th Boendermaker, oud 1 maand. Abonné's van dit blad kunnen zich opgeven voor deelname aan een schrif telijke knipcursus. Zij worden daarbij met raad en daad terzijde gestaan door ervaren leraressen. Alle deelneemsters ontvangen gratis een fraaie modeplaat met ruim 250 modellen. Per les 75 ct. Schriftelijke aanmelding vóór 16 Oct. aan het bureau v. d. blad, onder motto KNIPCURSUS ILMO. DE OOGST VAN DE WEG. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 8 October werden aan het Politie bureau alhier de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Zilveren armband, kruiwagen, wit hondje, damesceintuur, popje, paar zwarte kinderschoentjes, paar rode kin dersokjes, Belgische herder, bruine por- te monnaie, zilverbon 1.blauwe overall, handdoek, doosje met stukje zeep, smalle bruine halsband, zwarte gymnastiekschoenen, gouden broche, bruin/zwart hondje, kinderschoentje. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: damesvulpenhouder, portefeuille, brui ne portemonnaie, bruine hond, bruine riem, autoped, blauw/zwarte koffer, beige beer met bruine handen en voe ten, zwarte vulpenhouder, ziekenfonds- kaart, paarlenketting. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolite, Karei de Grootelaan 17, elke werkdag tussen 10 en 11 uur vm. (telefoon 2444). Hoe zou het toch komen dat er zo'n beetje water in zit, is de vraag, welke velen zich stellen bij het zien van de uitgedroogde vijvers in de Berger her tenkamp. En dat in deze tijd van het jaar! Een klein jongentje zal misschien denken, dat de eendjes en ganzen, die dit jaar in zo - groot aantal de herten kamp bevolkten, al het water hebben opgedronken. De heren, die dit probleem serieus ter oplossing krijgen, kijken bezorgd in de richting van het Waterleidingbedrijf, de vermoedelijke „dader". i Zal men nu een pomp moeten slaan om de eendjes en hertjes weer van wa ter te voorzien? Leidingwater erin brengen, dat kan niet. „Dat gaat stinken", vertelde men ons. Misschien kan de gemeente geduren de de zomermaanden de pomp wel hu ren van de Berger IJssportvereniging? DOKTERSDIENST OP ZONDAG. Morgen, Zondag 10 October wordt de doktersdiènst in Bergen uitgeoefend door dr. Van Gelder, v. Reenenpark 2, telefoon 2027. De uitslagen van de 2e ronde van de schaakcompetitie van Donder dag 7 Oct. j.l. luiden: le afd.: J. de WaalA. Heere 10, J. ValkeringJ. Koopman 01, A. v. d. BergJ. van Don 01, P. ZijpG. v. d. Brink 01. Afd. 2: W. de Graaff—Vendel 1—0, K BlokN. Kraakman 01, H. de VriesS. Genet 10, K. GrootJb. Admiraal afgebr., S. AdmiraalG. Groot 10, P. de WaardC. Zijp 10, G. ZijpE. Konijn 1^-0. strekken rondom de In het Oosten is de N ketenen kronkelt een vlakker en lager. Fier Voor zijn nomadische De Joden echter zien tehuizen, met straten i die de oogst van de verlangen van de Jooc die practisch denken, lijkt toch veel op dat lijkt op onze vroeger howdermïlk en zo sp baarmaking van de N De 12.500 vierkante k gedeelte van Palestim volking van Palestine te Jeruzalem verricht grond goed vocht kar bodem in de Negeb ti in vette, vruchtbare c MEN KAN URENLÜ geb reizen zonder groen eilandje ontdek de Gwoelot, die zich Westelijk deel van i den, vonden in de he één boom. En nu, vi groeien er bomen ei plantingen vele hond doenam is 1/10 heet stations proberen doo: bomen de verschuivi: verhinderen en de b ren. Vlijtige landbouv en fruitbomen geplan rijen van Johannes accasia's, van eukaly] pressen, van denne- ei Maar niet lleen bo goed, ook vele soort bij voorbeeld, kunne worden en wetenschi gesteld dat binnen b tijd duizenden doema: geschigt gemaakt ku UOE ZIET DE HOC provincie eruit, derde van het land ingang van Beershet bouw van de politie Daar tegenover een de straten enkele b< vol uien, een schaaj een goed geklede vrc tenaar, politie-agen tenaren. Zeker heers vloed, want de Bed geld na dit droge ja; termeloen konden ni kleinere vee stierf bewoners van het Z wezen op de genade de hemel geeft zijn aan de arme herder fellach. De auto rijdt ovei weg, die in de oorlo tuele terugtocht wer de situatie bij Tobri troe critiek begon ti waardige dingen bes Joden trekken naar het gebied der Bedoi te zoeken en Bedoeie: Noorden in het Jood ter voor kudden te kronkelt tussen diep riviertjes, die een dui van de bodemverschi parallel aan de spoo ken destijds hebben scherming van Suez genbouw vergden or werk. Voor de land de aanleg van wate scherming van de g had men geen geld der Romeinen tot hel werd hiervoor niet c gezorgd. Rèvivim is de mee se nederzetting. Zij nam, dat wil zegge gehele Emek Chefs nederzettingen telt. van Asluj bevat vee is hier slechts weini Revivim zeggen ecl niet de slaaf van c haar ook beheersen, de wind valt het gr- de regen in de ber Asluj. Zodra er vee een machtige stroo in Westelijke richti Op de suikerfabri oogstresultaten en distributie kan w waar de bieten m

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2