Illegal uit Stad en Omgeving. Vier jubilarissen in één bedrijf AGENDA Grote belangstelling voor opera concert te Heiloo De feestende A.J.C. Marktberichten Bergen Zuid-Scharwoude Egmond aan Zee Langedijk Noord-Scharwoude Castricum George Bram van fan Geanimeerde viering in kleine kring Een feestelijke versierde dis, bloemen op tafel, glanzend linnen, fonkelend tafelzilver. Een opgewekt gezelschap, met een geroezemoes van stemmen on der geklik van lepels en vorken en tal van toespraken, sommige wat uitgebrei der, andere kort en kernachtig. Dat was het beeld, dat de achterzaal van het Paviljoen Kinheim Zaterdagavond bood bij een feestelijk diner, dat daar plaats had. Geen diner ter ere van een bruigom of het zoveel jarig bestaan van een firma of iets van dien aard. Niet min der dan vier jubilarisen hadden met hun echtgenoten de ereplaatsen aan tafel. Vier jubilarisen, die gezamenlijk een eeuw hun werkkracht hebben ge geven gan de firma N.V. Ringers' Ca cao- en chocoladefabriek alhier. De vier heren nemen elk precies een kwart gedeelte van deze eeuw voor hun re kening. Vijfentwintig jaar lang heeft de heer H. A. M. van Welij, thans chef de bureau, zijn steentje bijgedragen aan de groei van het bedrijf, vijfentwintig jaar ook werkte de heer J. IJspeert, nu chef van de exportafdeling, bij Ringers. Een kwart eeuw vertegenwoordigde de heer P. Welker zijn firma alom in den lande, een kwart eeuw ook rekende en cijferde de heer A, van Ameijde als boekhouder en zorgde dat ook het finan ciële gedeelte steeds kloppend bleef. En daar zaten dan de heren, verge zeld van hun dames en omringd door alle afdelingschefs uit het bedrijf, met de heren Johan Ringers en J. H. Rin gers, de beide jongste directeuren, op de ereplaatsen. Het is er genoeglijk toegegaan daar aan de Stationsweg. De heren Welker en van Wely hebben bewezen, nog tot andere dingen in staat te zijn, dan tot werken alleen. Was het niet de eerste die als tafelpresident fungeerde en de ene speech na de andere te beantwoor den kreeg, en heeft niet de heer Van Wely blijk gegeven van zijn vaardig heid op de piano, door daar de ene me lodie na de andere aan te ontlokken, die de stemmen der aanwezigen los maakten en de voeten van de vloer deden gaan. En zijn ook afdelingschefs geen all-round mannen? Dat bewees de heer Van Amstel met zijn zang; de heer Van den Heuvel met zijn voordracht en nog zovelen meer, die wij niet eens allen kunnen noemen. De heren Ringers voerden het woord en prompt kwam het antwoord van de zijde van de tafelpresident, en wie maar wat wilde zeggen, kreeg daar de gelegenheid toe. Een gelegenheid, waar- Erastige aanrijding Hedenmorgen, omstreeks half zeven, vond op de Kennemerstraatweg, ter hoogte van de Vierstaten een ernstige aanrijding plaats. De heer S. Kapteyn, die met zijn driewielige melkwagen in de richting van de stad reed, werd door een hem achterop rijdende, met kratten geladen vrachtauto gegrepen. Het slachtoffer werd van de bakfiets geslingerd, kreeg een ernstige hoofd wonde en klaagde over pijn aan het been. Hoewel het lang duurde eer ge neeskundige hulp ter plaatse was, werd door een voorbijganger eerste hulp ver leend. Later werd het slachtoffer per ziekenauto naar het St. Elizabethzieken- huis overgebracht. Het achtergedeelte van de melkwagen werd totaal vernield. De scherven van gebroken flessen, waarmede de weg over tientallen meters bezaaid was, werden door omwonenden verwijderd. De Gemeentereiniging was binnen een uur aanwezig om het werk over te nemen. De politie verzoekt hen, die van dit ongeval getuige waren, zich te vervoe gen op het bureau van politie, afd. ver keer, voor het geven van inlichtingen. WIJZIGINGEN HANDELS REGISTER Wij ontlenen aan „Het Ned. Handels register" de volgende nieuwe inschrij vingen: Fabrikanten: Metaalwarenfabriek Hulskamp N.V., Alkmaar, Friescheweg 46a, Fabr. en rep. van en de handel in metaalwaren, metaalprod en machines, zomede de metaalbewerking, deelnemen iii vennootschappen die een gelijksoor tig bedrijf uitoefenen. Fabr. van zui- velgereedschappen, im- en export van bare prod., metalliseren van art. Dir.: L. H. E. van Puyenbroek. Proc.: C. Dui- vens. Kap.: 100.000, waarvan geplaatst 50.000 en gest. 5.000. Grossiers: R. Kraakman, Egmond-Bin- nen, Egmond a.d. Hoef, Hoeverpad 469. Handel in electr. weide afrasterings-ap- paraten; H. van Linge, Egmond aan Zee, ken. Voorstraat 128, Kleinhandel in sterke, zwak-alcoholische en alcoholvrije dran- kpn. Opheffingen: Fa. „Blom en Dekker", Schoorl, Onderweg C 198. Handel en agenturen in land- en tuinbouwbeno- digdheden; Eerste Oud. Arbeidscontract ver. Mij. West-Friesland in liq„ Bergen, van Reenenpark 5. Arbeidscontractverz. enz. V.: J. Met, Bergen. ALKMAARSE SUCCESSEN IN MEDEMBLIK. Vier Alkmaarse solisten reisden giste ren naar Medemblik, waar zij successen boekten op het solistonconcours, dat al daar gehouden werd. Alle vier, leerlin gen van de heer Pielage uit Beverwijk, keerden met een eerste prijs naar Alk maar terug. Zij waren M. Zonneveld, alt, M. Nieuwboer, alt, C. Smit, bas en G. Groenland, tenor. GESLAAGD. Vrijdag slaagde te Den Haag voor het diploma „B" als scheepswerktuigkun- dige onze stadgenoot J. C. Witte. van ruimschoots gebruik werd gemaakt. Het was alles heel genoeglijk en ge animeerd en één ding is wel overduide lijk gebleken. De firma Ringers staat bij alle wer kers in hoog aanzien. Dat kwam niet alleen naar voren uit de talloze speeches, doch bovendien uit de ge hele sfeer, die deze avond kenmerkte. Men voelt zich als behorend tot één grote familie, die haar huis heeft aan de Noorderkade in Alkmaar. Dit ge voel was de reden van het voorstel de beide oudste directeuren een telefonisch dankwoord te doen toekomen. En alleen het vergevorderd uur (als men bijeen is, vliedt de tijd) was oor zaak, dat hiervan werd afgezien. Ongetwijfeld zal op 6 November, als het gehele personeel de jubilarissen zal huldigen op een grote avond blijken, dat de verhoudingen in de Ringers fabrieken juist zo zijn, als zij zijn moe ten. Verhoudingen, die er alleen maar toe kunnen bijdragen, dat de firma zich in een steeds groter bloei zal mogen verheugen. Want op werkkracht en -een goede verstandhouding, daarop komt het t&ch aan. Het slotwoord, dat de heer Van Wely sprak, en waarin hij dit punt nog even aanstipte, was dan ook een ieder uit het har^j gegrepen. De vier jubilarisen hebben met hun geste, om hun collega, dit diner aan te bieden, de juiste snaar weten te treffen. De afdeling Alkmaar van de AJ.C. heeft haar 30-jarig bestaan niet on opgemerkt voorbij laten gaan. Vrijdagavond zijn de feestelijkheden begonnen met een receptie in het A B.B.-gebouw waarvan we in ons vorig nummer reeds melding maakten. Zaterdag is de herdenking op feeste lijke wijze voortgezet. In de middag werd in het gebouw in de Doelestraat een foto-tentoonstelling geopend. Een zeer groot aantal foto's, gebeurtenissen vanaf de oprichting tot heden uitbeeldend, zijn hier tezamen gebracht. Groepsfoto's, kieken van kampen, van lekenspel enz. zijn in grote variatie aanwezig en vooral voor hen, die bij die gebeurtenissen betrokken waren, moeten deze opna men bijzonder interessant zijn. Een feestavond. 's Avonds werd in „Het Wapen van Heemskerk" een feestavond gehouden voor ouders, leden en oud-leden. De heer Sam Tump, die de avond opende, deed mededeling van alle bij de receptie ontvangen geschenken. Er waren boekwerken, gedichten, een fraaie pul en van de vakbeweging was nog een bedrag van 147.50 ontvan gen. Hierna begon men met de afwer king van het programma. Zang en spel van de kleinsten de Zwaluw-groep waren alleraardigst. Het lekenspel ,,'t Betoverde orgeltje" symboliseerde het kwade en het goede in onze maatschappij, waarbij het goe de tenslotte natuurlijk overwon. Diverse sprekers. Vóór de pauze werd door verschei dene afgevaardigden het woord ge voerd. De vertegenwoordiger van de ouders dankte het bestuur van de A.J.C. voor de goede zorgen, welke aan de kinde ren worden besteed. Namens de ouders werd een enveloppe met inhoud aan geboden. In antwoord hierop deelde de heer Tump mede, dat men de bedoeling heeft de band nog te versterken door deze winter familiebijeenkomsten te organiseren. De heer Arie de Ley, die namens de oud-leden het woord voerde, bood een groot aantal boeken aan. De laatste spreker vóór de pauze was de neer Van Mook, die namens het hoofdbe stuur sprak. Na de pauze kwamen de ouderen op het toneel. Het bijzonder goede spel van het jubileumorkest werd met een daverend applaus beloond. Met een aardig toneelstukje „De student reist naar het paradijs" werd deze gezellige avond besloten. Hoewel alles wat vertoond werd na tuurlijk het werk van amateurs was, kan men van een bij uitstek geslaagde feestavond spreken. Het dansfeest. Zondagmiddag tenslotte vulde zich de Aula van het Murmellius-gymna- sium met jongens en meisjes, met jon ge mannen en vrouwen, om gezamen lijk een programma van volksdansen uit te voeren en daarmede de feesten te besluiten. De middag stond onder leiding van de heren Kaagman en L. Verhagen. In tal van reidansen en volksdansen heeft de jeugd uiting gegeven aan de levensvreugde, die haar bezielt en de zaal leverde een kleurrijk schouwspel op, waarin het rood van de dassen en het blauw van de blouses en jurken overheerste. Met begeleiding van mandoline en fluit volgde de ene dans na de andere en in een vlot tempo werd het gehele programma, dat vrij omvangrijk was, afgewerkt. Aan de hand van de bal boekjes is men erin geslaagd het ge heel vlot te doen verlopen, ondanks de handicap van de beperkte ruimte Want de aula mag; dan een flinke zaal zijn, als' vele tientallen jongens en meisjes dansen willen, in een sierlijk bewegen en met figuren, die ruimte vragen, dan wordt zelfs zo'n grote hai rog te eng. Het dertig-jarig feest van de Alk maarse A.J.C. is door deze dansmiddag op een prettige wijze besloten. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). MAANDAG Harmonie-Theater, 8 uur: Een onverge telijke melodie, tot 14 jaar onder ge leide; Victoria-Theater, 8 uur: De ver doemden, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: Welkom vreemdeling, tot 14 jaar onder geleide. Sted. Museum: 1012, 1417 én 1921 uur: Expositie 50 jaar Alkmaar. Gulden Vlies, 8 uur: To neelavond Braak Land. DINSDAG. Harmonie-Theater, 8 uur: Een onverge telijke melodie, tot 14 jaar onder gelei den: Victoria-theater, 8 u.: Verdoem de, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Welkom, vreemdeling, tot 14 jaar onder geleide; Sted. Museum: 10, 12, 14, 17 en 19-21 uur: Expositie 50 jaar Alkmaar. HOOFDKLASSE-COMPETITIE KONINKLIJKE NED SCHAAKBOND VVV I verliest van Haagse Chr S C Zaterdagmiddag speelde voor de hoofd klasse-competitie van de Koninklijke Ne derlandse Schaakbond het eerste tiental van de Alkmaarse Schaakclub VVV thuis, in „Het Wapen van Heemskerk", tegen te Haagse Chr Schaakclub Na 'een span nende strijd bleven de Hagenaars met 6—4 in de meerderheid Maar het strekt VVV en de drie kopspelers tot eer, dat zij drie overwinningen wisten te behalen Aan de overige zeven borden behaalden WV door twee remises van Huiberts en Beem- sterboer slechts één punt D Appel Jr won van J B N Ruben Sr, P Seewald versloeg L de Bondt en E G Kayser won een goede party van Jacobson De gedetailleerde uitslag was: D Ap pel Jr—J B N Ruben Sr 1—0: P Seewald L de Bondt 1—0; E G Kayser—M J Jacobson 1—0; P Hoekstra—JB N Ruben Jr 0—1; H Huiberts—B Terlouw ViVi; G Boon—mr C W Kroes 0—1; P Vreeken—C W Berghout 0—1; G Kieft—A van zyi 0—1; ir J F Cool—mr G C Klapwijk o1A W Beemsterböer J J Valstar «/r-'/j ALKMAARSCHE BILJARTCOMPETITIE De stand in klasse A is thans: Volharden 1050 236 4,44 16 Excelsior 1039 273 3,80 12 Drie Ruiten 825 251 3,28 12 Optimisten 947 205 4,59 10 Gekroonde Valk 756 227 3,33 9 Alcm victrix 693 259 2,67 9 De Driesprong 779 204 3,BI 6 Onder Ons 662 228 2,90 6 (Boven de cyferkolommen komt resp het volgende te staan: caramboles, beur ten, alg gem en m p) BILJARTCOMPETITIE DISTRICT ALKMAAR De clubwedstryd A-klasse tussen „Drie Ruiten en de „Optimisten" werd met 8—2 door „Drie Ruiten" gewonnen De gedetailleerde uitslagen waren; J van Wonderen 115 13 36 8,84 J de Smit 75 13 15 5,76 D Kranenburg 105 25 21 4,20 C Haakman (135) 104 25 13 4,16 L Dekker 85 22 17 3,86 J Doeschot (110) 68 22 24 3,09 C de Groot (85) 50 17 15 2,94 J Sluis 95 17 37 5,58 C van Stralen 80 29 16 2,75 C van Lienen (90) 51 29 8 1,73 OM DE WILLEM WEBELING- HERDENKINGS-BEKER Het Alkmaarse team zal Woensdagavond in de Strijd om bovengenoemde Beker in Amsterdam spelen tegen de B V „De Pool" Zouden de Alkmaarders ook deze wedstrijd winnen, dan komen zy 3 No vember in de finale te Amsterdam GESLAAGD. De heer P. H. Tauber te Oudorp slaag de aan de Technische Hoogeschool te Delft niet voor het propaedeutisch exa men als civiel-ingenieur, doch voor dat als bouwkundige. VAN DE POLITIE. Toen Zaterdagmiddag de eigenaar van een visstalletje op de markt zijn bakoven wilde aansteken, heeft de olie toevoer te ver opengestaan, waardoor het toestel vlam vatte. In zijn poging, om de kraan dicht te draaien, draaide de man de verkeerde kant op, zodat een felle steekvlam ontstond en het gehele kraampje in brand vloog. Door snel in grijpen is het de eigenaar echter ge lukt, het brandje te blussen en erger te voorkomen. Bij een bewoner van de Wogmeer is een rashond komen aanlopen, die een penning der gemeente Alkmaar droeg. In de registers alhier is de hond echter r.iet te vinden. De politie verzoekt hem, die een kostbare hond mist, zich te ver voegen op het bureau, waar nadere in lichtingen te verkrijgen zijn. BROEK OP LANGEDIJK, 25 Oct Langedijker Groentencentrale. 3000 kg., aardappelen: bl. eigenh. 6.106.30, 16000 kg. rode kool 6—8.30, .13000 kg. gele kool 55.70, 24000 kg. groene kool 5.506.80, 240.000 kg. witte kool 45, 300 kg. slabonen 2048, 1200 kg. andijvie 4.104.90, 9700 kg. bieten 6.106.20, 9000 kg. uien: gewone 7.20 7.40, grove 6.206.90, 1000 stuks bloemkool 1431. NOORD-SCHARWOUDE, 25 Oct. 2200 kg. aardappelen: Bevelanders 5.30, bl. eigenh. 6.50, 8500 kg. rode kool 67.60, 5000 kg. groene kool 5.80 —6.50, 127000 kg. witte kool 4—5, 14000" kg. peen II 5.50, III 4—4.30, 1000 kg. uien 7, 1400 kg. slabonen 32 —55. WARMENHUIZEN, 23 Oct. 10.000 kg. aardappelen: Eigenh. 4.206.50, Koopmans blauwe 5.70, Bevelanders 5.107.10, 8700 kg. uien: gële nep 7.508.90, gewone 77.10, driel. 5 5.10, grove 6.40, 24000 kg. rode kool 67.40, 2000 kg. gele kool 56 10, 58300 kg. witte kool 45, 1000 kg. groene kool 5.70, 3800 kg. slabonen 21—55, 1500 kg. peen II 5.50, III 4. Bergen vergeet zijn jongens niet Burgemeester Huygens opent druk bezochte fancy-falr. Reeds 2% jaar zorgt een gezelschap dames en heren, onder aanvoering van de heer A. A. Tros, voor geregeld con tact met onze jongens in Indonesië. „Wat uit den ooghen is, is haest ver- gheten", zegt een oud spreekwoord, „uit het oog, uit het hart", maar hier is de innige band tussen burgers en hen, die ver van huis hun plicht doen. niet verslapt. Iedere maand krijgt elke jongen in de vreemde een brief met een overzicht van alles wat in Bergen heeft plaatsgevonden en ook enige rokertjes. Op verjaardagen, wordt ieder verrast met een pakket en til) repa triëring zorgt het thuisfront voor een „welkom thuis". Dat dit alles op hoge prijs wordt gesteld, blijkt overduic-e- lijk uit alle brieven. Maarnu liet de kas de bodem zien. Zou het mooie werk moeten worden opgegeven? De club ging niet bij de pakken neerzit ten, maar organiseerde Zaterdag en Zondag in café Nieuwendijk op hoop van zegen een fancy-fair. Reeds bij de opening bleek het een succes te zullen worden, de gezellig ingerichte zaal was vol belangstellen den, w.o. burgemeester en wethouder, de gemeente-secretaris, raadsleden, be sturen van Bergen's Harmonie, Berger IJssportvereniging, V.V.V., Winkeliers vereniging, Biljartvereniging, Berdos. Niwin, Oranjevereniging enz. enz. De heer Tros heette als voorzitter van het K. Thuisfront alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn grote voldoening uit over dit blijk van medeleven met onze jongens overzee en hoopte, dat de dubbeltes zouden rollen om het sympathieke werk te kunnen voortzetten. Burgemeester Dr. W. Huygens ge tuigde van zijn grote waardering voor het mooie werk van dit thuisfront en bracht hulde aan de dames en heren, die er aan hadden meegewerkt. Spre ker hoopte, dat de Bergenaren als kin deren van één huisgezin zouden zor gen, dat het werk kon worden voort gezet. Hierna opende de burgervader de fanry-fair met het eerste schot te lossen en zo de eerste dubbeltes in de kas te storten. Anderen volgden het voorbeeld en spoedig was alles in actie, er werd met ringen geworpen, met schijven gemanoeuvreerd, paarden in beweging gezet, voetballen in het net geschoten, de hele afdeling Monte- Carlo met z'n vele vernuftige appara ten in werking gebracht enz. enz. en de dubbeltjes rolden en rolden. Nut en genoegen, utile dulci. Schotse sparren langs de Eeuwigelaan Van gemeentewege werd dezer dagen langs de Eeuwigelaan een 30-tal pijnbomen van het type pinus sylvestris (Schotse spar) aangeplant De bomen zijn bijzon der mocri en hebben een hoogte van on geveer 2V2 meter Het doet ons genoegen, dat de leemtes, die de bomenrijen vertoonden, nu zijn opgevuld De Eeuwigelaan ls een van de mooiste wegen in ons gewest, welke schoonheid gelukkig weinig heeft te lijden onder de steeds verder gaande villai-bouw aan weerszijden Zo'n mooie laan ver dient dan pok de zorg, die de gemeente eraan besteedtdoch ook de bescher ming van de kant van het publiek Het is meermalen voorgekomen, dat volwas senen omstreeks het einde van het Jaar gingen „Kerstboompjes zagen" langs de Eeuwigelaan Zoiets is natuurlijk nergens goed te praten, maar ter plaatse aan de Eeuwigelaan vormt dit je reinste vanda lisme! De weg, die ons inziende hierna voor bijplanting in aanmerking komt, ls de in heel Nederland bekende Sparrenlaan Vooral tussen de Kerkelaan en Guurtjes- löan zijn hier heel wat honderd-jarigen gesneuveld in de laatste zes jaar, mede als gevolg van de sterke ontbossing rondom WERK GEGUND De afwerking van de deklaag der nieuwe Bergerweg en van het aansluitend ge deelte der Dr van Peltlaan met warm asphalt-beton is gegund aan de heer J Ooms, aannemer te Avenhorn, voor een bedrag van f 16,590,— Intrede ds. Köradorffer Zondagmorgen vond in het oude kerkje van Zd.-Scharwoude een sobere plechtigheid plaats. Dr. Schmidt van Oudkarspel bevestigde toen de heer Körndorffer namelijk als hulppredi kant bij de gemeente Nrd-, Zd.-Schar- woude en Oudkarspel. Zes jaar geleden vertrok de heer Körndorffer naar Harderwijk en zo deed het niet dikwijls voorkomende feit zich voor, dat dezelfde predikant tweemaal in één gemeente werd be vestigd. In zijn toespraak verklaarde de heer Körndorffer, dat na zes jaar in de uiterlijke dingen geen verandering is gekomen en alles zo ongeveer hetzelf de gebleven is. Maar innerlijk waren de afgelopen jaren hem niet ongemerkt voorbijgegaan. De oorlogservaringen hadden hem tot een dieper geloofs- ervaren gebracht en hij sprak de hoop uit, dit in zijn ambtsbediening te mo gen uitdragen. Na zich nog met enkele woorden tot de kerkelijke colleges, de jeugdver eniging, de Werkgroep van lidmaten en het dagelijks bestuur der burgerlijke gemeente, vertegenwoordigd door bur gemeester Schelhaas en de gemeente secretaris, de heer Post, werd de plechtige intrede besloten op de ge bruikelijke wijie. BENZINE SPAREN DEVIEZEN GAREN Dezer dagen trad een der hofdames van prinses Margaret van Engeland in het huwelijk met de privé-secretaris van de prinses. De Koninklijke familie woonde de plechtigheid bij en prinses Margaret fungeerde als eerste bruids meisje. De prinses en de andere bruidsjuffers verlaten de kerk. Uitgebreid en gevarieerd programma Voor deze concert-avond, georgani seerd door het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, afd. Heiloo, en gegeven in „De Rustende Jager" bestond een zeer goede belangstelling. Het Amster dams Opera-ensemble had een uitge breid en zèèr gevarieerd programma samengesteld. De heer Olivier die voor deze avond zijn uitstekende piano be schikbaar had gesteld beleefde niet veel pleizier van deze ten zeerste ge waardeerde en hoogst sympathieke geste. Onverwacht waarschijnlijk door te snelle temperatuur-wisseling functioneerde het mechanisme van het instrument niet geheel meer zoals ge wenst was, zodat de pianist Jos. An- toni de Valse brillante van Chopin, niet uit kon spelen, en begrijpelijk van zijn verdere soli afzag. Overigens deed dit „piano-incident" aan het vocale gedeelte van het con cert niet te veel afbreuk. De sopraan Riet van Ginneken zong muzikaal o.m. een Aria uit Mascagni's. Cavaleria en Weber's Freischütz waarbij sommige vocalen iets te scherp klonken. De alt Bep Ogterop boeide weer door haar artistieke interpreta ties vooral in het duet uit Migmon met de bas Johan Starrenburg. Deze bas zanger was weer uitmuntend op dreef, en gaf o.m. van Verdi's Aria uit SimonBo. ceanegra een grandioze vertolking. De tenor leek ons in de forti minder ge disponeerd, maar vergoedde veel wan neer zijn zingen meer een lyries karak ter aannam zoals in het duet uit de Parelvissers. Met het zèèr mooi ge zongen kwartet uit de opera Martha van von Flotow werd de avond beslo ten. Als we het goed gemerkt hebben waren veel meer luisteraars aanwezig voor wie dit concert feitelijk was be stemd, dan bij een vorige gelegenheid, dit betekent een vooruitgang en suc ces voor de organisatoren in dit geval „het Instituut". Het publiek reageerde enthousiast en liet het aan grote waar dering niet ontbreken. De accompag- nateur Jos Antoni moest terecht in het succes van de solisten delen. De heer Majolè bood onder zeer veel applaus DAMLUST. De partij HaijtemaJol heeft een re cord gevestigd, het duurde vijf lange uren eer Jol tot capituleren gedwongen werd. Tr. Slot beging een fout en moest zich daardoor met remise tegen Abr. v. d. Welle tevreden stellen. Th. de Haas bracht de partij tegen J. Zijp tot een snel einde, maar C. Schufe- len bezorgde P. Beers nog angstige mo menten aleer de overwinning voor deze een voldongen feit was. In de tweede klas won P. Balder van W. Wiedijk, maar P. Nienis moest de eei laten aan P. v. d. Molen. Jan Groot je:- kon het ap de duur niet houden tegen P. Schuffelen. In de derde klas sloeg P. Kramer vriend en vijand met stomme verwon dering door te winnen van W. Hoed jes, Jac. Berkhout gunde P. Bekker geen punt en J. Weel dwong J. Pluister tot opgeven. Arn. de Hartigh won van J. Enkeringh. SCHAAKUITSLAGEN De uitslagen van Donderdag j 1 zyn: Eerste Afdeling: J zypJ Koopman 0—1; J de Waal—P Mante 1—8; J van Ton—G stam 1—0; H FranseG v d Brink Vi»/i; A Heere—A v d Berg afgebroken Tweede Afdeling: K Blok—W de Graaff afgebroken; N Kraakman—J Vendel 1—0; G zyp—H de Vries 1—0; H de Vries— G zyp 0—1; Jb Hopman—Jb Admiraal 1—0; E Konpn—G Groot 1—0; C Zijp— s Admiraal 0—1 de dames-solisten bloemen aan. Hét was dus weer een succesvolle avond. Wanneer het Instituut voor' Arbeiders in de toekomst „de muziek" in zijn ontwikkelingsavonden blijft betrekken zou het wel aanbeveling verdienen bij wijze van afwisseling ook eens1 een instrumentaal concert te organiseren. MUSICUS. Moet dat nu persé zo WaaracfiliJk 'J de ..verschillenwel groot in de W^rfeïd ;Wlê dóorr Amsterdarri-'bij- nacht wandelt,'kan om twee'üur 's nachts nog zijn krant lezen op het trottoir maar wiehet onzalige plan krijgt óm- -tegen dat uur door de Langedijk te fietsen, maakt een goede kans om zijn nek te bre ken en zijn verzekeringsmaatschappij een strop te bezorgen Zeker, de Langedijkers zijn rustige lie den en daarom niet meer om twee uur langs 's heren wegen Dat „er, dan een nachtverlichting bestaat, déérovër zal gèen onvertogen wocrrd vallen ftïasr dat_ een mens om zeven uur 's avonds al naar een poort in een hek moet zoeken, is toch wel een b,eet.e tè Er zijn hoeken, waar een kat 's av.onós liever niet komt en 'tóéval- lig is er aan de Langedijk ook nog wel enig verkeer Zouden de heren van het P N in deze duistere zaak misschien wat ücht kunrien en willen verspreiden? Anders zal over wogen moeten worden of de feestverlich ting weer niet .te voorschijn "gehaald izal worden en ditmaal met eeri permanent karakter De gehouden Niwin-collecte-bracht f 593,13 óp. Voor de plaatsen Winkel, N.Niedorp en Dirkshorn, waar 'de col lecte eveneens door het Langedijker Comité verzorgd werd, bedroegen de opbrengsten resp. f 213,04 en f 73,20. Totaal dus f 879,38. WEINIG BELANGRIJKE VERGADERING N.M.B. De bestuursvergadering der NMB, welke één dezer dagen werd gehou den, heeft weinig belangrijke punten ter tafel gebracht. In zijn openings woord bracht de voorzitter, de heer Kliffen, het brandende probleem der witte kool ter sprake, maar hoopvolle perspectieven opende dit niet. De om zet is de vijf millioen gepasseerd, maar de omstandigheden zijn van die aard, dat men vreugdebetoon niet óp zijn plaats acht. Veel werd er gediscussieerd over de uitgaven van een z.g. Mededelingen blad. Het eind van deze besprekingen is, dat een zodanig orgaan nog lang niet een voldongen feit is. Voorts werdén er weer klachten gehoord over het zor genkind bij uitstek: de poters-afzet. Meer optimisme bleek uit het besluit om in beginsel industrie-terrein ten behoeve van de NMB te reserveren in bet uitbreidingsplan Langedijk. Een der laatste puntenbracht goed nieuws voor de tuinders: de heffing op de aardappelen zal vrijwel geheel worden terugbetaald. PROVWC* M, 7JF.V~ 'IUIS DUIN EN BOSCH. In het verslag over 1947 van het Pro vinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch wordt melding gemaakt van de zeer be vredigende resultaten die zjjn Bereikt met de zgn electroshock-lkuur. Het aan tal verpleegden was 603'met een perso neelssterkte van 259. In de' sanatorhim- atdeling van dit ziekenhuis is plaats voor 374 mannen en 498 vrouwen. IfORT NA MIJN Amsterdam (waa illegale pers mi) t Londen 60.000 guide ik een vage antipat] Oord, de man bü woon. De hele org me maar matig. Dit der anderen een gev end verlangen naar een verlangen om n leiden, zelf voor e te zorgen en alleen moeten die ik persé gesproken ben ik in een bezoeker en he dan eens met grote den verzekerd heeft vriend ben, dat all er op aan komt en zijn huis en zijn org om mij en mijn werl me steeds duidelijke deze verzekeringen, bedoeld zijn, niet worden. Behalve de organii zijn vroegere leerling geen enkele groep staan. Goed, Dick is adjudant en Henk, technische staf en P< maar hun werk best treffen van voorberei of andere baan voor nemen, wanneer er tie gesticht mocht w En tóch verwacht ik de verhalen over hij uit veiligheidsol borgen zou hebben oi een N.S.B.'er geloof, loven de verhalen ov« tig organisaties, waarr tact beeft en wier w coördineerde. Ik moe loven van zijn overv genenstransport om nen te bevrijden, meer geloven. Het ma indruk op me en hij Een paar dagen. lat< sterdam een onderhol ven Goedhart, die opti illegaal blad. Hij verte dergrondse pers honde uit Londen heeft ont ten van duizend. Maai werden de biljetten de Duitsers uit de c waardoor driekwart - deloos werd. Van He die met me praat oi dingen dringt er bij Engeland om een be zal vragen. Ik beloof „En wat je ook kui Kerstboodschap van het Nederlandse volk „Ik betwijfel of dit aankomt" werp ik tege geen eigen zender heb geval mijn berichten beperken". „Je hebt groot gelij voorzichtig genoeg zijn „Wat voor ervaringe daan?" vraag ik Van H wiens laatste opmerkir gierigheid gewekt heef „Met Pieter 't Hoen, 1 „Het Parool" heb ik concentratiekamp Vugl we zijn er uitgekomen hoe en zijn een pi ken. Ik moest echter komen. Nietsdoen zoi weest zijn." „Maar kijken ze niet Hij knikt met in zijr glimlach, die ik al eerd „We beschouwen on< mompelt hij. „Er staat op ons hoofd. Dood of We zijn vogelvrijen, m£ dat het ons hindert." Bram van Oord en ik cember 1943 in hotel Utrecht op George van ten. Terwijl we ons zonder suiker en melk de dikke man door de zwaait met zijn benen zich gehaast heeft. „Ha, kerels" schreeuw lie te zien, blij jullie gaat het met mijn kli Hij pakt me van achtei en schudt me hardhand 't gebruikelijke bewijs schap. „Ik heb een heleboel voor je!" zegt hij, wenkt bestelt een cognac, d: minuten geleden gew hier eens". Hij haalt een stuk schijn en ik voel onm het antwoord uit Lond gram moet zijn. Hoogs lees en herlees ik het bericht, te zeer verheugd goed oud-Engeland om ling te voelen door het ringe nieuws dat het bc „Ze sturen zo gauw mt stel en geld", vertel ik blijkbaar onder de indrul val aankijkt. „Dat is tamelijk vlug Oord en deelt onmidd

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2