7 Stad en Omgeving* AGENDA WAT DE THEATERS,BRENGEN JMQzzmdm A. Roland Holst - vertolking in woord en muziek K.C.B.-avond te Bergen Dankbetuiging uit Bath Simavi vraagt om hulp LUXE DOZEN POST Grote sortering! Met Monogram P.O.A. n.v. - Payglop 7 Zwerftochten door Afrika's keerkringen Nog steeds besmet Twee dozijn handgranaten in een sloot HARMONIE THEATER Anna Karenina CINEMA AMERICAN Tarzan en Tanya VICTORIA-THEATER Kismet HU UIELD f EN REDE WD LIIEF DE t?ECH TERWAND COIFFEUR Jf^\1> U*** DRASTISCHE %u. ORDERS. woorden de eis van «een week brommen' IN BELGIE OW0ERZCXWT commissie oe terugkeer van koning leopold dr.beel-, thans „wooe vertegenwoordiger reist naar indonesië. minister stikker is al VVIN5TON WJ20EK> WOÖRpJE SL AVE-V 1 T VIEL NOG AL VERSCHIL-* lend uit pAS DE LAATSTE jaren is het werk van de dichter A. Roland Holst in bredere kring bekend geworden, hoe wel zulks niet wil zeggen, dat een breder publiek het kent. Belangstel ling wordt ook gekweekt door de dag bladen, maar altijd nog meer voor de persoon van een groot man, dan voor de inhoud zijner scheppingen. De pers vermeldde, dat Roland Holst naar Zuid-Afrika trok, dat hij terugkeerde, dat hij de dichter Bloem huldigde, dat hijzell gehuldigd werd bij zijn zestig ste verjaardag, dat de schilder Wil link in opdracht van de regering zijn portret geschilderd heeft. Zeker leiden dergelijke berichten er toe', dat de aandacht van het publiek op hem ge vestigd wordt en dat menigeen denkt: Ik -moet eens iets van deze dichter lezen! Van de persoonsverering naar de verering van het werk is echter een moeilijke schrede. Niemand kan af wijzender staan tegenover persoons verering dan Roland Holst zelf met zijn bijna hooghartig gesloten en teruggetrokken optreden, dat slechts het masker is voor een zeer gevoelige en goedhartige aard. De verering voor zijn werk daarentegen zal steeds méér zijn dan een huldiging van Roland Hoists persoonlijke gaven, het zal ook zijn de verering voor de dichtkunst in het algemeen, de dichtkunst waar van Roland Holst ongetwijfeld onze voortreffelijkste representant ls. Het Kunstenaarscentrum Bergen heeft deze zomer op de juiste wijze de persoon van de dichter gehuldigd door een tentoonstelling van zijn werken, en hetzelfde Kunstenaarscentrum heeft gisterenavond de kunst in het alge meen gehuldigd door het organiseren van een declamatie- en muziekavond met Roland Hoists werk als middel punt. Jantien van Eek, declamatriee, en H. W. Poldermans, pianist, vertolkten Roland Hoists „De geheime zee", zes gedichten uit de bundel „Voorbij de wegen", met de muziek van Henri Zagwijn. Van ouds behoren woord en mu ziek bij elkander, de vroegste tijden geven steeds beide kunsten tezamen. Het uiteengaan ervan en de ontwikke ling tot geheel zelfstandige uitdruk kingen kan zeker aiet als een verlies worden beschouwd. Voegt men echter ♦hans beide kunsten weer samen, dan kan slechts winst ontstaan, wanneer dichter en musicus van ongeveer ge lijke kracht zijn, wanneer voorts de levenshouding gelijke trekken ver toont en wanneer ook datgene wat we Zoals men weet, heeft de burgemees ter van Alkmaar bij zijn bezoek aan Bath onlangs namens de ingezetenen 25000 bloembollen aangeboden aan de stad Bath om deze in de parken te planten. Dezer dagen ontving de Burgemees ter naar aanleiding daarvan een brief van de volgened inhoud: My dear Burgemaster, I informed our Parks Comittee at their meeting this week of the most generous gift of bulbs which your town had -presented to the City of Bath. The Mayor has already expressed his thanks, but as it will be the res ponsibility of our Committee to distri bute and plant the bulbs, they wished me to write on their behalf and ex press our great appreciation of your generous gift. I hope that some of your citizens wil be visiting Bath next year and be able to see the bulbs in all their glory in our Parks. Yours sincerely, get. Joseph Plowman, Chairman, Parks Committee. De vertaling van deze dankbteuiging luidt als volgt: Waarde Burgemeester, Ik stelde onze Commissie voor de plantsoenen op haar bijeenkomst deze week in kennis met het edelmoedig geschenk bestaande uit bloembollen, hetwelk uw gemeente aan de stad Bath heeft aangeboden. De Mayor heeft reeds zijn dank be tuigd, maar, dat het tot de verant woordelijkheid van onze Commissie behoort om de bloembollen te verde len en te doen planten, heeft deze mij verzocht namens haar te schrijven, teneinde haar grote dankbaarheid tot uiting te brengen voor uw edelmoedig geschenk. Ik hoop. dat enige van uw ingezete nen het volgende jaar Bath zullen be zoeken en de bloembollen in al hun glorie in onze parken zullen kunnen zien. Hoogachtend, get. Joseph Plowman, Voorzitter der Commisie voor de plantsoenen. stijl noemen een vergaande overeen komst bezit. Nu zijn Henri Zagwijn en Roland Holst van dezelfde leeftijd en in hun kunst zijn beiden autodidact, er is de onafhankelijke rijping, en al mag het voor sommige oren vreemd klinken: beiden staan in dezelfde tijd, waardoor him stijl overeenkomt al zijn uiter aard de middelen waarmee zij zich uitdrukken, verschillend. Deze avond bleek wel hoe Zagwijns muziek een glanzende diepte verleent aan de woorden van de dichter, hoe, door de musicale sfeer, de bezwerende kracht van Roland Hoists poëzie meer tot haar recht komt, en hoe inderdaad Zagwijn het wezen der poëzie her schept in klank. De heldere en doorzichtige, zich nooit opdringende en toch zelfstandige muziek, goed en beheerst gespeeld door Poldermans stond achter en steunde de woorden van de dichter. Men zou deze muziek vaker willen horen, om er zich even vertrouwd mede te ma ken als met het vers. De voordracht van Jantien van Eek deed het werk van Roland Holst alle eer. Ze was verheven en boeiend. Het declamatorium was niet slechts het hoogtepunt van deze avond om dichter en musicus, ook om de declmatie zelf. De voordrachtskunstenaresse kreeg terecht bloemen. Vóór de pauze droeg Poldermans nog de Drei Nachtstücke van Schu mann voor, correct, maar met weinig ritme, wat wel verband zal houden met zijn instelling, die realistischer is dan de romantiek van een vorige eeuw verdraagt. De declamatie van Jantien van Eek. verschillende verzen van Roland Holst, was meer gezegd dan gezon gen, ja, meer indringend bezwerend dan slechts bewerend, evenzeer over gegeven aan de vervoerende klank als aan het onafhankelijke ritme, kenmer ken van deze poëzie. Van deze wijze van voordragen houd ik, omdat ze het vezen van deze verzen uitdraagt, en direct het ontvankelijke publiek aan grijpt. v. d. W. De vereniging SIMAVI (Steun In Medische Aangelegenheden Voor In heemsen) schrijft ons het volgende: In de week van 16 November zal zij een lijsten-collecte huis aan huis houden, die Zaterdagmiddag 6 No vember met een buscollecte beëindigd wordt, zodat ieder, die niet thuis was of geen gelegenheid had te geven, als nog zijn penningske kan offeren. En dat wil iedereen natuurlijk graag. Want wie zou niet willen helpen bij zulk een ontzaglijke nood als er heerst in Indonesië en de West. En u weet het van de vorige keer: met een be trekkelijk klein bedrag kan er al wat gedaan worden, bijv. één inspuiting op tijd met neosalversan kan een kind redden van algehele invaliditeit. Van deze neosalversan zijn er honder den kilo's nodig. Ook zijn daar de ma laria en de mijnwormziekte, die een groot deel van de bevolking tot wrak ken maken. Zie vooral de folder die deze week in uw bus komt. Om maar enkele van de ontzettende tro- penziekten te noemen. Het sterftecijfer is dan ook onvoor stelbaar hoog, vooral de zuigelingen sterfte. In Suriname is deze 60 a 70 pet. Van de 100 kinderen die geboren worden, sterven er dus 30 a 40 bene den 1 jaar. In sommige streken van Borneo is dit aantal zelfs 89! Jonge moeders, stelt u zich even voor wat dit betekent. SIMAVI nu tracht in deze nood te helpen. Zij subsidieert medische hulp aan deze mensen, hetzij die geboden wordt door de protestantse zending, door de R.K. missie of van Mohamme daanse zijde. Doet het Gouvernement dit dan riet? Zeer zeker. Het Gouvernement neemt ook een deel van de kosten voor zijn rekening. Maar er is zo ont zettend veel nodig! Wanneer er hier in Alkmaar Indische toestanden heers ten, zouden we met onze 40.000 inwo ners een halve dokter moeten delen SIMAVI zorgt voor meer dokters, meer zusters, meer ziekenhuisruimte, meer medicijnen en tracht zodoende wat bij te dragen tot het levensgeluk van de zieken in Oost en West. Deze collecte wordt aanbevolen door mr. dr. H. J. Wytema, burgemees ter van Alkmaar, dr. J. Degenaar Jr., ds. J. Dikboom, deken Jacobse, dr. G. Sluymer, G. A. M. Snijders, dr J. H. H. C. Vrijman, ds. W. Wesseldijk. Wij hopen dat nog vele collectanten en medewerksters zich zullen opgeven bij mevr. Berman, Nieuwlandersingel 51, bij mevr. Lourens, Oudegracht 293 of bij de heer Brink, Julianastraat 12. want vooral hun aantal hangt het wel slagen van deze collecte af. „DE CZARDASVORSTIN" De Operettevereniging „Danza" komt dit jaar weer met een zeer bekende operette voor het voetlicht, n.l. „De Czardasvorstin", muziek van Emmerich Kalman en wel op 13, 14 en 21 Nov. In dit werk, dat uitsluitend bekende melodieën bevat, treden weer diverse bekenden op, n.l. Truus Schot, Tom de Munk, Klaas Koomen, Leni Overtoom en nog vele anderen. Het geheel staat o.l.v. de heer Jac. Jansen als dirigent en de heer R. Vóórhaar als regisseur en zal de liefhebbers zeker enige mooie avonden brengen. De muzikale bege leiding wordt verzorgd door het pas opgerichte „Alkmaars Amusements orkest". De balletten zijn ingestudeerd onder leiding van Annemarie Kühne. (Ontleend aan onze advertentie kolommen) ZATERDAG Harmonie-Theater, 7 en 9.30 uur: Anna Karenina, 18 j.; Victoria-Theater 7 en 9.30 u.: Kismet, tot 14 j. o. g.; Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Tarzan en Tanya, 14 jaar. Sted. Museum: 10—12 en 14—17 uur: Expositie 50 jaar Alk maar. ZONDAG Harmonie-Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 u.: Anna Karenina, 18 jaar; Victoria-Thea ter, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Kismet, tot 14 jaar onder geleide; Cinema Americain, 2 4.30, 7 en 9.30 uur: Tarzan en Tanya, 14 jaar. Sted. Museum: 1417 uur Expositie 50 jaar Alkmaar (laatste dag). Gulden Vlies, 8 uur: Siem Nieuwenhuizen en gezelschap. MAANDAG Harmonie-Theater, 8 uur: Anna Ka renina 18 jaar; Victoria-Theater, 8 uur: Kismet, tot 14 jaar onder geleide; Cine ma Americain, 8 uur: Tarzan en Tanya, 14 jaar. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Zondag 31 October zal de apotheek van de heer B. H. J. Schouten in de Emmastraat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de vol gende week de nachtdienst waargeno- nomen. ZONDAGSDIENST ARTSEN Morgen, 31 October '48, wordt de medische Zondagsdienst uitgeoefend door de heren: dr. J. Degenaar, arts, Emmastraat 95, telefoon 2310 en C. J. Poortvliet, arts, Egmonderstraat 16, telefoon 4282. Gisteren vond in het Gulden Vlies een bijeenkomst plaats, georganiseerd door de Reisvereniging, de Volksuni versiteit, het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling en de Ned. Ver. van Huisvrouwen, waarop door de heer Regout een kleurenfilm werd ver toond, getiteld „Zwerftochten tussen Afrika's keerkringen". Na een voorwoord van mr. R. Veen- dorp en de secretaris van de afdeling Alkmaar van de Reisvereniging, hield de heer Regout een inleiding over een reis naar Afrika, die hij met zijn vrouw in 1947 maakte. De heer Regout trok per auto van Algiers naar het Zuiden, door de Sahara naar West- Afrika, een tochtje van 3000 km. door de woestijn. Spreker vertelde uitvoe rig over een bezoek, dat hij aan de ko ning van de Imoschaghes bracht; een koning die 179 vrouwen heeft. Hierna werd het eerste gedeelte van een zeer mooie en duidelijke kleurenfilm ver toond. Na de pauze werd, wederom vooraf gegaan door een explicatie van de heer Regout, de tweede helft van de film gedraaid. Deze handelde over de tocht door de Cöngo. Dit land, een ge bied tachtig maal zo groot als België, met 14 millioen inwoners, is de laatste tijd met grote sprongen vooruit ge gaan. In 1910 waren er bijvoorbeeld nog maar enkele tientallen hectaren met katoen beplant; nu is het land met 350.000 ha. het vierde katoenland dér aarde geworden. Het is bijna niet te begrijpen, dat zo kort geleden, in 1890, Stanley als eerste door deze landen trok. De Volksuniversiteit en de samen werkende organisaties kunnen op een bijzonder geslaagde avond terugzien. Velen hebben gisteravond hun aard rijkskundige kennis kunnen verrijken. De hoge temperatflur in de zaal (wel licht kan er een volgende keer wat geventileerd worden) heeft het succes van de avond niet nadelig beïnvloed. Cornelis Johannes R. uit Wageningen, die gisteren voor de kantonrechter voor tribunaalzaken te Alkmaar, mr. A. Schenkeveld, terecht stond, was nog niet geheel van „vreemde smetten vrij" R. klapte zijn hakken op militaire wij ze tegen elkaar en sprak op een zelf verzekerde toon, die we gewend waren van zijn soortgenoten in de oorlog. R. had in oorlogstijd in Berlijn en Bremen gewerkt tot 1943. Toen werkte hij voor de Bizirksverwaltung in Alk maar en ging daarna als boekhouder van de NSKK naar België en Frank rijk. In de maand Juni van dit jaar pleeg de hij een diefstal, waarvoor hij nu 8 maanden in de strafgevangenis te Hoorn vertoeft. De raadsvrouwe, mr. vd Deure uit Ede haalde in het kort het verleden van verdachte naar voren. Mr. vd Deure noemde verdachte slap en on nadenkend; iemand die zich hals over kop in het avontuur stort. De verdedig ster meende, dat men niet te veel waarde moest hechten aan de verkla ringen van de vrouw van verdachte, daar zij in de oorlog trouwden en elkaar sinds die tijd maar enkele keren ont moetten. Daar de feiten niet zo ern stig zijn, vroeg mr. vd Deure clementie Mr. Schenkeveld zal Woensdag uit spraak doen. Eelkje S. uit Alkmaar, die in 1945 overleed, was van 1940 tot 1941 lid van de NSB, collecteerde voor Winterhulp en was lid van de Nederlandse Volks- dienst. S. liet f 1630 na, doch door het slech te beheer is daar niet veel meer van over. Ook in deze zaak zal mr. Schen keveld Woensdag uitspraak doen. Gistermorgen was men bezig de sloot, die langs de Helderse weg loopt, tussen gasfabriek en Naco-werkplaats, schoon te maken, toen de werklieden, die dit karwei uitvoerden, enkele handgranaten opvisten. Onmiddellijk waarschuwden zij de politie, die op haar beurt de marechaussee van een en ander in kennis stelde. Met een jeep rukte een wachtmees ter met enkele manschappen uit, om een onderzoek in te stellen. Daarbij bleek, dat de handgranaten van Franse makelij waren en op scherp gesteld. Men achtte het gezien het gevaar, niet verantwoord, de handgranaten te ver voeren en waarschuwde de Hulpverle ningsdienst in Den Haag, die onmiddel lijk op weg trok. Inmiddels hadden manschappen van de marechaussee de wacht betrokken bij de gevaarlijke plaats en werden waarschuwingsborden geplaatst. De H. V. D. onderschreef de opinie dat de granaten te gevaarlijk waren, om vervoerd te worden. Men besloot toen, het oorlogstuig achter in een na bijgelegen weiland bijeen te brengen en te vernietigen. Door de voorraad, die inmiddels was aangegroeid tot 24 granaten, door middel van een lont in brand te steken, werden de hangrana- die deze keer geen oefengranaten wa ren, doch scherpe, onschadelijk ge maakt. Door de marchaussee wordt nog een onderzoek ingesteld naar de herkomst van deze granaten. Het is namelijk uitgesloten, dat deze sinds de oorlog of nog langer onder water hebben gele gen en dan nog hun volle explosieve kracht hebben behouden. ALKMAAR IN DE LAATSTE 50 JAAR. Zondagmiddag 31 October van 25 uur zal de tentoonstelling „Alkmaar in de laatste 50 jaar" in het Stedelijk Mu seum (ingang Breedstraat) voor het j laatst geopend zijn. Deze tentoonstel- j ling is druk bezocht geworden. Het is j voor elke stadgenoot en vooral voor I de ouderen buitengewoon interes sant de stad te zien zoals zij in de laat ste 50 jaar geleidelijk veranderd is én stadgenoten (en wellicht zichzelf) te herkennen op allerlei oude foto's van verenigingsbesturen, groepen, plech tigheden, tentoonstellingen enz. Wie nog verzuimde de expositie te gaan bekijken kan dat Zondagmiddag nog goed maken. Daarna is de gelegen heid onherroepelijk voorbij. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 30 October 1848 lezen wij de volgende mededeling: Burgemeester en Wethouders der Stad ALKMAAR brengen ter kennis van de ingezetenen der Stad en Jurisdictie: dat van Maandag den 23sten tot en met Zaterdag den 28sten Oc tober a.s., alsmede nog op Maan dag en Dinsdag den 30sten en 31sten dier maand bij de Neder- landsche Bank en bij de Betaal meesters in de Arrondissemen ten, met uitzondering van dien te Amsterdam, op de gewone kantooruren ter inwisseling kun nen worden aangeboden: Alle oude voor 25 Centen koers hebbende Schellingen en Zesthal- ven en de een vierde Guldens. Dat de intrekking van de voor- zeide muntstukken zal plaats hebben tegen nieuwe zilveren munten, tegen muntspeciën vol gens de wet van den 28sten Sep tember 1816 (Staatsblad No. 50) en de daarop gevolgde wetten geslagen, of ook tegen muntbil jetten van f 10 of f 5, volgens de wet van den 18den December 1845 (Staatsblad No. 90) daarge- steld. Dat de oude muntstukken met den 29sten October aanstaan de buiten omloop worden ge steld en dientengevolge niet meer in de betalingen voor de schat kist zullen aangenomen worden, noch door de Ingezetenen zullen behoeven aangenomen te worden. Burgemeester en Wethouders v.n. F. C. W. DRVIJVESTEIN, Ter ordinantie van dezelven, DE DIEU FONTEIN VERSCHUIR. DE POLITIE DEED EXAMEN. Voor de in de afgelopen maanden ge houden examens ter verkrijging van het politie-diploma, slaagden verscheidene leden van het Alkmaarse politiecorps. Het gewone diploma werd behaald door de heer P. Wiersma. Voor het diploma-met-aantekening slaagden de heren: J. Dalenberg, C. Noortman, P. Mantel en S. Praamsma. BONNEN HALEN. Zij, wier familienaam begint met de letters A, C en E, moeten Maandag 1 November hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen aan het uitreiklokaal van de distributiedienst. Het beroemde boek van Leo Tolstoi, Anna Karenina, is onder leiding van Julien Duvivier verfilmd, met niemand minder dan de bekende Engelse actrice Vivian Leigh in de titelrol. Het verhaal speelt in het Rusland van omstreeks 1875 en de regisseur heeft getracht de juiste sfeer van die periode te treffen. Anna Karenina, de vrouw van minister Karenin, maakt in de trein die haar van St. Petersburg naar Moskou brengt kennis met gravin Vronski en bij aan komst in Moskou ontmoet zij graaf Vronski, de zoon der gravin. Deze graaf komt direct onder de bekoring van de charmante Anna en de kennismaking wordt op een groot bal voortgezet met alle gevolgen van dien. Spoedig stelt de zich zeer gewichtig voelende Ka renin zijn vrouw voor de keuze: bij hem blijven, of scheiden, maar dan afstand doen van haar zoontje, waar van zij zeer veel houdt. Na een verblijf met Vronski in Venetië, krijgen beide verlangen naar hun land, waar zich dan verder de tragedie ontwikkelt, die eindigt met de tragische dood (zelf moord) van Anna Karenina. Vivian Leigh, (de vrouw van de be kende Engelse acteur Laurence Olivier) toonde zich in de titelrol een uitmun tende actrice, die de verschillende grote scenes geheel beheerste en de costuums uit de 19e eeuw keurig wist tet dragen. Ralph Richardson was als haar echtgenoot eveneens uitstekend. De overige vertolkers waren goed, doch konden niet tot het peil van dit twee tal komen. De film werd met grote aandacht gevolgd en zal zeker in de komende week nog velen boeien. Een paar goede journaals o.a. met op namen van de laatste vliegramp, gingen aan het hoofdnummer vooraf. De nieuwe avonturen van Tarzan in de Afrikaanse wildernis zullen de lief hebbers van spannende sensationele avonturen weer enige uren van angst en spanning bezorgen. Ook nu zijn er weer grote moeilijkheden in het oer woud, waar telkens hebzuchtige expe dities willen binnendringen, maar Tar zan met Boy en Chita, waarbij dan ook nog Tanya komt, weten ondanks veel listen van de tegenpartij toch ten slotte een roemrijke overwinning te behalen. Johnny, Weismuller is als Tarzan reeds genoeg bekend. Hij stelt zijn „vrienden" ook in deze film niet teleur. Boy begint zich ook tot een kranig acteur en een echte Tarzan-zoon te ontwikkelen. Brenda Joyce vervult ditmaal de vrou welijke hoofdrol en met succes. Chita, de chimpansé is ook nu weer een pri ma filmartist. De avonturen van Tarzan en Tanya hadden weer grote belangstelling. Zij werden ingeleid door een goed voor programma. $L Als kinderen lazen wij de verhalen van de 1001-nacht, de vertellingen van de kalif van Bagdad, die als een arme man vermomd rondzwierf door zijn hoofdstad om de mensen te leren ken nen zoals ze werkelijk waren. Het sprookje is werkelijkheid gewor den, althans op de film en niemand minder dan onze „oude" onsterfelijke Mariene Dietrich werkt er toe mee om ons opnieuw in dat sprookje te laten geloven. Het is zoveel „echter" dan vroeger want wij zien al die figuren nu voor ons, de bedelaars in hun bonte kledij, de kalif als tuinmanszoon verkleed, de boze grootvizier, die het op zijn leven voorzien heeft en de schone vrouwen, de gevangene van de grootvizier en de beeldschone dochter van de koning der bedelaars, die zich uitgaf voor Prins van Hassir en wie het gelukte zijn dochter met de machtigste man van Arabië in het huwelijk te doen treden. Het wordt ons in kleuren uitgebeeld en de beelden zijn van een bijzondere scherpte. Zelden zagen wij een zo prachtige kleurenfilm en vooral de straten van Bagdad met haar bonte Oosterse bevolking zijn van een verras sende schoonheid. James Craig, Edward Arnold en bo venal Ronald Colman en de onsterfe lijke Mariene werken er toe mee van deze Oosterse film, waaraan kosten noch moeiten gespaard zijn, iets heel bijzonders te maken. Kismet is een film, die men deze week niet mag verzuimen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) DE STADSBUSDIENST. M. de Redacteur, Naar aanleiding van de klacht over de busdienst zou ik er op willen wij zen, dat de laatste bus van het station vertrekt na aankomst van de trein van 22.01, zodat men reeds om 21.13 uit Amsterdam moet vertrekken als men in Alkmaar nog van de stads dienst gebruik wil maken. Schrijver dezes, die dicht bij de P.egulierslaan woont en zovele anderen, die op grote afstand van het station wonen komen dus telkens voor de moei lijke vraag te staan: óf hun verblijf in Amsterdam (en voor verderaf ge legen plaatsen geldt dat nog in meer dere mate) te bekorten, óf gedwongen te worden in Alkmaar meer dan een half uur te moeten lopen. Vroeger reed de bus ook op de latere treinen. Zou dat langzamerhand niet weer mogelijk zijn? Met beleefde dank voor de plaatsing. A. N. T. Vvy5JltVSKY VER- BRAKZÜIN zwdqew; OYZEI: EEN LONDEN/W? ACHTTE ZUtV VQOUU/5 KAP5EL MINDER GE SLAAGD. E-tLGAF DE NEGEN C.DN. BESTUUR DERS EEN KERSVERSE VOORCiEGMN De ergste) De heren 'stalin en thurchill SPRAKEN IEDER EEN 'V.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2