Raad van Heerhugowaard ontmoet buitenkansjes Rapiditas zal geen tweede O.S.V. worden IJmuiden SchoorI Portret van de week Zal Alkmaarse Boys het ongeslagen record handhaven? Bergen Rundveefokkers vergaderen Dr. H, E. J. ten Kleij-fonds gesticht Hier ter stede is door mevrouw de weduwe J. C. P. ten Burg—Ezerman in het leven geroepen de Stichting Dokter H. E. J. ten Kleij-fonds, die ten doel heeft de bestrijding der tuberculose in de geest en ter voortzetting van het werk van haar overleden zoon, de zo algemeen betreurde Alkmaarse huis arts. Deze Stichting wordt beheerd door drie regenten, waartoe voor de eerste maal werden benoemd de doktoren C. M. Hoogenboom en K. H. Kolk en de heer G. Schipper, procuratiehouder. Het kapitaal der Stichting bestaat uit gelden en zaken welke aan de Stichting door erfenis, legaat, schenking of op andere wijze zullen toekomen. De gebleken behoefte van oud patiënten en vrienden van dokter Ten Kleij, hun gevoelens van dankbaarheid te uiten, kan deze Stichting ten goede komen. Daartoe zal storting of over schrijving op postgirorekening no. 6102 van de Twentsche Bank N.V. te Alk maar, met vermelding „Dokter ten Kleij-fonds", zeer op prijs worden ge steld. Wij hopen, dat velen deze waar dige herdenking van hun overgetelijlce huisarts met de daad zullen steunen. Van onze adverteerders Dank zij een ingenieus idee van de heer Wanner, de eigenaar van het be kende restaurant aan de Nieuwesloot, heeft de firma Van Vollenhove in de bar daar ter plaatse opgesteld een in stallatie, welke het bier rechtstreeks brengt van het vatin het glas. Door deze korte leiding behoudt het bier zijn aangename smaak, terwijl het bier heerlijk gekoeld als een fontein in uw glas spuit en het zuivere aroma behou den blijft. Dat moet U gezien en.... geproefd i-ebben. SCHAAKCLUB D.O.S. De uitslagen van de gespeelde wed strijden luiden: Groep I: J. Bakker— W. Speets 01; R. PrangerJ. Obdam 10; ScholtesJ. Kooij afgebr.; R. v. Wezep—v.'Vliet 1—0; R. v. WezepA. Burgert 1—0. Groep II: R. Godijn— Nijman Sr. 01; AllerWillemse 10; De Boerv. Hoven 01. Vrijdag 5 Nov. a.s. speelt D.O.S. I haar eerste wedstrijd voor de Bond en wel tegen V.V.V. 2. VAN DE POLITIE. Gisteravond omstreeks elf uur reed een auto met grote snelheid uit de richting Bergen tegen de afsluitboom van de spoorwegovergang. De boom werd een meter binnenwaarts ontzet. Onlangs ontsnapten twee ver pleegden uit de St. Wililobrordus Stichting te Heiloo. Zij stalen eerst twee rijwielen en daarna ging één vaa hen bij een kruidenier in betrekking, waar hij f 125 verduisterde. Beide avonturiers werden aangehou den. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer was gisteren 6291 k. haring, 230 k schol, 85 k. wijting, 55 k. makreel, 40 k. bot, 30 k. ka beljauw, 15 k. fijnvis, 25 k. fijnvis. Besommingen: 1 trawler ƒ35.900; IJm. 20, Polderman ƒ23000; 49 Pet ten 19100; RO. 9 6550p KW. 68 90.10, UK 19 600, 59 520, 161 ƒ740, 90 ƒ135, 176 ƒ480, 243 ƒ1170, 80 490, 16 300, 91 720, 125 ƒ425 86 ƒ460, 36 ƒ130, 4 ƒ300, 7 235, 62 290, 234 1100, IJM. 318 33, 241 ƒ65, 213 ƒ200, 249 ƒ400, 240 ƒ200, 212 ƒ470, 219 ƒ1970, Hd. 18 1360, HA 53 ƒ450, EH. 20 ƒ610, VD 60 ƒ170, 9 ƒ370. Van huisverzorging tot gezinszorg Reeds 18 jaren bestaat er te Schoorl een vereniging Huisverzorging ais on derafdeling van de afd. Schoorl van 't Witte Kruis. De laatste jaren leed deze vereniging een kwijnend bestaan door gebrek aan leden en gebrek aan vaste hulp, waarom het bestuur voorstelde de onderafdeling op te heffen. Om te komen tot het oprichten van een ver eniging, genaamd „Gezinszorg", die ongeveer hetzelfde beoogt als „Huis verzorging" en waarbij de regering en de gemeente elk 25% van de totale kosten als steun kunnen verlenen, op voorwaarde, dat er een vaste gediplo meerde gezinsverzorgster wordt aan gesteld tegen een vastgesteld mini mumloon, besloot het bestuur van het Witte Kruis om met verschillende be sturen van verenigingen te overwegen hoe tot oprichting te komen van zo'n vereniging, waaraan in de gemeente Schoorl grote behoefte bestaat. Op een in De Rode Leeuw gehouden openbare vergadering onder voorzit terschap van dr. Heringa, gaf zr. Leeg water. inspectrice van het Witte Kruis een uiteenzetting van ontstaan en wer king van Gezinszorg en gaf zij vele wenken voor het oprichten van zo'n vereniging. Na gewezen te hebben op het verschil tussen Huisverzorging en Gezinszorg memoreerde zr. Leegwater hoe het nuttige werk, verricht na de oorlog door de z.g. hulpcolonnes, aan leiding was geweest tot het opleiden van gezinsverzorgsters in 't Zuiden en hoe het Dep. van Sociale Zaken grote belangstelling toonde voor dit werk en financiële steun toezegde op bepaalde voorwaarden. Spreekster gaf de raad een commis sie in het leven te roepen om de op richting van een onderafdeling voor te bereiden. Door de aanwezigen wer den verschillende vragen gesteld, en waar een Hollander steeds vraagt „wat kost mij dat, en wat krijg ik er voor?" werd ook hier geïnformeerd naar de kosten. Het bestuur meende, dat een contri butie van f 3 en een bijdrage voor de hulp wel voldoende zou zijn. In het voorlopige comité zullen zitting nemen de dames Sevenhuyzen. Braam, Koe ten, Beukers, Koeman, Dapper, Blom en zr. Sneijders de Vogel. Een met bont gevoerde, zandkleu rige wintermantel, zoals' Parijse dames die zullen dragen. Op originele wijze loopt de afwerking van de beide steekzakken in het kleine ceintuurtje. De ruimte in de rok is van achteren verwerkt, waardoor met de wijde armsgaten een extra slanke silhouet werd verkregen. De bovenmouwen zijn De raad der gemeente Heer-Hugo- waard kwam Donderdagavond onder voorzitterschap van burgemeester Sut- man Meijer in openbare vergadering bijeen. Besloten werd een kasgeldlening aan te gaan tot een maximum bedrag van 450.000. Deze gelden zullen dienen voor de voorlopige financiering van het bouwen van 18 arbeiderswoningen en de r.k. meisjesschool, alsmede ter dekking van ongedekte tekorten van vorige dienstjaren. De voorziter kon de verheugende mededeling doen, dat van de Minister van Financiën bericht werd ontvan gen, dat de uitkering wegens aan deze gemeente voor 1948 toekomende onder nemingsbelasting nader is vastgesteld op 36.000 (aanvankelijk 18.984). Hierdoor komt de uitkering uit het gemeentefonds, voorlopig bepaald op ƒ2.300, geheel te vervallen. De Minister van Financiën liet nog maals van zijn royaliteit blijken. Ten gevolge van de hogere opbrengsten der rijksbelastingen zal de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor 1948 kunnen worden verhoogd met 10 pet. en voor 1949 met 20 pet. Dit betekent voor deze gemeente een ver hoogde uitkering van resp. 5.200 en 10.400. Van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen was een verslag ontvangen over de streekbestrijding van de bruine rat gedurende de win ter 1947-'48. Het resultaat was buiten gewoon gunstig. De raad werd royaal De gemeenteraad kon thans na deze meevallers ook royaal worden en zo besloot men zonder gedelibereer toe te treden tot lid van de A.N.W.B. op een lidmaatschapkosten van 25 p. j. Ook te Heer-Hugowaard zal men in het vervolg tot tussentijds ontslag van wethouders kunnen overgaan, ingeval het vertrouwen van de raad blijkt te zijn beschaamd. Inmiddels zal het hier wel zo'n vaart niet lopen. Besloten werd subsidie te verlenen aan bewaarscholen in buitengemeen ten, indien door leerlingen uit deze gemeente bezocht. Nietgoedschiks, dan kwaadschiks De raadscommissie voor de rente loze tuinderscredieten heeft een be spreking gehad met 22 nalatlgen. Het resultaat is geweest, dat 17 betrokke nen reeds tot algehele voldoening zijn overgegaan en dat met 5 een regeling is getroffen om de aflossingsplicht in termijnen te voldoen. T.a.v. 2 nalati- gen, t.w. M. Groot, F 5 en L. Ver hulst, G 165, die na herhaalde oproep taal noch teken van zich hebben laten horen, werd besloten gerechtelijke maatregelen te treffen. De voormalige onderwijzerswoning aan de Kruisweg zal voor 1.100 wor den hersteld. De verordening voor de vuilnisop haaldienst is op de helling geweest. De op het bezettingsrecht gebaseer de bepalingen werden allereerst ver vangen. Voorts is de mogelijkheid ge opend om op verzoek ook winkel- en bedrijfsafval te laten ophalen, tegen een extra vergoeding van 5 per jaar. Het werkgebied is uitgebreid met het gedeelte Middenweg vanaf de o.l. school (Noord) t.m. de r.k. kerk (Noord). Van Ged. Staten was bericht ont vangen, dat de verordening straatbe lasting en de legesverordening waren goedgekeurd; idem dito de algemene politieverordening en de hondenbelas ting. Voor de rondvraag had de heer I» Groot schriftelijk geïnformeerd naar de straatverlichting hoek Basserweg Middenweg. De voorzitter deelde mede, dat de toezegging is ontvangen, dat zo spoedig mogelijk tot aanleg zal worden overgegaan, doch dat mate- riaalschaarste vertraging heeft teweeg gebracht. J. VAN MAARLEVELD Hiernevens vindt u het conterfeitsel van een eenvoudig man. Een man met een gewoon colbert, een gewone pantalon en een gewoon uiterlijk. Maar men zegt wel eens „De kleren maken de man". Zo ergens, dan is dit spreekwoord hier van toepassing. Want van een fabrieksdirecteur, kan deze heer zich middels een uniform jas omtoveren in een vakman eerste klas, een man, op wie heel Alkmaar in tijd van nood kan bouwen. Dan wordt de eigenaar van de machine fabriek Van Maarleveld, tot brand weercommandant J. van Maarle veld. En commandant van de Alk maarse Vrijwillige brandweer woéd je maar niet zo één, twee, drie. De heer Van Maarleveld bekleedt deze functie nog niet zo heel lang. Hij werd tot commandant benoemd op 1 Januari 1948, toen de heer F. H. Ringers na een diensttijd van 44 jaar afscheid nam - afscheid moest ne- 1. men. Dit betekent echter niet, dat de heer Van Maarleveld een nieu weling in de brandweer zqu zijn. Want hij heeft in het korps, dat zo uitstekend bekend staat, dat zelfs in Den Haag in de afgelopen zomer een derde prijs wist te behalen temidden van een overgrote meerderheid van beroepsbrandweren, alle rangen door lopen. Brandweerman en adjunctbrandmeester en brandmeester, zo klim je op bij de Alkmaarse vrijwilligers. En er gaan jaren overheen, voor je de eerste galon mag dragen. In die jaren heb je dan branden zonder tal ge blust, grote en kleine, uitslaande vuurzeeën en kleine binnenbrandjes. Maar iedere keer, als het alarm schrilt, trek je er weer op uit. Soms blijkt het een nietigheidje te zijn, dat met één emmer water geblust kan worden, soms moeten er muren gesloopt worden, soms gebeuren er onge lukken. En die practijk, dat jarenlange blussen van branden maakt je tot een deskundige op dit terrein. De grondslag wordt gelegd door de theoretische cursussen, maar de practijk, daarop komt het aan. De heer Ringers had een practijk van vier en veertig jaar. De heer Van Maarleveld is pas aan zijn eerste jaar bezig, maar dat neemt niet weg, dat ook hij op het gebied van brandblussen zijn sporen reeds heeft verdiend. Met de brandweercomman dant, die wij in de heer Van Maarleveld bezitten, kunnen wij alle even tualiteiten rustig tegemoet zien. Zijn deskundigheid en de ijver en plichts betrachting van zijn mannen, leden der vier korpsen staan borg voor een radicale bestrijding van het vuur. Mocht er in Alkmaar brand uitbreken, dan is onze Alkmaarse vrijwillige brandweer onder leiding van haar populaire commandant paraat, om in te grijpen. Succes is altijd verzekerd. Na de teleurstellende nederlaag, die Alcmaria vorige week tegen O.S.V. leed, waardoor de witheinden enige punten bij Z.F.C. ten achter kwamen, zien w\j desondanks met vertrouwen het bezoek van Rapiditas tegemoet. Zeker als Alcmaria het wapen, waarmee U.V.V. werd bedwongen, in het veld brengt. Dat wapen was veel en hard schieten en niet te vergeten agres sief spelen. De resultaten van de Alkmaarse Boys zjjn hoopgevend. Nog steeds staan de voormalige Westerwegbewoners ongeslagen bovenaan de ranglijst en dit record behoeft in de uitwedstrijd tegen G.V.O. zeker geen ontijdig einde te nemen. De Boys dienen deze ploeg echter niet te onderschatten, want G.V.O. behoort naar onze mening tot de sterkste in deze afdeling, waar de resul taten tegen D.E.M. en Kinheim wel van getuigen. Als R.K.A.F.C. in 4A nog een rol van betekenis wil gaan vervullen zal men er goed aan doen Zondag weer eens voor twee punten te gaan zorgen. Hoewel Nieuwe Niedorp hoog op de rangljjst staat zal dit heus niet zo moei lijk zijn, daar de Niedorpers thans wel iets hoven hun stand leven. Jong Holland speelt vandaag om 3.30 uur op het Boys-terrein aan de Westerweg tegen Dindua 2 en het zou ons al heel erg tegen vallen als er niet gewonnen werd. Nog een A'damse derby. In 2 A zien we Zondag weer in Am sterdam een derby, thans tussen de Spartaan en DWV. Spartaan zal er zich van bewust zijn, dat een nederlaag te vens betekent dat DWV een voor sprong van 7 punten krijgt en dus wel zeer lastig zal zijn in te halen. Twee pretendenten voor de (versterkte) de gradatie Velox en Volendam ontmoeten elkaar in Utrecht waar wij de bezoe kers de beste papieren toekennen. Hil versum gaat zijn 7e nederlaag tegemoet bij het bezoek aan Vriendenschaar. De Zaanse derby ZaandijkWFC lijkt ons voor WFC. Harde wedstrijden. Belangrijk voor Alcmaria is wat SDW tegen het bezoekende UW zal presteren. Wij wagen ons niet aan een voorspelling van de uitslag. Wat wij wel durven voorspellen is, dat de scheidsrechter daar geen eenvoudige taak zal hebben. OSV dat vorige week zijn eerste overwining boekte gaat naar Enkhui zen en ook hier wordt het een harde strijd waarbij wij de bezoekers hoog stens in staat achten één punt te ver overen. Anders wordt het in Beverwijk waar De Kennemers TOG wel met de volle winst zal laten vertrekken. WE moet in 3 A in staat worden geacht haar eerste plaats met succes tegen Succes te kunnen verdedigen. Maar ook de concurrent KW zal tegen het teleurstellende Helder niet behoe ven te verliezen. Beverwijk behoeft Zon dag maar enkele kilometers te reizen om het veld van de tegenstanders te bereiken. Het is ADO, twee gelijk waardige ploegen dus en daar het vrij wel een derby is zullen de doelpunten wel duur zijn. Zilvermeeuwen gaat twee punten uit Anna Paulowna halen. Van alles mogelijk maar. met voetbal is alles mogelijk. Dat er varen wij iedere week weer, doch een nederlaag van DEM tegen Purmersteijn te voorspellen lijkt ons wel wat te cru, evenals een overwinning van DTS op het bezoekende HRC. Als Schagen en Hollandia de punten gaan verdelen, waar veel kans op is, staat de ploeg uit de Langendijk er wel uiterst slecht voor en zal het degradatiespook ang stige vormen gaan aannemen. Randers machteloos. Randers staat Zondag machteloos. De eerste plaats kunnen zij niet verdedi gen daar zij een rustdag hebben en Texel heeft bovendien een ontmoeting waarbij de punten de eilandbewoners vrijwel niet kunnen ontgaan of LSW zou uit zijn slof moeten schieten. Vrone heeft een redelijke kans op de eerste overwinning tegen het bezoeken de Wieringerwaard. Schoorl zal het zwaar hebben te ver duren tegen Zeevogels dat tot de kans hebbers moet worden gerekend. Van Berdos hadden wij deze compe titie meer verwacht, doch het is nog lang niet uitgesloten dat de ploeg uit Bergen een rol in de kopgroep gaat spelen, doch dan dient Zondag toch van Watervogels gewonnen te worden. De andere ploeg uit Bergen, BSV, maakt geen slecht debuut in de KNVB en ook Zondag behoort een overwin ning tot de mogelijkheden. In 4 C neemt CSV een gunstige po sitie in. Zondag wordt het een zware ontmoeting voor de Castricummers, daar Assendelft (naast DRC) een van de meest serieuse candidaten voor de eerste plaats is. Limmen is overigens ook nog niet kansloos en het bezoe kende ODIZ geven wij weinig kans. HSV gaat Zondag in Monnikendam winnen. ALKMAARSCHE BILJART-COMPETITIE De wedstrijd Drie Ruiten—Onder Ons in de cadre-klasse is door Drie Ruiten met 6—2 gewonnen Alleen P Schouten van Onder Ons wist op fraaie wijze zijn partij te winnen, spelende met een gem van 9,58 De uitslagen waren: b hs gem N Venneker 200 15 47 13,33 W Watertor 98 15 21 6^53 Wijkhuizen 78 12 31 6,50 P Schouten 115 12 26 9,58 Buisman 115 13 36 8,84 A Vink 71 13 22 5,46 Mors 90 15 19 6,— A Vink 53 15 12 3,93 A Vink moest weer twee partijen speen De stand ine, de cadre-klas is nu: Drie Ruiten 1300 174 7,47 13 De Optimisten 1470 159 9,24 12 Excelsior 1655 181 9,14 12 Onder Ons 1079 191- 5,64 12 ZEKZ? 977 125 7,81 7,— In de klasse A en C werden nog de vol gende resultaten bereikt: A: Alcmaria VictrixDrie Ruiten 64; Driesprong—Onder Ons 64; Excelsior— Volharden 100: De Optimisten—Gekr Valk 7—3 C: ZEKZ?Alcmaria Victrix 28; Drie sprong—Onder Ons 10—0; Volharden—Lin- denhoek 4—6; De Waag—Gekr Valk 4—6 In klasse D heeft Alcmaria Victrix nu onbetwist de leiding met 36 mp, tweede is Excelsior met 30 mp en derde Drie Rui ten met 22 mp De overige zes varieëren van 148 mp In klasse B is de spanning zeer grocyt ZEKZ?, Optimtsen, Lindenhoek, Volhar den Excelsior A en Excelsior B hebben respectievelijk 26, 26, 24, 22, 20 en 18 mp De Rundveefokvereniging „De Duin streek" hield Vrijdagmorgen in café Hilbrand haar jaarlijkse najaarsver gadering onder voorzitterschap van de heer N. Kaag. In zijn openings woord gaf de voorzitter zijn voldoe ning te kennen over de grote opkomst van de leden, z.i. een blijk van opge wekt verenigingsleven. Spr. meende, dat dit jaar wel eens een topjaar kon blijken voor de veehouders; er waren z.i. reeds symptomen te onderkennen van een naderend verval en men zou alle krachten moeten inspannen om moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. Medegedeeld werd, dat enkele leden v/aren toegetreden tot de K.I. (kunst matige inseminatie) te Stompetoren. Het bestuur was van oordeel, dat voorlopig een afwachtende houding van „De Duinstreek" tegenover het vraagstuk van kunstmatige bevruch ting te prefereren was. Voor de vaste krachten van de ver eniging was dit jaar een betere sala risregeling ingevoerd. Jaarverslag. Hoogtepunt van deze morgen was weer als steeds het jaarverslag van de controleur-stamboekhouder, de heer Jb. Broersen. Het'ledental was geste gen tot 160. Met voldoening werd her innerd aan de zeer geslaagde fokvee- dag, waarvan ir. L. de Vries, rijksvee- teeltconsulent, getuigde, dat de orga nisatie zeer goed geregeld was. Deze deskundige wees tevens op de goede tot zeer goede productiecijfers, on danks de zeer lichte grond, waarop door de leden wordt geboerd. Wat de melk contröle betreft werd er in het ver slag op gewezen, dat de leden de nieuwe contröle ver boven de 4-week- se preferen. Onderzocht werden 25000 monsters. Bij 136 leden was in gebrqik 2327 H.A. grasland en 138 H.A. bouw land, per bedrijf dus 17 H.A. grasland en 1 H.A. bouwland. Aanwezig waren 2172 melkkoeien en 1457 kalveren, pinken, schotten, dekstieren en vet weiders. De gezondheidstoestand was niet be paald rooskleurig te noemen. Het ge houden t.b.c.-onderzoek had geleerd, dat van de 3018 onderzochte dieren er 331 of 11 reageren. Deze 331 rea- geerders waren verspreid over 50 be drijven. 86 leden zijn in het bezit van een t.b.c.-vrije yeestapel. De samen steller van het verslag wees op de gunstige resultaten bereikt met in spuiten tegen mond- en klauwzeer en maakte verder melding van longworm bij het jongvee enz. en toonde zich maar matigjes tevreden over de ge zondheidstoestand. Uitvoerig wees het verslag op de uitkomsten van de melkcontröle en de resultaten op verschillende bedrijven. De houders van bedrijven met lage productie kregen de raad hun bedrijf economischer in te richten, de koeien in weelde te houden door er minder aan te houden of door meer kunstmest te gebruiken, eerder te maaien en het hooi te ruiteren, waardoor eiwitrijker voer wordt gewonnen, het omweid- systeem toe te passen, de slechte koeien op te ruimen en de goede te laten dekken bij de allerbeste stier... Aan het einde van zijn uitvoerig en leerzaam verslag wees de samenstel ler er op, dat men het doel niet enkel moet trachten te bereiken door de melkcontröle gezamenlijk ter hand te nemen, maar ook gezamenlijk alle aandacht moet besteden aan de be vruchting der dieren, waarbij voor de kunstmatige inseminatie misschien een rol is weggelegd. De aanwezigen onderstreepten met een hartelijk applaus de woorden van dank, die de voorzitter de wakkere controleur-stamboekhouder bracht voor zijn jaarverslag. Pater Gerritsen van de St. Adelber- tus Priory kwam nog terug op het ver ten achter komen van de bedrijven te Bakkum en 't Woud, hetgeen niet alleen werd veroorzaakt door de lich te grondsoort, maar ook door de wateronttrekking door het Prov. Wa terleidingbedrijf. Volgens het verslag zouden de veehouders te Bakkum en 't Woud ƒ50.per koe per jaar min der ontvangen dan de collega's uit hun omgeving en hun bedrijf ten gronde zien gaan, als er geen maat regelen worden genomen. Pater Ger ritsen verzocht het bestuur zich met een goed gedocumenteerd verzoek tot de bevoegde instanties te wenden. Het bestuur zou gaarne de nodige aandacht schenken aan dit vraagstuk, langs de hele duinstreek waren de gevolgen van de wateronttrekking reeds merkbaar. DE OOGST VAN DE WEG Gedurende de tijdvak van 22 tot en met 29 October werden aan het Politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: rood gevlam de vulpen; kinderauto; linker dames-gla- cé-handschoen; geruite ceintuur; zwarte poes met witte poten; 1 pr bruine hand schoenen; 1 pr bruine kinderwantjes De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: ceintuur van donkerblauwe regenjas; bruin icderen portefeuille, inhoudende f 50, 1 levenmiddelenkaart en enkele foto's; ijzeren kruiwagentje; grijs gehaakte da meshandschoen; bruine portemonnaie, in houdende ongeveer f 24,en 4 textlel- kaarten; alpinomutsjes; 3-wlelig kinder fietsje met witte bandjes; 1 pr zwart ge breide herenwanten; een gouden speld, waarop 3 schakeltjes; een bruin suéde portemonnaie, inhoudende ongeveer f 10, en een huissleutel; rood-bruine spaniel Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Groote laan 17; telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v m DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 31 October, wordt de doktersdienst in Bergen uitgeoefend door dr Van Gelder, Van Reenenpark 2; Tele foon 2027 E.H.B.O.-cursus met succes bekroond De cursus Eerste Hulp bij Ongeluk ken, die gehouden werd onder de ener gieke en kundige leiding van de heren B. Min en Dr. A. H. van Gelder, be hoort tot het verleden. Donderdagavond werden in het ca fé Nieuwendijk door Dr. J. Degenaar de examens afgenomen, waarmede de lessen werden afgesloten, en waarvoor alle candidaten, die zich opgaven, met glans zijn geslaagd. Toen de uitslag bekend was gemaakt,, heeft Dr. Van Gelder de geslaagden toegesproken en de wens uitgedrukt, dat zij ook in de toekomst al hun krachten zullen blijven geven aan het mooie en menslievende werk van de EHBO. Een bijzonder woord van waar dering richtte Dr. Van Gelder tot de heer B. Min, die de ziel van de cursus is geweest, en aan wie het voor een groot deel te danken is, dat het suc ces van de lessen zo groot is. De namen van de geslaagden zijn: de dames M. Nieuwendijk en N. Min en de heren C. Beekman, T. van Dijk, F. de Groot, J. Ivangh, J. Mulder, J. van 't Slot, J. ter Burg en W. Wil mink. De uitreiking van de diploma's zal later plaats hebben. De sociale verhouding in Nederland en België Op de dagen tussen 12 en 15 Novem ber a.s. zal op de Bergense Volkshoge school een bijeenkomst worden gehou den waar het onderwerp „De Sociale verhoudingen in Nederland en in Bel gië" ter sprake komt. In deze dagen zal door zeer deskun dige inleiders gesproken worden over verschillende aspecten van de Sociale Verhoudingen in België en in Neder land, in hetb ijzonder over de samen werking in het bedrijfsleven. Professor mr. J. J. M. van der Ven, hoogleraar te Nijmegen en te Utrecht zal de vraag behandelen: „Welke ten- denz komt, zowel in België als in Ne derland in het streven tot samenwer king tot uiting?" De heren de Bock van het Algemeen Belgisch Vakverbond en Dr. Verschue- ren van het Verbond van de Belgische Nijverheid zullen de ontwikkeling van de Sociale Verhoudingen in België bespreken. Mej. M. Schouwenaars zal iets ver tellen over haar ervaringen omtrent het sociale werk voor het fabrieksmeis je, in het bijzonder over de op haar initiatief tot stand gekomen Mater Amabilisscholen in eBlgië en Neder land, terwijl de heer V. Haesaert spreekt over de achtergrond van de samenwerking tussen België, Neder land en Luxemburg. Feestavond van Tuin- en Oostdorp Terwijl verschillende buurtvereni gingen, die na de bevrijding als pad destoelen uit de grond verrezen, reeds lang het tijdelijke met het eeuwige hebben verwisseld, verkeert de buurt vereniging Tuin- en Oostdorp nog steeds in blakende welstand, mag zij zich verheugen in de sympathie van alle Tuin- en Oostdorpers enTuin en Oostdorpertjes. Want de kleintjes hebben telken jare hun uitstapje, zo als de ouderen hun feestavonden heb ben. Gisteren was het weer een avond van vermaak in De Rustende Jager, waar allen konden genieten van een klucht, bewerkt door Max Janssen naar Jan Verhoeven, getiteld „Je hebt 't of je hebt 't niet". Er is onbedaarlijk gelachen om de dolle scènes in dit spel en Janus Prent vierde triomfen. Allen die van plan zijn nog eens een hoofd prijs in de loterij te winnen, weten nu alvast hoe ze niet moeten doen als hun wens vervuld wordt en voelen misschien iets van de waarheid in moeders woorden: „geld is toch niet alles". Met een gezellig dansje werd de avond besloten. BONNEN HALEN Zij, wier familienaam begint met de letters A t/m G moeten Maandag 1 November hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen. ALKMAAR, 29 Oct. 1948. (Alkm. Exportveiling). Aardappelen: BI. Ei genheimers 5 en Bevelanders 5; Slabo- nen z. dr. 3092 (kas 120); Stoksnijbo- nen 3042 (kas 121); Pronkbonen 32 52, Komkommers 1228; Tomaten A 20 42; Tomaten Bonken 1822; Witlof 3268; Bloemkool 828; Rode kool 6 9; Groene kool 59; Spruitkool 1070; Boerekool 79; Spinazie 1238; Sla 2.509; Andijvie 46.50; Rode bieten 6; Bospeen 614; Winterpeen 5.506.30; Waspeen 712; Uien 6—9; Uien Nep 5; Prei 717; Druiven Alicante 751,06. Appels: Bramley Seedling 4048; Cox Orange Pippin 75; Glorie van Holland 4656; Goudreinetten 3272; Notaris appel 4856. Peren: Beurré Clairgeau 5258; Doyenne du Comice 82; Legi- pont 6480; Nouveau Poiteau 3842; Soldaat Laboureur 62—72; Zwijndr. Wijnpeer 4050. NOORD-SCHARWOUDE, 30 October 20,000 kg Aardappelen: blauwe eigenhei mers 5,90—6,60, bevelanders 5,10—5,80, al pha's 4,404,70 en eigenheimers 4,80; 32,000 kg rode kool 6—8,80; 200,000 kg witte kool 2,50—5; 10,000 kg groene kool 5—6,80; 1700 kg gele kool 5^6,20; 7000 kg uien 7—7,90, en drielingen 55,10; 4600 kg peen: II 5,50 en III 4,20—5,10; 8000 kg bieten: I 6 en II 4 50; 1600 kg slabonen 4569 OBDAM, 29 Oct. 1948. Slabonen 74— 91; Bieten 66.50; Peen B 5.50; Peen C 44.10; Uien 7; grof 7.40; drielingen 5; nep 10.8011.70; Savoye kool 5.506.50; Rode kool 68.60; Witte kool 4; Gele kool 5.40; Spruitkool 46. WARMENHUIZEN, 29 Oct. '48. 26000 kg Rode kool 68.40; 41500 kg Witte kool 5; 2300 kg Groene kool 5.205.80; 800 kg Uien 7.30; 2600 kg Aardappelen, w.o.: Eigenheimers 5.10 en Bevelanders 5.20; 65 kg Slabonen prijs niet genoteerd.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3