Abdoel Kadir is ontevreden VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN '«ste Jaargang No. 258 Amerikaanse wapens voor China TIJDELIJKE BIJSLAG OP LONEN EN SALARISSEN Dinsdag 2 Nov. 1948 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Allerheiligen bracht een gespannen wapenstilstand in Frankrijk Geweldplegingen tegen werkwilligen Britten blijven in Duits/and Mandsjoerije in handen der communisten Damesmantels van 60 gulden af Foster Dulles opvolger van Marshall? Moekden gevallen Geen voorzitter meer van Nederlandse delegatie Is Moeso gedood? Verdwaalde walvissen in Engelse rivier Weerbericht Burgemeester achter 't bruine monster De heer A. van Velsen opnieuw naèr Indonesië BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Aehterdam.20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK ALKMAAESCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.per kwartaal plus incassokosten HOOFDREDACTEUR: A. KAPTEIN RAYONREDACTEUR: W. OLIEMANS Allerheiligen, een algemene feestdag in Frankrijk, bracht een gespannen wapenstilstand na een rumoerig week einde in de steenkoolgebieden. In Noord-Frankrijk, te Douai, werd een bom geplaatst bij het huis van een niet-staker. Tengevolge van de ont ploffing werd diens vrouw gewond. Er werden aanvallen gedaan op 15 hui zen van werkwilligen. Een mijninge nieur en zijn vrouw werden gewond, doordat een zelfgemaakte bom naar hun woning werd geworpen. Deze incidenten, aldus Reuter, weer spiegelen een toenemende kracht van de stroming om naar het werk terug te keren. Men verwacht, dat na Allerhei ligen nog meer naar hun werk terug zullen keren. Als gevolg vreest men verdere geweldplegingen. Het ministerie voor openbare wer ken en vervoer heeft medegedeeld, dat troepen gebruikt worden bij het los sen van kolen te Rouen en Lorient. Troepen zullen heden eveneens kolen lossen te Le Havre, Bordeaux, La Pa- lisse, Nantes en St. Nazaire. Te Dieppe en Cherbourg staakten de arbeiders niet, doch werkten niet van wege de feestdag. De staking duurt voort te Marseille, zo voegde 'n woord voerder van het ministerie er aan toe. Enkele arbeiders keerden echter naar het werk terug. De regering was niet van plan troepen voor het lossen in Marseille te gebruiken. In de mijngroep van Oignies heb ben de Franse troepen de stakende mijnwerkers uit de schachten ver dreven en de veiligheidsinstallaties weer in werking gesteld. Onder toezicht van de soldaten verwij deren de stakers de barricaden, die zij voor schacht nr. 5 hadden opgeworpen. Loonbijslag mag niet door berekend worden Zoals in de regeringspublicatie over lonen en prijzen van 27 October is medegedeeld, zal de loonbijslag van 1.per week in het algemeen niet tot prijsverhoging mógen leiden. In verband hiermede hebben de ministers van Economische Zaken en van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening de „prijzenbeschikking niet doorberekening loonbijslagen 1948" afgekondigd, waarbij de doorbereke ning van de extra loonkosten in de prijzen zonder voorafgaande goedkeu ring wordt verboden. Christopher Mayhew, de Britse on derminister van Buitenlandse Zaken, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat Groot-Brittannië niet van plan is zijn bezettingstroepen uit Duitsland terug te trekken. Blackburn (labour) zeide, dat elke geaachte aan terugtrekken uit Duits land een verraad zou betekenen aan millioenen Europeanen. Frank Beswick (labour) zeide van mening te zijn, dat terugtrekken onder goede waarborgen een aannemelijke oplossing betekende. Blackburn antwoordde onder toe juichingen van de oppositie: „Wanneer wij zouden terugtrekken, zou Duits land dan niet een prooi voor commu nistische agressie worden?" Luchtbrug op radar Ondanks de zware mist, die giste ren Berlijn „dicht" hield en de lucht brug hinderde, landde op het onder Britse controle staande Berlijnse vlieg veld Gatow elke vier minuten een luchtbrug-vliegtuig met behulp van radar. Het Amerikaanse vliegveld Tempel hof echter, dat voor radarlandingen niet zo geschikt is, aldus een woord voerder van de R.A.F., bleef gesloten. Tempelhof ligt namelijk geheel inge sloten door hoge gebouwen, die door hun „schaduw" radarstralen hinderen. Gatow daarentegen ligt op open veld. In de periode van 24 uur, eindigend Maandagmiddag, waren 184 vliegtuigen op Gatow geland tegen 350 in de voor afgaande 24 uur. De Verenigde Staten hebben de aan koop goedgekeurd door China van 'n partij wapenen ter waarde van vijf millioen dollar, ter aanvulling van de reeds overeengekomen aankoop van wapenen ad 105 millioen dollar. Op 15 millioen dollar na is thans het door het Amerikaans Congres voor militaire hulp aan China beschikbaar gestelde bedrag van 125 millioen dollar toegewezen. Terwijl meer dan drie kwart van de som is uitgegeven, heeft nog niet de helft van de gekochte wa penen China bereikt. Binnenkort ver trekt „een grote verscheping" uit ha vens aan de Westkust aan boord van (Amerikaanse legervrachtschepen. Het is echter onwaarschijnlijk, dat derge lijke voorraden onmiddellijke invloed kunnen hebben op de huidige militai re situatie. In welingelichte diplomatie ke kringen erkent men, dat de neder laag van Tsjang Kai Tsjek's troepen een grote terugslag kan hebben op de Amerikaanse buitenlandse politiek, wat betreft de strijd tegen het commu nisme. Volgens diplomatieke waarnemers te Londen heeft het verlies van Mand- sjoerije aan de Chinese communisten een grote verschuiving te weeg ge bracht in het evenwicht der krachten in de wereld, die in het gehele Verre Oosten verrijkende gevolgen kan heb ben. Men is te Londen van oordeel, dat geen Chinese regering een grote macht kan zijn zonder de natuurlijke hulp bronnen van Mandsjoerije. OUDEN VAN DAGEN VRAGEN OM TOESLAG De Algemene Bond van Ouden van Dagen (Nederland) heeft zich gewend tot de minister van Sociale Zaken en de Stichting van de Arbeid met het verzoek, in verband met de voorge nomen verhoging der prijzen van enige artikelen, een toeslag te verlenen op uitkeringen ingevolge de noodwet ouderdomsvoorziening. Einde der ergernis Weldra zullen er in de winkels da mesmantels te koop zijn zonder bont voor prijzen van 60 gulden af en met bont voor prijzen van 125 gulden af. Aldus vernemen wij uit de kringen der vakmensen. Aan de algemene ergernis der vrouwen, die zich de weelde van mantels van 400 gulden of meer niet kunnen veroorloven, zal daarmee een eind komen. Overal in het land ziet men het ver schijnsel, dat er alleen maar heel dure mantels verkrijgbaar zijn. De oorzaak van dit verschijnsel is de toestemming van het Directoraat-Generaal voor de Prijzen aan de fabrikanten om een kleine hoeveelheid mantels te maken, die in de kleinhandel tot 1000 gulden mogen kosten. Die toestemming is ver leend op grond van het feit, dat drie procent van het Nederlandse volk een inkomen heeft van meer dan 20.000 gulden per jaar en dat deze categorie het recht heeft zich chic te kleden. Het onvoorziene gevolg hiervan nu is ge weest, dat alle fabrikanten begonnen zijn met de dure stukken, omdat daar het meeste geld aan te verdienen is. De vervaardiging van mantels tegen normale prijzen is thans echter in volle gang. Het dezer dagen uitgegeven rege- ringscommunique, dat in verband met de verlaging van subsidies op levens middelen en brandstoffen een tijdelij ke bijslag op lonen en salarissen aan kondigde, is gisteren na overleg met de Stichting van de Arbeid gevolgd door een bindende beschikking van 't college van Rijksbemiddelaars. De tijdelijke bijslag bedraagt voor werknemers van 23 jaar en ouder die in volledige dienst van een werkgever zijn en wier ion per maand of over een langere tijdruimte wordt uitbe taald 4.50 per maand, bij uitbetaling over een kortere tijdruimte 1.per week. Voor werknemers die in niet- volledige dienst van de werkgever zijn, bedraagt de bijslag 2 cent per uur. Met werknemers in niet-volledige dienst worden b.v. bedoeld werkne mers, die geen volledige dag- of week taak in dienst van de betrokken werk gever verrichten. Geen recht op een bijslag hebben on gehuwde werknemers, aan wie vanwe ge de werkgever kost en inwoning of volledige kost wordt verstrekt. Even eens hebben geen recht op deze bijslag werknemers, -wier inkomen uit loonar beid hetzij bij één hetzij bij meer werk gevers in den regel een bedrag van f 308 per maand of f 71 per week (in totaal) te boven gaat. Wat in dit verband onder inkomgn uit loonarbeid moet worden verstaan wordt in de beschikking met enige voorbeelden nader aangeduid. Uit deze voorbeelden blijkt, dat hieronder zijn begrepen het vaste tijdloon, provisie, ta- riefverdienste, premies en andere toe slagen verband houdende met de arbeid, alsook vaste en gegarandeerde tantiè mes, terwijl buiten beschouwing blij ven de kinderbijslag, vacantiebonnen, de 2 pet. gratificatie, winstuitkeringen, rijwielvergoeding en reis- en verblijf kosten. De bijslag wordt uitgekeerd boven de thans rechtens geldende lonen, zodat hij geen wijziging brengt in de bedra gen van de tijd- en basisionen. De beschikking treedt heden inwer king met dien verstande, dat de bij slag voor weekloners het eerst moet worden uitgekeerd over de loonweek, waarin 1 November valt. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat over de bijslag sociale lasten en loonbelasting moet worden betaald. Foster Dulles zal tot minister van Buitenlandse Zaken worden benoemd als Dewey bij de verkiezingen de over winning behaalt, zo verzekerde men in republikeinse kringen op de vooravond van de presidentsverkiezingen. Sena tor Vandenberg blijft de voornaamste woordvoerder van de republikeinse partij op het gebied van de buitenland se politiek. Hij zou eveneens voorzit ter blijven van de senaatscommissie van Buitenlandse Zaken, als de repu blikeinse senatoren er de meerderheid behouden. De regeringstroepen in Moekden heb ben gisteren de capitulatie-voorwaar den van de communisten geaccepteerd. De bezetting van Moekden verschaft de communisten practisch de algehele controle over Mandsjoerije. Volgens berichten uit Peiping is ge neraal Wei Li-Hoeang, de opperbevel hebber der regeringsstrijdkrachten in Mandsjoerije, die uit Moekden zou zijn gevlucht, op bevel van Tsang-Kai-Sjek aangehouden. Men zou disciplinaire maatregelen tegen hem willen nemen. DRIEMAAL PER WEEK AMSTER DAM—HAMBURG—GOTHENBURG Met ingang van gisteren is de K.L.M., de lijndienst AmsterdamGothenburg, die tot dusverre tezamen met de A.B.A. werd onderhouden, alleen gaan vliegen. Op deze driemaal wékelijke dienst zul len tussenlandingen te Hamburg ge maakt worden. Geüniformeerde meisjes nemen deel aan de oefeningen van het Republikeinse leger. Deze opname toont een vrouwelijk soldaat, die geïnstrueerd wordt in de bediening van een mortier. De heer Raden Abdoelkadir heeft bij zijn terugkeer haar Indonesië aan een vertegenwoordiger van het ANP medegedeeld, dat de besprekingen, door hem in Den Haag gevoerd met de betrokken autoriteiten, niet hebben geleid tot nieuwe gezichtspunten, die hem zouden hebben kunnen brengen tot het terugkomen op zijn verzoek om ontheffing van het voorzitterschap van de Nederlandse delegatie voor de on derhandelingen met de republiek. De heer Abdoelkadir is bij zijn verzoek om ontslag mede geleid door de over weging, dat hij als ambtloos burger niet meer in staat zal zijn, van minuut tot minuut te beschikken over officië le gegevens met betrekking tot de politieke, militaire en economische as pecten, die nodig zijn om een juist beeld te verkrijgen van de stand van zaken, teneinde aan de hand daarvan de besprekingen te kunnen leiden. Een benoeming in een andere functie is tijdens het overleg in Den Haag niet ter sprake gekomen. De voorlichtingsdienst in het gebied vgn Madioen meldt, dat tijdens een bot sing tussen Republikeinse troepen en een bende opstandelingen Zondagoch tend in het dorp Soemanding, in het regentschap Ponogoro, een opstande ling werd gedood, die herkend werd als Moeso. Hij werd als zodanig ge- identificeerd door personen, die hem goed kennen, onder meer door de re sident van Madioen. VLIEGTUIG NEERGESTORT VER. STATEN Bij Muldrow, in de staat Ohlahoma, is een militair vliegtuig neergestort. De twaalf inzittenden kwamen om het leven. De aanwezigheid van twee meer dan 6 meter lange walvissen in de rivier de Clyde vlak hij het centrum van Glasgow heeft grote verbazing ge wekt. De dieren dokenkwamen aan de oppervlakte en bliezen wolken schuim op alsof zij zich in volle zee bevonden. Het is een raadsel, hoe zij er in geslaagd zijn ongezien kilometers langs de dokken en scheepswerven in de Clyde te komen. Die dieren vor- ro.en een gevaar voor de kleine sche pen, waarvan velen reeds verder stroomopwaarts het anker hebben uit geworpen. Waarschijnlijk kunnen de walvissen in het olie-achtige water en de algemene toestand van deze rivier niet lang in leven blijven. Wordt Monty vervangen? In militaire en diplomatieke kringen te Washington heeft men te verstaan gegeven, dat, wanneer de Verenigde Staten en Canada zich aansluiten bij de West-Europese Unie, in de plaats van Montgomery een Amerikaanse ge neraal de leiding op zich zou nemen van de strijdkrachten der staten van het „Atlantische pact". Volgens ge noemde kringen zouden, aangezien ge neraal Omar Bradley waarschijnlijk stafchef van het Amerikaanse leger zou moeten blijven, ter vervanging van Montgomery de volgende persoonlijk heden in aanmerking kunnen komen Generaal Marshall, generaal Lawton Collins, onderstafchef, generaal Clark, bevelhebber van het zesde leger, lt. generaal Bedell Smith, ambassadeur van de V.S. te Moskou en gewezen stafhoofd van generaal Eisenhower. Verwachting, geldig tot- Woens dagavond: Aanvankelijk zwakke, later matige en aan de kust krach tige Zuidwestelijke wind. Zwaar bewolkt met hier en daar enige lichte regen of motregen en plaat selijk mist. Vrij zacht. £EN BURGEMEESTER in Drente sprong in de bres toen de plaat selijke voetbalclub zonder keeper zat. Het was Biet alleen de zorg voor zijn gemeentenaren die hem tot deze spor tieve prestatie drong, maar ook het oude voetbalbloed dat nog altijd door zijn aderen stroomde. Er zijn trouwens heel wat burgemeesters, die in hun blonde dagen 'n aardig partijtje voet bal weggaven en bij de een of andere burgervaderlijke bijeenkomst in Dren- tet is onlangs besloten, dat zij nog eens een interprovinciale wedstrijd zouden spelen. Vandaag zal het dan zijn! Vandaag zullen de burgemeesters van elf Drentse en van elf Groningse gemeenten in Assen tegen elkaar in het krijt treden. Vergeten zijn alle be slommeringen over niet sluitende be grotingen, over onbewoonbaar ver klaarde en onverklaarbaar bewoonde woningen en de interpellaties over het al dan niet toelaatbaar van een ge meentelijke kermis. De edelachtbaren zetten alle zorgen op zij en kijken alleen maar naar de bal, het doel en de keeper. Zij hebben de bepaling ge maakt, dat zij niet uit 't veld gestuurd kinine^ worden alleen de Kroon mag een burgemeester naar huis stu ren en daarom brengen zij hun eigen scheidsrechter mee, n.l. mr. A. Murman uit Assen, die zijn uiterste best zal doen om de fluit zodanig te bespelen, dat er geen conflicten kun nen voorkomen. Wethouders en raads leden mog komen kijken, maar in terpellaties over mistrappen, ruw spel en andere misdragingen zullen niet worden toegestaan. Misschien een idee voor Noord-Holland? Komt, burger vaders, zoekt de voetbalbroek nog s op. BURGEMEESTERS mogen kromme n sprongen maken, hun gemeentenaren zijn verplicht het rechte pad der deugd Als cultureel adviseur van Dr. Beel Tot de heer A. van Velsen, hoofd van de afdeling Cultureel Contact van het ministerie van Overzeese Gebieds delen, is het verzoek gericht als cul tureel adviseur van dr. L. J. M. Beel op te treden. Het is de bedoeling van dr Beel vier adviseurs voor de ver schillende gebieden van zijn bemoeiin gen om zich heen te verzamelen. Daar bij is reeds aan bepaalde personen ge dacht. Een van hen vertoeft reeds in Indonesië. Namen konden ons nog niet genoemd worden behalve die van de heer Van Velsen, die kort geleden na een verblijf van drie maanden uit In donesië is teruggekeerd en die naar men ons mededeelde, eind November of begin December opnieuw naar In donesië denkt te vertrekken. De heer Van Velsen is voor de Partij van de Arbeid lid van de Haagse Gemeente raad. Hij zal nu voor deze functie be danken. te blijven volgen. In Rotterdam waren de laatste tijd veel valse kwartjes in omloop, die werden uitgegeven door twee kleine meisjes. Kinderen maken geen vals geld en daarom kon de dader worden opgespoord door de meisjes on ophoudelijk te volgen. Toen zij bij een waterstoker wederom een vals kwar tje deponeerden greep- de recherche in en deed huiszoeking bij papa, die van zijn vak koperslager bleek te zijn en er wat trachtte bij te verdienen door de Staat der Nederlanden te becon curreren. Zijn attributen werden in be slag genomen en de kwartjesmaker zelf voor de officier van justitie ge leid. Niet alleen kleine neringdoenden óók gerechtelijke ambtenaren kunnen wel eens van het rechte pad glijden. Het overkwam een deurwaarder, die in Den Haag op het kantoor van de directe belastingen werkte. In zijn functie kwam hij in aanraking met zo veel mensen, die hun zuur verdiende geld niet aar de Staat gunden, dat hij langzamerhand onder de invloed van hun principes begon te komen en be sloot de ingevorderde gelden te eigen bate te besteden. Niet minder dan 1240 zijn in de zak van deze onbe trouwbare ambtenaar verdwenen. Een 19-jarig fabrieksmeisje uit Enschede, dat op een garenfabriek werkte, was evenmin een voorbeeld voor haar col lega's. fcij vroeg ontslag en kreeg het niet. Toen probeerde zij het op een andere manie en stal, terwijl ieder zien kon, 30 cops garen. Gevolg: ar restatie, overbrenging naar het Huis van bewaring en een zondvloed van tranen. r\E NOBEL-COMMISSIE van het Karolingska Instituut in Zweden heeft de Nobelprijs voor geneeskunde toegekend aan Dr. Paul Möller uit Ba zel, die destijds de ontdekking van het DDT heeft gedaan. In de strijd tegen het milliardenleger van microben en insecten heeft hij een vooraanstaande plaats ingenomen, doordat met behulp van zijn uitvinding een typhus-epide- mie in Napels de kop kon worden in gedrukt en bij de campagne in het verre Oosten duizenden mensenlevens (door vernietiging van malariamug gen) behouden zijn gebleven. Ook in ons land, met name in Zevenbergen weet men maar al te goed hoe gevaar lijk onze soms onzichtbaar kleine vij anden kunnen zijn. Daar heeft men vriendschappelijke betrekkingen met de Amerikaanse gemeente Chanute aangeknoopt. Men geeft elkaar geen gongs of gebrandschilderde glazen maar de Hollandse burgemeester kreeg per KLM 30 ampullen pertussis se rum cadeau,- die prachtig van pas kwamen omdat er juist kinkhoest- gevallen waren geconstateerd. Grotere dieren zijn gesignaleerd in Noord-Bra bant: wilde zwijnen. In Loon op Zand is er een gevangen en in de Drunense duinen werd een tweetal volwassen exemplaren aangetroffen. Wat uit Duitsland illegaal over onze grens komt is in de regel niet veel bijzon ders, maar een gratis partijtje Schwei- nenfleisch kunnen we wel gebruiken. VAN OVER DE GRENS trekkende Duitsers gesproken: De Britse autoriteiten in Duitsland en de Zweed se regering zullen een gezamenlijke actie ondernemen om de onwettige emigratie van Duitsland naar Zweden tegen te gaan. Het blijkt, dat er in het afgelopen jaar niet minder dan 700 Duitse zwervers illegaal over de Zweedse grens zijn getrokken. In de Sovjet-zone zijn niet minder dan 140 kastelen en landhuizen verbeurd ver klaard om omgebouwd te worden tot ziekenhuizen en sanatoria. Voor de vroegere eigenaren zijn het nu lucht kastelen geworden. Tenzij zij er nog eens verpleegd worden. Men maakt over het algemeen korte metten met de Nazi-vrienden; dat ondervond ook de beroemde filmdiva Zarah Leander, wier optreden in België verhinderd werd door de Bond van voormalige krijgsgevangenen en wie nu een visum geweigerd is 'om een tournee door Duitsland te maken. Veiligheidsrede nen zijn als oorzaak opgegeven. Safety first geldt niet alleen in Duitsland, maar ook in Engeland, waar het ver keer in Londen door een dichte mist werd belemmerd. In de vroege och tend waren gister vele wegen met ijs overdekt en de treinen hadden ver traging door bevroren wissels. HIER RADIONIEUWS dat niet in de gidsen staat. De kortegolfconferen- tie in Mexicocity heeft zich in een achttal commissies gesplitst omdat er viermaal zoveel aanvragen zijn dan er korte golflengten beschikbaar gesteld kunnen worden. Er is blijkbaar een tekort aan korte golfjes en het is nog altijd niet mogelijk de lange in stukjes te knippen. Ander radionieuws: De technici van de Franse omroep heb ben gister twee uur gestaakt. Een no vum in de draadloze wereld. De Fran se Nationale omroep volgde het voor beeld en de luisteraars draaiden tever geefs aan de knopjes. Zelfs geen Mexi caanse hond heeft de plaats van de stakers durven innemen. Cripps ziet perspectieven Bij de hervatting van het debat over het regeringsprogram in het Lager huis heeft Sir Stafford Cripps, de Britse minister van financiën en eco nomisch coördinator, er op aangedron gen, dat de „democratische landen minder nationalistisch van houding worden". Hij drong aan op economi sche samenwerking tussen de West- Europese landen en de grote gebieden in andere werelddelen, die in het zelfde monetaire systeem vallen „om weerstand te bieden aan de koude oorlog van de Sovjet-Unie en de in ternationale sabotage door Kominform- agenten". Cripps zeide, dat Groot-Brittannië, wanneer het volhardde in de vastbe slotenheid van tijdens en na de oorlog, er niet aan behoefde te twijfelen in de komende twee a drie jaar een positie van economische onafhankelijkheid te kunnen bereiken en verhoging van de levensstandaard. KONINGIN TENTOON- JUBILEUMGESCHENKEN WILHELMINA WORDEN GESTELD De geschenken, welke Koningin Wilhelmina ter gelegenheid van haar jubileum werden aangeboden, zullen van 8 November af in de troonzaal van het paleis op de Dam te Amsterdam ten toon worden gesteld. H. K. H. Prinses Wilhelmina heeft bepaald dat een klein entree (f 0,25) zal worden geheven en dat de op brengst zal worden gestort in het Wil- helminafonds ter bestrijding van de kanker. De bedoeling is dat deze ge legenheid gedurende een week aan het publiek zal worden geboden. CISSY VAN MARXVELD OVERLEDEN Op bijna 59-jarige leeftijd overleed te Amsterdam de schrijfster Cissy BeekDe Haan, die onder pseudoniem Cissy van Marxveld grote bekendheid heeft verworven als schrijfster van meisjesboeken. In haar Joop-ter-Heul- serie gaf zij een bakvishistorie en in hoofdzaak vond zij haar onderwerpen in het school- en kantoorleven, hoewel zij in sommige werken, o.a. in Kwik zilver andere stof behandelde EDO BERGSMA OVERLEDEN Gistermorgen is te Arnhem overle den de heer Edo J. Bergsma, oud-bur gemeester van Enschede en ere-lid van het dagelijks bestuur van de A.N.W.B.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1