SCHEEPMAKER 1 Stad en ÜmqzoUiQ. AGENDA ALKMAARSE POLITIE ONTDEKT BONNENZWENDEL Een tinnetje Players en bakolie Sint Nicolaas houdt zijn intocht DE DIERÊN ZIJN ONZE VRIENDEN „Hoe krijg je het in je hoofd?" Grote belangstelling bij de jeugd Goede propaganda van Di erenbescherming De pers IJmuiden WELGEGAAN,MAAR NIET VERGETEN! Groot'Schermer De raad over kleine punten SPOORSTRAAT 62 Egmondbinnen Dezer dagen heeft de Alkmaarsc po litie tien personen gearresteerd die betrokken waren bü een handel in bloem-toe wijzingen. Ruim een jaar wer den die toewijzingen door een 18-jarige vertegenwoordiger verduisterd en zwart verkocht van welke opbrengst dat jongmens goede sier maakte. Dit Is weer eens een ontstellend ge val van de criminaliteit die bij de jeugd in sterke mate is toegenomen en waaraan de ellendige oorlogsjaren in vele gevallen niet vreemd zullen zijn. Het is toch wel een typisch ver schijnsel dat onze jeugd het gevoel voor verhoudingen totaal kwijt Is ge taakt. De jongeman, A. L. uit Alkmaar, was werkzaam bij een groothandel in meel. Het zal ook hier wel zo zijn geweest dat de zaak in het klein is begonnen, doch dat onvoldoende controle aanlei ding is geweest om de manipulaties op grotere voet voort te zetten. Voor zover op het ogenblik bekend is heeft hij aan zijn transacties een kleine f 7000 verdiend. Van een deel der opbrengst had de knaap een goed uitgeruste zeilboot la ten bouwen, o.a. met Nylon zeilen, die f 12 per vierkante meter kosten. Een 29-jarige kantoorbediende is voor een soortgelijk feit, hoewel in min- M. v. d. K.K. uit Alkmaar, die gis teren voor de kantonrechter voor tri bunaalzaken, mr. Schenkeveld, terecht stond, verdedigde zich op zo'n komi sche wijze, dat ieder, de kantonrechter incluis, van tijd tot tijd in de lach schoot. Haar sterkste zijde was het ontkennen van besehuldigingen. Getuige Blankman verklaarde, dat «zij vergaderingen bezocht en lid was geweest van de N.S.B. Dit werd be vestigd door de verklaringen van de N.S.B.-ers Kuiper en Swidde. De 83- jarige verdachte verklaarde echter niet eens te weten, wie Mussert was geweest. Ze keek heel vreemd op, toen bleek, dat mr. Schenkeveld haar lid maatschapskaart ui nummer voor zich had liggen. Ze had Blankman niet aan de landwacht verraden en ze had nooit een partijspeldje gedragen; wel een kettinkje met een broche, die ze .•dag en nacht" om had. Op de vraag of zij met „Volk en Vaderland" had gelopen, was haar verontwaardigd antwoord: „Hoe krijg je 't in je hoofd?" Hoewel alle verklaringen luidden, dat ze berucht en agressief was, bleef zij volhouden dat alle getuigen leuge naars waren. Over de groene tafel hangend (want zij was twee beetjes doof), probeerde zij de kantonrechter duidelijk te ma ken, wat voor kruiden men alzo moet mengen om een goed middel tegen rheumatiek te maken, doch mr. Schen keveld bleek niet geïnteresseerd te zijn ir dit soort geneeskunde. Ondanks de talrijke intermezzo's bleef het feit bestaan, dat de getuigen verklaringen charge klopten. Ver bijsterd over zoveel „leugens", zei ze tenslotte: ,,Ze willen me hebben, rechter, en den is 't óf". Toen wist mr. Schenkeveld, wat hij weten wilde. Hij sloot de zitting en zal Vrijdag uit- spraak doen. Uitspraken. Dirk de H. Daar de feiten niet be wezen zijn, werd de beschuldiging vervallen verklaard. Van E. heeft dienst gedaan bij de N.S.K.K, en bij de Oost-Compagnie. Daar hij sinds 1942 zijn houding wij zigde en zijn dienst vervulde onder Strafverlichtende omstandigheden, werd volstaan met ontzetting uit de kies rechten en het recht enig ambt te be kleden. Maartje B. was lid van de N.S.B. Van het bezit werd al 7500 verbeurd, verklaard bij de uitspraak tegen haar echtgenoot. Maartje werd veroordeeld tot internering, voor de tijd in deten tie doorgebracht (9 Mei tot 2 Septem ber 1945) en ontzetting uit de rechten. Het gedrag van Hendrika M. werd heel laakbaar geacht. Van internering werd afgezien, daar anders haar kind o de dupe van zou worden. Ze werd veroordeeld tot 8 maanden inter nering. Hiervan zijn 6 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De overige twee maanden heeft zij al in detentie doorgebracht. Verder v/erd zij ontzet uit de rechten. DE MIENT WEER ACTIEF De buurtvereniging ,De Mient" die tijdens de 8 October-feesten zo'n groot succes had met de jubileumprijsvraag „Wat hoort in deze étalage niet thuis?" heeft voor de St. Nicolaastijd weer een zeer bijzondere prijsvraag uitgeschre ven, die gehouden wordt van 13 No vember tot 7 December. Er zijn tal van prijzen, die aan de winnaars worden uitgereikt in de vorm van waardebonnen. Maar men zal naar de oplossingen terdege moeten zoeken. Verdere bijzonderheden worden per advertentie in de courant van a.s. Za terdag bekend gemaakt. WEDSTRIJD VOOR DE NÏWIN TE CASTRICUM. P de LeeuwJ. Feeke. Hedenavond wordt in café Broks- ma te Ca3tricum een wedstrijd ge speeld ten bate van de Niwln en wel tussen de bekende hoofdklassespelers P. de Leeuw (A'dam) en J. Feeke. Er zullen 600 car. cadre 35/2 gespeeld worden. dere mate, gearresteerd. Bij deze arres tant is de somma van f 1800 in beslag genomen. Naast deze arrestanten heeft de poli tie de hand gelegd op acht personen uit Alkmaar en omgeving die de bloem- toewijzingen overnamen en daar ver kochten. De politie zet het onderzoek in deze met kracht voort en wij mogen aanne men dat die onderzoekingen nog an dere feiten aan het licht zullen brengen De Mollebonen Zeer geslaagde opening van het winterseizoen De Groningse vereniging De Molle bonen, die nu al 25 jaar het centrum is van de Groningers in Alkmaar en om geving, heeft haar winterseizoen gister avond geopend met de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven „Haarfstbloumen" van B. H. Broeke- ma, door de toneelafdeling ,,'t Ge- belskop". De zaal van het Wapen van Heemskerk was geheel gevuld (zelfs waren er „boven" nog plaatsen bezet). Het bestuur, dat de vriendelijke geste had gehad de alhier gelegerde Gro ningse militairen uit te nodigen, mocht tot zijn voldoening constateren, dat een dertigtal aan die uitnodiging ge hoor hadden gegeven. De avond werd, na het welkomst woord van de voorzitter, de heer T. Bonsema, als altijd ingezet met het staande zingen van het Groningse volkslied „Van Lauwerszee tot Dollard tou". De toneelgroep, de laatste tijd aangevuld met verschillende nieuwe krachten, heeft vervolgens met dave rend succes het bovengenoemde toneel stuk opgevoerd, waarvan de regie be rustte bij de heer W. Kiestra, die ook de hoofdrql van Diekstroa speelde, de rustende boer, die zich totaal verarmd zag doordat hij een borgstelling had getekend ten behoeve van zijn zoon, welke figuur op waardige wijze en zonder overdrijving werd uitgebeeld. Ook van de overige negen rollen kan zulks gezegd worden, zodat het geheel weer tot een eclatant succes, een prachtig en veelbelovend begin van 't nieuwe seizoen is geworden. Een geanimeerd bal besloot de avond. Burgerlijke stand Geboren: Elisabeth M M, dochter van M H Punt en A M Knijn Getrouwd: Cornells Kuiper en An na Bakker Jan W Stolk en Margaretha J Moesman Klaas Bakker en Cornelia M Els wijk (Ontleend aan onze advertentie kolommen). DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Hellzapop- pin, tot 14 jaar onder geleide; Victoria- Theater, 8 uur: Mildred Pierce, 18 jaar: Cinema Americain, 8 uur: Walt Disney's Fantasia, boven 14 jaar. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Een moorde naar bekent, 18 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Het huis der vrouwen, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: New York ontwaakt, 18 jaar. BONNEN HALEN. Zij, wier familienaam begint met de letter K tot Koomen moeten morgen, Vrijdag 12 November, hun nieuwe bon kaarten 901 afhalen aan 't uitreikings lokaal van de distributiedienst. Tijdens de zitting van de Economi sche Politierechter, mr. Stoffels, wer den gistermiddag een aantal min of meer kleine zwart-handelaren berecht. Het ging over een tinnetje Players, bakolie en handel in levensmiddelen kaarten. De laatste categorie kwam er wel het slechtst af, hetgeen be grijpelijk was daar deze personen wel een ontstellend gemis aan sociaal ge voel demonstreerden. De Alkmaarder Marinus v. d. H. bij voorbeeld kocht van een weinig kapi taalkrachtig gezin een 25 levensmidde lenkaarten. Daar dit gezin niet buiten boter en suiker kan kocht men boter en suiker voor de volle (zwarte) prijs bij Rinus terug. Verdachte kon van Er moeten nog wel enkele weken verlopen vóór de brave man zijn ver jaardag viert, maar gisteren heeft St. Nicolaas zijn intrede alvast gehouden in de goede stad Alkmaar. Der traditie getrouw werd de heilige man aan de grens der gemeente opgewacht door een escorte, dat hem door de drukste straten van de stad naar zijn tijdelijk pied-a-terre bracht, het gebouw van Vroom en Dreesmann op de Laat. Wij kunnen ons nog goed de intocht herinneren, die verleden jaar gehouden werd, en waarbij het pijpestelen regen de. Dit jaar was het alleen maar koud. Een gure wind joeg door de straten, doch dat heeft honderden kinderen met hun ouders niet weerhouden, langs de weg de langverwachte goedgeefse grijsaard te zien voorbijtrekken om zich naar zijn hoofdkwartier te bege ven. Reeds lang van te voren was het een drukte van belang op het kruis punt van de Laat en de Ridderstraat en toen de stoet in zicht kwam barst te er een gejuich los, dat niet afliet, eer Sint Nicolaas zich op het balcon had vertoond en de menigte minzaam had toegewuifd. Een Sint zwaait na melijk niet vrolijk, die wuift minzaam en hij schrijdt en hij spreekt en hij neemt plaats. Zo staat het in het Ma- drileense protocol. Deftige heren met hoge hoeden en streepjesbroeken heb ben de hoge bezoeker welkom geheten. Zij hebben met gepaste eerbied harte lijke woorden van begroeting gesproken en de Sint heeft zich verwaardigd, en kele verversingen tot zich te nemen. Daarna heeft hij zich na zijn lange reis wat opgefrist en plaats genomen op zijn troon, om nu eens vermanend, dan weer goedkeurend de jeugd, die in een lange rij langs hem trok, met een persoonlijk onder-onsje op haar feilen en haar goede eigenschappen te wijzen. Waarbij het natuurlijk des Sin ten noodlot is, dat van hem verwacht wordt, dat hij vaderlijke gestrengheid zal paren aan milde gevoelens en goedgeefsheid. Reeds bij het betreden van de troonzaal werden de kinderen geïmponeerd door de statie van 't fraai aangeklede vertrek, door het waardige uiterlijk van de goedheilig man. die daar, geflankeerd door zijn Pieten, op zijn zetel rustte en met zijn blauw- geaderde hand, het schromend kind tot zich riep. Ondanks het jaarlijks terugkerend evenement van de intocht van Sint Nicolaas bleek er gistermiddag voor de filmvertoning van de Vereniging tot Bescher ming van dieren onder de jeugd 'nzeer grote belangstelling bestaan Een v heugend feit, een verschijnsel, dat zeker tot blijdschap aanleiding geeft. Want hier werd het publiek niet gelokt met tekenfilms, of met andere attracties van allerlei aard, hier stonden slechts films op het programma, smalfilms, die tot doel hadden, onder de jeugd (en des avonds onder de volwassenen) de belang stelling voor het prachtige werk van de dierenbescherming aan te wakkeren. De Vereniging tot Bescherming van Dieren is er met deze film in geslaagd, het werk van de organisatie voor oud en jong duidelijk te maken en bovendien, om de toeschouwers ervan te doordringen, dat het helemaal niet moeilijk is, goed voor de dieren te zijn. Reeds met eenvoudige middelen valt vaak het doel te bereiken en veel leed te voorkomen of te verzachten. knuppeld. varkens aan de staart ge trokken, kippen en ganzen vervoerd met. samengebonden poten in ondeugde lijke kratten. Veewagens voldoen soms niet aan de eisen. Maar steeds is daar de inspecteur van de dierenbescher ming, die optreedt, ingrijpt en verbe tering brengt, waar hij maar kan. Reeds 6000 veewagens zijn door de ver eniging gekeurd en dragen nu het rode bord veevervoer, dat verplicht is. De politie in het gehele land werkt van ganser harte mee, gemeente- zowel als rijkspolitie. Alleen in Rotterdam al za gen 1200 politie -agenten de film en trok ken er lering uit. Maar toch ei is nog zo ontzaglijk veel te doen. In Neder land zijn 80.000 kettinghonden,, die een armzalig bestaan leiden. Maar de ver eniging zou gaarne nog veel meer werk verzetten, als er maar meer inspecteurs waren. Ook hier speelt het gebrek aan financiën een rol. Mogen wij daarqm hier een giro-nummer vermelden? No teert 25658 Den Haag, Nederlandse ver. tot bescherming van dieren! Ook laat de film zien hoe men de dieren kan verzorgen in het barre jaargetijde, als sneeuw en ijs hen het voedselzoeken onmogelijk maakt. Maar bovenal spreekt uit het werk de grote liefde, die de makers hadden voor die ren, een liefde, die zij zo graag ook anderen wilden doen gevoelen, iedereen in Nederland. Daarom was het goed te constateren, dat de jeugd in zwermen naar het Wa pen van Heemskerk was getogen en dat ook dés avonds in de Aula de belang stelling "niets tè wensen overliet. Daar om waren ook de waarderende woor den, die wij opvingen, aan het adres van mevrouw Van Rossum, aan inspec teur Verwer zo op hun plaats. De heer Verwer verzet bergen werk voor de dieren uit Alkmaar en omgeving. En het bestuur van de afdeling, met de heer Rijpma als voorzitter, die des avonds het woord voerde, draagt daar het zijne toe bij. Gisteravond viel de nadruk vooral op het koninklijk woord: „Eerbied voor al wat leeft cn groeit". De aanwezigen hebben hun vol doening niet onder stoelen of banken gestoken. Dieren zijn onze vrienden. De dieren beschermers weten dat wel. Het ware te wensen, dat alle Nederlanders van deze waarheid doordrongen waren! De heer G. Nieuwenhuysen, directeur van de bovengenoemde vereniging, heeft het klaar weten te spelen een paar honderd opgewonden kinderen zo stil als muisjes te krijgen door het babbeltje, dat hij op een prettige wijze bü de film hield. Dit was geen rust uit angst om weggestuurd worden, dit was alleen maar geboeide aandacht. Wij hebben de gezichtjes van de kleuters bestudeerd en hun uitroepen, die af cn toe van hun medeleven blijk gaven, aangehoord. De bedrijfsfilm van de dierenbescherming heeft de jongens en meisjes in het hart gegrepen. Dieren zijn onze vrienden, op dat aambeeld heeft de heer Nieuwenhuysen herhaaldelijk gehamerd tijdens zijn vertelling. Of het nu ganzen zijn, of trekpaarden, herten of mussen, alle dieren hebben recht op onze liefde. In schrijnende beelden kwam naar voren, hoe dieren mishandeld worden, vaak door onkunde. Konijnen worden aan de oren opgetild, vogels zijn levenslang opgesloten in vaak nauwe kooitjes, kettinghonden slijten tientallen jaren van hun leven, gekluisterd aan dezelfde plaats. Op veemarkten is de mishande ling vaak ergerlijk. Koeien worden ge- In de stoet, die gisteren door Alkmaar's straten trok bij de intocht van Sint Nicolaas, bevond zich een rijtuig met aan beide zijden een groot bord, waarop uitdagend het woord „Pers". Toen wij de pers de optocht gadesloegen, hebben wij ons de ogen uitgewreven. Hoe nu, zo mompelden wij bij onszelf, welk geheim kan deze karos wel ver bergen? Wij vermoeden de aan wezigheid van een voorraad amandelpers, om boterletters (St. Nicolaas-versnapering bij uitne mendheid) te vullen, doch ver wierpen dit denkbeeld. Amandel pers vervoert men niet in een rij tuig. Nog groter werd onze ver bazing, toen wij in het rijtuig manspersonen ontwaarden. En toen bleef er voor ons slechts één oplossing over. De Sint moet zijn eigen persdienst hebben net als de marine en het leger en alle ministeries cn zo. Want wij wa ren niet in die koets, noch onze collega's van de andere bladen. Wij en onze collega's ston den op het trottoir en keken naar dat woord „pers" op die koets. En van verbazing werden onze ogen groot en rond gelijk die der zwarte pieten. Onze hand erop! zijn inkomsten, die inderdaad zeer laag waren, niet leven en poogde nu op deze immorele manier, zoals mr. Vellinga zei, zijn levensmogelijkheden te vergroten. Hij krijgt nu 14 dagen de tijd om op Rijkskosten een betere ma nier te bedenken. Twee schuitjes. Nicolaas Oud en Johanna Zaal za ten met zijn tweeën in twee schuitjes. Het echtelijk en 't zwarte schuitje. Dat zoiets minder prettig is (dat zwarte schuitje natuurlijk), ervoer het echt paar. Man en vrouw hadden zich aan bonnenhandel schuldig gemaakt op de zelfde manier als de vorige verdachte. Mr. Vellinga eiste hier f 200 subs. 2 mnd. en f 100 subs 30 dagen. Mr. Stof fels veroordeelde de man conform de eis, doch de vrouw kreeg f 75 minder, vermoedelijk omdat beide bedragen uit s één portemonnaie moeten komen. Vis en geen olie. Vishandelaren die in het klein ver kopen zitten soms met grote moeilijk heden. Verse vis is slechts een beperkt aantal dagen houdbaar. Verkoopt men weinig verse vis dan moet het restant gebakken worden. Daarvoor is olie no dig en er is een tijd geweest dat die handelaren in verse en gebakken vis geen toewijzing kregen. Dit en nog meer werd door een tweetal vishan delaren betoogd. Het sorteerde weinig effect want Dirk de G. uit Heiloo en Jan L. uit Alkmaar werden tot f 75 of 25 dagen veroordeeld. De verkoper van deze olie, Machiel B. uit Heiloo, kreeg het dubbele te betalen (of te zitten). Eerlijk duurt het langst. Bij de volgende zaak voelde uw ver slaggever zich minder prettig. Er kwam notabene een collega van ons op het matje die zich schuldig had gemaakt aan niets minder dan de aankoop van een tinnetje Players. 't Viel ons tegen van Cornelis de B. en wij zijn genoodzaakt onze houding t.a.v. die collega te wijzigen. Hij is n.l. altijd gul met sigaretten maar de eerstvolgende keer vragen wij hem eerst „Heb je die Players zwart ge kocht of heb je je voor twee kwartjes méér Volksherstel Players aange schaft?" Bij de officier en politierechter ge noot onze collega meer bewondering. Niet omdat hij dat tinnetje Players had gekocht, neen, omdat hij zeer openhartig bekende nog steeds zwarte sigaretten te kopen. Hij was zoals gezegd zeer openhartig en mr. Vellinga stelde voor onze col lega f 150 te laten betalen. Mr. Stof fels was nog milder en veroordeelde tot 100 of 30 dagen. Eerlijk duurt het langst maar schijnt ook nog duur te zijn. En de blikken, waarmede de Alk maarse jongens en meisjes naar de be minde en toch vaak gevreesde man opzagen, verborgen maar nauwelijks hun ontzag, hoeveel bravoure zij ook aan de dag trachtten te leggen. Sint Nicolaas is een bejaard man. Op zijn schouders rust de last van wie weet hoeveel decennia. En toen hij af en toe met de hand over het nobel voorhoofd streek, haastten zich zijn gastheren, de receptie te onderbreken. Want de goedheilig man wenste zich terug te trekken in de voor hem gere serveerde appartementen en zich te ruste te begeven, in het besef, dat de Alkmaarse jeugd hem hartelijk heeft verwelkomd. Een wetenschap, die hem de kracht zal geven, de komende dagen zijn opgewekt humeur te behouden en onze jongens en meisjes, die zo reik halzend naar zijn komst uitzagen, niet teleur te stellen. Zegels en kaarten „Voor het kind" Op 15 November, en dus veel vroe ger dan andere jaren, vangt ook het Comité voor de verkoop der Kinder zegels en Kaarten -voor Alkmaar e.o. zijn actie aan. Dinsdag kwam het Comité ten stad- huize bijeen en werden de plannen voor de actie 1948 bèspr'oken. Direct bij de aanvang op 15 Novem ber wordt in de hall van het Postkan toor „de stand" geopend en zal men de nieuwe zegels in ogenschouw kunnen nemen. Ook de bekende zakjes met serie van 5 stuks zijn dan gereed en de postze gelliefhebbers kunnen er hun hart weer aan ophalen. Dit jaar is bijzondere aandacht be steed aan de prentkaarten. Een serie vrolijke kinderkaarten in mapjes zal verkrijgbaar zijn. Verder een pracht- collectie Kerst- en Nieuwjaarskaarten met opdruk: Vrolijk Kerstfeest", „Za lig Kerstfeest", „Gelukkig Nieuwjaar" en „Zalig Nieuwjaar". Voorts bloemen- kaarten en voor verzending naar het buitenland, een tweetal artistieke vouwkaarten in enveloppe met een typisch Hollands landschap. Er is dus „Voor elck wat wils". Het komt er nu op aan, dat velen zich naar het postkantoor spoeden om de stand te bestormen met bestellin gen. De weg is thans weer gebaand, er is gezorgd voor een prachtig grintpad, dat u van de Koorstraat rechtstreeks naar de ingang van het Postkantoor voert. Alkmaar stond tot nu toe aan de spits met haar omzet van Kinderzegels. Toch dient ieder mede te werken om dit record te verbeteren. En dat kan, als we bedenken, dat men in het kleine Zwitserland, reeds lang vóór de oorlog, tweemaal zoveel Kinderzegels kocht, als wij in Neder land. Laat ieder beseffen, dat met de op brengst van Kinderzegels en -kaarten licht en vreugde wordt gebracht in 't leven van het misdeelde kind, van duizenden misdeelde kinderen. En dat dit licht terugstraalt op allen, die het helpen brengen. Daarom: Koopt Kinderzegels en -kaarten. Het brengt geluk; U zelf en vel* kinderen! Minder lawaai meer zelftucht Alkmaarse Biljartcompetitie Gisteravond werden twee belang rijke clubontmoetingen gespeeld voor de cadre-klasse. ZEKZ? won met 62 van de Optimisten, terwijl Excelsior met dezelfde cijfers won van Drie Ruiten. H. Hoogland, A. de Wit en Surig zorgden voor 3 overwinningen by ZEKZ? Maar J. Burger won voor de Optimisten en wel in een party, die hij speelde met een gem. van 17.85. Een bijzondere prestatie van deze spe ler. Bij Excelsior speelde Jan Feeke zijn partij met een gem, van 35.71 en een hoogste serie van 196. Hij maakte de 250 in 7 beurten, doch N. Venne- ker gaf uitstekend partij en speelde met een gem. van 16.71. Cor Honingh was ook al best op dreef, behaalde een gem. van 16.81. Hieruit blijkt toch wel, dat de biljartsport in Alkmaar sterk vooruit gaat. De gedetailleerde uitslagen waren: Z.E.K.Z. Optimisten: Hoogland 200 11 18.18 Vessels 125 11 11.36 A. de Wit 165 25 6.60 A. v; Linge 131 25 5.24 S. Surig 95 25 3.80 C. Boendermaker 93 25 3.72 G. Leering 31 7 4.42 J. Burger 125 7 17.85 ExcelsiorDrie Ruiten. J. Feeke 250 7 196 35.71 N. Venneker 117 7 60 16.71 C. Honing 185 11 33 16.81 B. Wijkhuizen 100 11 25 9.09 R. Peereboom 97 16 15 6.06 D. Buisman 115 16 21 7.18 C. de Boer 100 13 21 7.69 Jb. Mors 55 13 19 4.23 Stand der cadre-klasse: Optimisten Z.E.K.Z.? Excelsior Drie Ruiten Onder Ons 2511 1993 2287 2092 1448 288 252 228 280 252 8.71 7.90 10.03 7.47 5.74 Z.E.K.Z.? en Excelsior hebben wedstrijd minder gespeeld. 19 19 18 17 15 één VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer was gisteren 3626 kisten haring, 400 schol, 200 wijting, 300 schar, 250 makreel, 25 poon, 25 haai, 6 fijnvis, 50 bot, 120 kabeljauw, 10 koolvis, 75 schellevis en 20 diversen. Besommin gen: IJm. 57, Medan, f 16060, 49, Pet ten f 13880, 85 K Wijker f 1770, 70 Zee hond f 5335, 117 Beatrix f 9920, Kw. 167 f 1185, 3 f 1820, 20 f 1450, 76 f 82, 72 f 740, 77 f 166, IJm. 53, f 1027, 230 f 1290, 213 f 185, 249 f 272, 241 f 88, 226 f 617, 2 f 382, 240 f 301, 210 f 432, 207 f 62, 202 f 54, 239 f 58, 215 f 127, Bu. 33 f 3438, Vd. 9 f 1350, Eh. 20 f 101, Uk. 176 f 167, 76 f 287, 80 f 115, 99 f 148, 172 f 133, 114 f 307, 94 f 72, 97 f 132, f 384, 115 f 313, 125 f 110, 90 f 119, 119 f 132, 160 f 363, 187 f 64, 194 f 89, 266 f 99, 86 f 134, 70 f 26, 169 f 176, 19 f 398, f 82, 78 f 142, 172 f 218. (Dank zij Uw liefde en Niwin- zorg. Kerstfeest, óók in de Tropen!) Straks zal weer de Kerstklok luiden Over 't kleine vaderland, En wij zullen 't heerlijk vinden Als de kaarsjes-boom. weer brandt! Dan zal 't licht zijn in de harten Dan zal 't feest zijn rond de dis, Waarop altijd nog met Kerstmis Weer een extra toegift is! r Dan zal elk van ons beleven Bet geluk van thuis te zijn, Ben geluk, omstreeld door stralen Van de zachte kaarsjes-schijn! Tweemaal honderdduizend plaatsen Zullen helaas ledig zijn, En van eenzaamheid getuigen Trots de gulden Kerstfeest-schijn.,,, Ver van huis en thuis verwijderd Steken zij, die zijn gegaan In de rimboe of de dessa Ook hun eenzaam kaarsje aan..,, En de gamelan moog' klinken Maar het schoonste lied ten spijt, Immer zingt weer het verlangen Het refrein is: eenzaamheid.... Straks zal weer de Kerstklok luiden Stiaks zal 't feest zijn rond Uw dis, Dat dan ook van onze rijkdom Nog voor hen iets over is! En dat 't nu reeds moge blijken Niemand onzer geev' belet, Doe de daad, wacht niet tot morgen: Koop een NIWIN-KERSTPAKKET! Opdat hij, die in de rimboe Van Uw gul geschenk geniet 't Moge weten: „Het is Kerstfeest En vergeten ben je niet!" Onder voorzitterschap van burge meester Driessen vergaderde gister middag de raad van Zuid- en Noord- Schermer. De heer J. de Heer was door ziekte afwezig. Besloten werd aan het Historisch Genootschap Oud-Westfriesland een subsidie van 25 toe te kennén ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van deze vereniging. De Volks hogeschool te Bergen krijgt eveneens een subsidie, t.w. f 10 per jaar. De heren De Heer, Lageweg en Kraakman hebben de rekening over 1947 gecontroleerd en in orde bevon den. De rekening sluit met een voor delig saldo, dat op advies van Ged. Staten zal worden overgeheveld naar de kapitaaldienst. Voor de financiering van het te plaatsen nieuwe torenuurwerk in de toren van Groot-Schermer en de aan leg van electrische geleidingen werd door het bazarcomité de som van f 4650 bijeengebracht Dit bedrag dekt. de kosten van een nieuwe klók met vier verlichte wijzerplaten. 'Het voorstel van B. eiï W. om f 325 te voteren werd met vijf tegen 1 stem goedgekeurd. De heren Kieft en Kraakman stem den tegen het verplaatsingskostenbe- sluit voor secretarissen en ontvangers. Het besluit werd met twee stemmen tegen vastgesteld. De verordening op heffing en invordering van de straat belasting werd vastgesteld, evenals de verlenging van de depositie-overeen komst met de Coöperatieve Boeren leenbank. In de commissie „Woonruimtewet" werden gekozen de heren J. Kieft, Kraakman, B. Lageweg, Jac. Oudejans en J. de Heer. Tot instandhouding van de belde lagere scholen werd besloten en het heffingspercentage voor schoolgeld werd vastgesteld. Overgegaan werd tot het vaststellen van leges voor verstrekte inliehtlngen uit het bevolkingsregister. Bij de rond vraag bracht de heer Oudejans de dorpsweg te Grootschermer ter sprake. Spr. zou gaarne een uitbreidingsplan zien. 3 pd. Sterappelen100 c 3 pd. Goudreinetten 100 c 3 pd. Stoofperen 100 c 3 pd. Zoete Appelen f00 c 3 pd. Handappelen 100 c Telefoon 3330 Zondags geopend v.2-6 u. BURGERLIJKE STAND Geboren Maria H, dochter van S H N Roozen en C Krom Maria Th, dochter van N M Kapteln en A M Gom mandeur Afra J A, dochter van W A Baart en A A Zentveld Gerardus W, zoon van J B Llefting en G Groot Afra H M, dochter van F J Boender maker en G W van de Reep Petrus J, zoon van G Min en A Zijp Neeltje M, dochter van C Jonker en M Zwakman Hendricus, zoon van J Genet en J M I.aas Jacobus C M, zoon van P L de Waard en G M Morsch Ondertrouwd: Jan A C Klok en Jacoba E Belleman Getrouwd: Johannes Kool en Jo hanna M Zentveld Petrus C M Bee- depoot en Eduarda G Dlemeer Overleden: Nicolaas W Groot, 62 jaar, echtgenoot van E Groot Antje E van der Woude, 1 dag, dochter van M v d Woude en A Seis, overleden te Alk- mur Richard A G Schutte, 72 jaar Nadat in de laat van Heiloo ruim ai ken was over hei kwam een der ri tot de conclusie, i wa* een der gedan vaarden, omdat mej treffende sportveri restera en Doves zouden gaan. Er eerst deze beide vi confereren met de B. en W. doen m dag a.s. weer bijee schreven toekomen In de met vert de voetbalverenigir de gymnastiekvere houden bespreking resters" het voorsti het thans bestaand voetbalvelden aan heining te zetten, voor zich zelf en met eigen middelei zodat het hunne ei Natuurlijkerwijze ters dan het gehele derhuren tegen he welk wij daarvoor De Foresters de geen andere overt treden daar zij hu de beide velden eig kunnen opgeven. I toe niet bereid, da met tegenzin en rr teruitgang, trachtei Westerweg te hurei Onder deze oms B. en W. te moeten hele sportterrein verhuren. B. en W financiële bezwarei wordt zeker niet s! voorheen, zodat d< voordelen bij deze De Foresters will tende ruimte naast vergoeding beschil de schoolgymnastie de kermis. Een bespreking m voetbalvereniging dat overeenstemmii worden ten aanzier waarbij bepaald wi ters aan de gemeen huur betalen, dat d Foresters per jaar taalt voor het gebi schoolkinderen van de speelvelden en der goed toezicht dat de kermis goeding op het ter den (pl.m. 120 x 40 dat in de kermis door middel van een behoorlijke ai velden van 't kern dat DOVES en van het sportgebou ken. Deze laatste zake de raad zich met di enigen, in het tusse de Foresters op te de uitvoering en de treft nader worden Thans vragen B. slechts zich te verer stel niet tot verbei velden over te gaan rein aan de Foresti Volkshuisvest In de vergadering ting Heiloo zijn in I de heren J. Vennik burgemeester) en te-ontvanger). Bes! deelhouders" te vei en het bestuur uit sonen. De concepi gingen enige wijzigi om de statuten op 1 lengen). Deze wijzi werden met algeme gekeurd. De vergad zend tegenover fusie woningbouwverenigi vereniging niet bes' bewilliging is nit kunnen die leden bij onze vereniging stuur over de aann ledental is momente stuursvergadering lomy gekozen als DE GEMIDZ Na het grote succi za" -tentoonstelling nu besloten een St organiseren. Een een kan deelnemen De bedoeling is nl van iedere deelnem plm. 70 en artikel g er niet iri thuis hoc een schoenenétalage Bij iedere deelneir in deze étalage met artikel hoort in thuis?". In de „Gemidz Woensdag 17 Noveir Pieten" zal worden de deelnemende win hun naam een invu antwoord in kunt f 200 aan geldprijzen Maandag werd 90 jaar, hij is de de gemeente. Nierr heer, die nog dagel en graag een praatje Te Amsterdam het vakdiploma Kru heer P. J. Kleef BONNEN Alle inwoners van morgen, Vrijdag nieuwe bonkaarten 9.30 en 12 uur).

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2