Heropening Zaterdag13Nov. Corfstraat 20 EEN MOORDENAAR BEKENT HET HUIS DER VROUWEN NEW-YORK ONTWAAKT..., Alléén verkrijgbaar in dn zaak Gorfstr. 20 VICTORIA THEATER CIHEMA AMERICAIM De raad van Heiloo en het gemeentelijk Sportterrein Oierleek YJes\ Aawtja cLz voohste.! Bergen Tentoonstelling „Oud-Bergen'' op 't Oude Hot Egmond aan Zee Met dr, v. d. Sleen naar Canada Schóorl Bouwvakarbeidersbond Langedijk Marktoverzicht Warmenhuizen De cijfers kreeg alleen de Raad te horen Hensbroek Stompeioren Purmerender Markt Voor fijne keek anTer gelegenheid van de heropening van onze zaak gekak 10 gesorteerde «GEBAKJES a 15 Cent HARMONIE THEATER WONINGRUIL Nadat in de laatste raadsvergadering van Heiloo ruim anderhalf uur gespro ken was over het gem. sportterrein, kwam een der raadsleden plotseling tot de conclusie, dat het onmogelijk was een der gedane voorstellen te aan vaarden, omdat men niet wist of de be treffende sportverenigingen, t.w. Fo resters en Doves, daarmede accoord zouden gaan. Er werd toen besloten eerst deze beide verenigingen te laten confereren met de raad van Heiloo. B. en W. doen nu de raad, die Maan dag a.s. weer bijeenkomt, het volgende schrijven toekomen: In de met vertegenwoordigers van de voetbalvereniging de „Foresters" en de gymnastiekvereniging „Doves" ge houden besprekingen hebben de „Fo resters" het voorstel gedaan zelf op het thans bestaande terrein twee voetbalvelden aan te leggen, een om heining te zetten, kortom de velden voor zich zelf en voor DOVES geheel met eigen middelen in orde te maken, zodat het hunne eigen velden worden. Natuurlijkerwijze willen de Fores ters dan het gehele terrein van ons on derhuren tegen hetzelfde bedrag het welk wij daarvoor aan huur betalen. De Foresters deelden ons mede i» geen andere overeenkomst te willen treden daar zij hunne voorwaarde op de beide velden eigen baas te zijn, niet kunnen opgeven. Is de gemeente hier toe niet bereid, dan willen zij, hoewel met tegenzin en met. vrees voor ach teruitgang, trachten het veld aan de Westerweg te huren. Onder deze omstandigheden menen B. en W. te moeten voorstellen het ge hele sportterrein aan de Foresters te verhuren. B. en W. zijn dan van alle financiële bezwaren af en de sport wordt zeker niet slechter gediend dan voorheen, zodat de gemeente slechts voordelen bij deze overeenkomst heeft. De Foresters willen de overschie tende ruimte naast de velden tegen een vergoeding beschikbaar stellen voor de schoolgymnastiek, kinderspelen en de kermis. Een bespreking met de voorzitter der voetbalvereniging heeft uitgewezen, dat overeenstemming verkregen kan worden ten aanzien van een contract, waarbij bepaald wordt, dat de Fores ters aan de gemeente per jaar 650. huur betalen, dat de gemeente aan de Foresters per jaar 200.huur be taalt voor het gebruikmaken door de schoolkinderen van het terrein naast de speelvelden en voor voetballen on der goed toezicht op het tweede veld; dat de kermis zonder nadere ver goeding op het terrein naast de vel den (pl.m. 120 x 40 m) geplaatst wordt; dat in de kermisweek de gemeente door middel van het aanbrengen van een behoorlijke afscheiding de speel velden van 't kermisterrein afscheidt; dat DOVES en de schoolkinderen van het sportgebouwtje gebruik ma ken. Deze laatste zaken zullen, wanneer de raad zich met dit voorstel kan ver enigen, in het tussen de gemeente en de Foresters op te maken contract wat de uitvoering en de geldelijke zijde be treft nader worden geregeld. Thans vragen B. en W. de raad'dus slechts zich te verenigen met het voor stel niet tot verbetering der voetbal velden over te gaan en het gehele ter rein aan de Foresters te verhuren. Volkshuisvesting „Heiloo"' In de vergadering van Volkshuisves ting Heiloo zijn in het bestuur gekozen de heren J. Vennik (oud waarnemend burgemeester) en Bartelomy (gemeen te-ontvanger). Besloten is om de aan deelhouders" te vervangen door „leden" en het bestuur uit te breiden tot 9 per sonen. De concept statuten onder gingen enige wijziging (het is nodig om de statuten op 14 Mei 1949 te ver lengen). Deze wijziging en aanvraag werden met algemene stemmen goed gekeurd. De vergadering stond afwij zend tegenover fusie met de Arbeiders woningbouwvereniging o.i. omreden die vereniging niet bestaat (de Koninklijke bewilliging is niet verkregen) wel kunnen die leden zich als lid opgeven bij onze vereniging, terwijl het be stuur over de aanneming beslist. Het ledental is momenteel 35. In de be stuursvergadering werd de heer Barte lomy gekozen als penningmeester. DE GEMIDZA ACTIEF. Na het grote succes van de „Gemid- za"-tentoonstelling heeft het bestuur nu besloten een St. Nicolaas-actie te organiseren. Een actie waaraan ieder een kan deelnemen. De bedoeling is nl. dat in de étalage van iedere deelnemer en dat zijn er plm. 70 en artikel geplaatst wordt wat er niet iri thuis hoort, bijvoorbeeld in een schoenenétalage een pot jam. Bij iedere deelnemer staat een kaart in deze étalage met opschrift „welk artikel hoort in deze étalage niet thuis?". In de „Gemidzacourant" welke Woensdag 17 November door „zwarte Pieten" zal worden rondbezorgd, staan de deelnemende winkeliers met achter hun naam een invulruimte waar U 't antwoord in kunt vullen. Er is ruim f 200 aan geldprijzen. Maandag werd de heer C. Reus 90 jaar, hij is de oudste inwoner van de gemeente. Niemand geeft de oude heer, die nog dagelijks op de wegloopt en graag een praatje maakt, 9 kruisjes. Te Amsterdam is geslaagd voor het vakdiploma Kruideniersbedrijf de heer P. J. Kleef Geen hoofdpijn meer; hij speelt weer naar hartelust, sinds Moeder een bril voor hem kocht bij den vakopticien; LANGE STRAAT 59, ALKMAAR BONNEN HALEN. Alle inwoners van Oterleek moeten morgen, Vrijdag 12 November, hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen (tussen 9.30 en 12 uur). Ter gelegenheid van de „Bergense dag" (10 November) op de Volks hogeschool ,,'t Oude Hof" te Bergen was in één der vertrekken van dit his torische gebouw een kleine tentoon stelling ingericht over „Oud Bergen". Allereerst trok de aandacht een vijftal tekeningen betreffende restau ratieplannen van de Ruïnekerk door de heer C. W. Royaards, architect te Schoorl, in 1947 ontworpen. Waar wij deze plannen voldoende bekend veron derstellen (in de zomer van 1947 wer den de tekeningen volledig geëxpo seerd in het Kunstenaars Centrum Bergen), zullen wij hier niet verder op ingaan. Alleen de mededeling, dat Monumentenzorg nog geen beslissing heeft genomen en dus nog steeds geen zekerheid bestaat, of de plan nen van de heer Royaards verwezen lijkt zullen worden. Het overige deel der tentoonstelling, hoofdzakelijk bestaande uit prenten en ansichten, gaf een niet overdadig, maar toch duidelijk beeld van het aanzien van Bergens voornaamste ge bouwen in vroeger eeuwen. De pren ten; afkomstig uit het gemeente archief te Alkmaar, hadden betrek king op de Ruïnekerk, het Oude Hof, het Slot Ramp en ook het Maasdam merhof, in de achttiende en negen tiende eeu'A Van het oude Maasdammorhof, ook wel Cranenburg genoemd, bestaan slechts zeer weinig afbeeldingen; het was daarom wel de moeite waard een overigens niet gedateerde teke ning er van (vermoedelijk uit de acht tiende eeuw) te aanschouwen. Het Maasdammerhof, dat stond op het zg.n. Maasdam (ten Z.O. van het te genwoordige Kranenburgh, bewoond door de heer J. van Reenen), geleek meer op een boerenhoeve dan op een kasteel, geheel anders dan het slot Ramp, aan welks bestaan de naam Slot Rampweg nog de herinnering be waart. 't Slot Ramp stond aan de Buerweg, even ten Z. van het huis „De Zeven Wilgen". Ansichten uit het begin dezer eeuw. De heer J. H. Roggeveen, voorzit ter van V.V.V. en oud-directeur ge meentewerken, die bij deze expositie een woord van uitleg gaf, had zijn eigen verzameling ansichten, alle uit het begin van deze eeuw, ook uitge stald. Hoe angstwekkend Bergen in de laatste vijftig jaren gegroeid is ten koste van veel natuur- en dorpsschoon, kon men hierop overduidelijk zien. Een bescheiden plaatsje was ook gewjjd aan de, het vorig jaar afge broken oude kerk van Koedijk, aller lei mooie foto's vóór de afbraak ge maakt (ook «én tijdens) en een paar oude prentjes. Voor historieminnaars het meest interessant was een grote, bijzonder duidelijke en gekleurde kaart der Heerlijkheid Bergen omstreeks 1650 door W. en J. Blaeu (Terrirtorii Ber- gensis Accuratissima Descriptio), waarvan begrijpelijk slechts weinig exemplaren bewaard zijn, doch die door één der leiders van de Volks hogeschool juist enige dagen te voren toevallig bij een antiquair te Am sterdam was aangetroffen. Op deze fraaie plattegrond kwamen allerhande bekende namen voor, doch ook vele, thans niet meer bestaande: Aan de Roosloot bij de Voert stond een „Papiermole" afgebeeld; in de duinen werd jacht gemaakt op konij nen enherten. Door het dorp stroomden, verscheidene „beecken" o.a. de Loudelsbeek. Even ten W. van de Jan Willemlaan stond de naam „Out Heerenhuys". Misschien houdt dit verband met de stukken steen en lei, die daar soms nog gevonden wor den. „Saenegheest" telde zeker even veel huizen als thans: het lag dan ook hoger en droger dan de omgeving. Op de achterkant van deze bijzon dere kaart stond in Oudfrans de ge schiedenis van Bergen verhaald. Hier in werden enkele dingen genoemd, die zeer zeker niet algemeen genoeg be kend zijn; o.m. was sprake van een kasteel „Haalkensteln" in het gebied van Oudburg, FLESSEN ACTIE VOOR EEN CLUB HUIS Men schrijft ons; Het Nederlandse Padvindstersgilde afd. Bergen bouwt aan zijn clubhuis. Daarvoor is geld nodig, zoals U wel begrijpt, en we hebben nog niet vol doende, want bouwen is duur, ook al zijn we nog zo bescheiden in onze eisen. Zaterdag 13 November zult U 's mid dags een versierde handkar door de straten van Bergen zien rijden, voort geduwd door pavindsters. Zij komen huis aan huis vragen of U nog lege flessen hebt en die wilt afstaan. Fles sen zijn namelijk geld waard en op de ze manier proberen wij aan geld voor ons clubhuisje te komen. Wil een ieder alvast eens kijken of men iets voor ons heeft en dat klaar zetten, dan zijn we U zeer dankbaar. Het Departement Egmond der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen had Dr. M. G. v. d. Sleen uitgenodigd om te vertellen van zijn reis naar Canada. Dinsdagavond was de zaal van het verenigingsgebouw tot de laatste plaats bezet, toen ds. Plug, als voorzitter, de spreker en het talrijke publiek welkom heette. Hij vond daarbij ge legenheid, een woord van dank te spreken tot de heer Klok, die na de bevrijding als voorzitter het Nut weer op de been geholpen had en nu ge meend had zijn taak te moeten neer leggen wegens drukke werkzaam heden. Op zeer onderhoudende wijze ver telde Dr. v. d. Sleen vervolgens van zijn 5 reizen naar Canada, aan de hand van prachtige lichtbeelden en 2 schit terende kleurenfilms. Hij gaf een uitstekende indruk van de uitgestrektheid van Canada, van de bodemrijkdom van het land, zowel aan mineralen als aan landbouwgrond, bossen en weilanden en van de schoonheid van dit land, met zijn ber gen, bossen, meren, watervallen en vooral zijn rijkdom aan bloemen en planten. Buitengewoon interessant waren de opnamen van de Indianen in hun reservaat, met hun prachtige kleur rijke kleding. De laatste 30,000 In dianen worden hier door de regering beschermd. Fraai waren ook de opnamen in het natuurreservaat, waar de in het wild levende dieren, die uitgeroeid dreig den te worden, eveneens worden be schermd, zodat b.v. de bisons, waar van er nog slechts 50 over waren, nu niet meer te tellen zijn en door de Indianen vrij geschoten mogen wor ds'1- Een goed idee van de geweldige af standen kreeg men door hetgeen spre ker vertelde, bv. van de Alaska High way, een weg, die tijdens de laatste oorlog uit defensie-overwegingen m etn half Jaar tijds was aangelegd en die niet minder dan ongeveer 2000 K.M. lang is. Dit alles illustreerde Dr. v. d. Sleen cp onderhoudende wijze met allerlei persoonlijke belevenissen, o.a. met de vele Nederlandse emigranten, die hij er ontmoette. Typerende dingen voor Canada vertelde hij, zoals bv. hoe een van zijn gastheren hem per auto af haalde en onderweg even met klim- ijzers in een telefoonpaal klom, ver binding maakte en even naar huis telefoneerde, dat hij met een uurtje thuis zou zijn! Ds. Plug dankte de spreker voor deze boeiende avond, met de door ap plaus onderstreepte wens, dat men hem nog eens weer in Egmond zou mogen begroeten. Het was een zowel gezellige als leerrijke avond, waarop slechts viel aan te merken, dat de spreker, waar schijnlijk in verband met de beschik bare lichtbeelden, wel wat van de hak op de tak sprong, maar dat nam men gaarne op de koop toe. De afd. Schoorl van de Ned. Bouw vakarbeidersbond organiseerde Dins- dangavond in de zaal van Nic. Schuyt een propaganda-filmavond. De voorzitter, de heer A. van Buu- ren, sprak in zijn openingswoord zijn teleurstelling uit over da geringe op komst. Hij wees de arbeiders op het grote belang van meerdere ontwikke ling, ook in verband met medezegging schap in de bedrijven, en wekte hen op om de ontwikkelingscursussen te vol gen. Mededeling werd gedaan van de a.s. filmavond op 8 Januari en de cur susvergaderingen op 18 Januari en -15 Maart. Als spreker trad op de heer Wevers uit Amsterdam, lid van het distr.be- stuur van de A.N.B. Spreker wees er op, dat de organisatie, die in de oor logsjaren practisch was vernietigd, na de bevrijding weer was opgebouwd. De sociale positie van vóór de oorlog vergelijkende met die van thans, meen de spreker te mogen constateren, dat er belangrijk werk was verricht. Ge wezen werd op vacantieregeling, 't tot stand komen van een risico-fonds en de ouderdomsvoorziening. Dat alles stemt tot dankbaarheid, maar is nog te perfectionneren. Nodig is echter aldus spreker, een krachtige organisatie, die in staat is te strijden voor behoud van het verkregene en tot vervolmaking. Spreker wekte allen op om op te treden als propagandist voor de organisatie, het ledental van 41000 dient belangrijk opgevoerd. Het gesproken woord werd omlijst door beelden op het witte doek. Bui tengewoon interessant was de verto ning van de reis van kinderen van Ned. Bouwvakarbeiders naar Dene marken, Waar zij hun vacantie zouden doorbrengen. De daling van de aanvoer heeft zich voortgezet, zonder dat de prijzen er op gereageerd hebben. Alleen de witte kool kwam de afgelopen weken nog in massale aanvoer. Er is in de afzet van de witte kool nog steeds geen verbetering gekomen. Het grootste gedeelte der aanvoer moet nog steeds als veevoer afgevoerd of vernietigd worden. Zo doet zich dus weer het trieste beeld voor, dat hier en daar akkers overdekt worden met dui zenden kilo's kool, die met de graaf moeizaam stuk voor stuk doorgehakt worden. De aardappelprijzen vertonen een verdere daling van 10 a 12 zodat de allerbeste kwaliteiten van de meest gewilde soorten thans voor f 7 de markt verlaten. De rode kool vond een iets betere markt, waarschijnlijk tenge volge van een minimale aanvoer. De hoogste notering lag ongeveer om de f 10, welke prijs de afgelopen weken vrijwel nooit bedongen is. De gele bleef vrijwel onveranderd. De groen tjes zetten aanvankelijk goed in en de markt steeg tot f 10, maar al spoedig brokkelden de prijs af tot f 7.50, waar van in de laatste week geen herstel meer intrad. De uien hebben zich ge handhaafd en zelfs liepen de prijzen met een paar dubbeltjes op. Het is met de export van dit product overigens'n nog vrij onoverzichtelijk geval. Het heette b.v., dat uien vrij in Engeland dat toch altijd één der grootste afne mers is ingevoerd mochten worden. Van Engelse zijde werden evenveel po gingen gedaan om tot 1 Dec. de import stil te zetten. Tenslotte is overeengeko men, dat de gecontracteerde partijen van 1530 Nov. geëxporteerd zullen worden. Daarna.zal de export tot half December weer stil staan. Hoe de markt op één en ander zal reageren, Iaat zich nog niet aanzien, maar schok kende gebeurtenissen zullen waar schijnlijk wel uitblijven. Peen en biet waren weinig beter, zij het dat de prij zen voor sommige noteringen min of meer schommelden. De andijvie noteer de tot f 4.60. KAN HET Zó NOG XANGER De busverbinding van de Naco is door invoering van een uurdienst niet verbeterd. Zo komt het maar al te dikwijls voor, dat reizigers over de Friese brug niet meer kunnen worden opgenomen, terwijl op de heenritten passagiers uit St. Pancras en Koedijk niet zelden blijven staan. Zijn de inlichtingen juist, dan komt hierin echter verbetering en zullen een twaalftal diensten ingelast wor den. Waarschijnlijk is het probleem hiermee uit de wereld en heeft de directie der Naco weer eens getoond, dat zij weet wat service betekent. NEDERLANDS HANDELSREGISTER Het weekblad Het Nederlands Han delsregister meldt de volgende ophef fing van inschrijving: K. van der Molen, Langedijk, Broek op Langendijk, Prins Hendrikkade 524. Groentehandel, export, groentenzouterij. Woensdagmiddag vergaderde de raad ten gemeentehuize onder voorzitter schap van burgemeester Nolet. De notulen slaagden er in de heer Rozendaal enige opmerkingen te ont lokken. Onder de ingekomen stukken werd het verzoek van de heer Bierste ker om vergoeding der reiskosten van een zoon naar de Ulo-school te Alk maar, gunstig ontvangen. Evenmin ont moette een subsidie-aanvrage van de RK Kleuterschool tegenstand. Het belangrijke punt. Het voornaamste punt der agenda werd gevormd door het voorstel tot verbetering van de Noorderbrug. De zaak werd in comité afgedaan, zodat alleen de raad de cijfers te horen kreeg. Volgde nog de formele aanbieding van de begroting 1949 en de behande ling van enige bezwaarschriften inza ke de hondenbelasting. Bij de rondvraag vroeg de heer Dek ker waar de baggermolen gebleven was. De voorzitter stelde voor deze kwestie in het college van B. en W. te behandelen. Alzo werd besloten. Nadat Mosch nog de industrialisatie ter sprake had gebracht, deed de voor zitter de hamer vallen. VERANDERING VAN SCHOOLDAGEN Gedurende de maanden December en Januari '49 zal dit Jaar voor de eerste maal 's Zaterdags de gehele dag aan de open bare lagere school alhier geen les wor den gegeven, terwijl 's Woensdagmiddags als compensatie wel BONNEN HALEN. Alle inwoners van Stompetoren moe ten morgen, Vrijdag 12 November, van 1315 uur hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen. NOORDER MARKTBOND. Aanvoer op 11 Nov.: 41000 kg. rode kool 78.80, 11000 kg. groene kool 7—8.30, 150.000 kg. witte kool 2.50— 5, Succes 56, 2600 kg. bleten I 6, II 4.50, 5000 kg. peen H 5.50, IH 5.30, 2400 kg. uien 7—7.90, driel. 5, 5000 kg. andijvie 4.107.30. GROTE BEER NAAR INDONESIë Het troepenschip „Grote Beer" zal Vrijdag 12 Nov. a.s. met detachementen van het Kon. Ned. Ind. leger, de Kon. Marine en de Kon. Landmacht uit Am sterdam naar Indonesië vertrekken. Het aanbod van runderen was heel goed, maar de handel In de gelde-koeién zette kalm in Wel werden de goede gebruiks- beesten met melk nog wel gevraagd, maar oook daar waren de prijzen niet vast ireer Met verse melkkoeien was de han del heel stroef Ook met het jonge vee ging het kalm; waarschijnlijk was daar de gelijktijdige markt in Hoorn de oorzaak van In gelde-pinken was de hanoel beschei den Men kan niet zeggen, dat er een groot aanbod was van wolvee Voor de beste schapen zijn de prijzen lang zo vast niet meer Slechts voor de beste komen de prijzen boven de f 100,— Ook de lammetjes zijn iets minder in prijs; er is nog wel enige vraag naar ooitjes, maar er wordt niet meer zo vlot geboden Op de bokken- en geitenmarkt scheen het aanbod te groot te zijn En de paardenmarkt waar de vorige week iets meer leven 'bleek te zijn, gaf nu weer een hele stugge gang te zien Beter was het op de pluimveemarkt Daar was het heel plezierig met een ma tig aanbod, een willige' handel met iets vastere prijzen Aangevoerd 798 runderen, waaronder 321 vette koeienj 7 stieren, 11 pinken, 110 nuchtere kalveren, 300 schapen en 10 vette varkens voor de levering 109 melk- en kalfkoeten van f 480—f 875; handel stil 277 gelde-koelen van f350f580; handel kalm 40 Pinken van f 270—f 425; handel matig 24 Graskalveren van f140—f250; handel matig 6 Stieren van f 375—f 500; handel stug 310 Schapen van f 60—f 95 en lammeren van f39—f58; handel kalm 117 Bokken en geiten van f15f80; handel stug 511 Biggen van f 30—f 65; handel kalm, prijshoudend 43 Paarden van f 325— f 600; handel stug 5100' Oude kippen en hanen (rode en witte) van f 2,50—f 3 per kg 650 idem (blauwe) f3,25 per kg, 500 Jonge hanen (rode en witte) van f 2,45 f 3,25 per kg 700 Jonge hennen van f6—£10 per stuk 700 Eenden van f3—f5,50 per stuk 400 Konijnen van f 1,50—f 12 per stuk 145 Ganzen van f 13—f 18 per stuk 30 Kalkoenen van f 15—f 17,50 per stuk Aangevoerd één stapel Edammer kaas, wegende 347 kg, prijs f 77 ALKMAAR, 10 Nov. Alkm. Ex portveiling. Tomaten A 3052, witlof 3575, bloemkool 1042, rode kool 611, savoye kool 59, groene kool 58, spruitkool 3081, boere- kool 12.5025, spinazie 28, sla 1.50 11, andijvie 4—9, appels: Bramley Seedling 4556, Cox Orange Pippin 65; rode bieten 6—7, bospeeu 6—16, winterpeen 4.507.20, waspeen 8— 17, uien 69, uien driel. 5, nep 5, prei 7—17, druiven: Alicante 7093 LANGEDIJKER GROENTECENTRAXE 15000 kg rode kool 7,109, 25000 kg gele kool 66,90, 23000 kg groene 79,40, 68000 kg witte kool 46, 1400 kg ndijvie 5,907,50, 4500 kg uien 77,40, grove uien 8,50 WARMENHUIZEN, 10 Nov. 18.500 kg. rode kool 78.20, 30.400 kg. witte kool 56, 2900 kg. peen H 5.50, III 4.50. Gevraagd in klein gezin NET MEISJE, v, d. e. a. Goed kunn. wer ken, koken en strijken. Hulp voor ruw werk aanw. Mevrouw BAERSELMAN, Soestdijkerstraatweg 76, Hilversum. Gevraagd MEISJE voor hele dagen. Aanmel den nè. 6 uur. Mevr. H. VAN WOERDEN Verdronkenoord 29. MEISJE gevraagd. Mevr. v. WIJK, P. Kruger- straat 9. NET MEISJE of JUI'tlt. gevraagd voor de dag, die geheel zelfstandig de huis houding op zich kan nemen. P. WAGEMAKER, Klein Nieuwland 15. NET MEISJE gevraagd voor d. of d. enn. v. TIL, Boterstraat 20. DAGMEISJE gevraagd. LAAT 27. B. z. a. voor Alkmaar of naaste omg. TIJDELIJKE HULP IN NOOD. Kinderen geen bezwaar. Kennemerstraatweg A 505, Heiloo. VERLOREN: kleine zwarte dames- knipportemonnaie in houdende o.a. textiel- kaart. Hierdoor zeer gedupeerd zijnde, ver zoek ik gaarne terug bezorging tegen belo ning. H. BORJESON, Oudorperdijkje 3a, Alkmaar. Aangeboden op goede stand te Alkmaar gestoffeerde ZIT- en SLAAPKAMER of ZIT-SLAAPKAMER, zonder pension. Bij voor keur verpleegster, lerares of rustende dame. Brieven onder no. A 144 bureau van dit blad. INWONING GEZOCHT door gedipl. Verpleeg ster met trouwplannen. Leeft. 35 j. Desgewenst bereid invalide te ver plegen. Wil flinke huur prijs betalen. Brieven Zr. N. v. d. BERG, P. v. Aschstraat 36a, Overschie. AANGEB. TE A'DAM le etage woonkamer, met zij-suite, jeuken, 2 slaapk., badcel, hall en zolderk., huur 34. Gevr. woning te Alkmaar Brieven onder no. A 145 bureau van dit blad. stellen wij een ieder in de gelegenheid en een HALF POND PRIMA SPECULAAS voor 63 ct. te kopen zonder inlevering van boter, mits afgehaald uit de winkel op ZATERDAG 13 NOV. VANAF VRIJDAG 12 NOVEMBER: MICHEL SIMON in: met: JANY HOLT JEAN WALL. Bekroond met de eerste prijs voor de beste mannelijke hoofdrolspeler. 18 jaar. VOORSTELLINGEN Dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Matinee. Dagelijks telf. 3641 tussen 11 en 1 u. Zondags uitsluitend vanaf 1.30 uur. VANAF VRIJDAG 12 NOVEMBER: SABU DAVID FARRAR FLORA ROBSON in technicolor met: EGMONT KNIGHT JEAN SIMMONS 18 jaar. Het grootste zielsconflict ooit in een vrouwen geest gestreden. VOORSTELLINGEN Dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Matinee. 12 t.m. 18 NOVEMBER: De alom bekende film NAKED CITY (M.P.E.-film) met BARRY FITZGERALD. Achter de coulissen van een wereld stad. VOORSTELLINGEN Elke avond 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. Toegang boven 18 jaar. WONINGBUREAU „WEST-FRIESLAND", Geestersingel 17 Alkmaar. Aangeboden woning te Leeuwarden. Gevraagd woning te Alkmaar. Tevens aangeboden woning te Anna Paulowna voor moderne woning te Alkmaar. Aan hetzelfde adres te koop enige goede woonhuizen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3