Het eerste contact te Kalioerang BB Splitsing van Berlijn voltooid? VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Officiële besprekingen op basis van Plan-Cochran Heden requisitoir in zaak Kotalla c.s. Weerbericht Bramuglia's laatste poging Van chauffeur tot koning Indonesiër lichtte vrouwen ©p Meningsverschil in Hongaarse R.K. kerk Griekse nabuurlanden veroordeeld Aparte raad voor Oostelijke sector Pim, Pam en Pom BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Maandag 29 Nov. 1948 71e Jaargang No. 281 ALKMAAR TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimetei Farmlieberich ten 20 cent per millimeter Vraag >11 Aanbod tot 15 woorden 1 1.— elk woord meer 5 cent. uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus incassokosten HOOFDREDACTEUR: A. KAPTEIN RAV ONREDACTEUR: W. OLIEMANS De „Stem van Vrij Indonesië" heeft bekend gemaakt, dat Zaterdagmiddag de eerste ontmoeting tussen de minis ters Hatta, Stikker, Sassen en Neher te Kalioerang heeft plaats gehad. Zondag rijn de heren Hatta en Sassen opnieuw bijeen geweest, terwijl tevens Neder landse en Republikeinse adviseurs offi cieuze besprekingen hebben gevoerd. Het resultaat der besprekingen is niet bekend, maar men neemt aan, dat zij verband hielden met „vraagstukken, die ontstaan tengevolge van het onlangs door de Nederlandse regering ingeno men standpunt". In welingelichte kringen te Djokja wordt volgens de „Stem van Vrij Indo nesië" verklaard, dat de huidige offici euze besprekingen zich tot het uiterst noodzakelijke zullen beperken, zodat spoedig een begin gemaakt zou kunnen worden met de officiële besprekingen onder auspiciën van de commissie voor Goede Diensten. Dit laatste overleg zou een beslissend karakter dragen. De republikeinse minister van voor lichting, Natsir, heeft aan de pers mee gedeeld, dat er een spoedige beslissing te wachten zou zijn over de hervatting van officiële besprekingen onder de auspiciën van de Commissie voor Goede Diensten met het plan Cochran als ba sis. Op een desbetreffende vraag ver klaarde Natsir, dat de commissie weet, dat de Nederlandse delegatie zich be reid heeft verklaard het plan Cochran Zaterdag werd voor het bijzonder ge rechtshof te Amsterdam het proces te gen Kotalle c.s. voortgezet. De zittingszaal bood op deze zevende dag van het proces dezelfde, aanblik als op de eerste. Weer zaten alle 7 verdach ten in de banken en alsnog was een aantal getuigen opgeroepen, die tijdens het proces brieven hadden geschreven met de mededeling, dat zij over som mige verdachten belangrijke mededelin gen konden doen. De heer de Loos vertelde dat bij een strafappèl, dat door Berg bevolen was, de zieke gevangenen op de grond wer den gelegd en zolang moesten blijven liggen als het strafstaan duurde. Een joodse gevangene, aldus getuige, lag tij dens dit strafappèl naast mij te sterven. Een andere getuige vertelde, dat hij dienst had in de bunker, toen daar een gevangene door Kotalla werd binnenge bracht. De gevangene moest in de wit bepleisterde gang hard heen en weer lopen en kreeg iedere keer, dat hij Ko talla passeerde een stomp in het gelaat. Na de strafoefening, zo vertelde deze ge tuige, zaten de bloedspatten op de muur. Van Wolf vertelde getuige Kersten, dat deze samen met Franzca de Amster damse wethouder de Miranda zwaar mis handeld heeft, waardoor de Miranda enige dagen later overleed. Heden worden in de zaak tegen de groep Kotalla de requisitoirs gehou den. Doodstraf geëist tegen ex-burgemeester De advocaat-fiscaal bij de Rotterdam se kamer van het Haagse Bijzondere gerechtshof heeft in de Zaterdag voort gezette zitting de doodstraf geëist te gen de 59-jarige P H. Oldemans, gewe zen burgemeester van Alblasserdam. „Ik geloof niet, dat ik teveel zeg als ik beweer, dat van alle NSB-burgemees- ters deze verdachte wel tot de ergste misdadigers behoort", zo zeide mr. J. Donker in zijn requisitoir ORANJETEAM NIET NAAR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Naar het A.N.P. verneemt zal Neder land niet deelnemen aan het tournooi cm het wereldkampioenschap voetbal, waarvan de eindronde in 1950 in Brazi lië wordt gespeeld. Naar men weet sluiten de inschrijvin gen voor de wedstrijden om de Rimet- beker, welke de inzet vormt voor de we reldkampioenschappen, 31 December a.s. Het aantal landen, dat thans, ongeveer een maand vóór de sluitingstermijn, zich voor deelneming heeft aangemeld, be draagt tien. Hierbij bevinden zich o a. Zwitserland, België en Luxemburg. TERECHTSTELLING JAPANSE OORLOGSMISDADIGERS Hedenochtend zullen Tojo en zes an dere oorlogsmisdadigers in de gevange nis van Doegamo worden terechtge steld, aldus persberichten. Op vele plaatsen nevel of mist. Overigens droog weer met weinig wind. Vannacht lichte tot matige vorst, behalve hier en daar vlak bij de kust. Morgen overdag onge veer dezelfde temperatuur als van daag. als basis voor de besprekingen te aan vaarden. Op een vraag, of het plan Cochran thans te beschouwen is als „working pa - per", antwoordde Natsir, dat soortgelij ke vragen enige dagen geleden door een woordvoerder van de commissie beant woord zijn met „niets over mee te de len". Natsir meende, dat indien beide partijen het plan als basis allen gebrui ken (met of zonder amendementen), de commissie geen bezwaar zou hebben, 't officieel tot „working paper" te ma ken. De correspondenten, die voor Zondag ochtend de Nederlandse papieren om naar Djokja te reizen in orde hadden, konden niet vertrekken omdat de inreis- vergunning van de republikeinse auto riteiten nog niet was ontvangen. Mee gedeeld werd, dat wel de republikeinse ministeries van voorlichting en buiten landse zaken toestemming hadden gege ven, doch dat de militaire autoriteiten te Djokja nadere inlichtingen wilden hebben. De vergunning is niet vóór he den te verwachten, zodat het vertrek naar Djokja op zijn vroegst Dinsdagoch tend kan plaats hebben. President Bramuglia van de Veilig heidsraad der V. N. heeft Zondag met de „zes neutralen" vergaderd over de Berlijnse kwestie. Heden zal Bramuglia zijn voorstellen aan de vier bezettende mogendheden meedelen. Men neemt aan, dat hij een opheffing der „blokkade" in étappes op het oog heeft. Indien de Sovjet- Unie met dit eerste accoord gaat, zou de valutahervorming eveneens in étap pes plaats hebben. Het betreft hier Bramuglia's laatste poging om te bemiddelen, voordat hij het presidentschap van de Veiligheids raad weer neerlegt. Zaterdagavond heeft hij een langdurig onderhoud ge had met de Amerikaanse afgevaardigde Jessup- Te Parijs is men van mening, dat de kansen op een overeenkomst tussen de Westelijke mogendheden en de Sov jet-Unie over de Berlijnse kwestie prac- tisch verkeken zijn en in gezaghebben de kringen toonde men zich pessimis tisch ten aanzien van de toekomst. Knoeierijen bij het slachthuis te Haarlem De politie te Haarlem is overgegaan tot de arrestatie van de directeur de V en de hoofdinspecteur K. van het Gemeentelijk Slachthuis te Haarlem in verband met knoeierijen, welke aan het licht waren gekomen. Reeds een jaar geleden was opgevallen, dat gro te hoeveelheden vlees van vers ge slachte dieren spoorloos verdwenen. Bovendien bleek er geknoeid te worden met het z.g. vrijbankvlees, dat veelal van minder goede kwaliteit is en ter beschikking wordt gesteld aan minder goed gesitueerden. De beste delen van dit vrijbankvlees werden er uit gehouden en gestuurd naar be vriende relaties van personeelsleden. Het tekort werd dan aangevuld met afval dat voor hondenvoer bestemd v/as. Ook kwam tijdens het onderzoek aan het licht, dat verscheidene eigen dommen van de gemeente, stukken be horende tot de inventaris van het slachthuis, verduisterd waren. K. bekende na zijn arrestatie inven- tarisdelen te hebben meegenomen en bcvendien op kosten van de gemeente personeelsleden voor zijn persoonlijke belangen te hebben laten overwerken. De directeur wordt van soortgelijke delicten beschuldigd. NIEUW RECORD 100 METER RUGSLAG Tijdens wedstrijden welke in het Sportfondsenbad te Eindhoven werden gehouden, legde Kees Kievit de 100 me ter rugslag af in 1 min. 8.7 sec., waar mede hij 0.5 sec. beneden het nationale record bleef dat sinds 1939 op naam staat van v. Schouwen met 1 min. 9.2 sec. te Monte Carlo gemaakt. Een recent portret van H.K.H. Prinses Elizabeth van Engeland, oudste dochter van het Engelse koningspaar. m sfeïfeMfes i ffi! Xerxes heeft Zondagmiddag met 25 op eigen terrein het onderspit gedolven tegen S.V.V. De linksbuiten van Lith van S.V.V. scoort het eerste doelpunt: van Lith rechts. Doelverdediger v. d. Peppel van Xerxes heeft het nakijken. De 28-jarige vrachtauto-chauffeur Arthur Semanoe te Wiesbaden heeft aan de arbeidsbeurs medegedeeld, dat hij zijn baantje wenst neer te leggen om koning te kunnen worden. Semanoe heeft namelijk bericht ont vangen van zijn grootmoeder, konin gin van een Afrikaanse stam in Togo land, dat zij zich te oud. voelt om lan ger het bestuur van haar een millioen onderdanen waar te nemen. Arthur Semanoe wordt nu als troonopvolger verzocht huiswaarts te keren en zijn koninklijke taak te aanvaarden. Arthurs vader is destijds door zijn vader, die toenmaals koning was van Togoland, op twaalfjarige leeftijd naar Duitsland gezonden om ervaring op te doen. Hij huwde er een Duitse vrouw en uit dit huwelijk werd Arthur gebo ren. Arthur diende in het Duitse leger Tijdens de oorlog stierf zijn vader u'aardoor hij troonopvolger werd. Mening van psychiater over Stalin Dr. Edward Strecker, een Ameri kaans psychiater, heeft als zijn me ning te kennen gegeven, dat maar schalk Stalin in zijn jeugd van zijn vader een brute behandeling heeft ondervonden en dat er overeenkomst bestaat tussen jeugdervaringen van Stalin, Hitler en Mussolini. In een le zing voor het Nat-ionaal Medisch Cen trum van de vloot verklaarde dr. Strecker, dat de drie genoemde man nen allen „geleden hebben onder lief deloos bruut gezag en in sterke mate pan hun moeders gehecht geraakten" Dr. Strecker vroeg zich af, of „het ri goureuze vaderlijke gezag van hun jeugd in deze mannen een afkeer kan hebben opgewekt van alle gezag bui ten het hunne". Franse stakingsleiders veroordeeld Edmond Mare, secretaris-generaal van de plaatselijke mijnwerkersbond te Montveau les Mines (midden-Frank rijk) welke is aangesloten bij het CGT is tot tien maanden gevangenisstraf en een boete van 100.000 fr. veroordeeld op beschuldiging van bedreiging en geweldpleging, ophitsing tot ongere geldheden en het uitlokken van onge hoorzaamheid onder de militairen. Het gerechtshof te Chalon sur Saone heeft eveneens een afgevaardigde van de mijnwerkersbond in het steenkool- bekken van Blanzy tot drie maanden gevangenisstraf en een boete van 10.000 fr. veroordeeld op beschuldiging van het dragen van een gevaarlijk wapen en het aanzetten van de mijnwerkers tot ongehoorzaamheid. Een 21-jarige Indonesiër, W. L. ge naamd, die in ons land woonde heeft zich schuldig gemaakt aan oplichting en is deswege in Batavia gearresteerd en naar Amsterdam overgebracht. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus van dit jaar zocht L. contact met verscheidene vrouwen, die hij ver telde van adel te zijn, een groot ver mogen in Indonesië te bezitten en als vertegenwoordiger van zijn regering de inhuldigingsfeesten te moeten bijwo nen. Zijn regering zou hem geld sturen voor het kopen van een cadeau, doch dat was nog steeds niet gekomen. Met zijn verhalen slaagde hij er in verscheidene vrouwen te bewegen hem bedragen van honderd tot tweeduizend gulden te geven, bovendien wist hij 'n radiotoestel, een groot aantal boeken en een partij parfum „te veroveren". Half Augustus werd W. L. de grond te heet onder de voeten en hij vertrok met het m.s. „Kaloekoe" naar Batavia Toen L. in Batavia voet aan wal zet te kon hij gearresteerd worden. Met het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" v erd hij naar Nederland teruggestuurd. Van het geld is geen spoor meer, wel konden het radiotoestel, de partij par fum en een aantal boeken aan de eige naressen worden teruggegeven. Mevr. Tsjang Kai Sjek naar Amerika Mevr. Tsjang Kai Sjek is Zaterdag ochtend met een extra-vliegtuig naar Washington vertrokken. Bij haar ver trek, dat geheim was gehouden, waren alleen aanwezig maarschalk Tsjang Kai Sjek, de Amerikaanse ambassadeur en de Chinese minister van binnenlandse zaken. De Chinese wetgevende yoean (par- iement) heeft een dringend verzoek aan het congres der V.S gezonden om „onmiddellijke hulp in het belang var de V.S. zelf ter voorkoming van een ineenstorting der regeringstroepen. In dien China aan de communisten verlo ren gaat, zal dit de Amerikaanse vei ligheid en de wereldvrede in gevaar brengen. De Chinese communisten vormen een werktuig in handen van een agressief internationaal blok". Benelux-conferentie voor de landbouw Een Nederlandse afgevaardigde van de stichting voor de landbouw onder leiding van de heer Louwes heeft Vrij dag en Zaterdag deelgenomen aan een Beneluxconferentie voor de landbouw te Brussel, welke een voortzetting vormde van de reeds eerder in Den Haag gehouden besprekingen. De onderhandelingen liepen in het bijzonder over de principiële en tech nische vraagstukken van de land bouwpolitiek in het kader van de eco nomische Unie tussen Nederland, België en Luxemburg. ISRAEL WIL LID VAN DE V. N. WORDEN. Israel dient heden officieel een aan vraag in voor het lidmaatschap der Verenigde Naties. Dit geschiedt in een brief aan Trygve Lie met het verzoek de aanvraag te doen toekomen aan de Veiligheidsraad. De Hongaarse pers maakt melding van verdeeldheid in de Hongaarse Roomskatholieke kerk naar aanleiding van de politiek van ^kardinaal Minds- zenty, de primaat van Hongarije en een „onomwonden tegenstander van het huidige regiem". De bisschop van Csanad, Mgr. Andrea Hamvas, wiens diocees een der groot ste in Hongarije is, heeft verklaard, dat in de toekomst alle herderlijke brie ven van de kardinaal in kerken, die onder zijn jurisdictie staan, verboden zal zijn. Hij heeft, aldus de pers, tevens ver klaard, dat hij „zijn plichten zou ver vullen, schouder aan schouder met de werkende massa's". Deze berichten volgen op een ver klaring van de plaatsvervangende premier, Matyas Rakosi, waarin deze zei, dat „Hongarije's politiek van ver draagzaamheid ten aanzien van reac- tionnaire leiders der Hongaarse rooms katholieke kerk een einde had geno men" en dat „de volledige kracht der staatsbevoegdheden" tegen hen ge bruikt zou worden. Geen Franse kinderen naar ons land Het hoofdbestuur der Eenheidsvak centrale ontving een schrijven van het ministerie van justitie, waarin het ver zoek om toestemming tot tijdelijk ver blijf hier te lande van 1000 Franse kin deren werd afgewezen, omdat moet worden aangenomen, dat bij de door de ontworpen kinderactie niet uitslui tend humanitaire overwegingen in het spel zijn. Schaatsenrijdersbond koos een nieuw bestuur Onder praesidium van mr. C. P. Eecen werd Zaterdagmiddag in het Victoriahotel te Amsterdam de alge mene jaarvergadering van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond gehouden. De plaatsaanwijzingen voor de nationale kampioenschappen hadden het volgende resultaat: Hardrijden lange baan in Groningen. Hardrijden korte baan voor amateurs in Hoofddorp met als reserve Gorredijk, schoonrijden dames Hoofddorp, schoonrijden paren in Den Haag. Het kampioenschap schoonrijden heren kon niet worden toegewezen, omdat voor de organisatie hier van geen liefhebbers waren. De nationale wedstrijden kunstrijden zullen evenals het vorige jaar weer in Den Haag gehouden worden. I Het nieuwe bestuur van de K.N.S.B. zal bestaan uit de heren: H. Wesselo uit i Bussum, P. du Bois uit Franeker, \V. I H de Boer uit Kampen, J. Nijdam uit Aalsmeer, J. B. Gosselaar Beerta uit Zutphen, A. D. de Groot uit Groningen, H. Jalving uit Beilen, J. van Zwieten uit Voorburg, H. Roos uit Amsterdam, C. J. de Voogd uit Den Haag en L. P. Trouw uit Den Haag. De functies zul len onderling verdeeld worden. De grote woningnood in ons land maakt het noodzakelijk alle be schikbare ruimte nuttig te gebrui ken. De vroegere synagoge te Rijs- sen (Ov.) wordt op het ogenblik verbouwd tot winkelpand met woning •#De algemene vergadering der V.N. heeft Zaterdagavond Griekenlands noor derburen veroordeeld wegens hulpver lening aan de guerillastrijdkrachten van generaal Markos en een beroep op hen gedaan efen dergelijke steunverlening te staken. De Assemblee keurde een desbetref fende westelijke resolutie met 47 tegen 6 stemmen en geen onthoudingen goed. Ook keurde de Assemblee met algemene stemmen een resolutie goed, die haar oorsprong had in een Sovjet-voorstel. Deze resolutie dringt er bij Griekenland Joegoslavië, Albanië en Bulgarije op aan diplomatieke betrekkingen aan te knopen en de vroeger van kracht zijde grenscorventies tussen, hen te hernieu- Hans Jendretzky, de leider der communisten in Berlijn, heeft doen uitkomen, dat de Sovjet-autoriteiten van plan zijn na de verkiezingen van 5 December een tegen-gemeentebestuur in te stellen. Later werd uit bronnen, die in nauw contact staan met het Sovjet-Russische militaire bestuur, gemeld, dat maarschalk Sokolofsky en andere hoge Sovjet- Russische officieren op een bijeenkomst te Karlshorst, het Berlijnse hoofdkwar tier van het Sovjet-Russische militaire bestuur, het eens zijn geworden over een plan tot instelling van een aparte gemeenteraad en gemeentebestuur in de Sov- .letsector van Berlijn en de huidige functionarissen aan te zeggen het gemeente huis te verlaten. Het nieuwe bestuurslichaam zou geheel uit communisten en pro-communis tisch gezinden bestaan en het merendeel van de leden van de „oostelijke" ge meenteraad zal gecoöpteerd worden. eenheidspartij en plaatsvervangend voorzitter van de huidige gemeenteraad, zou tot voorzitter worden benoemd. Tot burgemeester zou worden be noemd dr. Arthur Werner, een pro-Sov- jet-Russisch gezinde partijloze, die na de capitulatie in 1945 door de Sovjets in die functie werd benoemd, doch bij de verkiezingen in het jaar daarop van het politieke toneel verdween. Het gemeentebestuur zou verder sa mengesteld worden uit de verschillende communistische hoofden van diensten, die in de afgelopen twee maanden door de gemeenteraad ontslagen zijn, en le den van de socialistische eenheidspartij. Aanvankelijk zou .voorgesteld zijn het plan op Dinsdag a.s. tot uitvoering te brengen - vijf dagen vóór de verkiezin gen doch later zou besloten zijn de beslissing over de datum van uitvoering over te laten aan maarschalk Sokolofs ky. De nieuwe „Oostelijke" gemeente raad zou samengesteld worden uit de twintig zittende leden van de socialisti sche eenheidspartij en bij coöptatie aan gewezen vertegenwoordigers van „de mocratische organisaties", zoals de vrije Duitse vakvereniging en de pro-cummu- r.istische vleugels van de christelljk-de- mocratische en liberaal-democratische partijen te Berlijn. Otto Geschke, lid van de socialistische ■ven. De resolutie verzoekt de vier re geringen binnen 6 m.aander, verslag uit te brengen aan de V.N over de maatre gelen, die genomen werden om deze aanbevelingen uit te /oeren. Ook werd eenstemmig een resolutie aangenomen, die verzoekt om terugzending naar Grie kenland van alle Griekse kinderen wier ouders of naaste verwanten om hen vragen. De Sovjet-gedelegeerde Andrei Wys- jinsky maakte de leden der speciale commissie voor de Balkan uit voor „dilettanten en groentjes". Hij be schuldigde de waarnemers der com missie van „overduidelijke fouten" die geleid hadden tot de mislukking van het werk der commissie als geheel, De commissie had haar taak vervuld op een „onwaardige wijze, waarbij zij bewijsstukken vervalste en onbetrouw bare getuigen had gehoord". Een uur lang sprak Wysjinsky over de onderdelen van het rapport der commissie. Hii concludeerde, dat niet bewezen was, dat Joego-Slavië, Bul garije en Albanië de Griekse guerilla- strijders hielpen. John Foster Dulles (V. S.) verklaar de, dat de „heftigheid" van Wysjinsky en andere Oostelijke sprekers het bes te bewijs was voor de „heftigheid van hun volgelingen" bij de strijdkrachten van Markos". Dulles verwierp de be: wering van de Joegoslavische afge vaardigde Bebler, dat „wij worden ge haat vanwege onze regeringsvorm". Volgens Dulles zou een werkelijke solidariteit en vriendschap opgebouwd kunnen worden, indien de Joegoslavi sche en andere regeringen zouden op houden geweld te gebruiken. OPHEFFING SANERINGSMAATREGELEN IN BLOEMBOLLENCULTURES Heden zal te Haarlem een vergade ring van de algemene vereniging voor bloembollencultuur worden ge houden. Het hoofdbestuur heeft met alge mene stemmen besloten voor te stel len de minister van landbouw op de hoogte te brengen van het verlangen, dat leeft in de kringen van de bloem bollencultuur tot beëindiging der sa neringsmaatregelen. Goed nieuws uit Jeruzalem Een woordvoerder van de V.N. heeft medegedeeld, dat te Jeruzalem recht streeks Joods-Arabische besprekingen zijn begonnen over een bestand in de Heilige Stad. Er werden uitstekende vorderingen gemaakt en men verwacht te in de naaste toekomst de totstand koming van een overeenkomst voor 't gehele gebied van Jeruzalem. Israël heeft zich op alle punten eens verklaard met de voorstellen van de V.N. tot naleving van het bestand voor de Negef. Israël zal de Egyptenaren toestaan een niet-militair convooi naar hun te Faloedja afgesneden troepen te zenden, doch niet toestaan, dat deze troepen worden geëvacueerd, „omdat Etypte anders een voordeel zou krij gen bij het opbouwen van zijn front- macht". Bende overviel Nederlandse patrouille Naar thans bekend geworden is, heeft een volledig bewapende bende van hon derd man de vorige week Maandag een aanval gedaan op acht militairen en vier politiemannen Deze waren met de assistent-wedana van Mandirantjan des morgens op weg tussen de kampongs Soekapari en Seda in het regentschap Koeningan. Na een vuurgevecht, dat bijna een uur duurde, wist de patrouille de bende op de vlucht te jagen. De patrouille leed geen verliezen. Engelse League De resultaten van de wedstrijden wel ke Zaterdagmiddag voor de eerste divi sie van de Engelse League werden ge speeld zijn: Birmingham CitySheffield United 12, Charlton AthleticBlackpool 30, ChelseaAston Villa 21, Everton Sunderland 10, Manchester CityDer by County 21, MiddlesbroughMan chester United 14, Newcastle United Huddersfield Town 24, Portsmouth Arsenal 41, Preston North EndWol verhampton Wanderers 11, Stoke City Liverpool 30. Wie in het circus waren 7 wel de drie jolige hondjes. Dit lollige verhaaltje is nu in een prachtig omslag verschenen. Het is de tweede serie van dit kin derverhaal. Als je nog niet weet, wat je aan Sint zult vragen, dan weet je het nu; zet op je verlanglijstje: 1 PIM, PAM en POM 2e deeltje Vader en Moeder geven dat lijstje door aan Sinterklaas en die koopt dan stellig zo'n boekje bij één der bureaux of bezorgers van de krant!

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1