laar slaagt PflPPEHWIEGEN „KOFr-Mapzijnen J. SPRUIJT P.O.A. n.v. Stad m, Omg&vmg< Hardhandige Engel stond terecht AGENDA JOH. KALKSMA HET PARFUMERIE PARADUS PAYGLOP Hoogstraat 4 en voordeliger 20 pet. Korting Op deze prijzen 20 pet. Korting Korte agenda in Raad van Obdam De Beste Merken, de Grootste Keus, de Laagste Prijs: HUIBERTS, Payglop 23 Op 5 September j.l. vond er te Eg- mond aan Zee een voetbalwedstrijd plaats, die blijkbaar niet naar de zin van Engel S. verliep. Hij was tenminste niet in de stemming om naar de op- en aanmerkingen van Th. S. te luisteren. Naarmate de wedstrijd vorderde, werd de stemming er niet beter op en het slot was, dat de zaak werd uitgevochten, waarbij Th. S. vrij ernstig verwond werd. Hiervoor moest Engel gisteren op het matje verschijnen bij de politie rechter in Alkmaar, mr. Van de Wall Bake. De officier, mr. Meischke, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eiste 30, subs. 15 dagen. De politierechter veroordeelde S tot 30, subs. 18 dagen. Belediging Jansje de B. uit Bergen, die kort ge leden naar Den Helder verhuisde, stond 7 October bij het gemeentehuis in Ber gen naar een trouwpartij te kijken. Plotseling kwam er een (ver) familie lid, waarmee zij gebrouilleerd was, zo dicht langs haar fiietsen, dat deze Jansje over de tenen zou hebben ge reden. Als reactie hierop zei Jansje een paar heel lelijke woorden, die zij voor mr. Van de Wall Bake niet kon ver antwoorden. Die tenenfietserij kon niet bevestigd worden, maar dat deed ook niet terzake. Dat Jansje gescholden had, achtte mr. Meischke echter wel bewe zen en daarvoor eiste hij 15, subs. 10 dagen. De uitspraak luidde 10, subs 6 dagen. Valsheid in geschrifte Dirk P. uit Bergen veranderde de da tum op zijn weekkaart van de Nederl. Spoorwegen en dacht deze hierdoor lan ger te kunnen gebruiken, dan toege staan was. De schade had hij inmiddels vergoed. De uitspraak was conform de eis 25, spbs 15 dagen. Verdachte was niet over zichzelf tevreden Cornelis S. uit Akersloot liet vaak zijn paard los op het erf lopen. Daar dit erf niet afgesloten is, kon het beest op het erf van de buren komen, waar het vaak voor de ramen ging staan. De bu ren waren blijkbaar niet op dit uitzicht gesteld, want het paard werd altijd weg gejaagd. Op 19 Sept. zag S., dat het zoontje van de buren, een pan naar het paard gooide. S. werd hierover kwaad en gaf de jongen enige tikken. Toen M. Schoumans de jongen in bescherming nam, goot S. een emmer water over haar hoofd leeg. Ter terechtzitting kon S. niet al te best uit zijn woorden komen. Hij zei bij voorbeeld „Ik ben er niet tevreden over, dat ik dat jongetje geslagen heb". Het laconieke antwoord van mr. Van de Wall Bake was „Ik ook niet". Verdach te bedoelde te zeggen, dat hij niet ge slagen had. Een tip van St. Nicolaas Bij de vele verrassingen, die deze week worden bedacht, zult gij toch ze ker het misdeelde kind niet willen ver geten! Ongetwijfeld wilt ge ook dit kind mee laten delen in het feest van Mijn verjaardag. En gij kunt dit. Ik zal U zeggen hoe. 1. Om te beginnen: Frankeert ook Uw St. Nicolaas-postpakket met een kinderzegel. Het zal de ontvangers meer overtuigen van Uw milde gevoe lens dan welk kostbaar geschenk ook. 2. Loopt deze week, tussen alle drukte van inkopen en inpakken, even aan bij de stand in de hall van 't post kantoor. Ge vindt daar de bekende zakjes met de serie kinderzegels, een pracht geschenk voor Uw jongen of kleine neef, die verzamelaars zijn. 3. Koopt vooral een paar dozijn mapjes met vrolijke kinderkaarten en maak daar aardige surprises van. Ze vallen bij oud en jong in de smaak. En als gij deze wenken opvolgt geef ik U de verzekering, dat een gevoel van vo'doening U zal vervullen, want dan hebt gij meegeholpen licht en vreugde te brengen in het leven van het kind, van de duizenden kinderen, die daar aan het meest behoefte hebben. Koopt kinderzegels en kaarten; Zij brengen geluk; U zelf en vele kinderen. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 27 November 1S48 lezen wij de volgende advertenties. LOCAAL HARMAONICA Schouw Nationaal, (Tot opening van het Toneel) op Maandag 4 December 1948, No. I van het Abonnement: Angelo Tyran van Padua, Roman- tiesch Toneelspel in 3 dagen of Tafereelen, door Victor Hugo. Voorafgegaan door Niets; tot Slot: Het Herfstfeest, gelegen heid Voorstelling met zang; Nieuwe Decoratiën. ST. NICOLAAS GESCHENKJES De Boekverkoper Johs. Roem, aan de platte Steenenbrug, regt tegen over de Langestraat, heeft voor het aanstaande St. Nicolaas- feest ontvangen vele uitmunten de Prenteboekjes, Prenten, Car- tonnages enz. enz. Ook zijn bij hem voorhanden de pacht- en andere Almanakken voor 1849, als: de Aurora. Holland, Vergeet mij niet, de Schoonr Goede, Al manak voor Blijgeestigen, Nederl Almanak. Miniatuur Almanak ook die voor kinderen. Christe lijke Volks-Almanak, Huishoude lijke Almanak, Almanak voor Landbouwers Veehouders, enz. Bovengenoemde zoekt een ge- schikten LOOP-JONGEN. Mr. Meischke meende, dat verdachte voor een goede afscheiding op zijn eif moet zorgen. De eis was f 60 subs. c0 dagen en de uitspraak f 50, subs. 30 da gen. Ook een manier. Cornelia Maria P. uit Alkmaar, die enige ruiten van een huis insloeg om te zien of de fiets van haar man daar in de gang stond, hoorde 40 subs. 20 dagen tegen zich eisen. Haar gedrag ter recht zitting was tamelijk vreemd. Niettemin deed de politierechter er de helft af en veroordeelde haar tot 20 subs. 12 dagen. Verzamelaar van borrelglaasjes. Cornelis Jacobus Z. uit de Langedijk heeft een vreemde hobby. Hij steelt zel den iets, maar als hij het een dood enkele maal doet, pakt hij uitsluitend borrelglaasjes weg. Dit was de tweede keer, dat hij een dergelijke overtreding beging. Nu kostte het hem 15 subs 9 dagen. De eis was 10 subs. 5 dagen. Niet verstandig Johannes G. uit Warmenhuizen reed op 16 October door, toen hij werd aan gehouden, omdat het licht van zijn fiets niet brandde. G. werd conform de eis tot 25 subs. 10 dagen veroordeeld. (Ontleend aan onze advertentie kolommen) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Hamlet, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur Twee zus jes uit Boston, tot 14 jaar onder geleide; Cinema Americain, 8 u.: Onderwereld, 18 jaar. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Ham let, 14 jaar; Victoria Theater, 2.30 en 8 uur Twee zusjes uit Boston, tot 14 jaar onder geleide; Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Onderwereld, 18 jaar. Har monie, kleine zaal, 8 uur: Nutsvoor- dracht over glaskunst. Centraal, Hof plein, 8 uur: Psychometrische séance. NIEUWS VAN HET AMATEURTONEEL. pnkele leerlingen van de Rijkskweek school alhier hebben, evenals vorig jaar, weer besloten om een toneelstuk op te voeren. Deze keer is de keus ge vallen op het blijspel van Molière „De Vrek" toneelspel in 5 bedrijven. De regisseur Jan Huijgen zal dit zware werk regisseren. Ontspoorde jeugd. De toneelgroep ,,'t Voetlicht", onder regie van Jan Huijgen heeft na het succes van Westerman en Zoon, nu in studie genomen het mooie stuk „Ont spoorde Jeugd", een spel in drie bedrij ven door R. Feenstra. VIERKLEUREN POTLODEN DOZEN LUXE POST MET MONOGRAM FOTO ALBUMS Driekringen turn-wedstrijd Zondag vond in Zaandam de drie kringen-ontmoeting plaatst tussen de turnploegen van de Zaanse, Kennemer en Alkmaar en omstreken. Iedere kring kwam, zoals gebruike lijk, met 8 dames en 8 heren uit. De damesploeg van Alkmaar was met ieder onderdeel superieur, behal ve met paardspringen, waar 2'y punt minder werd behaald dan door de Zaanse turnsters. De Alkmaarse dames kunnen zich met turnsters als: mevr. WeimarMadderom, A. M. v. Geene, N. v. d. Wardt, K. Post en nog ver schillende anderen, met de sterkste kringen in den lande meten. Bij de heren was de strijd zeer span nend. Tot aan het 5e nummer stonden de Alkmaarse heren 3y, punt bij de Zaan achter. Het laatste toestel, rek, moest de doorslag geven. De Alkmaarse heren waren uitste kend op dreef en behaalden 14 pun ten meer dan de Zaanse ploeg, waar door ook de heren uit Alkmaar de eerste plaats bezetten. De rekoefening van Klaas Boot werd neet het maximum aantal punten be loond. Bij de andere onderdelen be haalde deze turner geen lager cijfer dan een 9, hetgeen wel zijn uitsteken de vorm bewijst. Maup Volkers had v/at met pech te kampen, vooral aan brug en rek. Dé overige heren weer den zich uitstekend en behoudens en kele kleine mislukkingen gaven zij v/at zij konden. De uitslagen luiden als volgt: DAMES: 1. Alkmaarse Turnkr. 524.30; 2. Z.T.K. 482.50; 3. K.T.K. 456.75. HEREN: 1. Alkmaarse Turnkr. 519.30; 2. Z.T.K. 508.80; 3. K.T.K. 445.90. Algemeen klassement: 1. Alkmaarse Turnkr. 1043.60; 2. Z.T.K. 991.30; 3. K.T.K. 902.65. Persoonlijk klassement: DAMES: 1. mevr. Weimar—Madder om, Alkmaar, 95.85; 2. mevr. A. Stel ling—Noë. Zaan, 90.40; 3. mej. A. M. V. Geene. Alkmaar, 86.65. HEREN: 1. K. Boot, Alkmaar, 102.7U; 2. J. de Graaf, Zaan, 94.50; 3. C. Sol, Zaan, 93.60. EEN UITGEBREIDE COLLECTIE Eau de Cologne, parfums, toilet artikelen vindt U bij Parfumerie Welkom in het Vaderland Op ons bureau, Voordam 9, ligt ter inzage de passagierslijst van het troepentransportschip Tabinta, dat op 13 Nov.* van Tandjong Priok vertrok en vermoedelijk op 11 Decem ber te Amsterdam zal arriveren. Met dit schip repatriëren uit onze omgeving o.m. de volgende personen: Korporaal bottelier M. Douma, Rop- jeskuil 74, Alkmaar Mar. II Z. M. J. Wijker. Nic. Beetsweg I 5, Heiloo en T. korporaal ZM. R. de Wit, Kerkweg E 6, Heerhugowaard. Lofwaardig initiatief van buurtvereniging De actieve buurtvereniging U.K.K. (Uitenboschstraat en omgeving) heeft door het organiseren van een zwem feest in de Overdekte een besluit ge nomen, dat niet alleen origineel was, maar dat door het overweldigend re sultaat tot een inslaand succes is ge worden. fa Behalve het vooruitstrevende be stuur (onder voorzitterschap van de heer P. Jansen) komt de heer J. Fa- ber uit Beverwijk, die zich in zo sterke mate voor jeugdwerk en sociale zorg interesseert, in dit verband alle lof toe. En daarbij mag de heer van der Grient, de bedrijfsleider van de Over dekte met zijn personeel zeker niet vergeten worden. Want ook deze heb ben hun Zondag opgeofferd en zich be schikbaar gesteld om het feest te hel pen slagen. Medewerking van buurt bewoners op financieel terrein was mede reden, dat het feest tot een zo groot succes werd, al was het alleen al door de vele fraaie prijzen. Behalve tal van wedstrijden om prij zen, was er een kurkenrace, waarbij vier gemerkte kurken recht gaven op een prijs, en er waren goedgeslaagde demonstraties van de Alkmaarse Red ding brigade, waar men kon zien, hoe men wel en niet moet handelen, als een medemens in het water met de dood worstelt. En zeker vormde de pantomines, die leden van D.A.W. efi A.R.B. en de personeelsleden Jan Sta- fecki, G. Afink en Nel v. d. Waard ten beste gaven, hoogtepunten van het programma, dat door vele belangstel lenden op de galerij werd bijgewoond. Na afloop heeft in de koffiekamer de prijsuitreiking plaats gevonden, waarbij nog menig hartelijk woord werd gesproken, waarna de deelne mers en hun ouders zich opgetogen over het goedgeslaagde zwemfestijn, naar huis begaven. De uitslagen. De uitslagen luiden als volgt: 25 m. schoolslag jongens 811 jaar: 1. Leendert de Waard, 2. Jan Baars; idem 1113 jaar: 1. Rudi Noom, 2. Ni co Rijkhoff; idem 1517 jaar: 1. Jan Boerman, 2. J. J. Asjes; 25 meter schoolslag meisjes 811 jaar: 1. Ali Visser, 2. Nellie Klooster; idem 11 13 jaar: 1. G. Molenaar, 2. Miesje Fa- ber; 13—15 jaar: 1. A. Strooker; idem 15—17 jaar: 1. S. T. Wiese. 2. Willy Oudhoff: 25 m. vrije slag jongens 8— 13 en 1317 jaar: 1 Hans de Jong, 2. Simon Fraay; idem meisjes: 1. Fietje Egberger, 2. Tiny Wiese; Afvalrace jongens: 1. Hans de Jong; idem meis jes boven 13 jaar: 1. Marijke Faber; idem onder 13 jaar: 1. Aagje Fraay, 2. Tiny Linders. Tweede petemoei voor Heusden In de Zaterdag te Heusden gehouden gemeenteraad werd o.a. mededeling ge daan van een binnengekomen schrij ven de Californische gemeente Cheque, waaruit bleek, dat deze stad, het zwaar getroffen Heusden heeft geadopteerd De raad was hiervoor zeer erkentelijk en de voorzitter hoopte op een prettige en vruchtdragende samenwerking tus sen beide gemeenten. Zo men weet heeft Alkmaar destijds Heusden ge adopteerd, waarvan een gedenkplaat in one stadhuis getuigt. Muziekavond in Paviljoen Kinhe.m Gisteravond bood het bestuur van de buurtvereniging Stationsweg een mu ziekavond aan aan haar leden en geno digden en sprak de voorzitter, de heer Wagenaar, een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen. Hij deelde mede, dat het bestuur beslag had weten te leggen op het Alkmaar's Klein Orkest met de dirigent G. C. Pranger en hoopte, dat het een avond van waar kunstgenot zou worden. Alkmaar's Klein Orkest gaf hierop met een uitvoering van „De Oude Waagtoren (G. C. Pranger) direct al blijk het beste te willen geven. Het tv/eede nummer werd, na een ietwat weifelend begin goed uitgevoerd, dit was „Geschichten aus dem Wiener- wald" (Joh. Strauss). Na de pauze paste het orkest zich volkomen aan de grootte der zaal aan en gaf een uitstekende uitvoering van de werken „Espanawals (Em. Waldteu- fel) en „In een Chin. Tempeltuin" (A. Ketelbey). Er wordt door dit orkest met volle ambitie gewerkt en wij twij felen er niet aan of het zal nog veel van zich doen horen. Het spontane ap plaus was een beloning voor het ge- bodene. De solist van de avond was de diri gent G. C. Pranger, die op de vleugel de navolgende werken uitvoerde, te weten „Polonaise in Cis" (Chopin), ..Prelude (Cl. Debussy) „Liebestraum" (Liszt)„Prelude" (Rachmaninof) en „Walz E. klein" (Chopin). Met de ver tolking daarvan heeft de pianist de aanwezigen buitengewoon geboeid. Zijn innerlijk gevoelen uitte hij in zijn spel volkomen; dit en een uitstekende techniek waren dan ook oorzaak, dat de aanwezigen hem een ovatie brachten en de solist genoodzaakt werd nog een nummer te geven waardoor men van hem nog te horen kreeg „Een paraphase over een melodie van Rubinstein". Avonden als deze zijn van opvoe- dende waarde en kunnen niet te veel gehouden worden. Als dan in den ver volge van een uit te voeren werk een korte verklaring wordt gegeven, zal zulks, inzonderheid voor de middel matige muziekkenner, een nog groter genot geven. De heer Wagenaar maakte zich de tolk van de buurtbewoners en verdere aanwezigen, door hartelijk dank te brengen aan het orkest en de heer Pranger voor de mooie kunstavond. Concert in het Centraal Ziekenhuis Vrijdagavond werd door het Alk- maarsch Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap" in samenwerking met Pranger's Meisjes (om en bij de 18 jr.) -koor het traditionele concert gegeven voor de zieken en het verplegend per soneel van het Centraal ziekenhuis. De diverse zalen werden weer be zocht en daarbij een zeer aantrekkelijk en gevarieerd programma gebracht on der leiding van de heer G. C. Pranger. Het meisjeskoor zong onder meer „Ave Verum", Maienkafer Zumen" (Abt) en „Bede" (v.d. Swaan). Het dubbel mannenkwartet o.a. „Be- nedictus" (G. C. Pranger), „Jagers koor", „Soldatenkoor uit Faust" ,Jan- sen-cantate", terwijl door het kwartet tezamen met het meisjeskoor werd uit gevoerd „De oude Waagtoren", even eens van de dirigent. Dirigent, zangeressen en zangers heb- beft weer gezorgd voor een uitstekend geslaagde avond, waarvoor de Direc trice alle medewerkenden hartelijk dank zegde. „GEEN GRENZEN MEER". Dit is de titel van een nieuwe Ne derlandse geluidsfilm, vervaardigd door de filmfabriek Profilti te 's-Gravenha- ge. De inhoud ervan is gewijd aan het boek der duizend talen, de Bijbel, zo als dat in onze dagen gelezen, vervaar digd en verspreid wordt. Hoewel de stof zichschijnbaar niet leende voor verfilming, zijn de ver vaardigers er toch in geslaagd om er een boeiend en hier en daar zelfs aan grijpend geheel van te maken. Boven dien zijn er veel fotografische opnamen in, die de bewondering van zeer velen reeds hebben geoogst. Overal in ons land trekt deze film volle zalen. En terecht. Want zij vol doet aan hoge artistieke eisen. Foto grafisch is alles uitstekend. Een knap stuk werk, van Profilti-Polygoon, dat ver uitgaat boven een gewoon propa- ganda-filmwerk. Zij boeit van het be gin tot het eind door haar levendige afwisseling van rustige taferelen. Ook in Alkmaar zal deze film thans worden vertoond en wel op 9 Decem ber a.s. in de Gereformeerde Kerk aan de Oudegracht. Langedijk Het Rode Kruis actief De afdeling Langedijk van het Neder- Undse Rode Kruis heeft het plan opge vat een contact-avond voor leden en niet-leden te houden op Zaterdag 11 December aanstaande in Concordia te Noord-Scharwoude Zij heeft daarvoor een programma ontworpen dat ieder een avond van gezelligheid kan geven Een amateurgezelschap, bestaande uit Rode Kuis-enthousiasten heeft het vorig jaar met veel succes een tournée (65 opvoeringen) door Nederland gemaakt en zal zulks in dit seizoen opnieuw doen Het mag als een eer worden aangere kend dat het gezelschap bereid is dit maal ook hier te komen, hetgeen van wege de afstand en het vervoer niet zo eenvoudig is Rekenende evenwel op de belangstel ling van de inwoners uit Langedijk en Sint Pancras wil het gezelschap zich deze moeite gaarne belangeloos getroosten De entrée is met opzet laag gehouden om een ieder gelegenheid te geven deze mooie avond te kunnen bijwonen Wij spreken gaarne de wens uit, dat de inwoners van Langedijk en Sint Pancras de geste van de afdeling zullen waar deren en voor een volle zaal zullen zorgen Ziet onze etalage en Uw keus is gemaakt! HUIBERTS PAYGLOP 23 Geeft met milde hand I Men schrijft ons van de zijde van het Leger des Heils: Adventstijd die ons heenwijst naar het komende Kerstfeest is aangebro ken. Het feest waarop ieder zich voor bereidt. De Heilssoldaten staan klaar om velen wat Kerstvreugde te bezor gen. Zij rekenen daarbij gaarne op uw hartelijke medewerking. In de eerstkomende weken zullen zij bij U aankloppen voor uwe gave in geld, door middel van lijsten. Wij danken B. en W. voor de vergunning daartoe verleend en dus zijn de lijsten voorzien van politie-stempel. Op 16, 17 én 13 December zullen dei- traditie getrouw, de zgn. Kerstpot- ten weer in Alkmaar staan. Ook goe deren in natura of anderszins zijn wel kom (deze worden op verzoek gaarne gehaald) Waarom wij een beroep op u doen? 1. Omdat we gaarne aan een zo groot mogelijk aantal behoeftige gezinnen levensmiddelenpakketten zouden willen uitdelen. 2. Wij een prettig Kersteest zullen bereiden aan buiten-kerkelijke kinde ren, die anders geen deel aan de Kerstvreugde zouden hebben. 3. We, behalve dit, ook met de kin deren van onze Zondagsschool een mooi Kerstfeest willen vieren. 4. We de eenzamen en 'n aantal zie ken willen verrassen met een Kerst- gave. 5. We er zeker van zijn, dat ge uw deel wilt doen en weet, dat de be langen der minder bedeelden in goede handen zijn bij 't Leger des Heils. Wij zeggen u bij voorbaat vriendelijk dank voor uw hulp ons geschonken. Noteer u even ons gironummer 438731, Alkmaar, telefoon 4828. Let wel! Men verwarre onze organi satie (Het Leger des Heils. stichter William Booth!, niet met 't Nederlands Leger des Heils. Dit is een organisatie l die geheel bulten de onze staat). Gedurende 4 dagen geven wij op onze RESTANT VOORRAAD Leuk bekleed 9.75 Royal 12.50 Prachtig 14.75 De raad der gemeente Obdam kwam Vrijdagavond te 7 uur n m onder voor zitterschap van burgemeester De Boer in openbare vergadering bijeen Alle leden waren aanwezig Medegedeeld werd dat het bouw-volume voor 1949 lager zal worden De gemeente-begroting 1949 werd zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd, op ontvangsten f 87,687,82, uitgaven f 82,376,72 (onvoorzien f 5552,10) batig sal do f 4801,10 Kapitaaldienst ontvangsten f 79,456,20; uitgaven f 79,657,10 De begroting van het algemeen bur gerlijk armbestuur werd goedgekeurd op 13,817,75 aan ontvangsten en uitgaven De leges-verordening werd op enkele punten gewijzigd, o m met betrekking iot inlichtingen uit het bevolkingsregister en de heffing bij huwelijk; was tot nu Vrijdag de dag waarop men zonder de portemonnaie te voorschijn te halen de grote stap kon ondernemen, voortaan zal men Donderdags op kosten van va dertje Staaj. kunnen gaan varen Ingevolge de Lager onderwijswet werd tie vergoeding voor leerlingen van de rooms-katholieke bijzondere school vast gesteld op f22,— per leerling^ ogenschijn lijk een nogal hoog bedrag, echter on der invloed van de tegenwoordige om standigheden noodzakelijk geworden Tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand werd gekozen de heer W V Dekker Betreffende de vergoeding verplaatsings kosten werd door de voorzitter opge merkt dat verhuizingen binnen de ge meente niet voor vergoeding in aanmer king zullen komen Bij de rondvraag gaf de heer Dekker te kennen dat hij tijdens het winter seizoen bij voorkeur 's middags zou ver gaderen, inplaats van 's avonds, zoals tot nu gebruikelijk De raad kon zich hiermede verenigen De heer Putter wees op het steeds drukker wordende verkeer langs de Dorpsweg, dat moeilijheden ondervindt bij parkeren aan beide zijden Spreker vroeg de mogelijkheid onder ogen te wil len zien om verbetering in deze toestand te brengen De voorzitter verklaarde zich bereid aan de wensen van de heer Put ter tegemoet te komen De heer De Boer vroeg om straatver lichting aan de Stationsweg en nabij de z g Schippersbrug De voorzitter zou ook hier zoveel mogelijk medewerking wil len verlenen, echter bleek een verlichting bij de brug nogal op practische moeilijk heden te stuiten Hierna volgde sluiting (Ongecoirigccrd) STAATSLOTERIJ In de 505a staatsloterij (5de klasse 6de lijst) is op no. 14506 een prijs vaii 10.000 gevallen. WEERBERICHT. De Bilt verwacht: Slagregens! Orkaan! Windhozen! Ba- gel! Depressies uit alle richtingen! Wolk- breuk! Typhoon! Zware griep natte voeten dakpannen op Uw hoofd! Blijft U dus liever thuis. Met Uw gra- inofoon binnen de vier muren van Uw gezellige kamer, met pijp, krant of handwerk. Alle meteorologische storin gen ten spijt kunt U toch genieten, dank zij de zwarte schijf!! ZWARTE SCHIJVEN met de muziek waar U van houdt, kunt U uitzoeken bij de Fa. YPMA, Langestraat, Alkmaar, tel. 2626. Catalogus met supplement dat dezer dagen verschijnt, wordt gaarne op aanvrage verstrekt. Heiloo DE FORESTERS BEREIKEN EEN GELIJK SPEL. In een pittig gespeelde wedstrijd wist de Foresters het tot een puntloos ge lijk spel te brengen tegen een Geel zwart, dat op papier een sterkere te genstander moest zijn. De Foresters hebben hiermede hun zoveelste gelijke spel bereikt. Het is jammer, dat steeds met invallers moet worden ge speeld. Zondag j.l. had Foresters met een volledig elftal zeker een overwin ning behaald, want overal na de rust was zij overwegend sterker. Over en kele weken wordt het Foresters-elftal versterkt met een 3e klas KNVB-spe- ler, wat, naar wij hopen, weer een ge duchte versterking voor de Heilooërs zal blijken. HSV KON HET TEGEN ODIZ NIET BOLWERKEN. In een van beide kanten enthousiast gespeelde wedstrijd kon HSV het niet tot een overwinning brengen. Odiz was vóór de rust steeds in de meerderheid, doch door goed verdedigen van de HSV- keeper kwamen er geen doelpunten. Ook het harde veld werkte ertoe mede, dat de rust met blanco stand inging. Wel wist Odiz te scoren, doch dit doel punt werd wegens een overtreding ge annuleerd. Na de rust viel HSV aan, doch de Odiz-achterhoede bleek uit het goede hout gesmeden te zijn, zodat doelpunten uitbleven. Toen Odiz na ongeveer een kwartier spelen een goe de aanval opzette wist de midvoor te doelpunten. HSV gooide er nu nog 'n schepje op. doch zag geen kans gelijk te maken. De stand bleef ongewijzigd, waardoor HSV een verdiend gelijkspel werd onthouden. VRIJDAG A.S. RAADSVERGADERING. In de Vrijdag a.s. te houden raads vergadering komt allereerst aan de or de een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Middenstands- bank N. V. te Amsterdam tot een be drag van maximaal f 50.000, alsmede tot het aangaan van kasgeldleningen tot een bedrag van ten hoogste f 150.000 voor het jaar 1949; een voorstel tot wij ziging der begroting van 1949; een be langrijk voorstel van B. en W. tot het aanleggen van riolering in het noorde lijk gedeelte der gemeente en een voor stel van B. en W. tot vaststelling van de gemeente-begrotnig, de begroting van het grondbedrijf en die voor het Fonds Armengoederen voor het jaar'49. IJ muiden Visserij-besommingen De aanvoer was gisteren 4555 kisten ha ring, 1180 makreel, 150 fijnvis, 600 schol, 10 griet, 20 poon, 10 haai, 100 schar, 370 wijting, 150 kabeljauw, 40 koolvis, 200 schelvis en 20 kisten diversen Besommingen IJM 183 „Viking Bank" 18,670; 54 „Limburgia" 1 16,030; KW 4 „Arend'' 6950; 135 £3810; 89 £3900; 24 C 3400169 2630; 162 f 2750; 28 2430; 107 1700; 17 f 2050; 159 f13,160; 108 £2210; 91 2400; 16 £8830; 227 3240; 9 f6280; 59 £1910; 3 4600; 39 8430; 20 1380; 53 1030; 210 1950; 77 f 1730; IJM 40 f 1690; 220 f2230; 272 2470; 53 f 1750; 204 £2610; SCH 140 £10,170; BU 33 f 2080; HD 18 f1150; UK 78 43 ALKMAARSE EXPORTVEILING, 29 Nov. Tomaten A 1864; witlof I 49 60; II 3242; bloemkool 932; savoye kool 67,50, groene kool 712; spruit- kool 1068; boerekool 1221.50. an dijvie 414; rode bieten 6; bospeen 8 14; winterpeen 4.506.90. waspeen 8— 16; uien 68; drielingen 5; prei 714; druiven, Alicante 75138. ALKMAAR, Veemarkt 29 Nov. 28 vette koeien; 1 graskalf, 15 nuchtere kalveren; 249 vette schapen; Centrale. WARMENHUIZEN, 29 Nov. 11300 kg rode kool 78.50. 3100 kg gele kool 66.10; 1300 kg witte kool 5. 1350 kg uien 7,20; 300 kg peen 4,50; 3400 kg andijvie 9.9013.50.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2