V Parfumerieën Huiberts, Payglop 23 Stad en Omgeving. Tweehonderd kleuters en één Sint ADVOCAAT DE SCHIETPARTIJ IN ZAANDAM AGENDA Bergen's V.V.V. werkt met verlies Dader raakte zich in de borst Feest in het Wapen van Heemskerk Firma Th. KRAAKMAN ZOON Wijnhandel sinds 1804 - Telefoon 2604-K 2200 Verpachting van standplaatsen 45 gegadigden „De Vrije School" te Bergen De beste merken De grootste sortering De laagste prijzen HOREN IN HUIS! Oppositie tegen nieuwe regeling ichoorl Feest voor de jeugd St. Pancras Raad van Heer Hugowaard behandelt iange agenda Graft Vest - Grattdijk Oosf- Graftdijk Inzake de arrestatie van een Alk- maarse ingezetene die achter het poli tiebureau te Zaandam enige schoten heeft gelost vernemen wij uit Zaandam nog de volgende bijzonderheden: De gearresteerde was de ongeveer 30- jarige De Vr., oud-rechercheur van de F.R.A. Deze had aan een inwoner van Oter- leek een radiotoestel geleverd, maar weldra bleek, dat dit een waardeloos toestel was, dat door De Vr. zelf was vervaardigd. De koper bracht het terug, maar hoorde er nooit meer iets van, zo dat hij ten slotte aangifte bij de politie deed. Op de avond van de arrestatie zocht een Oterleker naar zijn vrouw, die niet tijdig thuis was gekomen en die naar hij vreesde een ongeluk zou hebben gekregen. Hij zocht op de Bustenburgerweg en vond beneden aan de dijk een man die naar hij meende, De Vr. was en die bij zijn komst haastig in een auto stapte en wegreed. De gezochte vrouw, die te lang bij haar zuster in Alkmaar had vertoefd, kwam later veilig thuis, maar de gedragingen van De Vr. had den de aandacht van de Oterleker ge trokken en het is begrijpelijk, dat hij daarover heeft gesproken. De Vr. werd, toen bekend werd, dat hij in de richting van Heiloo was ge reden, op verzoek van de Alkmaarse politie bij de Rijkspont bij de Hem- brug aangehouden en naar het Zaanse politiebureau overgebracht. Na het verhoor uitte hij zijn vrees, dat er kortsluiting in zijn wagen was ontstaan en onder begeleiding van en kele agenten begaf hij zich naar bui ten om de wagen te onderzoeken. Hij haalde toen de revolver onder één der kussens van de auto te voorschijn en trachtte zelfmoord te plegen met het reeds gemelde gevolg, dat de agent Gravenstein, die achter hem stond, in de bil werd geschoten. Bij de daarop volgende worsteling is, zoals gemeld, «opnieuw een schot afge gaan, dat de arrestant evenwel niet in het been heeft getroffen maar door de borst is gegaan, gelukkig zonder edele delen te treffen. Zowel de agent als de arrestant zjjn in het ziekenhuis opgenomen en maken het naar omstandigheden goed, hoewel de agent natuurlijk veel last ondervindt van het feit, dat hij niet kan liggen. (Ontleend aan onze advertentie- kolommen). VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Anchors Aweigh, tot 14 jaar onder geleide; Vic toria Theater, 8 uur: Gifhandel in kin deren, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: De witte duivel, 14 jaar. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: An chors Aweigh, tot 14 jaar onder geleide; Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Gifhan del in kinderen, 18 jaar; Cinema Ame ricain, 7 en 9.30 uur: De witte duivel, 14 jaar. GOED AFGELOPEN Gisteravond, tien minuten vóór elf, slipte door de gladheid van het weg dek een motorrijder op de Heilooër- brug. Doordat de bestuurder slechts met een snelheid van pl.m. 30 km. reed, liep het ongeluk, dat zich aan vankelijk ernstig liet aanzien, goed af. Hoewel het stuur verbogen werd, kon de motorrijder zijn toch naar Assen- delft voortzetten. Professor Henri Ravos Gisteravond hield de telepaath en psychometrist prof. Henri Ravos in „Het Wapen van Heemskerk" zijn aan vankelijk uitgestelde séance. In zijn inleiding zei de heer Ravos, dat de gedachten van anderen in trillingen in de lucht zijn; spreker vangt de trillin gen op en vormt er heelden van. Hierna ving de heer Ravos zijn sean ce aan. Geblinddoekt en geassisteerd door vier dames en heren schreef de heer Ravos cijfers en woorden van in- dentiteitspapieren van mensen uit de zaal op een bord. Aan de hand van deze papieren gaf hij ook persoonsbe schrijvingen van de eigenaars en schilderde hij de omstandigheden, waarin deze verkeren en verkeerden, Deze verklaringen werden vrijwel alle door de betrokken personen beaamd. Ook deed spreker voorspellingen. Na de pauze kwam het psychome trisch gedeelte van de avond. Nog steeds geblinddoekt gaf de heer Ravos verklaringen over personen, van wie hij de foto kreeg. Opvallend was, dat prof. Ravos al zijn conclusies trok door de voorwerpen te betasten. Zelfs kon hij op deze manier de kleur van stoffen zeggen. Het was jammer, dat op deze ge slaagde avond niet meer publiek aan wezig was. Dit kwam waarschijnlijk, doordat de avond een keer uitgesteld was. Tot ouderling bij de Chr. geref. kerk alhier is gekozen de heer G. Ven en tot diaken de heer E. Jong. De heer E. J. Schoneveld alhier is benoemd tot onderwijzer aan de chr. school te Kampen. Nauwelijks heeft de goede Sint de jeugd in de Overdekte gelukkig ge maakt met kleine geschenken, of op nieuw wordt zijn aandacht gevraagd, thans door tweehonderdzestig kleine peuters van de beide Alkmaarse kleu terscholen, de Bos-kleuterschool en de Elise van Calcarschool. Sint Nicolaas, die de Woensdagavond en een gedeelte van de Donderdag buiten de stad had doorgebracht (o.a. heeft hij een bezoek afgestoken in Heiloo) had zich nogal verlaat, zodat hij gistermiddag per rij tuig aan het Wapen van Heemskerk ar riveerde, waar de kleinen hem met gloeiende wangen en schitterende ogen opwachtten. Vergezeld van Zwarte Piet schreed de eerbiedwaardige grijs aard plechtig door de zaal, om zich naar het podium te begeven, waar een zetel voor hem was opgesteld. Twee honderdzestig paar ogen volgden hem tussen de stoelen door, tweehonderd zestig kleine handen zwaaiden enthou siast in de lucht en tweehonderdzestig stemmetjes hebben de goedheilig man het welkom toegezongen. De middag verborg voor het kleine grut vele verrassingen. Want stel je voor, niet alleen zat daar Sint Nicolaas in levenden lijve, geflankeerd door een roetzwarte Piet, maar de kindervriend had ook nog gezorgd voor tractaties, die erin gingen als koek. En het was ook koek, speculaasjes zonder tal en limonade voor de dorst. De rietjes uit de flesjes bleken al gauw een waarde vol souvenir voor de kleinen, tot de onderwijzeressen en de helpsters er een stokje voor staken. Dit jaar was er geen poppenkast. Dit jaar had de Sint nog een kindervriend meegebracht, de heer Kaper uit Alk maar, die geheimzinnige zwarte dozen en koffers torste. Daaruit kwam een heuselijk filmtoestel te voorschijn en toen werd het donker in de zaal en hebben tweehonderdzestig paar ogen gestaard naar het witte doek, en de kleinen werden opgewonden bij het zien van de avonturen van de twee koddige kereltjes op hun schip, dat zomaar wegzonk en later van het ondeugende Momenteel beschikken wij over een partij advocaat, kwaliteit G. Voor de verkoop hiervan geldt deze regeling: 1 U geeft per briefkaart of briefje op hoeveel U wenst; 2. U ontvangt na ongeveer 3 dagen bericht wanneer U deze advocaat kunt laten halen; 3. Bij het afhalen neemt U voor elke 2 volle flessen minstens 1 ledige en schone advocaatfles mede; 4. Levering alleen a contant 3.95 per fles '20 ct. statiegeld; 5. Heeft U geen ledige advocaatfles, dan ontvangt U telkens slechts 1 volle fles; 6. Levering voor Heiloo en Bergen franco huis, voor andere plaatsen franco bij afname van minstens 6 flessen. Bovenstaande regeling dus alleen voor kwaliteit G. Andere kwaliteiten op het ogenblik niet of zeer slecht leverbaar! ALKMAAR Ten overstaan van de commissa ris van politie, J. Dreeuws, vond in de trouwzaal van het Stadhuis de ver pachting plaats van 10 standplaatsen voor de verkoop van consumptieijs, 6 standplaatsen voor de verkoop van fruit, 5 voor haring en vis en 5 voor bloemen en planten. De inschrijvingen waren als volgt: Gebr. Beentjes de Lange, ijs, Stationsplein, ƒ360.F. Baars, ijs, Stationsplein, 357.20; D. P. Dekker, ijs, Kanaalkade, 307.J. A. Schoon hoven, ijs; Waagplein, 300.50; NV. Hemi, ijs, Stationsplein, ƒ300.F. Baars, ijs, Wilhelminalaan, ƒ275.40; C. H. Smit, vis, Stationsplein, 271.D. P. Dekker, ijs, Waagplein, ƒ265.J. Kanzijn, bloemen, St. Elisabeth Zie kenhuis, ƒ232.Gebr. Krijgsman Ranzijn, bloemen, Laat, 213.H. de Vries Sr., ijs, Stationsplein, 202.50; P. Hoogland, vis, Stationspl., ƒ210. M. Obdam, ijs, Sportlaan, ƒ202.F. Helderman, fruit en snoep, Stations plein, ƒ201.J. A Schoonhoven, ijs. Kanaalkade, ƒ200.50: P. J. van Leeu wen, bloemen, St. Elisabeth Zieken huis, ƒ205.K. van Veen, ijs, Kanaal- kade-Friesebrug, ƒ197.—; s. Elswijk, fruit, Wilhelminalaan, 174.Gebr. Beentjes de Lange, ijs, Kanaalkade, y 161.11; K. M. Henke, ijs, Kanaalkade- Wilhelminalaan, 160.L. de Visser, vis, Stationsweg, ƒ155.75; J. de Rooy, vis, Stationsweg, 155.75; H. de Vries Sr., ijs, Kanaalkade, 152.50; Krook, vis, Kanaalkada, 150.Gebr. Beentjes de Lange, ijs, Waagplein, 152.60; F. Baars, ijs, Waagplein, ƒ135.60; D. P. Dekker, ijs, Wilhelminalaan, ƒ135. J. Bijtjes, fruit, Stationsplein, ƒ171.50; F. Baars, ijs, Kanaalkade, 129.75; K. M. Henke, ijs, Stationsweg, 125. D. P. Dekker, ijs, Stationsweg, ƒ125. H. de Vries Sr., ijs, Waagplein, 126. F. Helderman, fruit, St. Elisabeth Zie kenhuis, ƒ117.Keuris, fruit, Sta tionsweg, 100.Gebr. Beentjes de Lange, ijs, Stationsweg, ƒ80.01; D. P. Dekker, ijs, Julianalaan (Marmot- tenkooi), 77.D. P Dekker, ijs, Hel- derseweg (veiling) 67.75; J. A. Schoonhoven, ijs, Julianalaan M., 75.Krook, vis, Waagplein, 75.—; J. G. van Tol, bloemen, St. Elisabeth Ziekenhuis, ƒ75.K. Krijgsman, bloe men. Centraal Ziekenhuis, 66.K. M Henke, ijs, Zocherstraat, 65.K. M. Henke, ijs, Bergerbrug, ƒ65.A. Koreman, ijs, Waagplein, ƒ61.25; Gebr. Krijgsman Ranzijn, bloemen, Pay- glop, ƒ62.H. J. Mors. bloemen, Laat, ƒ52. Voorts waren er verscheidene in schrijvingen voor bloemen, ijs en vis, waarvan de inschrijvingssom varieerde van ƒ50.— tot ƒ1.01. jongetje met zijn hond, dat stiekum in een circus was binnengedrongen en al lerlei dwaze avonturen beleefde. Mejuffrouw Rus, die bij de films ver telde had wel een heel ondankbare taak, want tweehonderdzestig kleine jongens en meisjes kunnen een massa lawaai maken... Natuurlijk werden er onder de be drijven door liedjes gezongen en na tuurlijk waren er ook heel veel kinder tjes, die eventjes een plasje moesten doen. De emoties waren ook zo groot. En de helpsters hadden hun handen vol om de peuters de zaal in en uit te hel pen, want steeds opnieuw kwam er 'n benepen stemmetje en ging er weer een vingertje omhoog. Maar de kinde ren hadden plezier als nooit tevoren en ze zagen Sint Nicolaas daar op het to neel en ze snoepten en tot besluit was er voor ieder nog een mooi cadeau, ver pakt in een zak met hun eigen naam erop. M'n liefje, wat wil je nog meer. Toen Sint Nicolaas zich terugtrok was hij werkelijk vermoeid en Zwarte Piet, die de kinderen had laten zien, hoe hij in Spanje danst, had het er warm van gekregen. Prov. com. „Steun wettig gezag" In de Provincie Noord-Holland is reeds geruime tijd een provinciaal be duur Yan het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag" gevormd. De ac tie der plaatselijke commissies is reeds in een vergevorderd stadium van op bouw zodat met de vorming der rege ringsorganen binnen zeer korte tijd 'n aanvang kan worden gemaakt. In het bestuur der prov. commissie zijn o.a. benoemd de heren P. H. van Alphen te Bergen, mr. D. Breebaart te Zijpe. J. C. Haspels te Enkhuizen, J. Ottenbros en mr. dr. H. J. Wytema te Alkmaar. Deze stichting, die sedert ruim een jaar bestaat, hield haar eerste jaar vergadering van aangeslotenen na de oprichting onder voorzitterschap van Mr. D. Vis. Leerkrachten, ouders en donateurs bespraken hier met elkaar de positie van de nog jonge school, die thans ongeveer 25 leerlingen telt. Het onderwijs, dat op de Vrije school wordt gegeven, brengt de paedagogi- sche beginselen in praktijk, zoals die werden uitgewerkt en verkondigd door Dr. Rudolf Steiner. De voorzitter van de stichting gat een overzicht van de afgelopen cur sus, waaruit bleek, dat men met veel moeilijkheden te kampen had gehad. Door de onbaatzuchtigheid van de leerkrachten was men totnogtoe echter steeds de moeilijkheden te boven ge komen. De financiële positie van ae school baarde zorgen, wat te begrijpen is, omdat de school niët wordt gesubsi dieerd. In de toekomst schijnt subsi diëring echter mogelijk. Voorlopig zal men naar andere middelen moeten omzien om de school in stand te hou den. De school was totnogtoe gevestigd in „De Arend" te Schoorl, hoewel het van het begin af de bedoeling is ge weest, dat de school in Bergen zou komen. Met ingang van 1 December vond men onderdak in „Het Dorps huis" te Bergen, wat, althans voor lopig, een oplossing is, nu mén plotse ling het huis „De Arend" moest ver laten wegens ziekte van Mej. Struik, Het grootste deel der leerlingen woont in Bergen, zodat velen ver heugd zullen zijn, dat nu hdt heen en weer trekken naar Schoorl tot 't ver leden behoort. De heer Vis lichtte nog uitvoerig toe, dat deze paedagogie is gegrond op een bewuste en overtuigde mensheids- en wereldbeschouwing, iets wat zijns inziens onontbeerlijk is voor een pae- dagoog. In verband daarmede ver klaarde hij, waarom er zo grote waar de wordt gehecht aan de z.g. school feesten, waar door de leerlingen zelf allerlei verhalen, sprookjes, mythen en sagen worden opgevoerd. Dit alles en de hele kunstzinnige wijze van werken, die zo typerend is voor deze methode, zijn vooral gericht op het in praktijk brengen van de klassieke spreuk: Ken u zelf. Het onderwijs in de bewegingskunst, de eurythmie, werd toegelicht in een demonstratie, die de lerares in dit vak, mej. de Beaufort, voor de aanwezigen gaf. Als een kou of griep U overvalt of plotseling hoofd- of kiespijn komt opdagen, is het 'n uitkomst Mljnhirdt poeders bij de hend te hebben. Doos 45 ct Ongecorrigeerd. Tien jaar voor moord op Bussums antiquair De Arrondissementsrechtbank te Am. sterdam deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen twee zigeuners Adell en Wijs. die begin Maart van dit jaar de 71-jarige Bussumse 'antiquair Koldijk op laffe wijze met een smidshamer en stengun hebben vermoord. Beiden wer den veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek. De eis was 15 jaar geweest. Dr. BeehOvergangsbewind vóór 1 Januari In een rede te Bondowoso heeft Dr. Beel aangekondigd, dat het de uitdruk kelijke bedoeling van de Nedrelandse regering is, dat de regelingen voor het bewind van Indonesië in overganstijd vóór 1 Januari in werking zullen tre den. SINTERKLAAS VOOR DE OOSTENRIJKSE KINDEREN Gistermiddag is Sinterklaas vergezeld van Zwarte Piet in het gebouw der Grote Kerk geweest en heeft er ge sproken met de Oostenrijkse kindertjes die hier onder auspiciën der Ned. Herv. en Ger. Kerk bij particulieren zijn on dergebracht. Het is vanzelfsprekend, dat de klei nen, die van Sinterklaas nooit gehoord hebben, aangenaam verrast waren, hoe wel de Sint helaas ook wel eens een waarschuwend woordje moest spreken. Kleine geschenkjes werden uitgereikt. Na de grote' gebeurtenis zagen wij Ds. Van Wijk die een grote vergulde staf transporteerde, terwijl zijn zoontje een roe onder de arm droeg. Zouden die Sinterklaas misschien ook hebben ge sproken? VERLOTING VOOR DE NIWIN Der traditie getrouw zal ook dit jaar weer door het dansinstituut Arendsen een tweetal St. Nicolaasbals worden ge organiseerd. Het eerste, voor de scho lierenclubs, vindt hedenavond in het Wapen van Heemskerk plaats, dat voor de overige gezelschappen morgenavond, eveneens in het Wapen. Natuurlijk zal op beide avonden Sint Nicolaas zich onder de bezoekers men gen. En bovendien, en daar gaat het ons eigenlijk om, heeft de heer Arend sen de aardige gedachte gehad, op bei de avonden een verloting te organise ren, die ten goede komt aan de radio actie van de NIWIN. Inderdaad een aardig gebaar! Sinterklaas moest zijn voornemen om Woensdag een bezoek te brengen aan Schoorl helaas opgeven: dichte mist en gladde wegen maakten de leis te gevaarlijk. De jeugd helemaal teleurstellen kon de kindervriend ook niet. Hij wendde zich daarom tot de buurtwinkeliers met het verzoek, hem te willen helpen. Velen waren hiertoe gaarne bereid en zo nodigden Th Knijnsberg, Kl Graaff, Jb de Hart, C de Leeuw, L v Buuren, A Bekker, P Ens, D. de Jong, M. v. Teulingen. P. Beeldman, II v d Kamer, Jb Kuiper en de fa. Wijs en Broers de jongens en meisjes van Schoorl uit voor een pret tige middag in de zaal van Nic. Schuyt. 400 kinderen werden hier ont haald op taai-taai, borstplaat en schitterende filmvoorstelling, verzorgd door Citex Reisbioscoop uit Noord- Seharwoude. Het werd voor de jeugd een echt mooi feestje. Dank je wel Sinterklaas en helpers! BURGERLIJKE STAND. Geboren Emile, zoon van K R Rempt en C Groenveld Adrlana A, dochter van M Kunst en A A Veldboer Gerarda P, dochter van J H Dekker en G J G de Rover Ondertrouwd: Gerrij Buter en Afra C E Oudhuis Pieter D Schneider en Clazina C van Gulik Overleden: Piet,ie Jansen, oud 68 jaar gescheiden van A Waiboer, eerder wed' van W Smit De vereniging ter bevordering van 't vreemdelingenverkeer hield Woens dagavond onder voorzitterschap van de heer J. H. Roggeveen een druk be zochte buitengewone ledenvergadering in De Rustende Jager. Na de aanwezigen en in het bijzon der de heer J. Dinkelberg, directeur van de Federatie, te hebben welkom geheten, wees de voorzitter er op dat deze buitengewone vergadering vooral was bijeengeroepen om zich te bezin nen op versterking van de geldmidde len, die ontoereikend waren gebleken. Alvorens dit punt aan de orde te stel len, wijdde de voorzitter waarderende woorden aan de nagedachtenis van mevr. Taets van Amerongen, die zo veel voor Bergen had betekend. De vergadering stemde hiermee in door een ogenblik stilte in acht te nemen. Het seizoen. Wat het afgelopen seizoen betreft, merkte de voorz. op. dat gesproken kan worden van een matig goed seizoen: het hoofdseizoen was goed, de voor- en natijd bleven achter. Het bezettings percentage van hotels, pensions en huizen was in dit jaar 57 pet. tegen 67 pet. in 1947 (in 1939 was dit 54 pet). Aan hotelhouders en verhuurders gaf hij de welgemeende raad om zich niet schuldig te maken aan prijsopdrijving. Dit zou de goede naam van Bergen geen goed doen! Op initiatief van Bergen was op een vergadering te Apeldoorn het vraag stuk van vacantiespreiding aan de erde gesteld en straks zal in Den Haag dit zeer belangrijke onderwerp weer worden besproken Nadat vervolgens nog enkele woor den gewijd waren aan de tuinwed- strijd en de goed verlopen verlichtings avond, werden enige mededelingen gedaan: de indertijd getroffen regeling, dat allen, die vóór de oorlog als ver huurders bekend stonden, voor huis vesting ongemoeid zullen worden ge laten. zal ook voor '49 gelden: er zal extra reclame worden gemaakt voor het voorseizoen: in combinatie met Paal 33 zal weer een vergadering be legd worden te Bergen aan Zee: de ge ruchten omtrent het verdwiinen van de tram zijn niets dan geruchten. Betreffende het nieuwe adresboek werd medegedeeld dat men druk be zig is met de voorbereiding. Of er weer met Schoorl zal worden samen gewerkt is nog een vraag. In de vacature in het bestuur ont staan door het overlijden van de heer J. E. Miltenburg werd voorzien door de verkiezing van de heer F. L. Dries- sen, die 86 van de 110 uitgebrachte stemmen op zich verenigde. De aanvullende begroting voor 1948, die na de aanvulling in ontvangsten met f 8225 en in uitgaven met f 9490 sloot, werd na enige discussie aanvaard. Versterking van de Kasmiddelen Het bestuur stelde voor: a. de contributie ongewijzigd te laten op f 3; b. krachtige actie te voeren tot het werven van donateurs; c. de bij drage voor de bemiddeling te regelen als volgt: voor hotels en pensions 10% van de pensionprijs, vermenigvuldigd met het aantal bedden met een mini-" mum van f 5; voor gemeubileerde hui zen onveranderd op f 3,50; en d. aan middenstanders en andere bedrijven de gelegenheid te geven in een aanhang sel van de pension- en huizenlijsten hun adres op te nemen tegen een ver goeding van f 3. Over deze voorstellen ontspon zich een langdurige discussie, vooral de grote hotel- en pensionhouders hadden ernstige bezwaren tegen de voorgestel de regeling. Tenslotte werden de voor stellen aanvaard nadat het bestuur 'n wijziging had aangebracht in c„ dat nu luidde: de bijdrage voor bemiddeling wordt geregeld in nader overleg met hotel- en pensionhouders en andere groepen belanghebbenden. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer De wer te willen bevorderen, dat er bij paal 31 en paal 35 een doorgang komt door de waterstaatsduinen, de heer De Sain meende, dat er bij de tuinwed- strijden terdege rekening mee diende te worden gehouden of de eigenaar zelf zijn tuintje behandelt of dit door een tuinman laat doen. Mej. Kreb wees op de soms onjuist ingevulde badlijs- tën, op het parkeerverbod, dat de vreemdelingen vaak last bezorgde en het late sluitingsuur, dat de gasten uit de slaap hield. Mevr. Kuiper infor- jneerde naar 'middelen om te voorko men, dat vreemden, die hadden be sproken, zonder enige schadevergoe ding wegbleven (schriftelijke overeen komst kan helpen). Na de sluiting werden nog licht beelden vertoond van Oud-Bergen. De Raad der gemeente Heerhugowaard kwam Dinsdagavond onder voorzitter schap van burgemeester Sutman Meijer in openbare vergadering bijeen Besloten werd de woning Middenweg B 90 tot nu ambtswoning voor de gemeen te-veldwachter te bestemmen als ambts woning voor de gemeente-bode In de praktijk is het wenselijk gebleken dat tav de bewoners van woonwagens nog enige bepalingen in de politie-ver- ordening worden opgenomen, zoals de verplichte aan- en afmelding bij de poli tie ter optreden tegen eigenaren en der gelijke van terreinen of erven Voorts zijn tot nu geen uitzonderingen gemaakt voor woonwagens behorende bij kermissen, ed en wegenbouw, e d Het verzoek van J Beers} Verlaatdijk D 1 cm vergoeding van buskost|n voor het bezoek van zijn dochtertje van de r k centrale school voor gewoon lager onder wijs te Heerhugowaardt werd aangehouden Wed P Mol, Middenweg D 56, ontving op haar verzoek ontheffing van de hon denbelasting 1948 voer het bedrag van f 4 Teneinde 'te voorkomen dat, hangende de voorbereiding van de vaststelling van uitbreidingsplannen, vergunningen zouden moeten worden verleend voor bouwwer ken, welks uitvoering zou strijden met de ontwerpen voor deze plannen werd een nieuw besluit ex-artikel 36, 4e lid, der Woningwet noodzakelijk Esperanto Van het bureau „Esperanto bij het On derwijs" te Amsterdam was een verzoek ingekomen om adhaesie te willen betui gen aan een tot de minister van Onder wijs gezonden request, ten einde te ge raken tot de verplichte invoering van dit leervak op de kweekscholen Met 8—5 stemmen (van de heren Graft, Groenveld, Kok, Bruin en De Groot) werd besloten het verzoek voor kennisgeving aan te nemen De tegenstemmers wensten wel adhaesie te betuigen Het bestuur van de christelijk natio nale school ontving een bedrag van f 1000 aan kasgeld, waarvoor een rente zal moe ten worden vergoed van 2*/o per jaar Gedeputeerde Staten zonden bericht dat tegen aanstelling van de tweede gemeen te-werkman op arbeidscontract geen be zwaren bestaan De heer Schouten wenste van de gemeentewerklieden wel wat meer activiteit te zien Hierna kwam een aanvullende agenda in behandeling, die in omvang kon wed ijveren met de gewone agenda De voor zitter lichtte alvorens tot behandeling er van over te gaan toe, dat door practische omstandigheden deze agenda nog het ^icht had gezien Hij beloofde evenwel de raad zoveel mogelijk aanvullende agenda's van dit formaat te zullen sparen De gemeente-rekening 1946 werd voor lopig vastgesteld Een 10-tal eigenaren van honden zal in verband met recla mes voor een commissie uit de raad moe ten verschijnen Aan de fa Kok en Co, Edam, werd een doorlopende vergunning verleend voor het houden van bioscoop voorstellingen Er werd een verordening vastgesteld dat een na-keuring zal wor den gehouden^ door B en W op te dragen aan de K F C en bioscoopbezoek voor kinderen beneden 16 jaar, behoudens voor kindervoorstellingen, zal verboden zijn Met de NV Ned Middenstandbank te Amsterdam werd voor f 35,000,— en met NV De Bank voor Ned Gemeenen te Den Haag werd voor maximaal f 80,000,een rekening-courant overeenkomst aangegaan Dansverordening 1948 Er was een gewijzigde verordening in overleg met de Inspectie van de Volks gezondheid, afdeling Drankbestrijding in concept opgesteld, die echter varv de zijde van de heer Groenland verschillende be zwaren ontmoette Spreker wenste een en ander nauwkeurig te bestuderen^ waartoe thans geen gelegenheid had bestaan In stemming gebracht werd het voorstel van de heer Groenland om dit punt aan te houden aanvaard, met de stemmen van de heren Leegwater, Tromp, Quant en Kok, die het concept wilden aanvaarden, tegen Gedeputeerde Staten verzochten de jaar wedde van de keuringsveearts weer te regelen in de instructie Aldus werd be sloten De commissie van advies Woonruimte ■wet 1947 werd herkozen De Commissaris der Koningin zond een schrijven, waarin deze ingevolge opdracht van Prinses Wilhelmina, het gemeente bestuur haar dank overbrengt voor het haar gezonden telegram ter gelegenheid van het Regeringsjubileum NIEUW VRONE-TERREIN In het begin van deze week is men begonnen met het afgraven vaü het sportterrein. Er moet n.l. 6000 m3 zand uit dit terrein gegraven worden. Dage lijks snorren 6 auto's op een neer vèn Sint Pancras naar Broek op Langen- dijk volgeladen met zand. Het zand wordt door middel van een dragline op de auto gebracht. Het gehele werk staat onder leiding van de opzichter van de Ned Heidemaatschappij, E. Lap. Men denkt ongeveer 5 a 6 weken no dig te hebben om het zand er uit te rijden. Ook bestaan er plannen om, als het veld gereed is, een nieuw kleedlokaal te bouwen, waarin dan 5 verkleedge- legenheden aanwezig zullen zijn. een fjcheidsrechter shok j e, controle-hok j e enz. Volgens de tekeningen zal het 'n ware verbetering worden. BURGERLIJKE STAND Overleden Pieter Roelof sen, 77 jaar, weduwnaar van T Commandeur Bij de kerkelijke verkiezingen is herkozen als ouderling bij de herv. ge meente de heer J. van Ammers Sr. en als diaken de heer B. Stam. In de vacature-de Reus is tot ouderling van de herv. gem. alhier ge kozen de heer J. Kaay Jr.; tot kerk voogd is gekozen de heer J. Peek en tot diaken de heer Jb. Kwakkel. Prins Bernhard commissaris der Hoogovens Naar wij vernemen zal op de 10 December a.s. te houden vergadering van prioriteits aandeelhouders met de Regerings Commisaris van de Konink lijke Nederlandse Hoogovens en Staal fabrieken N.V. een voordracht worden opgemaakt strekkende tot benoeming van Z.K.H. "rins Bernhard tot Com missaris der vennootschap door de op 29 December a.s. te houden buitengewo ne algemene vergadering van aandeel houders. Gelijktijdig zal voorgesteld worden de nieuw optredende president van de Ned. Handel Maatschappij N.V. de heer C. J. Baron Collet d'Escury tot commissaris te benoemen. i

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2